„Maurits" kan rustig thuis blijven.... Echtpaar Steilberg gisteravond aan de dood ontsnapt Rijdende bibliotheek bezocht voor het eerst Julianadorp Marine-elflal en H.R.C. mogen niet gelijktijdig spelen Ouden van dagen in de tehuizen worden niet vergeten Lederwaren Parag»9uaes J. N. Querelle Koude oorlogin ons voetbalwereldje Gemeentebestuur nam vreemde beslissing Meisje tussen wielen van dorsmachine Post voor marinepersoneel op Nieuw-Cuinea Door kleinzoon van gasverstikking gered Buisleidingen door het heien beschadigd Het Nationaal Muziekkorps arriveert 'Zaterdagmiddag Motorvlet HD 174 speelde verstoppertje De Amerikaanse jagers vertrekken vanmiddag VOLLEYBALCOMPETITIE Volleyballers uit Zaandan, en Amsterdam komen in onze stad spelen Tussen Haaks en Kuitje Lezers kunnen kiezen uit drieduizend boeken Reeks ontspanningsavonden worden voortgezet Koorzang in het Badhotel Koopt nu nog Canadees vlootbezoek IN HET KORT Zwembad op de Rijkswerf gaaf Maandag weer open Friese voordrachfavond Plattelandsvrouwen bijeen te Julianadorp Om de veertien dagen gelegenheid tot ruilen DONDERDAG 12 OCTOBER 1950 Gistermiddag vernamen wij, dat het bestuur van de Marine-sportvereniging „Zeemacht" heeft besloten, de op Zondag 15 October te spelen vriendschap pelijke voetbalwedstrijd tussen een elftal van de Marine en de Zuidelijke eerste klasser „Maurits" geen doorgang te doen vinden. Zoals men wellicht weet, had „Zeemacht" de organisatie van deze wedstrijd reeds enige tijd in voorberei ding, zodat het plotselinge besluit tot het afgelasten van deze ontmoeting zeer zeker verwondering zal verwekken. Daarna verzocht Zeemacht ons, te willen bekend maken dat de wedstrijd MarineMaurits geen doorgang zal kunnen vinden, daar het Ankerpark volstrekt niet de accommodatie biedt om autoriteiten en toeschouwers te kunnen ontvangen. Een en ander heeft intussen in Zeemachtkringen grote ont stemming verwekt. Wij begrijpen trou- Wij vernamen van het Zeemacht- bestuur, dat men reeds in begin Sep tember is begonnen voor deze wedstrijd contact op te nemen met het bestuur van „Maurits". Toen was er nog geen sprake van, dat voor de dag waarop het Nederlands elftal tegen Zwitserland zou spelen ook competitiewedstrijden zou den worden vastgesteld. Zo kwam Zee macht op de gedachte, Den Helder op deze dag eens een eerste klasser voor te zetten, waarna het bestuur op 26 Sep tember het gemeentebestuur schriftelijk verzocht de te organiseren wedstrijd op het terrein van HRC te mogen spelen. Een week nadien deelde het gemeente bestuur mede, dat op 15 October geen der velden aan de Sportlaan beschik baar was, daar alsnog competitiewed strijden waren ingelast. Zo zou HRC op eigen terrein tegen Watergraafsmeer spelen. Geenszins uit het veld geslagen wend de Zeemacht zich tot het bestuur van Helder om te trachten een redelijke oplossing te vinden. Helder verklaarde zich toen bereid zijn veld aan Zeemacht af te staan, als de lagere elftallen van Helder op het Ankerpark konden spe len, daar de ontmoeting MarineMau rits voor 's morgens elf uur was vastge steld. De voornaamste reden waarom niet 's middags om half drie kon wor den gespeeld, was, dat het gehele pro gramma dan te laat zou zijn beëindigd, wat in verband met de verre reis naar Geleen niet wenselijk werd geacht. Een andere reden was natuurlijk de inter landwedstrijd Zwitserland—Nederland, die 's middags wordt gespeeld. De morgenstond heeft goud in de mond Maar ook HRC voelde er niet veel voor. zijn ingelaste wedstrijd tegen Wa tergraafsmeer 's middags om half drie te doen pelen. Ook HRC voelde meer voor de ochtenduren (hetgeen overi gens wel begrijpelijk is), en besloot de ontmoeting H. R. C—Watergraafsmeer voor half twaalf vast te stellen. Intus sen rezen de moeilijkheden, want wie zou zich genoodzaakt zien te capitule ren? Wie zou ten slotte zeggen: Wij spelen niet, want twee wedstrijden te gelijk is een beetje te veel van het goede? Natuurlijk heeft Zeemacht bij het organiseren van de wedstrijd met „Maurits" kosten moeten maken. Zee macht oordeelde het daarom juist, dat HRC bij de Bond uitstel zou vragen van de door de rood jakken te spelen wed strijd. HRC wenste aan dit verzoek geen gehoor te geven. Naar wij vernamen kon het bestuur van HRC zich dit offer financieel niet getroosten. Gisteren viel de (weinig bevredigen de) oplossing. Op het verzoek van Zee macht. gedaan aan 't gemeentebestuur, om voor de wedstrijd MarineMaurits op Zondag 15 October 's morgens om elf uur gebruik te mogen maken van het Helder-terrein. (Helder ging accoorden ook Watervogels, dat recht heeft op de entreegelden die in de ochtenduren worden geïnd verleende medewerking, ontving men het antwoord dat Zee macht het veld mocht gebruiken, mits de wedstrijd Marine—Maurits niet ge lijktijdig zou worden gespeeld met de ontmoeting HRC—Watergraafsmeer, die om half twaalf zal aanvangen. Dood trad vrijwel direct in Een droevig ongeluk is gistermiddag gebeurd op de Postweg te Zuid-Eier- land. Met nog enige andere kinderen was het achtjarige meisje Miep Spigt gezeten op een rijdende dorsmachine. Door onbekende oorzaak is het kind van de machine gevallen en tussen de wielen terecht gekomen. De gevolgen waren vreselijk: het meisje was vrijwel op slag dood. Postpakketten ter gelegenheid van Kerstmis bestemd voor marine-perso neel op Nieuw-Guinea kunnen tot en met Dinsdag 31 October op de post kantoren worden aangeboden. Deze pakketten dienen te voldoen aan de be staande bepalingen betreffende het pak - ketpostvervoer tussen Nederland en Nieuw-Guinea. In verband met geble ken verkeerde opvattingen wordt mede gedeeld, dat post voor marinepersoneel, inclusief mariniers, dat geplaatst is op Nieuw-Guinea als volgt geadresseerd moet zijn: „Kwaliteit, naam, stamboek nummer, schip/of inrichting, Amster dam—Schiphol-marine". Op de mari- nierspost vermelde men in plaats van schip of inrichting: „detachement ma riniers Nieuw-Guinea". De post moet dus in geen geval ge adresseerd worden aan Marinepostkan toor Djakarta. wens niet, waarom het gemeente bestuur heeft gemeend Zeemacht het Helder-terrein voor deze ochtend te moeten weigeren. Het spelen van twee wedstrijden tegelijkertijd zou immers zeer goed mogelijk zijn geweest? Wij achten het daarom waarschijnlijk, dat verscheidene marine-autoriteiten zich in de toekomst tweemaal zullen beden ken alvorens zij een burgervereniging desgevraagd medewerking verlenen. Nu laten wU nog in het midden welke indruk deze wonderlijke gang van za ken moet maken op de mensen van Maurits, die toch ook wel de nodige voorbereidingen voor de reis naar Den Helder zullen hebben getroffen. Het zou ons niets verwonderen, wanneer in de toekomst andere clubs met een natio nale naam zullen bedanken voor de eer, wanneer zij een uitnodiging voor een vriendschappelijke wedstrijd in onze stad ontvangen. In de Van Speykstraat heeft zich gisteravond om ongeveer half zeven een geval van gasverstikking voorgedaan, dat nog wonderwel is afgelopen. Reeds enkele dagen had het echtpaar C. C. Steilberg gas geroken, doch men sloeg er geen acht op omdat men meende dat het afkomstig was van de werkzaamheden die in de straat werden verricht. Zoals men weet is men bezig met de aanleg van het moerriool, jvaarbij men onder meer van een heimachine gebruik maakt. Deze machine schijnt ook de oorzaak van het ongeval te zijn geweest. Gelukkig voor het bejaarde echtpaar Steilberg, logeerde bij hen hun dertien jarige kleinzoon Chresten Steilberg, die de gaslucht in de woning van zijn grootouders gistermiddag zo sterk vone dat hij meende zijn vader te moeter waarschuwen. Chresten vertelde ons dat z'n grootmoeder voortdurend klaag de dat zij zich niet lekker voelde. Zijr. grootvader zat wat dommelig in zijn stoel. Toen Chresten ongeveer vijf mi nuten later met zijn vader terugkeerde, deed niemand open. Het tweetal snelde onmiddellijk ach terom en vond de heer Steilberg be wusteloos in zijn stoel. Diens echtge note lag half bedwelmd op de vloer van de kamer. Ramen en deuren wer den opengezet, waarna de inmiddels gealarmeerde ambulance-wagen spoe dig ter plaatse was. Het echtpaar werd naar het Lidwina-ziekenhuis gebracht. Wij vernamen, dat de toestand van de beide oude mensen weinig te wensen laat. Het is niet onmogelijk, dat de hei machine het defect aan de gasleiding heeft veroorzaakt. Het gas kwam nabij het gaskastje in de voorkamer onder de vloer vandaan. Een drietal werk lieden van de gasfabriek arriveerden om ongeveer half acht. Hun werd op dragen de gastoevoer naar de wo ning van het echtpaar Steilberg en de beide daaraan volgende huizen af te sluiten. Het Nationale Muziekkorps van het Leger des Heils zal Zaterdagmiddag om half vijf per autobus aankomen op het Stationsplein, waar het Stedelijk Muziekkorps en het muziekkorps van het Helderse Heilsleger ter ontvangst gereed zullen staan. Gezamenlijk wordt dan via Juliana- park, Spoorstraat, Koningstraat en Kerkgracht naar het Raadhuis gemar cheerd, waar de leden van het Natio nale Muziekkorps door het college van B. en W. zullen worden ontvan gen. Daarna volgt een mars door de stad langs de route: Singel, Krugerstraat, Joubertstraat, Van Galenstraat, Java- straat, Boerhaavestraat, Overweg, Ruyghweg, Stakman Bossestraat, Vis markt, Spoorgracht naar de Legerzaal. Het muziekkorps geeft Zaterdag avond om acht uur een concert in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat. Daar toe marcheert het korps om kwart over zeven af bij de Legerzaal. De te volgen route is: Spoorgracht, Keizer straat, Spoorstraat. Het ziet er naar uit, dat de Nieuwe Kerk vele honderden belangstellende toehoorders zal bevatten. Toen het korps enige weken geleden in Leeu warden concerteerde, waren er in het kerkgebouw aldaar niet minder dan vijftienhonderd bezoekers. Een derge lijk groot aantal zou de Nieuwe Kerk niet eens kunnen herbergen De motorvlet HD 174, waarmee schipper W. Tot en zijn beide zoons uit vissen waren gegaan, zou Maan dag in de haven teruggekomen zijn, maar het werd Dinsdag en zelfs Woensdag toen 't scheepje nog steeds niet kwam opdagen. De familie aan de wal werd eerst een beetje ongerust, maar naarmate de tijd vorderde be gon men het ergste te- vrezen. Ten slotte werd de hulp van het Loodswe zen ingeroepen. De kustwachtposten werden gewaarschuwd, wat tot resul taat had dat reeds binnen het half uur de geruststellende tijding werd ontvangen, dat de HD 174 in het ha ventje van De Cocksdorp op beter weer lag te wachten. Aan stroom van bezoekers kwam haast geen einde Hedenmiddag om half drie zullen de beide Amerikaanse torpedobootjagers U.S.S. .Soley" en „Furse" na hun vier daagse bezoek aan Den Helder de ha ven verlaten. Zij hebben deze dagen wel in het middelpunt van de belangstelling ge staan, vooral omdat Dinsdag- en gis termiddag 't publiek aan boord mocht. Van deze gelegenheid is op grote schaal gebruik gemaakt. De Helderse jeugd, zowel jongens als meisjes, was sterk vertegenwoordigd. Bij honderden tege lijk dromde jong en oud over de dek ken en door de verblijven, en de be manning was onvermoeibaar in het rondleiden van de Nieuwediepse be langstellenden. Menige jeugdige Jutter is thuis gekomen met enthousiaste ver halen over de inwerking zijnde radar en de enorme zeekijker, die het Mars diep een armzalig slootje deed schij nen. Het bezoek van de schepen is ook in de binnenstad niet onopgemerkt voorbijgegaan. Passagierende Ameri kaanse Jantjes trokken vooral 's avonds de aandacht, wat niet altijd bevorder lijk was voor de rust in de Juttersveste. De aanwezigheid van zo'n groot aantal jonge mensen in een vrolijke stemming maakte enige uitbreiding van de nor male politiecontrole niet overbodig. SCHIETOEFENINGEN IN DE TEXELSTROOM. In de Texelstroom zullen schietoefe ningen worden gehouden op Vrijdag 20 October 13.3016.00 uur. Straal sector 15 km. Onveilige hoogte 5.500 km. Voor de volleybalcompetitie werden Dinsdagavond de volgende wedstrij den gespeeld: le klasse: Zeemacht- Adelborsten 2 615, 415, HKV HAV 12—15, 15—8, 15—6; 2e klasse: HKV 2— Hermes 15—3, 15—3, Pro Patria 2— WSOV 2 7—15, 10—15; 3e klasse: Fis cus 1—HMC 9—15 10—15. Zeemacht was in de eerste klasse kansloos tegen Adelborsten 2. Het spel van de Zeemachtmensen was ditmaal veel minder dan wij van hen gewend zijn. De ontmoeting HKVHAV was zeer spannend en leverde wisselende kansen op. De kweekschool trok ten slotte verdiend aan het langste eind. Alle ploegen hebben nu twee wedstrij den gespeeld en alleen Oranje-Blauw en HKV zijn nog zonder verliespunten. Wel een bewijs, dat er voldoende span ning zal zijn in de strijd om de eerste en laatste plaats. Hét spel van Hermes gaat zo goed als niet vooruit. Thans verloren de hockeyers met grote cijfers van HKV 2. De oude garde van WSOV wist een aardige overwinning op Pro Patria 2 te behalen. Helderse volleyballers zullen Woens. dagavond om acht uur in de gymnasi tiekzaal van het Koninklijk Instituut Marine hun krachten meten met pl0e. gen uit Amsterdam en Zaandam. Eej mooie gelegenheid om eens te kijken wat onze stadgenoten er tegen teams uit andere plaatsen van terecht bren gen. Het is jammer, dat er geen gele genheid is om dergelijke wedstrijden t» laten spelen op een plaats waar toe schouwers kunnen worden toegelaten Niettemin is men in volleybalkringen zeer verheugd dat de marine-autori teiten deze zaal voor het verspelen van de competitie beschikbaar hebben ge- steld. De Duitse kustvaarder „Isenbert" die enige dagen op de rede heeft gele' gen, is gisteren in de haven gekomen. Het is morgen hoog water oni 8.30 en 21.05 uur en laag water om 2.45 en 15.15 uur. De temperatuur van het zeewater was 12,6 graden Celsius. De Bond van Openbare Leeszalen en Bibliotheken in Noord-Holland behoeft geen spijt te hebben van het besluit, om met de boekenauto ook Julianadorp aan te doen. Gistermiddag is deze auto van de „Centrale Bibliotheek voor het Platteland" voor het eerst in het dorp geweest. Om één uur werd in t Loopujjt- park de deur van deze rijdende bibliotheek geopend. De eerste klanten ston. den reeds te wachten en het is het gehele uur druk gebleven. Daaruit kon wor- den opgemaakt, dat de bevolking van Julianadorp en naaste omgeving het bezoek van de boekenauto op prijs stelt. De ouden van dagen, die in rusthuizen verblijven, hebben de laatste jaren menigmaal kunnen merken, dat zij door de gemeenschap niet worden vergeten. Het comité „Ontspanning ouden van dagen" heeft nu enige jaren achtereen een uitstapje georganiseerd voor bejaarde stadgenoten, wier gezondheidstoe stand de vermoeienissen van zo'n dag vol emoties toeliet. De afdeling Den Hel der van het Rode Kruis heeft het tot een goede traditie gemaakt, eenmaal per jaar een middagje uit toeren te gaan met minder valide ouden van dagen. Ook dat wordt op bijzonder hoge prijs gesteld. Maar er is meer. Verschillende per sonen en verenigingen, die zich bezighouden met de beoefening van zang, muziek of kleinkunst, hebben zich verdienstelijk gemaakt door avonden te verzorgen voor de bewoners der tehuizen in Den Helder. lachen' 'heeft gekregen, begin Novem ber in Casino op te voeren voor de Bond van Ouden van Dagen, afdeling Den Helder. Ten slotte wordt over wogen, bovendien (en eveneens belan geloos) opvoeringen te geven voor ouden van dagen elders in de kop van Noord-Holland. De laatste in de lange reeks tot nu toe werd Maandagavond in het Bad hotel (het tehuis van de Rijksdienst voor Maatschappelijke Zorg) gegeven, door de Verenigde Helderse Zangers en het Helders Meisjeskoor, beide on der leiding van de heer Geert de Boer. Het behoeft geen betoog, dat de be woners bovenmate hebben genoten van de schone koorzang, waarin de koren zich hetzij gezamenlijk hetzij afzonder lijk lieten horen. De mannen voerden onder meer uit het beroemde ,Agnus Dei" van Georges Bizet, „Zondagmor gen" van Eduard Flipse, en „Zum Sank- tus" van Schubert. Beide koren teza men brachten het „Pelgrimskoor" van Wagner, de „Blauwe Donau" van Strauss en de „Barcarolle" uit „Hoff- tnann's Erztihlungen" van Offenbach ten gehore. Er werd in grote stilte geluisterd. Hoezeer het optreden van de dames en heren werd gewaardeerd, bleek uit het spontane en hartelijke woord dat één van de bewoners na afloop van het concert met grote welsprekendheid tot de medewerkenden richtte. Dat ook het gemeentebestuur deze geste van de heer De Boer en zijn ko ren op prijs stelde, kon worden afge leid uit de aanwezigheid van wethouder L. F. van Loo en zijn echtgenote. „De Molenwiek". Naar wij vernamen, zijn nu de be woners van het gemeentelijk verpleeg huis aan de Duinweg weer eens aan de beurt. Men zal zich herinneren, dat het revuegezelschap „De Molenwiek" on langs op de jubileumavond van de buurtvereniging „Molenstraat" de re vue „Trein 1918 brengt zonneschijn" heeft opgevoerd. Het bestuur wil in dezelfde geest iets aanbieden aan de bewoners van het verpleeghuis, Het spreekt vanzelf, dat de revue moest worden aangepast aan de mogelijkheden, die de recreatiezaal biedt. Enkele onderdelen werden ge schrapt, andere gewijzigd, zodat eigen lijk een nieuwe revue is ontstaan. „De Molenwiek" wil deze op Maandag 16 October in het verpleeghuis opvoeren. Daarna volgt nog een opvoering in het Badhotel. Het plan bestaat om de revue, die nu de titel „Een uurtje en voor de oude prijzen bij Firma Breewaterstraat 5, b. d. Spoorstraat Gisteren zijn de Canadese oorlogs schepen, het vliegdekschip „Mag- nificent" en de torpedobootjagers „Huron" en „Micmac", onder be vel van schout bij nacht Edmond Rollo Mainguy, voor een vijfdaags bezoek in ons land aangekomen. Door het slechte weer liepen de schepen later dan de bedoeling was de Nederlandse havens binnen. Links boven op deze foto de tor- pedobootjager „Micmac", links on der de „Huron". Rechts het vlieg dekschip „Magnificent", dat in tegenstelling tot de andere twee schepen, welke in IJmuiden aan kwamen, te Hoek van Holland binnenliep. De Leidse mandoline- en toneel vereniging „Sempre Avanti" geeft vanavond in Casino een uitvoering ten bate van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk. Aan de zaal zijn nog toegangsbewijzen verkrijgbaar. De dames en heren, die hun me dewerking verlenen bij de inzameling voor de Militaire Fondsen, worden Za terdagmiddag om half twee verwacht bij het V.B.Z.-gebouw in de Keizer straat, in verband met de muzikale rondgang. De gymnastiekvereniging „Pro Patria" geeft op Dinsdag 17 en Woens dag 18 October een uitvoering in Ca sino. Het Marinezwembad op de Rijkswerf, dat twee maanden gesloten is geweest^ wordt Maandag 16 October weer voor het publiek opengesteld. In het sche ma van de tijden is geen verandering gebracht. Inmiddels is het bad van een nieuwe filterinstallatie voorzien, wat zeer waar schijnlijk een belangrijke verbetering zal blijken te zijn. De Friese voordrachtkunstenaar W. Altena uit Makkum heeft gisteravond in Casino aan de leden van de Fryske Krite „Gysbert Japicx" enige uren van hoogstaande ontspanning bereid. Nadat de avond door de heer S. Prins was geopend en men gezamenlijk het Frie se volkslied had gezongen, heeft de heer Altena een respectabele serie voordrachten van Friese origine gehou den. Voor het merendeel hadden deze een sterk humoristische inslag, vooral door de uitermate geestige wijze waar op karakters en situaties werden gete kend. Door de suggestieve voordracht van de heer Altena kwamen de fijne trekjes in de verschillende schetsen en gedichten uitstekend tot hun recht. De toehoorders konden genieten van rake typeringen van diverse figuren uit het dagelijkse leven, alsook van historische en legendarische personen. De rijke Friese folklore bevatte daar toe een onuitputtelijke bron van mate riaal. Woensdagmiddag vergaderde de af deling Julianadorp van de Plattelands vrouwen in café Van Ammers. Na de opening door de voorzitster, mej. A. E. de Vries, en het zingen van het Bonds lied, kreeg een vertegenwoordigster van de Duyvis' Oliefabrieken van Koog aan de Zaan het woord. Deze zette de dames op bevattelijke wijze de berei ding van verschillende producten van c'eze fabrieken uiteen. Daarna ging zij verschillende ge rechten bereiden. De dames werden onthaald op een kop tomatensoep sneeuwballetjes werden gebakken en geproefd, slaatjes werden bereid, en de dames waren vol belangstelling. Hierna werd het zakelijke deel van de vergadering afgewerkt. Na voor lezing van de notulen door mevr. Hen drikx, bracht mevr. Kaptein een inte ressant verslag uit van het bezoek aan de Volkshogeschool te Bergen. Ook werd nog even gesproken over de ten toonstelling van kleding te Alkmaar. Wij zijn een half uurtje getuige ge weest van de „transacties" in de biblio theek op wielen. In die tijd werden door de bibliothecaresse, mej. C. J. S. van Beuningen van Helsdingen, ver scheidene contributiekaarten ingevuld en uitgereikt. Middelerwijl hielp haar assistente de bezoekers bij hun keuze. Dat was nog niet zo'n eenvoudige taak, want de mensen kwamen eerst nu in het bezit van een catalogus. Dit boekje bevat de titels van bijna drie duizend werken en werkjes, waarvan ongeveer het kwart gedeelte in da boekenauto aanwezig is. De bibliothe caresse vertelde ons, dat deze voor raad steeds rouleert, omdat een groot percentage van de boeken „onder de lezers" is. Wordt op een gegeven mo ment een boek gevraagd, dat niet is uitgeleend, maar in het depót, de Cen trale Bibliotheek aan de Bagijnen- straat te Alkmaar, aanwezig is, dan wordt de aanvraag genoteerd. De boe kenauto neemt dan het boek een vol gende keer mee. Het is niet altijd eenvoudig, aan alle verlangens van de lezers tegemoet te komen. Gistermiddag vroeg een Julia- nadorper huismoeder om „een boek, geen al te zware kost, een meisjesboek bijvoorbeeld, waaruit ik nog eens kan voorlezen voor de kinderen". De as sistente zocht in het knusse biblio theekje en vond een haars inziens passend boek uit de Salamanderreeks. „Wat een dunt je, dat is zo gauw uit", vond de moeder. De juffrouw betoogde, dat een dun boek soms wel meer tekst kan bevat ten dan een dik boèk, gedrukt uit grote letters op zwaar papier. De be zoekster scheen het een sympathieken overtuigend speechje te vinden, maar toch had zij liever een wat dikker exemplaar. Beide partijen werden het eens over „Schoolland" van Theo Thijsse. Een culturele taak Zo heeft de équipage van de boeken auto natuurlijk dagelijks allerlei er varingen. Daarmee wordt bij het sa menstellen en uitbouwen van de bi bliotheek terdege rekening gehouden Men blüft echter uitgaan van de hoofdgedachte: het brengen van cul tureel verantwoorde lectuur voor ont spanning en ontwikkeling onder de plattelandsbevolking. Er zijn inleidingen tot alle weten schappen, eenvoudig en ook voor wie iets dieper op de dingen wil in- gaan. Jeugdboeken vormen de over gang naar de bibliotheek voor vol wassenen en stellen de ouders in de gelegenheid, met hun kinderen over diverse onderwerpen te praten. Er zijn platenboeken op velerlei gebied e# voorts kan men in de bibliotheek boe ken vinden over toneel, muziek, sport, technische onderwerpen, folklore, op voeding, psychologie, sociale onder werpen, enz. Het abonnements geld bedraagt drie gulden per J88.^ waarvoor men drie boeken gelijktijdig mag lenen. De leestijd is veertie dagen. Om de veertien dagen De boekenauto verschijnt éénmaa in de veertien dagen in de dorpe die nu door de Centrale Bibliothee voor het Platteland in het organisatie schema zijn opgenomen. In de 'copV, Noord-Holland zijn dat de volgent* dorpen: Burgervlotbrug, Woensdag 11 Oc ber voor het eerst en verder telk om de veertien dagen, 's morgens 0 half elf tot half twaalf. Julianaao v op dezelfde dagen, 's middags van tot twee uur. Grote Keten. 1 's middags van half drie tot drie Callantsoog, idem, 's middags van vier tot half vijf. Petten, idem, m dags van vijf tot zes uur. -er Middenmeer, Woensdag 18 yc da- en verder telkens om de veertien gen, 's morgens van tien tot el Slootdorp, idem. van half waa,..(! half één Hippolytushoef, 's i r, van half twee tot half drie. Wierm» werf, idem, vier uur. 's middags van drie tM

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2