Westerse politiek glijdt nu in hoopgevende banen LAATSTE NIEUWS Dreigende scheuring in de C.V.P. voorkomen Militaire kracht in Europa, stabili sering in Azie Rood-China naar de Ver. Naties Groot aantal welverzorgde runderen op fokveedag te Julianadorp TIVOLI SNEEUWWITJE Oude pariij - voorzitter offert zich op Vliegongeluk in Zweden eist tien doden Rood-China protesteert tegen Amerikaanse agressie Japanse vulkaan in werking Amerikanen rukken Koemtsjon binnen Gaat Hoffman heen als leider der E.C A. Italië versterkt zijn leger Anna Paulowna BKCPurmerend: vijftien doelpunten Texel TexelDirkshom 40 Prinsesjes Beatrix en Irene te Zaltbommel „Prinsesje 8'' van C. Paarlberg werd kampioene VAN MARSDIEP TOT IJ UW OMZET VERGROTEN f MAANDAG 23 SEPTEMBER 1050 (Van onze diplomatieke medewerker) |N KOREA Is HET TEGENOFFENSIEF van de strijdkrachten der Ver enigde Naties thans in volle gang veel eerder dan men voor mogelijk had gehouden. Een militaire beslissing op korte termijn ligt nu binnen het bereik van het mogelijke. Tenzij <lan, dat de Russen of Chinezen zich alsnog in de strijd zouden mengen. Dit is niet zeer waarschijnlijk, omdat zij niet meer behoeven te vrezen, dat de Amerikanen van Korea een permanent vooruitgeschoven post willen maken. Qngetwijfeld zjjn er in de Verenigde Staten invloedrijke lieden, die, toen de steen door Russisch toedoen in Korea aan het rollen kwam, gedacht hebben aan de mogelijkheid van dit schier eiland uit een politiek van tegendruk op communistische China en de Sowjetunie te voeren. Maar met de vervanging van Johnson door Marshalll hebben zjj de nederlaag geleden. Aan het hoofd van de Verenigde Staten staat thans een driemanschap Truman, Acheson en Marshall dat, hoe wel vastbesloten nergens meer voor het Sowjet-imperialisme te wijken, zeker niet geneigd is tot avonturen, die tot onnodige nieuwe spanning zouden kunnen leiden. rjAAROM dient de militaire beslissing u iu Korea zonder verwijl door ver standigs politieke besluiten te worden gevolgd. In de eerste plaats zal het nodig zijn, het land nu eindelijk de be geerde eenheid te verschaffen. Daarna moet, zoals minister Acheson het on langs uitdrukte, een „periode van eco nomische hulp, herstel en verzoening" worden ingeluid. Dan ten slotte mag men hopen op een onafhankelijk Korea, dat noch voor de Amerikaanse positie in Japan, noch voor China en de mari tieme provincies van de Sowjetunie een bedreiging zal zijn. Het is de zojuist in haar vijfde jaar lijkse zitting bijeengekomen Algemene Vergadering der Verenigde Naties, die zich met de afwikkeling van de Ko reaanse kwestie zal hebben bezig te houden. Alleen daarom al belooft deze zitting de belangrijkste te worden van alle, welke totnogtoe gehouden zijn. Want waar het in diepste wezen om gaat, is, of het Westen er in zal slagen, tn het Verre Oosten een zodanig sta biele toestand te scheppen, dat daar, zonder dat militaire middelen worden gebruikt, verdere ongunstige verschui vingen in de machtsposities onwaar schijnlijk worden. De opbouw van het Westerse defen sie-apparaat tegen het Russische impe rialisme bevindt zich, hoewel daarmede thans werkelijk ernst wordt gemaakt, nog in de eerste phase. Men is bij lange nog niet zo ver, dat men het op alle bedreigde plaatsen (West-Europa, het Midden-Oosten ëtt het' Verre Oosten) tegelijk een halt zou kunnen toeroepen. Dus staat men voor de keuze, welk ge bied men militair gesproken dan het eerst immuun voor de bedreiging van het Kremlin moet maken. In feite heeft Amerika deze keuze definitief ge daan op de dag, dat Truman Johnson wegzond en Marshall bij zich op het Witte Huis riep. Marshall is een over tuigd aanhanger van de mening van Truman en Acheson, dat voor de Ver enigde Staten alles verloren zou zijn, indien Groot-Brittannie en het vaste land van West-Europa in Russische macht zouden geraken. Daarom wordt de Westeuropese verdediging het eerst waterdicht gemaakt en heeft de Atlan tische Raad bij voorbeeld besloten, dat Turkije, ondanks zijn met nadruk ge uite wens, voorlopig nog buiten het Atlantisch Pact moet blijven. Onmiddellijke reacties. Dat het Westen nu al zijn inspanning op West Europa concentreert, betekent natuurlijk niet, dat het geen belang stelling zou hebben voor de rest van de Eurazische wereld. Ongetwijfeld zou communistische aggressie tegen Turkije, Perzie, Japan en waarschijnlijk ook te gen minder belangrijke gebieden als Zuidslavie en Afghanistan onmiddellijk reacties wekken, precies als in Korea het geval is geweest. Begrijpelijk is echter dat het Westen, terwijl het zich sterk maakt, met diplomatieke midde len streeft naar een situatie, waarin de mogelijkheid tot onaangename verras singen van de Koreaanse soort tot een minimum beperkt is. Eerst later, wan neer West-Europa beveiligd is, zal men er aan kunnen denken, ook die gebie den een zekere militaire beveiliging te Verschaffen. Wanneer dat dan ten min ste nog nodig is. Want de hoop bestaat, dat de Sowjetunie zich op een gegeven ogenblik, onder dwang van de groeiende Westerse macht, bereid zal tonen, met de overige wereld opnieuw vreedzame betrekkingen te onderhouden, zoals zij voor 1939 deed. Goede betrekkingen met China. Voorlopig blijft dus (behoudens het bijna ondenkbare geval, dat het Krem lin reeds nu tot een redelijke politiek zou besluiten), na de militaire verster king, een zekere stabilisering van de huidige machtsverhoudingen het be langrijkste doel. In het Verre Oosten is deze niet te verkrijgen, indien het Wes ten niet tot een vergelijk met Peking komt. Slechts met medewerking van Mao Tse-Toeng is het Kremlin in staat zijn machtspositie in dit gebied uit te breiden. Maar China kan daarbij hoe genaamd geen voordeel behalen. Inte gendeel, het zou zich in dat geval aan uiterst gevaarlijke risico's blootstellen. Wordt het derhalve door het Westen niet tot verzet geprikkeld, dan mag men hopen, dat het zich niet als werktuig van het Kremlin zal laten gebruiken. Het is daarom van het allergrootste belang, wat er tijdens de huidige zitting van de V.N.-Assemblée in de Chinese kwestie zal gebeuren. Mao Tse-Toeng heeft een grote delegatie aan de poort van Flushing Meadows laten aanklop pen en dit maakt het toch wel zeer duidelijk, dat China er prijs op stelt in de Verenigde Naties te worden opge nomen. Natuurlijk heeft Wysjinsky ge tracht, de vertegenwoordigers van Tsjiang Kai-Sjek onmiddellijk uit en die van Mao Tse-Toeng in de vergader zaal te loodsen. Amerika, in hoofdzaak steunend op de stemmen der Zuidame- rikaanse staten, die in dergelijke geval len Washington plegen te volgen, heeft dit voorlopig verhinderd. Terecht, want op het ogenblik zou toelating nog al te veel geleken hebben op vrees van Ame rika voor Chinese inmenging in Korea. En Amerika kan en mag geen zwak heid tonen. Maar na afloop van de veld tocht in Korea zullen de zaken er an ders voorstaan. Dan bestaan er voor de zo wenselijke toenadering tussen Wash ington en Peking geen onoverkomelijke bezwaren meer. Met een man als Mars hall aan het hoofd der Amerikaanse defensie is verdere steunverlening aan Tsjiang Kai-Sjea, die door Marshall niet minder dan veracht wordt, niet te verwachten. En zeker zal er dan geen enkele reden meer zijn, om Mao Tse- Toeng buiten de Verenigde Naties te houden, want hij vertegenwoordigt China en niet Tsjiang Kai-Sjek, die zich slechts bij de gratie van Amerika nog op Formosa weet te handhaven. Het is daarom waarschijnlijk, dat wan neer de Algemene Vergadering in de eerste weken van December haar zit ting sluit, communistisch China daar van reeds deel zal uitmaken. Nasleep van Koningskwestie De Koningskwestie dreigde voor de Christelijke Volkspartij in Belgie een alleronaangenaamste nasleep te krij gen. Het partijbestuur heeft kortelings een commissie van onderzoek inge steld, die moest nagaan, waar de ver antwoordelijkheid lag voor de afloop van deze tragische zaak. De commissie heeft in haar rapport tal van vooraan staande partijleden verweten, dat zij de koning niet voldoende hebben ge steund. De eis werd gesteld dat deze leden zouden aftreden. De CVP heeft nu Zondag in haar nationaal congres met geen woord ge rept van deze eisen, althans niet in de resolutie, die na de uitgebreide debatten over deze kwestie werd aan genomen. De partij hechtte haar ver trouwen aan de regering-Pholien er» verklaarde verder, kennis te nemen van het rapport der commissie van onderzoek. Aan het nationaal comité der partij werd overgelaten, te beslis sen, welke gevolgen dit rapport moet hebben. Tijdens de debatten betreurden ver scheidene sprekers het, dat Duvieus- art, premier in de vorige homogeen- katholieke regering bij de onderhan delingen, die aan het aftreden van de koning zijn voorafgegaan, zo weinig standvastig is gebleken. Sommige Vlaamse afgevaardigden stelden zich op het standpunt dat de leidende figu ren zich na het voorgevallene dien den terug te trekken uit het politieke leven. De meeste sprekers legden er eehter de nadruk op, dat de eenheid in de CVP bewaard moet blijven, de koningskwestie als afgedaan dient te worden beschouwd en de wraakgevoe lens dienen af te slijten. Van Cauwelaert, de voorzitter van de Kamer van Afgevaardigden, heeft scherpe critiek geleverd op de metho den van de commissie van onderzoek. Het debat eindigde, behalve met het aannemen van de reeds genoemde resolutie, met de benoeming van een nieuwe partijvoorzitter. Baron Van der Straten Wailliet had zijn functie ter beschikking gesteld in verband met de tegen hem ingebrachte beschuldigin gen. Hij werd opgevolgd door de 36- jarige Gentse volksvertegenwoordiger Theodore Lefevre. De scheuring, die in de CVP dreigde, is hiermee voor komen. Zaterdag is te Karlstad (W.-Zweden) een nieuwe Britse Avro Anson neerge stort en in brand gevlogen. De piloot en negen passagiers kwamen in de vlammen om. Het toestel, had kranten uit Stockholm naar Karlstad vervoerd en zou met negen passagiers naar de Zweedse hoofdstad terugkeren. Het verongelukte echter enkele ogenblikken na de start. Nieuw China, het persbureau van de regering van Mao Tse Toeng, heeft melding gemaakt van een door Ameri kaanse vliegtuigen uitgevoerd bombar dement op twee Mandsjoerijse plaat sen. In verband met deze incidenten heeft Tsjoe En Lai, de Chinese minis ter van buitenlandse zaken een pro test tot de VN gericht, waarin Ameri ka wordt beschuldigd van pogingen tot aggressie. Geëist wordt, dat de Chi nese volksrepubliek de gelegenheid krijgt, haar beschuldigingen toe te lichten, dat de Veiligheidsraad de aan vallen van Amerika zal veroordelen en de terugtrekking van de Ameri kaanse „aggressie-strijdkrachten in Korea" zal bevelen. De vulkaan Asama, 150 km ten Noordwesten van Tokio, is Zaterdag in werking getreden, waarbij, een berg top werd weggevaagd. Onder een ge zelschap bergbeklimmers viel een dode. Er stegen rookwolken op tot 'n hoogte^an negen kilometer. VIJF MINISTERS UIT HET POLI TIEKE LEVEN VERDWENEN Op de eerste volledige candidaten- lijst voor de verkiezingen van 15 Oc- tober in de Sowjetzone van Duitsland ontbreken vijf van de huidige minis ters. Het zijn! Hermann Kastner (plaatsvervangend premier en vroege re leider van de Oostduitse liberalen), Max Fechner (minister van justitie, lid van de S.E.D.), Karl Steinhoff (mi nister van binnenlandse zaken, S.E.D.), Fritz Selbmann (minister voor indus trie, S.E.D.) en Hans Reingruber (mi nister van vervoer, partijloos). Naar men verwacht zullen sommige van hen belangrijke posten buiten de rege ring ontvangen. BOMMENWERPER VERONGELUKT Sinds Donderdag werd een B-50 bommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht, die een vlucht moest ma ken van Labrador naar Tuczon (Ari- :ona) vermist. Het toestel had zestien ersonen aan boord. Thans is het wrak n Labrador gevonden. Alle inzittenden ■varen nog in leven. De Nederlandse oorlogsgravenstichting heeft een lbegin gemaakt met Je verzorging der graven van Nederlanders, dte in issie zes_ Op het kerkhof in Hamburg-Ohlsdorf heeft een, W'£rtendw mwite i'.es onderd witte kruizen geplaatst, waarop de Nederlandse kleuren namen aangebracht. Zondagmiddag is in Amsterdam op de hoek van de Wefesperzijde en de Duivendrechtse brug een auto te wa ter geraakt, doordat de weg als gevolg van de overvloedige regens spiegelglad was geworden. De bestuurder, 'n kap per uit Amsterdam, koa worden gered (Ongecorrigeerd) Eenheden van de 24ste Amerikaanse divisie zijn heden het belangrijke spoorweg- en wegenknooppunt Koem tsjon binnengedrongen. Koemtsjon, waar vier grote wegen en drie spoorlijnen sa menkomen ligt halverwege tussen Tae- goe en Taedjon. Bij Seoel zijn de mariniers, die Jongdongpo hebben veroverd, de Han overgestoken en hebben de voorstad van Seoel Tongmakhari bestormd. De Washington Post heeft dezer dagen bericht, dat Paul Hoffman, de adminis trateur van de Marshall-hulp, als zo danig zal aftreden, om directeur van de Fordstichting te worden. Deze fundatie draagt een filantropisch karakter en beweegt zich op het terrein van weten schappelijk onderzoek en onderwijs. De Amerikaanse regering zal hierover, naar gemeld wordt, vandaag een ver klaring afleggen. De Italiaanse regering heeft besloten, 150 milliard lire uit te trekken voor versterking van zijn verdediging. Dit jaar zal vijftig milliard worden besteed aan de bewapening van vijf nieuwe di visies. De bedoeling is, het leger uit te breiden tot de hoogste toegestane sterkte van 170.000 man en de carabinieri op de maximumsterkte van 75.000 man te brengen. Er zullen nieuwe bataljons mobiele politie worden gevormd en het aantal verkeers- en spoorwegpolitie mannen zal worden vergroot. Deze maatregelen zijn genomen, om 't hoofd te kunnen bieden aan onlusten, die men dit najaar verwacht. EEN ZEER KLEIN CARILLON De klokkengieterij van de firma Van Bergen te Heiligerlee heeft het kleinste carillon ter wereld vervaardigd. Het telt 37 Klokken, waarvan de zwaarste zeventig en de kleinste tien kilo weegt. De speeltrommel is vervangen door een metalen band, waarin gaten zijn ge ponst als bij een draaiorgel. Met een technisch beter en iets meer aanvallend Purmerend zag het er voor BKC aanvankelijk niet best uit. Dat werd anders, toen in de 25e minuut Van Teulingen met een vlie gend schot een serie van vier doel punten inleidde. Blok scoorde na een Voorzet van Van Teulingen, Buning met een schot van zeker dertig meter en Van Teulingen na een pass van Ok- kerse. Dat was 40, acht minuten vóór de rust. De blauwhemden waren echter nog geenszins geslagen, want nog vóór de 45 minuten vol waren had midvoor Groothuizen voor een hattrick gezorgd: 4—3. Na de hervatting was het echter ge daan met de gasten. Na een kwartier sprintte Blok snel en passeerde doel man Donker, die even later een schot van Okkerse moest laten gaan (63). Purmerend kwam slechts tot enkele uitvallen en Blok, Buning en nog maals Buning voerden de score tot 93 op vóór het vervolgens 94 werd. Blok zorgde voor dubbele cijfers en kort vóór het einde kwam Purmerend tot de helft. Scheidsrechter Krol leid de onder de gegeven omstandigheden uitstekend. Op het zeer gladde veld was al het werk van de beide doel- verdedigers op zichzelf al een kunst stukje.... De uitwedstrijd tegen Texelse Boys heeft Dirkshorn weinig plezier opge leverd. Met een 40-nederlaag moest men huiswaarts keren. Door een. paar missers in de achterhoede en weinig productiviteit van de aanval lers werd ten slotte deze stevige ne derlaag een feit. De rust ging in met een 30 achter stand, twee missers en een goed doel punt. Na de hervatting werd door Dirkshorn sterk op de aanval ge speeld, maar er was geen doorkomen aan. Zelfs kwam bij de snelle Texelse uitval het vierde doelpunt. Tijdens het hippisch feest, waarmede Zaterdag te Zaltbommel de viering van het 1100-jarig bestaan der stad werd ingezet, kwamen de prinsesjes Beatrix en Irene de verrichtingen der ruiters, onder wie zich ook Haar vaderZ.K.H. Prins Bernhard bevond, gadeslaan. Aandachtig volgen prin ses Beatrix en Prinses Irene de gebeurtenissen op het sportterrein. Op het terrein van de heer Jan Hoornsman heeft de Rundveefokver- eniging „Koegras" een fokveedag ge houden. 's Morgens werden de dieren aangevoerd en al spoedig heerste een gezellige drukte op het terrein, waar de verschillende eigenaars een critisch oog lieten gaan over het aangevoerde vee. Dit zag er netjes uit, behoorlijk ge- toiletteerd, de overtollige haren der uiers weggeknipt, geborsteld, de ho rens gereinigd, de hoeven bijgeknipt en de staarten gewassen. De jury bestond uit de heren H. Koog te Harenkarspel, J. E. J. Kra mer te Burgerbrug, W. Jimmink te 't Zand, C. N. de Wif* te Stolpen en W. van Oyen te Alkmaar. Door de Bond van Rundveefokverenigingen waren hieraan toegevoegd de heren Loodsma te Slootdorp en Bakker te Wieringen. Deze heren hadden druk werk om uit het aangèvoerde vee de beste exemplaren te kiezen. Als afge vaardigde van de Bond was aanwezig de heer P. Koster te Alkmaar. Bekroningen Door de jury werden de volgende bekroningen toegekend. Rubriek I, stierkalveren, geen inzen ding. Rubriek II, kuikalveren, geboren vóór 1 Febr. 1950: la Moortje 9, eig.-fokker C. Paarlberg; lb Moortje 10, C. Paarl berg; 2a Mina '38, E. de Boer; 2b Ti- nie 2, wed. M. Gouwenberg; 8. Greetje 9, E. de Boer; Vrouwtje 3, E. de Boer (eerv. verm.). Rubriek III, kuikalveren, geboren na 31 Jan. 1950; la Frieda 2, Th. C. A. Terra; lb Marie 50, D. Hoornsman; 2a Jantina 18, wed. M. Gouwenberg; 2b Mina 40, E. de Boer; 3a Hiltje 6, C. Hoogschagen; 3b Neeltje 26, S. Eriks; Marie 34, wed. M. Gouwenberg (eerv. vermelding) Rubriek IV, hokkelingen, geboren vóór 1 Febr. 1949: 1. Schipper 31, KI. Hoogschagen; 2a Mieta 10, C. Paarl berg: 2b Jannetje 53, eig. C. Rol, fok ker T>. Hoornsman; 3a Alie 7, C. Paarl berg; 3b Alie 20, S. Eriks; Emma 38, C. Hoogschagen (eerv. verm.). Rubriek V, hokkelingen, geboren na 31 Jan. 1949: la Bertha 18, eig. H. Hoornsman, fokker L. Wardenaar; lb Blokkertje 5, Joh. Vries; lc Truus 2, Th. C. A. Terra; ld Marie 24, wed. M. Gouwenberg; 2a Aafje 12, E. de Boer; 2b Geri 6, J. C. Los; 2s Dora 2, Th. C. A. Terra; 2d Nelly 4, J. C. Los; 3a Aafje 10, E. de Boer; 3b Meda 2, D. Bonselaar; Puk 3, Th. C. A. Terra (eerv. verm.); Hieke 48, D. Bonselaar (eerv. verm.). Rubriek VI, melkvaarzen: 1. Kleine Zwartje, Joh. Vries; 2. Jantina 16, wed. M. Gouwenberg; 3. Moortje 5, Joh. Vries; Dekker 11, R. Kant (eervolle vermelding). Rubriek VII, melktwenters: la Prin sesje 8, eig. C. Paarlberg, fokker H. Schrale; lb Meibloempje 10, eig. C. Paarlberg, fokker H. Schrale; 2a Truus 4, wed. M. Gouwenberg; 2b Mi na 8, wed. M. Gouwenberg; 3. Marie 14, wed. M. Gouwenberg; Moortje 4, Joh. Vries (eerv. verm.). Rubriek VUL derdkalvers: la Ma rie, KI. Hoogschagen; lb Geertje 9, J. J. Kistemaker; 2. Schipper 24, KI. Hoog schagen; 3a Marie, J. C. Los; 3b Bont 4, N. Gouwenberg; 8c Blokkertje 3, Joh. Vries; 3d Jansje 28, C. Hoogscha gen. Rubriek IX, oudere melkgevende koeien: la Griet 13, KI. Hoogschagen; lb Maartje 142, eig. C. Rol, fokker D. Hoornsman; lc Marie 40, eig. C. Rol, fokker D. Hoornsman; 2a Geri, J. C. Los; 2b Dina, C. Paarlberg; 2c Aaltje 4, C. Hoogschagen; 3a Aaltje 7, C. Hoogschagen; 3b Marie, J. C. Maters; 3c Grietje 4, Joh. Vries; Moortje 5, C. Paarlberg (eerv. verm.); Geertje 7: J. J. Kistemaker (eerv. verm.). Rubriek X, zichtbaar drachtige Schotten: 1. Mina 35, E. de Boer; 2. Klazina 2, J. C. Maters. Rubriek XI, zichtbaar drachtige koeien: la Eenhoorn 10, KI. Hoogscha gen; lb Mieta 7, C. Paarlberg; 2a Trijntje 12, Jn. Sleutel Pzn.; 2b Flora van Marie 46, eig. C. Rol, fokker D. Hoornsman; 3. Bont 3, N. Gouwenberg; Pietje 22, eig.-fokker Jn. Hoornsman (eerv. vermelding). Rubriek XII. Eigenaarsgroepen: 1. Groep 7 van K. Hoogschagen; 2a Groep 5, C. Paarlberg; 2b Groep 6, C. Hoog schagen; 2c Groep 3, C. Rol; 3a Groep 2, wed. M. Gouwenberg; 3b Groep 8, Joh. Vries; Groep 4 J. J. Kistemaker (eerv. vermelding). De kampioenen Kampioene werd Prinsesje 8, eig. C. Paarlberg, fokker H. Schrale. Reser ve-kampioen werd Griet 13, eig.fok- ker, KI. Hoogschagen. In de plaats van de heer P. Groot is burgemeester J. Elders van Boven- karspel benoemd tot dijkgraaf van het Westfriese waterschap Drechterland. Te Wijdenes heeft de veilingvereniging „De Zuiderkogge" het omzetcijfer van f 1 millioen bereikt. Vorig jaar ge beurde dit pas eind October. In Hensbroek is de walmuur langs de vaart over grote lengte ingestort. Ge lukkig deden zich daarbij geen per soonlijke ongelukken voor. In Beverwijk wordt een 72-jarige man vermist. De gemeenteraad van Castricum verleende een subsidie van f 3500 in de kosten van Gezinshulp. De leden van de Nederlandse Advo caten Vereniging, te Alkmaar in jaar vergadering bijeen, zijn officieel ten stadhuize ontvangen, q B. en W. van Langedijk hebben de gemeenteraad voorgesteld, de raadsvergaderingen voortaan met gebed te openen. In Enkhuizen bestaat de Munt-bios- coop 30 jaar. f- Op 1 October is het 60 jaar geleden, dat de gasfabriek te Zaandam door de gemeente werd overgenomen. De pro ductie steeg in die jaren van 200.000 tot 15 millioen m3. Bij de proefboring te Oostzaan is aardgas aangeboord. In het Sportfopdsenbad te Zaandam is een 12-jarige jongen zodanig op de be tonnen vloer gevallen, dat hij in zorg-> wekkende toestand naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. In Den Haag is een man aange houden, die er zijn beroep van maakte, met behulp van valse sleutels wonin gen binnen te dringen en daar weg te halen wat hij kon gebruiken. Hij heeft reeds drie en twintig veroordelingen achter de rug. CATECHISATIE HERVORMDE GEMEENTE. Ds. BORGHARDT. Dinsdags! 16 uur jongens en meisjes 12—13 j. 17 uur jongens en meisjes 1415 j. 20 uur jongens en meisjes 1617 j. 21 uur jongens en meisjes 18 j. en ouder. Woensdags: 17 uur jongens en meisjes 1415 j. Donderdags: 17 uur jongens en meisjes 16 J. en ouder. Vrijdags t 20 uur lidmaten jongeren. 21 uur lidmaten ouderen. Ds. DE HOEST. Dinsdags: 16 uur jongens 1215 j. Nieuwe kerk 17 uur meisjes 1215 j., Nieuwe Kerk. Vrijdags 19.30 uur: lidmatencat. jongeren, Timorlaan 33 20.45 uur: lidmatencat. ouderen, Timorlaan 35 Ds. RASCH. Vrijdags: 16 uur jongens 15—17 j, 17 uur meisjes 1517 j. 19 uur jongens 17 j. en ouder. 20 uur meisjes 17 j. en ouder. Overleg als ander uur beter schikt! WOENSDAGMIDDAG 1.30 uur: De film die uw kinderen nooit zullen vergeten (en u zelf ook niet!) Toegang alle leeftijden. Commentaar overbodig! Lage prgzen! 40 en 25 cent! Dit bereikt U door regelmatig Uw advertentie te plaatsen in dit dagblad

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5