3 DAGE De strubbelingen in Oostenrijk duren voort Interimregeiing voor Antillen door Eerste Kamer aanvaard Lonen en prijzen in Tweede Kamer Doodsklok geluid over Alkmaar Packet Bezwaren tegen zetel verdeling in de Staten Communisten dreigen met agitatie Veel vraag naar vlooi van vier schepen GASBUIS BRAK DOOR ZANDSTORTING Dame omgekomen Een vergadering van de Grote Vier voorgesteld Te goed van vertrouwen Naar overschrijding van 38ste breedtegraad? Zon-verkleu ringen Gong redde Joe Louis voor K.O. Tiende ronde deed Charles waggelen Fraaie puntenzege van 29-jarige neger Communisten pogen hei vuur brandende te houden Pim, Pam en Pom als schatgravers KERKELIJK NIEUWS Geheimzinnige luchtstroom xxxxxxxxxx x 8 Het Radioprogramma DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1950 De Eerste Kamer heeft gistermid dag het ontwerp-Interimregeiing voor de Nederlandse Antillen zonder hoof delijke stemming aangenomen, nadat gr uitgebreid over was gedebatteerd. deze discussie kwam het stuk er allerminst ongehavend af. Verschil lende sprekers hadden er vry diepgaan de bezwaren tegen. Met name de re geling van de zetelverdeling stuitte nogal op critiek. De minister zonder portefeuille, mr. Van Schalk, heeft echter heel wat bezwaren weten te ontzenuwen. De eerste spreker, mr. Jonkman (Arb.) was over het voorstel wel het minst enthousiast. Hij meende, dat er veel te weinig rekening werd gehou den met de gevoeligheden en de be langen van Aruba en vond verder, dat in het overleg met de Antillen te veel de oude koloniale verhouding een rol had gespeeld. Het feit, dat Aruba be zwaar heeft tegen de voorgestelde ze telverdeling was hem aanleiding, een 108 verdeling te opperen. Aange zien het stuk toch ook goede elemen ten had, zei hij aanvaarding ervan door zijn fractie, toe. De heer Kropman (KVP) kon in de voorgestelde regeling veel meer waar deren. Hij was er zelfs van overtuigd, dat hierdoor de tegenstellingen op de duur zouden kunnen worden ver zoend. Spr. begreep het Verzet tegen de 12-8 verdeling, maar aanvaardde (Vervolg van pagina 1) Een partijgenoot van de heer Suur- hoff, de heer H. van Sleen (PvdA) drong er met klem bij de regering op aan de verhoging van 5% ook voor de pensioenen verplicht, te stellen. De heer Suurhoff zelf kondigde nog aan, dat de vakcentrales over enkele maanden nieuwe looneisen op tafel zul len leggen en hij maakte, evenals de heer Andriessen, zeer ernstig bezwaar tegen het gestelde maximum van f 180 voor de loonsverhoging. De heer A. Stapelkamp (AR) hoopte, dat de regering zou vasthouden aan een zo ver mogelijk gaande prijsbeheer- sing. Drs. H. A. Korthals (VVD) was van oordeel, dat de sociale rechtvaardig heid de verdeling van de lasten over allen eist en vreesde, dat de beste krachten van ons volk zullen emigre ren, omdat ze hier te weinig geldelijke waardering voor hun arbeid vinden. Extra prestaties mogen niet onderbe- loond worden. Politiehonden. De communistische heer H. Gortzak legde wensen voor: verhoging van de inkomsten van de ouden van dagen en van de pensioentrekkenden en de ver plichting tot uitbetaling van de 5 pCt. loonsverhoging aan alle werknemers. Schandelijk vond hij het, dat de Am sterdamse burgemeester de politiehon den op de stakers had afgestuurd. De voorzitter, mr. L. G. Kortenhorst, de terminologie van de heer Gortzak kennende, was blijkbaar in de veron derstelling, dat deze met politiehonden de agenten bedoelde. Daarom voegde hij de communist toe: „Het woord politie hond is niet toelaatbaar". „Ik bedoel een hond aan een lijntje. U weet wel: een beest op vier voeten rechtvaardigde de heer Gortzak zijn uitlating Daarna dreigde hij: „Wanneer de regering niet zorgt voor het werkende volk, geen maatregelen treft voor een algehele loonsverhoging van 5 pCt. en geen prijsstop afkondigd. zal het wer kende volk zich verdedigen met alle middelen, die het ten dienste staan. Ik waarschuw de Kamer!" „Met alle wettelijke middelen, geen molestaties", interrumpeerde de heer J. G. Suurhoff (P. v.d. A.). „Met alle wettelijke middelen gal de heer Gortzak toe Hij diende ten slotte twee moties in, de eerste verlangende geen dispensaties van de loonsverhoging te verlenen, de verhoging aan allen uit te keren en ook de pensioengerechtigden in de verho ging te betrekken en de tweede onder meer eisende een prijsstop op de basis van 31 Augustus j.L en subsidies op de artikelen die ten gevolge van de geste gen wereldmarktprijzen duurder zijn geworden. De heer Kikkert (CH) had bezwaar tegen een vrije loonpolitiek, zijn partj- genoot Beernink drong aan op verho ging der pensioenen en maakte De- zwaar tegen een salarisverhoging v 25 pqt. voor de hoogste ambtenaren. Vandaag zal de minister van Econo mische Zaken de heren antwoord geven. deze, omdat er een eilandenregeling op komst is, die veel van de aange voerde bezwaren zal kunnen wegne men. De heer Algra (A.R.) meende, dat er weinig reden was voor scherpe te genstellingen tussen Curagao en Aru ba. Overigens was hem de zetelver deling te mathematisch. Minister Van Schaik wees in zy°n antwoord op het grote goed, dat deze regeling aan de West brengt: dat der autonomie. Spreker had een beter ont haal verwacht. Het ging er by de ze telverdeling om, aan de verschillende delen van de archipel een invloed te geven, die met hun betekenis over een komt. Het was beter geweest wan neer de Staten zelf met een voorstel waren gekomen, maar zij hebben dit niet gedaan. De regering acht de voorgestelde oplossing de beste. Over eenstemming tussen Curagao en Aruba was niet mogelijk. Spreker zeide, dat er volledig met de Staten van de Antillen was over legd en dat hy de overtuiging heeft, dat Aruba zich uiteindelijk by de nieuwe regeling zal neerleggen. Na re- en dupliek werd het voor stel van de regering aanvaard. De 56-jarige Georges Evrard uit Mesle on Sarthe is tijdens een competitie, waaraan 1500 hoefsme den deelnamen, de beste hoefsmid van Frankrijk gebleken. Hier ziet U Evrard met een collectie door hemzelf met de hand gesmede ijzers, in de meest verscheidene soorten. Heeft een paard orthope dische hoefijzers nodig, wel, wendt U zich tot Evrard en het komt in orde. Zoals bekend gaat een der oude Amsterdamse vervoersbedrijven, de N.V. Maatschappij „Alkmaar Packet" verdwijnen. In de Woensdag gehouden vergadering waarin de beslissing tot liquidatie, ingaande 1 October a.s. ge vallen is, werden de vele moeilijkhe den waarmee de maatschappij te kam pen heeft nog eens gereleveerd. De laatste jaren zijn verliezen gé- leden en ook 1950 heeft een nadelig saldo van ruim f 40.000 opgeleverd. Het zeer slechte weer is een der voor naamste oorzaken. Al het mogelijke is de laatste jaren gedaan om het ver voer te stimuleren maar een lonende exploitatie was niet mogelijk. Zo is Q.a. de vergunning voor de exploita tie van een busonderneming gewei gerd. Ook de sociale maatregelen zijn ten opzichte van vroeger zodanig ver anderd, dat de post lonen en sala rissen zeer zwaar drukt. De vier bo ten, die voor f 80.000 op de balans staan, zijn nu eenmaal te groot en te duur. Het bestuur meende, dat deze ba- lanswaarde zeker bij verkoop zal wor den opgebracht. Een vordering in Zwitserse francs zal waarschijnlijk f 42.000 meer opbrengen dan verwacht werd. Hiermede rekening houdend, kan volgens een zeer ruwe schatting bij verkoop van de activa, na voor zieningen voor het personeel en het voldoen aan andere verplichtingen, 50 h 60 procent op de aandelen wor den betaald. Er is echter vrij grote belangstelling voor de schepen, zodat een hogere opbrengst dan de boek. waarde tot de mogelijkheden behoort. Voorlopig zal de exploitatie nog worden voortgezet, daar de kansen op voordelige verkoop der schepen dan groter zijn. Tot liquidateuren zijn benoemd de heren J. A. Wilinge Gratama, J. H. E. Groenewoud en J. Wegens rioleringswerkzaamheden in de Wilhelminastraat te Haarlem zijn grote hoeveelheden zand op de trot toirs gestort, waardoor op sommige plaatsen een verzakking is opgetreden Als gevolg daarvan is een gasbuis on der het trottoir gebroken. Het uitstro mende gas verbreidde zich via de kel der in een woonhuis. De 40-jarige be woonster van dit pand, mevrouw H. V.-B. geraakte bewusteloos. Medische hulp mocht niet meer baten. De vrouw bleek te zijn overleden. Er zijn maatregelen getroffen om verdere ongelukken te voorkomen. P. Bosman. Aan het einde van de vergadering memoreerde de voor zitter, de heer Bosman, de oprichting van de maatschappij in 1864 door zijn vader, het wel en wee in de vele ja ren van haar bestaan en betreurde hij het, dat de tijdsomstandigheden tot stopzetting van het bedrijf hebben gedwongen. De gedelegeerde van India, Sir Be- negal Rau, heeft bij de algemene de batten in de Assemblee der V.N. een nieuwe conferentie voorgesteld van de ministers van Buitenlandse Zaken van Engeland, de V.S., de Sowjetunie en Frankrijk. De ministers zouden, met of zonder anderen, te New York bijeen moeten komen om ten minste de voor naamste geschilpunten grondig te be spreken. In 1948 vertrok een inwoonster van de hoofdstad naar Amerika. Een bedrag van f 11.400 liet zij in een banksafe in Amsterdam achter. Enige tijd geleden besloot zij dit geld aan haar a.s. schoon dochter te doen geven, die ook naar Amerika zou vertrekken, opdat deze meubilair en andere goederen zou kun nen kopen, die zij zou kunnen meene men. Zij machtigde een vroegere ken nis het geld uit de safe te nemen en haar schoondochter behulpzaam te zijn met het doen van de inkopen. De jon geman inde inderdaad het geld, maar heeft het in drie maanden tijd aan fees ten en buitenlandse reizen opgemaakt. Briise regering overweegt een resolutie voor V.N. De Engelse regering heeft de regerin gen van het Gemenebest en van andere bevriende mogendheden gepolst over een resolutie, die zij Vrijdag bij de po litieke commissie van de Algemene Vergadering der V.N. wil indienen. Deze zou inhouden, dat de strijdkrach ten der V.N. de 38ste breedtegraad moeten overschrijden. De Engelse rege ring is van oordeel, dat op geen andere wijze de vereniging van de beide delen van Korea en het houden van verkie zingen onder toezicht van de Verenigde Naties kunnen worden gewaarborgd. De Westelijke Grote Drie zijn heter over eens, dat de 38ste breedtegraad niet moet worden overschreden zonder opdracht van de Verenigde Naties. In de afgelopen drie dagen heeft de zon tot tweemaal toe door vreemde ge- tl,ragingen paniek veroorzaakt onder het angstige mensdom van deze tijd Zij veranderde namelijk, schijnbaar althans, van kleur. Zondag j-l. zag men haar in Noord-Amerika een purperen tint aannemen en Dinsdag zag men haar in Noord-Engeland saffierblauw wor den. In Noord-Amerika telefoneerde men naar aanleiding van het vreemde natuurverschijnsel terstond naar di verse instanties om te informeren of hel einde der wereld nabij was. Van deskundige zijde gaf men de mogelijkheid toe, dat het van kleur veranderen van het zonlicht veroor zaakt werd door rookpartikels, die mogelijk van de grote bosbranden in Canada afkomstig zijn en door de wind helemaal over de Atlantische Oceaan zijn gevoerd. Een andere verklaring wordt gezocht in het op zeer grote hoogte voor de zon langs drijven van wolken, waardoor het licht gebroken zou kunnen zijn. (Vervolg van pagina 1) jyjET de nederlaag van Joe Louis tegen Ezzard Charles heeft de „brown bom- ber" hetzelfde lot gedeeld als James Corbett, Bob Fitzsimmons, James Jeffries, Jack Dempsey en Max Schmeling, die er evenmin in slaagden een eenmaal ver loren wereldtitel te heroveren. Bij bet begin van de wedstrijd waren de wedden schappen 17 tegen 10 voor Joe Louis. De oud-wereldkampioen woog 98.882 kg en de 29-jarige Charles 83,686 kg. Vele bekende boksers woonden de match bij. Zo zagen wij Gene Tunney, Louis Firpo, de „wilde stier van de Argentijnse pam pa", Jake la Motta en Lee Savold, die volgens de Britse versie wereldkampioen zwaargewicht is en nu waarschijnlijk volgend jaar tegen Ezzard Charles om de titel zal boksen. Moedig vocht Charles terug en hij zag kans door deze ronde been te komen. Wie gedacht had, dat Ezzard een ver loren man was, kwam bedrogen uit. Met de moed der wanhoop vocht hij verder en kwam zelfs in het offensief. Met stoten welke Louis overigens wei nig deden, verzamelde hij kostbare punten. In de voorlaatste ronde begon Charles met een scherpe rechtse op het gelaat van Louis. Het bloed sprong uit Joe's neus en zijn gezicht vertrok van pijn. Hij viel in de touwen, als een panter nagezeten door Charles, die echter toch de nodige voorzichtigheid in acht nam. omdat hij vreesde, dat Louis hem voor de gek hield. In de laatste ronde behamerde Charles het lichaam van Louis opnieuw, die we derom zijn heil in de touwen zocht. De gong redde Joe Louis voor een k.o.- nederlaag. De uitspraak van de jury was resp. 12 tegen 3 ronden, 13 tegen 2 en 10 tegen 5 ronden in het voordeel van Ezzard Charles De jeugd had over de ouderdom gezegevierd. In de eerste ronde was Charles het eerst in de aanval, maar Louis bleek defensief uitstekend op dreef te zijn en gaf Charles geen kans. In de tweede ronde bracht een slag tegen het gelaat Charles uit het evenwicht, doch hij counterde goed en waarschuwde Louis vooral zijn dekking niet te verwaar lozen. Het gevecht bleef wisselende kansen scheppen, waarbij beide bok sers trachtten een opening te vinden in de dekking van de tegenstander. Tegen het einde van de vierde ronde kreeg men de indruk, dat Charles wat vermoeid raakte. Een keiharde stoot van de „brown bomber" verwondde het linkeroog van zijn tegenstander, welk lot Louis ev-neens trof. Het slot van de zesde ronde bracht een linkse hoek op het hoofd van Charles en Louis, die hier een kans zag voor een beslis sende stoot, volgde zijn tegenstander nu op de hielen. De volgende ronden leer den, dat Joe zijn oude tactiek, het wachten op een fout in de dekking, nog niet verleerd was. In de negende en tiende ronde dachten alle toeschou wers Louis te zien winnen. De oud wereldkampioen was sterk in de aan val, trof zijn tegenstander met een kaakslag, lie. een tweede volgen en zond er een rechtse uppercut achteraan Charles waggelde; zijn gelaat was met bloed bedekt en wederom vuurde Louis twee rechtsen af op de kaak. De nieuwe loon- en prijsregeling, die eergisteren in Oostenrijk is ingevoerd, is voor de communisten aanleiding geweest tot het ontketenen van een rel tegen de regering. De herrie, die Dinsdag begon, is gisteren iets ge luwd, hoewel uiterst links alle moge lijke moeite deed, om het vuurtje van de opstand brandende te houden. Wel waren overal stakingen en demon straties, maar over het geheel verliep alles ordelijker. 1. Het is Woensdagmiddag en dus Dierendorp. Ze lopen graag even door behoeven Pim, Pam en Pom niet naar de Dorpsstraat, want in die straat is school. De drie broertjes verkeren in de beste stemming. Het is prachtig weer en ze hebben afgesproken om in de de winkel van Sinkel en in die winkel is het prachtigste speelgoed te vinden, dat je maar bedenken kunt. Pim, Pam beek te gaan zwemmen. „Maar laten en Pom kunnen die winkel nooit voor- we eerst -nog even door de Dorpsstraat gaan", heeft Pim voorgesteld. „Mis schien zien we nog een paar vriendjes". bijstappen. Ze moeten er eenvoudig voor stil blijven staan enze zijn de enigen niet! Want meneer Sinkel Pom en Pam zijn het er dadelijk mee heeft altijd de nieuwste snufjes in zijn eens en daar gaan ze dan op weg naar étalage staan. De stakingen veroorzaakten overi gens nog genoeg moeilijkheden. Nabij Linz werd de Arlberg-express door mensen op de rails opgehouden. Op andere lijnen werden de treinen op soortgelijke wijze tot staan gebracht, Politie moest tussen Linz en Klein- münchen de spoorbaan, die door sta kers was bezet, vrijmaken. Payart, de nieuwe Franse hoge commissaris in Oostenrijk, die een reis maakte, werd bij Linz opgehouden en kreeg later van het provinciale bestuur van Op per-Oostenrijk te horen, dat het zijn reis niet kon garanderen. Hem werd daarom verzocht, zijn reis te Wels af te breken. Bondskanselier Figl, die 's middags een delegatie van de stakers ontving, zei later in een radiorede, dat onver antwoordelijke elementen waren be gonnen met het volk op te stoken tot verstoring van het economische leven. Helmer, de minister van bin nenlandse zaken, beschuldigde er later de Russen openlijk van, dat zij steun verleenden aan demonstraties tegen de Oostenrijkse regering. De socialistische partij heeft haar leden opgeroepen, niet aan de com munistische stakingsvergaderingen deel te nemen. In de winkels is het zeer druk. Ve' len slaan goederen in, die waar schijnlijk na 1 October duurder zullen worden. Er is een uitgebreide zwarte handel in artikelen als meel, suiker, e.d. Textiel is 25 pet. in prijs gestegen Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Bodegraven, vac, H. Roelofsen: J. W. van der Linden te Ka- merik. Gereformeerde Kerken. Beroepen te EdamT. Rienks, cand. te Amsterdam; te Vroomshoop, vac. H. J. Lambers-HeerstinkP. de Bruyn te Krab- bendijke(Zld.); te Wilnis: G. Rienks, le- gerpredikant te Heemstede. Bedankt voor Breda, vac. J. F. Jonkhof: A. L. Bos te IJselmonde. Christ. Gereformeerde Kerk. Tweetal te Doesburg: D. J. Rebel Rotterdam-Charleroi en D. H. Visser te Sassenheim. Tweetal te Noordeloos: J. Drent te Amersfoort en P. de Smit te Zeist. Theol. Hogeschool der Ger. Kerk. Bij de aanvang van de nieuwe cursus werden aan de Theologische Hogeschool vijftien nieuwe studenten ingeschreven, waardoor het totaal aantal studenten steeg Meteorologen te Rio de Janeiro con stateren „met verbazing", dat een smalle luchtstroom met een snelheid van 130 tot 300 km per uur boven het Zuiden van Brazilië van het Westen naar het Oosten raast. Zij hebben de luchtstroom „straalstroom" gedoopt. Volgens de Braziliaanse luchtvaart maatschappij „Panair do Brazil" gelo ven meteorologen, dat de stroming het gehele Zuidelijke halfrond omvat en in een ring om de aarde loopt van Bra zilie over de Atlantische Oceaan en Afrika en vervolgens over de Indische en Stille Oceaan. <XXXXXXXXX DOOR LOULA G. ERDMAN XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX 4) Maar Ellie hield de zaken nog een ogenblik op niet uit coquetterie, maar omdat ze zeker wilde zijn van haar besluit. Zij was niet iemand om zich ergens hals over kop in te stor ten. Maar toen zij eenmaal tot een be sluit was gekomen, stond dit vast, zonder aarzeling gedurende meer dan vijftig jaar. Hoe gek plotseling herinnerde hij zich die partij van lang geleden, waai hij Ellie voor het eerst zag en wist dat hij haar wilde hebben, niet meer Hjj was daar. Ellie was er ook. Het licht scheen op haar blauwe japon en tiaar bruin haar. Zij kwam naar hem toe, vlug en bevallig, zoals ze zich al- tijd bewoog geen flauwsies en geen getreuzel. ZU strekte haar handen naar hem uit en leunde wat voorover, alsof haar hart en vurige geest heer vlugger voorwaarts duwden dan ze kon loDen. „Dade", riep ze en haar stem was de stem van een meisje, warm en lieflijk. „Ellie", antwoordde hy, erg duide- Ujk en vast. En stond op om haar tegemoet te gaan. Onder de haastige vingers van Ezra Dowlin was de kruk aan het telefoon toestel een ronddraaiend schijfje in de halfdonkere kamer. In de hele streek haastten zich man nen en vrouwen in nachtkledij, met slaapdronken ogen, om te zien wie tele foneerde op dit uur van de morgen en waarom. En toen het nieuws kwam, was er grote bedrijvigheid in de boe renhofsteden, die verspreid lagen over de heuvels van Missouri. Auto's wer den uit de garage gereden, hun lichten gedimd in het halfduister van de mor genstond. Mannen en vrouwen spraken met vlugge fluisterstemmen, en kinde ren, gestoord, meer door het dringende van de stemmen dan door het geluid zelf, verroerden zich in hun slaap. Hon den blaften en paarden, altyd gevoelig voor nerveuze spanningen van hun meesters, bewogen rusteloos in de stal len. Spoedig begonnen telegraafsleutels hun staccato-geklik, hun boodschap zendend over mijlen van zingende dra den zuidwaarts naar Texas, naar Kentucky, naar Tennesse. Ook oost waarts ging de boodschap haar snelle weg naar Indiana en verder naar Ohio. In Illinois, werden telefoons van de haak genomen om het binnenko mende nieuws op te vangen. Het be reikte Chicago; het kwam naar Cali- fornië, dat nog sliep in de gryze och tend. Want David Allison Kenzie, een goed man en rijp van jaren, was naar zyn eeuwige huis gegaan en allen die hem kenden verwanten en vrienden en kennissen maakten zich op tot de plechtige, eeuwenoude ceremonie, die het maatschappelijk ritueel is voor de begrafenis van de doden. Als één man aanvaarden zij de verplichtingen, ge dreven door een diep staminstinct dat binnen in hen voortworstelde door alle lagen van beschaving heen, door de diepe, zachte plooien van de dufheid van hun dageiyks leven. Een ieder kende de rol, welke hy moest spelen, goed en nam zyn aandeel op zich, bo ven zyn normale taak, zodat hy niet langer alleen zichzelf was maar een acteur in een spel zo oud als het leven zelf, en even vol van betekenis. En terwyl zy bezig waren met hun eigen speciale taak in dezen, beschouw den zij ieder een deel van hun verle den, zich Oude Dade herinnerend en de rol die hy in hun leven had ge speeld, daarbij gebeurtenissen ophalend, waaraan zy in jaren niet hadden ge dacht, het kleurige tapyt van herinne ring uitrollend. Verleden, heden en toekomst waren alle samengebracht in de dagen die er nu waren, niemand dacht verder dan deze, geen leefde ee individueel of onafhankelijk leven. Tijd en ruimte en elk afzonderlijk bestaan waren weggezogen in de draaikolk, die begonnen was met die kleine werve ling, die de telefoon in de vroege mor gen had gemaakt. HOOFDSTUK Hl Elaine Courtney Waring had die nacht niet goed geslapen. Inderdaad, zy had zo lang nodig gehad om in slaap te komen, dat het scheen of zij juist haar ogen had gesloten toen de telefoon sarrend en volhardend begon te ratelen. Eenmaal lang driemaal kort; eenmaal lang driemaal kort Telkens en telkens weer ratelde zy. (Wordt vervolgd) Ware vreugde is een ernstige zaak SENECA VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en II uur. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Tcm's prairie pioneers. 6.50 Cabaret-programma 7.15 Amsterdams Salonorkest. 8.15 Radio Phil- harmonisch-orkest. 9.15 „De Burgers van Ca- ^lais". 10.45 Felix Mendelssohn. 11.15 Sport, 11.30 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Leger des Heils- kwartier. 6.15 Land- en Tuinbouw. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Voor onze postzegelver zamelaars. 7.30 Symphonische suite. 7.40 „Van daag". 9.00 Protestants kerkelijk leven. 9.20 Kerkmuziek. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Rozette. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Con cert voor viool en orkest. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Boston Promenade-orkest. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Symphonie Orkest. 10.00 „Thuis" 10.05 Morgenwijding. 10.20 Sidney Torch en zijn orkest. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Beethoven. 11.05 De oude trofime. 11.25 Orgelspel. 12.00 Hugo de Groot en Avro-orkest. 12.33 Sport en prognose. 1.15 Gram.muziek. 2.00 Kookkunst. 2.20 Omroep-Kamerorkest. 3.00 Boekenschouw, 3.20 Wat de lichte muze schonk aan de film. 4.00 Filmland. 4.30 Tussen twaalf en zestien. 5.00 Charles Williams en zijn orkest. 5.20 Wij en de muziek. 6.15 De Vara feliciteert. 6.40 „Zanglust". 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Beurs en buikriem. 7.30 Wat met de kerk? 7.50 Polonaise. 8.05 Boeken. 8.15 Piano voordracht. 8.35 Religie. 9.00 Men vraagt.... en wij draaieen. 9.40 De Ducdalf. 1Q.00 Bui tenlands weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet 10.40 .Vandaag". 10.45 Avondwijding. 11.15 Symphonie-concert. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 School radio. 10.05 Omroep-Kamerorkest. 10.35 Mu ziek houdt fit. 11.00 De Zonnebloem. 11.40 Sonate. 12.03 Promenade-orkest. 1.20 Orkest zonder naam. 1.45 Vraagbaak voor vrouwen, 2.00 Piano en spel 2'. 15 Negen heit de klok. 3.00 Schoolradio. 3.30 Zang-recital. 4.00 De Zonnebloem. 5.00 Vertelling qa schooltijd. 5.15 Kinderkoor. 5.45 Metropole-orkest. 6.30 Strijd krachten. 7.15 Regeringsuitzending. 7.35 Al- phons Gaalman speelt werken van Bach. 8.12 „Le jongleur de notre dame". 9.45 „Ja, zo was 't10.45 Avondgebed. 11.15 A la Danse. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN III: 8.05 Operette-muziek. 9.05 Gram. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VI.), 11.00 VGO: Sonate van Beethoven. 11.15 Ont- spanningsmuziek. 12.00 VI. Br.:, Volkskoor zang. 12.32 Omroeporkest. 1.15 Klassieke mu ziek. 2.00 Gram. 2.45 „Jephte", oratorium, 3.10 Clavecimbel. 3.15 Gram. 4.00 Opera muziek. 5.10 Fr. Br.: Voor de zieken. 6.00 Voor de soldaten. 6.30 VI. Br.: Voor de sol daten. 7.30 Gram. 7.50 Feuilleton. 8.00 Film revue. 8.15 Omroep-Symphonie-orkest. 10.15 Verz.progr. 10.45 Gram. 11.05 Concert. LIJN IV: 8.10 Concert. 9.10 Verz.progr. 10.00 Orgel. 10.30 „New Organolians". 11.00 Dagboek. 11.15 Arb.orkest. 12.00 Eng. H.S.: Gram. 12.30 Voor de arbeiders. 1.00 Eng, L.P.: BBC Welsh Orchestra. 1.45 VGO: Gram. 00 Zang. 2.30 Fr. Br.: Gram. 3.00 Eng. L.P.: Ensemble King. 3.30 Voor de soldaten. 3.45 Eng. H.S.: Orkestconcert. 4.30 Eng. L* P.: Orgel. 5.00 VGO: Acc. 5.30 Eng. L.P.» Orkest Reynders. 6.15 Orgel. 6.30 Voor do jeugd. 6.45 Fr. Br.: Gram. 8.00 Ohiroep-orkest en koren. 9.00 Amusementsmuziek. 10.15 Ac tualiteiten. 10.20 Orkest Nathan en Rumba orkest. 11.00 Voordracht. 11.15 Orgel.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3