Wie. de, Helderse Courant Stad en Gezamenlijke vragen steun Omgeving militaire fondsen Druk bezochte receptievanJachin Uitwedstrijd tegen Berdos bracht W.G.W. 1-1 gelijk spel Kleuterschool te Breezand heeft het financieel moeilijk Revue-avond BHM Actie in Den Helder van 9-14 October IN HET KORT De heer Eriks sprak voor de Humanistische gemeenschap „De Parola's" bestaan vijf jaar Tussen Haaks en Kuifje 3 OCTOBER ORANJEBOOM BIER! Twee nederlagen voor „Hermes" HCSC was er weer befer in en won met 41 Donderdagavond een feestelijke vergadering Filiaal Krom heropend Anna Paulowna Urk Spreeuwenplaag werd te erg Buverlülre Stand Callantsoog kreeg geen kans tegen LSVV Geen goede dag voor JVC Watervogels 2 leed zware nederlaag Begrotingstekort van f 500.- 2 .4 e 2 0 2 0 2 1 0 0 Berdos en WGW deelden de punten MAANDAG 2 OCTOBER 1950 Wö kondigden reeds aan, dat hier ter stede van 914 October een inza meling zal worden gehouden ten b»te van de zes „Gezamenlijke Militaire Fondsen". De landelijke actie die de eerste helft van October in beslag neemt, is gisteren begonnen. Degenen, die in het Zondagmiddag-programma van de KRO hebben geluisterd' naar de uitzending van het Katholiek Thuis front, hebben tegen kwart over vier het door Pater Croonenburg gesproken opwekkend woord kunnen horen. De voorzitter van het landelijke co mité, vice-admiraal L. J. Quant, spreekt/ hedenavond van 18.3018.35 uur in et programma van Hilversum XI (298 meter) en morgenavond in het strijdkrachtenprogramma (tussen 18,30 en 19 uur over 298 meter) houdt vice- admiraal jhr. E. J. van Holthe, bevel hebber der zeestrijdkrachten en wnd. chef van de Marinestaf, een toespraak ter aanbeveling va de actie. De Mi nister van Oorlog en Marine, mr. W. F. Schokking, en de Chef van de Ge nerale Staf, mr. H. J. Kruis, hebben toegezegd in het NCRV-programma van Woensdagavond (Hilversum.!, 402 meter, het woord tot de radio-luiste raars te richten, achtereenvolgens van 19,30—19,35 en van 19,35—19,40 uur. Van de secretaresse van het Helderse comité van voorbereiding, mevr. H. H. EindhovenGottlieb, vernamen wij dat de aanmelding van collectanten en collectrices een zeer bevredigend ver loop heeft. Op Vrijdagavond 6 October worden de medewerkers en -sters ver wacht in het VBZ-gebouw aan de Kei zerstraat, - waar zij nog de nodige in structies zullen ontvangen. Het plaatselijk comité heeft inmid dels een kleine aanvulling ondergaan en is thans als volgt samengesteld: bur gemeester mr. G. D. Rehorst, ere-voor- zitter; kapitein ter zee L. H. Quant, voorzitter: mevr. H. H. Eindhoven Gottlieb, secretaresse; H. A. Boon, di recteur Sociale Zaken; kapitein ter zee t.d. S. G. Barendregt, directeur Rijks werf; luitenant ter zee der le klasse U. F. van Veen, officier O.S. en O.; ds J. W. Sepmeijer, vlootpredikant; vloot- aalmoezenier B. J. Wilmink; marva- officier 3e klasse V. D. Ramspek, of ficier Sociale Zal en K.M.; A. A. Rueck (Fonds 1815); S. Koning (Marine Ram penfonds); ,T. W. Romer (Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren)J. Lub (Algemene Militaire Pensioen- bond) majoor-machinist W. Overeem (VBZ) en sergeant-schrijver C. F. Sjoerd de Vries (MSF). Volledigheidshalve vermelden wij dat de actie wordt ondernomen ten bate van de volgende „Gezamenlijke Militaire Fondsen"; Fonds 1815 voor verminkten en nagelaten betrekkin gen; Koninklijke Nationale Ver. tot steun aan miliciens „Stamil"; Karei Doorman-Fonds; Prins Bernhard-Stich- ting; Ereschuld en Dankbaarheid; Stichting „Het Van Weerden Poelman- Fonds". De buurtvereniging Buys Ballot straatMiddenweg heeft Zaterdag in een stampvol Casino de eerste feest avond in het nieuwe seizoen (en te vens in het tweede lustrum) gehouden. Het kon vrijwel een „buurtaangelegen- heid" blijven, want het programma werd aangeboden door de onderafde ling „Tot ons genoegen". De dames en heren van dit revue- en cabaretgezelschap hadden onder leiding van de heer A. Holtman de re vue „Schep vre.gde in 't leven" inge studeerd. De opzet hiervan was heel geslaagd, vooral ook omdat gezorgd was voor een vlotte gang van zaken. De revue bevatte vier en twintig on derdelen, die vrijwel zonder hiaten over het voetlicht werden gebracht. Dat geschiedde over het algemeen zeer verdienstelijk en een enkele maal zelfs lofwaardig. Tot de beste delen van de revue behoorde het beschaafde en ar tistiek vera 'wor r'e optreden van mej. Annie Manshanden en Jenny Wit, die enige welgekozen werkjes voor so praan en piano uitvoerden» Het optre de van de tonelisten en het koortje oogstte terecht veel waardering, al zullen de medewerkers verschillende malen zelf wel hebben gemerkt dat al les er nog niet'„geheid" in zat. De re vue zou nog aan frisheid hebben ge wonnen, wanneer men een tikje criti- scher was geweest bij het instuderen van de koornummertjes. Een volgende keer kan „Tot ons Genoegen" stellig nog meer enthousiasme bij de toeschou wers ontketenen. Deze wens voor de toekomst kan worden neergeschreven, zonder al te veeleisend te zijn en ze ker zonder het onmogelijke van de me dewerkers te vergen. Vermelden wij nog de sympathieke zangsoli van de heer Van der Hert, het correcte optreden van de acrobaten- groep „De Morali's" en de muzikale medewerking van het vaardig spelen de orkestje-Verwoerd. In de pauze werd een verloting met aantrekkelijke prijzen gehouden. Het bal hield de BBM-ers nog een paar uurtjes in een genoeglijke stemming bijeen. Hedenavond geeft het Circus Mul lens aan de H. A. Lorentzstraat zijn openingsvoorstelling. Deelnemers aan de Woensdag avond in „Formosa" te houden jubile um-bridgedrive van de HBC '45 kun nen zich uiterlijk morgenavond opge ven bij de heer A. W. van den Berg, Hector Treubstraat 28. Gistermorgen sprak voor de humanis tische gemeenschap hier ter stede de heer A. Eriks uit Alkmaar. Voor zijn uiteenzetting gebruikte hij een sprook je: door middel van een sprookje kan men op indirecte wijze dikwijls beter duidelijk maken wat men bedoelt, dan wanneer men zonder meer zijn mening meedeelt. De strekking van het sprookje was als volgt: De rechtschapen mens, die volgens zijn geweten wil handelen en de strijd om het bestaan aandurft, ontmoet op zijn levensweg talrijke beletselen voor zijn overwinning. Hij maakt kennis met de koude, zelfzuchtige kant van het be staan en ziet zijn medemensen daarbij op verschillende trap hun roeping mis sen. Hun persoonlijkheid komt niet tot volledige ontplooiing, doordat zij slechts oog hebben voor de materiële zijde van het leven. Voor hen eindigt het leven in ontgoo- hogere kanten aan dit leven kost het naleven van idealen soms grote strijd; zij hebben dikwijls door grote diepten te gaan alvorens te kunnen opstijgen. Er zijn echter óók medemensen die slechts oog hebben voor de geestelijke zijde van het bestaan en die hun idea len nastreven zonder op de samenhang met de rest van het leven te letten. Voor deze eindigt het leven in ontgoo cheling. Slechts voor wie, vertrouwend op zichzelf, in alle streven de juiste maat kan houden is de overwinning weggelegd, zo zeide de heer Eriks, wiens woorden door pianospel werden inge leid en besloten. De bekende acrobatengroep „De Pa rola's" bestaat vijf jaar. Ter gelegenheid van dit eerste lustrum, waarin de groep zich zo'n uitstekende naam heeft ver worven, wordt op Zaterdag 7 October in „Casino" een grote feestavond gege ven. Hieraan zal medewerking worden verleend door een keur van Amster damse artisten, zoals „The Merry Sin gers" (de komieken van de vorige Pa rola-avond), „De drie zingende zusjes" (bekend van de radio), de „Na Lei O Hawaiians", „Leonardo" (prijswinnaar goochelconcours 1950), „De Diabella's" (het enige bellennummer in Nederland) en „Thalia" (komisch dubbelmannen- kwartet). Natuurlijk werken op deze avond ook de jubilerende acrobaten. Met Jack en partner treden zij op in hun nieuwste creatie. Kaarten voor deze feestavond zijn reeds verkrijgbaar bij de heer Van Loo in de Keizerstraat. De harde Westerstorm, die gister morgen is opgestoken, heeft verschei dene vrachtschepen een toevlucht in de Helderse haven doen zoeken. De Duit se coaster „Brandenburg" kwam van Gavle en zal zo spoedig mogelijk de reis naar Gent voortzetten. Het Duitse motorschip „Germania" onderbrak de reis van Hamburg naar Antwerpen en een ander Duits schip, de „Fritz Alfred kwam bijleggen op de route Monico- to (Finland) Rotterdam. Dan liepen nog binnen de Nederlandse kuster „In- spé", onderweg van Gamleby (Zweden) naar Cowes (Engeland) en het Duitse motorschip „Irmgard", onderweg van Pitea (Zweden) naar Rotterdam. De Duitse sleepboot „Fair Play 10", die met de Noorse tanker „Kloverstrand" op sleeptouw uit Antwerpen was ver trokken met bestemming Hamburg, liep het Nieuwediep binnen en meerde aan de strekdam tegenover het Havenkan toor. Er was maar één coaster, waarvan de kapitein het blijkbaar wel aandurf de: de „Hermann", die Zaterdag uit Antwerpen ^ankwam. Deze Duitse kustvaarder heeft gistermorgen de tocht naar Aarhus (Denemarken) voortgezet. Het is morgen hoog water om 11.10 en 23.15 uur, en laag water om 5.15 en 17.20 uur. Niet alleen „de heer des huizes" beslist, welke krant in het gezin gelezen zal worden. Dat valt ons dagelijks op bij de colportage. Moeder de vrouw spreekt een woordje mee en geelt meermalen de doorslag. Dit is overigens geen wonder, vooral waar het ons blad betreft. Want wekelijks brengen wij een rubriek voor de vrouw, die er zijn mag. En bovendien een „brok nieuws", waar elk gezinslid wat aan heelt. Koopt waar voor Uw geld, neemt een abonnement op de Koningstraat 78-80 Den Helder Daar het veld van Hermes onbespeel. baar was, werd de hockeywedstrijd te, gen Zandvoort 2 (heren) in Zandvoon gespeeld. Deze eerste wedstrijd is v00t onze stadgenoten een teleurstelling geworden. Alleen het begin was veeU belovend, want direct na de bully Vie[ Hermes aan, en binnen tien seconden had Slemmer een doelpunt gescoord Daarna kwam Zandvoort er beter in en kostbare fouten in de dekking wer! den op resolute wijze afgestraft. ]yjeI de rust was de stand reeds 1-3. in tweede helft speelde Hermes niet min. der dan Zandvoort. eH tspel werd al! leen te kort gehouden en bovendien profiteerde Zandvoort nog van een „gat" in het middenveld. De eindstand werd 51. Hermes 2 (heren) verloor met 2-1 van 't Gooi 3. Ondanks het zeer zwar« veld werd vooral voor de rust goed ge. speeld. De verdediging van Hermei ruimde flink op. Tot tien minuten voor het einde bleef de stand 0—o. Toen veroorzaakte één der Hermes-spelers onnodig een strafcorner, waaruit 't Goot doelpuntte. Daarna profiteerde 't Gooi nog van een misverstand in de achter hoede (0—2). In de laatste minuten bracht een omzetting in het elftal Her. mes een tegenpunt. Vreugdenhil gjng van de backplaats naar de rechtsbuiten, plaats, en slaagde er in te doelpunten (1—2). Hoewel HCSC nog niet de vorm van verleden jaar heeft bereikt, was het spel van onze stadgenoten in de wed strijd tegen HCSV 2 toch al veel beter dan in de voorgaande ontmoeting. Misschien werden de HCSC'ers ge- inspireerd door het opnieuw opge knapte veld, dat weer mocht worden bespeeld. In de eerste helft waren de verdedigingen de aanvallers de baas. Het bleek al spoedig, dat er te gen de achterhoede van Hoorn meer nodig was dan een te kort gehouden spelletje. Eerst na een half uur wist Weemhoff te scoren. Even later depo neerde J. Veen nummer twee in de touwen. Met deze 2—0 voorsprong ging de rust in. In de tweede helft waren de gast heren uitgesproken sterker dan de HCSV'ers. Niettemin wisten de gasten na een kwartier spelen van een fout in de Helderse achterhoede te profi teren (21). Dit was het sein voor HCSC om nog eens even geducht op te komen. J. Veen en P. Ruiten brach ten de eindstand op 41. De jubilerende vereniging voor Christelijk voorbereidend lager onderwijs Jachin" heeft Zaterdagmiddag in het schoolgebouw „Iréne" aan de Hoogstraat een receptie gehouden, waar velen het bestuur hun gelukwensen aanboden, mede met het tachtigjarig bestaan van de Christelijke Kleuterschool in Den Helder. Burgemeester mr. G. D. Rehorst, de gemeentesecretaris mr. dr. E. van Bolhuis, wethouder L. F. van Loo en wethouder P. Th. Luijckx waren de eersten die acte de présence gaven. In de loop van de middag verschenen voorts de gereformeerde predikanten ds. J. Hartkamp en ds. Ch. H. Swen, afgevaardigden van de besturen der Nutsfröbelschool, de Christelijke schoolvereniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen" en de stichting „Het R.K. Onderwijs". Verscheidene oud leerlingen, ouders van leerlingen, per soneel van andere kleuterscholen en oud-leerkrachten van de jubilerende school voor voorbereidend lager on derwijs bezochten de receptie. Van deze laatste noemen wij mej. P. Krij- nen, die meer dan veertig jaar lang haar beste krachten in dienst van de Christelijke „bewaarschool" heeft ge geven. Van degenen, die deel hebben uitgemaakt van vroegere besturen, was o.a. de heer J. D. Okel aanwezig. Toen de vereniging werd opgericht heeft de heer Okel zich eerst als al gemeen adjunct en later als secretaris zeer verdienstelijk gemaakt. Het filiaal van de firma S. Krom aan de Spoorstraat heeft een grondige metamorfose ondergaan, Welke ook de cliëntele van het bekende Alkmaarse wasserij- en ververijbedrijf ten goede zal komen. Het thans heropende per ceel werd door de firma Gebr. Smit verbouwd en vergroot tot een moderne winkelruimte, die door de firma De Wit van een frisse beschildering wercj voorzien. De Firma Fey zorgde voor een keurige verlichting met wegge werkte buislampen. De wanden wer den door de firma Doornekamp met decoratief beton-emaille bekleed. De zindelijke granito-vloer tenslotte werd aangebracht door de firma Rosa. Het geheel maakt een smaakvolle en zeer practische indruk. DE GYMNASTIEK WEDSTRIJD HERCULES—DOKEV De gisteren te Midden-Beemster ge houden gymnastiekwedstrijd tussen de verenigingen „Hercules", aldaar, en DOKEV te Anna Paulowna is door de Beemsters gewonnen. De eindstand was: Hercules 2093.7, DOKEV 2031.4 punten. De uitslagen der diverse onderdelen luiden: jongens: Hercules 398,6 pnt; DOKEV 392,6 pnt.- meisjes: Hercules 465 pnt., DOKEV 421,3 pnt.; dames: Hercules 706,9 pnt.; DOKEV 691,7 pnt.; heren: Hercules 523,2 pnt.; DOKEV 525,8 pnt. Enige bloemstukken en schriftelijke gelukwensen vertolkten de gevoelens van degenen, die niet ter receptie aan wezig konden zijn. Toespraken wer den deze middag niet gehouden. De heer J. de Jong, die sinds 1919 een bestuursfunctie bekleedt, zal Donder dagavond in een feestelijke bijeen komst een beknopt historisch over zicht geven. Deze vergadering zal worden ge houden in de bovenzaal van het Chr. Militair Tehuis aan de Kanaalweg. Op het programma staat ook een cau serie door mej. A. J. Brants, presi dente van de Bond van onderwijzeres sen bij het Chr. kleuteronderwijs, over het onderwerp: „Waarom Christelijk kleuteronderwijs?" De avond zal worden opgeluisterd door bijdragen van de kleuters, enige onderwijzeressen en een tweetal be stuursleden. Duizenden spreeuwen en andere vo gels, die hun kost dagelijks in de N.-O. Polder opzoeken, komen des avonds naar Urk terug om in de bomen te overnachten. Voor de bewoners van de Torenstraat, Prins Hendrikstraat en kdie nabij het kerkhof werd het ondraag lijk door de uitwerpselen die gede poneerd werden op daken, straten enz. Om hieraan nu een einde te maken, is men begonnen de bomen in de Prins Hendrikstraat te snoeien. Deze geeft nu wel kale bomen te zien, maar gedachtig aan het vele on gerief dat de spreeuwen aanrichtten is het zo toch beter. Geboren: Pietr., zoon van Hendrik Loosman en van Aaltje de Boer. Lub, zoon van Klaas Post en van Jeltje Kramer. Overleden: Pieter Keuter, oud 63 j. LSVV, voor de rust met de wind in de rug, had direct al een overwicht, doch de verdediging van de duinkan- ters hield aanvankelijk goed stand. Toen na een kwartier L. echter de lei ding nam, was het hek van de dam en nog voor de rust werd de score tot 5—0 opgevoerd. Daarna ging het spel vrijwel gelijk op, doch de technisch betere thuisclub gaf de Callantsoog achterhoede nog vele gevaarlijke aan vallen te verwerken. Midvoor van Scheijen kon ten slotte de eer redden, zodat het einde kwam met een wel verdiende Langedijker zege, 5—1. Zondag was het voor JVC een min der succesvolle dag dan de vorige Zon dagen. JVC I trok naar Petten I en ver loor onverdiend met 2-1. Voor de rust had de stand 2-1 voor JVC kunnen zijn, als de scheidsrechter niet om onbe grijpelijke redenen een goed doelpunt had afgekeurd. Nu was de stand met de rust 1-1 en wist Petten in de tweede helft het winnende doelpunt te scoren. JVC II speelde thuis tegen Petten II en verloor met 3-2. JVC III dat zijn eerste wedstrijd speelde tegen WGW III kon het ook niet tot een overwin ning brengen. Het moest met 5—1 het onderspit delven. Alleen JVC a mocht het zoet der overwinning smaken, door met 3-1 van Wiron a te winnen. De handbalsters JHC I speelden tegen SSV I. Voor de rust had JHC I het windvoordeel en wist de stand op 2—0 te brengen. Te gen de sterke wind in wist JHC nog drie doelpunten te maken, zodat het einde kwam met 50 voor JHC I. In de eerste klasse C van de afdeling Noord-Holland is alleen SRC nog onge slagen. De Schagenaars zegevierden gisteren met 21 over Schoorl. Geelzwart kreeg met 3—0 bij VZV klop. WGW heeft de uitwedstrijd tegen Berdos met 1—1 gelijk gespeeld. Hiermede sleepten de Nieuwediepers weer een zeer waar devol punt in de wacht. 9 Alkmaar klopte Vios met 21, maar Kaagvogels, dat wij ook tot een zege in staat achtten, moest met 20 tegen St. Victor het onderspit delven. De stand in deze afdeling is nu: S.R.C. Geelzwart V.Z.V. Alkmaar Kaagvogels Berdos W.G.W. Schoorl St. Victor Vios 3 3 3 3 4 3 4 3 3 3 2 C. Petten heeft zowaar kans gezien J.V.C. met een 20 nederlaag naar Julianadorp te zenden. Dat valt ons tegen van J.V.C., dat al drie wedstrij den had gewonnen. Duinranders heeft met 31 van Texelse Boys gewonnen Geen slecht resultaat bij een neder laag van J.V.C.! Callantsoog verloor met liefst 51 van L.S.V.V. S.V.W verloor van Hugo Boys (01). De wed strijden ZeemachtHollandia T en DirkshornRangers werden afgelast Res. 1. C Helder 3 heeft het er in Alkmaar kranig afgebracht. R.K. A.F.C. 2 bracht het niet verder dan een 11 gelijk spel. H.R.C. 4 moest in de uitwedstrijd tegen Westfrisia 4 het hoofd buigen. De gastheren wonnen met 31. Schagen 2 versloeg Berdos 2 met 51. Watervogels heeft het uit stapje naar het leidende Always For- ward duur moeten betalen. De Torren leden een gevoelige 62 nederlaag Thans rest nog de wedstrijd B.K.C. 2 Grasshoppers 2. Eerstgenoemde scoor de drie doelpunten, waar tegenover Daar dokter Veenis verhinderd was, werd de halfjaarlijkse ouder avond van de Stichting „Algemene Kleuterschool" geleid door de heer G. Vergaay, die meedeelde, dat de sub sidie van de gemeente wel flink is verhoogd, maar de rekening van de stichting toch nog niet sluitend is. De hoop is nu gevestigd op een finan cieel overschot van de toneel-uitvoe ring, die ,,'t Klein Begin" ten bate van de kleuterschool zal geven. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de ontvangsten f 2271,23 en de uitgaven f 2720,81 bedroegen. Het verenigingsjaar loopt van Sep tember tot September. De subsidie wordt echter verstrekt per kalender jaar. Dit verschil maakte het moge lijk de financiering voorlopig vol te houden. De subsidie-verhoging bleek geen volle winst te zijn, want er wa ren donateurs, die meenden, dat men het nu wel zonder of met verminder de hulp van hen kon doen. De heer Vergaay drong er dan ook op aan nieuwe donateurs te winnen. Het ma teriaal dat de kleuters gebruiken, de brandstoffen enz, zijn duurder ge- geworden. De begroting voor het nieuwe jaar, waarop een kleine post is uitgetrokken voor een volontaire, vertoont dan ook al weer een tekort van ongeveer f 500. By de bestuursverkiezing werden mevr. Pool en de heer Bak herkozen Mevr. Voorthuizen was, wegens a.s. vertrek naar Australië, niet herkies baar. In haar plaats kwam de heer J. Witte, die voortaan de financiën zal beheren. Mej. N. Borst hield een inleiding over het doel en het nut van de kleu terschool en sprak met enthousiasme over haar ervaringen met het kleine grut. Aan de hand van teken-, knip- en plakwerk liet zij de ontwikkelings gang van de kleuter, verdeelt over een viertal perioden, zien. Met warm te pleitte ze voor meer materiaal ook voor de kleinen en, als dit soms nog voor een der aanwezigen nodig mocht zijn, werd het wel heel duidelijk, dat door de wijze waarop de leidster haar taak opvat en vervult, de kleuter school heel iets anders is dan een „bewaarschool". In z\jn dank aan mej. Borst wees de heer Vergaay hier ook op, en stel de vervolgens de bespreking van het Sinterklaasfeest aan de orde. Beslo ten werd dit op dezelfde wijze te vie ren als het vorige jaar en als het kan op een andere dag dan op de „grote" school. Voor elk gezin waaruit kin deren schoolgaan, zullen twee toe gangsbewijzen beschikbaar zijn. De voorzitter drong er op aan, dat de kinderen tussen de middag zoveel mogelijk naar huis zouden gaan. Juf, die 's morgens en 's middags voor een veertigtal kinderen staat, moet daartussen toch even kunnen uitbla zen. De heer Vergaay gebruikte de rondvraag om met hartelijke woor den afscheid te nemen van mevr. Voorthuizen en haar te danken voor alles wat zij in het belang der kleu terschool heeft gedaan; o.m. zorgde zij voor een hele lijst van gewonnen donateurs. Mevr. Voorthuizen verze kerde dit alles met vreugde te heb ben gedaan en wenste de kleuter school en juffrouw Nelly voor de toe komst veel goede toe. Grasshoppers er slechts één kon stel- len. Hier is de stand: Alw. Forward 2 3 3 0 0 6 Schagen 2 3 0 1 B.K.C. 2 3 2 1 4 R.K.A.F.C. 2 1 3 Succes 2 3 1 1 3 Westfrisia 4 3 1 1 3 Grasshoppers 2 1 0 1 2 H.R.C. 4 3 1 2 Watervogels 2 3 1 0 2 2 Helder 3 2 0 1 2 Berdos 2 2 2 Zwaag- De overige uitslagen zijn: 2B: DWB—RKDVO 3—1; dijkBerkhout 33; FlevoWoudia 14; WinkelSpartanen 10. 2D: DTS 2—Texel 2 0—1; HRC 5- Oudesluis 2 3—6; RKAFC 3—ZAP 2 3—3. 3H: WGW 3—BKC 3 1—2; HRC 6- Geelzwart 2 20; Helder 4Schagen 3 1—2. 4M: JVC 3—WGW 3 1—4; Callants oog 2—Helder 5 0—11; HRC 7—Dirks- horn 2 11; ZAP 5Zeemacht 2 0—2. 4N: WGW 4—SRC 4 0—6; VZV 3—Con Zelo 2 2—3. 40: Wiron 3Succes 3 012; Sint Boys 2W.waard 3 21; BKC 4— Vesdo 2 1—5; JVC 2—Petten 2 2S; Kaagvogels 4—Flevo 2 21. 4P: Petten 3—VZV 3 1—3; Vesdo 3- Dirkshorn 3 04; Schagen 4—St. Boys 3 2—1. 4V: Tex. Boys 2Cocksdorp 2 10—1. Junioren D: HRC aBKC a 3—1. E: HCSC a—HRC c 0—2; BKC b- HRC b 0—10; Waterv. a—Kaagvogels a 2—12. J: Grassh. aGeelzwart a 14; Holl, T. a—Vios a 2—4; ZAP a—WGW i 0—2. Adspiranten 1H: BKC aHRC a 2—71 Waterv. a—DTS a 0—8; Texel a- HRC b 5—1. II: Callantsoog aBreez. B a 2—7; Flevo a—HCSC a 1—4; JVC a—Wiron a 3—1. IJ: HRC e—Petten a 2—0; HRC d- St. Boys a 40. 1M: ZDH aCocksdorp a 4—1; De Koog a—De Koog b 2—2; Oosterend a —Texel b 2—2. 2G: BKC b—HRC f 1—3. 2H: Flevo dDirkshorn a 33. 2Q: ZAP c—WGW e 0—1. Ook in Bergen heeft WGW het niet tot een overwinning kunnen brengen. Was voor de rust met de wind mee Berdos het meest in de aanval, in de tweede helft waren de rollen omge keerd. Toen kreeg doelman Bouma slechts één gevaarlijke bal te verwer ken'. En dat ging hem zeer goed af. W.G.W. ging onmiddellijk in de aan val, maar al spoedig nam Berdos he initiatief over. Verscheidene aanvallen werden toen op het doel van de Nieu wediepers ondernomen. Na een kwar tier spelen ontstond het eerste doel punt. Rechtsback Ramler trapte een bal hoog naar voren, die evenwel door d* wind weer voor het doel werd gedre ven. Het leder kwam juist voor he been van een Berdos-speler die er we raad mee wist (1—0). Een aanval van W.G.W. werd besloten met een schot van Van Wees, dat net over ging- Berdos kwam flink in de aanval en probeerde het met verre schoten, evenwel niets opleverden. Wel we/T nog een buitenspel-doelpunt gemaak Het werd terecht afgekeurd. Vijf minuten waren er in de tweed helft gespeeld, toen Van Amesfoo" het leder bemachtigde. Hij gaf het do* aan Schilder, die op zijn beurt de vol staande Van Wees aan het werk zet» Deze scoorde onhoudbaar (11- Na twintig minuten werd Berdos n even gevaarlijk. De rechtsbuiten snel de naar voren, maar Bouma HeP ,u zijn doel en wierp zich op het juis ogenblik op de bal. De Berdos-keepej heeft na de rust getoond wat hij we®1" was.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2