Fa. Beemsterboer Stad en Omgeving DE FILMS VAN DEZE WEEK Reeds nu Belangstelling voor volksconcert klein, maar niet teleurstellend Najaars-expositie van de „Kring door burgemeester geopend Belangwekkende bijeenkomst voor verloofden en jonggehuwden In basketballcompetitie deed de zone-verdediging zijn intrede Interieur matrassen Tweede optreden van Willem Noske en Sas Bunge Over muziek-heidenen en een onoverbrugbare kloof Hervatting Moedercursus van „Het Witte Kruis" Groninger vereniging houdt jaarvergadering Dansavond voor het MSF T. C. Govers paddenstoelen in 't museum TIVOLI „Saboteur" DE WITTE: „Jungle-regiment" Verrijking voor het culturele leven Mr A. Bouman sprak in de Lutherse kerk Verhelderend en eerlijk betoog Slechthorende stadgenoten even uit de sleur Berini-station geopend Tussen Haaks en Kuif-je IN HET KORT Anna Paulowna Julianadorp Drukke dag voor JVC Texel Urk kunt U komen kijken Verrassende resultaten van H.R.C.-ploeg Ook de dames weren zich uitstekend ZATERDAG H OCTOBER 1950 Dat er in Casino gisteravond nog vele onbezette stoelen waren, behoefde voor Willem Noske en Sas Bunge geen aanleiding te zün om te denken, dat hun concert van Donderdagavond bij muziekminnend Den Helder minder in de smaak zou zijn gevallen. Het aantal stadgenoten, dat graag een avond „opoffert" om eens naar een violist en een pianist te gaan luisteren, is nu eenmaal niet bijzonder groot. Het is op zichzelf al een verheugend verschijnsel, dat de belangstelling groeiende is. Drie of vier jaar geleden kon men reeds tevreden zijn, wanneer meer dan tweehonderd mensen naar een dergelijk concert kwamen luiste ren. De tijd zal komen, dat men twee avonden achtereen een volle zaal heeft. De ervaring op andere terreinen van de kunst (wij denken aan de toneel voorstellingen voor de Volksuniversi teit en de beide opvoeringen van „De Krijtkring" door Nel Oosthout geeft in dit opzicht reden tot optimisme. Het zal met de muziek wel langzamer gaan, omdat nog zovelen menen (dik wijls terecht) dat er een te grote kloof bestaat tussen hen en de meer serieuze muziek. Het is te wensen, dat steeds meer van deze „muziek-heide nen" gaan begrijpen, dat concerten als Volksconcert van gisteravond deze kloof juist kunnen verkleinen, M'sschien hebben wel enkele van deze „muziek-heidenen" de stoute gang naa*- Casino gewaagd. Stellig zullen zij verrijkt naar de' geest (en slechts een gulden armer naar de portemon- naie) naar huis zijn gegaan. Willem Noske en Sas Bunge speel den geen „verstrooiiningsmuziek", maar De Helderse afdeling van het Witte Kruis heeft nu reeds verscheidene ja ren achtereen een z.g. „Moedercursus" georganiseerd, met het doel voorlich ting te geven aan verloofden en jonge moeders en ook aan ouderen die moei lijkheden ondervinden bij de baby verzorging. Ook dit jaar zal weer een Moeder cursus worden gehouden, gevolgd door een viertal lessen over de verzorging van de kleuter. De cursus, die op Maandag 30 October begint, wordt door de districts-huisbezoekster zr. W. A. Haringhuizen uit Alkmaar iede re Maandag- en Donderdagmiddag van kwart over twee tot kwart vóór vier gegeven in de bovenzaal van café „Postbrug". Het zal niet nodig zijn, uitvoerig toe te lichten, van hoe grote waarde het volgen van deze cursus kan zijn. Ook de kosten kunnen geen bezwaar zijn, want deze zijn gesteld op een rijks daalder voor alle veertien lessen. De genen. die reeds in vorige jaren de Moedercursus hebben gevolgd, kun nen zich nu opgeven voor de cursus Kleuterverzorging, waarvoor dan een gulden in rekening wordt gebracht. Dames, die deze cursus (sen) willen volgen, dienen zich uiterlijk volgende week Zaterdag mondeling of schrifte lijk op te geven aan het Witte Kruis, Breewaterstraat 72, onder bijvoeging van het cursusgeld. Een spoedige aan melding is wel gewenst, daar maxi maal dertig cursisten kunnen worden ingeschreven. Op Vrijdagavond 27 October houdt de Groninger vereniging „Stad en Ommelanden" haar jaarvergadering in „Musis Sacrum". De agenda vermeldt ó.m. een bestuursverkiezing. Van de vijf aftredende bestuursleden zijn er slechts twee herkiesbaar, zodat mins tens drie nieuwe bestuursleden uit de vergadering moeten komen. Daarom wordt gerekend op een extra grote belangstelling van de leden. Ook zal in deze vergadering het een en ander worden besproken over de feestavond, die op Zaterdagavond 18 November zal worden gegeven. toch zal de evenwichtige en harmo nieuze klankenstroom langs geen der toehoorders zijn heengegaan. Ook zon der dat men ieder werk kon door gronden in zijn compositorische op„- bouw, heeft men zeer veel kunnen ge nieten, omdat immers de muziek in de eerste plaats een taal spreekt tot het hart. Om deze taal iets meer verstaanbaar te maken, heeft Willem Noske ieder werk op eenvoudige en duidelijke wij ze ingeleid. En tijdens de uitvoering der composities speelden zowel hij als Sas Bunge met evenveel bezieling en overgave, als zij de avond tevoren voor een stampvolle zaal hadden ge daan. De Muziekkring komt warme dank toe, juist voor het organiseren van dit Volksconcert. Hopen wij slechts, dat men niet om der wille van de financiën behoeft te besluiten tot het beëindigen van dit in cultu reel opzicht zo belangrijke werk. Vandaag over een week wordt in „Formosa" een dansavond gegeven ten bate van het Marine Sanatoriumfonds. Dit zal stellig vele danslustigen inte resseren, temeer omdat de muziek wordt gespeeld door de band van de Marinierskapel, onder leiding van de adjudant der mariniers K. Kokelaar, een oud-Nieuwedieper. Het bal staat onder leiding van de heer L. Nottel- man. Ter afwisseling geeft de Rotter damse goochelaar en telepaath Eddy A. Schuyer enige malen een demon stratie van zijn kunnen. tylen kan nu reeds toegangskaarten kopen bij het sigarenmagazijn K XVIII in de Keizerstraat. in diverse prijzen. DIVANBEDDEN en DUBBELE DIVANBEDDEN uit voorraad leverbaar DUBBEL VELOURS vanaf 7.95 per meter. KONINGSTRAAT Men verzoekt ons mede te delen, dat morgenochtend om tien uur in de Palmstraat niet voorgaat ds. J. Borg- hardt, maar ds. J. W. Sepmeijer. In het Natuurhistorisch Museum aan de Eerste Vroonstraat is gisteravond een expositie ingericht, die de belang stelling van alle natuurvrienden ver dient. In drie lokalen werd een bijzonder uitgebreide sortering paddestoelen en zwammen in alle mogelijke variëteiten tentoongesteld. De dames en heren, die deze expositie hebben voorbereid, in het bijzonder mej. Held, de heren Harder en Groen, en de leden van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie, komt een woord van lof toe voor het veie werk dat zij hebben verzet om al deze verschillende soorten en variëteiten te verzamelen. Gezien de geringe houd baarheid van het materiaal moest het zoeken de laatste dagen gebeuren. Zij zijn er in geslaagd, te zorgen voor een verrassend grote verscheidenheid. Bij het zien daarvan komt men onder de indruk van de onuitputtelijkheid, de veelkleurigheid en de verwonderlijke gevarieerdheid in het rijk der natuur, zoals dat zich ook in onze omgeving openbaart. En nu geldt dat nog slechts een beperkt gedeelte van dat onmete lijke rijk. Behalve paddenstoelen en zwammen vindt de bezoeker een fraaie collectie vruchten van heesters en bomen, die in ons land kunnen gedijen. Uit de kost bare verzameling van de heer Groen zijn daarbij ook exemplaren gevoegd, die uit verre landen afkomstig zijn, alsmede een aantal onderdelen van zijn waardevolle herbarium. Het loont de moeite, een bezoek te brengen aan deze tentoonstelling, die vanmiddag is geopend van half vijf tot zes uur, vanavond van zeven tot tien uur, en morgenmiddag van drie tot vijf uur. gxaeccno Gestreept flanel 1.60 Pyamaflanel, effen 2.15 Wit flanel 2.05 Lingeriekatoen bleu 1.40 Lingeriekatoen zalm en rose 1.88 Graslinnen 90 breed 120 breed 150 breed 190 breed 1.92 3.05 3.45 3.60 SLUISDIJK-STRAAT 73 De meester van de thriller, de be faamde regisseur Alfred Hitchcock, vervaardigde de film „Saboteur", die tot en met Maandag in de Tivoli-bios- coop wordt vertoond. Voor de hoofdrol van deze uitermate spannende rolprent werd Robert Cummings gekozen, die al in menig „filmavontuur" verzeild geraakte. Cummings speelt ditmaal de vermeende saboteur, op wie een hals starrige achtervolging wordt ingezet. In orachtig gefilmde omgevingen laat H1 '->cock de .saboteur" komen, onder ar We in een circuswagen, waardoor nr'* in een ongewone spanning komt. D;' ••ecept, de bioscoopbezoekers bui- te- de acteurs om, naar een ongekend sc'-^pe climax voeren, is behalve aan Hitchcock slechts aan enkele andere filmregisseurs bekend. Zo zal men zich ongetwijfeld Hitchcocks verfilming van „Rebecca" nog herinneren. In de voor naamste rollen wordt Cummings bijge staan door Priscllla Lane (het meisje dat ten slotte overtuigd raakt van „zijn" onschuld) en Norman Lloyd (de werkelijke saboteur). Een voortreffelijke film. die men niet mag missen. Een film met Jean Gabin in de hoofd rol verzekert sterk spel. Zo ook weer de Ameriitaanse film „Jungle-regiment" waarin Gabin stellig geen gelegenheid onbenut laat om de bioscoopbezoeker te overtuigen van zijn bewonderens waardige acteertalenten. Ook het ver haal is „sterk" zodat de sympathieke Franse acteur zich wel bijzonder op zijn plaats moet hebben gevoeld in „Jungle regiment", Tijdens een staking doodt Clement een politieman. Na vele avon turen weet hij als La Farge naar Afrika te ontkomen, waar hij zich bij de Vrije Franse Strijdkrachten voegt. La Farge bereikt na vele heldhaftige handelingen een hoge rang. Als men er ten slotte evenwel achter komt, dat LaFarge de moordenaar Clement is, wordt hij ge degradeerd tot gewoon soldaat. En als zodanig sneuvelt hij ook. „Jungle-regiment" is een bezoek aan de Witte waard. De burgemeester, mr. G. D. Rehorst, heeft gisteravond In het atelier aan de Prinsenstraat de najaarsexpositie van de „Noorder Kunstkring" geopend. Den Helders eerste burger bekende in zijn toespraak tot de leden en genodigden, dat er wel eens gelegenheden zijn, waarmede een burgemeester eigenlijk een beetje verlegen zit. Er is immers altijd enige tijd nodig om zich in het onderwerp dat aan de orde is in te ieven. Wei, burgemeester Rehorst, die in gezelschap was van zijn echtgenote, mocht zich dan al niet volledig hebben Ingeleefd, hij moest toegeven dat hij bij binnenkomst aangenaam verrast was door het tentoongestel de werk. Burgemeester Rehorst vroeg zich in zijn openingswoord wel af, waarom zo weinig specifiek Helderse doeken wa ren geëxposeerd. eD heer Rehorst doel de op werk, dat betrekking heeft op onze stad. „Ik geloof dat het mogelijk is", aldus de burgemeester, „om het stadsbeeld naar voren te brengen. Dat zou een verrijking betekenen voor het culturele leven van Den Helder, dat in sommige opzichten nog moet worden opgebouwd". De spreker wilde dan ook een beroep doen op de Helderse schil ders, om op deze voet het werk voort te zetten. De burgemeester besloot zijn toespraak met de wens uit te spreken, dat de expositie een belangrijk bezoek mocht trekken, en dat deze belangstel ling de exposerenden zou bemoedigen om op de ingeslagen weg voort te gaan, in het belang van het culturele leven, èn in het belang van Den Helder. Aan deze rede was een welkomst woord van de voorzitter, de heer P. Quast, voorafgegaan, waarin deze met onmiskenbare trots gewaagde van de vorderingen die de leden van de „Kring" in de loop der jaren hebben gemaakt. Verheugend was ook de mede deling dat de .Kring" enkele nieuwe leden telt. Voorts memoreerde de heer Quast de binnenkort te organiseren expositie voor „schilderend Den Hel der", die werk zal bevatten van niet- leden. Toen de burgemeester was uitgespro- De derde en laatste bijeenkomst in de Interkerkelijke Gezinsweek heeft om twee redenen volkomen aan zijn doel beantwoord. Ten eerste was de Lutherse kerk aan de Wezenstraat tot de laatste plaats bezet, en ten tweede heeft de spreker van gisteravond zijn uiterst moeilijke onderwerp zo helder en nuchter behandeld, dat zijn toehoorders geen ogenblik spijt hadden van hun komst naar het kerkgebouw. Verrassend nieuwe dingen heeft mr. A. Bouman niet gezegd, maar het was reeds van grote waarde dat deze Amsterdamse sexualoog met ervaring en levenswijsheid de voornaamste factoren ln de voorbereiding tot het huwelijk belichtte. Ongetwijfeld zal het onderwerp van deze derde bijeenkomst aan de grote belangstelling niet vreemd zijn ge weest. In bijna ieder mensenleven is eenmaal de keuze van de levenspartner één der grootste problemen. Het is wel licht de zwaarste opgave, waarvoor de man en de vrouw kunnen worden ge plaatst. Het wordt in heel veel geval len niet als zodanig aangevoeld, en men is zich niet altijd bewust van de prin cipiële onherroepelijkheid van de hu welijksverbintenis. De lichtvaardigheid, waarmee veelal het ja-woord wordt uitgesproken, zou in dergelijke geval len in niet mindere mate aanwezig zijn, wanneer de practische mogelijkheid tot scheiding buiten beschouwing werd ge laten. Dat er zo veel „ongelukkige hu welijken" zijn, is grotendeels een ge volg van de oppervlakkigheid, waar mede zij werden aangegaan. Vooral in geestelijke zin ontbreekt aan de voor bereiding tot het huwelijk dikwijls zeer veel. Uitvoerig heeft mr. Bouman bespro ken, in welke zin de jongen en het meisje, die over trouwen gaan denken, zich op de huwelijkse staat dienen voor te bereiden. Hij ging daarbij zeer prac- tisch uit van de lichamelijke en geeste lijke krachten, die de mens voeren tot de keuze van een levenspartner, die meer is dan een „levenskameraad". Man en vrouw zijn in aanleg zodanig, dat zij ieder op zichzelf in wezen on volledig zijn. Zij kunnen hun mens-zijn eerst in volle zin beleven, wanneer zij zich kunnen geven aan, en worden aangevuld door „de ander". Het woord „wederhelft" geeft dat zo duidelijk aan. De volkomen natuurlijke aantrek kingskracht tussen de beide sexen helpt bij het leggen van het eerste contact tussen de jongen en het meisje. Beide partijen moeten dan trachten, elkander in hun totale wezen te peilen. Zij staan voor de opgave, té bepalen of de ander de eigenschappen bezit, die van de „we derhelft" worden verlangd. De spreker betoogde, dat de verlovingstijd hiertoe van grote betekenis is. Wederzijds kun nen dan, binnen de mogelijkheden die de verloving toestaat, wel zoveel er varingen op geestelijk, lichamelijk en sexueel gebied worden 'opgedaan, dat beide partijen ten slotte weten of zij de grote stap kunnen wagen of niet. Openhartig en leerzaam was hetgeen mr. Bouman daarover nader te vertel len had. Ook het zevental vrij belang rijke vragen, dat na zijn causerie schriftelijk werd ingediend, kreeg een eerlijke, rechtstreekse en verhelderen de beantwoording. Op 74-jarige leeftijd is te Arnhem overleden prof. A. A. Verdenlus, hoog leraar in de Nederlandse taal- en let terkunde aan de Amsterdamse univer siteit. Bijna zestien jaar geleden, om pre cies te zijn: op 14 December 1934, werd in Den Helder een afdeling op gericht van de Vereniging tot bevor dering der belangen van slechthoren den. Het werk van deze vereniging, die in onze stad een dertigtal leden heeft, is tot nu toe weinig in het licht der openbaarheid getreden. Toch wer den reeds vele malen gezellige mid dagen en avonden georganiseerd voor slechthorende stadgenoten, die onder normale omstandigheden enigszins bui ten het gezelligheidsverkeer staan. Ook deze week is een bijeenkomst gehouden, waarin de bezoekers zich konden amuseren met een allergenoe- gelijkst programma'tje, dat werd aan geboden 'door de heren Tom Borger- ding en Jan de Man, met medewer king van Arie Sieders en het kwartet „De Tilohé's". Grapjes, schetsjes en liedjes wisselden elkaar af en er werd zelfs een wedstrijd in hersengymnas tiek gehouden. Dat alles was moge lijk, doordat de bezoekers waren voor zien van een koptelefoon, die op een geluidsversterker was aangesloten. De voorzitter van d^ afdeling, de heer H. Abbenes, heeft namens de aan wezigen een hartelijk en welgemeend dankwoord gesproken. De avond was ook wel bijzonder in de smaak geval len. Het bestuur wil trachten, binnen niet al te lange tijd weer iets derge lijks te organiseren. Slechthorende stadgenoten, die zich bij de afdeling willen aansluiten, kunnen zich opge ven bij de secretaresse, mevr. Vla ming, Bassingracht 33, die desgewenst nadere inlichtingen wil verstrekken. Onder grote belangstelling van vrien den en relaties opende de firma Hey- ligenberg gistermiddag om vier uur zijn nieuwe aanwinst, het Berini-hulp- motorstation aan de Sluisdijkstraat. Het vervallen woonhuisje Sluisdijk straat 4 kon bij de zaak in de Keizer straat worden getrokken, waartoe ook een gedeelte van de steeg moest wor den overdekt. Het „Gazellehuis" en het „Berini-station" zijn nu tot een zeer practische eenheid geworden, ter wijl toch een zekere scheiding tussen beide afdelingen behouden bleef. De etalages en de entrée aan de Sluisdijk straat vormen een verfraaiing van deze straat. De verkoopruimte is modern en licht, en de daarachter gelegen werkplaats werd van de modernste hulpmiddelen voorzien, o.m, een lucht- compressor met verschillende aanslui tingen. Een origineel idéé is de toepas sing van voormalige zuurstoftanks uit vliegtuigen als reservoirs voor diverse brandstofmengsels. De verbouwing werd onder architec tuur van de heer L. Sok tot stand ge bracht. De heer A. Stam verzorgde het schilderwerk en de heer J. van Dam het loodgieterswerk. De Nederlandse kustvaarder „lm- manuel" kwam gisteren binnendoor uit Schoonaarde en vertrok, na uitge klaard te zijn, naar Hamburg. Hr. Ms. mijnenvegers „Volkerak" en „Zuiderdiep" gingen gisteren van de Rijkswerf naar de Buitenhaven. Het tweede en zesde flottielje mij nenvegers liepen gisteravond om zeven uur binnen. Zij kwamen van Terschel ling om hier het weekend door te brengen. Het is morgen hoog water om 4.55 en 17.55 uur, en laag water om 11.40 en 23.40 uur. Maandag is het hoog water om 5.50 en 18.40 uur, en laag water om 12.35 uur. ken nam de heer Quast nog even het woord om een „pleidooi" voor zijn le den te houden. Hij deelde daarin mede, dat de leden destijds juist hadden be sloten van het onderwerp „Den Hel der" ln hun werk af te stappen. De spreker verzekerde de burgemeester niettemin, dat, deze bij een volgende expositie specifiek Helderse onderwer pen niet zal missen. Hierna onderwier pen de aanwezigen het geëxposeerde aan een nadere beschouwing In een volgende editie hopen wij het tentoon gestelde werk nader onder de loupe te nemen. Vermelden wij ten slotte nog, dat.de tentoonstelling is geopend tot en met Zondag 29 October, dagelijks van zeven tot negen uur en op Zondag en Zater dag van twee tot vijf en van zeven tot negen uur. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen P. Schoorl, Timorlaan 25, telefoon 3108 en dr. J. B. Proost, Zuidstraat 13, telefoon 2030. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt t/m Vrijdag waarge nomen door apotheek Bijl, Sluisdijk- straat 135,telefoon 2303; na zes uur Soembastraat 44, telefoon 3556. Hedenavond wordt in Casino voor de leden van de Koninklijke Neder landse Bond van Oud-Onderofficieren een opvoering gegeven van het toneel stuk in drie bedrijven „Levensgang". Te 's Gravenhage slaagde voor het diploma derde stuurman grote handelsvaart de heer P. Kalis, leerling van de gemeentelijke zeevaartschool De wethouder voor Sociale Aan gelegenheden en Volksgezondheid de heer P. J. Diesbergen, is verhinderd om op Dinsdag 24 October spreekuur te houden voor aangelegenheden betref fende de uitvoering der Woonruimte- wet 1947. „KUNST NA ARBEID" BINNENKORT WEER VOOR HET VOETLICHT Naar wij vernemen, heeft de toneel club „Kunst na Arbeid" weer 'n nieuw stuk in studie genomen en wel „Achter de wolken.... schijnt toch de zon". Het ligt in de bedoeling om dit stuk in zaal „Veerburg" op te voeren. Daai mevr. v. d. Horst-Stammes en haai club genoeg bekend zijn om een goede avond te doen verwachten en hier sprake is van een zeer goed stuk, staat de toneelliefhebbers van Anna Paulow na weer een mooie toneelavond te wachten. „Kunst na Arbeid" gaat binnenkort naar Kolhorn met het toneelstuk „Het lied van de Zee", dat zij al meerdere malen met succes heeft opgevoerd. Wij menen te mogen zeggen dat Anna Paulowna met „Kunst na Arbeid" een goed aanwinst op toneelgebied heeft gekregen. JVC heeft morgen eon zeer drukke dag. mi elftallen komen namelijk in het veld. Oni ti uur begint JVC 3 tegen Dirkihom 2. Om twarif uur spelen de adspiranten van JVC ter Flevo a, en om twee uur krijgt JVC 1 bc™*? van Hollandia T. Do handbnlsterj moeten weer vroeg bij a hand zijn. Om negen uur «tart JHC 1 teï»° AVA 1 (Alkmaar) Het is te hopen, dat dez" dames beter op tijd arriveren dan twee weken geleden de dames uit Groot-Schermer. JHC 3 gaat naar Oudesluis om daar Dosko 1 te geven. burgerlijke stand Geboren: Maria H C., d. van W. J. Jannes en A. Venniker. Arie P., van G. Kikkert en A. Blom. Bernhard z. van A. Moor en T. n. Bruin. JohanI na M„ d. v. J. C. Hin en J. M. Bakker. Petronella, d. van J. Visser en C. j," Huisman. Ondertrouwd: J. C. Vlas en T. Room. F. Zwanenburg en A. Troost. Getrouwd: G. v. d. Star en t Kalis. J. A. Middelhoff en B. a. E. d* Wit. P. A. Jannes en W. Boon. j. Ko ning en K. van Strien. J. de Boer en E. Koolstra. Overleden: Jacoba Kortenhoe. ven, 62 jaar. Maria Witte, wed. vaii Jan Hopman, 85 jaar. Jan Schellingej, geh. met Jantje Hogelheijde. gevonden voorwerpen Kinderportemonnaie, Roto-sleuteltje, grijze, deken, trouwring, snelbinder! damesrijwiel. vis seri jberich3? URK, 20 Oct. 1950. Door 48 vaartui gen werd aangevoerd: 1989 kg lijnaal 3,14 —2,34 per kg: 511 kg snoekbaars 0,90— 0,94; 68 kg rode baars 0,590,65; 221 kg voorn 0,06 per kg en 122 bak bliek 3,83 per bak van 40 kg. Steeds komt er weer wat nieuws. De nieuwste snufjes zowel in Goud, Zilver, Doublé en ver zilverd en alles weer van vooroor logse kwaliteit. Alle artike len worden door ons ten volle gegarandeerd ook on ze bekende DOUBLé-ARTIKELEN Voor de a.s. Sint Nicolaas kunt U eens geheel vrijblij vend komen kijken naar onze prachtige collecties. Met een kleine aanbetaling kunt U een en ander laten reserveren, dan bent u klaar voor a.s, 5 Dec. KEIZERSTRAAT 15. Het is gebleken, dat de wedstrijden die kort geleden door vertegenwoordi gende Helderse teams in Amsterdam tegen de AMVJ werden gespeeld, reeds hun nut afwerpen. In Amsterdam leerde men de zogenaamde zone-verdedi ging, waarbjj ln de verdediging voor de basket een muur wordt opgetrokken die het de aanvallers moet beletten tot onder de basket door te dringen. Na" tuurljjk werd dit verdedigingssysteem nog lang niet feilloos toegepast, maai toch moest in de wedstrijd Helder 1KVH 1 eerstgenoemde de kracht van deze muur aan den lijze ondervinden. Er was voor hen geen doorkomen aan. en hun gehele spel werd er door ontwricht. plaats. De Helder-dames waren ver- Ook HAV paste tegen WSOV de zoneverdediging toe. Tot aan de rust wisten de HAV-ers het systeem constant vol te houden, en zie, ook de WSOV kwam er niet aan te pas. Met oen 10—2 voorsprong voor HAV werd gedraaid. Na de rust viel de HAV- zone echter ineen door niet snel ge noeg terugkomen van de spelers. Dat was een kolfje naar de hand van de WSOV. De spelers daarvan liepen hun achterstand in en sleepten ten slotte de overwinning uit het vuur. Zij wonnen met 1817. Ook bij Oranje-BlauwKVH 1 werd „zone" gespeeld, maar het plaatsen bij de Officieren was zo slecht (men kon zien dat de officie ren in een half jaar niet gespeeld had den) dat zij in de aanval volkomen faalden. Het werd een grote overwin ning voor KVH 1 (39—7). In de tweede klasse kwam HRC ver rassend goed voor de dag. De HRC-ers speelden drie wedstrijden, die ook wer den gewonnen. Wat het spel in de tweede klasse betreft kan de opmerking worden gemaakt, dat het nog te zwaar, te ruw Is. Dat zal echter wel beter wor den. Bij de dames, die in twee gelijk waardige poules spelen, zijn het KVH 1 en HAV, die waarschijnlijk goede ogen gooien naar de bovenste niet HCSC re de minderen van KVH (waarom kwamen de Helder-speelsters terug bij KVH-aanvallen en leed een gevoelige nederlaag tegeo de HAV. Wij verwijzen verder naar de hieronder volgende uitslagen. Heren klasse I: HelderKVH 11—23, HAV—WSOV 17—18, AdelU. —Zeemacht 24—19, Or. Blauw- KVH 1 7—39. Klasse II: F AC—HCSC 10-16' HRC—KVH 2 19—8, Helder *- HRC 6—13, KVH 2—Openb. Werken 14—7, HCSC—HRC 11—24. Dames (A): DBC—Fac. 2 2-1^ AMM—WSOV 4—25, Helder—KVi» 1 2—39' UAV (B) Fac. 1—Fac. 3 10—7, HCSC 25—2, Hermes—KVH 2 12—01 VISSERIJBESOMMINGEN IJMUIDEN Prijs per kg.: heilbot 2.95, tong 2.50—2.20, grm. tong kim tong 1.11—0 89. kl. tong I 0:1 j 0.64, kl. tong II 0.53-0.45, tarbot J 1.38—1.29. Per 50 kg.: tarbot IV 29, gr, schol 72, kim. schol 66, kl- schol 50—48, kl. II schol 37—8, scha 15.508, verse haring 12.30 makreel 14—11.80, gr. schelvis 61.50, grm. schelvis 63—58.50, ~- schelvis 55—51.50, kl. schelvis I 45.50, kl. schelvis II 30.50—21. Pel' kg.: wjjting 22.50-8, gr. gul 51, gui 45-43, kl. gul 29-23. Per 125 Jlt gr. kabeljauw 220—142. De aan bedroeg 8020 kisten, waarvan kisten haring. 50 m'5*

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2