^ssssmmi 3 CHEFAROX DAGE De Eerste Kamer besluit tot verlaging van belastingen Regering remt de kaasexport Tinus Metselaar werd door Co Boef als Ned. speedway-kampioen onttroond Maar niemand is buitengewoon tevreden De heer Van Santen (CPN lijdt een nederlaag Lonen en prijzen in Tweede Kamer Motie Suurhof gewijzigd Stakingsgolf in Oostenrijk luwt thans Boer geraakte onder een aardappelstomer Dr. Drees beantwoordt vragen over Westerling De vijf procent Sigarenindustrie trekt dispensatieverzoek in Vertrek van de „Nelly" door explosie vertraagd BURGERVERDEDIGING IN BELGIE EN FRANKRIJK De „Polydorus" vermeld bij dagorder Om prijsstijging tegen te gaan Meubelfabriek bij Gouda uitgebrand Oude vrouw werd gered Limmenaar nu op de Elly van Gijn blijft bij haar moeder tweede plaats Weer melkpoeder en condens naar Duitsland KERKELIJK NIEUWS Pim, Pam en Pom als schatgravers Televisie uit een vliegtuig Gewoon maagzout of Chefarox? :xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Het Radioprogramma VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1950 De Eerste Kamer heeft gistermiddag te heslissen gekregen over het lot van twee fiscale wetsontwerpen, die eigen lijk door de economische ontwikkeling van de laatste tijd reeds waren achter haald. Het ging hier om het voorstel Belastingherziening 1950 en om het wetsontwerp Afschaffing van de On dernemersbelasting en Verhoging van de Vennootschapsbelasting. Beide zijn aanvaard, het eerste slechts met een communistische stem tegen, het tweede met de stemmen van de communist Van Santen en de leden van de PvdA tegen. Eigenlijk was niemand met deze ont werpen erg ingenomen. De heer Van Santen (CPN) wilde, dat ze zouden worden teruggenomen, om nog eens op nieuw te worden bekeken. Daarvan wilde de Eerste Kamer niet horen. Met 36 tegen 3 stemmen werd dit voorstel verworpen. Dat neemt niet weg, dat noch de heer Steinkuehler (KVP), noch de heer Vixseboxse (CH), noch prof. Molenaar (VVD) met de lijn van het fiscale beleid instemden. Overigens meenden de laatste twee sprekers reeds het begin van een nieuwe tijd te zich. De heer Van de Kieft (Arb.) vond daarentegen, dat men er nu eens mee moest ophouden, belastingverlagingen te pousseren als een middel ter verho ging van de investeringen. Hij achtte in ieder, geval de tijd voor verlaging nog niet gekomen, ook al, omdat daar door het budget van de gemeenten in de war dreigde te geraken. Hiermee (Vervolg van pagina 1) Bij de replieken bracht de heer J. G. Suurhoff (PvdA) enkele, door minister Van den Brink gesuggereerde wijzigin gen aan in zijn de vorige dag ingedien de motie over het treffen van prijsbe- heersende maatregelen. De anti-revolutiónnaire heer A. Sta pelkamp diende een motie in waarin de Kamer aan de regering verzoekt met de meeste spoed de vereiste maat regelen te emen voor de toekenning van een verhoging op de pensioenen. Een motie van overeenkomstige strek king kwam van de heer H. van Sleen (PvdA). De heer H. Gortzak handhaaf de zijn beide door de minister afgewe zen en kansloze moties en splitste er zelfs nog een van. Nadere overweging Minister Joêkês zegde nogmaals toe de grens voor de verhoging der lonen nader in overweging te nemen en de Kamer hierover op korte termijn een nieuwe beslissing voor te leggen. Het onderwerp van de motie Stapelkamp is een zaak, die in beraad is en de motie-v. d. Sleen achtte spreker niet aanbevelenswaardig. De motie-Suur- hoff werd hierna z.h.s. (CPN tegeh) aangenomen, de moties-Gortzak met resp. 70—6, 72—6 en 68—6 verworpen, welk lot ook de motie Stapelkamp ten deel viel. De uitslag was hier 39—38 stemmen. Met de AR, WD, CPN, CH en KNP hadden vóór de motie gestemd mej. Tendeloo en de heren Goedhart, Van Lienden, Scheps en Van Sleen al len van de PvdA; De heer Van Sleen trok zijn motie terug. De Kamer werd daarop geschorst tot 's avonds half negen toen in comité- generaal het rrpporf van de Nieuw Guinea-commissie behandeld werd. De stakingsgolf in Oostenrijk, die een gevolg was van de overeenkomst tussen regering en vakbeweging over de lonen en de prijzen, is geluwd. In Wenen hebben alle arbeiders het pa rool van de communistische partij, om het werk te hervatten, opgevolgd. De toestand is hier normaal. In de pro vincies werden gisteren nog verschil lende stakingen en demonstraties ge meld. De arbeiders van de electrische centrale te Gmunden in Opper- Oostenrijk zouden gisteren in staking gaan en geleidelijk de stroom voor alle delen van het verzorgingsgebied afsluiten. Zaterdag zullen ook de win kelbedienden hun houding tegenover de overeenkomst bepalen. Op een boerderij nabij Winterswijk is een 66-jarlge landbouwer omgeko men, toen zijn paard, dat een aardap pelstomer voorttrok, op hol sloeg. De boer raakte eerst tussen het gespan en de vuurpot bekneld maar viel na enke le meters onder de wielen. Hij over leed kort daarna. MINISTER ERHARD IN PARIJS Dr. Hans Erhard, minister van eco nomische zaken in de Westduitse fede rale regering, is te Parijs aangekomen waar hij het voorzitterschap op zich zal nemen over de vergadering van experts over staal- en kolenpool. Hij zal ook besprekingen voeren met Jean Monnet en Robert Buron, de Franse staatssecre taris voor economische zaken. was de heer Rip (AR) het waer hele maal niet eens. Hij verwachtte, dat deze wetsontwerpen voor de bedrijven een stimulans zouden zyn, om zichzelf zo veel mogelijk te financieren. Nadat de heer Van Santen nog eens de fiolen van zijn toorn over de huidige regeringspolitiek had uitgestort, heeft minister Lieftinck de sprekers beant woord. Hij wees er op, dat weliswaar deze voorstellen werden gehandhaafd, doch dat thans het gehele belasting beleid nog eens opnieuw moet worden bekeken. Aan een verzwaring van de belastingen zal wellicht niet te ontko men zijn. In ons belastingstelsel behoort een ondernemersbelasting thuis, zij het niet in dezê vorm. Thans is zij een on billijkheid. Een commissie bestudeert op het ogenblik de mogelijkheid, om voor de gemeenten een eigen belasting gebied te vinden. Er is spoedig een Wetsontwerp aangaande de financiële verhoudingen tussen Rijk en gemeen ten te verwachten. Na re- en dupliek zijn de beide wets ontwerpen aangenomen met de reeds vermelde stemmencijfers. Zaterdag a.s. zal de burgemeester van Westkttpelle, mr. M. Tydeman, aan de voêt van de vuurtoren te Westkapelle een gedenksteen ont hullen ter nagedachtenis aan de ruim 160 slachtoffers van het bom bardement op 3 October 1944 en de beschieting uit zee op 1 Novem ber 1944. Het grote kruis draagt als tekst: Wij zijn verlost, Maar 't heeft Uw dood gekost. Onlangs heeft het lid der Tweede Kamer, de heer Gortzak (CPN) vragen gesteld betreffende een eventueel ver zoek om Uitlevering van en het in stellen van een rechtsvervolging tegen de oud-kapitein Van het KNIL, R. P. P. Westerling, o.m. luidende: Is de rege ring voornemens aan de Belgische re gering de uitlevering van oud-kapitein Westerling te vragen? Is de regering voornemens tegen Westerling ter zake van het hem toegeschreven onmenselijk optreden op Zuid-Celebes een rechts vervolging te doen instellen? Hierop heeft de minister-president, mede namens de minister van Justitie en de minister van Buitenlandse Za ken o.6. het volgende geantwoord: Deze vragen worden ontkennend beantwoord. Het Openbaar Ministerie heeft de no dige maatregelen getroffen om ter zake van de in deze vraag bedoelde feiten een strafvervolging tegen Westerling in te stellen, zodra deze hier te lande zal worden aangetroffen. Op grond van het geldende uitleveringsverdrag met Belgie is uitlevering ter zake van de feiten als hier bedoeld niet mogelijk. Tegen zodanige uitlevering verzetten zich de beperkende bepalingen van de souvereinitëitsoverdracht, zowel in ver band met de aard der feiten, waarvoor strafvervolging hier te lande mogelijk is, als met de omstandigheid, dat deze feiten zijn gepleegd op het grondgebied van een derde staat. De werkgevers in de sigarenindustrie hebben hun voorlopig dispensatiever zoek inzake de loonbijslag van vijf pro cent ingetrokken. Hoewel de bedrijfs- uitkomsten in de sigarenindustrie „zeer onbevredigend" blijven, hébben sociale motieven de doorslag gegevên voor dit besluit. Bij een ontploffing in de machineka mer van het 11.081 ton metende schip „Nelly" liepen twee Italiaanse en drie Noorse zeelieden ernstige brandwonden op. Door dit incident is het vertrek naar Indonesië, Vanwaar het schip een charterreis voor de repatriëring van Nederlanders zou maken, uitgesteld. BRITSE TRAWLER DOOR RUSSEN AANGEHOUDEN? De Britse ambassade te Moskou heeft een nota aan het Sowjetministerie van buitenlandse zaken gezonden in ver band met berichten uit Oslo, volgens welke de Sowjet-autoriteiten in het ge bied van Moermansk een Britse traw ler hebben aangehouden. De Ver. Staten zullen in 1950 elf millioen dollar, dat is een derde deel van de credieten voor het programma voor punt vier aan Latijns Amerika besteden. De Belgische regering zal burger- verdedigingscorpsen organiseren voor bescherming van het binnenland „met name tegen eventuele actie van een vijfde colonne in geval van oorlóg"; De corpsen zullen gevormd worden uit de lichtingen 1940 tot 1944 en ook belast worden met het afweren van luchtlandingen. De Franse regering heeft tot soort gelijke maatregel besloten. De te vor men eenheden zullen al naar de om standigheden onder militair of burger lijk bevel staan. De Koninklijke vermelding bij dag order is toegekend aan het stoomschip Polydorus, dat heeft toebehoord aan de Ned. Stoomvaart Mij. Oceaan. Het Het schip werd op 25 November 1942, toen het onderweg was van Engeland naar Freetown, aangevallen door een Duitse duikboot. Twee dagen lang heeft het zich deze aanvaller van het lijf weten te houden. Toen is het door twee torpedo's tot zinken gebracht. De be manning ging in de sloepen en werd twee dagen later door een Spaans schip opgepikt. Zij toonde al die tijd grote energie en discipline. Naar aanleiding van het verloop van de kaasprijzen der laatste weken, ziet de regering zich genoodzaakt maatre gelen te overwegen om door beperking van en/of heffingen by de export een redelijk prijspeil in het binnenland in stand te houden. Ten gevolge van het springen van een lakketel brak gisteravond een felle uitslaande brand uit in de kronen- en meubelfabriek van dê fa. Van dè Bosch en Steehouwer, gelegen in Stolwijker- sluis bij Gouda. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de eigenaars, die nog in het pand werkzaam waren, niet de gelegenheid hadden hun kleding en fietsen te redden. Het gebouw brandde als een fakkel, mede daar de zolder vol lag mèt steigerpalen van een aanne mersfirma. Spoedig was de motorspuit van Stolwykersluis ter plaatse, maar het vuur had toen al zo'n omvang dat er niet veel te redden viel. Weldra ver leenden brandspuiten uit Gouda, Gou derak en Haastrecht assistentie. Met twintig stralen werd het vuur bedwon gen. Twee woonhuizen, links en rechts van de fabriek liepen waterschade en enige brandschade op. Uit een van de huizen moest èén 66-jarige gebrekkige weduwe worden gered. Tot laat in de avond is men met het nablussen bezig geweest. De inboedel ging geheel ver loren. In April van dit jaar heeft dè Haagse rechtbank beschikt, dat Elly Van Gijn, een zevenjarig meisje, aan haar moe der, mevrouw E. VerhoevenKrens te Den Haag zou worden toegewezen. Dit vonnis is in hoger beroep door het Haagse Gerechtshof bekrachtigd. De pleegouders Werden veroordeeld tot betaling van de kosten van het geding. Elly van Gijn werd na de bevrijding dóór haar moeder in een ziekenhuis in Duitsland achtergelaten. Het Rode Kruis Vervoerde het meisje naar Ne derland en bracht het onder bij pleeg ouders, de familie Van Breemen in Zandvoort. De Haagse politie haalde haar daar vandaan op verzoek van mevrouw VerhoevenKrens, die zei de moeder van Elly te zijn. De familie Van Bree men was evenwél van mening, dat Elly niet het door mevrouw Verhoeven verloren dochtertje was en heeft toen een Salomo's oordeel van de rechter gevraagd. De Nederlandse lijkkistenmakers hebben besloten, hun prijzen met tien procent te verhogen. Zij overschrijden daardoor de thans geldende basisprij zen. Na een strijd, die gedurende twintig ritten de spanning tot het uiterste op voerde volgde Donderdagavond de uit eindelijke finale van de Nederlandse Speedwaykampioenschappen in het Amsterdamse Stadion. Gelijkstaande in punten, moest de een en twintigste heat de kampioen 1950 aanwijzen uit de ren ners Co Boef, Tonny Kroeze en Tinus Metselaar. Het was in deze heat, dat Metselaar in Boef zijn meerdere meost erkennen, zij het dan ook met miniem Verschil. In de eerste heat, waarin Metselaar uitkwam, moest hij tegen ieders ver wachting de eer aan Tonny Kroeze la ten, die na het seizoen als adspirant te Zijn begonnen deze heat won in de ongehoord snelle tijd van 1 minuut 22 seconden. Vervolgens liet Tinus al zijn tegenstanders achter zich, met in begrip van Co Boef, die elke wedstrijd met glans won, behalve de laatste, waarin hij Metselaar tegenover zich vond. Kroeze wist Boef geen baas te blij ven en zo stonden deze drie veel belovende knapen in de beslissingswed strijd tegenover elkaar. Een kleine moeilijkheid, die Metse laar en Kroêze vlak na de start had den, bracht Boef enkele meters voor sprong en Metselaar dè derde plaats. Hiermede nam hij geen genoegen en n.i een buitengewone race in zijn be kende uitnemende stijl plaatste Tinus zich als tweede. Kroeze bracht het in zijn eerste jaar tot Nederlands derde man, Jonker werd vierde en de jonge Limburger Van der Sluis vijfde. De rijder Kesselmans werd door een Valpartij, die buitengewoon goed af liep, van vérdere deelname uitgescha keld. Plet van Aartsen verliet, na twee maal dóór pech tot opgeven te zijn ge dwongen, definitief het strijdperk. Hartman kennelijk op zijn retour bracht het zonder pech ook niet verder da'n de achterhoede van dit gezelschap rijders par excellence, waartoe deze jeugdige knapen zich hebben opgewerkt. Was de huldiging van de nieuwe kampioen Co Boef, die de kampioens- Bègin Februari hëeft de Nederlandse regering op verzoek van West-Duits- land dê export van gecondenseerde melk en melkpoeder naar dit land stop gezet. Er is thans naar het óórdeel van Den Haag geen aanleiding meer, om de uitvoer van deze producten nóg lan ger onmogelijk te imaken, zódat thans weer uitvoermachtjgingen voor gecon denseerde melk en melkpoeder zullen worden verstrekt. krans en de speedway-cup 1950 kreeg aangeboden, na het weerklinken van het volkslied, van ongemeen hartelijke aard, minstens zo hartelijk sprak de directeur van „Speedway R.A.F." tot Tinus, die hy roemde, zowel om zijn prestaties als om zijn sportiviteit. Het seizoen 1950 bracht Tinus zijn onttroning als landskampioen. Speedway-minnend Nederland ziet evenwel reikhalzend uit naar het vol gend seizoen, waarin Tinus' papieren reeds bij voorbaat zeer hoog staan aangeschreven. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te BoVensmilde: H. Hu- tink, candidaat te Amsterdam; te Brakel en te Haatten: P. Westland, candidaat te Huizen. Aangenomen naar Bruns- sum: D. J. Monshouwer te Eersel. Be dankt voor Hey en Boelcop: J. Wieman te Hoog-Blokland. Gereformeerde Kerken. Tweetal te Ter Aar: P. Riemersma, Haarlemmermeer-Vijfhuizen en G. Rienks, res. legerpredikant te Heemstede. Be roepen te Bokkum, derde pred. plaats A. J. R. Brussaard te Brugterveld: te Leeuwarden, vac. S. W. Bos, L. W. Muns te Berlicum. Christ. Gereformeerde Kerk. Beroepen te Kampen: C. J. P. So- bering, res. leger-predikant te Apeldoorn. Doopsgezinde Broederschap. Beroepen te IJlst: H. B. Kossen, candidaat te Tiel. Baptistengemeente. p Aangenomen naar StavorenM. G. Boesehoten, candidaat te Utrecht, die bedankte voor Tweede Exloërmond, Hen- gelo-Borne en Zandbulten. EEN DODELIJKE AANRIJDING De 46-jarige mevrouw A. M. F. G. B. is op de Laan van Meerdervoort te Den Haag door een tramwagen van lijn 14 aangereden en later aan de ver wondingen overleden. Vermoedelijk is zij onvoorzichtig de trambaan overge stoken. 2. Ha, daar zien ze al een paar vriendjes van hen voor de winkel Staan. Tommie, de ene helft van de tweeling-beertjes is er ook en Fer- dinand het varkenl „Zeg heb je die nieuwe autoped in de étalage zien staan", roept Tommie. „Die zou ik graag willen hebben, zeg! Met dat zitje achterop. Dat gaat fijn jö!" Ja, Pim heeft die autoped ook al zien staan. „Zeg Pim, zou jij ook niet zo'n auto ped willen hebben?" roept Ferdinand lachend. „Je gaat er net zo hard op als met een fiets!" „Jammer, dat ze zo duur zijn", zegt Tommie zuchtend. ,Ik ben al hard aan het sparen, maar het gaat zo langzaam met die spaarzegels. Elke week breng ik ze naar de Spaar bank, maar ik vind niet dat ik hard opschiet!" „Nee, bij mij gaat het ook zo hard niet", zegt Ferdinand weer. ,Zeg Pim kan jij ons niet aan een auto ped helpen?" Zaterdag 30 September a.s. zal voor het eerst door de BBC, de Engelse radio omroep, een televisie-programma van de lucht uit worden opgenomen. Toe schouwers zullen thuis op het televisie scherm van hun toestel een indruk kunnen krijgen van het vliegen in een groot vliegtuig. Zij zullen een deel van Londen en omgeving van dè lucht uit voor zich zién in de huiskamer en daar na de nieuwste burger- en militaire vliegtuigen van Engelse makelij zien en horen voorbij vliegen. zeepost voor oost en west Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de Correspondentie uiterlijk ter post moet gijn bezorgd staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld Indonesië: ms Oranje (3 Oet.); Nieuw Guinea: ms Modjokerto (31 Oct.); Ned. Antillen: ms Willemstad (10 Oct.); Su- siname: ss Cottica (II Oct.). Door het gebruik van gewoon maagzout komen zij, die af en toe last hebben van maagzuur, van kwaad tot erger, want zy veroor zaken de vorming van steeds méér zuur. CHEFAROX - geactiveerd colloidaal aluminium hydroxyde - geeft óók direct verlichting, maar veroorzaakt geen nieuw zuur. CHEFAROX beschermt uw maag, want het vormt een verzachtende, gelei-achtige laag op de maag wand. Gebruik het in ernstige gevallen in overleg met uw dokter. t L25 Der doos Chefmro. Rotterdam FRANSE REGERING BESTRIJDT PRIJSOPDRIJVING De Franse regering heeft besloten, een permanent actiecomité in te stel len, dat het optreden der autoriteiten op het stuk van de prijzen moet een traliseren. Verder zijn een reeks maat regelen genomen, die prijsstijging en gehamster moeten tegengaan. door loula g. erdman 5) „Henri," zei, trachtend hem wak ker te maken, „de telefoon ga ho- ren Henri was diep in slaap, met wijd open mond, zyn scheve voortand zichf- baar. Vanaf het begin van hun huwe lijk had ze hem gevraagd die tand te laten trekken en er een rechte valse voor in de plaats te nemen, maar hij zei altijd „verdorie nee," hy was niet van plan een goede tand te laten trek ken en dan geld te betalen om een on echte er voor terug te krtjgen. „Henri!" zei ze, nogmaals trachtend tot zyn bewustzijn door te dringen. mompelde hij, maar zonder te bewegen. Het had geen zin te trachten hem wakker te krijgen wanneer hij zo was. In het kille halfdonker stond ze op, geen tijd nemend voor peignoir of pan toffels, haar weg banend langs meu bels tot zij in de eetkamer kwam waar de telefoon nog steeds ratelde. „Hallo," zei ze. „Hallo, Elaine? Hier Ez Ez Dow- lin „Ja zei ze, wetend v/at hij wil de zeggen. Toch vroeg ze: „Wat is er aan de hand?" „Oom Dade zei Ez. „Hfl is haar stem was zwaar en ze huiverde in haar dunne kleed. „Ja, ongeveer een uur geleden. Hy heeft helemaal niet geleden. Precies of hij ging slapen." „Wil je dat we dadelijk komen?" vroeg ze. „Nee alleen als je zelf wilt. Ik blijf om alles te regelen zijn stem was slepend van zalvende gewichtig heid. „Henri zal komen zodra hij met zyn werk klaar ls. Ik zal ook komen als Beulah me nodigheeft." „Dat hoeft niet. Nell en nicht Julia zt)n hier. De anderen zullen ook ko men. Mogelijk hebben we je later meer nodig Toen ze terugkwam In de slaap kamer was Henri wakker. Hij zat op de rand van het bed. „Oom Dade?" vroeg hy. i,Ja. Ez belde. Ik zei, dat je zou komen zodra je klaar was." Hij was al bezig zijn kleren aan te trekken de zware overall, het blau we hemd, de werksokken en schoenen. „Gossie," zei hij, „het lijkt of we nooit klaar zijn voor zoiets. Hij was een oude man en heeft zyn leveqyre- leefd, en alles gehad. Maar toch^ijn we nooit klaar." „Dat is waar," gaf Elaine vaag toe. „Ik zei, dat ik ook zou komen, maar hy dacht niet, dat ze me nodig had den. Ik zal het ontbijt klaar maken, terwijl jij melkt, zodat je dadelijk weg kan." „Moet ik wat ham snijden voor het ontbijt?" vroeg hij. „Neen," zei ze. „Ik heb al wat ham klaar. Ga jij maar melken." De deur sloeg en hij ging weg naar de sChuur. Twee melkemmers kletter den tegen elkaar, terwijl hij Mep. Elaine trok en peignoir aan over haar nachtjapon, wond het haar in een w 'ong achter in haar nek en ging naar de keuken. Een scherpe geur kwam van de ollekachel bij het aan steken en hoewel ze nog huiverig was opende ze het raam om de morgen lucht binnen te laten. En toen ze ging zitten om het ontbijt klaar te maken, snelden haar gedachten terug door de afgelopen jaren. Zij kon zich geen ogenblik van haar leven herinneren, dat niet was be heerst door een ernstig ontzag voor oom David Kenzie, die niet eens haar werkelijke oom was, maar familie van haar moeder door een of andere ver wijderde, ingewikkelde relatie, zo ge liefd in de harten van de Missouriërs en in het bijzonder gekoesterd door Adelaide Courtney, Elaine's moeder. Adelaide had Horace Courtney ge trouwd, die haar had meegenomen en ver van huis en familie had laten le ven, zodat alles wat ze over hield be stond uit gelukkige herinneringen. Deze beschermden haar in moeilijke ogenblikken, hielden haar staande, waren haar anker in stormen. Wan neer het slecht ging met de Courtney's, wat meestal het geval was Horace was een weinig bekwame man, ten prooi aan fouten en kleine rampen placht Adelaide monter te zeggen: „Ik zal oom Dade sohr(jven. Hij zal er wel voor zorgen, dat we een baan tje of een paard of een nieuwe ploeg krijgen," of wat ook de aard van het ongeluk mocht ztjn. (Wordt vervolgd). Achting is meer waard dan be roemdheid; aanzien meer dan een grote naam; en eer meer dan roem. CHAMFORT VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 De Vara feliciteert. 6.40 „Zanglust". 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Beurs en buikriem. 7.30 Wat met de kerk? 7.50 Polonaise. 8.05 Boeken. 8.15 Piano voordracht. 8.35 Religie. 9.00 Men vraagt..., en wij draaien. 9.40 De Ducdalf. 10.00 Bui tenlands weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet 10.40 Vandaag". 10.45 Avondwijding. 11.15 Symphónie-concert. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.30 Strijdkrachten, 7.15 Régeringsuitzending. 7.35 Alphons Gaal- ftian speelt werken van Bach. 8.12 „Le jongleur de notre dame". 9.45 „Ja, zo was 't10.45 Avondgebed. 11.15 A la Danse. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Orgel spel. 8.45 Gram.muziek. 10.00 Medische cau serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders. 11.35 Blaasmuziek. 12.00 Gram. muziek. 12.33 Metropole-orkest. 1.15 Gram. muziek. 2.00 Het Nederlandse lied.2.20 Ama- teursuitzendiing. 2.50 S treekuitzending'. 3.15 Radio Philhannonisch-Orkest. 4.00 Van de wieg tot het graf. 4.15 Pianospel. 4.25 Kwin tet. 4.45 Sportpraatje. 5.00 Gram.muziek. 5.30 Voor de jeugd. 6.15 Vrouwenkoor. 6.35 Dans muziek. 7.00 Artistieke staalkaart. 7.30 Passe- partout. 7.40 Het oude testament. 8.15 Weense muziek. 8.45 Gevarieerd programma. 9.45 Socialistisch commentaar. 10.00 Promenade orkest, 10.25 De commissaris vertelt verder, 10.45 Orgelspel. 11.15 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.30 Concert. 10.00 Klein, klein kleutertje. 10.15 Sympho- nisch ochtendconcert. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Het Omroep a Capellakoor. 12.03 In Weense sfeer. 12.33 Orkest van Harry David- son. 1.20 De Zevenklapper. 2.00 Piano-assor timent. 2.20 Engelse les, 2.40 Zangrecital. 3.10 The Melachrino Strings. 3.25 Kroniek van let teren en kunsten. 4.00 Musicerende dilettanten. 4.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 5.00 De Wigwam. 6.00 Vijf orgelmannen. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Mijnheer de voorzit ter. 7.35 Septet Johnny Ombach. 8.15 Licht baken. 8.40 Clavecimel-suite, 8.43 Steek eens op, heren! 9.00 Negen heit de klok. 9.45 Weet u het? 9.55 Weekend-serenade. 10.35 West- indisch commentaar. 10.45 Avondgebed. 11.15 Nieuws in het Esperanto. 11.20 Symphonie. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN III: 8.05 Concert. 9.10 Verz.progr. 10.00 Orgel. 10.30 Serenade-orkest. 11.00 BBC North. Ireland Light Orchestra. 11.30 Hawaiian Screnaders. 12.00 VI. Br.: Salonorkest. 12.32 Licht orkest. 1.15 VI. liedjes. 1.30 Gram. 2.00 Fr. Br.: Klassiek programma. 3.00 Belcanto. 4.15 VI. Br.: Ethnische muziek. 5.10 Acc. 5.25 Cornish Rhaphody. 5.30 Een lied, een herinnering. 5.50 Mandoline Ensemble. 6.00 Aoc. 6.15 Gram. 6.30 Voor de soldaten. 7.30 Zang. 7.50 Feuilleton. 8.00 Omroeporkest. 9.00 Gram. 10.00 VI. Br.: Verz.progr. 11.05 Jazz muziek. 11.30 Gram. LIJN IV: 8.10 Concert. 9.05 Gram. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VI.). 11.00 VGO: Rich. Tauber zingt. 11.20 Gram. 11.30 Spie- g'el van de week. 11.45 Gram. 12.00 Eng, L.P.: BBC Var.-orkest. 12.45 Sport. 1.00 Sex tet Burns en rhythm.-orkest. 1.50 Eng. H.S.: Luton-orkest. 2.20 Macpherson. 3.00 BBC North. Orchestra. 4.00 VGO: Harmonica. 4.15 Kees Manders zingt. 4.30 Harmonica. 4.45 Gram. 6.00 Fr. Br.: Voor de soldaten. 6.25 Eng. H.S.: Those were the days. 7.15 Eng. L.P.: Journaal. 7.25 Voetbalpraatje. 7.30 Con cert. 8.00 Boekbespreking. 8.15 Concert onder leiding van Stanford Robinson. 11.15 Béro- münster: Omroeporkest met zangsolist. 10.15 Lew Stone, Edmundo Ros en Johnny Paradise.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 7