Helderse Damclub tijdens receptie en feestavond gehuldigd Maandag Sportkrant Helderse Courant In het Christelijk Militair Tehuis wordt driedaagse bazar gehouden Alleen W.G.W. kwam gistermiddag in Nieuwediep in het veld Bloemen en middenstand komen in Julianadop goed voor de dag DE DAG VAN DE DENKERS Een eervolle benoeming voor de heer Dissel Roozenburg kwam ook gelukwensen Elke avond speelt de eigen band Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Tussen Haaks en Kuifje Mariniers schenken vaandel aan korpscommandant Onderscheiding voor kapi tein der Mariniers Dourlein Noordhollandse tournée van Circus Mullens Alle takken van sport Regen op derde voetbal -Zondag de spelbreker HRC 4 zegevierde met 3-2 over Helder 3 Geel-Zwart verdween met de punten van 't WGW-veU De clubkampioenschappen van „DOK" HCSC-jeugd in vorm Tentoonstelling wordt druk bezocht JVC- r-meuws Weer bridgen! MAANDAG 25 SEPTEMBER 1950 Met een goed bezochte receptie in „Formosa" en een uitermate geslaagde feestavond in „Casino" heeft de Helderse Damclub Zaterdag de viering van het veertigjarig bestaan besloten. Het bestuur van de jubilerende vereni ging, bestaande uit de heren C- J. 3. Leibbrand (voorzitter), P. Slort (secre taris), D. Dissel (penningmeester), S. Slort en J. Stoll (commissarissen), werd een onvergetelijke dag bereid, die zijn hoogtepunt vond in de huldiging1 van H.D.C.'» sympathieke penningmeester. Gedurende veertig jaren, dus van de oprichting af, beheerde de heer Dissel de financiën van de vereniging. Vooral de Nederlandse Dambond was de jubilaris daarvoor zeer dankbaar. De heer Van der Sleen benoemd» de heer Dissel namens de Bond tot Lid van Verdienste. Deze onderscheiding werd nog slechts uitgereikt aan de heer 3. H. Vos en aan de gebroeders Mantel. digd waarin de H.D.C. haar trophee» ën kan bergen. De kast was nog niet gereed gekomen, daar in September de school nog moest beginnen. De heer Teune beschreef echter hoe het geschenk er zal uitzien, zodat men er zich een goed beeld van kon vormen. De heer B. H. Perels vertegenwoor digde de Helderse Sportraad. De spr. verklaarde ook in het damspel drie belangrijke elementen te hebben ont dekt. Als eerste element noemde de heer Perels de vrije-tjjdsbesteding, als tweede het spel-element. Ook a'.s denksport heeft het damspel zijn ver dienste, wat wel blijkt nu verschei dene onderwijsinrichtingen het dam men als vak op het lesrooster hebben geplaatst. De propaganda De heer Van der. Sleen schetste het propagerende werk van de Helderse Damclub, waardoor werd bereikt, dat zich ook andere verenigingen bij de bond aansloten. Hij zegde het bestuur namens de Nederlandse- en de Pro vinciale Dambond een plaquette toe Achtereenvolgens voerden toen nog het woord: de heer Herdersche (M.S.C.), P. J. Waiboer (Zijper Dam- De receptie heeft bewezen, dat de Helderse Damclub een zeer geziene vereniging is. Behalve de burgemees ter en mevrouw Rehorst, de wethou ders Luyckx en Diesbergen, de ge meente-secretaris, mr. dr. Van Bol huis en de wereldkampioen dammen, de heer P. Roozenburg, waren onder meer bestuurders aanwezig van en kele zusterverenigingen uit de omge ving. In het bijzonder de komst van de heer Standaard, oud-voorzitter van de damvereniging „Texel", moet voor het recipiërende bestuur een grote voldoening zijn geweest. Vanzelfspre kend werd eveneens de aanwezigheid van de heer Van der Sleen, die als voorzitter van de Noordhollandse Dambond ook de Nederlandse Dam bond vertegenwoordigde, zeer op prijs gesteld. De heer Leibbrand stak in zijn ope ningswoord zfln waardering voor de wijze waarop de heer Dissel in de af gelopen veertig jaren meester over de kas speelde, niet onder stoelen of banken. De spreker memoreerde hoe de jubilaris en de heer Beets in 1910 tot de oprichting kwamen. De ver diensten van de penningmeester heb ben er mede toe geleid, dat de ver eniging onmiddellijk na de oorlog vol komen op eigen benen kon staan. De Helderse Damclub toonde zich daar voor zeer erkentelijk. De heer Leib brand haalde vervolgens enkele „top dagen" uit het veertigjarig bestaan van dë vereniging naar voren. Niet weinig trots was men op de prach tige avonden, die onder andere door Springer werden verzorgd. Van recen ter datum waren het school-damtour- nooi en de simultaanséance van Roo zenburg. Een afspiegeling Burgemeester Rehorst verklaarde, met genoegen naar het résumé van de voorzitter te hebben geluisterd. Im mers, in klein verband heett in de Hel derse Damclub het gebeuren zich in groot verband zo afgespiegeld. „Dui delijk is in de geschiedenis van uw club de wereldgeschiedenis naar vo ren gekomen," aldus de burgemees ter, daarmede vooral doelende op de oorlogsjaren". Wij zagen een flits van een bombardement en wij zagen het werk van goede vaderlanders, waar door toch nog veel behouden bleef." De heer Rehorst gewaagde vervolgens van het prettige contact, dat hij reeds twee malen met de Helderse Damclub had. De opening van het gerestau reerde clubgebouw en Roozenburgs prestaties van denkvermogen lagen hem nog fris in het geheugen. Na de sfeer in de vereniging en de clubliefde van de dames der bestuurs leden te hebben geroemd, richtte de burgemeester zich tot de heer Dissel. „Wij hebben bjj de gemeente ook wel gemerkt," aldus de heer Rehorst, „dat het ambt van penningmeester 'n moeilijk ambt is." Aan de heer Leib brand overhandigde de burgemeester ten slotte een enveloppe met inhoud. Voor de tropheeën Namens de „Stichting Ambachts school" voerde de heer J. N. E. Teu ne het woord. Deze bracht in de her innering hoe een aantal leerlingen in het lokaal van de jubilerende vereni ging theorielessen kon ontvangen. Dankbare handen vervaardigden een kast, die mettertijd zal worden overhan- club), Standaard (oud-voorzitter van „Texel", die voor dit jubileum uit Rotterdam kwam en een plaquette overhandigde), H. Dros (tegenwoordi ge voorzitter van „Texel") en D. van der Walle van „Excelsior" met bloe men en een theelepeltje voor mevrouw Dissel. Schriftelijke felicitaties werden on der andere ontvangen van de heer Beets (mede-oprichter), de Schager Damclub, het districtsbestuur van de Noordhollandse Dambond, de direc teur van de Rijkswerf, kolonel Ba- rendregt, en de Alkmaarse Damclub W.D.O. Met Keeg Stet. Tijdens het officiële begin van de feestavond, dat meer dan drie kwar tier duurde, benoemde de heer Van der Sleen penningmeester Dissel tot Lid van Verdienste. De jubilaris mocht van de vereniging uit handen van de voorzitter vier pakjes pijptabak (een lekkernij!) en een prachtige staande schemerlamp ontvangen. Me vrouw Dissel kreeg bloemen. Er wer den over en weer warme woorden ge sproken. Vooral door de heer Ver kerk, die het bestuur namens de do natrices en donateurs een vijftal dam- klokken ten geschenke gaf. En toen begon het grote feest van Kees Stet, de man, die zich in korte t(jd een grote bekendheid verwierf. Hij, Nico Akkerman, De Silva's, Riet Dekker, Ab Blauwboer en Cakie heb ben het feest van de Helderse Dam club besloten. Hoe? Vraag dat aan al die mensen, die voor het eerst met Stet kennismaakten en daarna nog wat dansten op de rhythmische klanken, die Jaap Kwak en zijn man nen aan hun instrumenten ontlokten. In de bovenzaal van het Christelijk Militair Tehuis aan de Kanaalweg isj de vorige week hard gewerkt. Onder leiding van de heer en mevrouw Knol' hebben daar een aantal „jongens" en marva's getekend, geboend, geknutseld, enfin alles gedaan om een behoorlijke bazar voor te bereiden. Die voorberei dende werkzaamheden waren Zaterdagmorgen, toen wij een kijkje mochten nemen, al zo ver gevorderd, dat wij een duidelijk,beeld kregen van wat de bezoekers Dinsdag, Woensdag en Donderdag te wachten staat. Wij vermoe den, dat de bazar, die morgenavond half acht officieel wordit geopend, zielig in een flinke belangstelling zal mogen verheugen. Er is letterlijk van alles onderge bracht. Het geheel daar boven de za len, die elke avond zo veel bezoekers herbergen en zo het gemis van een modern radiotoestel voelden, ziet er uit als een kleine kermis. Aan de kraampjes zijn oranje lampjes beves tigd, die brandend een feestelijke gl-oed verspreiden, en bijna niet doen opvallen dat al het vlaggenmateriaal waarmee de tentjes zijn behangen, vreselijk gekreukeld en vuil zijn. Me vrouw Knol is daarvoor niet verant woordelijk, werd ons verteld. Want de vlaggen werden geleend, en er was geen tijd meer om ze te wassen. Niet temin biedt de zaal in zijn geheel een buitengewoon feestelijke aanblik. Men kan er op de drie avonden dat de ba zar is geopend touwtrekken, ringen werpen, schieten, pakketjes kopen, spijkers slaan, heerlijke koppen koffie en andere dranken kopen, ballen gooi en, grabbelen en zich, met behulp van de radiogramofoon, testen op behen digheid. Met nog enkele andere attrac ties (wij denken in de eerste plaats aan het zes man sterke dansorkest „de Blanca's", onder leiding van matroos Chris Holleman), zal deze bazar elk wat wils bieden. Elke avond (Woensdag en Donder dag van zeven uur af) is er muziek. En wanneer het orkest even moet pau zeren, dan wordt een gramofoonplaat opgezet. Er wordt ook een verloting gehouden. Mej. P. Krijnen, oud-direc trice van „Irene", haakte daarvoor 'n prachtig tweepersoons sprei. Maar er 82. „In naam der wet", begint de veldwachter weer met zijn krijgshaf tige stem", in naam der wet, arresteer ik U" en tegelijkertijd wordt de wolf geboeid. Tegenstand biedt de wolf niet meer nu hij weet dat het spel verlo ren is. ,Ik zal het niet vergeten", gromt hij. terwijl hij zich nog een keer naar Moeder omdraait. „Dat heb ik aan jou en aan die jongens van jou te dlhken!" „Stil", roept de veldwachter, „denk er om, geen dreigementen. Mevrouw, als U later soms eens last van deze per soon zoudt krijgen, kunt U altijd onze hulp inroepen". „Dank U, brigadier", antwoord Moeder Woeffie vriendelijk, „maar ik denk niet dat het nodig zal zijn. Ik ben niet bang voor dat heer schap! Maar voordat U weggaat wilt U dan nog even met mijn zoontjes meegaan naar de kelder? Daar staat namelijk een stofzuiger en ik heb zo'n idee, dat het de verdwenen stof zuiger wel eens kon zijn". De veld wachter kan zijn ogen niet geloven als hij behalve de stofzuiger ook nog kis ten vol met eieren ziet staan. zijn meer fraaie prijzen, achthonderd in totaal! De opbrengst van de bazar is be stemd voor een nieuw radiotoestel met pick-up en automatische platenwisse- laar, een apparaat dat in een militair tehuis niet mag ontbreken. Om misverstand te voorkomen ver melden wij nog, dat de bazar voor een ieder toegankelijk is. Zaterdagavond liep de Nederlandse kuster „Taurus" de haven van Den Hel der binnen. Het scheepje, dat van Ham burg op weg is naar Ipswich, heeft de reis Zondagmorgen voortgezet. Gisteren liep de Duitse kuster „Stadland" binnen. De „Stadland" komt, met stukgoed geladen, eveneens van Hamburg. Zij zal haar reis binnen door voortzetten. De plaats van be stemming is Antwerpen. Gistermorgen is de Duitse tonnen- legger „Wilhelmshafen" weer vertrok ken. Het is morgen hoog water om 7.35 en 20.20 uur, i -1 laag water om 1.50 en 14.35 uur. De temperatuur van het zee water was 14.0 graden Celsius. De kolonel der mariniers J. A. J. de Bruyn heeft als geschenk van de ma riniers Oosten aan de commandant van het korps mariniers een fanion (exercitievaandel) aangeboden. Dit fanion heeft dezelfde grootte als het korpsvaandel. In het midden van het doek van marineblauw prijkt het in goud geborduurde korpsembleem, rond het doek loopt een strook van rood laken. Op de stok staat' de vergulde wereldbol. Aan de kapitein der mariniers J. J. Dourlein werd toegekend het ere teken voor bijzondere krijgsverrich tingen met de gesp „Timor 1942". Nadat de Nederlandse strijdkrach ten in Indonesië capituleerden voor de Japanners hield op Timor een een heid Nederlanders en Australiërs de strijd vol, tot deze eenheid in Decem ber 1942 door Hr. Ms. torpedobootja- ger „Tjerk Hiddes" naar Australië kon worden geëvacueerd. De kapitein der mariniers Dourlein maakte tijdens deze actie deel uit van de bemanning van Hr. Ms. „Tjerk Hiddes". Wij vernemen, dat Circus Mullens, dat mo menteel in Haarlem staat, de volgende tournée heeft uitgestippeld in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal: Beverwijk (20 en 21 Sept.), Alkmaar, Den Helder, Schagen, Hoom, Enk huizen en eventueel Purmerend. Sport vormt nu eenmaal een belangrijk onderdeel vin het nieuws. Geen wonder, dat de Maandagse krant in dit teken staat. Een grote stat van deskundige mede werkers zorgt er voor, dat ons blad ook op dit punt goed „bij" is. Moei U eens aandachtig opletten. Een streekblad als het onze heett meer pijlen op haar boog dan alleen maar „klein" nieuws. „waar ook ter wereld" vindt U er in terug. Neem een krant, die er zijn mag, neem de BureauKoningstraat 78-80 Den Helder Aanhoudende buien motregen hebben vele voetballiefhebbers gisteren hun „partytje" onthouden. Hoe teleurstellend de dag van gisteren evenwel mocht zijn, het aflassen van een groot aantal wedstrijden zal het.huiselijk verkeer' ongetwijfeld ten goede zijn gekomen. In Amersfoort mochten man en vrouw trouwens ook niet mopperen, want H.V.C. zag kans Schoten een 21 neder laag aan te doen. H.V.C. gaat dus nog ongeslagen aan de kop van de tweede klasse A. laag slikken. Kaagvogels toonde zich sterker dan Vios (21). U.V.V. snoepte in dezelfde afdeling V.V.A. de punten af. De Utrechters zegevierden met 21. De laatste wedstrijd, die in deze klasse doorging was StormvogelsT.O.G. Het bleek voor de IJmuidenaren een peuleschil letje te zijn (6—1). H. V. C3 Stormvogels 3 U. V. V3 Spartaan 2 Velox 2 Dubbelmannenkwartet „Euterpe" en Hel ders Dameskoor zullen Zondag 1 October deel nemen aan het concours van „Excelsior" (e Den Oever. V. V. A Schoten O. S. V Vriendenschaar T. O. G 0 6—2 6 0 12—5 5 1 5—5 1—0 5-4 7—4 8—7 2—4 2—7 0 3—13 0 2B. In de tweede klasse B gingen slechts twee ontmoetingen door. West- Frisia kwam aan de kop door een 43 zege op Hercules, dat nu stevig onderaan gaat. Elinkwijk schijnt er beter in te komen. Zeeburgia moest ten minste met 30 het onderspit del ven. West-Frisia Elinkwijk Z. F. C Watergraafsmeer H. R. C Alcm. Victrir Zeeburgia 0 11—6 6 0 10—3 5 0 6—2 1 2—2 1 6—6 0 1 2—3 0 2 2—4 Volendam 2 0 1 1 01 1 A. F. C2 0 0 2 2—5 0 Hercules 3 0 0 3 716 0 3A. Hier als enige wedstrijd Wijk aan Zee-G.V.O. De Krommenieërs wonnen met de oneven goal. Geen slecht resultaat. In afdeling van Hel der (3B) werd helemaal niet gespeeld. Ook de derde klasse C bleef werkloos in de druilerige middag staren. D. E. M2 2 0 G. V. 03 2 0 Hollandia 2 1 1 I. V. V2 1 1 Z. V. V2 1 1 Wijk aan Zee 3 1 1 Kinheim 2 10 Alkm. Boys 2 1 0 Velsen 2 0 1 C. S. V2 0 1 Q. S. V2 0 0 D. T. S2 0 0 4—1 7—8 7—2 3—1 2—1 4—4 3 5—1 2 7—2 2 1 4—7 1 1 1—2 1 2 1—5 0 2 0—11 0 4A. Deze afdeling kwam met de volle buit. Alle wedstrijden vonden hier doorgang. Limmen verloor zijn leiden de positie door met 31 van Zee vogels klop te krijgen. H.S.V. verloor met 30 van V.V.W. B.K.C. en Grass hoppers gaan nu samen aan de kop. B.K.C. versloeg Purmerend met liefst 105; Grasshoppers klopte Zouaven met 31. Andijk verloor ook weer. Nu met 10 van Randers. Succes bleef baas over De Rqp. In de vierde klasse B werd in het geheel niet ge voetbald. Vermelden wjj nog, dat alle wedstrijden van Schagen, in verband met het overlijden van de voorzitter, de heer Leguit, werden uitgesteld. De heer Leguit stierf Vrijdag zeer onver wacht op één en vijftigjarige leeftijd. De stand is: S.R.C. Geelzwart Kaagvogels V.Z.V. Alkmaar Schoorl Berdos W.G.W. Vios St. Victor 2 2 3 2 2 2 2 3 2 2 2 2 2 1 1 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 *0 In 2B noteerde Wiron een gelijk spel tegen D.W.B. (22). Ook in de twee de klasse C. werden drie wedstrijden gespeeld. Wij hoorden van de fraaie 40 overwinning die Texelse Boys op Dirkshorn behaalde. J.V.C. bezette hier de eerste plaats. Duinranders was vrij. De Julianadorpers wonnen zelf met 32 van L.S.V.V. Hugo Boys won van Petten (31). In de reserve eerste klasse zege vierde HRC 4 met 32 over Helder 3. Succes 2 en West-Frisia 4 deelden de punten (22). Voorts kregen wij de volgende uit slagen binnen: Re». 2D: ZAP 2Oude- sluis 2 21; 3H: Winkel 3Geelzw. 2 2—4; 41: ZAP 3—SRC 3 3—1; 4M: Zeemacht 2Helder 5 25; 40: Ves- do 2ZAP 6 21; Flevo 2Succes 3 1—3; JVC 2—Wiron 3 9—0; Junio- Bij zeer slecht weer werd gistermirt dag gespeeld de wedstrijd WGW Geelzwart, die in een 1—0 nederl voor onze stadgenoten eindigde q" gasten pasten zich het best aan de 0 standigheden aan. Zij vormden m" hard-werkende ploeg, met 'als sterk.!" deel de achterhoede. WGW zag e kans zich door deze verdediging h te werken. Een fout in de achterho!!" van WGW bracht de gasten de zel' Onmiddellijk na het fluitsignaal va scheidsrechter Lutjeharms ging WGW in de aanval. Na ongeveer tien minu ten spelen zou Geelzwart evenwel ren. De bal kwam hoog voor het do°I van de gastheren. De achterspelers li!! pen elkaar in de weg. Bouma sloeg het leder nog weg, maar juist voor de voe ten van een speler van Geelzwart di" de stand op 0—1 bracht. Goed voetbal werd onmogelijk bij de aanhoudend» regen. Vóór de rust zagen wij Schil- der alleen voor de keeper. De WGW'er schoot recht op zijn tegenstander af In de tweede helft gaf de thuisclub meestal de» toon aan. Evenals in d« eerste helft was gebeurd, moest een back eenmaal redding brengen toen d» Geelzwart-doelman al was gepasseerd Er werd steeds harder gespeeld, en weinig fraai. In de stand kwam echter geen verandering meer. Onder zeer ongunstige weersomstan- digheden heeft de Helderse wiel-en- vereniging D.O.K. een aanvang ge. maakt met de strijd om het clubkam. pioenschap 1950. De eerste etappe le. verde de volgende resultaten op: A-klasse (73,6 km): 1. Trompetter: 2. Pranger; 3. Bijl. B-klasse (64,4 km): 1. De Neeve; 1 De Jong; 3. Post; 4. Lemmers; 5. D» Boer Jr. C-klasse (55,2 km): 1. Zwart; 2, Bouma; 3. Geene; 4. Bosch; 5. Kr'ies. Het parcours ging over een nieuw wegdek, wat tal van lekke banden tot gevolg had. Zes renners waren hier door gedwongen af te stappen. De ren- ner Post kwam juist bij het inzetten van de eindspurt te vallen. Hij moest naar het ziekenhuis worden overge bracht. Was hij niet gevallen, dan had hij deze wedstrijd gewonnen. Wij ho- pen dat zijn arm spoedig beter is. Trompetter rijdt Zaterdag en Zon- dag zijn laatste wedstrijden van dit seizoen, en wel te Drachten en t« Edam. Het eerste en het derde elftal van HCSC, die respectievelijk tegen Din- dua 2 en HCSV 3 zouden spelen, kwa men Zaterdag niet in het veld. D« junioren gingen naar Bergen, waar d« strijd werd aangebonden met de junio ren van Bergen. Deze wedstrijd ein digde in eer 11 gelijk spel. De adspi- ranten a wonnen met 8—1 van Callants- oog a. Ook de adspiranten b deden goed werk. Zij speelden 2—2 tegen Succes b. ren E: Bergen a—HCSC a 1—1; Ad- spiranten 1H: BKC a—Helder a 2—3; IJ: Flevo b—HRC d 16: 2g. BKC b —Helder c 9—1; Flevo c—HRC f 0—2; Succes c—HCSC b 2—2; 2H: Flevo dHRC g 41; Kaagvogels b —Helder d 7—1; 2Q: WGW d—ZAP c 2—3. Zaterdagmiddag werd in café „Prins Hendrik" te Julianadorp een floralia- en middenstandstentoonstelling gehou den op initiatief van de Gemeenschap Julianadorp Vooruit. Een alleraardigste tentoonstelling van ter opkweking uit gegeven, en ter opluistering ingezon den planten en bouquetten snijbloe men was op het toneel ingericht. In de zaal had een negental plaat selijke middenstanders een stand inge richt. De jury van de floraliatentoonstel- ling, de heren J. Hendrickx, J. A. v. d. Lyn en H. J. Spanjaard, zochten uit deze inzendingen de exemplaren, die voor een prijs in aanmerking kwamen. B. K. C Grasshoppers Randers V. V. W. Limmen 3 Succes 3 Zeevogels 3 H. S. V. 3 De Rijp 2 Purmerend 2 Andijk 3 Zouaven 3 0 16—6 0 6—3 0 1—0 1 5—2 1 10—6 5—4 4 6—8 4 4—5 3 1—2 1 5—12 0 2—5 0 .3—11 0 De afdeling Noord-Holland. In de eerste klasse C. van de afde ling Noord-Holland noteerden wij drie uitslagen. Enigszins teleurstellend was de kleine 10 nederlaag van W.G.W. tegen Geelzwart. S.R.C. won evenals Geelzwart zijn tweede wed strijd. V.Z.V. moest een 7i neder- Ondanks het slechte weer en ondanks het slechte terrein heeft de wedstrijd JVC ILSVV I doorgang gevonden. JVC I was direct in de meerderheid en an ongeveer tien minuten wist de rechtsbuiten S. Kos, het eerste doel punt te maken (10). Daarna noteer den wij een paar gevaarlijke aanvallen van LSVV, dat echter niets opleverde. Even later maakte de middenvoor van JVC, P. Hoornsman. uit een .voorzet van rechts het tweede doelpunt voor JVC. Vlak voor de rust gaf de scheids rechter een corner tegen JVC. Hieruit bracht LSVV de stand op 21. Na de rust duurde het nog geruime tijd voor in deze stand verandering kwam. LSVV vocht voor de gelijkmaker, maar na 20 minuten spelen kreeg M Kater de bal toegespeeld. Hij gaf een pass naar de middenvoor, en met een onhoudbaar schot bracht die de stand op 3—1. LSVV gaf zich nog niet ge wonnen. Ze kwam gevaarlijk opdrin gen. Ze wist zelfs nog 3—2 te maken Dit doelpunt werd onzes inziens in buitenspelpositie gescoord. Met de stand 32 kwam het einde. De JVC-adsp. speelden des morgens te Oudesluis tegen Oudesluis-a en kwamen met een 2—0-zege terue De wedstrijd JVC II-Wiron III ging niet De uitslag was: Begonia's: le pr. H. Kuit; 2e pr. K. Schoonheden; 3e pr. C. van Bodegraven. Coleus: le pr. mevr. Moeyes; 2e pr. H. Kuit; 3e pr. P. van Rijn. Geranium: le pr. mevr. Speur» 2e pr. C. Wiggers; 3e pr. H. Kuit. Van de ter opluistering ingezonden planten werd de eerste prijs toegekend aan R. Koster met een begonia (sem- perflorens)2e prijs S. Kos met een Capsicum; 3e pr. P. J. Bakker met een bladbegonia. Van de ingezonden bouquetten werd een prijs toegekend aan mevrouw Stooker (bouquet anemonen). De middenstandstentoonstelling bracht stands van de heren H. Schermerhorn, P. Constant, P. J. Bakker. J. Vonk, D. Purmer, Q. van Nuland, C. van Bo degraven en Jb. Plagmeyer. Als attractie hadden de standhou ders in hun etalage een voorwerp, dat niet tot hun branche behoorde. Naar deze fouten werd ijverig door de be zoekers gezocht. Hiermede konden waardebonnen worden verdiend. De tentoonstelling werd Zondagmid dag en Zondagavond voortgezet. Zon dagavond traden op de Wioka's, het accordeonensemble onder leiding van de heer J. Strang met zang van de da mes Mooy. Ook was gedurende de ten toonstelling gelegenheid tot sjoelen, waarvan een druk gebruik werd ge maakt. De bridgeclub „Julianadorp" begint het speelseizoen vandaag om acht uur in café Van Amroers. De leden die al enige tijd met verlangen naar deze da tum hebben uitgekeken, kunnen hun hart ophalen. Zij, die interesse voor het spel heb ben, kunnen zich op de speelavond, die steeds op Maandag wordt gehou den, aanmelden. ZEEPOST VOOR OOST EN WEST Met de volgende schepen kan zee* post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesië M.S. Oranje (3 October)! Nieuw Guinea M.S. Celebes (23 Sep tember); Ned. Antillen M.S. Willen»" stad (27 September).

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2