Rijkste kousenmakers ter wereld Was Naundorff Dauphin van Frankrijk? OM EEN VORST EN Tl TEL Oud mysterie trekt opnieuw aandacht Nasporingen in Delfts graf Firma Du Pont rust op drie zuilen: dynamiet, nylon, cellophaan Een wereldconcern Geen blinde-geleide hond voor zilverpapier Vliegtuig daalde op zee Commissie sanering zeevisserij ingesteld Medelijden Malversaties ontdekt in Legerplaats Oldebroek Hei buiienland ireki RECRUTEN KOMEN OP Engeland versnelt de bouw van atoomcentra Verhoging van militaire pensioenen DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1950 Woensdagmorgen heeft men het graf geopend. Het was nodig weer eens aan een restauratie toe het is voor de laatste maal in 1904 hersteld en van deze gelegenheid heeft men ge bruik gemaakt, om nog eens weer een onderzoek in te stellen naar de stof felijke resten van Naundorff-Bourbon. De kist met het gebeente is overge bracht naar het politiebureau te Delft. De politiedeskundige dr. Hulst zou hier o.m. schedelmetingen verrichten. Op deze wijze hoopt men nog enkele gegevens te verkrijgen, die kunnen bijdragen tot verheldering van het mysterie. Voor deze onderzoekingen heeft men ongeveer veertien dagen de tijd. Dan zal het herstelwerk aan de grafkelder voltooid zijn en het ge beente van de raadselachtige figuur wederom aan de eeuwige rust kun nen worden overgegeven. De Franse Revolutie Vanwaar al deze mysteriën? Om hieromtrent enige opheldering te verkrijgen, moet men teruggaan naar de spannende dagen van de Franse Revolutie. Koning Lodewijk de Zestiende was met zijn gezin ge vangen gezet in dc Temple, een oud klooster, dat als gevangenis werd ge bruikt. De Nationale Conventie had besloten, het koningschap af te schaf fen en een vervolging in te stellen te gen de laatste Bourbon, die toen zijn droeve dagen sleët onder de naam Louis Capet. Hij werd schuldig ver klaard aan hoogverraad en op 21 Ja nuari 1793 op het Plein van de Revo lutie te Parijs met de guillotine te rechtgesteld. Koningin Marie Antoi- nette volgde hem kort daarna. Toen leefde van het Koninklijk ge zin nog slechts de zevenjarige prins Charles. Hij was op 27 Maart 1785 te Versailles geboren en kreeg de titel van Hertog van Normandie en na de dood van zijn oudere broeder op 4 Juni 1789 ook de waardigheid van Dauphin (kroonprins). Deze kleine jongen werd in Juni 1793 toevertrouwd aan de zorgen van een felle Jacobijn, de schoenmaker Simon en zijn vrouw en deze waardige echtelieden deden al het mogelijke, om het kind licha melijk en geestelijk ten gronde te richten. In Januari 1794 werd het kind in een eenzame cel opgesloten, waar het in Juni 1795 stierf. Het lijkje is in een gemeenschappelijk graf onder kalk bijgezet. In 1815 heeft men naar resten gezocht, doch niets meer kun nen vinden. Het mysterie Tot zover de officiële feiten. Daar uit zou kunnen blijken, dat de laatste prins van Bourbon in 1795 in de ge vangenis is gestorven. Niettemin ver spreidde zich al vrij spoedig het ge rucht, dat prins Karei uit de Temple was ontsnapt. Sindsdien hebben zich verschillende lieden voor de Dauphin uitgegeven. De meesten waren aller minst koninklijk in hun levenswandel en maakten meer dan eens met de ge vangenis kennis. Eén uitzondering was er op deze regel. De Duitser Karl Wilhelm Naun dorff gaf zich eveneens uit voor de echte Lodewijk XVII. Hij was afkom stig uit Neder-Lausitz en oefende het eerzame ambacht van horlogemaker uit. Voor een Bourbon kon hij inder daad wel met menig recht doorgaan, want zijn gelaatstrekken kwamen met die van de leden van, dit geslacht overeen en zijn dochter leek sprekend op Marie Antoinette. Niettemin slaag de hij er niet in zijn rechten erkend te krijgen. Hij werd in 1836 wegens bedrog aangeklaagd hij had zich inmiddels in Frankrijk gevestigd, waar hij afstand van zijn rechten had gedaan ten behoeve van het Huis Or- leans, op voorwaarde, dat men hem in staat zou stellen, als prins van den bloede te leven weliswaar vrijge sproken, maar verbannen. Hij heeft zich daarna in Delft gevestigd. Zijn gehele leven heeft hij als een oprecht en oppassend man bekend gestaan. De ring gesloten Zoals wij reeds zeiden, vermeldt de grafzerk van Naundorff in het Kal- verbos nabij de Haagpoort te Delft, dat hier Lodewijk XVII de Bourbon, koning van Frankrijk, hertog van Normandie enz. ligt. Hetzelfde staat te lezen in de acte van overlijden. Aan deze vermelding is echter toege voegd: Bekend staande als Karl Wil helm Naundorff". Deze acte is inder tijd opgemaakt in overleg met Den Haag. Het merkwaardige van deze acte is n.1., dat er buitenlandse adel lijke titels in vermeld zijn. Dat mag niet geschieden zonder toestemming van het vorstenhuis en de Hoge Raad van Adel. Bewijst dat iets? Er leven nog nazaten van Naun dorff-Bourbon. Hij had negen kinde ren, van wie twee geen afstammelin gen hebben gehad. Van de derde zoon stamt Henri prins van Bourbon af die op het ogenblik in Casablanca woont. Deze is kinderloos en wordt niet als pretendent erkend, aangezien hü is gesproten uit een huwelijk, dat niet kerkelijk ingezegend is geweest. De vierde zoon i$ genaturaliseerd als Nederlander en werd officier bij de Nabü de Haagpoort te Delft bevindt zich .een grafkelder, door een hek om geven. De zware grafzerk, die de groeve dekt, bevat een opschrift in de Franse taal, dat hier rust het stoffelijk overschot van Charles Louis de Bourbon, Hertog van Normandie. Er is in de loop van de jaren al heel wat over dit eenvoudige graf met zijn raadselachtig opschrift te doen geweest. Want de ogenschijnlijk ondubbelzinnige mededeling bevat een der grootste mysteriën van de laatste honderdvijftig jaar. De vraag is n.1. of Karl Wilhelm Naundorff, die op 10 Au gustus 1845 in een huis aan de Oude Vest te Delft de laatste adem uitblies, wer kelijk is geweest wie hij voorgaf te zijn: de Dauphin van Frankrijk, de zoon van de zo tragisch gestorven Lodewijk de Zestiende. Nederlandse Landmacht. Zijn klein zoon is de letterkundige mr. Louis de Bourbon, thans directeur van een le vensverzekeringsmaatschappij in Eind hoven. Het bewijs geleverd? Is deze mr. Louis de Bourbon in derdaad een afstammeling van het oude Franse koningshuis? De gelijke nis is er stellig. Maar hij laat er zich weinig over uit. „Het zou natuurlijk interessant zijn om te weten, of het mysterie rondom de Temple ooit zal kunnen worden opgelost", zegt hij. Maar een recht streekse vraag dienaangaande ont wijkt hij. „Bent u ervan overtuigd, een afstammeling van de Dauphin te zijn?" vraagt een verslaggever, een der velen, die zich in deze dagen met het mysterie bezighouden. Mr. De Bourbon antwoordt: „De bewijzen en waarschijnlijkheden stapelen zich op. De heer C. J. Begeer te Voorschoten heeft zich voor de ontraadseling van de historie mijner familie bijzonder ingespannen. Ik heb de indruk, dat het onderzoek naar het skelet van mijn overgrootvader wellicht staving van reeds bekende bewijzen kan op leveren". De heer Begeer is stelliger in zijn uitspraken. „We zullen niet veel nieuws meer vinden. Naar mijn over tuiging is de bewijsvoering, dat Naun dorff inderdaad Dauphin is, water dicht. Eerlang verschijnt hierover een boek van mijn hand". Daarom spreekt hij reeds nu de heer De Bourbon ge regeld aan met „monseigneur Louis", de aanspreektitel van de Franse ko ningen. Welke zijn de bewijzen? De heer De Bourbon heeft, toen hem daarnaar werd gevraagd, niet willen ingaan op allerlei vraagstuk ken, die met deze kwestie samenhan gen. Hij heeft niets willen vertellen over de mogelijke ontsnapping van prins Karei uit de Temple. Slechts één punt stipte hij even aan: het staat vast, dat het kind. onder zijn naam be graven, in werkelijkheid een ander is. Vast staat ook dat een haarlok van de Dauphin identiek was met het haar van Naundorff. Maar over andere hiermee verband houdende kwesties geen woord. Voorshands komen we niet véél verder. De historici zijn er over het algemeen wel van overtuigd, dat Naundorff evenmin als een van de andere pretendenten de Dauphin van Frankrijk is geweest. Het wachten is nu op het boek van de heer Begeer. Misschien bevat dit nieuwe gezichts punten, die een volkomen andere kijk op het vraagstuk zullen geven. Misschien ook levert het onderzoek van dr. Hulst nog iets op. De heer De Bourbon wacht met spanning af, wat er nog aan het licht komt. De interes se van het Nederlandse publiek zal stellig niet minder groot zijn. Deze foto, genomen van <je Big Ben af, geeft U een indruk van het (nog) niet al te fraaie Parliament Square in Londen. Wie hier echter volgend jaar, tijdens het Festival of Britain zal komen, zal het plein niet meer her kennen. Er wordt een brede rijweg aangelegd, met aan weerszijden prach tige tuinen, waarin beroemde politieke persoonlijkheden (in steen) zullen worden geplaatst. Deze werken sullen ongeveer 500.000 gulden kosten. Op de achtergrond links ziet U Central Hall en rechts, boven de bomen uit, in Buckingham Palace. J^YLON-KOUSEN veroverden stormenderhand het machtigste en schoonste rijk ter wereld, het Rijk der Vrouw. En in de achterhoede van het Nylon-Kousen- leger kwamen andere practische toepassingen van nylon aanmarcheren. De moderne chirurg bedient zich van nylondraden om door hem gemaakte „ope- ratiewonden" snel te doen helen. De visserman gebruikt nylondraden als snoer en zelfs worden er reeds netten van geweven. Menigeen poetst reeds zijn tanden met een nylontandenborstel. Nylonkabels bleken voor vele doeleinden bruik baarder dan kabels gemaakt van Manilla-hennep. Nylon-ondergoed is aan de markt gekomenmaar de nylon-kous spant nog steeds de kroon. De firma, die deze beroemde en gezochte kousen maakt, is de firma Du Pont de Nemours. Eigenlijk is firma een beetje kleinerend gezegd, want Du Pont de Nemours is een wereldmaatschappij met een kapitaal van om en nabij de tweeduizend millioen dollar! Drie zuilen zijn het, waarop deze maatschappij werd opgetrok ken: Dynamiet, nylon en cellophaan. artikelen werden gevraagd. Lippenstif ten, kunstzijde, kunstmatige rubber en andere onschuldige producten verlieten de fabrieken der firma Du Pont. De firma groeide uit tot een der belang rijkste industriële concerns in Ameri ka, die de General Motors en een be langrijk deel der Amerikaanse chemi sche industrie controleert. Enorme be dragen werden uitgegeven voor weten schappelijke onderzoekingen in de ruim- 40 moderne laboratoria van het concern. Ruim 32 millioen dollar wordt jaar lijks aan onderzoekingen besteed. Elf jaren duurde het vóór de nylonkousen in die laboratoria geboren werden. J.JET begin was eenvoudig. Precies op 1 Januari 1800, dus op de eerste dag van de vorige eeuw, liep in de Ameri kaans^ haven Newport een Frans schip binnen met een lading zout. Pierre Sa- muel du Pont uit het Franse stadje Ne mours afkomstig was de eigenaar van de onderweg onbruikbaar geworden lading. Met zijn vrouw en kinderen ging Pierre du Pont aan wal en leidde aanvankelijk het moeilijke leven van een onbemiddelde emigrant. Zijn zoon echter had in Franrijk scheikunde ge studeerd en besloot zich op de ver vaardiging van buskruit toe te leggen. Hij had enig succes en was hierdoor in staat om financieel een en ander te be reiken. Ongeveer 'n eeuw behoorde de familie Du Pont, of zoals zij zich later noemden Du Pont de Nemours tot de wegestelde kringen van Amerika. Oorlog bracht winst. DE wereldoorlog van 1914-1918 bete kende voor de familie en de firma Du Pont de Nemours het begin van grote successen. Dynamiet werd door alle oorlogvoerenden gevraagd en met hoge prijzen betaald. De Du Pont's leg den zich op de aanmaak van die ge vaarlijke springstof toe en wisten hun jaarlijkse productie en omzet te ver groten van ongeveer 3 y.t millioen kilo gram tot circa 220 millioen kilogram. En de winsten hielden gelijke tred met de omzet en de productie. Honderden millioenen verdiende de firma aan de eerste wereldoorlog. De basis voor het wereldconcern was door dynamiet ge legd. De vrede brak aan en vreedzamere |_|ET eerste grote succes na de dyna miet was de uitvinding en toepas sing voor verpakkingsdoeleinden van cellophaan. „Het gaat er mij om", zei één der aan het Du Pont de Nemours concern verbonden geleerden eens tot een lid der directie, „om een verpak king te ontdekken, die alles er smake lijk doet uitzien". De directeur toonde zich zeer geïnteresseerd en gaf de ge leerde volkomen de vrije hand. En ziet na enige jaren vond hij het cellophaan als verpakkingsmiddel uit. En deze vinding maakte de scheikundige tot een rijk man en deed vele honderden millioenen dollars in de kas der firma Du Pont vloeien. En de „derde zuil" van de wereld maatschappij Du Pont de Nemours was de nylonkous! Deze bleek nog winst gevender te zijn dan de dynamiet en cellophaan. Er zijn ongeveer 1100 mil lioen vrouwen in de wereld en voor 300 millioen zo schat men is een paar nylonkousen een „ideaal"! Zes paar kousen per jaar.... rekent u zelf maar verder en dan kunt u enigszins nagaan, welke fantastische bedragen de Nylon-productie in de kassen van het Du Pont-concern brengt.... Wie een beetje afgunstig mocht worden, strekt het misschien tot troost, dat wellicht spoedig de Amerikaanse staat, een pro ces zal beginnen tegen de firma Du Pont wegens overtreding van de Anti- Trust wetten. (Van onze militaire medewerker) gr wordt op het ogenblik zilverpapier ingezameld voor een zo op het oog lieel mooi doel, n.1. om een geleidehond te kunnen kopen voor militairen, die door een ongeval of anderszins blind zijn geworden. In buurtblaadjes, vcr- enigingsorganen e.d. kan men opwek kingen lezen om zilverpapier in te leveren, want. als men elf kilo bij elkaar heeft, kan een arme blinde mili tair een geleidehond krijgen. Nu heeft elf kilo zilverpapier een waarde van omstreeks één gulden, ter wijl een goed afgerichte geleidehond Kardinaal Spellman, de aartsbisschop van New York, heeft een bezoek gebracht aan de „Katholiek-Engeland" Tentoonstelling, die in de Chenil Galleries te Londen wordt gehouden. honderden guldens kost. Dat klopt dus om te beginnen al niet. Maar bovendien staat de zaak zó, dat elke militair, wie het vreselijk lot treft het licht van zijn ogen te moeten missen, van rijkswege een geleidehond krijgt, zélfs indien er geen verband zou bestaan tussen het blind worden en de uitoefening van de militaire dienst. Door tussenkomst van de vereniging „Arbeid voor Onvolwaar- digen" wordt de hond besteld. In Am sterdam heeft het Nederlandse Geleide- fonds een opleidingsschool gesticht, waar hond en ëaas aan elkaar kunnen wennen. Voor rijksrekening kan de blinde militair deze opleiding, die ver scheidene weken duurt, volgen. Het is dus volmaakt overbodig om zilverpapier te gaan inzamelen voor dit doel, al lijkt het nog zo mooi. Bo vendien werpt men ten onrechte een blaam op de overheid, want de indruk wordt gevestigd, als zouden deze jon gens in de steek worden gelaten. Reeds heeft de communistische pro- padanda zich van deze zaak meester gemaakt. In de Tweede Kamer bracht de heer Gortzak haar ter sprake. Hij citeerde een oproep in een personeels- blaadje van een Haagse firma, en zeide dat hij zich schaamde over het feit, dat oorlogsgewonden met 11 kg zilverpapier moeten worden geholpen. Nu zou het ook inderdaad droevig zijn, als de overheid de oorlogsinvaliden aan hun lot overliet. Maar het tegendeel is het geval, en terecht heeft de Staatssecreta ris van Oorlog, mr. W. H. Fockema Andreae, hierop bij de beantwoording van het debat gewezen. Het merkwaardige feit heeft zich nog voorgedaan, dat men er niet in ge slaagd is, de militair op te sporen, voor wie deze inzameling werd gehou den. En ook in een soortgelijk geval, el ders in het land, kwam men ten slotte op dood spoor. Na een reeks Van tus senpersonen te hebben afgewerkt strandde men in beide gevallen op iemand, van wie geen nader adres be kend bleek te zijn. Hetgeen de vraag doet rijzen, of hier wellicht met opzet de overheid in discrediet werd gebracht via een ketting van geheel te goeder trouw zijnde tussenpersonen. Lot van twee inzittenden onbekend Gistermorgen werd een bericht opge vangen van Landsend Radio, waaruit bleek, dat er een vliegtuig was gedaald in het St. Georges Kanaal tussen Ier land en Engeland. Kort daarna werd gemeld, dat het Engelse schip Barton Grange zich naar de plaats van het ongeluk had gespoed, om naar even tuele overlevenden te zoeken. Omtrent de identiteit van de machine was toen nog weinig bekend. Later bleek, dat een Gloster Meteor straalvliegtuig van de RAF met twee man aan boord in het St. Georges Kanaal was terecht gekomen. Het laatste bericht van de Barton Grange luidde, dat men zeer dicht bij de beide overlevenden was geweest, doch dat de harde wind en de ruwe zee het reddingwerk uiter mate hinderden. Een motorboot en een vliegboot van de RAF hebben zich naar de aangegeven plaats gespoed, om aan het reddingwerk deel te nemen. Uitsluitend voor export"- In Amsterdam is een knikker-, fabriek, die vooral voor export werkt. De eigenaar van de zaak ontdekte dezer dagen, dat het „buitenland" zich sinds enige tijd. tot voor de drempel van zijn be drijf uitstrekte. Dozen knikkers, voor verzending naar gene zijde van de landsgrenzen bestemd ge weest, lagen in de etalages van "Amsterdamse winkeliers. Het was duidelijk, dat ze daar niet van zelf waren gekomen en ook her innerde de knikkerfabrikant zich niet, dat hij ze erheen had gezon den. De politie heeft toen alras ontdekt, dat een hele familie van arbeiders en arbeidsters op niet geheel regelmatige wijze zowel de grenzen tussen binnen- en buitenland als die tussen mijn en dijn had vervaagd en op die wijze goede zaken had gemaakt. Elf hunner en zes helers over peinzen thans in een cel de vreemde weg van de knikkers. Minister Mansholt heeft de, in de memorie van toelichting op de Land- bouwbegroting-1951 aangekondigde com missie geïnstalleerd, die tot taak zal hebben advies uit te brengen aangaan de de vraag, welke maatregelen kunnen worden getroffen teneinde te geraken tot gezondmaking van het zeevisserij bedrijf en wel in het bijzonder van het trawlvisserijbedrijf. De commissie is haar werkzaamheden begonnen. MIJN ZOONTJE zei, dat men Lieftinck in de vestibule stond en dt hij mij wilde spreken ook. Het was 2(j« spaarpot in de hand ging ik naar Vo ren, nadat ik in het voorbijgaan dl keukendeur had dicht gedaan, aange zien biefstuklucht nogal prikkelbare reacties op fiscale reukorganen uit oefent. Op de mat stond een Zien~ mannetje, helemaal niet het type <jat met millioenentekorten worstelt, hoog. stens in staat om het leven met een tientje succesvol tegemoet te treden „Mijn naam is Lieftinck" zei de man en hij deed het op zulk een meewarige toon, dat ik al direct medelijden met hem kreeg. „Ik woon hiertegenover" vervolgde hij, maar de buurt lust mè niet en ik heb toch niets met de be lastingen te maken. Kunt u er niets aan doen?" Nou, wat moet je dan? De buurt is nu eenmaal hard. De bakker had de pee an hem, de slager wou hem geen crediet geven. Bovendien kreeg hij wel eens dreigbrieven van opstandige straatbewoners, die dachten, dat hij degene was, die hij niet was. „Kunt u zich geen Pietersen noe men?", vroeg ik, hoewel ik het zelf een flauwe oplossing vond. „Nee", zei hij, „dat gaat niet, zo heet de deur waarder al en die mogen ze ook niet". Ik begreep, dat er geholpen moest worden en vlug. „Hier", zei ik, hier heb je een spaarpot. Ga de straat in en deel uit, zeg, dat je Janssen heet en de zaak is gezond. Opgelucht is de man weggegaan. Maar twee dagen later had ik een inspecteur aan de deur, om te vragen of ik ook rijp was voor de vermogensaanwasbelasting. Zou het mannetje nou toch JANSSEN. In de Legerplaats Oldebroek zijn malversaties op uitgebreide schaal aan het licht gekomen. De leiding van het onderzoek hiernaar berust bij kolonel P. Verschoor, commandant van de vierde divisie van de Koninklijke Ma- rechaussée te Groningen. Verschillende leidende militairen uit het kamp en ook ondergeschikten zijn onbetrouwbaar gebleken. Als resultaat hiervan zijn schorsingen uitgesproken, die waarschijnlijk gevolgd zullen wor den door ontslagen. Nadere inlichtin gen wenste men tot dusverre niet te verstrekken. Nabü Hengelo (O.) is een boer derij in vlammen opgegaan. Vüftig voer hooi en rogge gingen verloren. Een deel van de inboedel werd gered. (Van onze Haagse redacteur) De belangstelling van Nederlandse vacantiegangers en zakenlieden voor het buitenland is de laatste jaren op opvallende wijze toegenomen. Dit blijkt uit een mededeling, die een van de directeuren van de ANWB, de heer Schaardenburg, op een bijeenkomst van het Contactcentrum op Voorlichtings- gebied in Den Haag gedaan heeft. In 1939, het laatste jaar vóór de oor log, zijn hier te lande 48.000 reisdocu menten voor het buitenland uitgege ven. Uiteraard was dit aantal in 1946, het jaar na de bevrijding, aanzienlijk gedaald. Het bedroeg toen 22.000. Doch daarna liep het sterk op en wel tot 88.000 in 1949 en reeds 60.000 in de eerste helft van 1950. De ANWB gaf in 1939 36.500 reisin- lichtingen over het binnenland en 19.000 over het buitenland. Na de oor log waren de Nederlanders gedwongen om in eigen land te blijven. Dit komt tot uiting in het aantal door de ANWB verstrekte reisinlichtingen in 1946, n.1. 76.000 over het binnenland en 6.000 over het buitenland. Spoedig kwam hierin een kentering: in 1949 werden 71.000 reisinlichtingen verschaft over het binnenland en 65.000 over het bui tenland en in de eerte helft van 1950 43.000 over het binnenland en 54.500 over het buitenland. Het aantal kampeerkaarten, dat in 1950 door de ANWB werd afgegeven bedroeg meer dan 100.000 tegen 90.000 in 1949. Begin October zullen vele Neder landse jonge mannen onder de wape nen komen. Het betreft niet alleen recruten ingedeeld bij de lichting 1950 II. Maar ook die militairen van de lichting 1949 II, die in het voor jaar van 1950 met groot verlof werden gezonden en thans ter voltooiing van hun opleiding opnieuw in dienst zijn geroepen. In Engeland worden op het ogenblik twee atoomcentra gebouwd, n.1. te Ca- penhurst (Cheshire) en Sellafield (Cum- berland). In het laatstgenoemde cen trum zal plutonium worden gewonnen het andere zal vooral uranium 235 voortbrengen. De regering heeft thans bevel gegeven, de bouw van deze in stallaties te versnellen, vermoedelijk zowel uit overwegingen van landsver dediging als uit een oogpunt van wer.k- loosheidspolitiek. Beide centra zulle 10.000 man werk verschaffen. (Van onze parlementaire redacteur) Zonder erover te discussiëren en zon der hoofdelijke stemming nam de Tweede Kamer Woensdagmiddag enige wetsontwerpen aan betreffende de mi litaire pensioenen. Deze bevatten na melijk enige voorzieningen van prin cipiële aard. Als zodanig moeten ge noemd worden: de verhoging van het eigen maximum-pensioen van f 4000 tot f 4800, alsmede van de verhoging van de maximum pensioengrondslag in zake het gezinspensioen van f 4500 tot f 5000; het berekenen van de verhoging van het pensioen wegens de tijd, doe gebracht in de tropen op dezeltt wijze zij het naar een andere maa staf als de berekening van het pen sioen; voor de vaststelling van het be drag, waarmede het pensioen moet WO den verminderd, wanneer andere 1 komsten worden genoten, slechts e gedeelte der nieuwe inkomsten in aa merking te nemen en wel 70% ?aarVai' Het weduwen- en wezenpensioen z in plaats van over een maximum f>r°n slag van f 3000, naar een grondslag van f 5000 worden bereken

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4