politieleger in Öost-Duitsland wordt opnieuw versterkt Het Motor-vierdaagse in Wales DE ARBEIDER EN ZIJN LOON Spaarbankboekjes voor voetballers Voorstel van District II Voor ideale reiniging van elk kunstgebitook plastic Voorlopig geen iankafdelingenmaar wèl een eigen marine Luxemburgers verloor van A.A.C. OVVO kampioen van Nederland Lakeman versloeg Cerrif van Beek op de eindstreep Kees Bakker derde te Zürich Accoord Amerikaanse defensienoodwet De Russen blijven voorzichtig EF de bepaling van de sterkte van het Oostduitse politieleger moet men een duidelijk onderscheid maken tussen de normale politie-beambten, ongeveer 200.000 in aantal en de politie- commando's, die in kazernes gelegerd en op militaire wijze georganiseerd zijn. Eerstgenoemden zijn slechts met revolvers bewapend en verrichten ge wone politie-diensten; laatstgenoemden beschikken over karabijnen, machine geweren, vlammenwerpers en licht ge schut. Hun officierskorps heeft op de 149 instructie-scholen een grondige op leiding genoten. Een deel, waaronder de voormalige politie-president van Berlijn, Hitlerkruisdrager Markgraf, benevens de voormalige majoor der 29ste tankgrenadierdivisie, Bechler. ver toefden zelfs een jaar in de Sowjet unie, waar zij cursussen aan de mili taire academie van Woronesj volgden. Pas enkele weken geleden zijn zij in Oost-Duitsland teruggekeerd. Schandaal bij politie in New-York? Groot deel G-brigade thans varende Meer bevoegdheden voor Assemblée der V.N.? Beroepskosten Het Radioprogramma Londense busstaking practisch ten einde HET CHINESE BEELDJE Wat hij er in de Verenigde Staten öf in Rusland voor kan kopen Taat de natuurlijke kleur van lltv kunstgebit niet aan! E*n PRODENT product, dus prlm»l grote flacon met maatdoo HHi H P 395 (Van onze correspondent te Berlijn) JERWIJL IN NEW-YORK besprekingen gaande zijn over de vraag, of West- Duitsland toestemming kan worden verleend om een politieleger op te rich ten, heeft de Sowjetrussische controle-commissie in Duitsland aan de opperbevel hebber van het Oostduitse politieleger, Maron, laten weten, dat zij met de uit breiding der politietroepen van 60.000 tot 100.000 man accoord gaat. Hiermede werd een nieuwe étappe ingeluid in het proces der Oostduitse herbewapening, waarvan de grondslag intussen zo stevig is geworden, dat een snelle versterking tot het rijk der onmiddellijke mogelijkheden behoort. De algemene jaarvergadering van district II van de KNVB verliep zeer vlot en het scheen dat de voorzitter in korte tijd de vergadering tot een goed einde zou brengen. Het was slechts schijn. De interpellatie van de vereni ging V.F.C. Vlaardingen, over het on derwerp: „Zijn wij met ons hedendaags amateurisme op de goede weg", maakte de tongen goed los. Op de sintelbaan te Amsterdam is een athletiekwedstrijd gehouden tussen JiAC en de Luxemburgse vereniging Spora. AAC won deze ontmoeting met 68—52 punten. De jeugdige AAC-ploeg, die de vorige week het juniorenrecord 4 x 100 meter estafette reeds op 44.5 bracht, slaagde er, ondanks de sterke wind, in, het record opnieuw te bre ken en te brengen op 44.2. De senioren- ploeg van de AAC bleef in de race te gen Spora met 44.4 dus 0.2 seconde bo ven die van de juniorenploeg. Bovendien legde Seeuwen van AAC de 1500 meter af in een tijd van 4.10.3 waarmede hij beneden het nog bestaan de juniorenrecord' op deze afstand bleef. De Kroon won de 800 meter in de fraaie tijd van 1.54.8 vóór Kist en de Luxemburger Barthel. Door een 21 overwinning op Ajax Is OVVO honkbalkampioen van Ne derland geworden. Een ander resultaat van deze wedstrijd is, dat Ajax als on derste club is geëindigd in deze com petitie en derhalve automatisch naar de overgangsklasse degradeert. Wie de plaats van Ajax in de eerste klasse zal innemen, is nog niet bekend, want het was ABC, dat in de promotiewedstrijd tegen de andere overgangsklasse-kam pioen (RCH) een 73 overwinning boekte op het veld van de gastheren. Aangezien ABC verleden week de eer ste wedstrijd van RCH verloor, zal een beslissingswedstrijd nodig zijn. In de eindspurt van de Ronde van Wouw bleek Lakeman juist iets snel ler te zijn dan Gerrit van Beek en C. Bakker. Deze drie coureurs gingen in precies dezelfde tijd, namelijk 3 uur, 32 minuten en 45 seconden, door de finish. Aan deze 151 kilometer lange Wegwedstrijd werd door een groot aantal professionals deelgenomen. De Zaankanter Evers eindigde met een achterstand van ruim één minuut op de zevende plaats. De regering van India heeft beslo ten de regering van Israël te erkennen, aldus heeft het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken medegedeeld. De voorzitter van V.F.C., hield een vurig pleidooi om tot een soepeler t; t- passing van de amateursbepalingen te geraken en opperde het plan om voet ballers, onder voorwaarde dat zij minstens 5 jaar voor een vereniging zouden spelen, een spaarbankboekje aan het einde van hun voetballoopbaan ter beschikking te stellen, waarvoor de gelden bijeengebracht zouden moeten worden door 10 van de entree's der wedstrijden voor dit doel te reserveren. De heer Brinkman, voorzitter van VUC, stelde daarentegen een motie voar, Waarbij het. bondsbestuur wordt uitgenodigd het amateurisme, zowel door het bondsbestuur als door ver tegenwoordigers van de bondsvergade ring sterker dan voorheen te verdedi gen tegen de anavallen, die het krijgt te verduren. Een commis sie om tot dit doel te geraken zou hiertoe moeten worden gevormd. Na ampele besprekingen besloot de verga dering, dat de heer Brinkman op de komende bondsvergadering dit voorstel ter sprake zou brengen. Nederlanders vol goede moed De Nederlandse deelnemers aan de Motorzesdaagse in Wales zijn behou den in Engeland gearriveerd. Zij heb ben de eerste dagen na hun aankomst benut om gedeelten van de route te verkennen waarbij bleek dat het ter rein, door de hevige regenval van de laatste dagen, zeer zwaar zal zijn. Ondanks dat zijn de Nederlanders vol goede moed, ook al omdat bij een korte training op het circuit te Oppynt, waar aan het slot van de zesdaagse de snelheidsproef moet worden afgelegd, door onze rijders zeer goede tijden wer den gemaakt. Het eerste dagtraject heeft een leng te van ruim 390 kilometer. De start vond vanmorgen om 7 uur plaats. In totaal zullen 221 rijders van 8 verschillende nationaliteiten aan deze zesdaagse deelnemen. Drie teams, nl. Engeland, Italië en Oostenrijk, zullen moeten strijden om de internationale Trophy, die thans in het bezit van En geland is. Om de Zilveren vaas, die vorig jaar door Tsjechoslowakije werd geown- nen, zullen 9 teams de strijd aanbin den, waaronder de 2 Nederlandse. De Tsjechische rijders, die als ge duchte concurrenten kunnen worden aangemerkt, hebben op het laatste moment geen toestemming gekregen het land te verlaten. Voorts komen 15 merkenteams aan de start, waaronder 3 Nederlandse (BSA, CZ en JAWA) terwijl tenslotte 30 clubteams om de club-trophy zullen strijden, waaronder het Nederlandse KNMV-team en het team van de mo torclub Veenendaal. In een vergadering van de Senaat en het Huis van Afgevaardigden is overeenstemming bereikt over de de fensienoodwet, die voorziet in een be drag van ongeveer 17 milliard dollar voor de opbouw van het militaire ap paraat der V. S. en de bewapening van hun bondgenoten. Het Huis van Afgevaardigden zal thans een besluit moeten nemen omtrent een door de Senaat ingelaste clausule volgens welke' de V. S. economische hulp moe ten onthouden aan een land, dat wa-< pens of voor oorlogsdoeleinden bruik bare goederen aan de Sowjetunie en haar bondgenoten heeft verkocht. De volkspolitie bestaat uit 39 com mando's van elk 1200 man. Hun staven zijn gevestigd in Potsdam, Schwerm, Dresden, Weimar, Halle en Rostock. Uit deze commando's werden bataljons infanteristen, mitraillisten, granaatwer pers, pioniers en verkenners gevormd. Van Oostduitse zijde heeft men er bij de Sowjetrussische bezettingsautoritei ten herhaaldelijk op aangedrongen ook tank- en luchteenheden te mogen op richten, doch deze Verzoeken werden tot nu toe afgewezen. De Sowjets hebben in de politieke scholing der politie-troepen niet vol doende vertrouwen. Er gaat geen dag voorbij zonder dat leden van deze troepen naar West-Berlijn en West- Duitsland vluchten, weshalve de Sow jets voorzichtigheid geboden achten. Wel hebben zij toestemming verleend om een beperkt aantal officieren met Russische tanks en straaljagers ver trouwd te maken, terwijl alle perso nen geregistreerd werden, die vroeger bij het Duitse tank- of luchtwapen heb ben gediend. Indien nodig, kunnen zij onmiddellijk worden opgeroepen. Een marine-afdeling De jongste aanwinst van het politie leger vormt de marine-afdeling. Zij is 8000 man sterk en heeft de beschikking over torpedoboten, zogenaamde snel- boten en enkele mijnenvegers. De ma- Brandend maagzuur is maar een kwestie van één of twee minuten als ge een paar Rennies bij de hand hebt. Die blussen dat zuurbranden op Uw maag onmiddellijk en alle pijn behoort prompt tot het verleden. Een langdurige kuur is hierbij niet nodig. Als ge vandaag last van zuurbranden op de maag hebt, kunt ge ook vandaag reeds zelf constateren, wat Rennies ook voor U zo in een hand-om draaien doen. Inderdaad een ideale remedie, prettig, practisch en smakelijk. Vraag Rennies bij Uw Apotheker of Drogist. (Ingezonden Mededeling) onderhouden als ze me tenminste wil hebben. Het circus met de gevaarlijke toeren, waarin een paar kameraden uit de oorlog mee zullen doen, moet daar voor zorgen. Nu we financiële steun hebben slagen we zeker". Hij leunde naar voren en zette de radio aan. Meeslepende dansmuziek weerklonk. Hij draaide de volume-rege laar op zacht, zodat er nog slechts een fluisterend geluid uitkwam. Julie dwong zich ertoe te vragen: „Hoe ben je eigenlijk aan dat jade beeldje gekomen?" „O, dat was heel gemakkelijk. Meneer Low bewaarde het ding in een oerster ke safe in zijn huis in Oakland. Li Su ontdekte dat hij van plan was het er uit te halen en het vanavond mee te nemen naar het souper. Natuurlijk wa ren we niet van plan in die safe in te breken, daarom dachten we dat dit een pracht van een kans zou zijn om het ding een poosje te lenen". Julie bedacht met weemoed, dat als haar zin voor humor op dat ogenblik had gewerkt, ze het waarschijnlijk heel grappig had gevonden dat Kip en Quong trozen dragen blauwe uniformen en witte baretten met het opschrift „Zee- politie". Einde Augustus werd een be gin gemaakt met de opleiding voor het besturen van eenmansonderzeeërs, die ook reeds door de oude Duitse oor- Toen de commissaris van politie te Brooklyn (New York) van een rechtszitting terugkeerde, was hij zeer terneergeslagen. En met re den. Hij had n.1. de op 'n spreek- draad opgenomen verklaring van een „bookmaker" aangehoord, waarin verteld werd over bescher- mingsgeld en gefingeerde arresta ties,'die dienden, om het voortbe staan van een speelclub mogelijk te maken. Wat er zich nadien op het poli tiebureau heeft afgespeeld, is niet bekend. Slechts hebben nadien een. adjunct-hoofdinspecteeur, diens eerste medewerker en een chauf feur ontslag gevraagd. Redenen zijn hiervoor niet opgegeven, doch het verband tussen beide gebeurtenis sen is duidelijk. Met de „Zuiderkruis", die 13 Septem ber uit Tandjong Priok is vertrokken, komt een groot aantal militairen van de G-brigade naar Nederland. Aan boord bevinden zich de volgende on derdelen: 42e bat. Infanterie, 42 A A T en 42e zelfst. mitr. comp. in totaal 1634 passagiers. Met de „Zuiderkruis" is de „Siba- jak" met 1254 passagiers, in hoofdzaak leden van het voormalige KNIL met hun gezinnen (waarbij 42 babies naar Nederland vertrokken. Op 14 September heeft de „General Ballou" uit Tandjong Priok de reis naar Nederland aanvaard. Dit schip heeft 1469 passagiers, waarbij de vol gende onderdelen: 423e bat. Infanterie, 426e bat. Infanterie en het 42e zelfst. verkennings eskadron. De Amerikaanse assistent-minister van buitenlandse zaken Hickerson heeft Zondagavond verklaard, dat de Ameri kaanse delegatie in de algemene ver gadering van de Verenigde Naties zal voorstellen dit orgaan grotere bevoegd heden te geven, zodat het aggressie kan tegengaan, „indien de Veiligheidsraad door 'n veto van de Sowjetunie zou zijn verlamd". Hickerson zeide, dat in de algemene vergadering niemand een veto kan uitbrengen tegen de collectieve vre deswil. Li er voor terugdeinsden om 'n safe te openen, maar er geen been in hadden gezien een oude man op zijn hoofd te slaan om hem het kostbare stuk jade te ontroven. Kip ging verder: „Het liep allemaal schitterend. Maar de eh vent die we huurden om de eigenlijke beroving uit te voeren was een beetje al te enthousiast. Hij beweerde dat hij een ■jesprek met meneer Low zou begin nen en hem dan het beeldje zou ont rollen. Maar in plaats daarvan sloeg hij de oude man neer. Dat bracht mij van streek. Ik zat n.1. in de auto met meneer Low, zie je. Ik greep het jade beeldje en sprong eruit. Quong Li zou achter onze auto rijden om het beeld je van rnjj over te nemen, maar ze was er niet". Zijn stem klonk gegriefd. „Jij was er tussen geschoven! Ze was zelfs drie wagens achter. Ik durfde het Boos aardige Vrouwtje niet bij me te hou den. Ik was helemaal in de war en raakte mijn kop kwijt doordat die die vent meneer Low neersloeg. Ik zag jou en herkende je. Ik wist dat ik het logsmarine gebruikt werden. Deze oefeningen vinden steeds plaats in nau we samenwerking met eenheden der Sowjetrussische marine. Moskou ziet in de Sowjet-Duitse marine hoofdzakelijk een instrument om de rode oorlogs vloot te ontlasten en voornamelijk bij patrouilleringen behulpzaam te zijn. Grotere eenheden zullen haar niet ter beschikking worden gesteld, omdat de Sowjets te zeer voor hun heerschappij in de Oostzee beducht zijn. Zelfs Po len, dat gaarne sterke marine-eenheden zou opstellen, heeft hiervoor van Mos kou geen toestemming gekregen. Hoewel de Oostduitse volkspolitie onvoldoende is bewapend om tegen een normaal leger in het strijdperk te kun nen treden, vormt zij toch een bedrei ging voor een land, dat niet over vol doende politie-strijdkrachten beschikt. Van de andere kant kan zij in geval van oorlog aan het rode leger belang rijke diensten bewijzen bij het hand haven van de verbindingslijnen der op rukkende troepen. Deze overwegingen zullen in New York waarschijnlijk doorslaggevend zijn om ook de West- duitse Bondsrepubliek toestemming te verlenen tot het oprichten van een licht bewapende politie-strijdmacht. (Van onze Haagse redacteur). In Amerika, dat al van ouds „het land van de onbegrensde mogelijkheden" wordt genoemd, verstaat men de kunst van het reclame maken, niet alleen voor de producten, die men op de markt brengt, maar ook voor Amerika zelf. Een staaltje daarvan heeft de jaar beurs te zien gegeven, die kortgeleden te Wisconsin is gehouden. Tienduizen den Amerikanen zijn daar in de gele genheid geweest uit de eerste hand ken nis te nemen van de voordelen, die men er het systeem van de vrije on derneming toekent en' wel door een vergelijking, die men gemaakt heeft met de resultaten van de communisti sche huishouding van Sowjet-Rusland. In een speciale tentoonstellingsruimte werden cijfers en gegevens in beeld ge bracht, die het Amerikaanse ministerie van Arbeid verzameld had. Zij gaven een aanschouwelijk overzicht van het aantal uren, dat de arbeiders in elk land moeten werken om de dagelijkse benodigdheden te kunnen kopen. Zo konden de bezoekers onder meer constateren, dat in Rusland een arbei der 43 minuten moet werken een klosje garen' te kunnen betalen. In de Ver. Staten behoeft de gemiddel de arbeider hiervoor slechts 2 mi nuut te werken. Voor een katoenen jurk moeten de Russen 31 uur en 51 minuten werken en de Amerikanen slechts 2 uur en 22 minuten. Als deze uitersten inderdaad geheel juist zijn, dan is het interessant om na te gaan, hoe lang een Nederlander moet arbeiden om de artikelen, die in de vergelijkingen genoemd zijn, te kunnen aanschaffen. De lonen lopen hier te lande uiteen, doch wanneer men het gemiddelde neemt van wat een arbeider hier verdient zou dat ver van 'n gulden per uur verwijderd liggen? en men zet daar de in Ne derland geldende prijzen naast, dan blijkt, dat de Nederlandse arbeider er niet zo goed voor staat als zijn Ameri kaanse collega, maar dat hij het in elk geval stukken beter heeft dan de wer kers in de Sowjetrussische heilstaat. Laten we nog enkele getallen noe men: om een costuum te kunnen ko- beeldje van jou zou kunnen terugkrij gen en ik dacht dat jij het geheim zou kunnen bewaren. Dus gaf ik het aan jou". Julie hervond haar stem. „Me dunkt dat er nog een heleboel andere dingen waren die jullie niet hadden voorzien" zei ze droogjes. „Zo b.v. dat dode meis je in mijn kamer". Kip rilde. „Ja, dat was verschrik kelijk. Ik was het die haar er voor jou uithaalde. Ik had er geweldig spijt van dat ik er jou in had betrokken. Ik wist dat Pappie je nooit een baan zou ge ven als je bjj een moordzaak was be trokken. Daarom droeg ik dat arm" meisje de brandtrap af en legde haar een paar straten verder weer neer. Het ging heel gemakkelijk in die mist Maar het was een afschuwelijk kar wei", eindigde hij klagend. (Wordt vervolgdt Het is zeer onaangenaam gesloten te schijnen, en zeer gevaarlijk het niet te zijn. CHESTERFIELD RONDER MIJ te willen meten met operateurs der zielen als Anna Bla- man, Hermans, Van het Reve en andere grabbelaars in de menselijke geest weet ik toch wel, dat veler leven in deze dagen verdeeld wordt in twee permanente visites, die bij de psychiam ter en die bij de belasting-inspecteur. Dezer dagen was ik aan laatstgenoem' de toe. Om namelijk bij tijd en wijle door de redactie van de krant voorge schreven een feestpak te kunnen aantrekken, leek het mij gewenst de kosten daarvan op mijn belastingaan slag af te trekken. Zo'n lolletje is het ook niet om in een vestvormig jasje, met panden, die op je hielen hangen en met een wit borstkuras, dat zelfs de meest verstokte kruisvaarder zoti hebben benauwd, in een theaterstoel te zitten of als een gigolo door een recep tiezaal te zwieren. Dus stond er op dat papier, waarmede de regering zo kwis tig is, een aftrek van driehonderd gul den voor een rokcostuum. Meneerzei de inspecteur, die mij ontboden had, „wat moet u met een rokcostuumu is toch geen kellner?" Ik had hem kunnen zeggen, dat ik ooit geen Wim Kan, geen goochelaar en geen hogeschoolrijder was, doch dat zag hij zo wel. Toen ik hem overtuigd had, dat dit pak voor mijn werk nood zakelijk was, lachte hij me min of meer uit, dat ik het volle pond had afgeschreven. „Dat is geen afschrijven" zei hij. „Zo'n costuum gaat misschien drie jaar mee, dan mag u f 100 per jaar aftrekken". Nu, dat is altijd beter dan niets vond ik, dus waren we het daarover snel eens. „Daarbij vergeet u iets zeer be langrijks", merkte de deskundige man echter op, „u vergeet, dat wanneer u dat feestpak draagt, uw andere kledij niet slijt. De inkomsten, welke u dus indirect door het sparen van uw dage lijks colbert geniet, moet u er weer bij tellen". Toen heb ik de tweede visite ook maar gemaaktwant ik zei u al, dat ons tegenwoordige leven in twee bezoeken verdeeld wordt. De psychiater zei, dat ik zijn rekeningen op de aanslag mocht aftrekken, want dat waren beroeps kosten. JANSSEN pen, moet de Russische arbeider onge veer 14 weken werk verrichten in ver gelijking met minder dan een week, die de Amerikaanse arbeider hiervoor nodig heeft. Voor een pond thee moet de Russische arbeider 25 uur werken, tegen de Amerikaanse arbeider minder dan een uur. Een half litertje bier is een zeldzame luxe voor de communistische arbeider, daar hij hiervoor 171 minuten moet werken; mocht hij aan wodka de voor keur geven, dan moet hij voor een hal ve liter van dit vocht zelfs nog langer werken, namelijk 23 uur en 50 minu ten. Zelfs roken is een voorrecht, want voor een pakje sigaretten moet hij 2 uur en 4 minuten werk verrichten. In tegenstelling hiermede kan de Amerikaanse arbeider een half litertje bier in 6% minuut verdienen, een hal ve liter whiskey in 1 uur en 35 minu ten en een pakje sigaretten in 9 minu ten. Om de prijs van een pond ossenvlees te verdienen moet men in de Verenig de Staten 29 minuten, doch in Rusland 4 uur 14 minuten; voor een pond spek 30 minuten in de V.S. en 7 uur 46 mi nuten in Rusland; voor een pond kip penbout moet de Amerikaan 26 minu ten en de Rus 5 uur 5 minuten werken. Op het gebied van de kleding bleek dat een paar herenschoenen in de V.S. 7 uur 13 minuten arbeid vereist, in Rusland daarentegen 104 y, uur; een wollen herencostuum in de V.S. 25 uur en 20 minuten tegen 178 uur 25 minu ten in Rusland en dan nog wel voor een niet zuiver wollen costuum; een wollen damesjapon vereist in de Ver. Staten 12 uur 54 minuten arbeid, doch in Rusland niet minder dan 252 uur 54 minuten. Ook op velerlei ander gebied werd het grote verschil tussen de Verenigde Staten en Rusland in beeld gebracht, onder meer op het gebied van de huis vesting, de economische ontwikkeling, het transportwezen, communicatiemid delen, enz. Zo bleek b.v. dat, terwijl de Russische huisvrouw slechts een bezem ter beschikking staat voor het verlich ten van het huishoudelijke werk, de Amerikaanse vrouw de beschikking heeft over een electrische stofzuiger, een koelkast en een wasmachine. U kent toch de geschiedenis van de Amerikaanse arbeidersdelegatie, die een bezoek aan Rusland bracht en aan de communistische vakbondsman, die het gezelschap rondleidde vroeg: „Van wie is die grote fabriek daar?" Het trotse antwoord luidde: „Die ia van de arbeiders". „En van wie is die auto, die er voor staat?" „Die is van de directeur". Enige tijd daarna brachten de Russen een tegenbezoek aan Amerika. Voor een grote fabriek staande, vroegen ztf: „Van wie is die fabriek?" „Die is van de directeur", antwoord den de gastheren. „En van wie zijn al die auto's?" „Die zijn van de arbeiders". GEZANT VAN PEKING TE STOCKHOLM BENOEMD. Volgens een bericht uit Peking, dat door Tass is gepubliceerd, is overeen stemming bereikt tussen Zweden en de Chinese volksrepubliek aangaand* het aanknopen van diplomatieke be trekkingen. Er is een Chinese gezant in Stockholm benoemd. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. - 6.20 Orgelspel. 6.50 Winny Dobber zingt. 7.00 Werkgelegenheid. 7.15 William Primrose. 7.45 Regeringsuitzen ding. 8.15 Ballroom-Ensemble. 8.50 Actuele kanttekeningen. 9.25 Populaire plaatjes. 9.50 Lezing door H. Oosterhuis. 10.05 Philharmo- nisch-orkest. 11.15 Orgelspel. 11.40 Stan Ken- ton en zijn orkest. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. - 6.00 Vijf Zapakara's. 6.20 Sport. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Piano-duo. 7.30 Door het geloof alleen. 7.40 „Vandaag". 8.05 Disco-actualiteiten. 8.15 Met band en plaat voor u paraat. 8.40 Protestantisme in Spanje. 9.00 Birmingham Philharmonisch- Orkest. 10.05 In de schaduw van Moskou. 10.15 Bach-programma. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Promenade-concert. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 12.30, 6, 8 en 11 uur. - 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.35 Ar beidsvitaminen. 10.35 Zigeunerorkest. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Pianospel. 11.30 De weker. 12.00 „La vieille chanson Franpaise". NATIONAAL PROGRAMMA. 12.45 Gram. muziek. 1.00 Reportage opening Staten Gene raal. 1.10 Troonrede door H. M. de Koningin. I.40 Mantovani en orkest. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Radio-matinée. 4.30 De school bel. 4.50 Kinderkoor. 5.15 Plezier met muziek. 5.45 Ken Griffin, orgel. 6.15 Tom Erich, piano 6.30 De ontwikkeling der techniek. 7.00 De Avroleans. 7.35 Strijktrio. 8.05 Herhaling troon- rede. 8.30 Opera. 9.30 De millioenennota. 9.45 „Wonderkind", hoorspel. 10.10 Buitenlands overzicht. 10.25 De kwintetspelers. 11.15 Boksreportage. 11.30 Dansmuziek. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 12.30, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Lichtbaken. 10.15 Concert. 10.40 Schoolradio. II.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio..12.03 Lunchconcert. - NATIONAAL PROGRAMMA. 12.45 Gram.muziek. 1.00 Reportage opening Staten Generaal. 1.10 Troonrede door H.M. de Koningin. 1.40 KRO-Amusementsorkest. 2.00 Strijkkwintet. 2.45 Operette-fragmenten. 3.43 Gram.platen. 4.00 De Zonnebloem. 4.30 Zie kenverlof. 5.00 Vertelling. 5.15 De Wigwam. 5.45 Regeringsuitzending. 6.00 Orkest zonder naam. 6.20 Sportpraatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.40 „Extase". 8.12 Omroeporkest. 9.15 Actu aliteiten. 9.25 De zingende kerk. 10.10 Ino. 10.40 Pater S. Jelsma. 11.15 Opera-concert. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN III: 8.05 Concert. 8.1° Verz.progr. 10.00 Orgel. 10.30 Orkest Java. 11.0° Dag boek. 11.15 Mil.-orkest. 12 00 VI. Br.: Gram. 12.33 Orkest Delhez. 1.15 VI. Omroep-kooi. I.30 Gram. 2.00 Ital. meesters. 245 Stem mige pianomuziek. 3.15 Operamuziek v nod. 4.00 Nieuw rhythme. 5.10 Fr. B de rieken. 6.00 Voor de soldaten. 6.3'u v». Br.: Voor de soldaten. 7.30 Concert. Spot- vogels. 8.00 Fr. Br.: Omroeporkest. 845 V Br.: Gram. 9.45 Actualiteiten. 10.15 Hot Diu en Dansorkest. 10.45 Menuetten II.05 „De Jaargetijden Jos. Haydn ""lijn' iv: 800 Fr. Br.: ConoMthJj05w^ iinoconcert. 10.10 Muziek praiT1 12 30 11.00 Orgel. 11.30 Belcanto. 12.00 Gram. 1L3U Bng. H.S.: Voor de arbeiders. 1.00 L.P.: BBC Schotsorkest. 1.45 Fr. Br.. muziek. 2.00 Gram. 3.00 Eng. L.!P„ P band. 3.30 Ft Br.: Gram. 3.45 Eng LJM Mayfair-orkest. 4.15 Dagboek. 4.30 ,,Metódy and Sbrings". 5.15 Macpherson. 5.45 Urkes Lipton. 6.30 Fr. Br.: Gram. 7.15 7 hn T P The Humming Birds o uu 7.30 Eng. L.P.. „r orocr. 9.00 Round Educating Archie. 30 verz.prog Samba- the Halls. 9.30 Lux.: Chansons. 10.20 Samba orkest. 10.40 Orkest Wmn.ck. 11.00 voor draoht '11.15 Mazurka-orkest. Op de Oerlikon-baan te Zürich wer den wedstrijden achter grote motoren gehouden waaraan door Kees Bakker werd deelgenomen. De Zaankanter heeft zich in het gezelschap van Bes- son, Heimann, Diggelman, Bethery en Chaillot goed geweerd door in het eindklassement de derde plaats te be zetten. Jan Pronk startte in Wuppp- tal en eindigde op de vierde plaats achter de Luxemburger Kilian, Le- sueur en de Duitser Bautz. Zeiljacht behouden te Veere binnengebracht Zondagmiddag heeft de reddingboot „Maria Carolina Blankenheim" uit Vee- re het uit Breda afkomstige zeiljacht Pax behouden de haven van Veere bin nengesleept. Tijdens vliegend storm weer was het vaartuig voor Veere bij een zandbank aan de grond gelopen. De zeilen van het vaartuig waren ge scheurd en het anker werd verspeeld. De Pax was Zaterdag vertrokken voor het maken van een zeiltocht. De meeste der 16.000 Londense bus chauffeurs en -conducteurs, die gedu rende drie dagen hebben gestaakt, zijn gisteren weer aan het werk gegaan in gevolge de oproep van de leiders van hun vakbond. In vier garages wordt nog niet gewerkt. Door MYRA GAT -xxxx- 58) „Kijk toch niet zo benauwd!" riep Kip uit! „Ik zal je niet opeten! Het spijt me dit ik je practisch in mijn auto ont voerd heb, maar ik was óp van de zenu wen na een heel uur op je te hebben staan wachten". x Ze dacht treurig: Ik wou dat ik je kon geloven! Hij ging voort: „Gewoonlijk ben ik een volkomen onschuldige vent. Dat ik me de laatste tijd als een idioot aanstel, komt alleen maar doordat ik zo stapel verliefd ben op Quong Li Su. Ze is een geweldig lief meisje, Julie. Ik zou dade lijk met haar trouwen als ze me wilde hebben. Dat is de reden dat ik van die brug ben afgesprongen. Mijn vader wil me geen cent geven als ik met Li Su trouw en ik moet haar toch kunnen

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3