MEISJES Voordrachtavond Lin Jaldati Stad en Omgeving Nu het stookseizoen aanbreekt is extra voorzichtigheid geboden Bestuur gymnastiekvereniging „Dokev in Anna Paulowna belangrijk gewijzigd Joodse volkskunst van ontroerende schoonheid Dr Rebling begeleidde voortreffelijk Ons postduivennieuws Texel Installatie burgemeester C. de Koning Breezand De heer Nortier leidt de tafeltenniscompetitie Flinke belangstelling op eerste bazaravond Geslaagd voor aantekening kraamverpleging Tussen Haaks en Kuifje Helderse brandweer is altijd paraat In 1949 werden gunstige resultaten bereikt De heer W de Jong tot voorzitter gekozen Petten Nieuws naam voor Harddraverijvereniging Callantsoog Aafje Top declameerde Scheepvaartberichten Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Gezinsverzorgster treedt per 1 October in functie Zijpe Wieringen WOENSDAG 37 SEPTEMBER 1950 De Joodse voordrachtskunstenares Lin Jaldati trad gisteravond voor de twee de maal in Den Helder op. Tussen de beide programma's, die zij in samenwer king met de pianist dr. Eberhard Rebling verzorgde, lag een tijdsbestek van precies elf maanden, maar het was alsof die maanden slonken tot minuten, toen mevr. Jaldati het eerste volkslied zong. Onmiddellijk was daar weer die sterke band tussen haar en het (ditmaal gelukkig zeer talrijke) auditorium. Verbazing wekkend is de overtuigingskracht van haar sterk expressieve en beeldende voordrachtskunst, waarin alle menselijke uitdrukkingsmogelijkheden een geniale toepassing vinden. Wy mogen wel één voorbeeld noe men ter illustratie van de grote concen tratie en bew-ondersens waardige be heersing, die mevr. Jaldati eerst na langdurige studie eigen kunnen zyn geworden. Eén voorbeeld maar, om niet de schyn te verwekken, dat deze sublieme vorm van voordrachtskunst in factoren te ontbinden zou zijn. In het kameeldrijverslied „Gamal ga- mali", één der voordrachten die ook verleden jaar op het programma ston den, bleven haar ogen doordringend gevestigd op een punt in de verte. De oogleden bewogen niet meer dan drie- of viermaal in drie minuten tijd. De suggestie van monotone verlatenheid werd hierdoor sterk geconcentreerd. In het onmiddellijk daarop volgende „Tweegesprek" tussen twee spijbelende jongetjes werd daarentegen het knip peren der oogleden herhaaldelijk benut als een middel om verbazing of on zekerheid uit te drukken. Zo werd dus een beweging, die bij de meeste mensen louter een reflex is, zeer bewust inge schakeld in het oomplex van uitdruk kingsmiddelen. Er zouden meer voorbeelde nte noe men zijn, maar wy laten dat liever na, omdat ook in dit geval de zee veel meer is dan een bepaald aantal golven. Door het scherp letten op onderdelen van technische aard verschuift het accent zo gemakkelijk naar uiterlijkheden, wat bij Lin Jaldati zeker niet gewenst is. Haar kunst benadert immers zo ver blijdend het ideaal van iedere waar achtige ontroering. Het is haast onwe- zeniyk, dat Lin Jaldati zo kort achter elkaar zulke uitéénlopende stemmingen kan uitbeelden. De grote overgave, waarmede zy optreedt, en het bewon derenswaardige concentratievermogen, waarover zij beschikt, kunnen dat slechts ten dele verklaren. Van niet minder betekenis is de ondertoon van haar werk, die in alle voordrachten (of nu de zang, dan wel de mimiek of de beweging op de voorgrond komen) de zelfde is. Dat is de ondertoon van me lancholie, humor en geloofsmoed. Haar grote geestkracht, die soms naar ver betenheid kan neigen, kwam ook gis teravond weer tot uiting in het ontroe rend sterke „Partisanenlied", waarmede zij de avond besloot. Haar begeleider, dr. Eberhard Reb ling, ondersteunde haar optreden op meer dan voortreffelijke wijze. Beide kunstenaars voelen elkander prachtig De postduivenvereniging van Zater dagvliegers „Nieuwediep" hield haar laatste wedvlucht van dit seizoen van Libramont af (312 km). De duiven werden om half elf met WNW-wind ge lost. De eerste prijsduif werd geklokt om 4.1.3 uur, de laatste om 4.45.43 uur. De vogels kwamen slecht door. De prijswinnaars waren: H. Koopman en Zn. 1, 6; J. Dienaar 2. 3, 8; G. E. Koop man 4; M. Claassen 5, 9, 11, 15; Gebr. Koorn 7; P. Beukers 10, 14; J. Steinman 12; P. Wit 13; P. T. Bakker 10; P. Mo lenaar 17. Hier volgt de puntenstand van de eerste tien liefhebbers; 1 M. Klaassen 754 (kampioen); 2 G. E. Koopman 652; 3 H. Koopman en Zn. 638; 4 J. Dienaar 590; 5 P. Beukers 474; 6 Gebr. Koorn 459; 7 P. T. Bakker 422; 8 H. Zondervan 377; 9 J. Eldijk 376; 10 J. Kater 347. De heer M. Klaassen verdiende dus voor het kampioenschap navlucht de twintig kilogram duivenbonen van de firma Koorn. De kampioensduif na- vlucht (twintig kilogram bonen) was óók van de heer Klaassen (230 punten). Naar wy vernemen, zal de nieuw benoemde burgemeester der gemeente Texel, de heer C. de Koning, op Za terdag 7 October 's morgens om twaalf uur ten gemeentehuize worden ge ïnstalleerd door de loco-burgemeester wethouder S. de Waard. Vertegen woordigers van verenigingen, instel lingen etc., alsook particulieren, kun nen met de burgemeester en diens echtgenote kennis maken tijdens de receptie, die 's middags om vyf uur aanvangt. BESMETTELIJKE VEEZIEKTE Gedurende de maand Augustus heb ben zich in onze gemeente 121 geval len van rotkreupel bij schapen voor gedaan. BREEZANDER BOYS Het programma voor Zondag luidt: Breezander Boys I—ZCFC II (Zaan dam) 4 uur; B.B. II heeft een rustweek Misschien echter wordt nog een wed strijd ingelast. Callantsoog a—Br. Boys a, vertrek van de Driebruggen om 3 uur. De 73-jarige Beverwyker, die sinds vorige week werd vermist, blykt te zijn verdronken. Hoe het ongeluk zich heeft toegedragen, weet men met. aan. Ook deze pianist belééft deze Jood se volkskunst, getuige zijn pianosoli, en dan vooral zijn eigen bewerkingen van twee „nigoenim". Het bestuur der Volksuniversiteit heeft velen aan zich verplicht, door mevr. Jaldati en dr. Rebling voor een tweede maal te inviteren. Te Heerhugowaard werd dezer da gen de jaarvergadering gehouden van de afdeling Noordhollands Noorder kwartier van de Nederlandse Tafel- tennisbond. Tijdens deze vergadering werd de heer J. Schermer, die zijn functie als algemeen wedstrijdleider neerlegde, gekozen als commissaris van de afdeling. Tot zijn opvolger als wedstrijdleider werd benoemd de heer J. J. Nortier uit Den Helder. Als pen ningmeester zal optreden de heer L. de Laat. Het was verheugend te vernemen, dat aan de nieuwe competitie, die op 15 October begint, negen en veertig teams deelnemen. Het vorige jaar be droeg dit aantal slechts dertig. De vergadering die een zeer vlot verloop had, werd om vijf uur door de voor zitter, de heer J. Sinjewel, gesloten. Wy laten nu de competitie-indeling van het district volgen: heren: le klasse: IVA I, HCSC I, ATTV I, Dis- nie 2 en DSS I; 2e klasse: IVA 2, ATTV 2, Disnie 3, WGW I en Ready I; 3e klasse: IVA 3, IVA 4, De Merlet- ten 2, ATTV 3, HMB I, TOS I en WGW 2; 3 b: De Merletten I, TOS 2, DSS 2, ETC I, Tempo I en Dito I; 4 a: IVA 5, IVA 6, IVA 7, WGW 3 en Ready 2; 4 b: Dito 3, TOS 3, Disnie 4 en Dito 2; 4 c: Dito 4, Dito 5, Disnie 5 en De Merletten 3; dames: 3e klasse: IVA I, HCSC I, DSS I, Disnie I, IVA 2, TOS I en WGW I; 4e klasse: TOS 3, Dito I, Dito 2, DSS 2, TOS 2 en Ready I. Gisteravond om even over half acht is in het Christelijk Militair Tehuis de bazar geopend, die werd georganiseerd ter financiering van een radio-toestel met pick-up en platenwisselaar, waar aan het Tehuis zo dringend behoefte heeft. De huisvader, de heer W. Knol, mocht in de gezellige benedenzaal bij de openingsplechtigheid onder andere de burgemeester en mevrouw Rehorst, de commandant Maritieme Middelen, kapitein ter zee D. J. Kommer en de directeur van de Rykswerf, kapitein ter zee t/d S. G. Barendregt, welkom heten. Nadat de heer Knol één en ander betreffende de voorbereidingen had verteld en de vlootpredikant, ds. G. Th. Rothuizen, een geestige speech had ge houden, kreeg de voorzitter van de Nederlandse Militaire Bond „Pro Rege", afd. Den Helder, de heer P. van Dalen, het woord. Deze schetste in het kort de geschiedenis van het tehuis, waarna hij de bazar voor geopend ver klaarde. Nadat de heer Knol de geno digden nog de klank van het crp zicht bestelde radiotoestel had laten horen, begaf het gezelschap zich naar boven waar de verschillende stands zich in een warm oranje licht baadden. De bazarband speelde op zijn best, de eerste klanten meldden zich aan spoel bak, werp- en schiettent. Weinige ogen blikken later werden de deuren ook voor het publiek geopend. Gezien de grote belangstelling onmiddellijk na de opening, verwachten wij ook heden- en morgenavond een bevredigend be- In het gemeente-ziekenhuis te Den Helder werd dezer dagen het eind examen afgenomen voor de aanteke ning kraamverpleging, onder auspiciën van de regeringsgedelegeerde dr. Phi lips uit Amsterdam. De vijf candidaten, de zusters E. Woelders, P. Sasburg, T. Krul, I. Posthuma v. d. Helm en W. J. M. Fournier, slaagden alle. Aan de gemeentelijke visafslag werd gedurende de vorige week aan gevoerd: 1194 kg bot, 694 kg garnalen, 10 kg kabeljauw, 5 kg rog, 375 kg schar, 11654 kg schol, 11 kg poon, 192 kg tar bot, 2348 kg tong, 2536 kg wijting, 3 kreeften. Het is morgen hoog water om 8.35 en 21.05 uur en laag water om 2.55 en 15.30 uur. y^ANNEER voor velen het nieuwe stookseizoen nog niet zyn intrede heeft ge daan, dan mogen wy toch gerust aannemen dat vandaag of morgen de dag aanbreekt waarop de heer des huizes zonder iets te zeggen naar de schuur stapt om wat aanmaakhout te hakken. Het gevolg van deze stap is, dat weinige ogen blikken later in de haard een knappend vuurtje druk doende is alle kilheid uit huis te verdryven. Voor de brandweer betekent zo'n heeriyk brandende kachel, dat extra maatregelen moeten worden genomen ter voorkoming van brand gevaar. De Helderse brandweer heeft in de bestrijding van de rode haan een ereplaats ingenomen, maar dat neemt toch niet weg dat in deze van de zyde der burgery de meest mogeiyke medewerking wordt verwacht. Hoe vaak komt het niet voor, dat door vuile of lekke schoorstenen bran den ontstaan, die slechts met de groot ste moeite kunnen worden bedwongen. Verkeerd geplaatste kachels of ondes kundig aangebrachte rookgleleidingen kunnen al even noodlottig zijn. In het jaar 1949 moest de brandweer in Den Helder in het totaal vijf en vijftig maal uitrukken. Gelukkig wil dit niet, zeggen, dat ook vijf en vijftig maal het zwaarste wapen, de autospuit, in actie moest komen. Wanneer alarm wordt gegeven, dan rukt deze Wagen, die een bluscapaciteit heeft van 1800 liter water per minuut, het eerst uit. Zo nodig zijn ter assistentie aanwezig motorspuiten met een gezamenlijke capaciteit van 6200 liter per minuut. Deze 8000-liter waterbewapening is voldoende voor onze stad. Maar, wij zeiden het reeds, meestal kon de auto spuit haar activiteit beperken tot het aanwezig zijn op de plaats des onheils Van de vyf en vijftig keren dat de brandweer te hulp werd geroepen, werd éénmaal loos alarm gegeven. Veertien maal rukte men uit wanneer stormschade was geleden, en tien maal werd een mannetje uitgezonden om na een klein brandje, dat reeds door bur gers was geblust, te controleren of alle gevaar geweken was. Dan waren er nog twee autobranden en veertien schoorsteenbrandjes. Het „grotere" werk bestond uit dertien kleine brand jes en de grote Werfbrand in Septem ber, waarbij de Helderse brandweer ter assistentie van de Werfbrandweer aanwezig was. Hoewel de brandweer voortreffe lijk is uitgerust, het materiaal nauw keurig verzorgd en het personeel serieus getraind, is het nodig dat de burgery daadwerkelyk meehelpt het ontstaan van branden te voorkomen. Zo moeten alle schoorstenen geveegd zijn. Er mogen geen kachelpijpen zijn minder dan dertig centimeter van brandbare objecten als houtwerk en gordijnen verwijderd. Haardkachels en haarden moeten van onderen tegen wiarmte-ultstraling worden beveiligd, daar zy meestal niet op pootjes staan. Veel warmte wordt door de vloer op genomen, wanneer men verzuimt de haard of haardkachel op een stukje asbest te plaatsen. Ook begaat men nog de onvoorzichtigheid kleren in benzine uit te wassen in een vertrek, waar een kachel of een gasstel brandt En dén het gevaar, wanneer de roet- luiken in slaapkamers en op zolders niet voldoende zijn afgesloten.... Vraag de brandweer! Van groot belang is voorts, dat men in kantoren, werkplaatsen en wonin gen weet hoe men met brandblusappa- raten moet omgaan. Het gebeurt maar al te vaak, dat men daarvan geen ge bruik zou kunnen maken, wanneer zulks nodig is. Vanzelfsprekend moet iedereen weten hoe deze apparaten worden gehanteerd. De brandweer is altyd bereid de weinige en eenvoudige handgrepen te verklaren. Het perso neel van de brandweerkazerne aan de Javastraat verschaft gaarne deskun dige voorlichting. Het :«"Tefoonnummer is 2301. Ook als men thuis iets niet vertrouwt met de rookkanalen en der gelijke kan men dit telefoonnummer draaien. Het andere nummer van de brandweer, 3500, mag alleen worden gebruikt, wanneer ergens brand is uit gebroken. Zoals men uit bovenstaande cijfers over het jaar 1949 heeft begrepen, verdienen brandweer en bevolking een pluim. Moge het komende seizoen een nog gunstiger resultaat worden be reikt. Dokev's ledenvergadering in zaal De Boer stond wel in het teken van ver rassingen, want drie bestuursleden konden hun plaatsen in de toekomst niet meer bezet houden. De voorzitter, de heer J. Vergouwe, deelde in zyn openingswoord mede, dat hy aich niet meer herkiesbaar stelde in verband met beroepswerkzaamheden; de secre taris, de heer J. de Winkel, legde zyn ambt als zodanig neer in verband met zijn vertrek naar Bennebroek, terwijl mevr. Bakkerv. Eeten (vele jaren lid en steun van Dokev) naar aanlei ding van het feit, dat zy thans in Den Helder woont, zich eveneens niet meer voor een bestuursplaats beschikbaar stelde. De heer Vergouwe hoopte ech ter, dat het toekomstige bestuur tot volle tevredenheid van de leden de be langen der vereniging zal behartigen. De heer W. de Jong, penningmees ter, kon een kleine vooruitgang van 't kassaldo mededelen. De ontvangen by- dragen, contributies en het saldo per 31 December 1949 bedroegen ƒ,1871.97, terwijl in totaal werd uitgegeven ƒ1178.51, zodat er een kassaldo van 693.46 was. De penningmeester ont ving woorden van dank van de voor zitter voor zijn uitstekend beheer. Bestuursverkiezing. Het volgende punt van de agenda, de bestuursverkiezing, nam wel een belangrijk deel van de tyd. Het ge hele bestuur was aftredend, terwijl daarvan drie leden zich niet meer her kiesbaar stelden. Bet bestuur had reeds voor enige candidaten gezorgd, doch vroeg de vergadering ook de no dige candidaten te stellen, waarvan echter geen gebruik werd gemaakt. Zo beval dan de heer Vergouwe de pen ningmeester De Jong (die zich daar toe bereid had verklaard), als nieuwe voorzitter aan. De gehouden stemming bewees wel de populariteit van de heer De Jong, die gedurende 30 jaar het penningmeesterschap van de vereni ging heeft behartigd. Met algemene stemmen kozen de leden hun nieuwe voorzitter! De door het bestuur voor gedragen candidaat voor het secre tariaat was mej. T. Langereis en ook zij behaalde bij een stemming een gro te meerderheid. Mevr. van GenderenKranenburg, die zich herkiesbaar stelde, verkreeg eveneens verreweg de meeste - stem men. De bestuursleden, de heren J. Pranger en C. Siewers, werden by ac clamatie herkozen, terwijl voorts van de door het bestuur voorgedragen candidaten (de dames M. Brommer, L. Pluister, N. de Klerk en de heer A. Groenendijk) mej. Brommer en mej. Pluister werden gekozen. Verschillende besprekingen werden gevoerd omtrent de Bondag plaats vindende ontmoeting tussen Hercules en Dokev. Voorts werd medegedeeld, dat in Januari weer een adspiranten- revue zal worden opgevoerd onder lei ding van mej. Spigt en de heer Sie wers. Ook zijn er plannen voor een feestavond, waarvan het programma door eigen leden zal worden verzorgd; ook hierover zal het bestuur zich na der beraden. Voorts bestaat de mo gelijkheid, dat de lesavonden van de damessenioren anders geregeld dienen te worden in verband met een plan van ZAP, dat gaarne weer de be schikking wil hebben over het gym nastieklokaal te Breezand. Een plechtig moment brak aan, toen de scheidende voorzitter zich met een kort woord tot de aanwezigen richtte en zyn functie, die hy gedurende 15 jaar had vervuld, aan de heer De Jong overdroeg. Daarby richtte hij zich tevens tot de secretaris en de heer Siewerts en dankte allen voor het in hem gestelde vertrouwen. De antwoorden van de heer De .Winkel en van de heer De Jong waren in ge lijke geest en gebaseerd op een ge voel van hoge achting voor de heer Vergouwe, die het voorzitterschap zo uitstekend heeft waargenomen. Diep onder de indruk overhandigde de heer Vergouwe aan mevr. C. BakkerVan Eeten de medaille voor verdienste, wel ke volgens spreker door dit trouwe en hard werkende lid meer dan ver diend was. BESTUUR WAARD- EN GROETPOLDER By enkele candidaatstelling werd de heer P. A. Melchior, Waardpolder Kolhorn, herbenoemd verklaard tot Heemraad van de polder Waard en Groet. De heren N. J. G. Geertzema en G. D. Geertsema, eveneens wonen de Waardpolder, Kolhorn, werden bij enkele candidaatstelling benoemd tot hoofdingelanden. In café Bellis had een ledenvertLa. ring plaats van de harddraveriive, ging te Petten. Als eerste punt meldde de agenda het houden van^'" draverij gedurende de kermis a*?" aanwezigen waren van oordeel h draverij, die na de oorlog reeds dri maal heeft plaats gehad, ook ditm moest doorgaan. Als datum werd 3a' gesteld 17 October. Evenals vorige jaar zal ook nu\ve« het kampioenschap van de Zype w den verreden. Mochten vorig jaar leen paarden uit de Zijpe deelnem»» thans heeft men de zaak iets bred opgezet en is de inschrijving open»!' steld voor boerenpaarden uit de Zijni en omstreken. De heer P. de Graaf uit Schagerbr». die vorig jaar met paard „Trip" d, wisselbeker won, zal deze tegen «e» aantal sterke tegenstanders moeten verdedigen. Daarnaast ligt t in de be. doeling verschillende andere prljze» beschikbaar te stellen o.a. enkele lau. werkransen en medailles, beneveni voorwerpen van diverse aard. Het liefst zou men de draverij hou, den op de Ir. v. d. Banstraat, maar daat deze dan vermoedelyk nog niet gereed is, zal in dat geval de wedstrijd plaat» vinden op een klinkerweg in het Korf. water. Verder had er een discussie plaak over de naam van de vereniging. Vóór de oorlog was deze „Klein Begin". D» heer Eriks stelde voor de naam te ver. anderen in „Nieuw Begin", wat aller goedkeuring verwierf. VISSERIJBERICHT URK Op 26 Sept. werd door 102 vaartuigen aan. gevoerd: 6670 pond kuilpaling 0,97—l,09f 6938 pond snoekbaars 0,39—0,40, 3634 pond rode baars 0,23—0,26 en 4627 pond voorn 0,08-0,07 per pond; 1166 bakken nest i,20 per bak. Voor de vergadering van de afdeling Callantsoog van de Bond van Platte landsvrouwen bestond grote belang stelling. Na het zingen van het bondslied, werd de vergadering geopend door de nieuwe voorzitster, mevr. Swaerts Bel lis, die allen welkom heette, in het bijzonder de voordrachtkunstenares, mej. Aafje Top, die deze avond een voordracht gaf over de Mexicaanse volksaard. Allereerst werd de afgetre den voorzitster, mevr. Schenk-Pluister dank gebracht voor het vele werk, dat zij voor de afdeling had verricht. Ais blyk van waardering werd haar een boekwerk aangeboden. Als afgevaardigden voor de te Alk maar te houden provinciale vergade ring van de bond werden gekozen de dames mevr. Jongkees en mevr. M. Baken-de Vries. Daarna kwam Aafje Top met de voordracht „De Parel". Zy is er vol komen in geslaagd de aanwezigen op de haar bekende wijze te boeien. Met grote aandacht werd geluisterd. Aan het einde werd haar een verdiend ap plaus gebracht. Tevens is er LEERLINGEN, geleid te worden. die hun vak verstaan en werken willen, kunnen op de ateliers van Gebr. MEIJER, Ruyghweg 78, nog steeds werk vinden nog plaats voor ENKELE om tot NAAISTER op- Aalsum, Calcutta—R'dam, 25-9 van Genua naar Boulogne Abbekerk, Fremantle—R'dam, 25-9 van Marseille naar Antwerpen Alwaki, Buenos Aires—New York, 25-9 van Vitloria naar Bahia Arendskerk, R'dam—Sydney 25-9 van Genua naar Port Said Arnedijk, R'dam— New Orleans, pass. 25-9 Startpoint Bali, Balik Papan—A'dam, 26-9 te Penang Boisse- vain, 23-9 van Singapore te Penang Cal- tex Utrecht (t), Ras Tanura—R'dam, pass. 25-9 Kuria Murta Eiland Corilla (t), R'dam— Triest, pass. 25>-9 Óuessant Friesland, New Yofk-Surabaja, imss. 25-9. Kaap Bougaroni Restia, 25-9 van tfort au Prince naar Caracol Ittersum, Jacksonville—Mobile, pass. 24-9 Keywest. Keilehaven, Cardiff—liibou, pass. 24,-9 Óuessant Kertosono, Djakarta-R'dam, 25-9 van Sing'apore naar Belawan Klipfon tein, Beira—A'dam, 25-9 van Kaapstad naar Teneriffe Lekhaven, Savona—Huelva, pass. 25-9 Ibiza - Lissckerk, Basrah-R'dam, pa«s. 25-9 Gibraltar Madoera, Surabaja—A'dam, pass. 24-9 Finisterre Mariekerk, Japan—R' dam, 25-9 te Antwerpen Metula (t), Sin- gapore-R'dam, pa». 25-9 Kaap Bougarorj Murena (t), Punta Carron—Shellhaven/A'lam, 84. Pim, Pam en Pom kunnen in beloofd, maar zonder het te willen ra- hun nopjes zyn, De stofzuiger is weer ken ze altyd weer in nieuwe avontu- terecht en de kippendief zit achter ren verzeild. Maar vandaag zitten ze slot en grendel. „Nu, ik hoop maar", nog gezllig thuis, rondom een grote zegt Moeder Woeffie lachend „dat taart, die de Haan uit Klppendot'p jullie nu eindelijk eens een beetje ver- heeft laten sturen met de harteiyke standiger zult worden en niet altyd groeten en de beste wensen. Pim, Pam het ouderiyk hok uitvliegen zuit. en Pom smullen er van, en ze zyn rok Pim, Pam en Pom grynzen maar zo'n vast van plan om niet op stap te gaan beetje. Ze hebben het al zo dikwijls voor de taart op is. puil. 25-9 Lanri End Nigeritroom, 25-9 van Accra naar Lagos Overijsel, Fremantle— R'dam, 25-9 te Colombo Prins Willem II, 25-9 te Khorramshar Prins Willem III, 25-9 van Antwerpen te Rouaan Riouw, Djakarta —New ïork, 25-9 van Maneille naar Hallfax - Rondo, 25-9 van Bahrein naar Koweit Rossum, Duinkerken-Llssabon, pass. 25-9 Finisterre Rotti, A'dam—Indonesië, pass. 25-9 Minicoy naar Belawan - Rotula (t), 25-9 van Djibouti naar Mena al Ahmadi - Rijnkerk, R'dam—Kobe, 25-9 te Port Said - Salawatl, Djakarta-New ïork, pass. 25-9 Malta Sama- rinda, Seattle-Calcutta, 25-9 te Singapore - Sarangan, 25-9 van Abadan te Bombay - Soherpendreoht t), 25-9 van Ras Tanura naar Philadelphia - Stad Breda, Beira-A'dam, pass. 25-9 Kaap Blanco Stentor, Izmir—A'dam, 25-9 te R'dam - Sumatra, 26-9 van Surabaja te Djakarta Tabion, A'dam—Indonesië, pass. 25-9 Algiers - Tabinta, A'dam-Indonesie, 25-9 te Port Said Tamo, R'dam-Buenos Aires 26-9 te St Vincent (KV) - Waterman, 25-9 van Tarakan naar Djakarta Westland A'- dam-Buenos Aires, pass. 25-9 Kaap Blanco - Zwijndrecht, Vlaardingen-Bari, pass. 25-9 Óuessant - Zijpenberg, Saffl-A'dtm, pass. 25-9 Óuessant. Aardijk, 25-9 van Brownsvill» te Corpus- christi - Abbedljk, Buenos Aircs-New York 24-9 te Montevideo - Amsteldljk 24-9 van Galveston te Lake Charles - Amedijk, R'dam -New Orleans, pass. 25-9 Soillies - Averdijk. 25-9 te Norfolk Boschfontein, A'dam-Beira 22-9 te Mombassa - Cheshire (rep.), Djakarta -A'dam, pass. 26-9 Guardafui - Dicto (KRL), Makassar—R'dam, 25-9 van Aden Fairsea (rep.), Djakarta-R'dam, 27-9, 9 uur, te Hoek van Holland verwacht - Kota Agoeng, R'dam DjeddaK pass. 25-9, 3 uur, Óuessant - Lim burg, 23-9 van East Londen naar Durban - Lombok, 21-9 van Portland Or te Vancouver - Noordam, 25-9 van R'dam te New York - Trompenberg', 23-9 van Lako Charles te New Orleans - Winterswijk, 23-9 van Kaapstad te Santos - Zuiderkruis, Djakarta-R'dam, nass. 15-3, 13 uur, Pcrlm. Atlas, A'dam—Haifa, 26-9 te R'dam - Baarn, A'dam-Curaeao, 26-9 van Laguaira - Cheshiro (iep.), Djakarta—A'dam 27-9 6 uur, te Aden vsrwacht - Heotor, 25-9 van R'dam te Tunis - Lissekerk, Basrah-R'dam, pass. 28-9 Kaan St Vincent - Madoera, Surabaja-A'dam, pass 26-9 Óuessant - Midas. 25-9 van A'dam te Tanger - Ossendreoht, 28-9 van R'dam naar Huelva - Papendrecht, Purfleet-Punta Cardon. pass. 25-9 North Foreland - Roepat, Surabaja —A'dam, 26-9 te Suez Rondo, 26-9 van Bahrein te Koweit - Streefkerk, K'dam-Bom- bay, jass. 26-9 Wight - Themlsto 24-0 van Swansra te Montreal - Utrecht, 25-9 van San tos nsar Angra dos Reit - Zijpenberg, Saffl- A'dam, pass. 26-9 Casqueti. Arkeldijk, 26-9 van R'dam naar Pliiladelphia - Cersm, Caleutta-R'dam, 24-6 te Muscat - Delfdiaven, 23-9 van Buenos Aires te Nloo- che" T Meerkerk, R'dam-Japan, 24-9 te Kobe - Melskerk Japan-R dam, 25-9 van Singa- pore - Salland, Buenos Alres-A'dam, pass 25-9 Ksap Thome - Tasn, Nlooohea- Rdam, para. g* Faukrook*. Met ingang van 1 October zal in den gemeente in een grote behoefte wor den voorzien door de aanstelling van een gezinsverzorgster. Het initiatief hiertoe is indertyd uitgegaan van de kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeen te. Dit college had contact gezocht met bet gemeentebestuur, diverse vereni gingen en andere organisaties met ak resultaat dat mej. L. Zutphen uit Texel kon worden benoemd. De gezinsverzorgster is voor ieder een beschikbaar ongeacht de kerkelijke gezindte. Wenst men voor hulp in aan merking te komen, dan moet men eerst in overleg treden met de dokter of wijkverpleegster. Voor het verkrijgen van hulp kan men zich dan wenden voor Callantsoog tot mevr. J. Kooger- Rhee, voor Groote Keeten tot mej. G, Visser en voor Koegras mevr. G. Vries- Piersma, Scheidingsvliet. Daar iedereen hiervan kan profite ren en men dus geen lid behoeft te zijn van een vereniging, hoopt het da- gelyks bestuur dat velen er toe zullen overgaan om zich als donateur op te ge ven om het financiële gedeelte te ver lichten. Het dagelyks bestuur bestaat uit dl J. Papinau Salm, mej. G. Visser en de heer C. J. Wardenaar, die als secreti- ris-penningmeester optreedt. Het is te hopen dat voor dit mooil doel van de zyde der ingezetenen grote belangstelling bestaat en dat zij het be stuur in dezen flinke steun zullen ver lenen. 86 VOOR „SIMAVI" De onlangs in Petten, Burgerbrug en Sint Maartensbrug met omgeving ge houden collecte ten behoeve van SIMAVI (steun in medische aangele genheden voor Inheemsen) heeft f 86,06 opgebracht. Een woord van dank aan de collectanten voor het behaald» suc ces ia hier op zijn plaats. HET NIEUWE TEHUIS VOOR OUDEN VAN DAGEN Naar ons wordt medegedeeld, hebben Gedeputeerde Staten hun goedkeurinj gehecht aan het besluit van het bestuur van de sociale dienst in deze gemeente inzake het bouwen van een tehuis voor ouden van dagen te Schagerbrug. MIDDENSTANDSCURSUS De vanwege de Middenstandsverenl- ging georganiseerde middenstandscUf- sus zal Vrijdagavond 8 uur aanvangen. De cursus wordt evenais voorheen geven in de o'. 1. school te SchagerbraS en staat wederom onder leiding v de heer P. Kriek, hoofd eneï school, bestaat tot genoemde datum nog Se genheid tot aanmelding. BURGERLIJKE STAND Geboren: Gerardus P„ zoon van Lentlng en S. van der Heide; Augu nus A, zoon van S. Lenting en S. der Heide; Bernardus J.( zoon van Ooyevaar en M. G. Zwarts. Getrouwd: J. Mosk te zype en Bos te Schagen. Gescheiden van echt: P. Roozmg G. A. de Waard, beiden te Alkm* Overleden; Augustinus A. g ting, 1 dag, zoon van S. Lenting van der Heide. UITSPRAKEN IN HOGER Het Amsterdamse Gerechtshof uitspraak gedaan in de zaak va drie inwoners van Wierlngen ote zet hadden gepleegd tegenove g wachtmeester van de HUlcsPol,tl8,roor- W. en J. N. W. werden beiden vw deeld tot 14 dagen voorwaardelu een proeftijd van twee jaar en boete of 10 dagen hechtenis eo eenzelfde straf echter met een van f 50— of 20 dagen hechten».

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2