Influenza Overwinning in Korea stelt V.N. voor grote problemen p> EN GAVE HUID Lss lEBRALINE ■faen verkoudhe^ P.E.N. leverde 101/2 procent meer stroom af BLOEMBOLLEN IN DE TUIN PimPam en Pom als schatgravers I DAGE Automobiel-paradijs in Parijs Aarzeling kan alle winst doen verloren gaan Amerika wil VN belasten metverantwoordelijkheid Wederom avondklok op geheel West-Java Dewey achter Eisenhower Dollars voor Indonesië Von Weisxacker vrij KREOFLAVON /kreoflavon k Door inbrekers vermoord Waar men mag kijken, maar niet kan kopen Weinig ingrijpende verandering y-Mtm xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx <xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx HOOFDPIJN? <r Het Radioprogramma DINSDAG 17 OCTOBEU 1950 (Van onze correspondent te New-York) 2JOALS te voorzien was, gaat het moeilijker met de vrede in Korea, dan met de geallieerde militaire campagne, die de huidige situatie in de hand werkte. W(j zijn geneigd dit militaire succes altezeer als vanzelfspre kend te aanvaarden; het was ondanks het geallieerde marine- en lucht- machtoverwicht een stoutmoedig experiment om een kleinere legermacht In delen te groeperen en door middel van het verrassings-element een be slissing te forceren waar een frontale doorbraak had gefaald. DIEZELFDE stoutmoedigheid heeft aan de raadstafel te Lake Success tot dusver ontbroken. Wij schreven reeds, dat de Amerikaanse regering die niet geaarzeld had om het militaire risico van Korea voor haar rekening te nemen a priori het standpunt had ingenomen, dat de V. N. maar moesten beslissen, hoe men de over winning in Zuid-Korea diplomatiek zou benutten. Het is een poging geweest om eigen verantwoordelijkheid te omzeilen. In de maatschappij van onze dagen kan de leidende mogendheid van het Wes ten zich niet veroorloven over vitale problemen, geen standpunt in te ne men ten gunste van een meegaan met de meerderheid. Zeker waar het Azië betreft, waar alle aarzelen wordt opge vat als vrees en onherroepelijk tot prestigeverlies moet leiden. De Russen hebben de gelegenheid uiteraard aangegrepen voor een, in welwillende toon voorgedragen, poging de militaire overwinning van de Ver enigde Naties alsnog in een nederlaag om te zetten. Charmante chantage, waarvan het als minste doelstelling beoogt: le. tijdwinst voor de Noord- Koreanen en eventuele versterkingen om hun teruggetrokken linies in N. Korea te consolideren; 2e. Amerikaan se troepen te dwingen in massa van de 38e parallel te gaan om het verzet al daar te breken; 3e. deze troepen nog gedurende een aanzienlijke tijd aan Korea te binden en te verwikkelen in een guerrilla die de Russen ruimschoots gelegenheid zal bieden tegen Ameri- ka's interventie te fulmineren. Diplomatie faalde. De V. N. zullen nog heel wat moe ten debatteren alvorens er een beslis sing van betekenis kan vallen. Dat in het verloop van tijd, die hier mee gemoeid is, de Verenigde Naties eventueel aan prestige dreigen te ver liezen als zij door haar snelle bevesti ging van het Amerikaanse optreden hadden gewonnen is daarbij een ver drietig feit. De voornaamste oorzaak daarvan is echter het falen der Ame rikaanse diplomaten, óm van te vo ren (toen de militaire situatie in de „box" van Poesan er nog zo moeilijk uitzag) in samenwerking met andere bevriende Westelijke en Aziatische mogendheden een concreet vredesplan voor Korea voor te bereiden. Men kan dit ook al weer niet alleen aan Washington verwijten; de uitermate teleurstellende reactie op de oproep van de Verenigde Naties om troepen uit ander landen is hiervoor medever antwoordelijk. Dat bewijst dat men voorzichtig te werk moet gaan ten aanzien van het Amerikaanse plan om de Assemblee de essentiële functies van de Veilig heidsraad te doen overnemen. Men omzeilt op die wijze ongetwijfeld het fnuikende veto-recht, maar riskeert te moeten werken met een plenaire ver gadering van zestig landen (er staan nog 11 landen aan de deur te ramme len om te mogen toetreden)die uiterst moeilijk hanteerbaar kan worden. Aansezien de 11 nieuwe candidaten die men t.z.t. toch eens zal moeten toelaten bovendien het huidige stemmenevenwicht dreigen te versto ren. moet men zich toch wel afvra gen. of men niet poogt een gevaarlij ke klip te vermijden om op een nog niet in kaart gebracht rif te stranden. Hetzelfde geldt, in nog meerdere ma te voor het project van een V. N.- strijdmacht, die tengevolge van een wisselende stemmenverhouding in de Raad wel eens op andere wijze zou Met ingang van gisteren is de avond klok van 01.00 tot 05.00 weer van kracht voor geheel West-Java (te Dja- karta is zij niet opgeheven geweest). Hiertoe werd overgegaan in verband met de toenemende onveiligheid. Aneta vernam, dat in regeringskrin gen de onveiligheid in West-Java het belangrijkste onderwerp van bespre king is. Hamengku Buwuno, die belast is met aangelegenheden, die de veilig heid betreffen, had o.m. een langduri ge conferentie met de chef van de staatspolitie Sukamto. Thomas Dewey, de gouverneur van de staat New York, heeft verklaard een candidatuur van generaal Dwight Eisenhower bij de presidentverkiezing in 1952 te zullen steunen. Zelf zal hij geen candidatuur aanvaarden. r zonder puistjes, vetwormpjes en andere huidaandoeningen krijgt U door het beroemde huidgenees- middel met „dieptewerking" HELDERE VLOEISTOF, GEEN GAAS I QCSN PLETSTEW5WGEPI VLEKKEW 1 kunnen worden gebruikt als men dit thans beoogt. Grote problemen. Er is een essentieel verschil tussen liet afstand doen van brokjes souve- reiniteit zoals dat zal geschieden door de twaalf leden van liet Atlantisch Pact een aanzien van de NATO-strijd- macht en zoals men voorstelt dit op breder schaal te doen ten behoeve van een strijdmacht der V. N. Het eerste geval geldt een doorgaans har- monieuse groep mogendheden, gebon den door gemeenschappelijke regionale belangen. In de Verenigde Naties blijkt het apparaat, speciaal gebouwd voor doeltreffende inter-regionale samen werking, de Veiligheidsraad, niet doel matig te functionneren; men zoekt naar nieuwe middelen om dit te her stellen. Kan men nu voordat nog een practische oplossing gevonden is reeds spreken over een gemeenschappe lijk leger, dat beslissingen moet waar borgen, te nemen door een instantie, waaromtrent men nog slechts zeer vage gedachten koestert? De Verenigde Naties zitten momen teel in hun maag met een overwinning. Dit is een crisis voor de wereldorgani satie, die men nog niet heeft gekend. Indien men deze niet omzet in een „preventieve vrede" in Korea, die meer betekent dan een stemmenmeer- derheid ter Assemblée, doch metter daad in Korea de vrede terugbrengt, dan opent zich een somber nieutv hoofdstuk in de historie van de na oorlogse internationale diplomatieke samenwerking. Officieel is bekend gemaakt, dat Amerika Indonesië steun op econo misch gebied beloofd heeft volgens een overeenkomst, die te Djakarta ge tekend is. De overeenkomst is voort gekomen uit de aanbevelingen van de Amerikaanse missie, die een onder zoek naar de economische toestanden instelde en die April vorig jaar Indo nesië bezocht. Amerika zal Indonesië materialen leveren en advies geven op het gebied van openbare gezondheid, landbouw, visserij, industrie en op voeding. Ernst von Weiszacker, voormalig staatssecretaris onder Hitler's bewind, die, ingevolge een veroordeling van het internationale gerechtshof van Neuren berg, in de militaire gevangenis van Landsberg was opgesloten, is Maandag op vrije voeten gesteld. Zijn straftijd zou 2 December verstreken zijn. Neen, wint... het nieuwe middel voorkomt en geneest. Duizenden vonden reeds baat en zijn meer dan enthousiast. Een goede raad... Houdt steeds een buisje bij de hand. BUISJE a 20 TABLETTEN 75 CENT Het Prov. Electriciteitsbedrijf in Noord-Holland heeft vorig jaar het verbruik van energie in het eigen ver zorgingsgebied zien stijgen tot 448 mill. kWh (toeneming ten opzichte van 1948 10.5 Aan Amsterdam en aan de Samenwerkende Electriciteits Veelal het gevolg van verwaarloosde kou. Maak een eind aan gevatte kou ;door keel, borst en rug in te wrijven met deze krachtige zalf. Verwijdert con gestie,^vergemakkelijkt ademhaling en geeft spoedige verlichting. ^LS het voorjaar is en buurmans tuin staat volop in de bloemen, de Hya cinten heerlijk glanzend, de tulpen hun kelken wijd spreidend in de zon, dan nemen wij ons voor in het komende najaar ook eens een collectie bollen te kopen, opdat ook bij ons de tuin een kleurig voorjaarsaanzien krijgt. Is het eenmaal zo ver, dan denken wij niet aan het voorjaar, dat ligt nog zo ver in onze gedachten. De Dahlia's, de Phloxen en andere najaarsbloemen staan er nog fleurig oij en als na een koude nacht in October, de Dahlia's troosteloos aan hun stokken hangen, door de eerste vorst van hun pracht beroofd dan is het: „O, Ja! Laten wij nu aan bollen denken". Maar er pas seert van alles in ons tegenwoordig zo gecompliceerde bestaan, waardoor het bollen kopen van dag tot dag en week tot week wordt uitgesteld. Uiteindelijk in Januari, herinneren ons, de bloeiende Hyacinthen in de vensters, toch nog aan ons voornemen en we stappen de win kel in met de gedachte, beter laat dan nooit. Meestal is de winkelier uitver kocht, maar heeft hij nog wat liggen, dan is het overschotje niet wat wij ons voorstelden, bovendien is het voor de meeste soorten al veel te laat. Is de winter nagenoeg vorstvrij, dan gaat het met de late tulpen nog wel doch aan gezien de risico wat groot is, beslui ten wij maar liever dit jaar nog maar eens over te slaan en het volgend jaar, beslist! Dan zijn wij beslist op tijd. Wij geloven niet bezijden de waarheid te zijn, als we dit als oorzaak aannemen van het betrekkelijk weinig aanplan ten van bollen. yAN de veronderstelling uitgaande, dat u niet tot de bovengenoemde categorie behoort, gaan we eens na welke de beste plaats is voor de bol len in de tuin. Tulpen in zeer grote verscheidenheid van kleur en vorm, deen het het best in kleine aantallen van elke variëteit. We planten ze in groepjes van tien tussen vaste planten in de border. Tien is al rijkelijk veel als het lage tulpen zijn, maar voor de hoge Darwins die soms iets overhangen is dit prachtig. We moeten erop letten bij de vroegbloeiende vaste planten, Doronicums bijv. geen bollen te plan ten, het zou de schoonheid van de bloei van Doronicums zowel als van de bollen, afbreuk doen. Narcissen plan ten wij tussen houtgewas of tussen hoge vaste planten, het hinderlijke van de afstervende bladeren na de bloei, wordt door de snelle opgroei van vaste plan ten gemaskeerd en de Narcissen kunnen dan lange jaren op dezelfde plaats blij ven staan. Door in het volgend jaar eni ge andere soorten bij te planten ver groten we goedkoop ons sortiment. Ook de tulpen behoeven na het eerste bloeien niet weggedaan te Waar het afstervingsproces storend werkt, nemen we ze met een kluitje uit de grond en planten ze in een achter hoekje van de tuin. Hoewel ze een jaar later niet zo mooi bloeien als de nieuwe zijn ze toch uitstekend, om de bloemen af te snijden en er onze kamer mee te sieren. Productiebedrijven (S.E.P.) werden bovendien geleverd 11 en 4 mill. kWh. De centrale te Velsen wekte 442 mill. kWh. op. De stroomlevering aan de PEN laag- spanningsgebieden omvat 138.061 klein verbruikers; toeneming wegens bouw van nieuwe woningen e.a. 4274 ver bruikers. De stroomlevering aan deze verbruikers bedroeg 123,5 mill. kWh toeneming 9,9 Het aantal electrisch kokenden steeg tot 26.449. Einde van het jaar waren 7563 heetwaterreservoirs in gebruik. Het gemiddeld jaarverbruik per aan sluiting voor verlichting en huishoude lijke doeleinden bedroeg 838 kWh met eën gemiddelde kWh-prijs van 8,85 cent. De zes nog zelf distribuerende ge meenten (Alkmaar, Bergen, Egmond aan Zee, Den Helder, Hilversum en Naarden) namen tezamen 34 mill. kWh af (toeneming 12 De ontvangsten bedroegen f 25,1 millioen, de kosten van opwekking, stroominkoop en distributie f 23,7 mil lioen. Na afschrijving van f 500.000 op het bedrag van f 20 millioen der nog niet uitgevoerde grote bestellingen en f 618.000 voor bijzondere lasten, kon een toevoeging aan de reserve plaats vinden van f 203.364. Zaterdagnacht is de heer J. G. La- rive in een woning in Djakarta-cen- trum door inbrekers doodgeschoten. Het slachtoffer, dat in een kamer zat te lezen, hoorde in de aangrenzende kamer gerucht. Hij betrapte daarna een indringer, die op het punt stond er met zijn radio vandoor te gaan. Toen hij de inbreker naar buiten volg de, werd hij door een schot in de buik dodelijk getroffen. De inbrekers wis ten te ontkomen. (Van onze correspondent te Parijs) O TELT u zich voor een glazen paleis dat zo reusachtig groot is dat ge er met een sportvliegtuig in zoudt kunnen rondcirkelen. En in dat palcis de duizend mooiste auto's die ge u maar kunt voorsteUen. Rond d.e »uj« s e h duizend belangstellenden, die allemaal drie gulden entree hebben betaald. Ja, de internationale automobicltentoonstelling, dm ieder jaar in het Grand Palais, in de schaduw van de Eiffeltoren, wordt *e*0"den va» belang in het leven van de grote wereldstad Par«s. Vergeet niet dat er meer dan een millioen bezoekers naar dat Grand Palais trekken. Dat ge gedurende die „Salon" in heel Parijs practisch geen hotelkamertje meer kunt kragen en dat het in een straal van meer dan een kilometer om dat Grand Palais zo ver- bazend druk is, dat ge er nauwelijks kunt doorkomen. (hoewel niet erg elegant) en die grote Amerikaanse auto's blijken niet eens zoveel duurder te zijn dan de Euro pese wagens uit de middenklasse. De enige wagens die men meteen kan kopen zijn de dure merken, zoals de uiterst elegante Delahaye. Maar die kost 15000 gulden, rijdt één op vijf en haalt honderdvijfenzeventig kilome ter per uur. Maar als u weet dat de benzine hier 54 cent per liter kost, dan begrijpt u dat men wel een zeer groot inkomen moet hebben om een Dela haye, een Talbot, een Daimler (Engels fabrikaat, prijs ongeveer 40.000 gulden) te kunnen houden. De lessen van de Salon, TOCH kan men op deze Salon ver- schillende zaken leren. Ten eerste dat we voorlopig nog niet aan goed kope auto's met straalmotoren of met turbines toe zijn. Verder dat verschil lende fabrikanten hoe langer hoe meer beginnen in te zien dat het niet ver standig is het model van een wagen ieder jaar weer ingrijpend te veran deren. Het merendeel van de automo bilisten is niet in staat ieder jaar een nieuwe wagen te kopen. Voor hen hebben de merken met een z.g. klas siek model dus een zekere aantrekke lijkheid. Zo zegt men b.v. dat het in Amerika chiquer is om in een statige vóóroorlogse Cadillac te rijden dan in een splinternieuwe. En Citroën, die zijn lijnen in meer dan vijftien jaar niet veranderd heeft, is altijd nog een van de populairste auto's in Europa. Maar verder leert men ook dat een auto, die meer dan 12 liter op de 100 km gebruikt, overdrijft. Men kan te genwoordig in ieder autofabricerend land wagens kopen, die met een ben zineverbruik van 1 op 12 toch een gro te snelheid kunnen ontwikkelen. Na tuurlijk moet men dan niet verlangen de snelheidsmeter boven de 130 te kun nen drukken. Maar dat is ook een snel heid die men in Europa, als men om eigen en anderer leven geeft, beter niet kan bereiken. I ATEN we eerst mogen vaststellen dat er de nieuwste modellen uit acht verschillende landen te bewonderen zijn. Dat de goedkoopste, een klein Frans wagentje (één PK, twee plaatsen, luchtkoeling, voorwielaandrijving) 1600 gulden kost en de duurste, een Rolls Royce, zo juist voor 80.000 gulden is verkocht. Voorts: dat er weinig nieu wigheden zijn. Dat de modellen iets eenvoudiger beginnen te worden, en dat men ook in Amerika het nut van snelle maar kleine en zuinige wagens begint te zien .Dat de elegantste en snelste wa gens uit Italië komen (Alfa Romeo, 200 km per uur), dat de Duitsers wel aan wezig zijn, maar' niets revolutionnairs tonen, dat.... Maar wat u misschien meer interes seert is de kwestie, welke auto's men voor een enigszins redelijke prijs kan kopen. Laat ik daar om te beginnen op mogen antwoorden, dat het prac tisch niet mogelijk is een wagen op deze grote Salon te kopen. Eindeloze wachttijden. (~\FSCHOON Frankrijk per jaar meer dan 500.000 auto's fabriceert, is toch de vraag veel en veel groter dan het aanbod. Voor de auto's uit de midden klasse: Citroën, Peugeot, Renault en Simca is er een wachttijd van meer dan een jaar. Dit heeft tot gevolg ge had dat er in nieuwe auto's een soort zwarte handel is ontstaan. Wie daar te recht komt kan voor de nieuwe prijs plus duizend gulden, de wagen meteen mee naar huis nemen. Men kan op de Salon dus wel een Franse wagen bestellen; maar men moet er een jaar op wachten. Dat is jammer, want deze wagens zijn in Frankrijk veel goedkoper dan bij ons in Nederland. De Citroën kost hier b.v. nog geen 5000 gulden. Met de niet Franse auto's ligt het probleem op de Salon eventjes anders. In Frankrijk kunnen namelijk practisch geen buitenlandse auto's worden inge voerd. Frankrijk heeft een eigen in dustrie en vindt het niet nodig devie zen uit te geven voor b.v. Amerikaan se of Engelse wagens. Het gevolg is dat ge op de Salon ook geen buiten landse auto's kunt kopen. Ook dat is jammer want de nieuwe Italiaanse Fiat ziet er zeer aantrekkelijk uit, de kleine Engelse wagens zijn zeer solide 17 Terwijl Langoor en Zwartjan naar zingen bij staan, zoals: men neme tien huis stappen, staan Pim, Pam en Pom stappen vanaf de paal in de richting met elkaar te beraadslagen. De drie van de kerktoren. Weet je nog wel?" hondjes hebben nog steeds niet begre- „Ja, dat is zo!" „Kijk en hier hebben we worden.'pen, dat zij onder een verkeersbord toch ook een kerktoren, je kan hier staan en denken nu maar dat er een duidelijk de spits zien. Misschien moe- schat onder de paal begraven zal lig- ten wij dat óók wel doen!" zegt Pim gen. „Hoe kan dat nou?" roept Pam weer. „Ja, want wij hebben nu eenmaal weer. „De schat wordt toch altijd be- geen kaart om precies te weten waar graven onder de plek waar een kruis we de schat moeten zoeken." „Goed! staat?" „Ja maarwacht eensDan gaan we morgen graven in de valt Pim hem in de reden. „Ferdinand richting van de kerktoren!" vertelde ook. dat er wel eens aanwij- DOOR LOULA G. ERDMAN XXX Van het allereerste ogenblik af vond zij hem gemakkelijk om mee te praten. Dat was de reden waarom zij later, toen zij trachtte een verontschuldiging te vinden voor het feiit dat zij hem niet had verteld wat zij hem had behoren te zeggen, eigenlijk geen rechtvaardiging voor deze fout kon vinden. Nu beant woordde zij zijn vragen eerlijk en zon der vrees. Zij moest de goede antwoor den hebben gegeven, want toen een van Ben's meisjes naar buiten kwam om te zeggen dat het diner klaar was, legde de oude man zijn hand op Beulah's arm, om haar nog een ogenblik vast te hou den nadat de anderen naar binnen wa ren gegaan. „En wanneer", vroeg hij, haar met zijn donkere ogen onderzoekend in het gezicht kijkend, „ben je van plan die kleinzoon van mij te zeggen dat je met hem wilt trouwen?" „De volgende keer dat hij mij vraagt", zei ze. Daarop gingen zij samen lachend de eetkamer in. Er waren twintig volwassenen rond de tafel in de eetkamer. De kinderen aten aan een eigen tafel op de verande. Tussen het tafeleinde van Ellie, waar zij gebraden kip rondgaf, en dat van Da- de, met de schotel met ham voor zich, zaten verspreid neven en nichten, zoons, schoonfamilie en vrienden. Schalen met voedsel werden in de keuken ge vuld, uit naar het scheen een onuitput telijke voorraad. Elaine liet de kan met ijskoude thee voortdurend rondgaan. Het ijs was zo hoog in de glazen, dat het hard en koud tegen hun gezichten lag, wanneer ze dronken. Beulah was zich bewust van Marks nabijheid terwijl hij naast haar zat. De betovering van zijn aanwezigheid maakte deel uit van de betovering van de dag dicht genoeg bij om aan te raken, en toch, vreemd ver weg en on werkelijk. Zij en Mark waren in een eigen wereld, hun knieën raakten el kaar; zelfs zonder haar hoofd opzij te draaien, was zij zich bewust dat hij naar haar keek. Zij wist niet wat zij at. Zij nam de vork op en legde hem neer, automatisch, als in een droom. Oude Dade, ziende hoe het met hen was ge steld, zeide zodra het diner voorbij was: „Er zijn wat rijpe appels aan de over kant bij de weg. Waarom gaan jullie beiden niet een mand vol voor ons ha len?" De bongerd was stil en koel. Er hing een gemengde geur van frisse rijpe ap pels en, niet onaangenaam, ook van rotte. Mark zette de mand neer, en kwam naar haar toe. „Beulah", fluisterde hij. „Beulah, liefste—" Dit alles ging nu door Beulah Ken- zies hoofd en vulde het met herinnerin gen, die door hun schoonheid pijn de den. Daarom duurde het verscheidene minuten voor zij zichzelf meester was en rustig en bijna op natuurlijke topn kon zeggen. „Ik ben nu weer goed, Mark, Laten we naar beneden gaan". HOOFDSTUK V. Dade Kenzie zei dikwijls geksche rend dat hij maar één kind had. Hij bedoelde zijn kleindochter Allison, de dochter van Tom en Julia Kenzie. Zij was het eerste kleinkind, en voor haar geboorte vertrouwde Dade er vast op dat het een jongen zou zijn. Julia Kenzie hoopte vurig dat hij gelijk had. Zij was nooit helemaal op haar gemak geweest met haar schoonvader, of schoon de hemel weet dat de Callaways geen steek minder waren dan de Ken- zies. Misschien hadden ze niet zoveel geld, maar zij waren van goede af komst, en deden nooit dwaze of dolle dingen. Er gingen geen praatjes óver hen rond, zoals over zekere mensen, die zij wel kende. Julia was echt iemand om bedekte toespelingen te maken. Haar beledi gingen waren erg subtiel: men kon cr op ingaan of ze langs zich heen laten gaan. Als de mensen het haar kwalijk namen, ontkende Julia enige opzette lijke bedoelingen en liet doorscheme ren dat het hun eigen schuldig geweten of kwaaddenkendheid was, waardoor ze dachten dat het op henzelf sloeg. Als op haar uitlatingen niet werd ingegaan, werd ze steeds driester, keek ze veel betekenend en legde ze speciale nadruk op de woorden. Indien haar insinuaties een vonk van toorn opwekten, trok zij snel terug, gekrenkt en verongelijkt, terwijl ze te kennen gaf altijd verkeerd te worden begrepen. Alleen Dade wist hoe hij haar moest aanpakken. „Bedoel je mij, Julia?" placht hij te vragen, terwijl hij haar recht van on der zijn borstelige wenkbrauwen aan keek. Onder zijn vaste blik raakte zij in de war en zei onder protest, dat zij hem helemaal niet op het oog had gehad. Ademloos en onsamenhangende woor den stamelend kwam zij uit deze strijd Bjj het voortschrijden der jaren trok zij weinig profijt van hetgeen zij onder vond. Nooit leerde zij haar bedekte toespelingen in bedwang houden. fWordt vervolgd). Mijnhardr Hoofdpijnpoeders. Doos 45 cr. Mijnhardt Hoofdpijntabletten. Koker 75 cc VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.15 Sport. 6.30 Kanker bestrijding. 7.15 Dit is leven. 7.23 Sunset Rangers. 7.43 Berlijns Staatskapel. 7.52 Van het Binnenhof. 8.15 „Gods generaal", hoor spel. 10.45 Avondgebed. 11.15 Festival Ka merorkest. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Tom Erich. 6.30 Lichte noten, blijde tonen. 7.00 Paris vous Parle 7.05 Franse tenor. 7.45 Griekenland. 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Avro allerlei. 9.35 Bel Canto. 10.00 Goede moed. 10.15 },De étude als concertstuk. 10.45 Buitenlands overzicht. 11.15 Avondconcert. VOOR WOENSDAG HILVERSUM 1, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Muziek bij het werk. 9.00 Ochtendbezoek. 9.35 Con cert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Sir Walter Raleigh. 12.00 Dat wil ik nog eens horen. 12.33 Dubbelkwintet. 1.15 Omroep-Dubbel- kwartet. 1.35 Pianowerken. 2.00 Balletmuziek. 3.00 Jeugdconcert. 3.45 Matrozenkoor. 4.15 Bijbelvertelling. 4.30 Negen variaties. 4.40 Klaverskribo Accordeon-club. 5.00 Jack Dawn en de verdwenen paarden. 5.30 De vijf Zapa- kara's. 5.45 Regeringsuitzending. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Mando- linata. 7.15 De discussieclub. 7.30 Harry Da- vidson en zijn orkest. 7.40 „Vandaag". 8.05 Radio Fhilharmonisch-Orkest. 9.10 Heden daagse zendingsvragen. 9.30 Vaudeville Salon orkest. 10.05 In de schaduw van Moskou. 10.15 Orgelconcert. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Sextet Johnny Kroon. 11.45 Hans Hotter. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Onder ons gezeg'd. 8.£3 Sympohnie-orkest. 8.50 Voor dc huisvrouw. 9.00 Beethovens-cyclus. 10.00 Schoolradio. 10.20 Onze keuken. 10.35 Als de stofzuiger zwijgt. 11.00 Populair Nonstop. 12.00 Orgelspel. 12.38 Piano-duo. 1.15 Accordeola- I.50 Zang. 2.00 Gesproken portretten. 2.15 Jeugdconcert. 3.00 Kinderkoor. 3.20 Koksmaat Jan van Leeuwen. 3.50 Speel jij dit ook. 4.00 Vragen staat vrij. 4.30 De Regenboog. 5.00 Het stond in de krant. 5.30 Dolf van der Lin den. 6.20 Dingen van de dag. 6.35 Kwartet Jan Corduwener. 7.00 De arbeider en zijn recht. 7.15 Roy Rogers zingt. 7.30 Voor de jeugd. 8.05 Op dc korrel. 8.15 De parelvis ser 9.10 „Miranda", hoorspel. 10.25 „Zeven mannen en één meisje". 10.45 Tussen mens en nevelvlek. 11.15 Swingtime. 11.40 Charlie Kunz, piano. RADIO-DISTR1BUTIEDIENST LIJN III: 8.05 Concert. 9.05 Lichte mu ziek. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (Vb)- II.00 VGO: Vrcugdo vitaminen. 12.00 VI. Br" Gram. 12.15 Piano. 12.32 Gram. 12.42 Ver volg piano. 1.15 Klassieke muziek. 2.00 Vro- lijko muziek. 2.30 Fr. Br.: Fragmenten ujj Faust. 4.15 Eng. H.S.: Piano en zang. 4.30 Gram. 5.00 Fr. Br.: Ber. 5.10 Gevor. muziek. 5.30 Voordracht. 5.45 Gram. 6.00 Voor de soldaten. 6.30 VI. Br.: Voor de sol daten. 7.30 Napolitaanse liedjes. 7.50 Feuille ton. 8.00 Omroeporkest. 9.00 Actualiteiten. 9.15 Ethnische muziek. 10.10 Rom. kamer muziek. 11.05 Verzoekprogramma. LIJN IV: 8.10 Concert. 9.10 Verz. progr. 10.00 Orgel. 10.30 Rhytlim. Players. 11.00 Dagboek. 11.15 Entr.'Acte Players. 11.45 Voor dracht. 12.00 Eng. H.S.: Gram. 12.15 Eng. L.P.: BBC Var.-orkcst. 1.00 BBC Midi. Light Orchestra. 1.45 Voor de kinderen. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Orkest Tement. 3.30 Voor 6 soldaten. 3.45 Arbeiders-orkest. 4.15 Dagboe 4.30 BBC North. Orchestra. 5.30 Victor 1 vestcr. 6.00 Selbey-trio. 6.15 Hoorspel. Eng. H.S.: Ensemble Ilartley. 7.00 Fr. Opcrettc-muziek. 7.30 Eng. L.P.: Verz-Pr° 8.00 F. Br.: Sympli.-orkest met viool. Symph. Jazzmuziek. 10.20 Orkest Geraia 11.00 Voordracht. 11.15 Orgest Slancy.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4