Sport in 't kort 1 DAGEN Engelse militairen lieten nieuwste tanks zien Geen Russen naar sterk bezet schaaktournooi te Amsterdam Drie jongens pleegden 47 diefstallen De jongste (14 jaar) was de hoofddader De buit van f 2000.— werd opgemaakt Hotel zonder vergunning verbouwd Brits diplomaat door een zingende spion bedrogen Driemaal is scheepsrecht KERKELIJK NIEUWS Vriendelijke attentie De kosten van Europa's herbewapening Z. K. H. Prins Bernhard uit het ziekenhuis In ons polderland niet te gebruiken Griekenland zet spoor verkeer met Bulgarije stil Weer zuiveringsactie op Celebes Defensiedebat in de Franse Nationale Vergadering Er is heel wat te doen over koffieprijzen Dr. Euwe niet kansloos Pim, Pam en Pom als schatgravers Purmerender markt xxxxxxxxx> jjxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx^ Het Radioprogramma DONDERDAG 19 OCTOBER 1950 dip'z'irh ar>esteerde de kinderpolitie te Amsterdam drie jongens f .,onhij a gemaakt aan diefstal van een portefeuille, inhoudende tieoft aan het licht 0e^ Amster^am"ZuW- Het onderzoek in deze zaak «fviloMn anderhalf gebriW!ht; at dit drietal van resP- 14> 16 en 17 jaar in de hhnlTbemiddeld af# fi mmder dan 47 «"«^tallen heeft gepleegd, waarbü Inneent hii elkaar ,be8tond' Me«» mag dus wel aannemen, dat deze ££L» Lr^. JT rU'm '20#0- gest0,en h^ben. Al het geld is door hen afarmp^tool. Van teruKfrevonden' behalve een windbuks en een De zaak is aan het rollen gekomen doordat de jongste, die tevens de hoofddader is, met een schot uit deze windbuks een andere jongen had ver wond. Een agent van politie ging op zoek naar de buks, waarmede gescho ten was, en kwam zo ten huize van deze 14-jarige jongen. De vader zei zeker te weten, dat zijn zoon geen windbuks had, maar toen de agent aandrong om zelf een onderzoek te mogen instellen werd het wapen ge vonden op een verborgen plekje in een rommelkamer. Op de vraag hoe hij aan de buks kwam volgden met stukjes en beetjes de verhalen van de diverse diefstallen. Alle drie jongens komen uit een zeer behoorlijk gezin en krij gen geregeld zakgeld, De epige ver klaring voor het gedrag van deze jon gens is, dat zij het een keer hebben geprobeerd en, toen het zo gemakke- Zware straf geëist tegen de directeur Het Gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren uitvoerig de klacht onderzocht, die was ingebracht tegen de directeur van de N.V. Gooiland, de maatschap pij, die het hotel De Hoge Vuursche exploiteert. Deze N.V. heeft n.1. zonder vergunning van Wederopbouw het ho tel verbouwd en voor toegestane werk- laamheden meer geld en materiaal be steed dan waarvoor vergunning was verleend. Het hotel werd in 1939 door brand gedeeltelijk verwoest en de di rectie was prompt begonnen met het bijeenbrengen van materiaal, teneinde na de oorlog dadelijk met het herstel te kunnen beginnen. Bij de aanvraag om een bouwvergunning was veel minder materiaal opgegeven dan er in werkelijkheid was en toen een ver gunning afkwam voor een verbouwing, die dertien weken zou duren en f 36000 zou kosten, werkte men in werkelijk heid negeri maanden en werd voor f 180.000 verwerkt. Het motief voor de verbouwing het hotel geschikt te maken voor gerepatrieerden was slechts een verzinsel. Had de Utrecht se rechtbank de directeur tot f 10.000 boete veroordeeld, voor het Hof werd thans drie maanden gevangenisstraf ge- eist. De verdediger pleitte ontslag van rechtsvervolging. (Vervolg van pag. 1). Sir Hugh kreeg de eerste waarschu wing, dat er iets mis was, van de Turk se minister van buitenlandse zaken. Deze merkte n.1., dat Von Papen abnor maal goed op de hoogte was van de ge allieerde politiek. Er werd toen een in gewikkelde alarminstallatie aan de brandkast aangebracht, die echter door Cicero ras buiten werking werd gesteld. Een juffrouw op de Duitse ambassa de wist er achter te komen, wie Cicero was. Zij waarschuwde de Britse ambas sadeur en deze, buiten zichzelf van woede, wilde eigenhandig zijn verra derlijke kamerdienaar arresteren. Ci cero wist echter të ontsnappen. De Duit sers hadden hem voor zijn werk drie millioen gulden uitbetaald. Dit bedrag had Cicero op Zuid-Amerikaanse ban ken gezet. Thans leeft hij aan gene zijde van de Oceaan, vermoedelijk in Uruguay, als een achtenswaardig bur ger van zijn renten. De Britse regering heeft sindsdien maatregelen genomen, om een herhaling van deze onaangena me affaire te voorkomen. lijk bleek te gaan, er niet mee heb ben kunnen ophouden. Zij hadden de vaste gewoonte om als zij geld hadden bemachtigd, dit eerst op te maken voor zij opnieuw op roof uitgingen. Het is niet uitgesloten, dat nog meer tevoorschijn zal komen. Het Nederlandse motorjacht Amy II, waarmee de heer J. Schram met zijn vrouw en drie zoontjes een kruis tocht over de Noordzee maakt, heeft bepaald de omstandigheden niet mee. Reeds heeft het tweemaal schipbreuk geleden, maar telkenmale werden de opvarenden op het nippertje opgepikt en het scheepje behouden binnenge bracht. Thans is het opnieuw in moei lijkheden geraakt. Het scheepje verloor dezer dagen in het Kanaal een anker. De heer Schram besloot toen Portland binnen te lopen. Bij het invaren van de haven nam hij echter de verkeerde ingang en liep op een wrak. De Amy II is door het vliegkampschip Indefati- gable opgepikt en de haven van Wey- mouth binnengesleept. ROTTERDAM BOUWT TUNNEL BIJ DELFTSE POORT-STATION Te Rotterdam is men op het ogenblik in de omgeving van het Groothandels gebouw en de plaats, waar het nieuwe station DP zal verrijzen, met een groot werk bezig. Voor het station heeft men n.1. een groot plein gedacht, dat door een brede boulevard zal worden ge kruist. Men rekent hier op een druk verkeer en om nu opstoppingen te voorkomen, legt men onder de krui sing een tunnel aan van plm. 350 meter lengte aan. Men hoopt deze over an derhalf jaar klaar te hebben. SUKARNO NAAR DE PHILIPPIJNEN President Sukarno zal waarschijnlijk In de loop van de eerste week van December een bezoek brengen aan de Phillippijnen. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Brugge (Belgie): Y. v. d. Schoot, candidaat te Zutphen. Be dankt voor St. AnnalandJ. J, de Heer te Benthuizen; voor Kampen'. J. Zwijnen- •>urg te Hulzen (Z.H.). Gereformeerde Kerken. Beroepen te OudegaA. M. v. d Zanden te Warns; te Rtlland-Bath: T. Rienks, candidaat te Amsterdam; te Wa tergraafsmeer, vac. prof. dr. R. Schippers H. van Andel te Vlaardingen. Be dankt voor Leeuwarden (vac. S. W. Bos): L. W. Mons te Berlikum. Chrlst. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Arnhem; C. v. d. Weele te Harderwijk. De stewardess van het Engelse troepentransportschip Chitral, mrs. Allaway, verloor in de win ter van 19441945 haar man bij de strijd in Limburg. Hij werd begraven op het Britse kerkhof in Sittard. Dit kwam de Neder landse militaire leiding aan boord van de Chitral ter ore. Zij zond onmiddellijk een telegram naar Nederland. Hier werden de nodige maatregelen getroffen. Toen de Chitral dezer dagen in Amsterdam arriveerde, stond er een wagen voor mevrouw Alla way klaar, waarmee zij naar Sit tard werd gebracht. Hier kon zij een bezoek aan het graf van haar man brengen. Het spreekt van zelf, dat deze attentie zeer is ge waardeerd. De plaatsvervangers van de Noord- atlantische Raad zijn gisteren bijeen gekomen voor het voeren van bespre kingen. Zij moeten het vóór Zaterdag eens worden over de plannen voor de bekostiging van het bewapeningspro gramma van de staten van het Atlan tisch Pact, dat zich uitstrekt over een termijn van drie jaar. Een commissie uit de Raad heeft kortelings een rap port over deze kwestie opgesteld. Z. K. H. Prins Bernhard zal heden, volledig hersteld, het Academisch Zie kenhuis te Utrecht verlaten. Op me disch advies zal de prins nog enkele dagen rust houden. bewegingen op het doel gericht blijft. Ook maakte men kennis met de Cen- turion, een lichte tank van 30 ton, die vijftig kilometer per uur kan halen. De Engelse militairen hebben staal tjes van hun camouflagekunst laten zien en verder enkele hindernissen ge nomen en tactische ritten gemaakt. Ook demonstreerden zij met hun tanks de deugdelijkheid van de Bailey-brug- gen. Prins Bernhard heeft gisteren met toestemming van zijn artsen het Stads en Academisch Ziekenhuis te Utrecht een uur verlaten, om getuige te zijn van enkele oefeningen met de nieuw ste typen Britse tanks, die in Amers foort werden gehouden. Vijf officieren en 45 manschappen van de Royal Scotch Greys zijn n.1. met vijf tanks per schip uit Duitsland naar ons land gekomen, om deze vechtwagens te la ten zien. De tanks zijn dezer dagen reeds in het polderland nabij Spaarndam be proefd. De Nederlandse legerleiding wilde n.1. weten, of zij daar ook bruik baar zouden zijn. Gebleken is, dat dit niet het geval is. Gisteren reden de vechtwagens rond op de heide tussen Amersfoort en Soestduinen. De verzamelde militairen zagen de 50-tons Cornet, een tank met een bemanning van vier koppen en een snelheid van 35 km per uur. Deze heeft een gyro-stabilisator, waardoor het ka non ook bij de meest onverwachte Griekenland heeft het spoorwegver keer met Bulgarije tijdelijk gestaakt om de toevloed van uit Bulgarije naar Turkiie uitgewezen Mohammedanen te stuiten. Turkije heeft op 8 October zijn grens met Bulgarije gesloten nadat Bulgarije had geëist, dat Turkije bin nen drie maanden 250.000 Mohamme danen van Turkse afkomst zou toe laten. Sinds 6 October zijn ongeveer 100 Mohammedanen op een reis naar Turkije in Griekenland gestrand. Troepen van de Republik Indonesia hebben op Zuid-Celebes tussen 10 en 15 October een zuiveringsactie onder nomen. Een aantal dorpen zijn bezet en de verliezen der guerrilla-benden bedroegen een aantal gewonden en gesneuvelden, zes gevangenen, vele tientallen wapenen en verschillende kisten met karabijnpatronen. De Franse Nationale Vergadering zal Dinsdag een aanvang maken "met een debat over de herbewapening en de uitbreiding van de dienstplicht. Hiermee zullen waarschijnlijk negen vergaderingen gemoeid zijn. Men ge looft niet, dat de regering in gevaar zal komen. tr» kunnen er lang en breed over praten, maar niemand van ons doet afstand van een kopje koffie op zijn tijd. Want waar blijf je. als je je dat genoegen gaat ontzeggen? Integendeel: méér dan ooit komt het er op aan de beste koffie te kopen die U krijgen kunt Liever iets goeds voor Uw dure geld, dan een teleurstelling op de koop toe Verse, krachtige, geuri ge koffie moet het zijn. Die koffie, bovendien door 10 korting in elke prijsklasse goedkoper dan welke andere ook, koopt U bij De Gruyter. Als U óóit het grote voordeel van De Gruyter's 10 korting wilt ondervinden, neem dan nu De Gruyter's Roodmerk koffie. Amerikaanse kampioen Reshevsky wel van de pariij T\e stichting „Internationale schaaktraditie van Amsterdam" heeft te beginnen op 11 November een tournooi uitgeschreven, dat vrijwel alle andere vóór dit tijdstip overtreft. Slechts Boedapest, waar het candidatentournooi ge houden werd, was sterker bezet. Russische grootmeesters komen weliswaar niet, de Hongaren laten verstek gaan, maar daar staat tegenover, dat Samuel Reshevsky, een der candidaten voor de wereldtitel, Najdorf, de Argentijn** crack en dr. Max Euwe zich wèl achter de borden zullen plaatsen. Scheltinga, Van den Berg, Kramer Donner. Het tournooi begint op 10 November, op welke dag het gemeentebestuur d* deelnemers en genodigden in het Stede lijk Museum zal ontvangen en de lo ting plaatsvindt, Zaterdag 11 Novem ber wordt de eerste ronde gespeeld in Twintig spelers zullen in 19 ronden elkaar bekampen. Hun namen zijn Dr. Max Euwe, Reshevsky, Stahlberg, de Zweedse candidaat en Najdojrf, de Ar gentijnse candidaat voor de titel. Ver der komt Dr. Xavier Tartakower (Frankrijk), de enige nog actieve groot meesters uit vroeger jaren. De lijst van deelnemers ziet er voor wat de inter nationale meesters betreft verder als volgt uit; Foltys, de kampioen van Tsje- choslowakije, en Kottnauer, zijn land genoot, Rossolimo, die de laatste jaren verschillende tournooien voor Frank rijk heeft gewonnen, O'Kelly de Gal- way, de Belgische favoriet, winnaar van het zone-tournooi van Europa, Pilnik, landgenoot van Najdorf, die dit jaar zijn debuut in Europa maakte, Golombek, de bekende Engelse schaker, en ten slotte de Nederlandse schakers Van Rijvers en de Graaf (nog) niei naar Frankrijk Duel Slijkhuis- Reiff op Nieuw-Zeeland JQe Zuidelijke internationals Rijvers (NAC) en de Graaf (Limburgia) hebben officieel verklaard, dat zij niet ingaan op het aanbod van een tweetal Franse profploegen. In tegenstelling tot een bericht uit Belgische bladen, dat melding maakte van het plan van de Zuidelijke eerste klassespelers voor Franse profclubs te tekenen. In derdaad zijn enige tjjd geleden onder handelingen gevoerd tussen „scouts' uit Frankrijk en beide spelers. „Stade Francais" had een beroep op de Graaf gedaan. Rusland heeft in hetMoskouse Spartak een waardige voetbalopvolger van het eens zo befaamde team van Dynamo gekregen. De nieuwe favo rieten uit de hoofdstad van de Sowjet- unie beëindigden hun tournée door Noorwegen met een klinkende 07- overwinning op KVIK uit Trondheim. De Britse bokser Don Cockell is halfzwaargewichtkampioen van Groot- Brittannie geworden door k.o. in de veertiende ronde tegen Mark Hart. Te Antwerpen versloeg de Bel gische middengewicht Cyrille Delan- noit de Fransman Krawczyk, doordat deze zich reeds in de vierde ronde ge wonnen gaf. 19. De middag duurt vreselijk lang als prijs hebt uitgeloofd", roept Pom. voor Pim, Pam en Pom, eve ials voor „Ja en gisteren heb je mijn zakmes de konijntjes. Maar eindelijk gaat dan weggegeven", zegt Pam nu ook. „Hé, toch de bel. Zwartjas en Langoor zijn wat zeuren jullie toch over kleinighe- weer de eersten, die de school uitdra- den. Als we de schat hebben, dan kun- ven. Ze vergeten helemaal om de nen we honderd fluiten en zakmessen meester een hand te geven, zo'n haast kopen". Bij de Hoofdweg aangekomen, hebben zij. En achter hen aan komen geeft Pim aanwijzingen aan de konijn- de drie broertjes. „Nu, hoe heb ik dat tjes. „Zien jullie de kerktoren? Nou in voor elkaar gekregen", vraagt Pim met die richting moet je graven. Het hin- een trots gezicht. „Oh heel goed, alleen dert niet hoe ver!" vind ik het niet leuk, dat je mijn fluit Wim Slijkhuis zal op 12 Decem ber per vliegtuig uit Londen naar Nieuw-Zeeland vertrekken, teneinde deel te nemen aan internationale athle- tiekwedstrijden, waarop o.m. ook de Belg Gaston Reiff en enkele Zweden uitkomen. De wedstrijden worden ge houden van 26 December tot 2 Janu ari. De bekende Duitse gewichtheffer Josef Straszberger is op 56-jarige leef tijd overleden. Deze krachtman werd eerste in de zwaargewichtklasse bij de Olympische Spelen in 1928 te Am sterdam. In 1932 veroverde hij op dit nummer te Los Angeles de bronzen medaille. Na afloop van de wereldkam pioenschappen gewichtheffen werd te Parijs voor een speciale jury een con cours gehouden om de titel van de mooist gebouwde en best algemeen lichamelijk ontwikkelde athleet ter wereld. Deze titel werd toegekend aan de Amerikaan Farbotnik. Tot de scheidsrechters, die tijdens het tournooi om de wereldbeker in Brazilië de waardering van officials en publiek verwierven, behoorde ook on ze landgenoot K. L. van der Meer. Hij is sindsdien zowel van Argentijnse als van Braziliaanse zijde benaderd met bepaalde aanbiedingen, en door som' mige Zuidamerikaanse bladen is zelfs verzekerd dat men hem eerlang in Brazilië als referee in actie zal kun nen zien. De heer van der Meer heeft in dit opzicht echter geen enkele toezegging gedaan. PURMEREND, 18 Oct. - Op de grote na- jaarsmarkt, die heden alhier werd gehouden, was het aanbod 730 runderen, tegen vorig jaar 923 stuks, dus thans 200 stuks minder. Het viel te verwachten, dat het aanbod wel iets minder zou zijn, daar door de hevige regenval in September al heel wat koeien zijn opge ruimd. Ook het bezoek was minder; men miste veehandelaars uit Zuid-Holland, die altijd vaste bezoekers waren op de grote markt. De handel in de gelde-koeien zette heel kalm in, maar daar er enkele grossiers aan wezig waren, die nogal wat goede vleesbeesten opkochten, gingen verschillende aankopen boven de notering uit, de afloop was elhter zeer stug. Daar het aanbod van de verse melkkoeien heel gering was, was de handel daardoor iets leven diger, hoewel de gang van zaken heel matig bleef. Het was gelukkig, dat er voor het kleine aantal pinken nogal wat vraag was vöor de slacht, anders zou de handel even stug geweest zijn als dit het geval was voor de graskal- Veren, waarvoor 'maar weinig vraag bestond. Gemeld kan nog worden, dat Maandag op de grote(I) markt van jong vee, slechts twee gras kalveren waren aangevoerd. De aanvoer en de prijzen waren: 585 gelde- koeien van f 540—f 750; 87 melk- en kalf- koeien van f 650—f 975; 22 pinken van f 350 f 600; 36 graskalveren van f 200—f 275. X DOOR LOULA G. ERDMAN X 22) Tegen de afkeuring van Julia in, steunde Dade haar verlangens. „Een jurk beschermt niet genoeg", zei hij. „Wij rijden door onkruid zo hoog als de paarden zelf. Dikwijls moeten we over prikkeldraad klimmen. Geef haar passende kleren". Als ze samen uitreden, praatte Oude Julia, in voortdurend ontzag voor haar schoonvader, kocht de overall en de hoed, niet zonder veel tégensputteren. Grootvader en kleindochter reden over zacht gloeiende velden, zij daalden van kleine heuvels naar prachtige valleien, dan beklommen zij v/eer de heuvels, vanwaar zij uitzagen over mijlen bouwland met in de verte huizen en schuren en uitgesrekte bijge bouwen de hofsteden en huizen van hun vrienden en buren. Het meisje Al- lison kon zelfs duidelijk verschillende kleine plaatsen zien Belton, en de torenspits van de Baptistenkerk in Mid land, en zelfs, als het helder was, rook van Rockwell, twintig mijlen ver weg. Zij voelde evenwel dat grootvader zel den naar deze dingen keek. Hij had hoofdzakelijk aandacht voor de velden die van hem waren. Deze velden waren aangelegd volgens het patroon van een dambord, een opzet altijd volgens plan en onder toezicht van Oude Dade zelf, die zorgvuldig rekening hield met hetgeen vroeger was ver bouwd, zowel in het afgelopen jaar als in enige jaren daarvoor. Hiertoe behoor den zestien hectaren maïs, groen en hoog en recht. Allison hield van de maïs. Hij was zo volkomen onafhankelijk en van zichzelf verzekerd. Als de droogte kwam, zoals soms gebeurde, en de maïs verschrompelde tot een ziekelijke cari- catuur van zichzelf, kon zij het gezicht er van niet verdragen en weigerde zij haar grootvader op zijn tochten te ver gezellen. Zij hield minder van de tarwe, want hij boog zo gedwee bij ieder wind je, rimpelend en golvend in volmaakte harmonie met ieder luchtstroompje. Een tocht over 't terrein met Groot vader was geen kleinigheid, want de oude man had een bezitting groter dan de meesten. Hij had niet alleen voor zichzelf maar ook voor zijn zonen ge kocht. Nu bebouwden hij en Tom de hectaren die ook voor Ben bestemd waren geweest. Maar Ben had een klei nere plaats verderop verkozen een met minder gerief, maar geheel van hemzelf zodat hij kon doen wat hij wil de Julia zei dat Opal er de hand in had gehad, en zij kon niet zeggen dat zij het haar kwalijk nam. Dade met zijn kleindochter alsof hij met zichzelf sprak. Hij zag de een of andere wolk die regen betekende en door zijn vijftigjarige ervaring wist hij dat te zeggen. Of hij sprak over de lar ven in de maïs en wat zij betekenden voor het gewas. Soms was het een ruwere, aardse wijsheid, die van zijn lippen kwam en het kind luisterde zonder preutsheid Later, toen zij be merkte dat zij niet de valse ingetogen heid en kieskeurig! eid van andere meis jes bezat, schreef zij dit toe aan de om gang met haar grootvader. Persoonlijk verachtte zij de houding van deze meis jes. Zij voelde altijd dat de gemaakt heid van de mensen zulk een hoeveel heid van slechte gedachten verborg, dat zij vuilheid zagen in de eenvoudigste en meest alledaagse' gebeurtenissen van het leven. Zij had geen ongezonde nieuwsgierigheid, geen donkere plekken in haar geest, zij was nooit bang de dingen in het gezicht te zien en ze uit te praten. Dit leerde zij van haar groot vader evenals zij leerde rijden een voudig, natuurlijk en vroegtijdig. Door met hem te rijden begon zü het gevoel te begrijpen, dat een man voor zijn land kan hebben. Zij geloofde niet dat er iemand was, zelfs grootmoeder niet, die precies wist wat hij voelde voor zijn bedrijf. Er was iets in de lief de die een man bezit voor goed, rijk land, wat hij voor geen enkel ander bezit kan hebben, wat zelfs de liefde overtreft, die hij voor zijn vrouw voelt. Zij kon naar hem kijken wanneer hij uitzag naar zijn velden, bedekt met vroege morgennevel, of badend in de schuine stralen van de namiddagzon. Zij zag dan tederheid, kracht en trots in zijn blik. Als hij bukte om een blaadje van de mais, dat juist door de grond kwam, van aaderbij te beschou wen, voelde zij hoe daar voor haar de krachten van God en mens samen smolten hoe geduld en wijsheid samenwerkten in een groot verbond, waarbij ieder lid afhing van de ander als een medewerker, welke hij intiem kende en diep respecteerde. Oude Da de kende, als iets onscheidbaars, de geweldige trots die voortkomt uit het gebruik daarvan volgens de wetten der natuur. Hij kende ook het uitbun dig gevoel van vrijheid bij het zien van eigen velden zoals zij zich uitstrekten in volle breedte tot aan de horizon, en verder. Allison begreep dit gevoel van hem zo goed, dat zij nooit belangstel ling kon voelen voor kleine dingen et kleine zielen. Zij speelde niet met pop pen als andere meisjes. Later voelde zij niets voor handwerken, noch voor gegichel en gebabbel over Rauwighe den en nieuwe modegrillen of manie ren. (Wordt vervolgd) RESHEVSKY .naar Amsterdam. de grote zaal van de Vereniging voor de Effectenhandel. Met de organisatie van dit tournooi is een bedrag van f 50.000 gemoeid. De eerste prijs bedraagt f 2000, de tweede prijs f 1500, de derde f 1000 en de vier de f 750. Er zijn in totaal tien geldprij zen. De spelers krijgen voor een remi se partij f 22.50 als premie, voor een winstpartij f 45. OLYMPISCHE DAG OP ZONDAG 17 JUNI. De Olympische Dag 1951 zal op Zon dag 17 Juni in het Olympisch Stadion te Amsterdam worden gehouden. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Fiano-duo, 6.13 Eine kleine nachtmusik. 6.30 Land- en tuin bouw. 6.45 Leger des Heilskwartier. 7.IS Levensvragen. 7.30 Nocturne. 7.40 „Vandaag". 8.05 Proloog. 8.15 Gildefeest. 9.37 Gram.- muziek. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Kerkkoor. 10.45 Avondoverenking. 11.15 Sym- phonisch gedicht. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur, 6.15 Tafeltennissers. 6.20 Sportproblemen. 0.30 Hugo de Groot. 7.10 Brandweer. 7.20 Een lied en een vleu gel. 7.45 Gram.muziek. 8.20 Concertgebouw- Orkest. 9.25 Liederen van Hugo Wolf. 9.45 Ronde-tafel gesprekken. 10.15 Let op de bet 11.15 Sport. 11.30 Gram.muziek, VOOR VRIJDAG HILVERSUM 1, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. - 8.18 Tivoli- orkest. 9.00 Beethoven-cyclus. 10.05 Morgen wijding. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Neder landse kunstenaars. 11.10 Radio-feuilleton. 11.30 Johan Jong, orgel. 12.00 Hugo de Groot en orkest. 12.30 Mededelingen. 12.33 Sport en prognose. 1.20 Pierre Palla, orkest. 1.35 The Skymasters. 2.00 Kookkunst. 2.20 Omroep- Kamerorkest. 3.00 Ons volk in zijn dichters, 3.20 Primo Scala- en The Keynotes. 3.35 Her haling Hersengymnastiek. 4.00 André Kostelanetz en orkest. 4.30 Door het aethervenster, 5.00 Filmland. 5.20 Wij en de muziek. 6.15 De Vara feliciteert. 6.45 Denk om de bocht. 7.00 Meisjeskoor. 7.15 Lezing door M. A. Reinalda, 8.05 Het nieuwe boek. 8.10 Viool en piano. 8.35 Lezing door ds. J. J. Thomson. 9.00 Men vraagt.... en wij draaien. 9.30 Aether- fomm. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Paul Godwin, Bruce Lowe en Cor Steyn. 10.45 Avondwijding. 11.15 Causerie. 11.30 Sympho- nie-concert. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.30 Muziek bij liet werk. 9.35 Symph. morgenconcert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.platen. 11.30 Zangrecital. 12.00 Composities van Eric Coatrs. 12.33 Zigeunerkwintet. 1.15 Vocaal Ensemble. I.45 Gram.platen. 2.00 Metropole-orkest. 2.40 Van oude en nieuwe schrijvers. 3.00 Promenade orkest, 4.00 Poolse liederen. 4.30- Piano-recital. 5.00 Dat wil ik horen. 5.30 Zang en spel. 6 00 Gram.muziek. 6.15 Evangelie in Espe ranto. 6.45 Geestelijke liederen. 7.15 Rege ringsuitzending. 7.40 „Vandaag". 8.05 Disco actualiteiten. 8.15 Valerius-suite. 8.30 Omroep- Theaterkoor. 8.45 Klankbeeld. 9.45 Gram. muziek. 10.00 De levende kerk. 10.15 Bijbel en muziek. 10.30 Hollandse schilderkunst. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Avondconcert. RADIO-DISTRIBUT1EDIENST LIJN III: 8.05 Concert. 9.05 Gram. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VI.). 11.00 VGO: Kwintet van Brahms. 11.30 Paul Bobeson. II.45 Glenn Miller. 12.00 VI. Br.: Piano muziek van Chopin. 12.15 Orkest Loos. 1.15 Mertens en Barany. 2.00 Cantate van Bach. 2.30 Fr. Br.: Ballermuziek. 3.00 Schumann. 4.15 VI. Br.: Casino-progr. 4.45 Govar. muziek. 5.10 Ensemble Heyne. .6.00 Gram. 6.10 Ned. declamatie. 6.20 Clavecimbel. 6.30 Voor do soldalen. 7.30 Piano-concert. 7.50 Feuilleton. 8.00 Filmrevue. 8.15 Omroep Symph .-orkest. 10.15 Gram. 11.05 Gram. LIJN IV: 8.10 Concert. 9.10 Verz.progr. 10.00 Orgel. 10.30 Oscar Rabir 11.00 Dag boek. 11,15 Mijnwerkers-orkest 11.45 Voor dracht. 12.00 Eng. H.S.: Gram. 12.30 Voor de arbeiders. 1.00 Eng. L.P.: BBC North. Orch. I 45 Voor de kinderen. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Orkest Roy. 3.30 Voor de cldaten. 3.45 Eng. H.S.: BBC Welsb Orchestra. 4.30 Eng. I..P.: Orgel. 5.00 Fr. Br.: Ber 5.10 Voor de zieken. 6.00 Voor de soldaten. 6.30 Piano muziek. 6.45 Causorie. 7.00 Gram. 7.30 Eng. I..P.I Ray's a Laugh. 8.00 Lue- La Veuve Joyeuse, perette van Fr. Lch&r 8.30 Keur d'artifices. 8.45 Eng. L.P.: Verz.progr. 9.30 Lux.: Le Pélc-Mêle, orkest Hélian. 10.20 Vic Leww, 11.00 Voordracht. 11.15 Orgel.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 8