Stilte bij paardenrennen, lawaai rond de voetbal 3 AKKERTJES DAGE OUDS Kinawijn Wij drijven geen koehandel over de Duitse militaire steun Vermaak in de openbare parken Luc van Dam aan de dood ontsnapt ZO LEEFT MEN IN MOSKOU (2) Bij regen of zonneschijn Oostenrijk overklaste Zuidslavie Lotsy is herstellende Nederland elfde te Tel Aviv „Koninklijke club" kon hef niet bolwerken Ruiters werden geselecteerd voor Olympische Spelen Irma Schuhmacher won een invitafiewedsirijd Franse athlefiekbond zoekt toenadering met Duitsland Hij dook de snoek na EEN NON-STOP VLUCHT NEW YORK—ROME jongen door ontploffend projectiel gedood Pim, Pam en Pom als schatgravers EXPLOSIE BIJ DE B.P.M. Vier personen gewond Rede van McCloy Geen massavrijlating politieke delinquenten Turkije sluit de grens met Bulgarije Zeven jaar voor SD-chef Blumenthal Turkije in Veiligheidsraad ;xxxxxxxxx 31 xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xx: OEFENING „EMPEROR" BEGONNEN SLECHT „GENEES-VLEES" ZEGGEN SOMMIGE MENSEN... Het Radioprogramma MAANDAG 9 OCTOBER 1950 01 SPORT neemt by de Russen een gTOte plaats in; zy beschouwen haar als een ernstige zaak. Zo is het byvoor- beeld by de paardenrennen „ne kultur- ni" niet beschaafd om de favorie ten luidkeels aa te moedigen; de races verlopen in yzige stilte. Het doet er niet toe hoeveel de menigte by de uit slag te winnen of te verliezen heeft, nimmer verliest zy haar koele gereser veerdheid. De Russen wedden zwaar. Al de rennen zyn georganiseerd door het ministerie van landbouw; er zyn totalisators, maar geen bookmakers. Alle paarden zijn het eigendom van de collectieve bocrderyen. De wedrennen worden in Moskou driemaal per week gehouden. Zy beginnen 's middags om twaalf uur en er is iedere twintig mi nuten een race. Dat gaat door tot acht uur 's avonds, zodat er iedere middag 26 races zyn. Bij de voetbalwedstrijden gaat het heel wat rumoeriger toe dan bij de wedrennen. De supporters gaan soms wild te keer. Het voornaamste voetbalterrein ih Moskou is het beroemde Dynamo Sta- dion, een geweldig bouwwerk in blauw en grijs met rode vlaggen die boven meters hoge portretten van Stalin en Lenin wapperen. Vreemd genoeg is juist dit Stadion een van de weinige openbare gelegenheden in Moskou waar men sporen vindt van „kapitalistische luxe". Ge vindt daar langs de lijnen opschepperige heren met grote sigaren en vrouwen die naar de laatste mode gekleed en goed in de verf gezet zijn. Buiten het Stadion wordt, wanneer er belangrijke wedstrijden zijn, een leven dige zwarte handel in toegangskaarten gedreven. Kaartjes van 10 roebel gaan grif voor 100 roebel van de hand. Het is grappig dat de Russische voet ballers en hun aanhang nog altijd de Engelse termen gebruiken. Ge waant u in Londen of Amsterdam als ge links en rechts hoort roepen: „Corner", „off side" en „goal". Opvallend is de plechtige ceremonie van het handjesschudden vóór en na de wedstrijd. De scheidsrechter en de grensrechters geven alle 22 spelers en elkaar een handje terwijl de luidspre kers Sowjet-marsen en Russische volks liederen bulderen. Een ander verschil met de gewoonten in West-Europa is, dat de clubs gedurende de wedstrijd een speler kunnen vervangen,, zodra het blijkt dat hij die dag niet in top vorm is. Het publiek bij de wedstrij den bestaat voor een groot deel uit uniformdragers en ook dat is voor Europese ogen een ongewoon gezicht. HOOG SPELPEIL Het Russische voetbalseizoen begon dit jaar op 2 Mei. Alleen gedurende de ergste koude in de wintermaanden ligt de voetbal stil. De vier beste elf tallen, die altijd enorm veel publiek trekken, zijn die van de Dynamo's, de Torpedo's, het Rode Leger en de Sport- aks. Het spel is vaak buitengewoon ruw, de wedstrijden moeten soms on derbroken worden voor heftige inci denten tussen de spelers maar het al gemene spelpeil is zeer hoog. Worste len en alle takken van athletiek wor den steeds meer populair. OPENBARE PARKEN UET STADSBESTUUR van Moskou heeft veel werk gemaakt van de openbare parken, die in het algemeen een geheel ander karakter dragen dan die in de West-Europese steden. Zo heeft bijvoorbeeld het Gorkipark al lerlei attracties: draaimolens, cake walks, een openlucht-theater en ver schillende goede restaurants. Iedere zomeravond kunt ge daverend gejoel horen uit een tent met lachspiegels. Dit soort vermaak appelleert sterk aan het primitieve Russische gevoel voor humor. In andere parken wordt onderricht gegeven in volksdansen. Op een plat form staat een meisje, dat met de hulp van een orkest bestaande uit piano, accordeon en balalaika de be zoekers de kunst van volksdansen bij brengt. Andere meisjes bewegen zich tussen de menigte en helpen iedereen voor wie de klassieke danspassen te ingewikkeld mochten zijn. Bijna mei Skoda onder irein Het echtpaar Van Dam is Vrydag- avond ternauwernood aan de dood ontsnapt. Luc van Dam, die aan het stuur van zyn wagen zat, bemerkte te laat dat hij een spoorwegovergang, die niet geheel was gesloten, naderde, hetgeen verklaard kan worden door het feit dat de avondnevel een waar schuwingslamp gedeeltelijk verduis terde. De Rotterdammer remde uit alle macht waardoor zyn Skoda van de Smakelijk en opwekkend Koortswerend en versterkend De oude fles (2^ vervingen wij om practische redenen door een handiger model. Jj l 5.30 per 1/1 L. We» L 2.75 per i/2 L. lies De voetbalwedstrijd Oostenrijk Zuidslavie werd gespeeld bij onzekere weersgesteldheid en vrij lage tempera tuur, in tegenwoordigheid van 63.000 toeschouwers.- De ontmoeting was spannend van het begin tot het einde, want al bleven de Zuidslaven tot ieders verrassing zeker een klasse achter bij hun tegenstanders, zij gaven de moed niet op en bleven zich vinnig verdedigen. De Oostenrijkse ploeg, in uitmun tende vorm, demonstreerde prachtig sluitend spel en was vooral in tactisch opzicht superieur. Van de productivi teit der voorhoede legt de 72 uitslag een welsprekende getuigenis af. De toe;,tand van de heer Karei Lotsy, die Dinsdag in het- Diaconessenhuis te Haarlem werd geopereerd, is bevredi gend. Over de datum, waarop hij het ziekenhuis mag verlaten kunnen nog geen definitieve mededelingen worden gedaan. In het eindklassement van de Mac- cabiah bezet Israël de eerste plaats. Daarna komen in volgorde Groot Brittannie, Zuid-Afrika, Ver. Staten, Canada, Oostenrijk, Denemarken, In dia, Argentinië, Belgie. Zwitserland. Nederland, Zweden, Turkije, Eire, Frankrijk en Finland. De spelen zijn officieel besloten met de uitreiking van de prijzen aan de verschillende ploegen door de pre mier van Israël David Ben Gurion in het nieuwe stadion van Ramat-Gan. weg raakte, tweemaal over de kop sloeg, tegen een stenen hek botste en een meter naast de voorbij denderende trein met de wielen omhoog tot stil stand kwam. In een oogwenk was Van Dam uit zijn wagen, maar slechts met behulp van anderen kon hij zijn vrouw uit de zwaar beschadigde wagen verlossen. Met schaafwonden, blauwe plekken en de schrik zijn Van Dam en zijn vrouw nog wonderlijk goed door dit avontuur heen gekomen. Hopelijk zal Luc van Dam spoedig van deze kleine verwondingen genezen daar hij 31 October in de Ahoyhal in de ring zal moeten verschijnen. Er worden na melijk pogingen in het werk gesteld een van de beste Europese middenge wichten voor deze wedstrijd te con tracteren. De voetbalclub van het Koninklijk paleis Soestdijk heeft Zaterdag haar nederlaagwedstrijden beëindigd met een overwinning op Zonnegloren uit Soest, doch ondanks dit fraaie slot van de „Koninklijke" ploeg werd Zonne gloren door een vroegere overwinning toch winnaar van deze wedstrijden reeks, waarin WAS uit Den Dolder er de tweede en een politie-elftal uit Soest de derde plaats bezette. De prij zen werden uitgereikt door Prinses Beatrix, die met Prinses Irene de laat ste wedstrijd bijwoonde. De heer G. Visser, die 26 wedstrijden van dit tournooi leidde, werd verrast met een armbandhorloge. Zaterdag zijn te Eindhoven ruiter- wedstrijden gehouden, die golden als selectieproeven voor de komende Olympische Spelen te Helsinki. De deelnemers moesten hun krachten meten op verscheidene nummers, o.a. een dressuurwedstrijd, een uithoudings- proef, een steeple, wegparcours, een zware cross-country en een 1 km con- citie-galop.. Het totaal klassement luidt: 1 W. G. Hendrickx (Grathem) met Paetrick 2S5.0225 pnt., 2 A. Jansen (Tilburg) niet Nerantsoula 232,175 pnt., 3 E. van Loon (Tilburg) met Beatrix 229.475 pnt., 4 E. Stokkermans (Udenhout) met Roi du Coeur 207.2625 pnt., 5 D. Siem Jr. (Bilthoven) met Sir Bache lor 205.1375 pnt. Irma Schuhmacher heeft in de zeer goede tijd van 1.06.6 te Schiedam de 100 meter borstcrawl gewonnen, een mvitatienummer, waarin zij uitkwam tegen Ria van der Horst (tweede in 1.12.0) en Joke de Korte (derde in 1.13.5). De watérpolowedstrijd tussen Den Haag en Rotterdam werd met 11—4 door de eerste ploeg gewonnen. De president van de Franse athletiek- bend, Paul Mericamp, heeft dr. Danz, president van de Duitse athletiek bond, meegedeeld, dat de Franse athleten zo spoedig mogelijk de betrekkingen met de Duitsers willen hervatten. De heer Mericamp betreurde, dat het athlétiek- seizoen reeds zo goed als voorbij is, zodat thans geen wedstrijden meer kunnen worden gehouden. Hij hoopte echter dat het volgend jaar Franse en Duitse athleten tegen elkaar zullen uitkomen. De Zwitser Kübler won Zaterdag een internationale wielerwedstrijd over 751/, km tegen het horloge, welke te Lugano werd gehouden. Onze landge noten Peters en Schulte brachten het er niet al te best af en bezetten resp. de negende en tiende plaats. De uit slag luidt: 1. Kübler (Zw.) 1 uur 56 m. en 41,8 sec.; 2. Coppi (It) 1.59.54,8; 3. Koblet (Zw) 2.00.35,4; 4. Magni (It) 2.01.35; 6. Idee (Fr.) 2.02.04; 7. Croci Torti (Zw) 2.02.23; 8. Brun (Zw) 2.02.33; 9^ Peters (Ned) 2.05.38; 10. Schulte (Ned) 2.06.04. Onder de rook van Noord-Schar- woude ben ik zelfs een. snoek na- gedoken, vertelde de heer J. Kwant uit Alkmaar Zaterdag in de KRO-studio toen daar de prijs uitreiking plaats vond van de hengelcompetitie. Hij werd trou wens in de rubriek „snoeken" eerste met een vangst van vier en twintig en een half pond. An dere grootste vangsten: baars zes pond en twee ons; brasem negen pond en vier ons, snoekbaars twaalf pond en twee ons. Een Italiaanse DC-6 is Zaterdag avond te Rome aangekomen na de eerste non-stop-vlucht, die ooit tussey Rome en New York is gemaakt. Het toestel, dat dertien personen, onder wie zeven passagiers, en bagage aan boord had, legde de afstand af in 15 uur en vier minuten. De drie kinderen van de landbouwer J. Langen te Weiten (Zuid-Limburg) speelden Zondagmorgen voor de deur van de ouderlijke woning met een „vreemd voorwerp", wat later een nog geladen projectiel geweest bleek te zijn. Plotseling ontplofte het met het gevolg, dat de zevenjarige jongen, oud ste zoon uit het gezin, op slag werd ge dood. De beide andere kinderen liepen wonder boven wonder geen letsel op. Een barstende hoofd- n pijn,een slopende ze nuwpijn, een tergende kiespijn over vallen U soms op het meest onge legen ogenblik. Neem dan één ot twee „AKKERTJES" en in tien minu ten voelt U de pijn als het ware van U afglijden. „AKKERTJES" zijn ware pijnverjagers, die Uw mae.g niet ver moeien en hart noch nieren aantasten. helpen direct In een der gebouwen van de BPM te Pernis heeft zich Zondagmorgen een ontploffing voorgedaan. In de ruimte bevonden zich acht personen. Vier wer den gewond, twee van hen liepen ern stige brandwonden op. In het gebouw werd aanzienlijke schade veroorzaakt. In een pijpleiding was een lek ontstaan. Er drukte brandbare olie, die fnede door de aanwezige gassen in het gebouw de explosie moet hebben doen ontstaan. De brand, die door twintig stralen werd bestreden, was men eerst na enkele uren zwoegen, meester. GRIEKENLAND WEER BEDREIGDT Volgens de Griekse opperbevelheb ber bestaan in Oosteuropese commu nistische landen gereorganiseerde Griekse guerrillastrijdkrachten, gereed voor een invasie in Griekenland. De Amerikaanse Hoge-Commissaris in Duitsland, John McMloy, heeft in een radiorede over de Westduitse zen ders verklaard, dat de Ver. Staten en de andere Westerse naties geen koe handel drijven over Duitse militaire steun en ook niet van plan zyn dit te doen. Zij proberen geen bondgenoten te kopen noch te dwingen, aldus zeide hij. Geen land en geen groep van men sen moest echter de veiligheidsgarantie van de Westerse mogendheden aan West-Duitsland onderschatten. zMcMloy zeide verder, dat eventuele Duitse bijdragen aan de Europese ver dediging zouden moeten geleverd wor den op een rechtvaardige basis en in het kader van een geïntegreerde Euro- Naar aanleiding van geruchten, dat een omvangrijke vrijlating van poli tieke delinquenten in het voornemen zou liggen, vernemen wij van bevoeg de zijde, dat deze zeer overdreven zijn. Wel is het juist, dat evenals reeds eer der is geschied, ten aanzien van be paalde categorieën van politieke delin, quenten (zoals de jeugdige en de wa pendragers) thans zal worden nage gaan wie van .degene, die reeds gerui me tijd gedetineerd zijn en tot de min der zwaar gestrafte behoren, voor spoedige vrijlating in aanmerking ko men. Bij de beoordeling van elk geval zal dan onder meer gelet worden op de aard van d^ delicten en het gedrag in de gevangenis. ZATOPEK SLAAGDE NIET De wereldrecordhouder op de 10.000 meter, de Tsjech Emil Zatopek, is er niet in geslaagd het wereldrecord op de 5000 meter op zijn naam te brengen. Met 14 min. 16.2 sec. bleef hy bij een recordpoging te Praag nog ver boven de tijd van de Zweed Haegg, die op 20 September 1942 te Göteborg 13 min. 53.2 sec. liep. 10. 's Avonds in hun mandje pra ten Pim, Pam en Pom nog wat na over de schatgraverij. „Als we doorgaan, zo als nu, schieten we nooit op", roejit Pim. „En we kunnen alleen maar op Zaterdag- en Woensdagmiddag! Dat duurt veel te lang!" Plotseling horen ze de stem van moeder. „Is het nu nog niet stil? Het is de hoogste tijd hoor. Ik wil jullie niet meer horen!" Maar Pim, Pam en Pom kunnen hun mond niet houden. Fluisterend gaat Pim door. „Konden we maar sneller gra ven, zoals de konijnen!" „Ja", fluiste ren Pom en Pam. „Maar...." „Wacht, ik heb een geweldig idee", roept Pim en vergeet in de opwinding dat hij moet fluisteren, wil moeder hem niet horen. „We vragen morgen aan Zwart- jas en Langoor of die niet voor ons kunnen graven. Die hebben het zó voor elkaar!" Maar daar horen ze moe ders stem weer, een boze stem, die roept: „En als ik nu nog één van jullie hoor, krijgt-ie een pak met de pol lepel!" Dit dreigement helpt. Moeder hoort niets meer. De kwestie van de Turkse minder heid in Bulgarije neemt ernstige vor men aan. Wij meldden vorige week reeds, dat Bulgarije zich van een aan tal van 250.000 Turken (Mohammeda nen) wenst te ontdoen. Men dwingt deze mensen als het ware naar Tur kije terug te gaan. Turkije vond de tijdslimiet waarbinnen een en ander moest geschieden te krap en wenste over de kwestie met Bulgarije te on derhandelen. Nu er toch grote groe pen immigranten aan de Bulgaarse— Turkse grens verschijnen, heeft de Turkse regering besloten de grens met Bulgarije te sluiten. De Turkse troe pen kregen instructie „indien nodig te schieten". De Bijzondere Raad van Cassatie veroordeelde Zaterdag de voormalige SS-Hauptsturmführer H. C. Chr. Blu menthal tot een gevangenisstraf van zeven jaar met aftrek. B. is tijdens de bezetting plaatsvervangend chef van de SIPO en SD te Amsterdam ge weest. Turkije is gekozen als niet-perma- nent lid van de Veiligheidsraad. De Li banon deelde mede, dat het zich als candidaat terugtrok. In het sportpaleis te Antwerpen is Zaterdagavond een één uurs stayers- wedstrijd gehouden waarvan de uitslag luidde: 1. A. Verschueren (B) 64 k m 780; 2. Bautz (Dld) op 25 meter; 3. Mi- chaux (B) op 95 meter; 4. Seres (Fr) op 190 meter; 5. Pronk (Ned) op één ronde. De Belg Depredomme won een wedstrijd over 50 km om de trophee der wegrenners in 1 uur 4 min. 5 sec., Tweede werd Bogaerts (B) op 50 me ter; derde Van Brabant (B) op 80 nie ter; vierde Middelkamp (Ned) op één ronde en vijfde Bevilacqua (ItD X X X X X X X X DOOR LOULA G. ERDMAN 13) „Ik geloof, dat wij dit een soort af scheidsdiner moeten noemen voor Barry. Hij vertrekt volgende week om te gaan studeren. Hij steekt zijn neus altijd in de boeken, daarom heeft het geen nut te proberen een boer van hem te maken". Iedereen was het er over eens dat dit verstandig was, en zei het. „Waar gaat hij naar toe?" vroeg Tom. „Blyft hij in Missouri?" „Nee", zei Dade, „Chicago. Ik had idee dat Columbia te klein voor hem is. Ik wil dat hij een grote stad leert ken ner.". Elaine zat doodstil, haar handen in haar schoot vast ineengeklemd. Iedere droppel bloed scheen uit haar lichaam weg te trekken. Chicago. Dat was het einde van de wereld. Hij zou niet naar huis komen vóór Thanksgiving-dag, als dat al gebeurde. Columbia was dicht bij. Hij zou bijna elk week-end hier heen hebben kunnen reizen. Zij richtte haar verslagen blauwe ogen op om te zien hoe Ellie het opnam. En Barry. Ellie's gezicht was effen en minzaam. En Barry's ogen schitterden. Ze wisten het beiden voor geen van tweeën was de mededeing een verrassing geweest. Ze hadden er over beraadslaagd zonder haar. Zij was slechts Elaine Courtney, een soort nichtje, dat eigenlijk niet cot de familie behoorde. Waarom zouden ze het haar vertellen. Zij sloeg haar ogen neer naar haar bord en in haar hart stierf iets. In de week, die volgde, hadden ze het allemaal zo druk, dat ieder nadenken door de bezigheden werd verhinderd. Elaine bewoog zich in een soort stille bedwelming, terwijl ze Ellie hielp met Barry's zaken hemden en onderkleren en sokken en dassen. Zij moest een reis naar Rockwell maken om nieuwe dingen te kopen een koffer en een nieuw pak, een tas en andere dingen, die hij volgens het schoolprogramma nodig had. Barry bracht de tijd door in een heer lijke verrukking, hij las alle inlichtin gen in het programma en realiseerde zich maar nauwelijks de drukte, die de anderen voor hem maakten. Ellie stortte een paar tranen toen zij buiten het gezicht van de anderen was. Al met de geruststellende zekerheid el- kaars levensloop en afkomst bijna even goed te kennen als die van zichzelf. Mark Kenzie deed de dingen anders. Hij ging een zomer naar Illinois voor een bezoek aan enige van de talrijke en ver verwante famileden. Daar ont moette hij Beulah Fulton. Beulah was die zomer twintig. Sinds haar moeders dood, meer dan twee jaar geleden, had zij het huishouden voor papa gedaan. De hemel weet dat hij iemand nodig had om voor hem te zorgen, zodat hij zijn preken kon klaar maken zonder te worden gestoord door de leden van dé Dames Club of de partijen in het kerk koor. Beulah zong zelf in het koor een koele, heldere sopraan. Zij kon ook orgel spelen, maar al jaren geleden hadden papa en mama besloten, dat het voor de predikants-familie het beste was zos weinig mogelijk opvallende baantjes aan te nemen, zodat zij alleen in noodgevallen aanbood te spelen. Zij kon zich nog steeds ieder detail van de dag herineren, waarop Mark Kenzie voor het eerst in de kerk kwam, waar papa preekte. Zij droeg een gebloemde mousseline jurk en een nieuwe hoed. De rok bestond uit drie horizontale banen, elk afgezet met kant. De hoed was een Italiaanse stro hoed, met een zwart fluwelen lint en een grote rose roos ep op. De hele tijd dat ze zong was ze zich bewust, dat een vreemde jongeman, die onder het gehoor was, zijn ogen niet van haar afhield. Hij was knap, lang, met don kere ogen en bruin haar, dat, als het licht er op viel, warme bronzen tinten had. Na de kerk lieten zijn neven hem met haar kennis maken, en zij hoorde dat zijn naam Mark Kenzie was en dat hij uit Missouri kwam. 's Avonds kwam hij weer bij de dienst. En de volgende dag kwam hij naar de pastorie. Een neef kwam met hem mee voor de goe de vorm, en Mark vroeg haar of zij met hem mee wilde gaan naar het ice cream souper, dat de Masons die avond gaven. Het ice cream souper was precies als alle andere waarheen ze ooit was ge weest. Dezelfde lange planken waren over dezelfde zaagbokken gelegd; de zelfde zware schalen waren vol met dezelfde dikke, smeltende ice cream: dezelfde vrouwen hadden dezelfde soort eigengemaakte cake meegebracht. Toch v/as alles anders. Ieder woord dat ze zei was belangrijk, trilde van bedoe ling, had een fijne en schone strek king, waarvan zy de werkelijke bete kenis zelfs niet kon gissen. Haar bloed vloeide licht en snel door haar aderen, en zij voelde dat zij mooier was dan zy ooit in haar leven was geweest. Toch was ze vol van een groot en pijnlijk verlangen om nog mooier te zijn. (Wordt vervolgd) pese defensie. Dit betekende, dat aan Duitsland geen nationaal leger zou worden toegestaan. McMloy waar schuwde verder, dat dc toegestane po litiemacht van dertigduizend man geen fagade mocht worden voor een leger. Ten aanzien van de binnenlandse politiek zeide McMloy, dat de Westerse landen hun bevoegdheden ten aanzien van de Duitse binnenlandse aangele genheden drastisch aan het beperken waren om ze zo spoedig mogelijk aan de Westduitse regering over te doen. De luchtmachtoefeningen „Emperor" die tot 15 October boven Engeland worden gehouden, zijn Zaterdag be gonnen. De Britten werden gewaar schuwd, dat de vliegtuigen toestem ming hebben om laag boven de hui- zen te vliegen. Op de eerste dag heb ben de Atlantische zware bommen werpers aanvallen op de Engelse Zuid oostkust gedaan. Het verdedigingsap paraat werkte bevredigend. Straal jagers stegen op om de bommenwer pers op te vangen en er ontstonden „verbitterde luchtgevechten". DE „WILLEM BAREND SZ" IS ZATERDAG VERTROKKEN Voor de vijfde maal is de walvis vaarder „Willem Barendsz" van de Ne derlandse Mij. voor de Walvisvaart Zaterdag uitgevaren naar de Zuidelij ke IJszee. De traanproductie is weder om aan de Nederlandse regering voor verkocht. als wonden niet gemakkelijk dichtgaan. (Eh de kans op infectie is dan natuurlijk veel en veel groter). Maar ais U Akker's Klooster- balsem gebruikt bestaat er geen langzame en moeilijke genezing meer. Een wondbalsem die snel geneest, wonden zuivert en nieuwe huidvorming bevordert, dat is Akker's Kloosterbalsem al 3 geslachten lang. Niet zonder reden zegt men dan ook algemeen: „Akker's Kloosterbalsem-geen goud zo goed" VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 In de Soete Suykerbol. 6.15 Sport. 6.30 Met band en plaat voor u paraat. 7.15 Engelse les. 7.30 Onder de NCRV-leeslamp. 7.40 „Vandaag". 8.05 Relais met het N.I.R. 8.30 „Het landgoed tor Voorde", luisterspel. 9.30 Nederlands Co- caal-kwartet. 9.50 Marinierskapel. 10.30 Op de orgelbank. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Pro menade-concert. HILVERSUM U, 298 m. - Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Kwintet van hot- club. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Filmkrant. ,7.30 Inleiding tot muziekbegrip. 7.45 Regering'suit- zendingi 8.05 Radioscoop. 8.20 Pientbrief- kaart. 8.35 Nachthokken in de dierentuin. 8.50 Telefoon voor u. 9.05 Edith Pi af zingt. 9.25 „Kapitein Bering Joy", hoorspel. 10.30 Emst Krenek. 11.15 „Paris la nuit". 11.40 Gram.- muziek. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Lichtbaken. 10.00 Wie komt er in mijn hokje? 10.15 Mu ziek houdt fit. 10.40 Schoolradio. 11.00 On der ons. 11.30 Schoolradio. 12.03 Russische werken. 12.33 Ballroom-orkest. 1.20 Orkest zonder naam. 2.00 Piano-recital. 2.30 Sym- plionie. 3.20 Fragmenten. 4.00 De Zonnebloem. 4.30 Ziekenlof. 5.00 Vertelling na schooltijd. 5.15 Lang zullen ze leven. 5.45 Het Metro- pole-orkest. 6.15 Klokkenspel. 6.30 Volksuni versiteit. 7.15 Dit is leven. 7.23 Orkest. 7,52 Het Binnenhof. 8.12 Het Radio Philharmonisch- Orkest. 9.50 Goldberg variaties. 10.20 Het Omroep-Dubbelkwartet. 10.45 Avondgebed. 11.15 Kamermuziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. - 8.15 Aubade. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Strijkkwartet. 9.30 Arbeidsvitaminen. 10.30 Korte gesprekken. L0.35 Gram.muziek. 10.50 Kleutertje luister. 11.00 Willy van Beek. 11.30 De Wekker. 12.00 Rond de middag. 12.40 Piano. 1.15 Finan cieel weekoverzicht. 1.25 Het Promenade-or kest. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Radio- matinée. 4.30 De schoolbel. 4.50 Kinderkoor. 5.15 De stem van Amerika. 5.45 Regerings uitzending. 6.15 Tom Erich. 6.30 Strijdkrach ten. 7.00 Fanfare. 7.25 „Paris vous Parle". 7.30 „Les Gars de Paris" 8.15 Bonte Dins- dagavondtrein. 9.30 Bel Canton. 10.00 Goede moed. 10.15 Duo. 10.45 Buitenlands overzicht. 11.15 Symphonie. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN III: 8.05 Concert. 9.10 Vcrz.progr. 10.00 Orgel. 10.30 Kursaal Orchcstra. 11-00 Dagboek. 11.15 Mil.-orkest. 12.00 VI. Br.: Italiaanse tenoren. 12.32 Orkest Larue. 1-15 Koorzang. 1.30 Gram. 2.00 Fr. Br.: Muziek van Berlioz. 3.00 VGO: Mozartprogramma. 3.50 Gram. 4.00 VI. Br.: Omroeporkest. 5.10 Fr. Br.: Verz.progr. 6.00 Voor de soldaten. 6.30 VI. Br.: Voor de soldaten. 7.30 Ballet muziek. 7.50 Spotvogels. 8.00 De vertraagde film, spel van Herman Teirlinck. 9.30 Gram. 9.45 Actualiteiten. 10.15 Orkest Bart. 10.45 Gram. 11.05 Gram. LIJN IV: 8.10 Concert. 9.05 Gram. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VI.). 11.00 VGO: Concert. 11.30 Zangrecital. 12.00 Eng. H.S.: Gram. 12.30 Voor dc arbeiders. 1.00 Eng» L.P.: BBC Welsh Orchcstra. 1.45 Voor de kin deren. 2.00 Voor dc vrouw. 3.00 Carde* Octet. 3.30 Voor dc soldaten. 3.45 Dansorkest. 4.15 Dagboek. 4.30 London Light Concert Or- chestra. 5.15 Orgel. 5.45 Frank Weir-orkest. 6.20 Eng. H.S.: Gram. 7.00 Fr. Br.: Opera- en Balletmuziek. 7.30 Eng. L.P.: Top of the Form. 8.00 Takc it from here. 8.30 Sercnjvue. 9.30 Béromünster: Slot van opera van Schu- bert. 10.15 Topic for to-night. 10.20 Orkes Robin. 11.00 Voordracht. 11.15 Orkest Rea ders.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4