3 Engelsen gaan spelpeil verbeteren Heilooër S. Hopman zegevierde in Pim Mulier-veldloop te Velsen Kans op contracten in de States De dodenherdenking in Amersfoort Het gaat de afdeling Noord-Holland van de A.N.W.B. zeer goed DAGE Vooral de jeugd wordt onder de loupe genomen Farina kreeg ongeluk Vrijenhoek won bij de luniores Ook Senaat vernietigde veto van Truman Acheson had gesprek met Wysjinsky Verschillende gewestelijke problemen aan de orde Vergadering te Amsterdam Criterium der Azen door Bobet gewonnen De herbewapening van West-Duitsland Harting won Boulevardloop Sport in 't kort - Zweedse voetballers ver- sloegen Noren xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Het Radioprogramma MAANDAG 25 SEPTEMBER 1950 De F.A. heeft een plan bekend ge maakt, waarin richtlijnen worden aan gegeven om het peil van het Engelse voetbal te verhogen. Op de eerste plaats zal er een technische commissie wor den samengesteld. Deze commissie is ondergeschikt aan de internationale commissie van de F.A. en de voorzit ters van iedere sub-keuzecommissie zullen er zitting in nemen. De techni sche commissie krijgt de bevoegdheid met directeuren, vooraanstaande offi cials, managers en spelers besprekingen te voeren. De technische commissie zal op 8 November voor de eerste maal bijeenkomen, dat wil zeggen twee we ken voor de wedstrijd tegen Zuidslavie. vie. Op de vergadering van 8 November zal een plan ter sprake komen, bestaan de uit 4 punten, met als enig doel ver betering van het spel in Engeland. Als punt één wordt genoemd een onder zoek in te stellén naar het niveau van het Engelse voetbal van het ogenblik en in aansluiting daarop voorstellen te doen om het spelpeil te verbeteren. Als practische maatregel wordt ge noemd het spelen en het oefenen bij avond met schijnwerper-verlichting, teneinde de technische balbeharïdeling van jongeren gedurende de winter maanden op te voeren, hetgeen ook de bedoeling is met z.g. parttime-spelers. Als punt twee staat op de agenda met de leiding van de leagues en de clubs besprekingen te voeren om stappen te ondernemen inzake de uitbreiding van de omgelijkheden voor training en coachen. Zo wil men komen tot het or ganiseren van cursussen voor jonge spelers. Verder zullen de methoden worden bestudeerd hoe elftallen dienen te wor den voorbereid, vooral ook in tactisch opzicht, teneinde met meer succes te kunnen uitkomen tijdens een tournee van clubteams in het buitenland. Van zelfsprekend slaat een en ander ook op de elftallen, die in landenwedstrijden uitkomen. De Engelse officials hebben in Bra zilië blijkbaar hun ogen de kost gege- Amerika kijktnaarHarryBos Een paar jaar geleden was Lew Burn- ston, één van de grote mannen van de Twentieth Century Boxing Club uit New York ook wel genoemd de „Jim Norris-Joe Louis Club" in Europa op zoek naar goede boksers. Hij bezocht toen ook ons land, maar Nederlanders behoorden niet tot degenen, die uitge nodigd werden om de oceaan over te steken. Wel gingen Marcel Cerdan, Dauthuille en later ook Villemain en Mitrl. Of Lew Burnston toen reeds opmerk zaam is gemaakt op Harrie Bos staat niet vast, maar wel is het thans een feit, dat de New Yorkse club onlangs contact heeft gezocht met de Amster dammer. Vóór zijn vertrek naar Duitsland, waar Bos twee gevechten zou leveren, kreeg hij van de Amerikanen het ver zoek onmiddellijk de resultaten van deze partijen te telegraferen. Jammer genoeg gingen deze partijen niet door. Maar binnenkort zoals eerder ge meld komt Bos in Amsterdam in de ring tegen de Fransman Jean Stock. Zodra de definitieve datum voor dit gevecht is vastgesteld, moet Bos de Twentieth Century Club waarschuwen en dan zal deze club iemand sturen, die het gevecht zal bijwonen. Het zal na tuurlijk geheel van het resultaat van dit gevecht afhangen of Harrie Bos Na Beb van Klaveren dan de eerste Nederlander voor een serie gevech ten in Amerika contracten zal krijgen. Niet geheel vreemd aan deze Ame rikaanse belangstelling voor Bos zullen zeker zijn uitstekende resultaten in het laatste jaar zijn. In herinnering bren gen wij de bliksemoverwinning op Gilbert Stock, die in het begin van de tweede ronde definitief naar het canvas ging. Stock, de man die tevoren zelfs nog nooit was neergegaan en voorts de k.o.-overwinning in de vijfde ronde op de negerbokser Cal Johnson. ven. Daar is het geweest, dat men de jeugd des avonds op verlichte velden heeft kunnen zien oefenen en Winter- bottom, de coach van de F.A. en mana ger van het Engelse elftal, heeft on langs nog doen uitkomen, dat er meer terreinen in Engeland moeten worden voorzien van verlichting. Het is duidelijk dat men inziet dat spelpeil-verbetering van onderaf moet beginnen, dus met de jeugd moet aan vangen. En vooral schijnt men de na druk te willen leggen op de huidige onproductiviteit, het zwakke afwerken van menig goed opgezette aanval. Het plan is bedoeld voor een lange periode, men wil in Engeland komen tot een elftal, dat de oude kwaliteiten weer bezit, waardoor men de erenaam heeft verkregen van „voetbalmeesters" Naar verluidt wil men nu reeds be ginnen met de opbouw van een repre sentatief team voor de wereldkampioen schappen 1954. Het leven van een auto-cou reur hangt talloze malen aan een zijden draad. Regelmatig gebeu ren er ongelukken met dodelijke afloop en gisteren heeft óók de be kende Italaanse coureur Farina moeten ervaren dat het besturen van een auto niet zonder gevaar is. Weliswaar werd Farina licht gewend maar dat was dan ook misschien omdat hij niet aan een wedstrijd deelnam maar slechts van plan was naar een wedstrijd te gaan kijken. De vrouw van Farina werd met een gebroken heupbeen naar het ziekenhuis vervoerd, terwijl Fa rina met de schrik vrij kwam. Dit is toch wel een speling van het (nood)lot. Farina, die in tal van wedstrijden met duizeling wekkende vaart door bochten pleegt te snellen, krijgt, uitgere kend op de- dag dat hij het nu eens kalm wil doen, 'n ongeluk. Noordhollandse Schaakbond besprak competitie De gedelegeerden van de Noordhol landse Schaakbond hebben Zaterdag middag in het Statenhuis te Beverwijk de competitie 1950—1951 besproken. Het belangrijkste punt was het be stuursvoorstel tot versterkte promotie en degradatie voor de jaren 1951 en 1952 om te komen tot een pyramidale opbouw van de klassen. De huidige bouw is: 1 overgangsklasse, 2 eerste, 6 tweede, 6 derde en 4 vierde klassen. Dit zal in de toekomst worden: 1 over gangsklasse, 2 eerste, 4 tweede, 6 derde en 8 of 10 vierde klassen. Het voorstel om de twee laagste clubs der overgangsklasse te laten de graderen en de kampioenen der beide eerste klassen te doen promoveren, werd met 115 tegen 4 stemmen aan vaard. De versterkte degradatie voor do overige klassen werd aangenomen met 82 tegen 37 stemmen. Ook de competitie-indeling vond algehele in stemming. Een voorstel van de ver eniging „Santpoort" om te komen tot een billijker verdeling van de reiskos ten werd met slechts 3 stemmen vóór verworpen. De competitie voor de overgangs- en eerste klasse zal 16 Oc- tober aanvangen. Noorwegen heeft bekend gemaakt, dat het de voorstellen voor een geza menlijke verdediging van West-Europa (Van onze Beverwijkse correspondent) De tiende Mulier-veldloop in Velsen is een royale overwinning geworden voor de blonde Doves-athleet S. Hop man uit Heiloo. De tweede aankomen de was eveneens een „Noordeling", P. Tromp van Olympus uit Alkmaar. Dit jaarlijkse sportevenement, dat ook nu weer een groot aantal belang stellenden trok, werd door vele voor aanstaande personen bijgewoond, waar onder burgemeester M. M. Kwint, van Velsen, Pim Muiier, beschermheer van „Suomi", kolonel Haitsma Muiier, Graaf van Limburg Stierum, hoofdcom missaris van politie P. J. Wyburg e.a. „Suomi" had evenals andere jaren weer gezorgd voor een uitstekende voorbe reiding. Eén ding was jammer: „de-Vel- serbeek-parkloop", die uitsluitend voor militairen is, ging niet door. Een grove nalatigheid van de dienst R.A.O. was hiervan de oorzaak. Deze had n.1. ver zuimd de militairen er van in kennis te stellen. Allereerst startten de junioren; ruim dertig jeugdige athleten gingen op het startschot van burgemeester Kwint weg. De te lopen afstand bedroeg on geveer 1500 m. Het werd een overwin ning voor de Amsterdammer L. Vrijen hoek. De uitslag van deze groep was: 1 L .Vrijenhoek, AV '23, 3 min. 52,7 sec.; 2 K. Ebbeling, Haarlem, 3 min. 54,2 sec.; 3 C. de Zwager, Holland, 3 min. 58 sec.; 4 P. Meyboom, Haarlem, 4 min. 0.8 sec.; 5. J. Halderman, Haar lem; 6 G. Koster, Haarlem; 7 J. v. d. Bogaard, DEM; 8 B. Bosman, Doves; 9 G. Stuifzand, Suomi; 10 H. Stolvoord, Haarlem. De verenigingsprijs werd behaald door Haarlem, tweede werd Holland, derde Suomi. Voordat de ruim 40 deelnemers aan de Mulierloop van start gingen, werd de 85-jarige heer Pim Muiier met een driewerf hoera begroet. Ondanks zijn hoge ouderdom inspecteerde Muiier of alles voor de start in orde was, gaf zelf nog enkele aanwijzingen en loste toen het startschot voor de D-klassers. 20 Seconden na hen gingen de C-klas- sers weg, weer 20 seconden later de B-klassers en als laatsten, 55 seconden na de C-klassers, de A-klassers. De te lopen afstand was ongeveer 3800 m. of twee maal het park Velserbeek in het rond. Na één ronde kwam Hopman (Doves) als eerste voorbij; de A-klas sers hadden de achterstand wel inge lopen, maar zagen toch geen kans om „bij" te komen. Want ook de tweede ronde was voor Hopman, die overge lukkig als eerste door de finish ging. De uitslag luidde: 1 S. Hopman, Do ves, 12 min. 6,3 sec.; 2 P. Tromp, Olym pus, 12 min. 11,4 sec.; 3 U. van Wijn gaarden, Suomi, 12 min. 17 sec.; 4 H. Groeneveld, Weesp, 12 min. 35,2 sec.; 5 H. Adrichem, DEM, 12 min. 53,8 sec.; 6 J. de Boer, A.V. '23, 12 min. 56,6 sec. 7 H. Geusenbroek. Haarlem, 12 min. 58,9 sec.; 8 J. Post, DEM; 9 J. Gijs, A'dam; 10 G. v. 't Hoff, DEM; 11 J. Smit, Suomi. De verenigingsprijs werd gewonnen door Suomi met 38 p.; 2 DEM 40 p.; 3 Doves 42 p. De heer Muiier, die nog een goed redenaar is, dankte „Suomi" voor de perfecte organisatie. Hij haalde enige herinneringen op uit de tijd dat de eerste veldloop in Rooswijk werd ge houden, omstreeks 1880, en reikte hier na de prijzen uit aan de winnaars, die hij persoonlijk toesprak. Nadat reeds Vrijdag het Amerikaan se Huis van Afgevaardigden het veto van Truman tegen de door het Congres aangenomen wet op de communistische activiteit had teniet gedaan, heeft Za terdagavond de Senaat dit voorbeeld gevolgd. Aan de stemming ging een obstructiedebat vooraf, dat een en twintig uur duurde. De wet is nu van kracht geworden. Krachtens dc bepa lingen ervan moeten communistische organisaties en hun leden worden ge registreerd. Spionnen en saboteurs kun nen in tijd van nood worden geïnter neerd. Communistische vreemdelingen kunnen uit het land worden gezet en mogen niet worden genaturaliseerd. Dean Acheson, de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, en zijn Russische ambtgenoot Wysjinski hebben Vrijdagavond een onderhoud onder vier ogen gehad. Het gesprek droeg een zuiver informeel karakter. Het vond plaats tijdens een diner, dat door Trygve Lie aan veertien ministers van buitenlandse zaken, die de Algemene Vergadering der V.N. bijwonen, was aangeboden. Volgens functionarissen van de V.N. waren Bevin noch Schuman op het diner aanwezig. Koninklijke onderscheiding Op de Nederlandse ambassade te Londen werd aan de oprichter en ere voorzitter van de A.N.S.A. (Anglo Netherlands Sport Association) de heer A. Milhado de onderscheiding uitge reikt van Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Deze onderscheiding kreeg ook de secretaris van deze asso- ciaton de heer J. W. Yapp. Beide he ren hebben dit te danken aan het feit, dat zij de goede relaties tussen de sportbonden van Nederland en Enge land hebben bevorderd. De Piet Hein in Acapulco. De Nederlandse torpedobootjager „Piet Hein" is Vrijdag uit Curagao in de haven van de Mexicaanse plaats Acapulco aan de Stille Oceaan aange komen. Een stille stoet bewoog zich Zaterdag langzaam door de straten van Amers foort naar het demobilisatiecentrum aan de Laan 1914, het vroegere Poli- zeilichg Durchgangslager. Al deze men sen hadden nog maar enkele jaren ge leden door dezelfde straten gelopen, omringd door Grünen en medelijdend nagestaard door de machteloze bevol king. Langs het vroegere concentratiekamp ging de stoet de hei op. Daar waar eens KERKELIJK NIEUWS Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Kampen: J. Zwijnen- burg te Huizen. Aangenomen naar Westerhaar: J. Dijkstra, candidaat te Marrum; naar AlbiasserdamJ. J. Trouw ter Herwijnen. Bedankt voor Hoo- geveen (3e pred.pl.)D. B. van Lokhorst te Bergsenhoek. Beroepbaarstel ling: candidaat W. Roggeveen, Rooswiik 13, Velsen-Noord, stelt zich per 1 Decem- beroepbaar. Gereformeerde Kerken. Bedankt voor Warns: J. v. d. Mije te Loenen a.d. Vecht. Gereform. Kerken (onderh. art. 31 K.O.) Beroepen te Meppel: W. v. d. Lin- gen te Alkmaar. In de omgeving van Longchamp werd het criterium der Azen gereden over een afstand van 100 km. Schulte, die op de deelnemerslijst stond, is niet ge start. De uitslag luidt: 1. Bobet, tijd 1 uur 55 min. 14 sec., gemiddelde uur- snelhejd 51.138 km.; 2. Ockers op 1 min. 50 sec.; 3. Varnajo op 2 min. 9 sec.; 4. Dubuisson op 2 min. 20 sec.; 5. Redolfi op 2 min. 45 sec.; 6. Carrara op 2 min. 55 sec.; 7. Rey; 8. Van Steen bergen; 9. Idee;' 10. Kuebler. De ren ners Bartali, Schotte en Mahe gaven tijdens de strijd op. Onder presidium van de heer P. F. Zimmerman, voorzitter van de Kon. Ned. Toeristenbond ANWB, kwam de afdeling Noordholland van genoemde bond Zaterdagmiddag bijeen in een der zalen van het Americain-hotel te Am sterdam. In zijn openingsrede kon de voorzit ter een groot aantal consuls uit de pro vincie welkom heten. Spreker consta teerde, dat het de ANWB in alle op zichten goed gaat; het ledental is be vredigend, al dient erkend te worden, dat de toename van nieuwe leden min der sterk is dan in de voorafgaande jaren, tengevolge van de tijdsomstan digheden. De financiële positie van de bond is nog gunstig. Tegenover de steeds stijgende personeels- en andere lasten dient echter gezorgd te worden voor een verhoging der inkomsten door toename van leden. Aan de aan wezige consuls werd verzocht in deze richting werkzaam te zijn en te blij ven. Van verhoging van contributie zal echter geen sprake zijn. De Wegen wacht geniet nog steeds de bijzondere sympathie van de vele weggebruikers en het aantal toegetreden leden is stij gende. In de vacantiemaanden hebben vele leden gebruik gemaakt van de door de bond verleende service. Uit het jaarverslag van de afdelings consul blijkt, dat in het afgelopen jaar een negental bondsavonden is gehou den, n.1. te Enkhuizen, Broek op Lan- gendijk, Schagen, Aalsmeer, Hilversum, Heemstede, Beverwijk, Krommenie en Wormerveer, welke alle de nodige be langstelling trokken. Het aantal leden over het gehele land is met ruim 1100 toegenomen en bedraagt momenteel ruim 226000. In Alkmaar, Hilversum, Haarlem en Amsterdam zijn districts bijeenkomsten gehouden met de ver schillende consuls, welke eveneens zeer geslaagd geweest zijn. Op de aanbeveling voor de benoe ming van een afdelingsconsul werd vervolgens op voorstel van de voorzit ter geplaatst de heer F. W. Wegener- Sleeswijk te Amsterdam, terwijl op de aanbeveling voor de benoeming van een plaatsvervangend afdelingsconsul voor 1951 werd geplaatst de heer D. Breebaart te Hoogwoud. Hierna ging de voorzitter over tot uitreiking van de diploma's en insig- ne's aan chauffeurs, die 12 y2 of 25 jaar in vaste dienst werkzaam zijn ge weest. In hartelijke bewoordingen werden de onderscheidingen uitge reikt. Voor een dergelijke onderschei ding kwamen, wat ons gewest betreft, in aanmerking de heren Doorgeest, werkzaam bij de firma Nieuwenhui- zen te Zaandam (25 jaar) en de heer J. L. van Herwerden, werkzaam bij de graanhandel firma van Herwerden te Nieuwe Niedorp (12y2 jaar). Door de directeur van de bond, de heer J. C. van Schaardenburg werden enkele gestelde vragen beantwoord; het betrof de eventuele aanleg van een rijwielpad door de Kennemer duinen van Bloemendaal aan Zee naar IJmui- den, de plaatsing van paddestoelen tus sen Wijk aan Zee en Schoorl, het ge vaarlijke kruispunt op de rijksweg Limmen—Uitgeest en Bakkum, de openstelling van rijwielstallingen op Zondag in de grote stad, het aanbren gen van nieuwe plaatsnaamborden in de dorpen en steden, alsmede de lange werktijden van autobuschauffeurs. Na een zeer genoeglijke gedachten- wisseling over deze problemen sloot de voorzitter de afdelingsvergadering. Het plechtig moment, waarop door een der nabestaanden van de slachtoffers het gedenkteken ont huld wordt. de fusilladeplaats was geweest, stond nu een eenvoudig gedenkteken, een houten kruis. Daar werden woorden van nagedachtenis gesproken daar werden kransen gelegd daar werden in stille eerbied de doden herdacht. Ten slotte hebben de ex-gevangenen zich verzameld in de cantine van het demobilisatiecentrum, waar de bijeen komst het karakter van een reünie kreeg. Adenauer verwacht moeilijkheden (Vervolg van pagina 1) Poncet heeft bevestigd, dat aan Duitsland de vorming van een mobiele politiemacht van 30.000 man zou wor den toegestaan. Deze zou onder com mando worden gesteld van een inspec teur-generaal. die met goedkeuring van de Duitse regering zou worden benoemd en op wie door de regering te Bonn zo nodig een beroep zou kun nen worden gedaan. Voor Berlijn zou deze regeling niet gelden. De bezettingstroepen zouden voortaan dienen ter bescherming van het fede rale gebied. Poncet legde er overigens de nadruk op, dat de geallieerden de gezaghebbende aard van de bezetting niet hadden gewijzigd in een „con tractueel regime", doch dat zij zouden trachten met de Duitse regering tot •overeenstemming te komen. De conferentie van New York heeft, zo zei de Franse hoge commissaris, een nieuw stadium ingeluid in het proces van de toetreding van Duitsland tot de gemeenschap der landen van West- Europa als gelijkgerechtigd deelge noot. Op deze stap zal een nieuwe, wel licht de laatste, volgen. De studiegroep te Londen is reeds geïnstrueerd voor de voorbereiding ervan. Tijdens dit weekeinde stond alles in het grauwe teken van de regen. Spe ciaal de diverse sportgebeurtenissen ondervonden hiervan de meeste hin der. Om te beginnen kon de finale van de dames hockey-dag te Heemstede niet doorgaan. De deelnemers aan de vijftiende internationale boulevard loop in Vlissingen ondervonden het aan den lijve. De Amsterdammer Har ting liep de 3600 m. bij de senio ren in een tijd van 10 min. 5.9 sec. Tweede werd de Belg Janssens met een tijd van 10 min. 56.1 sec. De Fransman Sillon verrichtte in Parijs een goede prestatie. Hij klom maar liefst 4.22 meter de lucht in met zijn polsstok. Hij verbeterde hiermee zijn persoonlijk record met precies vijf centimeter. Een andere athleet, de Belg Gastof Reiff heeft te Parijs de 1500 meter in de tijd van slechts 3 min. 56.4 sec. gelopen. Het Zeedse voet balelftal, in Oslo te gast, versloeg de Noren met 31. In Helsinki zegevier de de Zweedse B-ploeg met 10 van Finland. Voor de wereldkampioen schappen gewichtheffen, die van 13 tot 15 October in Parijs gegeven wor den, is het uit zes man bestaande Amerikaanse team, waarvan o.a. de Olympisch kampioen en wereldrecord houder zwaargewicht Johnny Davis deel uitmaakt, naar Europa ver trokken. Tijdens de nationale jeugd- roeiwedstrijden, die te Hilversum door de Hilversumse roeivereniging „Cor- nelis Tromp" Zaterdag georganiseerd waren, werd de wisselbeker, in het bezit van „Willem II", gewonnen door „De Schie". De jongens van 17 en 18 jaar brachten hun overnaadse skif over de 750 meter in 2 min. 54.2 sec. naar de finish. In de Haagse dierentuin werd de jaarlijkse equipewedstrijd schermen gehouden om de „Challenge van Leeu wen". De beste prestatie werd gele verd door E. L. Kuypers uit Den Haag, die op drie wapens uit kwam en de meeste prijzen won. Op de floret, de gen en sabel kwam respectievelijk de „Vrije Wapenbroeders" en „Parade et Riposte" tweemaal als eerste voor de dag. Erik Sturgess won drie titels in de kampioenschappen tennis van Zuid-Transvaal. <XXXXXXXXX DOOR LOULA G. ERDMAN X X X X X X X X X 1) „En ik zal U de jaren vergelden, die de sprinkhaan heeft afgege ten." Joël 2 25 Donderdag, Oude Dade Kenzie stierf 26 Mei om drie uur in de morgen. Het was een ongelukkig tijdstip. In de eerste plaats was het seizoen laat geweest en af schuwelijk nat bovendien. De maïs was nog niet helemaal geplant, en nu een warme, droge periode was aangebro ken, moest iedereen in het veld zijn. De vrouwen wilden de jonge kuikens buiten laten in de zon en de hokken schoonmaken. En omdat er zo weinig zon was geweest, was de grote schoon maak erg achter geraakt. Indien Oude Dade zich tijdens zijn ziekte van deze dingen bewust was geweest, dan liet hij het toch niet blij ken en verontschuldigde zich geens zins over de moeite, die hij veroor zaakte. Tenslotte hadden deze mensen hem genoeg last bezorgd in het ver leden. Ook was hij niet bevreesd in het vooruitzicht van de dood Hij lag in het bed, dat het zijne was geweest ge durende meer dan vijftig jaar, terwijl hij het verloop van zijn toestand ga desloeg alsof het een ander betrof. Hij wenste zeker niet te sterven, want hij genoot tenminste zoveel van zijn le ven als van het hiernamaals: goed eten, zijn kinderen en kleinkinderen, zijn vrienden en zijn bezit zwart, vruchtbaar land dat zich in drie richtingen van het huis gerekend uit strekte. Hij had een goed leven gehad en tachtig jaar was een behoorlijk lange tijd om te leven. Hij had ont dekt, dat er dingen zijn die iemand op tachtig kan genieten, net zoals Iemand dingen vond om te genieten als hij twintig was en nog anderen op vijftig, Hoewel hij een goed en recht schapen man was en lid van de ker- keraad, voelde hij niets voor die sen timentele opvatting over zitten wach ten tot je werd opgenomen in je he melse huis. Hij zou nog wel een jaar hebben kunnen doorleven, ook wel tien of zelfs nog langer, indien het zo zou zijn gelopen. Hij had dan wel wat gevonden om zich mee bezig te hou den in die toegevoegde jaren Alleen, het leven had zijn mooiste glans ver loren niet het heengaan van Ellie. Er was veel drukte van gemaakte, toen hij en Ellie vijftig jaar samen hadden geleefd. Iedereen was geko men om het feest te yieren en het huis was vol vrienden en familie. Er wa ren cadeaux geweest en hun foto's hadden in de krant gestaan, Hij en Ellie hadden nog een jaar samen ge leefd en dit feit was niet gevierd, of schoon een en vijftig jaar getrouwd zijn iets belangrijkers is dan vijftig jaar Het was bijna twee en vijftig gewor den, toen zij er op had gestaan in de regen naar buiten te gaan om de kui kens te verzorgen. Ze had een long ontsteking opgelopen en was er aan gestorven. Er was heel wat te doen geweest om te beslissen wat hij zou beginnen, toen Ellie was heengegaan. Tom, zijn oud ste zoon, vroeg, waarom hij de plaats niet verpachtte en bij hem en Julia kwam wonen. Dade dacht er niet aan de boerderij te verpachten. Bijna zijn hele leven was aan deze plaats ge bonden, Hij was hier door zijn vader en moeder als klein kind gebracht. Hier was hij opgegroeid, zodat hij iedere vierkante meter van hef goed kende, ieder plooitje van het land, iedere boom en struik. Hier had hij Ellie als bruid binnengeleid en hier hadden zij geleefd en kinderen ter wereld gebracht. Hier was hij gewor teld als een van de grote bomen in de tuin, en het kwam niet bij hem op om zijn boeltje te pakken en naar een andere plaats te trekken. (Wordt vervolgd Wie een brood steeltkomt in de gevangenis; wie een kroon steelt, in de wereldgeschiedenis. BAER-OBERDORF VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Lex van Spall. 6.30 Filmkrant. 7.00 Hugo de Groot. 7.30 Inleiding' tot muziekbegrip. 7.45 Landbouw- uitzending. 8.05 Radioscoop-journaal. 8.20 Operette fantasie. 8.35 Winkel op water. 8.50 Telefoon voor u. 9.10 Wiener café. 9.35 Hoor spel. 10.35 Theo Olof speelt viool. 11.15 Paris la nuit. 11.40 La gaite Parisienne. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Hawaiianmuziek. 6.20 Sport. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Bela Bartok. 7.30 „Vandaag". 8.00 Kamerconcert. 9.00 Lezing. 9.20 Met band en plaat voor u paraat. 10.00 Reisverhaal. 10.10 Mariniers kapel. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Werken van Wagner. VOOR DINSDAG HILVERSUM I. 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Grarn.- muziek. 9.35 Arbeidsvitaminen. 10.30 Korte gesprekken. 10.35 Gram.muziek. 10.50 Kleu tertje luister. 11.00 „Sahara en Bedouïnen". 11.30 De Wekker. 12.00 Gram.muziek. 12.40 Duo. 1.15 Dolf van der Linden. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Radio-matinée. 4.30 De Schoolbel. 4.50 Kinderkoor. 5.15 De stem van Amerika. 5.50 „Billy Eckstine". 6.15 Tom Erich. 6.30 Kleur en karakter. 7,00 Fanfare. 7.25 Paris vous parle. 7.30 Les gars de Paris. 8.15 Het Promenade-orkest. 9.00 Aan de bit tertafel. 9.15 Melodieën. 10.00 Buitenlands overzicht. 10.15 Buddy Clark. 10.30 De étude als concertstuk. 11.15 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Licht baken. 10.00 Wie komt er in mijn hokje? 10.15 Bagatelles. 10.40 Schoolradio. 11.00 Onder ons. 11.30 Schoolradio. 12.03 Lichte orkestwerken. 12.33 Hawaiian-muziek. 1.20 Orkest zonder naam. 2.00 Het Omroep-Dubbelkwartet. 2.25 Clair de Lune. 2.30 Eng'else componisten. 4.00 De Zonnebloem. 4.30 Ziekenlof. 5.00 Vertel ling na schooltijd. 5.15 Lang zullen ze leven! 5.45 Regeringsuitzending. 6.00 Ruiten Tien. 8.20 Sportpraatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Koninklijk bezoek aan Friesland. 7.25 Dit is leven. 7.40 Contact niet verbroken. 8.12 Con cert. 10.20 Bespeling van Mozart-vleugcl. 10.40 Bewaar het u toevertrouwde pand. 11.15 Ka mermuziek van Franse componisten. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN III: 8.05 Concert. 9.10 Vcrz.progr. 10.00 Orgel. 10.30 Orkest Collins. 11.00 Dag boek. 11.15 Arb.orkest. 12.00 VI. Br.: Gram. 12.32 Orkest Larue. 1.15 Meisjeskoor. 1-30 Gram. 2.00 Muziek uit 16e eeuw. 2.45 Opera muziek. 3.30 Klassieke pianomuziek. 4.00 Om roeporkest. 5.00 Fr. Br.: Ber. 5.10 Voor de zieken. 6.00 Voor de soldaten. 6.30 VI. T».. Voor dc soldaten. 7.30 Klarinet-recital. 7.5U Spotvogels. 8.00 Fr. Br.: Omroeporkest. o.4ö Operamuziek van Gounod. 10.15 Orkest de Cock. 10.45 Gram. 11.05 Rustig'e muziek. LIJN IV: 8.10 Concert. 9.05 Gram. lO.Oj} VGO: Marsmuziek. 10.10 Gram. 11.00 R«dl Schuricke zingt. 11.15 Gram. 11.30 Bela Bar' tok. 12.00 Gram. 12.30 Eng. H.S.: Voor de arbeiders. 1.00 Eng. L.P.: BBC Wclsh Oren. 1-45 Fr. Br.: Gram. 2.00 Werken van Mozart. 3.00 Gram. 3.30 Victoria de los Angeles. Piano-sonates van Beethoven. 4.15 VGO: w sette-orkest. 4.30 Eng. L.P.: Promenade Plnyers- 5.15 Macpherson. 5.45 Orkest Winnick. Eng. H.S.: Mil.-orkest. 7.00 Fr. Br.: Gram- 7.30 Eng. L.P.: Hear my song. 8.00 Edu ting Archic. 8.30 Londcns Symph.-orkcst mei vioolsolist. 9.10 Vcrz.progr. 9.30 Lux.: Chan sons. 10.15 Actualiteiten. 10.20 Orkest raldo. 11.00 Kalundborg: Orkest Kenton. Eng. L.P.: Dansmuziek. 11.30

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4