Reyer Pieterse vertelt over de reis de „Johan van Oldenbarnevelt" met COUPONS Een paar tips voor emigranten Kindje van vijf weken door moedige tante uit brandend huis gered Bommel behield na vierde ronde in schaakcompetitie de leiding Fa. BEEMSTERBOER Van Nieuwediep naar Baihursi Camp Ontmoetingen met oud-stadgenoten Woning Vijzelstraat 12 brandde geheel uit Schoorsteenloper op kachelpijp gegleden Tussen Haaks en Kuifje 1/2 PRIJS Anderhalf jaar geëist tegen winkelbediende Eerste winterconcert van „Winnubst" Van Dijk gaat in de eerste groep op kop Terschelling moet nog even geduld oefenen KEIZERSTRAAT 15 ïlieuw-ediep. Het Sinterklaasfeest Purmerend te zwak voor de Helderse politie IN HET KORT Texel Blijft 37 maal 3 is III VAN MARSDIEP TOI IJ JJE FAMILIES'PIETERSE hebben de grote reis naar hun nieuwe vaderland volbracht. Het emigrantenschip „Johan van Oldenbarnevelt" heeft het zestal over de zeeën gedragen, tot zij eindelijk in Sydney debarkeerden. De nachttrein bracht hen naar „Bathurst Camp", een opvangcentrum dat op ruim tweehonderd kilometer afstand van Sydney gelegen is. „Over dat kamp zal ik een volgende, keer vertellen", schrijft Reyer Pieterse in zijn tweede brief, die wij gistermorgen ontvingen. Hij heeft het in deze brief hoofdzakelijk over de reis, stellig ten| pleziere van de velen, die ons vroegen: „Wanneer schrijft Pieterse nu eens| over de reis?" Welnu, hier is dan de langverbeide brief. Laten we beginnenl met het overnemen van de practische wenken, die R. C. P. te geven heeft. gens om half negen wordt afgemeerd, ontdekken we aan de kade een paar Nieuwediepers: Arie Bruin en Wik Terlouw, die in April vertrokken zijn. De vrouw van Terlouw was bij ons aan boord, dus dat betekende een ge zinshereniging. Van Bruin en Terlouw, die het ove rigens uitstekend maken, vernemen „Aan emigranten die na ons komen, zou ik willen raden: neemt wat wol len kleren mee, want er zijn veel koude dagen tijdens de reis. Voorziet u van een enkele stukje zoutwater- zeep, want de douches aan boord ge ven zout water.-Vergeet'niet, een eigen dekstoeltje mee te nemen, want dit is aan boord een fijn en gemakkelijk bezit. Ook luchtpostpapier en postze gels zijn van nut, want anders moet men daarvoor het boordgeld uitgeven. Dat kan men beter gebruiken om Perl of limonade te kopen in de Rode Zee!" schrijft Reyer Pieterse en hij vervolgt: De dames zou ik de raad willen ge ven, ingrediënten voor de was mee te nemen, want het laten wassen aan boord wordt voor degenen, die over weinig boordgeld beschikken, gauw te duur. Verder moet men zich van de reis niet te veel voorstellen. Natuurlijk is alles nieuw en aanvankelijk erg mooi en aardig, maar de schepen doen heel weinig havens aan. Bovendien zijn ze vreselijk druk bevolkt (op de „Johan van Oldenbarnevelt" zaten tweedui zend mensen, passagiers en beman ning), zodat je nooit de kans krijgt, eens volkomen jezelf te zijn. Dat gaat vooral de laatste veertien dagen steeds zwaarder wegen. De behandeling en de verzorging aan boord zijn overigens meer dan prima! Het eten is uitstekend en er wordt keurig gezorgd voor schone la kens, schone handdoeken. Dat is alle maal best in orde, maar toch waren we blij, dat we eindelijk van boord konden gaan. Een kleine stad Hoe we onze tijd aan boord hebben doorgebracht? Eerst natuurlijk met een grondige verkenning van het schip. Het vinden van de weg levert de eerste dagen moeilijkheden op. De „Johan van Oldenbarnevelt" is te ver gelijken met een kleine stad, wat vooral indruk maakt op emigranten die zo'n groot schip nog nooit hebben gezien. Ieder stukje vreemd land, dat we passeren, lokt honderden mensen naar de verschansing. De krijtrotsen van Dover...., de Franse kustdan over de altijd speelse Golf vanBiscaye om de Portugese Noord naar de Straat van Gibraltar. Aan bakboord als sym bool de ongenaakbaarheid en on neembaarheid de rots Gibraltar en aan stuurboord de grillig gevormde kust van Noord-Afrika. Na negen dagen onze eerste „halte": Port Said. Daar wordt het schip on middellijk omsingeld door vele kleine bootjes met handelswaar. Het wordt daar een loven en bieden in gebroken Engels, doorspekt met woorden uit al lerlei talen. Het resultaat is toch, dat koopman en koper elkaar begrijpen en menige leren tas, pouffe enz ver wisselt van eigenaar. Het begeerde voorwerp wordt met een mandje om hoog getakeld, maar de koopman is voorzichtig genoeg om eerst naar geld te vragen. Na een halve dag gaat de reis weer verder, door het Suez-kanaal en de Rode Zee naar Aden. Het Suez-kanaal is een prachtig staaltje van water bouwkunde, maar ik maak toch liever een dorpentocht op de schaats met twintig graden vorst en een flinke Noordooster, dan nog eens door die bloedhete Rode Zee te varen. In Aden, waar we een halve dag blijven om olie, water en proviand te laden, mogen de passagiers die Engels geld bezitten, aan de wal. Ook wij be horen tot de gelukkigen. Onder het geraaskal van twee ruzie-makende zwartjes worden we in een vermolmde vlet naar de wal geroeid. Het is een wonderlijk plaatsje. De vorstelijke auto's van de weinige Europeanen, die er wonen, steken wel schrif af tegen de armoede van het algemene beeld. Gieten en koeien lopen gemoedelijk de huisdeuren in en uit Verveling Dat is dan voorlopig het laatste, dat we van de bewoonde wereld zien. De „Johan van Oldenbarnevelt" steekt haar neus in de golven van de Stille Oceaan. Veertien dagen lang niets an ders dan lucht en water. We ontmoe ten geen enkel schip. Is het wonder, dat de verveling een grote rol gaat spelen? Vau de zijde der Stoomvaart-Maat schappij „Nederland" wordt al het mogelijke gedaan om de tijd zo aan genaam mogelijk te doen verstrijken. Populaire en klassieke concerten (op gramofoonplaten) worden gegeven, er zijn bioscoop-voorstellingen, voor de kinderen is er een poppenkast en worden kinderfeestjes georganiseerd, de volwassenen bedrijven hersengym nastiek, maar toch gaan we het gemis aan echte activiteit gevoelen. Eindelijk: Fremantle. toch duurt het nog achttien uur voor we binnen kun nen 'lopen, want de zee is te ruw. Als de „Johan vanOldenbarnevelt" 's mor- we, dat de huizennood ook in Austra lië ontstellend is. In Fremantle gingen 120 mensea met hun hebben en houden van boord. Daardoor kregen wij de tijd, nog even naar Perth te gaan, een vriendelijke stad met 273.000 inwoners. De volgen de dag zette de „Johan van Oldenbar nevelt" koers naar Melbourne, ruim vijf dagen varen. Na Melbourne nog twee dagen en toen waren we in Syd ney, het eindpunt van onze lange zeereis. Ook daar ontmoetten we twee Nieu wediepers op de kade: Jan van Bre- derode en z'n vrouw, die onderdak hebben gevonden bij een Australische familie. Jan is busconducteur, een beste baan om je taal vloeiend te le ren 1 Na ons afscheid vertrokken we naar onze tijdelijke verblijfplaats, Bathurst Camp. Over hetgeen we daar aantroffen een volgende keer! R. C. P. De 39-jarige mevrouw A. Vlaming-Dc Boer uit de Vijzelstraat heeft gister middag het jongste kindje van haar schoonzuster op heldhaftige wijze van een verschrikkelijke dood gered. In de woning van de familie C. de Boer, Vijzel straat 12, was om kwart over vier een felle brand uitgebroken. Het dochtertje van vijf weken iag in de voorkamer te slapen in een ledikantje. Er was verder niemand thuis, want mevr. De Boer was juist even op visite bij haar schoon moeder, op nummer 10. Dank zij het kordate optreden van haar schoonzuster, mevr. Vlaming, kon de kleine Greetje uit het reeds fel brandende huis worden gered. De brandweer, die inmiddels door de heer O. Boon van de brandstoffen- handel was gewaarschuwd, slaagde er binnen zeer korte tijd in, het vuur meester te worden. Hoewel de woning van de fam. De Boer geheel uitbrandde, konden de belendende percelen behouden blijven. wonden aan het gezichtje opgelopen. De moedige redster, die spoedig weer bijkwam, zal hopelijk geen verdere na delige gevolgen van haar heldhaftige optreden ondervinden. Inmiddels had de brandweer het vuur krachtig aangepakt. Dat was no dig ook, want de vlammen laaiden zo fel, dat de gevels aan de overzijde van de straat reeds door de grote hitte werden geblakerd. De naastgelegen woning nummer 10 werd door familie en omwonenden ontruimd. Gelukkig kwam het ook hier niet tot een over winning van het vuur. In dit huis was zelfs vrijwel geen waterschade. De heer De Boer, die zich aan boord van de HD 67 „De Vijf Gebroeders" voor de visserij op de Noordzee be vond, is per radio teruggeroepen. Mevr De Boer en haar vijf kinderen zijn bij familie ondergebracht. Van de inboe del kon niets worden gered. De schade zal echter geheel of gedeeltelijk dopr de verzekering worden vergoed. De brand is waarschijnlijk veroor-, zaakt doordat de schoorsteenloper is afgegleden en op de hete kachelpijp terecht gekomen. In de woning brand de slechts de nog nieuwe kachel. De schoorsteen was kort geleden geveegd. Toen de schoorsteenloper eenmaal vlam had gevat, stond het huis vrijwel on middellijk in lichtelaaie. De brand werd ontdekt door de neefjes Wim en Piet de Boer. die in de naastgelegen steeg aan het spelen wa ren. Zij waarschuwden de familie, waarop mevr. De Boer dodelijk ont steld het huis van haar schoonmoeder verliet. De vlammen lekten toen al in de voorkamer, waar het kindje lag te slapen. Mevrouw De Boer sloeg de rui ten in, waarna haar schoonzuster met een natte doek voor de mond naar bin nen sprong. De dappere vrouw ontruk te de baby aan de vlammen en rook. maar dreigde toen zelf het slachtoffer te worden. Zij bleef met haar kleren haken aan het gebroken glas van het voorkamerraam. Toen zij naar buiten was getrokken, viel zij bewusteloos neer. Het k'ndje werd bij de overburen binnen gebracht. Naar dokter Van der Most even later verklaarde, had de kleine enige vrij onschuldige brand- Hr. Ms. mijnenveger „Ameland" is gistermorgen naar Terschelling ver trokken.. Van dit eiland kwam in Nieuwe diep terug Hr. Ms. mijnenveger „Ter schelling". Het is morgen hoog water om 7.40 en 20.05 uur en laag water om 1.55 en 14.20 uur. De temperatuur van het zeewater was 11,1 graden Celsius. OOK HEDEN WOLLEN EN ZIJDEN VOOR O. a. lappen voor gehele japonnen. Spoorstraat 103 De officier van Justitie te Akmaar, mr. A. W. Holsteijn, eiste gistermid dag tijdens de zitting van de Meer voudige Kamer een gevangenisstraf van achttien maanden tegen een Alk- maarse winkelbediende. Deze ver dachte was gedurende 31 jaar aan een en dezelfde firma verbonden geweest. De laatste zeven jaar had zij kans ge zien om regelmatig geldsbedragen uit de kassa van de zaak te ontvreemden. Het onderzoek had niet kunnen uit maken hoe groot het bedrag was dat zij in de loop der tijden aan de firma had onttrokken. De in deze zaak be trokken accountant verklaarde dat het ten minste tienduizend gulden moest zijn maar dat hij het juiste bedrag met geen mogelijkheid kon vaststel len. De verdachte legde een volledige bekentenis af, maar ook zij kon niet vertellen hoeveel er precies was ver dwenen. De rechtbank zal over veer tien dagen uitspraak in deze zaak doen. Op Maandag 30 en Dinsdag 31 October geeft de harmoniekapel „Winnubst" onder leiding van de heer H. B. Schen kels in „Casino" voor donateurs en genodigden het eerste winterconcert van dit seizoen. Op deze avonden zullen onder andere ten gehore worden ge bracht Les deux pigeons, ballet le suite van André Messager (geschonken door de plaatselijke muziekverenigingen bij het gouden jubileum), Le rocher Fan- töme, ouverture van Fr. Popy, Les pa- tineurs van Emil Waldteufel, Suite Ro mantique in vijf delen van Fr. Popy. Met de Championmars van S. W. Ord Hume wordt begonnen. Besloten wordt met 1'Enfant du Regiment, mars van J. Fucik. Met medewerking van enkele dames en heren tonelisten wordt.na de pauze de klucht „Henkie" van Jac. Braun op gevoerd. Daarna bestaat de gelegenheid om te dansen. Wij wijzen er nog even op, dat het concert om precies acht uur zal aanvangen. behield J. Bommel in de hoofdgroep met drie en een halve punt uit vier p»r. tijen de leiding. Vader en zoon Geus kwamen Ook weer eens tegen elkaar uit. Wim moest de overwinning aan zijn vader laten. J. M. Koning, die in de vorig# partijen zo geducht van leer trok, moest nu in J. Marsman II zijn meerder» erkennen. Laatstgenoemde won door een keurige matcombmatie. Door zijn overwinning op Valkenier in de vierde ronde van de schaakcompetiti# De partijen VerschuurSmit en De Waard—Van de Kuyl werden afgebro ken. Smit en Van de Kuyl zullen waar schijnlijk als overwinnaars uit het strijdperk treden. Herderschee blun derde enkele malen tegen Van Brede- rode, waardoor verlies niet meer was te ontgaan. De uitslagen waren hier: J. Marsman IIJ. M. Koning 10. A H. VerschuurJ. Smit afgebr., W. J. Geus—K. Geus 0—1, J. de Waard—J. vd Kuyl afgebr., HerderscheeVan Brederode 01, BommelJ. Valke nier 10. In de eerste groep werden de vol gende resultaten bereikt: C. J. Bosch P. W. van Dijk (afgebroken partij uit de eerste ronde), C. J. Bosch K. Lengers afgebr., J. AllartG. J. Geus 10, J. de JeuA. Muller 01, J. NoordeloosP. W. van Dijk 0—1. Door zijn overwinning op J. Noor deloos heeft Van Dijk thans van eerst genoemde de leiding overgenomen (3 y, punt uit vier partijen). De partij tus sen Van Dijk en Bosch uit de eerste ronde werd zonder verder spelen re mise. K. Lengers staat tegen Bosch ge wonnen. Door tijdsoverschrijding ver loor Geus van Allart in een partij die toch wel verloren zou zijn gegaan. Muller won regelmatig van De Jeu. Van de tweede groep luidden de uit slagen: J. KubbeJ. Geurts 1/<J- 't HartJ. van Amesfoort 01, P. Kel der—B. Knopper y, y. Th. Adriaan- se—J. Beum y,, J- Bruinsma—P de Vries afgebr. Hier wist dus alleen De aanbieding van het wapenschild aan Hr. Ms. mijnenveger „Terschel ling" welke morgenmiddag op Ter schelling zou plaats vinden, moest eni ge dagen worden uitgesteld, aangezien de mijnenveger machineschade heeft opgelopen. Hr. Ms. „Terschelling" is gistermid dag op de Rijkswerf in het dok opge nomen De reparatie zal spoedig zijn beslag hebben, maar in verband met de medewerking van de Marinierska pel kon nog niet worden vastgesteld, op welke datum de aanbieding nu kan plaats hebben. Juwelier J7EN MENS wil wel eens wat anders. Dus fronste Gradus z'n voorhoofd en dacht er een rubriek uit die eigenlijk al lang regel matig op pagina twee had moeten verschijnen, 't Moest een rubriek zijn, die in het Amsterdams Dagboek een voorvader had. Dat wil zeg gen, dat onze rubriek iets QP drie en vijftig graden Noorderbreedte, Verloren in de eenzaamheid, Op de lijn die onze aardbol In bijna twee gelijke helften snijdt; Waar de woeste, bruisende Noordzee Tezamen vloeit met het Noordhollands kanaal Daar op dat plekj' ontworsteld aan de baren, Daar ligt een stad bekend bij allemaal. Refrein: Nieuwediep, de stad van mijne dromen Voor ons het doel van menig verre reis; Nieuwediep, we houden je in ere, Nieuwediep. het zeemans-paradijs! In Nieuwediep begint het zeemansleven; Je eerste zeemansstappen doe je daar, Je leert er, dat er nog een groot verschil is Tussen een Dreadnought en de ..Kortenaer". In Nieuwediep verdienen w' onze strepen, Je leert er wat, en wat je niet moet doen In Nieuwediep verlies je al je haren; Nieuwediep verlaat je met pensioen. Al sedert lang vervlogen eeuwen, Toen, in de tijd van Hollands best, Voeren onze stoere zeelui Van Texels ree naar Oost en West De roem van ons zoveel geliefde Helder. Klonk in die dagen mijlen ver in 't rond En als je zei: ik ben een Nieuwedieper Dan vlogen al de hoeden naar de grond! gemeen moest hebben mei de intimiteit van het Am sterdamse product, 't Mocht alleen geen imitatie worden. En toen kwamen de moei lijkheden, want de Helderse rubriek moest ook een naam hebben. Dat moet de „gees telijke vader" in Amsterdam minder moeite hebben ge kost dan Gradus, want wie zou niet op het idee ..Am sterdams Dagboek" zijn ge komen? t Hoe moest de rubriek van Gradus heten? Zou hij er boven zetten Helders Dag boek? Of moest de rubriek heten: In het spionnetje, In het zoeklicht, Korte flitsen of.Geen haar op Gradus hoofd wilde van een cliché Weten, ondanks alle nacht merries. And along came de reddende engel Hij zat daar gewoon achter zijn bureav. (die engel) en zei (zo losjes weg): Op 53° Noorderbreed te, moet die rubriek maar heten. En dat is er ten slotte van gekomen. Op die breed tegraad leven wij in Nieu wediep immers! Nieuwediep Den Helder, Willemsoord op 53° Noorderbreedte. Gra dus waarschuwde onmid dellijk de tekenaar Kooge.r en die schiep een vuurtoren In welks stralen het Helder se leventje wordt gebeefd Eerlijkheidshalve voegt Gra dus hieraan nog toe, dat met de woorden: „Op drie en vijftig graden Noor dei- breedte" het schone lied Nieuwediepbegint. Het wordt hierbij afgedrukt, waarmee tevens een harte- Wens van velen wordt ver vuld. Gradus hoorde voor u dat het openlucht-basket- ballveld aan de Sportlaan, waar van de zomer zo me nige wedstrijd werd ge speeld, uit tienduizend tegels werd vervaardigd. dat de basketballers kans hebben gezien in één sei zoen zes dure ballen te ver slijten. Weel U ons iets te vertellen U kunt Gradus bellen: 1345 dat een dame die in de protestcommissie van de Helderse Basketball Organi satie werd gekozen vroeg, wat je dan moet doen. .Pro testeren", raadde haar een vlotte vriendin. GRAOJJS de heer Van Amesoort zijn partij winnen. Beum en Knopper gaan samen aan de kop met 2 y uit 3. Van de derde groep waren de uit. slagen: Joh. van Amesfoort—J. van 'j Oosten 0—1, D. Bremer—J. Egberts 1—0, H. Voerman—A. Coppens 0—1, j. Duit—C. van Viegen 1—0, B. Muller— R. Muller 1—0, I. Groenveld—P. Kroon 1—0. I. Groenveld is de kopman met 3 uit 3. Het nieuwe lid Duit deed het uit stekend door van Viegen te winnen, In de vierde groep leidt C. Buys nu met 3 uit 3, gevolgd door L. van Veen met 3 uit 4. Hier zegevieren all» wit-spelers, maar voor de zwart-spe. Iers gingen enkele partijen verloren die beslist gewonnen hadden moeten worden. Gebrek aan routine en eind spelkennis was daarvan de oorzaak. In deze afdeling komt het óók voor, dat men in hopeloze positie blijft doorspe len. Dit is natuurlijk niet gebruike- lijk. De uitslagen Waren: C. Buys— Veenstra 1—0, R. de Leeuw—H. Hup 1—0, J. Burger—H. Bomers 1—0. M. KampA. Tieleman 10, P. Bakker— Wieringa 1—0, G. Geus—L. van Veen 1-0. Zoals bekend, spelen de vier tientallen van MSC vanavond hun eerste honds- competitiewedstrijd. Het eerste, twee de en vierde tiental gaan naar Noord- scharwoude, het derde tiental gaat naar Aartswoud. Het vertrek werd bepaald op kwart vóór zeven van het station. Het Centraal Sint Nicolaas-comité verzocht ons nogmaals te publiceren, dat de kinderen geboren op of vóór 1 Aug. 1946 zich voor deelname aan het Sinterklaasfeest nog tot 28 October aan de volgende adressen kunnen opgeven: Harjer, Reigerstraat 12; De Vries, Bin nenhaven 12; De Groot. Koningdwars straat 43; Ramler, Molengracht 41; Van Halen, Ceramstraat 1; Louwrier. De La Reystraat 2; Van Meizen, Brakkeveld- weg 21 (na half zes); Adriaanse, Loods- gracht 8; Wijnja, Duinweg 46. Huis duinen. De Helderse politie -voetballers heb ben gisteren een bezoek gebracht aan de Rijkspolitie te Purmerend. Onze stadgenoten waren veel sterker dan hun tegenstanders, die met de rust al met 30 achter stonden. Van der Meulen en zijn mannen kwamen met een 62 Heienavond geeft de Nederlandse Reisvereniging, afdeling Den Helder, ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan een feestavond in „Formosa". Voor belangstellenden zijn aan de zaal nog kaarten verkrijgbaar. De Texelaar Aart S. moest zich gisteren voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar verantwoorden voor een overtreding van het Rijtijdenbesluit. Verdachte was van een veroordeling door de Helderse Kan tonrechter in hoger beroep gekomen, maar daar hij de feiten bekende, meende de Officier dat er geen enkele reden aan wezig was om een andere straf te eisen dan waartoe de Kantonrechter deze op timistische Texelaar had veroordeeld. Mr. Holsteyn meende daarom dat S. ver oordeeld diende te worden tot betaling van een boete van 37 maal 3. Over veer tien dagen volgt de uitspraak. Elke Vrijdag weerklinken in de Spoorstraat machtige accor ieonklanken. Kijkt men dan verbaasd, ontnuchterd, veronge lijkt, getroffen, verslagen of muziekminnend van zijn werk op, dan ontwaart men bovenstaande bekende grijze harmo nicaspeler. Gisteren stond hij weer eens in de Koningstraat ook. Wij hebben hem natuwrlijk allemaal gehoord. Het Westfriese turnkampioenschap is gewonnen door mej. S. Muskee uit Enkhuizen bij de dames en door de heer J. Koster uit'Andijk bij de heren. O De veiling „De Tuinbouw" te Obdam heeft het omzetcijfer van f 1 millioen overschreden. De P. v. d. A. te Enk huizen bereidde een warme hulde aan de heer P. Rodenburg ter gelegenheid van diens zilveren jubileum als raads lid. De Hoornse Gymnastiekvereni ging „U.d.I.W.v.O." werd door de Kon. Onderofficiers Schermbond uitgenodigd op 17 Januari in Den Haag het gym nastische gedeelte van het programma van de gala-avond te verzorgen. De kerkeraad van de Geref. Kerk te Zaandam heeft besloten, zo spoedig mogelijk aldaar twee nieuwe kerken te bouwen. Ter gelegenheid van het veertig-jarig bestaan van K.F.C. heeft de burgemeester van Koog aan da Zaan de voetbalclub een lening van f 10 a f 12.000 aangeboden voor d® bouw van een eigen clubhuis. politie te Zaandam heeft twee inbrekers aangehouden die hadden ingebroken in het pakhuis „De Witklok" van de T.O.C. Bij 'n vechtpartij tussen twee jongens van 11 en 16 jaar heeft te Zaandam de een de ander gewond doof hem met een Ijzeren staaf te slaan. In zorgwekkende toestand ligt de elf- Ja«ge jongen thans in het ziekenhuis- In de prov. waterleidingduinen nabil Heemskerk is een woonlaag gevonden, daterende uit de 10—12e eeuw, zomede bewoningsporen uit het vroegere ijze ren tijdperk. Te IJmuiden zijn van de 32 arbeiders vande ijzer- en metaalgieterij B. M. van Essen in sta king gegaan wegens het invoeren van een loonsverlaging, noodzakelijk Ze' worden wegens opgelopen boeten 811 gevolg van het betalen van te hoge In nen.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2