Koninklijke Marine blijft op Atlantische Oceaan pRÖS LveRLAemJ Weer zwaartekrachtmetingen op zee Nederl. Reisvereniging viert 20-jarig bestaan met cabaretavond Raad Wieringeri komt Vrijdag bijeen voor behandeling van lijvige agenda Eerste concert voor de Muziekkring door Willem Noske en Sas Bunge Siaaissecr. MoormanGeen traditie maar keiharde noodzaak Canadees eskader in ons land aangekomen Eén bevel en de gehele Westerse zeemachtkomt in actie Kon. Marine stelt onderzeeboot beschikbaar Ambassadeur van India bezocht Den Helder IN HET KORT Inenting tegen pekken Band NederlandIndonesië geeft weer feestavond Post- en Telegraafkantoor aangesloten op Telex-net Anna Paulowna Zijpe VANDAAG ORANJEBOOM BIER! Over veertien dagen in Casino Wilhelminadwarsstraat wordt onttrokken aan het verkeer Amerikaanse marine verloor basketballwedstrijd Het binnenhalen van Sint Nicolaas Macaroni p. 250 gram los nü 21 Ct. Vermicelli p. 250 gram los nü 19 Ct. Tomatenpurée per blikje 29ct> HAKA-Thee nog steeds voor oude prijs: Roodmerk 86 ct. De volgende avond (20 October) Volksconcert Zaterdagavond een toelichtende lezing Marktoverzicht Purmerend Middenstandstentoonstelling werd ook financieel succes Petten WOENSDAG 11 OCTOBER 1950 Groep der bemanning bezoekt Alkmaarse kaasmarkt Het Canadese „Special Service Squa dron", bestaande uit het vliegkamp schip „Magnificuent" en de torpedo- bootjager „Huron" en „Micmac", komt vandaag voor een officieel bezoek in ons land. Het vliegkampschip, aan boord waar van zich de smaldeelcommandant, rear- idmiral Edmond Rollo Mainqui, be vindt, heeft ligplaats gekozen op de Maas te Rotterdam. De torpedoboot ja gers meerden aan het Stenen Hoofd te Amsterdam. Het smaldeel zal Maandag 16 October weer zee kiezen, De eerste dagen zijn grotendeels ge wijd aan officiële ontvangsten aan boord en aan de wal. Zo zal H. M. de Koningin de smaldeelcommandant en de commandanten van de drie oorlogs bodems in audiëntie ontvangen ten paleize Soéstdijk. Bezoeken zullen voorts worden gewisseld met de hoog ste autoriteiten van de Koninklijke Marine. Voor bemanningen der schepen worden 'verscheidene excursies en uit stapjes georganiseerd, alsmede sport wedstrijden en bal-avonden. Het uitgebreide programma ver meldt o.m. voor Vrijdag 13 October een bezoek aan de Alkmaarse kaas markt, georganiseerd door de vereni ging „Nederland-Canada". „De Nederlandse regering staat op het standpunt, dat de Koninklijke Marine in het belang van ons eigen land speciaal van de koopvaardij en in het belang van de gemeenschappelijke maritieme verdediging van de landen van het Atlantisch Pact vertegenwoor digd moet blijven in de Atlantische verdediging. Dit standpunt is tot op heden onveranderd gebleven," aldus luidde het commentaar van schout bij nacht H. C. W. Moorman, staatssecre taris van Marine, op buitenlandse pers berichten, volgens welke Nederland zijn vloot zou moeten inkrimpen. Hij wees met nadruk op het feit, dat de Raad van Ministers van Bui tenlandse Zaken of van de Ministers van Defensie, de toporganen van het Noord-Atlantisch pact, niet de bron zijn geweest van bedoelde berichten. Zij zijn afkomstig van bepaalde mili taire sub-organen, met name de „standing-group", bestaande een Ame rikaanse generaal, een Franse gene raal en een Engelse luchtmaarschalk. Zij maken echter niet uit of de Ne derlandse marine van de Atlantische Oceaan moet verdwijnen. Het is een „Er bestaan in Nederland weer plannen ten aanzien van de zwaarte krachtmetingen op zee, maar ik zelf zal daaraan niet meer daadwerkelijk deelnemen, misschien nog op geringe schaal", zo heeft prof. ir. F. A. Ve- ning Meinesz, hoofddirecteur van het Koninklijk Nederlands Meteorologi sche Instituut in De Bilt, verklaard. Ditmaal zal het onderzoek waar schijnlijk in grote hoofdzaak in han den zijn van twee jongeren, de heer G. J. Bruins, die als geodetisch inge nieur is verbonden aan het kadaster tot bijhouden van de Rijksdriehoek- meting te Delft en dr. D. Dorrestein, verbonden aan de oceanografische af deling van het KNMI. Het is de bedoeling, dat de metin gen in het begin van het volgend jaar worden gedaan, gedurende een reis met een onderzeeboot van de Konink lijke Marine naar Suriname en de Ne derlandse Antillen. De boot zal ver moedelijk staan onder commando van de luitenant ter zee der le klasse J. H. baron Mackay. De ambassadeur van India, dr. Mo- han Sinka Metha, is gisteren in Den Haag teruggekeerd van een vierdaags bezoek aan Noord-Holland en de Noor delijke provincies. Gedurende dit be zoek heeft hfj het Marine-Instituut in Den Helder bezocht. Hij werd daar ontvangen door vice-admiraal J. J. L. Willinge en de commandant .van het In stituut, kapitein ter zee F. H. M. van Straelen. Hij bezocht ook enkele boer derijen en landbouwkundige onderne mingen in Friesland en de Waddenzee- polderwerken in Groningen. Zoals bekend maakte prof. Vening Meinesz voor zijn onderzoekingen ook vóór de oorlog enkele reizen met Ne derlandse bnderzeeboten, o.a. de be roemde trip van Hr. Ms. „K XVIIÏ". Hij was bij de opvarenden zeer popu lair en stond bekend als „de Marine professor", De afdeling Den Helder van de Nederlandse Volleybal Bond heeft een bestuursuitbreiding ondergaan. Me vrouw L. H. H. Fievez-Verhage en de heer H. T. W. Hofman waren bereid het bestuur te complementeren. Vanavond om acht uur verzorgt de heer W. Altena in „Casino" voor de Fryske Krite „Gijsbert Japickx" een voordrachtavond. In „De Nop" lazen wij de vol gende verzoeken om overschrijving: H. A. C. v.d. Berg van Texelse Boys naar Cocksdorp en A. J. Romijn van DFC naar Zeemacht. Verleend 'werden de volgende overschrijvingen: W. H. Borgstrom van HRC naar Watervogels; W. J. Hoolboom van RCH naar HRC en M. G. Hoolboom van RCH naar HRC. De Helderse wielrenvereniging DOK heeft met ingang van 2 Sep tember dé Koninklijke goedkeuring ontvangen. Door de directeur van de Gemeente lijke Geneeskundige en Gezondheids dienst zal op Woensdagmiddag 18 Oc tober van twee tot drie uur in het GGD-gebouw aan de Middenweg zit ting worden gehouden voor kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. De afdeling Den Helder van de „Band NederlandIndonesië" organi seert Zaterdag in „Centraal" weer een feestavond die toegankelijk is voor le den, oud-leden en donateurs. Tijdens de pauzp van deze avond zal burge meester Rehorst aan een vier en twin tigtal gerepatrieerde militairen de be kende herinneringstegel uitreiken, Daarvóór en daarna kan men kijken en luisteren naar een eigen vrolijk programma, dat van begeleidende mu ziek wordt voorzien door de heer Zwaga. Speciale medewerking wordt verleend door de heer Lou Nottelman, die een liedje en een praatje zal brengen. De avond wordt met een ge zellig bal besloten. Het Post- en Telegraafkantoor te Den Helder zal Donderdagmiddag 12 Oct. om 14.01 uur worden aangesloten op het landelijke Telex-net. Het aantal kanto ren, dat bij het Telex-net is aangesloten, zal dan tot zeven en twintig zijn uit gebreid. EXAMEN. Onze plaatsgenoot de heer J. C. Wilms is aan de Landbouwhogeschool te Wageningen geslaagd voor het pro- paedeutisch examen. BOUW VAN GARAGE. Architect D. Fledderus te Enkhuizen heeft namens de heer D. P. Kuiper, al hier, het bouwen van een garage ge gund aan D. P. Kuiper, Korfwater te Petten voor f 10.000. politieke aangelegenheid en slechts de ministers van Buitenlandse Zaken kunnen in onderling overleg politieke richtlijnen aangeven. Zij hebben zich niet uitgesproken voor een inkrim ping van de Nederlandse Marine en daarom bestaat er voor de Neder landse regering, zo zei de staatssecre taris, geen aanleiding op haar zelf ge kozen standpunt terug te komen. Staatssecretaris Moorman was ver der van oordeel, dat de landen van 't Atlantische Pact ook buiten het Pactgebied zullen moeten samenwer ken. Hij verklaarde, dat de mogelijk heden voor een dergelijke samenwer king thans worden overwogen. „Hoogst ondoordacht" De bekende verklaring van de Ame rikaanse senator Thomas Connally, dat Nederland zijn vloot zou moeten in krimpen, doch dat „gevoeligheden" en „traditie" zich in Nederland daartegen verzetten, noemde staatssecretaris Moor man een „hoogst ondoordachte uitla ting". „Het is niet omwille van een tra ditie, dat wij Hpllanders op zee zijn, het is keiharde noodzaak. Indien ons land bij een eventueel conflict geheel op bondgenoten zou zijn aangewezen, dan zouden wij een herhaling kunnen krij gen van hetgeen in '44 in Zuid-Neder land is gebeurd, toen er te weinig sche pen werden beschikbaar gesteld om de bevolking te provianderen, ofwel we zouden weer beleven wat ons in '45 is overkomen, toen er geen schepen wa ren om onze soldaten naar Indonesië te vervoeren en onze ex-geïnterneerden af te voeren. Iets dergelijks kunnen wij in de toekomst alleen vermijden, indien wij een stem in het kapittel hebben en die steun krijgen we alleen door onze marine". De kruisers. Staatssecretaris Moorman verklaarde voorts, dat het afbouwprogramma, met name dat van de kruisers zoveel moge lijk versneld zal worden. Weliswaar zal onze vloot nog te gering zijn voor de taak die wij als zeevarende natie heb ben te vervullen, doch wij zijn gebon den aan het financieel mogelijke Waar het aantal te kort schiet zal de mobiliteit te hulp komen. Snelvaren de oorlogsschepen kunnen n.1. door hun mobiliteit meer dan één taak ver vullen. Een bevel Ten aanzien van de maritieme sa menwerking tussen de landen van het Atlantisch Pact, merkte de staatssecife- taris nog op, dat in geval van nood één druk op de knop voldoende is om de gezamenlijke Westeuropese zee macht in actie te doen komen. De mo bilisatie, de bevelvoering en het ge bruik van de beschikbare zeestrijd krachten zijn thans geheel geregeld. Op de vraag of de Nederlandse in dustrie op maritiem gebied een steen tje bij zou kunnen dragen bij de ver wezenlijking van de door de militaire voorzieningsraad opgestelde plannen, zeide de staatssecretaris' dat ons land op het gebied van de scheepsbouw, radar, radio en vuurleidingen de bond genoten terzijde kan staan. Vooral wat betreft vuurleidingen en radar staat ons land vooraan in de rij der pro ducenten. Over de taak van de Kon. Marine op en rond Nieuw-Guinea verklaarde de staatssecretaris nog het volgende: „In dit gebied van betrekkelijke on rust zijn onderdelen van de Marine gestationneerd ter bewaking van de souvereine rechten die aan Nederland ingevolge de besluiten van de RTC zijn gegeven. Deze onderdelen zullen er voor waken, dat alleen langs de weg van overleg het Nieuw-Guinea probleem wordt opgelost". De afdeling Den Helder van de Nederlandse Reisvereniging heeft het tot een goede traditie gemaakt, telkenjare een drietal avonden te organiseren, waarop de leden in gedachten een intéressante reis kunnen maken naar andere streken van de wereld. Ook voor het komende seizoen staan drie avonden op het programma. Eén daarvan zal echter een ander karakter dragen, omdat dan tevens het twin tigjarig bestaan van de afdeling zal worden gevierd. Het wordt een cabaretavond, te geven op Woensdag 25 October in Casino. ten slotte zal men zich kunnen amuse ren met de over het algemeen zeer ge waardeerde imitaties van mr. Oradi. Voor Vrijdag 12 Januari 1951 is een avond over de Nederlandse Spoorwegen op het programma geplaatst. Dan zul len in Formosa enkel films met toelich ting worden vertoond. De laatste avond in het seizoen wordt eind Februari 1951 gegeven. Een reis naar Zwitserland zal dan het onder werp zijn. Het is reeds enige maanden geleden, dat de afdeling twintig jaar bestond, maar het bestuur heeft met de organi satie van de feestavond willen wachten tot het nieuwe seizoen zou zijn aange broken. Het lijstje van de medewerkers doet voor de leden en introducé's (boven dien is plaats voor een beperkt aantal niet-leden) een aleszins prettige avond verwachten. De Annebelle's en Co, met Co van der Heide Wijma als pianist, heeft reeds verschilende keren met veel succes aar cabaretavonden in Den Hel der meegewerkt. Ook Willy Vervoort en Tonny Boucher zijn hier geen on bekenden, afgezien van de populariteit die zij door hun herhaalde optreden voor de radio genieten. Dan werkt me de de accordeon-virtuoos Ted Valerio en B. en W. van Den Helder zullen bij de raad een voorstel indienen, om de le Wilhelminadwarsstraat en een ge deelte van de 2e Wilhelminadwars straat aan het openbare verkeer te ont trekken. In de Sportschool op de Rijkswerf heeft een Nederlands marine-team gis termiddag om twee uur een basketball wedstrijd gespeeld tegen een ploeg, sa mengesteld uit leden van de Ameri kaanse marine. De weinige belangstel lenden die uiteraard van deze ontmoe ting getuigen konden zijn, hebben zich voor de Nederlandse ploeg niet behoeven te schamen. Integendeel zelfs, de Amerikanen, die met de rust al een 1514 achterstand hadden, werden met 28-26 verslagen. Hiermede behaalden de gastheren dus een wel zeer eervol resul taat, al moet gezegd worden dat de balcontróle van de gasten verreweg het beste was verzorgd. Met magnifiek uitgevoerde schijnbewegingen trokken de Amerikanen op bescheiden basis van leer. Opmerkelijk was daarbij de wijze waarop zij de bal met zich meenamen. Het had er veel van, dat de bal aan hun vingers zat vastgekleefd. Wat minder soepel waren de aanval len van de „Helderse" ploeg, die met het bekende enthousiasme het duidelijk waarneembare gebrek aan techniek camoufleerden. Alleen Muis zou wer kelijk in staat zijn geweest zich in vaar digheid met de Amerikanen te meten. Dit wil niet zeggen, dat hij over een balcontróle beschikt als bijvoorbeeld de zwaargebouwde Amerikaanse achter speler, die zijn tegenstanders zeer be hendig wist te passeren. Vermelden wij van deze, ook van Amerikaanse zijde vrij enthousiast ge speelde wedstrijd nog, dat de scheids rechters „zware gevallen" over het hoofd zagen. De tegenstanders van on ze marine mannen demonstreerden geen enkele maal, dat zij niet tegen een stootje konden. \]U in de Helderse Courant van Za terdag een enkele mededeling is ge daan over het aanstaande Sint Nico- laasfeest, kan het dienstig zijn wat meer bekendheid te geven aan een suggestie, die de heer Th. Mallet, be stuurslid van de Helderse Gemeen schap en voorzitter van de Speeltuin Visbuurt, ons naar aanleiding van ons bericht schriftelijk deed toekomen. Wij waren voornemens, te zijner tijd iets in dezelfde geest te schrijven. Er is echter geen enkel bezwaar tegen, deze mening thans reeds kenbaar te maken. Daarbij kan buiten beschou wing blijven, of het Sint Nicolaasfeest moet worden georganiseerd als één grote gemeenschappelijke uiting dan wel als een festijn vóór verschillende groepen afzonderlijk. Voor beide mo- elijkheden zijn argumenten aan tt voeren. Er is echter één onderdeel, dat zeer beslist gezamenlijk moet worden aan gepakt, namelijk het binnenhalen van Sint Nicolaas. Verleden jaar heeft het maar weinig gescheeld, of de goede Sint zou tweemaal met gejuich zijn ontvangen. Door het (overigens on. plezierige) ingrijpen van de regen werd deze ongewenste situatie voorko. men. Dit jaar dienê men door tijdig overleg te plegen een gezonde oplos. sing te vinden. Zelfs wanneer het Sint Nicolaasfeest niet als één centraal feest kan worden georganiseerd, is het mogelijk, op een daartoe geschikte middag, voorafgaan- de aan de feestelijkheden, de Sint een gemeenschappelijke ontvangst te b*. reiden. Degenen, die zich met de voor. bereidingen van het Sinterklaasfeest bezig houden, willen wij dit wel in overweging geven. Uit de lijvige agenda voor de raads zitting van Vrijdag, willen wij enkele belangrijke punten even belichten. Daar is o.a. het voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op het vervoer van leerlingen naar de onder scheidene scholen. Opgemerkt wordt dat dit vervoer van de gemeente grote offers vraagt en dat de bijdrageregeling onbevredigend wordt geacht, daar vele ouders van wie een kleine bijdrage re delijk mag worden geacht, hun kinde ren thans gratis laten vervoeren. Enige progressie in de bijdrageregeling wordt gezien ook de stand der gemeente- financiën derhalve voorgesteld. Voor een rioleringsuitbreiding in de Beltstraat wordt een crediet van 500 Groenmerk 78 ct. Bruinmerk 72 ct. per 100 gram Niet om het gewin maar voor het gezin gevraagd. Voorgesteld wordt dat de ge. meente voor de beoordeling van de bouwplannen, zich aansluit bij de Stich ting Noordholl. Welstandscomm., kring Noordhollands Noorderkwartier. Belangrijk is het voorstel tot wijzi- ging van de gemeentelijke toeslagrege ling op de ziekenfondspremies voor minvermogenden. De verhoging der premies maakt het voor velen bezwaar- lijk de vrijwillige premie op te bren gen. Het beëindigen der verzekering zou de waarborg voor medische ver zorging doen vervallen en tot gevolg hebben, dat bij ziekte een beroep op steun van de gemeente werd gedaan. Overeenkomstig de van hogerhand ge geven voorschriften wordt een nieuws toeslagregeling voorgesteld. Aan hen wier inkomen ligt beneden de uitke ring ingevolge de sociale bijstandrege- ling (voor een echtpaar 1310,40) wordt de volle premie vergoed. Tot 500 boven dit bedrag kan aanspraak worden gemaakt op veertig procent. Het gemeentebestuur kan niet bij be nadering schatten welke kosten hier uit voor de gemeente zullen voortvloei en. Het bedrag per leerling voor de exploitatie der bijzondere scholen zal worden bepaald op 29.39. Als enige candidate voor de vacature mej. T. Groenhof aan de openbare lagere school te Hippolytushoef wordt voorgedragen mej. M. A. Luijt, alhier. Wegens uitbreiding van het aantal leerlingen der VGLO-school wordt voor leermiddelen een crediet van 500 ge vraagd. De Chr. school vraagt 900 voor natuurkundige instrumenten. De atlassen-kwestie der R.K. school kan tot oplossing worden gebracht. Voorge steld wordt schoolbestuur en gemeente elk de helft te doen dragen van de totale kosten van vervanging wegens veroudering en slijtage ad 266. De woningcommissie wordt in haar geheel ter herbenoeming voorgedragen, t.w. de heren D. Oden, tevens voorzit ter, H. Bodde, C. Broersen, J. W. Boer en N. Mulder Dz. In een tijd van g prijsverhogingen g betekenendeze g prijsverlagingen voor iedere S huisvrouw B dubbel voordeel S Over enkele dagen zal ook voor de abonné's van de Muziekkring Den Helder het seizoen worden geopend. Het eerste van de vier abonnementsconcerten wordt op Donderdag 19 October in Casino gegeven door de violist Willem Noske en de pianist Sas Bunge. Niet-abonné's zullen belde kunstenaars de volgende avond, Vrijdag 20 October, kunnen beluisteren, want dan organiseert de Muziekkring een z.g. „Volksconcert". Als data voor de overige concerten In het seizoen 1950-'51 zijn vastgesteld Dinsdag 21 November, Woensdag 24 Januari en Donderdag 1 Maart. excursies naar belangrijke utivoeringen elders. Kaarten voor het volksconcert zijn reeds verkrijgbaar bij de bestuursleden mevr. M. W. KousbroekAssman, Ja- vastraat 143; mevr. Van den Blink Ketjen, Singel 156; de heer F. W. Schreuder, Julianapark 1; de heer B. van Soldt, Ruyghweg 76. Een nieuw en naar het ons voorkomt zeer te waarderen initiatief van de Mu ziekkring is 't beleggen van een lezing avond, voorafgaande aan elk der con certen. De huidige secretaris, de heer B. van Soldt, muziekleraar aan de Rijks HBS, zal dan iets vertellen over de componisten van de werken, die op het programma staan, en over de tijd waar in zij leefden. Zo mogelijk zal het be sprokene met gramofoonplaten worden toegelicht. Aanstaande Zaterdagavond, aanvan gende om kwart over acht, zal de heer Van Soldt in de bovenzaal van het CJMV-gebouw (tegenover de firma Klercq) in de Spoorstraat een dergelij ke toelichting geven op het programma, dat volgende week Donderdag door Willem Noske en Sas Bunge zal worden uitgevoerd. Voor de lezingavond wordt geen entrée berekend, zodat de Muziek kring op deze wijze wel al het moge lijke doet om de bezoekers van het con cert een welbestede avond te bereiden. Volksconcert. Voor het volksconcert, dat volgende week Vrijdagavond wordt gegeven, kan de zeer lage toegangsprijs van een gul den worden gevraagd, omdat de solis ten bereid zijn op deze extra avond te gen gereduceerd tarief op te treden. Zij zullen een ander programma ten gehore brengen, zodat ook abonné's van de Muziekkring het concert kunnen bijwonen. Het spreekt echter vanzelf, dat voor hen het accent moet blijven liggen op de abonnementsconcerten. Te recht heeft het bestuur van de Muziek kring aan de abonné's medegedeeld, dat het bedanken voor de Muziekkring ten einde uitsluitend de goedkope volks concerten te beluisteren, de ondergang van de kring zou betekenen, en daarmee tevens de ondergang van de volkscon certen, alsmede extra avonden en de Het concert op 21 November zal wor den gegeven door de beroemde pianist Alexander Borovsky, op 24 Januari 1951 zal het ensemble „Alma Musica'' con certeren, en op 1 Maart 1951 zal de pia niste Clara Haskil een recital geven, op 2 Maart gevolgd door een volks- cert. Het plan bestaat om behalve de abon nementsconcerten twee extra avonden te geven. Ten slotte zijn weer excursies naar conceren en opera-voorstellingen in 't Concertgebouw en de Stadsschouw burg te Amsterdam. FURMEREND, 10 Oct. 3000 eieren van jonge hennen 10—11, 5000 kip eieren 1516, 500 eendeneieren 9, per 100 st., 1217 Runderen: 461 vette koeien 1.802.60 per kg, stug, 569 geldekoeien 500—775, matig; 112 melk en kalfkoei- en 650—975, stug; 34 Pinken 350—525, stug; 15 stieren 525—975, stug; 26 gras kalveren 160250, stug; 5 vette kalve ren 120—275, kalm; 152 nuchtere kal veren voor de slacht 40100, stug; 166 vette varkens voor de slacht 1.72—1.86 per kg, vlug; 632 magere varkens en biggen, resp 40—52.50 en 25—40, beide kalm; 1473 schapen, resp. voor de wei- derjj, voor de fokkerij, lammeren en fokrammen: 70120 matig, 75110 ma tig, 55—95 matig, 90—130 stug; 70 bok ken en geiten 10—50 stug; 35 paarden 550—750 stug; 7 veulens 180—275 stug: 26 fokzeugen 220—400 matig. Er waren in totaal 3783 dieren aangevoerd. De deelnemers aan de onlangs te Den Oever gehouden Middenstandstentoon stelling hebben in café Klein t^Ooster- land vergaderd om de eindrekening op te maken. Nadat de voorzitter, de heer Joh. v. Glabbeek, de aanwezigen har telijk had verwelkomd, werd het fi nanciële verslag uitgebracht. Dit verslag sloot met een batig saldo van f 579,99. Beslbten werd f 25 beschikbaar te stel len voor de Harmonie „Apollo", die altijd belangeloos aan allerlei feeste lijkheden medewerkt, terwijl het „Mo lenfonds" te Den Oever met een be drag van f 50 werd bedacht. De rest werd gestort op een rekening bij de Coöp. Boerenleenbank, als garantiefonds voor een eventuele volgende tentoon stelling. Hierna volgde een bespreking met het doel te komen tot een vaste Mid denstandsvereniging. Hiervoor bestond veel animo. Er werden spijkers met koppen geslagen en dus werd er meteen een bestuur gekozen. De volgende he ren zullen hierin zitting nemen: J- v- Glabbeek, A. Buma, Alb. de Haas, J- Takes Tz. en P. Paarlberg. De deelnemers betoonden zich heel tevreden over de op de tentoonstelling behaalde resultaten. Er is niet alleen veel reclame gemaakt voor de plaatse lijke middenstand, maar ook heeft de Middenstandstentoonstelling behoor* lijke zakelijke resultaten opgleverd. Om de nieuwe vereniging aan een naam te helpen kunnen de leden nog puzzlen ook. Inzet: een heerlijke taart, beschik baar gesteld door de heer Ant. Cor- nelissen. De voorzitter sloot hierna met enige toepasselijke woorden deze ?e" animeerde vergadering. BOUW VAN MAGAZIJN TE DEN OEVER. De hoofdingenieur der Zuiderzee werken zal op Woensdag 1 November te Den Haag aanbesteding houden van het bouwen van een magazijn me werkplaatsen en garage nabij schutsluis te Den Oever. IR. V. D. BANSTRAAT GEOPEND. Petten is een nieuwe toegangsweg rijker geworden, doordat de Ir. v- Banstraat voor alle verkeer is °Pe gesteld. Naast de bestaande toegan^® vanuit het Noorden en Zuiden ka men het dorp nu ook vanuit ten bereiken. Voor het verkeer va" de weg langs het Noordhollands naai betekent het een aanmerken) verkorting.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2