Babyls Kou Sport in 't kort Zuidkoreanen vorderen snel DEBRALINF HUIDKLACHTEN Motieaan K.N.V.B. SANATOGEN WEK DE GAL IN UW LEVER OP Bij het eersie lustrum van de UNO Dr. Drees: Mensen zelf moeten vrede, vrijheid, en veiligheid waarborgen Een vlag voor het Korea-regiment Ontploffing en brand in Verffabriek te Lopik KERKELIJK NIEUWS Roosenburg is weer terug in N E.C Kübler won de Chal- lenge Desgrange-Colombo D® keuzecommissie van de KNVB heeft 29 spelers uitgenodigd om deel te nemen aan de training van het Neder lands elftal. Het is verheugend, dat de commissie zich blijkbaar op het stand punt heeft gesteld een zo groot moge lijk aantal spelers onder de loupe te nemen, hoewel de commissie haar taak hierdoor aanzienlijk heeft verzwaard. Uit deze 29 spelers wordt na 24 Octo- ber een elftal gekozen dat op 1 No vember in het Olympisch Stadion een oefenwedstrijd speelt tegen een verte genwoordigende ploeg van de Athenian League ter voorbereiding van de der by der lage landen, op 12 November te De kwestie Zandvoortmeeuwen Pim, Pam en Pom als schatgravers Nog zeventig kilometer van Chinese grens Guerillabenden in derug der verbonden troepen Acht overlevenden van „North Voyageurs" gered Bijna 7.000 emigranten Het Radioprogramma DINSDAG 24 OCTOBER 1950 JN een bijeenkomst in de Ridderzaal te Den Haag heeft de minister-president, Dr. W. Drees ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de Organisatie der Verenigde Naties een rede gehouden, waarin hU erop wees, dat het Handvest der Ver. Naties voor het grootste dsel van de beschaafde wereld nog steeds de be lichaming is van het vurige verlangen naar vrede, vrijheid en veiligheid. „T'j weinig zijn wij vaak doordrongen, aldus Dr. Drees, van de noodzaak, dat de Idealen van de UNO ook ons zelf blijvend moeten bezielen, dat wij deze zelf voortdurend daadwerkelijk moeten uitdragen. De organisatie der Ver. Naties is voor haar welslagen aangewezen op de inspirerende kracht van de gewone mens. Het zijn niet de regeringen of de vertegenwoordigers dier regeringen fes Lake Success, die een nieuwe en betere toekomst voor ons kunnen openen. Het zijn de mensen zelf, die dit tot stand moeten brengen. De mensen, die bereid zijn offers te brengen en te strijden voor hun vredelievende overtuiging. De men sen, die zich moeten aaneensluiten en de gehele wereld een machtig, onweer staanbaar verlangen naar vrede moeten opleggen." MA uitvoerig te hebben stilgestaan bij de geschiedenis van de UNO en haar veelomvattende taak dankte dr. Drees de mannen van het Nederlandse Korea- detachement voor hun offervaardigheid en gaf hun de verzekering, dat onze heilbede hen vergezelt. Dankbaar was onze premier voor het feit, dat Neder land wederom deel uitmaakt van de Veiligheidsraad, het hoogste orgaan voor de handhaving van vrede en vei ligheid in de wereld. „De Nederlanders die geroepen zullen worden hun taak voor het forum der Verenigde Naties te vervullen, moeten zich gedragen we ten door het medeleven van het gehele Nederlandse volk". Na een herden kingsrede van mr. N. S. Blom, staats secretaris van Buitenlandse Zaken bood oud-minister mr. J. A. Jonkman, na mens de Vereniging voor Internationale Rechtsorde aan de commandant van het Korea-detachement majoor M. P. E. A. Den Ouden de vlag der Ver. Naties aan. Boodschap van Churchill TN een boodschap heeft Winston Chur chill verklaard: „Wij zullen samen met alle vrije en vredelievende landen strijden tegen ieder die de vrede wil Veel innemen maakt de maag van nreek. Wrijf deze aangename zalf avonds op keel, borst ea rug. De peppleisterwerking en de dampen hel- pen meestal in étn nacht. Gistermorgen is in de cellulosefa- briek van de firma H. A. Schreuder onder Lopik bij het mengen van cellu lose een ontploffing ontstaan. Een ar beider werd tegen de grond geslagen en brak een enkel. Er ontstond een felle brand, die door de fabrieksbrand- weer niet kon worden bedwongen. De brandweren van WilligeLangerak en Lopik wisten het vuur tot een deel der fabriek te beperken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hei- en BoeicopW. L. Mulder te Maartensdijk; te Rijssen: P. J. F. Lamens te Elspeet. Aangeno men naar Oude Tonge: J. C. Walthers te Nijega-Elshuizen. Bedankt voor Ouderkerk a.d. Amstel: H. A. van Her waarden te Hellendoorn. Beroep baarstelling: Ds. J. J. W. A. Wij- chers, predikant in algemene dienst, laat stelijk werkzaam bij de Protestantse Kerk in Indonesië, stelt zich beroepbaar. Zijn adres is: N.Z. Voorburgwal 77, Am sterdam-C. Gereformeerde Kerken. Beroepen te EngwierumH. J. Bouwhuis, candidaat te Den Ham; te Utrecht, vac. M. de Goede: D. Veenhuizen te Nieuwer Amstel. Aangenomen naar Maassluis, vac. wijlen J. H. Rietberg: P. H. Pellicaan te Barendrecht. Be dankt voor Deventer, vac. J. J. Beu- kemaP. Riemersma te Vijfhuizen. Be noemd tot legerpredikant: Ds. J. C. Seegers te Baarn heeft zich beschikbaar gesteld om ingaande 1 November a.s. dienst te doen als res. legerpredikant. Gereform. Kerken (onderh. art. 31 K.O.) Beroepen te Winschoten: C. Trimp, candidaat te Amstelveen. Aangeno men naar Oosterbeek-Wolfheze: H. G. Meyerink te Drogeham. Chrlst Gereformeerde Kerken. Beroepen te 's-GravenzandeM. S. Roos, candidaat te Naarden. DOODVONNISSEN TE BOEKAREST. Een gerechtshof te Boekarest heeft drie Roemenen ter dood veroordeeld wegens spionnage voor Frankrijk. Twee Franse beklaagden kregen le venslange gevangenisstraf. Een derde Franse beklaagde, een vrouw, is tot twaalf jaar en een Roemeense tot vijf tien jaar gevangenisstraf veroordeeld, verstoren. De vrede is een passieve toe stand, doch eist ondernemingszin en durf. Wij moeten niet alleen de oorlog voorkomen, maar tevens de zieken ge nezen, de door de vorige oorlog aan gerichte schade herstellen, de volken van Afrika en Azie helpen door vrede lievende middelen hun hoop op een nieuw en beter leven te verwerkelij ken". Heden zal president Truman tot de algemene vergadering van de Ver. Na ties een belangrijke rede houden over de buitenlandse politiek. PALESTINA: NOC STEEDS EEN „AGENDAPUNT". Hoewel de. strijd in Palestina is af gelopen, betekent dit niet, dat alle problemen daar nu zijn op gelost. Nog steeds zijn de bescher ming van Je Heilige plaatsen en het plan voor een internationaal bestuur van Jeruzalem problemen, welke een punt vormen op de agenda van de Verenigde Naties. De foto toont één van de Heilige plaatsen in Palestina. In de gisteravond gehouden buiten gewone ledenvergadering van de voet balvereniging Zandvoortmeeuwen werd met 104 stemmen voor, 4 tegen en 1 ongeldig de volgende motie aanvaard: „De leden van Zandvoortmeeuwen, in vergadering bijeen, gehoord de be sprekingen betreffende de gespeelde wedstrijd Zandvoorts elftal tegen een badgastenelftal op 29 Juli, gezien de beslissingen van de KNVB, waarbij enige spelers wel en anderen niet wer den gestraft op grond van te goeder trouw, stellen vast, dat alle spelers volkomen op de hoogte waren van het feit, dat voor deze wedstrijd geen: toe stemming werd gegeven. Zij zijn van oordeel, dat het onderzoek heeft plaats gevonden zonder dat de spelers van Zandvoortmeeuwen zijn gehoord, met het voorop gezette doel het excuus van sommige eerste klasse spelers, na melijk het onkundig zijn, dat de ver eiste toestemming werd geweigerd, voor buitenstaanders aannemelijk te maken. Spreken hun afkeuring uit over deze tweeslachtige straf en ver zoeken de KNVB om een hernieuwd onderzoek. Gaan volkomen accoord met de houding door het bestuur van Zandvoortmeeuwen ingenomen en be sluiten deze motie ter kennis te bren gen van de KNVB en de pers. Verzoe ken met de meeste nadruk aan het be stuur van de vereniging om aan zijn voorgenomen besluit tot aftreden geen gevolg te geven, daar dit besluit voor de vereniging een zware aderlating zal betekenen". Na schorsing van de ledenvergade ring deelde de voorzitter, de heer H. de Jong, mede, dat het bestuur met algemene stemmen heeft besloten aan te blijven, totdat deze zaak zich zal hebben ontwikkeld. Mocht een her nieuwd onderzoek niet worden inge steld, dan zal het bestuur later toch aftreden. Antwerpen. Abe Lenstra; Kraak, Van Raalte, Saris, Terlouw, Krijgh, Van Tuyl, Van der Klink, Mesman, Huy- brechts, Van Schijndel, Staffelen, Ver munt, Clavan, Rohrig, Van Melis, Rij vers, De Graaf en Biesbrouck zullen in de eerste plaats aan de training deel nemen. Nieuwelingen in de Nederlands elftalclub zijn Mertens, Klaassens, Schenk, Mangelmans, Snoek, Van Beur den en De Jong. Een gelukkige beslis sing is o.a. dat Van der Sluis, Roosen burg en Van der Tuyn ditmaal ook weer zullen mogen deelnemen. De Ronde van Lombardije, welke door de Italiaan Soldani werd gewon nen, was de tiende en laatste wegwed strijd welke meetelde voor het klasse ment van de Challenge Desgrange Colombo. Na negen wedstrijden leidde de Zwitser Kübler met 78 punten in het algemeen klassement voor de Italiaan Magni en zijn landgenoot Koblet. Daar Kübler gisteren op de vijfde plaats ein digde, „voor zijn concurrenten, werd hij winnaar van de Challenge met 89 pun ten. Op de tweede plaats eindigde Mag ni met 68 punten, derde werd Koblet met 60 punten en Fausto Coppi bezette de vierde plaats met 56 punten. Gino Bartali had twee punten minder ver zameld dan zijn eeuwige concurrent en werd vijfde. In de finale van het internationaal tafeltennistournooi te Mechelen werd onze landgenoot Cor du Buy door de Belg Kemper met 24—22, 21—18, 18—21, 2422 verslagen. Mevrouw Beek bracht het bij de dames tot de kwart-finale. Cor du Buy zal ons land vertegenwoor digen op de eerste open tafeltennis kampioenschappen van Belgie die op 11 en 12 November in Brussel worden gehouden. Cor Pelser en mej. Van Woezik zullen de Nederlandse ploeg completeren. 23. Pim en Pam kijken elkaar ver bijsterd aan. Ze zijn al tot honderd en vijftig stappen gekomen en kunnen nu niet verder. Ze staan voor een hek! Maar van Zwartjas is geen spoor te bekennen. „Nu hij heeft het in ieder geval gewonnen", zegt Pim. „Hoe lang zal hij nog doorgaan?" Maar daar komt Zwartjas al aangewandeld en kruipt op zijn buik onder het hek door. „Wat zei je daar?" roept hij vro lijk. „Heb ik het gewonnen?" „Ja maar hoe„Vooruit geef op die fluit", onderbreekt het konijn Pim. „Ja, ja, een ogenblikje, antwoordt Pim. Inmiddels zijn ook Pom en Lang oor naar hen toegerend. „Ja ik heb het gewonnen", roept Zwartjas vro lijk. „Och als ik gewild had, dan had ik nog veel verder gegraven, maar ik stootte op iets hards en toen ben ik maar opgehouden". „Op iets hards?" vraagt Pom. „Wat was dat dan?" „Oh, dat weet ik niet hoor. Ik ben meteen rechtsomkeert gegaan. Ik wist toch al dat ik het gewonnen had", lacht Zwartjas. Geef Uw kinderen een Gezondheidskapitaal mee. Hun leven lang zullen zij rijke lijk rente trekken van de ge zondheid, die zij nu opbouwen met het ideale zenuwsterkende voedsel De Zuidkoreanen trekken in een snel tempo in de richting van de Chinese grens op. Werd gisteren gemeld, dat zü Hoeitsjon, op tachtig kilometer afstand van dd grens hadden bereikt, sindsdien zijn zü nog weer tien kilometer gevorderd. Zü bewegen zich op het ogenblik door het Noordkoreaanse gebergte, waar reeds d* eerste sneeuw is gevallen. De Noordelijken vluchten in de richting van Mand- sjoerüe, of geven zich in groten getale over. plaats Jangjang, even ten Noorden van de 38ste breedtegraad en bereikten de Oostkust. De Noordelijke legers brokkelen thans in snel tempo af. Sinds het be gin van de oorlog zijn thans 120.000 man gevangen genomen, waarvan al leen in het afgelopen weekend 26.000. Het restant van de Noordkoreaanse strijdkrachten wordt thans nog ge schat op 20 tot 30.000. Echter hebben de verbonden strijd krachten in toenemende mate te ma ken met het optreden van guerrilla strijders, die in vaak zeer sterke een heden achter de Zuidkoreaanse en Amerikaanse troepen opereren. Van verschillende krachtige aanvallen wordt thans melding gemaakt. Op 160 km ten Zuidoosten van Pjongjang, in de stedendriehoek HwatsjonKoem- songKosang hebben zevenduizend man een aanval ondernomen. Voorts Uiteraard veroorzaken deze benden moeilijkheden aan de verbonden strijd krachten. Van Amerikaanse zijde is dan ook meegedeeld, dat het einde der operaties nog wel enige tijd op zich zal laten wachten. Indien nodig zullen aanzienlijke strijdmachten aan de fronttroepen moeten worden onttrok ken, om met de benden af te rekenen. bezetten andere groepen strijders de gaan. Een vaartuig van de Amerikaanse kustwacht heeft op de Atlantische Oceaan acht overlevenden opgepikt van de „North Voyageur", die Zondag gezonken is. De overlevenden werden waargenomen door een vliegtuig. Zij zaten op een vlot in de nabijheid van de plaats waar het schip is onderge- MOLOTOF WOONDE KOMINFORM BIJEENKOMST BIJ. De Sovjetrussische premier Molo- tof heeft in Praag een conferentie bijgewoond van de ministers van Buitenlandse Zaken der z.g. volks democratieën en de Duitse demo cratische republiek. Foto toont Molotof (midden); de Russische ambassadeur te Praag M. A. Silin (links); de politieke adviseur der Russische strijdkrachten in Duits land V. S. Semyonov (rechts); tij dens de conferentie. POST VOOR TROEPENSCHEPEN Post bestemd voor naar Nederland terugkerende militairen aan boord van de troepenschepen Nelly en Asturias, welke in een der tussenhavens zal wor den uitgereikt, moet uiterlijk op 25 Oc- tober in Nederland worden ter post be zorgd. Behalve de gebruikelijke gege vens dient het adres de naam te be vatten van het troepenschip, onder toe voeging „op thuisreis naar Nederland". De naam van de vermoedelijke tussen haven mag niet worden vermeld. In het tweede kwartaal van dit jaar emigreerden in totaal 6716 personen naar landen buiten Europa (uitgezon derd Indonesië, Suriname en de Ne derlandse Antillen). Het betrof ditmaal 2561 mannen, 1679 vrouwen en 2476 kinderen (tot 16 jaar). Hiervan ver trokken 3586 personen naar Canada en 1602 naar Australië. Het totale aantal emigranten in het eerste halfjaar van 1950 bedraagt 9553. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.15 Gram.muziek. 6.30 Kankerbestrijding. 7.15 Dit is leven. 7.23 Pro menade-concert. 7.52 Van het Binnenhof. 8.12 Concert. 9:15 In het land van Peerke Donders. 9.25 Goldberg variaties. 9.50 Actualiteiten. 10.00 Omroep-Kamerorkest. 10.45 Avondgebed. 11.15 Kamermuziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Tom Erich, piano. 6.30 Exquise muziek. 7.10 Maria Zamora. 7.25 Fanfare-orkest. 8.15 Avondprogramma. 10.15 Bach-cyclus. 10.45 Buitenlands overzicht. 11.15 Avondconcert. VOOR WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Muziek bij het werk. 9.00 Ochtendbezoek. 9.35 Faust- Symphonie. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. muziek. 11.10 „Boer Hardeveld", luisterspel. 12.00 Dat wil ik nog eens horen. 12.33 En semble „Selecta". 1.15 Vocaal Ensemble. 1.45 Trio Fantasia. 2.15 Kamerorkest. 3.00 Klarinet- sonate. 3.20 Symphonie-orkest. 3.45 Kamer- muziek-programma. 4.15 Bijbelvertelling. 4.30 Vioolsuite. 5.00 „Jack Dawn en de verdwenen paarden", hoorspel. 5.30 Gram.muziek. 5.45 VERPLEEGSTERS VOOR HET KOREA-DETACHEMENT. Morgen zullen in het Julianakamp te Kijkduin, twee officieren van het VHK worden beëdigd die als verpleeg ster mee zullen gaan met het Ned. De tachement Verenigde Naties. zoals puistjes, vetwormpjes en mee- eters die Uw huid aantasten en ont- sieren verdwijnen spoedig met het sterk desinfecterende huidgenees- middel met „dieptewerking"1 HELDERE VLOEISTOF, GEEN GAAS GEEN PLEISTERS, GEEN VLEKKEN j 26) „Wat wil je dat ik doe?" vroeg hü. „Er over praten met je vader en moeder?" ,Nog niet" zei Allison. „Ik zal er eerst zelf met hen over spreken. Ik wou er alleen met U over praten" Allison ging in die herfst naar Kan sas City. Zü logeerde bü een aange trouwde nich( zodat Julia met deze onderneming verzoend raakte als met iets, dat büna respectabel was. Zü sprak er zelfs met enige voldaanheid over. Tenslotte heette de nicht Calla- way. Kansas City beantwoordde in het begin aan Allison's jlromen. De omni bussen en de schitterende verlichting de zich doelbewust voortspoedende be volking verleenden aan haar dagen 'n soort circusatmosfeer. Ze liep door Petticoat Lane, bekeek de etalages en koesterde zich in een zo reëel gevoel van vrijheid als was deze tastbaar. Zü was vrü van de twistzieke klachten van haar moeder, van al het kleine gebeuren in de gemeente waar zij haar tehuis had gehad. Zij kwam en ging zoals zij wilde, en dat alleen al maak te haar dagen heerlijk. Mevr. Benoni, de zanglerares, was een kleine, op een aap lijkende vrouw. Zij had de droevige, verwijtende ogen van een aap, zijn gerimpelde, klauwachtige handen, die vlugge, loze gebaren maakten en als iets verkeerd ging, dezelfde kwaadaardige spytig- heid. Van de eerste ontmoeting af mocht zij Allison niet. Het rustige, on- afhankelijke gedrag van het meisje ergerde haar. Want zij beschouwde dit niet als een deugd, maar alleen als insubordinatie. Mevr Benoni zelf was erg geaffec teerd. Allison, die altyd een afkeer had van alles wat maar enigszins onnatuur lük aandeed, kon haar gevoelens niet verbergen. Bij zichzelf verachtte zij de wijze waarop de vrouw sprak en het onderwijs dat zij gaf. En mevr. Benoni met de gevoeligheid voor stemmingen aan artisten eigen, wist dit. Het was ondenkbaar voor haar, dat dit jonge meisje van buiten, naïef als een bloem langs de weg, zich een oordeel ovei haar aanmatigde. Het moest onvermy- delijk mislopen tussen hen. „Ik wil niet zeggen, dat je geen stem hebt", zei ze tot Allison. „Ik wil alleen maar zeggen dat je niet wenst te leren Je voelt jezelf hoe zal ik het zeg gen je voelt je jezelf beter dan je bent. Zingen vraagt veel studie. Je wilt niet studeren Het lijkt me beter dat je er mee ophoudt". Allison wist ook dat het beter was er mee op te houden. Niet omdat ze niet wilde werken, dat nooit. Voor iets dat ze wilde kon ze zonder ophouden en nauwgezet werken. Maar jij wilde niet zingen, tenminste niet op de ma nier zoals ze tot nu toe had gedaan Ergens in de wereld lag datgene waar naar zij streefde. Dat waaraan zij heel haar leven kon geven, met blijdschap en volkomen, zonder vrees haar eigen persoonlykheid te verliezen of haar onaantastbaarheid, welke de grond van haar wezen was. Iets waar zü met gelyke gevoelens tegenover stond, als Grootvader tegenover zijn land. Er gens, op de een of andere wijze zou zij dat vinden. In haar hoofd rijpte een onder idee en hierover wilde zij met de oude man spreken. Moeder wilde dat zü in ieder geval naar huis kwam. iv-ark was naar Illi nois geweest en had daar een meisje ontmoet en wilde t-u dadelijk met haar trouwen. Julie had geschreven, dat het meisje op bezoek zou komen pn dat Allison naar huis moest komen om haar te zien. Allison kon alleen maar medelijden met dat vreemde meisje voelen, dat moest worden be keken niet alleen door de naaste fa milie, maar eveneens door ot-m tes, zwagers, schoonzusters, neven en nichten. Ook zouden er nog veel vrien den en buren zijn. Tenzij het meisje sterk en gezond was en een eigen wil had, zou zy uit deze vuurproef geheel uitgeput te voorschijn komen Allison vroeg zich met verwondering af hoe het meisje was, waarop Mark- zo hals over kop en tot over zün oren was verliefd geraakt. Waarschijnlijk zo'n leeghoofdig schepseltje, dat als een dood gewicht op zyn verdere leven zou rusten. In dat geval zou de ver- antwoordelükheid wellicht een man van hem maken, als er tenminste iets was dat dit kon bewerkstelligen. Zü was in haar hele leven niet zo verrast geweest ak toen zij Beulah Fulton zag. Het behoorde tot de dingen die je niet kon geloven, of, als je het geloofde, als een verschijnsel zou be schouwen te goed om te kunnen blij ven bestaan. Ergens moest een zwakke plaats in het meisje zün, iets wat zy verborg. Niemand kon zo volkomen natuurlijk zijn. Maar tijdens het be zoek kon noch Allison, noch iemand anders de zwakke plek ontdekken Het meisje bleef rustig en eenvoudig over zichzelf en haar familie praten terwijl zü geen enkele poging deed om indruk te maken. Toch nam zy hen allen voor zich in. Maar zelfs dat was niet het meest bijzondere aan haar Het was haar verhouding tot Mark. (Wordt vervolgd). Regeringsuitzending. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Sans Souci. ^.15 De Discussieclub. 7.30 Gram.muziek. 7.40 „Van daag". 8.05 Zang'avond. 8.35 Willemstad bouwt zijn kerk. 8.45 Adagio en rondo. 8.55 Heden- daagste zendingsvragen. 9.15 Estrellita. 9.30 Gram.muziek. 9.35 Radio Philharmonisch Or kest. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Mela- ch.rino Strings. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten cm 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Onder ons gezegd. 8.28 Orgelspel. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Londens Symphonie-Orkest. 10.00 Schoolradio. 10.20 Onze keuken. 10.35 Als de stofzuiger zwijgt. 11.00 Populair Nonstop. 12.00 The Kilima Hawaiians. 12.38 Kwartet Jan Corduwener. 1.15 Parijs Opera-Orkest. 2.00 Gesproken portret. 2.15 Jeugd-concert. 3.00 Kinderkoor. 3.20 „Koksmaat Jan van Leeu wen", hoorspel. 3.50 Speel jij dit ook. 4.00 Vragen staat vrij. 4.30 Oude liefde roest niet.. 5.00 Het stond in de krant. 5.30 The Ram- blers. 6.20 Dingen van de dag. 6.35 Piano duo. 7.00 Slagen in de lucht. 7.15 Trio X.IJ.Z. 7.40 Voor de jeugd. 7.45 Weekkroniek. 7.50 Op bezoek bij anderen. 8.05 Op de kor rel. 8.15 „Schakels", hoorspel. 10.15 Prome nade-Orkest. 11.15 Louis Levy en zijn orkest. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN III: 8.05 Concert. 9.05 Gram. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VI.). 11.00 VGO: Gram. 12.00 VI. Br.: Gevar. muziek. 12.32 Orkest Zonnenberg. 1.30 Concert voor piano en orkest van Tsjaikofski. 2.05 Vocale muziek. 2.30 Fr. Br.: Fragmenten uit „Faust" en uit een opera van Gershwin. 4.15 Voordracht. 4.30 Claude Debussy. 5.00 Ber. 5.10 Gevar. muziek. 530 Voordracht. 5.45 Gram. 6.00 Voor de sol daten. 6.30 VI. Br.: Voor de soldaten. 7.30 Werken van Vlaamse componisten. 7.50 Feuil leton. 8.00 Véronique, komische opera van Messagei. 10.15 Hobo. 10.45 Serenade van twaalf instrumenten. 11.05 Verz.progr. LIJN IV: 8.15 Palm Court Orkest. 8.50 Lift up your hearts. 9.00 Fr. Br.: Kookpraatje. 9.10 Kamermuziek. 10.10 Verz.progr. 11.00 Orgel. 11.30 Primo Scala. 12.00 VGO: Muziek van Bizet en Strauss. 12.30 André Kostelanetz. 1.00 Eng H.S.: Gram. 1.25 Eng. L.P.: BBC Variété Orkest. 2.00 BBC Midi. Light Orch. 2.45 Voor de kinderen. 3.00 Voor de vrouw, 3.45 VI. Br.: Omroep-Symphonie-Orkest. 5.00 Eng. H.S. Bas. 5.30 Eng. L.P.: Victor Sil- vester. 6.00 BBC Schots-orkest. 7.00 Malcolm Mitchell Trio. 7JL5 Kalundborg: Cabaret-orkest met zang.. 8.00 Gr. Symph.-orkest. 9.50 Gram. 10.05 Werken van Bach. 10.30 Eng. L.P.: „Messiah". 11.35 Orkest Stapleton. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen Elke dag moet uw lever een liter gal ta uw Ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet. het bederft U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die Uter gal op te wekken ea uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doea stromen. Etst CerUar's LeverplUetje» f

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3