X Tegen pijnen! Stad en Omgeving De gemeenteraad Dinsdag bijeen Bruinvissen sloten zomerseizoen af met algemene vergadering Van naaikrans tot naaldcollege Predikbeurten Benoeming raadscommissies op de agenda Commandant Zeemacht ontvangt Braziliaanse officieren Eerste thuiswedstrijd van HCSC tegen HCSV 2 BBM schept morgenavond vreugde in 't leven André Carrell bracht zon voor de ambtenaren Morgen speldjesdag van „Humanitas" Het gebeurde in Nieuwediep Onderscheidingen voor marinepersoneel [VITTE HRIIS Circus Mullens komt Hij WAS GEEN HEER IN HET VERKEER De heer Wildenberg als voorzitter herkozen Goed programma achter de rug VAN MARSDIEP TOT IJ Drie basketballploegen naar de hoofdstad Eerste bridge-uitslagen Van New-York via Amsterdam naar Nieuwediep „DeStoffenhaven"neemt initiatief over i Overgang aan Julianadorper Lagere Landbouwschool Tussen Haaks en Kuifje Tweede lezing over de West Anpa Paulowna Burgemeester Mijnlieff herbenoemd Zijpe Drukke dag voor JVC VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1950 De leden van de gemeenteraad zijn opgeroepen voor een Dinsdagavond te houden raadsvergadering. Het nieuwe college van B. en W. zal dan voor het eerst achter de bestuurstafel zitting hebben. De uit zeventien punten bestaande agenda stelt geen buitengewoon gewichtige problemen aan de orde. Maar wat niet is, kan komen. Misschien volgt er nog een aanvullingsagenda. Zoals te verwachten was, komt de benoeming van leden der vaste raads commissies op het programma voor. Door het bedanken van de vertegen woordigers der minderheidsfracties is deze zaak slepende gebleven, maar nu de samenstelling van het college van B. en W. is gewijzigd kan op een alle par tijen bevredigende oplossing worden gerekend. Men wil tevens van de ge legenheid gebruik maken om een af zonderlijke commissie voor Wederop bouw en Stadsuitbreiding in het le ven te roepen. Door B. en W. wordt geadviseerd, deze commissie uit de zelfde leden te laten bestaan als de commissie voor Openbare Werken. Voorts achten B. en W. het wenselijk, de samenstelling van de commissie voor georganiseerd overleg opnieuw te bezien. Laatstelijk hadden zitting de heren L. F. van Loo, C. Steenlage, C. Bakker, C. Ran en W. de Boer, met de heren J. J. Landman, P. Th. Luijckx en J. H. Keijzer als plaatsvervangende leden. Voor de nieuw te benoemen commissie hebben B. en W. uit hun midden de heren L. F. van Loo en P. Th. Luijckx als lid aangewezen. Dan moet worden voorzien in de va cature van de heer C. Steenlage als lid van de commissie van beheer van het geneeskundig schooltoezicht. Door B. en W. wordt wethouder P. J. Dies- bergen candidaat gesteld. Directeur Vleeskeuringsdienst. Tengevolge van het aan de heer D. Haan overeenkomstig diens verzoek verleende eervol ontslag, moet met in gang van 1 Januari 1951 worden voor zien in de vacature van directeur van de gemeentelijke keuringsdienst voor vee en vlees. Uit de lijst van sollici tanten hebben B. en W. de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. A. M. Hui- zinga, practiserend dierenarts en keu ringsveearts, hoofd van de vleeskeu ringsdienst te Rijssen; 2. P. C. IJpma, practiserend dierenarts, tevens keu ringsveearts en bacterioloog aan het gemeente-slachthuis te Amsterdam, wonende te Bergen (N.-H.). Het ligt in het voornemen, de instructie van de directeur zodanig te wijzigen, dat de uitoefening van een particuliere prac- tijk als dierenarts niet meer zal zijn toegestaan. Door het overlijden van de heer J. van Waalwijk van Doorn is aan het ge meentelijk lyceum een vacatur.e van leraar in de klassieke talen ontstaan. Voor het overblijvende gedeelte van het reeds aangevangen cursusjaar wil len B. en W. een tijdelijke leraar be noemen. Daartoe werd de volgende aanbeveling samengesteld: 1. A. Uit- terhoeve te Amsterdam; 2. W. G. F. Vollebregt te 's-Gravenhage; 3. P. H. L. Eggermont te Leiderdorp. Ten slotte zal te zijner tijd moeten worden voorzien in de vacature van de heer A. Lagerwey, die met ingang van 1 November 1950 eervol ontslag heeft gevraagd als leraar in de lichamelijke oefening aan de beide gemeentelijke ULO-scholen en de zeevaartschool. Gisteren is het opleidingsschip van de Braziliaanse marine, de viermaster „Almirante Saldanha", in de Amster damse haven aangekomen. In de reeks van officiële ontvangsten staat voor hedenmiddag een bezoek van de com mandant aan de Commandant Zee macht Nederland, gevolgd door een tegenbezoek aan boord, op het pro gramma. Hedenavond houdt de Commandant Zeemacht Nederland, vice-admiraal J. J. L. Willinge, in de Grote Club te Amsterdam een receptie voor de Bra ziliaanse officieren en een deputatie van de adelborsten. Morgen zullen de Braziliaanse ge zant en de commandant van de „Almi rante Saldanha" op het Ministerie van Marine worden ontvangen door mi- minister Schokking, staatssecretaris Moorman en vice-admiraal jhr. E. J. van Holthe, chef van de Marinestaf. Een deputatie van de „Almirante Saldanha" zal Maandagmorgen een krans leggen bij het nationale monu ment op de Dam te Amsterdam. Het opleidingsschip zal Dinsdag weer zee kiezen. HCSC 1 speelt morgenmiddag tegen HCSV 2 uit Hoorn zijn eerste thuis wedstrijd. Als onze stadgenoten zich geheel weten te geven, dan blijven bei de punten in Nieuwediep. De wedstrijd begint om vier uur en wordt gespeeld op het zij-terrein van HRC. Als voor wedstrijd werd vastgesteld HCSC a— HRC c (junioren), die om half drie aanvangt. Op het Watervogels-terrein zal HCSC 4 tegen HCSV 3 waarschijnlijk het on derspit moeten delven. Ook deze ont moeting begint om vier uur. Het tweede elftal van HCSC zal het in Wieringerwerf niet gemakkelijk heb ben tegen Flevo 1. De adspiranten a reizen mee, en spelen op hetzelfde ter rein tegen Flevo a. HCSC 3 gaat op bezoek bij Dindua 3. De elftallen ver trekken om precies twee uur van ga rage Moorman. De buurtvereniging Buys Ballotstraat —Middenweg biedt morgen haar leden de eerste ontspanningsavond in het nieuwe seizoen aan. Het wordt een non stop revue-avond onder de titel „Schep vreugde in 't leven", waarvan het pro gramma ten tonele wordt gevoerd door het revue- en cabaretgezelschap „Tot ons genoegen", één der onderafdelin gen van B.B.M. De leiding berust bij de samensteller van de revue, de heer A. Holtman, secretaris van de buurt vereniging. De pianobegeleiding werd toevertrouwd aan mevr. T. Heyblok VUm en de muziek by het bal aan het Orkest Verwoerd. Reeds twee avonden achtereen heeft „Het Nederlandse Cabaret" van An dré Carrell leden van de Algemene Bond van Ambtenaren, afdeling Den Helder, doen schaterlachen. André Carrell kan in Nieuwediep een potje brekén, zelfs al brengt hij geen al te nieuwe schetsjes en „moppen". Met een verbluffend gemak en een be wonderenswaardige flair die hem be mind hebben gemaakt, speelt hij de rechtbank-affaire, zingt hij het liedje van „De man" en „wupt" hij met Ma- risnne van den Bergh dé beroemde treinreis. Jammer, dat sommige ver telseltjes in het Westfries te bekend zijn geworden, mede ook door het be zoek dat Kees Stet nog zo kort gele den aan „Casino" bracht. Gelukkig voor André en de zijnen wordt de Westfriese leut nog in alle toonaarden gewaardeerd. Geen won der trouwens! Het meest hebben wij genoten van „De koetsier". De nieu we creatie van Marianne van den Bergh als het tienjarige joch dat zijn hele familie met presentjes wil ver rassen, doet het niet zo best als ,;De kijkdoos", die van het programma werd geschrapt. Behalve Carrell en Marianne van den Bergh werkten aan het cabaretprogramma mede Joep Klu- wers en Joop ter Weijde. De laatste begeleidde prima en oogstte ook met zijn accordeonmuziek veel succes. Een extra woord van waardering ten slotte voor Diana en Doranti die wonderen deden op xylophoon en ma rimba en zelfs een gevoelvolle melo die wisten té ontlokken aan een aan tal glazen en glaasjes. Het enthousias te publiek vroeg vele malen om een toegift. Het propagandistische gedeelte van de avond werd verzorgd door de voor zitter van de afdeling, de heer N. Helder, die een opwekkend woord sprak. Vanavond treedt „Het Neder landse Cabaret" voor het laatst op, brengt Carrell nog „Een beetje zon". Ook niet-leden kunnen deze avond bijwonen. Morgen houdt de afdeling Den Helder van „Humanitas" weer de jaarlijkse speldjesdag, waarop een beroep zal worden gedaan op de of fervaardigheid van de burgers van onze stad. Het bestuur van „Huma nitas" hoopt van harte, dat dit be roep niet tevergeefs zal zijn, en dat opnieuw een deel van de nodige fi nanciële middelen zal worden ver schaft om het maatschappelijk werk onder de bevolkingsgroep die niet tot een of ander kerkgenootschap be hoort, te kunnen voortzetten. „Humanitas" is werkzaam op alle terreinen van het maatschappelijk werk, zoals steunverlening, gezins zorg, reclassering en kinderbescher ming. Het behoeft geen betoog, dat een werkzaamheid op een dergelijk breed terrein, behalve veel tijd en energie, ook veel geld kost. „Huma nitas" is bereid de benodigde tijd en energie beschikbaar te stellen, maar vraagt daartoe een klein financieel offer van de burgerij om het belang rijke werk mogelijk te maken. Een ieder die, behalve het leveren van zijn bijdrage, behulpzaam wil zijn bij 't collecteren, kan zich mor gen vervoegen in de bovenzaal van café „De Postbrug" op 't Konings plein, waar van negen uur morgens £if bestuursleden van „Humanitas" aanwezig zijn. Nadere inlichtingen, ook omtrent doel en streven van „Humanitas" geeft het secretariaat, Krugerstr. 43. In het begin van de week wilde de bestuurder van een auto op de Loods- gracht de Looyersteeg indraaien, waar op het trottoir twee jongetjes aan het spelen waren. Een knaapje geraakte van de stoep af, en kwam met een been onder de auto. De jongen werd in Parkzicht opgenomen, waarschijnlijk met een bovenbeen-breuk. In de Van Speykstraat werd het achterwiel van een fiets vernield,- toen twee wielrijders met elkaar in botsing kwamen. De brandweer moest Woensdag uit rukken voor een schoorsteenbrandje in de Beukenkampstraat. Een hoeveelheid roet in de keukenschoorsteen had vlam gevat. Er was geen schade. Aan de kapitein ter zee C. J. W. van Waning en de luitenant ter zee voor speciale diensten der eerste klasse mr. H. van Blankenstein is bij Koninklijk besluit vergunning verleend tot het aannemen en dragen van de „Legion of Merit", in de graad van „legion- naire", hun geschonken door de Presi- de zal bovendien de benoeming mogen dent der Ver. Staten. Eerstgenoem- aanvaarden tot „Honorary officer of the military division of the most ex cellent order of the British Empire". De luitenant ter zee voor speciale diensten der tweede klasse H. R. Wee link heeft vergunning gekregen tot het aanvaarden en dragen van de „King's medal for courage in the cause of freedom", hem geschonken door de Koning van Gröot-Brittannie. De kapitein ter zee van de technische dienst H. Embroek is benoemd tot rid der in de orde van Oranje Nassau, met de zwaarden. Aan de luitenant ter zee waarnemer der tweede klasse H. Polderman is voor de tweede maal het vliegerkruis toe gekend. De sergeant-vliegtuigtelegrafist M. E. Felix is voor de eerste maal met het vliegerkruis onderscheiden. De Bronzen Leeuw werd toegekend aan de marinier der tweede klasse J. Winter. De ere-medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, is toe gekend aan de heer H. J. Kohier, tech nisch ambtenaar bij het Ministerie van Marine. De ere-medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, is toe gekend aan de heer A. van Strijen, zeilmaker bij de Rijkswerf te Willems oord. POEDERS CACHETS-TABLETTEN Het bekende circus Jos Mullens komt Maandag in Den Helder. Het zal aan het H. A. Lorentzplein zijn tenten op slaan, waar dan Maandagavond, Dins dagavond, Woensdagmiddag en Woens dagavond een voorstelling wordt gege ven. Het programma vermeldt sensatio nele roofdierendressuur, hogeschool rijkunst, luchtacrobatiek en wat men meer in een circus tegenkomt. Veel succes oogst José Mullens altijd als Diana, de Godin der jacht, te paard. Wegens het ernstig in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer op de Prov. Weg te Zaandam een euvel, waaraan hij meer schijnt te lijden hoorde C. A. uit Den Hel der f 75 of 15 dagen tegen zich eisen. Verdachte wist zich (althans voor het kantongerecht te Zaandam) niet veel meer van het geval te herinneren en begreep evenmin beide getuigenver klaringen van D. de B. te Zaandam en KI. H. te Wormerveer, die hij tegen strijdig noemde. De kantonrechteroor- deelde echter anders en met het oog op het schandelijke rijden van ver dachte („snijden" tot en met) ver hoogde hij de boete tot f 100 of 20 da gen. Met een algemene vergadering sloten de Helderse Bruinvissen deze week het zomerseizoen af. De andere Helderse zwemverenigingen hebben in de zomer maanden veel moeilijkheden, wegens vacanties en verloven, zodat men van de Zwaardvisch en Zeemacht In deze periode niet veel merkt! Hun tijd breekt nu weer aan. Van de zomer moesten de Bruinvissen evenwel voor een goed programma zorgen, wat hun trouwens wel was toevertrouwd. zal dan ook niet spoedig worden ver geten. In Augustus moest de Texel- tocht wegens ongeschikte weersomstan digheden worden uitgesteld. De lafPr vastgestelde datum, 10 September, bleek jammer genoeg ook niet geschikt, daar de temperatuur van het water aanmer kelijk was gedaald. De clubkampioenschapswedstrijden, in het begin van het seizoen, slaagden volkomen. Het bestuur onderging in tussen een wijziging. De heer Wilden berg en mej. Oly waren reglementair aftredend; de heer Gode stelde zijn ze tel beschikbaar. Met algemene stemmen werd de heer Wildenberg weer tot voorzitter benoemd. Mej. C. Zand werd de opvolgster van mej. Oly. De heer Tijsen nam de plaats in van de heer Gode. Er werd hard gewerkt, zowel door de poloërs als door de wedstrijdzwem mers. Het poloën kwam er lang niet bekaaid af. Aan de Dijk werd menige tardige wedstrijd gespeeld, wanneer één van de drie heren-zeventallen voor de competitie thuis moest spelen. Het eerste zevental deed het ditmaal niet zo best als in. de beide voorgaande ja ren. Toen werd een tweede plaats be zet. Thans was het de vierde plaats. Het tweede zevental bracht het er aan zienlijk beter af. Of de spelers er in zullen slagen kampioen te worden of op de tweede plaats te eindigen is niet bekend, daar nog een wedstrijd tegen HVGB 4 (Haarlem) moet worden ge speeld. De Haarlemmers lieten steeds verstek gaan. Het derde zevental, dat merendeels uit jeugdige spelers bestond, kon het in de kringcompetitie niet verder bren gen dan de laatste plaats. De wijze waarop deze nieuwelingen de „grote kerels" van de andere ploegen bestre den houdt echter een belofte in voor de toekomst. Ook de tournooien van de Kroosdui kers leverden voor de Nieuwediepers goede resultaten op. Hier kwamen ook de Helderse dames in het geweer tegen de Zaanse dames, wat trouwens enkele malen werd herhaald. Onze stadgenoten kregen wat wedstrijdervaring en het is niet onmogelijk, dat zij reeds volgend jaar in de competitie uitkomen. Het tournooi op de Dijk met het Neptunusfeest, vormde een waardige viering van het vijftienjarig bestaan van de Helderse Bruinvissen. Op de zwemwedstrijden lieten de Nieuwedie pers ook niet met zich spotten. Daar van getuigen de drie eerste prijzen met vele tweede en derde plaatsen op de kringkampioenschappen te Zaaandam. De Haven-Marsdiepwedstrijd eiste dit jaar van de deelnemers wel bijzonder veel doorzettingsvermogen. Deze tocht UITSLAG OPENBARE VERKOPING Door notaris A. M. Engelmann wer den gisteravond in Café „Centraal" de volgende percelen publiek verkocht: Perceeltje bouwterrein aan de Hoog straat (voorheen nummer 63), groot 58 c.A., aan H. W. Zegel voor f 290; Huis met erf Ruyghweg 253, gr. 91 c.A., aan J. Blankman voor f 1725; Huis en erf Emmastraat 103, groot 62 c.A., aan J, Mens voor f 1600; Huis en erf Molen straat 62, groot 93 C.A., aan D. Pot voor f 2460; Huis en erf Achterbinnen haven, groot 41 c.A„ in combinatie met Huis en erf Achterbinnenhaven 48 (naast het vorige perceel), groot 39 c.A. aan G. Band voor f 3560; Huis en erf Torenstr. 14, gr. 88 c.A., aan J. Mens voor f 2705; Huis m. erf De Ruy- terstraat 33, groot 80 c.A., aan J. Mens voor f 2470; Huis en erf Van Galen straat 88, groot 1 A. 9 c.A., aan J. Kreuger q.q. voor f 4564; Huis en erf Weststraat 102, groot 91 c.A„ aan H. C. Mebius voor f 5800; Huis en erf Wilhelminastraat 15, groot 91 c.A., aan G. A. v. d. Blom voor f 2382; Huis en erf Oranjestraat 20, groot 80 c.A., aan W. de Groot voor f 1708; Huis en erf Violenstraat 73, groot 1 A. 13 c.A., aan H. C. Mebius voor f 4950; Woon- en winkelhuis met 2 pakhuizen en erf aan dè Keizerstraat 99, groot 1 A. 25 c.A. met volledige winkelinventaris, w.o. koelcel, toonbank, winkelbetim mering, kasregister, snelweger, electr. koffiemolen, electr. kaasmolen, koek rek, wijnrek en etalage-materiaal, aan G. Groot voor f 11.600. Blijkens de Staatscourant heeft zich vorige week in onze gemeente één geval van de besmettelijke ziek te, roodvonk voorgedaan. 'n Ambtenaar van het hulppostkan toor te Bakkum is gearresteerd, omdat hij zich aan fraude heeft schuldig ge maakt door de mensen te hoge porto kosten te berekenen Te Beverwijk wordt een poging gedaan om een ge- sprekcentrum op te richten. De mogelijkheid bestaat, dat de te Medemblik gevestigde horlogemakers- school naar Hoorn zal worden overge bracht. De bekende Zaandamse krachtsport vereniging „De Halter" bestaat weldra 40 jaar. Op Marken zijn deze week voor de tweede maal in dit jaar aardbeien ge plukt. Opperwachtmeester Weiland ui Schoorl is in St. Maarten met zijn mo tor lelijk ten val gekomen. Hij werd met een hersenschudding opgenomen. Maandagavond om half zes vertrekt van het stationsplein een grote auto bus, die drie Helderse basketballploe gen, samengesteld door de Helderse Basketball Organisatie, naar Am sterdam zal brengen. Daar binden deze ploegen de strijd aan met een drietal teams van A.M.V.J., waarmee zij het eerste contact „naar-buiten- uit" leggen. Ongetwijfeld een zeer prijzenswaardige stap, daar zodoende het spel van onze stadgenoten-basket ballers kan worden vergeleken met dat van de hoofdstedelingen. Wie de reis per bus meemaakt, is de basket ball-organisatie f 1,75 verschuldigd De samenstelling van de teams luidt: Heren 1. Kortenoever (Adelborsten). Aarts en Muis (Zeemacht), De Jonge, Visser, Schekkerman, Niggendyker en Groot (K.V.H.), Huitinga (H.A.V.), Op 't Eind (Adelborsten), aanvoerder Reserves: Post (Adelborsten) en Hes- sing (H.A.V.) Heren 2: Enklaar (aanvoerder), Hes- sing, Markus, Erkelens (H.A.V.), Post en Smit (Adelborsten), Lokkers (K.V.H.), ristelle (Hermes), Does (W.S.O.V.), Romijn (Zeemacht). Re serves: Van der Maas (H.A.V.) en Kramer (W.S.O.V.). Dames: Krijnen (aanv.), Huitinga. Bot, Biondina, Molenaar en Thurkow (H.A.V.), De Wolf, Snoey en Schub ben (K.V.H.), Kramer (Helder). Re serves, de dames: Van Rijn (Hermes) en Bak (K.V.H.). Deze week heeft de Helderse bridge competitie een aanvang genomen. De uitslagen van Maandag zijn: OBC I Royal 2 22—39; OBC 2—Royal 136—28; OBC 3—Royal 3 52—19; OBC 4—Royal 4 6619. Woensdagavond werden ge speeld: VBC I—VBC 3 36—19; VBC 2 HBC 3 38—24; VBC 4—VBC 6 45— 33; VBC 5—HBC 6 31—19. Volgende week wordt niet gespeeld voor de competitie, daar heel bridgend Den Helder op Woensdagavond 4 Oc- tober in „Formosa" aanwezig is op de grote jubileum-drive, die de Helderse Bridge Club 1945 organiseert ter ge legenheid van het vijfjarig bestaan. Ook voor bridgers die niet bij een club zijn aangesloten, staat de in schrijving voor deze drive open. De competitie wordt op Woensdag 11 October voortgezet met de wed strijden: VBC 3—HBC I, HBC 3— HBC 2, VBC 6—HBC 5 en HBC 6— HBC 4. In het laatste nummer van „De Groene Amsterdammer" lazen wij een arti keltje onder de titel „Van naaikranstot naaldcollege". De redactrice schrijft daar in over een noviteit voor Nederland, geïntroduceerd door één der grootste stof fenzaken in de hoofdstad. Koopt iemand een lap stof bij deze zaak, dat wordt haar de gelegenheid geboden het kledingstuk, dat zij van de stof wil maken, op de eerste verdieping van de zaak geheel zelf te maken, van het uitzoeken van het patroon af tot het omzomen van de rok toe. Het idee hiertoe is afkomstig van het grote modemagazijn Gimbels in New York, en het zal onze Helderse huis moeders stellig interesseren dat nu reeds in Den Helder iets dergelijks komt. De eerste verdieping van „De Stof- fenhaven" aan de Spoorstraat is deze week ingericht tot „naaicollege". Het is een ruim atelier geworden, waar de dames een grote kniptafel en twee naai machines ter beschikking staan. Hier kunnen zij, onder het toeziend oog en eventueel met advies van een ervaren coupeuse, de beneden gekochte lappen stof volgens een zelf uitgezocht patroon knippen en dan tot japon of mantel, rok of blouse verwerken. Me nige huismoeder zal daarvan een dank baar gebruik willen maken, omdat het voor velen toch altijd nog een zeker waagstuk is, de schaar in de lap te zet ten. De ervaring heeft geleerd, dat de dames liever een metertje méér kopen dan na het knippen Juist een stukje tekort te komen. In het nieuwe „naaicollege", dat Maandag wordt geopend, kunnen de dames rustig aan hun kledingstuk wer ken tot het klaar is. Willen zij halver wege eens passen, dan kunnen zij van de paskamer in het „naaicollege" ge bruik maken. Men begrijpt, dat het hier geen „zoete instuif" kan worden, vooral ook omdat het niet gewenst is, op één middag met twintig huismoeders tege lijk te werken en op een andere middag misschien met twee. Daarom worden de uren in het „naaicollege" volgens afspraak geregeld. Wie nadere bijzonderheden wenst, of alleen maar eens een kijkje In het atelier wil nemen, is van Maandag af in „De Stoffenhaven" welkom. Aan de Lagere Landbouwschool te Julianadorp werden de volgende leer lingen bevorderd van klasse 1 naar klasse 2: P. Blom, 't Zand; L. van Dam, 't Zand; B. Dapper, Burgerbrug; P. J. van Dijk, Breezand; N. J. van Grieken, Breezand; M. S. Heyblok, Wieringen G. van der Heiden, Julianadorp; C. Huiberts, Anna Paulowna; K. Kant, Schagen; J. A. Kooy, 't Zand; W. N. Lemmers, Julianadorp; A. J. Schilder, 't Zand; J. P. Strooper, Callantsoog: J. F. Vrugt, Anna Paulowna; G. Zwaan 't Zand. Drie leerlingen werden voor waardelijk bevorderd, twee werden niet bevorderd. Van kl. 2 naar kl. 3 werden bevor derd: G. J. Baken, Schagen; G. A. J. van den Berg, Anna Paulowna; D, Blaauboer, Burgerbrug; C. N. de Boer, Schagerbrug; A. Bijl, Julianadorp; C. van Eeten, Julianadorp; J. Eriks, Ju lianadorp-, N. Gouwenberg, Juliana dorp; P. A. de Graaf, Julianadorp; D. Hoogland, Dirkshorn; P. Klijnsma, Win kel; P. Konijn, Julianadorp; G. Vos, Sint Maartensbrug; G. Mooy, Schagen; G. W. Mooy, Callantsoog; P. Paarlberg, Callantsoog; E. Schoen, Schagerbrug; A. Süjkerman, 't Zand; J. van Yperen, Julianadorp; J. Wit, Sint Maartens brug A. F. van Zoolingen, Julianadorp. Van deze leerlingen gingen er twee voorwaardelijk over. Eén leerling werd niet bevorderd. Van kl. 3 naar kl. 4 werden bevor derd: J. H. van den Berg, Anna Pau lowna; D. den Das, Anna Paulowna; S. Geerligs, Anna Paulowna; W. H. van der Hoek, Anna Paulowna; Th. Kaan dorp, Bergen; E. A. Laan, 't Zand; K. Langereis, Breezand; D. P. Lont, Wie- ringen; G. Rademaker, Petten; P. Vries, Julianadorp. Niet bevorderd werd één leerling. DEN HELDER. Ned. herv. gen, Nieuwekerk Weststraat, 10.30 uur da' De Hoest; Palmstraat, 10 uur ds. Borg' hardt, 19 uur de heer E. Wanders; Huijl duinen 10 uur ds. Sepmeijer. Geref" kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Hartkamp' 10.45 uur ds. Hartkamp, 17 uur dj' Hamming; Rehobothkerk, 10 uur u,' Hamming, 17 uur ds. Rothuizen. Chr geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst. Geref. gem., Janzendwars- straat, 10 en 16 uur leesdienst. Oud- geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur leesdienst. Geref. kerk (art. 31) Weststraat, 8.45 en 17 uur ds. F. Tolle.' naar. Doopsgez. gem., 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluijs Oud kath. kerk! Middenweg, 10 uur heilige mis, pastoor Verhei). Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 eii 14.30 uur Zondagsschool; Donderdag 19.30 uur vrouwenkrans; Zaterdag 20 uur openluchtsamenkomsrt (Visbuurt), 21 uur bidstond. Leger des Heils! Spoorgracht, Zaterdag 19.15 uur bid stond, 20 uur straatzang; Zondag 10 uur heiligingsdienst, 12.15 uur Zondags. school, 18.45 uur openluchtsamenkomst in de Spoorstraat, 20 uur verlossings- samenkomst; Maandag 14 uur vrouwen, bond. Baptisten gem., Weststraat, 12 uur Zondagsschool, 16 uur ds. F. G. J. Hofhuis; Dinsdag 20 uur vrouwenkrans. Luth. kerk, Wezenstraat, 10.30 uur dr. J. A. Stellwag. JULIANADORP. Ned. herv. gem., 10 uur ds. Salm. Geref. kerk, 10 uur leesdienst, 14.30 uur ds. Hamming. De Duitse kustvaarder „Thomas", onderweg van Hamburg naar Rotter dam, is op de rede komen bijleggen. De Nederlandse kustvaarder „Va derland" arriveerde met een lading hout, bestemd voor Zaandam, in Nieu wediep. De reis werd gisteren binnen door voortgezet. De kustvaarder „Kaap Falga", die een vracht hout van Aarhus naar Am sterdam moet brengen, passeerde gis teren de Koopvaardersschutsluis. De mijnenvegers Hr. Ms. „Putten" en „Terschelling", die te Rotterdam door de ring zijn gegaan, keerden gis teren in de haven terug. De drijvende bok „Grutto" van het bergingsbedrijf Van den Akker, is in Den Helder aangekomen om de beide heistellingen, die bij het maken van de stalen damwand zijn gebruikt, op een lichter te laden. Het is morgen hoog water om 9.35 en 21.55 uur en laag water om 3.50 en 16.15 uur. De temperatuur van het zeewater was 14.1 graden Celslus. In de serie V.U.-lezingen over West- Indie volgt hedenavond een bespreking van de economische ontwikkeling van Suriname, door ir. W. L. Utermark, on derdirecteur van de afdeling Tropische Producten van het Indisch Instituut ta Amsterdam. Ook deze avond wordt in het Museum aan de Eerste Vroonstraat gegeven, aanvang acht uur. IN HET KORT Hedenavond spreekt de heer Jan van Zutphen in „Formosa" over „Een kwart eeuw Zonnestraal-werk". Bij Koninklijk besluit is mr. M. Th. Mijnlieff, met ingang van 1 October herbenoemd tot burgemeester Anna-Paulowna. van DAMCLUB ZIJPE De competitie-uitslagen van de laat ste clubavonden van de door de dam club „Zijpe" gehouden wedstrijden lui den: P. HoedjesL. Kooy 20, L. Rade makerA. Slijkerman Pzn. 02, P. de WitA. Louwe 11, P. J. Waiboer— L. Tuin 2—0, C. Tuin—S. Hoek 2-0, P. KoopmanP. Hoedjes 20, P. HoedjesA. Slijkerman Pzn. 0—2, P. de Wit—P. Koopman 20, P. J- Wai boerA. Slijkerman Jzn. 02, W. Jimmink—S. Hoek 20, L. Tuin—C. Kooy 0—2, A. Louwe—A. Blokker 1-1- VISSERIJBESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Donderdag zijn trawlers SCH. 91 ƒ24300; IJM. 99 28.300; een stoomtrawler 18.600; kustvissers KW 189 ƒ73; IJM. 213 ƒ116; IJM. 316 ƒ153. De prijzen per kilo waren gr. tong 3.603.50; gr. mid. tong 2.50—2.25; kl. mid. tong 1.88—1.70, tong I 170—1.50, tong H 1.68—1.40, tarbot I 2.12—1.84. Prijzen per vijftig kilo: tarbot H 63, tarbot IV 43, schelvis II 5122, verse haring 5343. makreel 2113, kl. mid. schel vis 44—42, schelvis I 38.50—32, schel vis n 31.50—26.50, wijting 18—6.90. De aanvoer bedroeg 5960 ldsten< waarvan 5500 kisten haring. Het belooft Zondag weer druk te worden op het J.V.C.-terrein. Het tweedè elftal speelt 's morgens °m tien uur tegen Petten 2. J.V.C. a bindt om twaalf uur de strijd aan met Wirón a. Daarna komt een handbal- wedstrijd tussen J.H.C. 1 en S.S.V. l (Stompetoren). Om twee uur speelt J.V.C. 3, dat pas werd ingedeeld, zijn eerste wedstrijd tegen W.G.W. 3. J.V.C. 1 gaat naar Petten 1. Het zal voor de Julianador- pers zaak zijn tan van het begin a' flink aan ta pakken.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2