HERSCHEL Den Burg krijgt een nieuwe veebascule Heden Modehuis Raad van Texel bijeen Spannende strijd tussen Bergen en Texel Zwaar gewonde bij motor ongeluk Mest- en graanvorken als slagwapens Vervolg Stadsnieuws Slechts twee en twintig rijders in Herfstrit Een laatste kans Waferooloërs gaan morgen weer aan de slag Drie 10O overwinningen voor IVA-teams Verduistering ten nadele van de fiscus IN HET KORT Verweer werd niet aanvaard Het gebeurde in Nieuwediep HDC 3 leed op Texel eervolle nederlaag NHVB-spelers in actie te Egmond aan Zee De heer Luyckx trad af als voorzitter van de KSC Tussen Haaks en Kuifje Verkoopsters Hulp Verkoopster G. van der Most LUTHERSE KERK WEZENSTR. Te koop aangeboden Te huur gevraagd I'e huur aangeboden Diversen WERELDSPMRDAG Koningstraat 31, telefoon 3582, Den Helder Regenmantelverkoop tegen fabrieksprijs 48.50 57.50 64.50 DINSDAG 31 OCTOBER 1950 Misschien een nieuwe school in De Koog Verhoogd weegiarieven Vuurtoren vermakelijkheidsobject Pontkwestie in onderzoek De Raad der gemeente Texel heeft dezer dagen voor het eerst vergadert onder leiding van de nieuwe burge meester, de heer C. de Koning. Allereerst werd aan de voormalige Vrorgwmeester, de heer mr. G. D. Re horst ontslag verleend als ambtenaar van de Burgerlijke Stand, bestuurslid van de Huishoudschool, bestuurslid van de Woninigbouwvereniging en als commissaris van de N.V. T.S.M. Vervolgens werd de nieuwe burge meester, de heer C. de Koning in voormelde functies benoemd. Aan de heer H. L. van Karsbergen, hoofd van de o.l.-school te Den Hoorn, werd ontslag verleend in verband met zijn benoeming tot medewerker aan de werkgemeenschap van Kees Boeke te Bilthoven. De heer Beumkes zou graag aan een benoeming bij het on derwijs de voorwaarde willen ver' binden minstens drie jaren óp Texel te blijven. Het komt n.1. voor dat de kindereta gedurende hun schooltijd vijf a zes onderwijzers meemaken. Tot leden van de adviescommissie ingevolge de woonruimtewet werden herbenoemd de heren A. Dros Bzn Jae. Bruin, Joh. Daalder, Jur. Beum kes en J. Buisman. De reeks van benoemingen werd voortgezet door de herbenoeming tot leden van de Commissie voor Georga niseerd Overleg, de heren W. Wasse naar, H. Zijm en S. van der Vis. Tot bestuursleden van de Sociale Dienst werden benoemd de heren A. Boon Jzn, W. H. Bakker en P. Dros Gzn. Besloten werd het gemeenteper- soneel over de maanden September tot en met December 1950 een uitke ring te verstrekken op basis van de tweede 5% loonsverhoging. Nieuwe veebascule. De veebascule in het Waaggebouw- tje op de Vismarkt te Den Burg is door de ijker afgekeurd. De bascule heeft dertig jaren dienst gedaan. Her- ste is niet meer mogelijk. De nieuwe bascule zal er één moeten zijn, met een wijzer en schaalverdeling, waar door het wegen vlugger geschiedt, om dat het gewicht onmiddellijk kan'wor den afgelezen en niet eerst de weeg brug in evenwicht moet worden ge bracht. De kosten van een dergelijke bascule zullen ongeveer 3000 gulden bedragen. Om de hogere jaarlijkse lasten te bestrijden wordt een verho ging van de weeglonen voorgesteld. Het nieuwe weegloon zal bedragen voor een rund f 1.(oud f0.25), voor een varken f0.50 (0.20), voor een kalf 0 25 (0.15), voor 'n schaap f0.25 (0.10) Bij deze nieuwe tarieven wordt gere kend op een opbrengst van f 529. per jaar. De Raad verleent het ge vraagde crediet van f3000.— verhoog de de weeglonen overeenkomstig het voorstel. Voor de nieuwe O.L.-school De bouw van de nieuwe openbare lagere school te Den Burg is thans zover gevorderd, dat moet worden ge dacht aan de aankoop van nieuwe leermiddelen. Het hoofd van de school heeft hiervoor een crediet gevraagd van f 5765.Met algemene stemmen werd het gevraagde crediet verleend. Besloten werd aan het bestuur van de School-met-den-Bijbel te Ooster end medewerking te verlenen tot de aankoop van 10 schoolbanken en de aanschaffing- van overgordijnen. De gevraagde medewerking tot herstel van het schoolhek werd afgewezen, daar dit normaal onderhoud is. Aan het bestuur van de R.K -school werd medewerking toegezegd tot de aanschaffing van een nieuwe school- kachel. Geweigerd werd het schilderen van een schoollokaal, omdat dit -ook normaal ondehoud is. Aan het bestuur van de CVO-school te Den Burg werd de gevraagde medewerking verleend in zake het uitbreiden van haar school gebouw met een lokaal. Met een en ander zal vermoedelijk f24.000.ge moeid zijn. Nieuwe O.L.-school te De Koog? Daar door een bijzondere school me dewerking is gevraagd tot het aan schaffen van een vijftal nieuwe school banken ter vervanging van banken, welke naar het oordeel van de school arts te klein zijn, moet terwille van de gelijkschakeling van het openbaar en het bijzonder onderwijs, de kwestie van te kleine banken op de openbare scholen ook worden onderzocht. Blij kens een nauwkeurig onderzoek is het gewenst 50 kleine banken te vervan gen door grotere maten. De kosten zullen vermoedelijk f3800bedragen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling de school in Den Hoorn geheel te voorzien van nieuwe banken en de vrijkomende banken over de andere scholen te distribueren. Daar echter de Inspecteur van het Dager Onderwijs, de heer Fcringa. en kele dagen geleden het urgentieplan voor 1951 met betrekking tot de scho lenbouw op Texel bekend maakte en daaruit bleek, dat naar alle waar schijnlijkheid een nieuwe school te De Koog zal worden gebouwd, i» het ge wenst de nieuwe banken voor de school te De Koog te bestemmen. Daar het bestaande schoolgebouw te De Koog zeer oud is en lang niet voldoet aan de gestelde eisen zal een nieuw ge bouw in een zeer grote behoefte voor zien. Besloten werd de verordening op de vermakelijkheidsbelasting zodanig te wijzigen, dat het beklimmen en be zichtigen van de vuurtoren te De Cockgdorp als een vermakelijkeid is te beschouwen en uit dien hoofde on der de*e belastingverordening valt. Qatur oaar schatting <000 mensen per jaar deze toren beklimmen is een be langrijk bedrag aan belasting te ver wachten. Besloten werd aan de N.V. Bouwkas Rohyp te Amsterdam garantie te ver lenen terzake van de betaling van rente en aflossing van hypothecaire geldleningen aan de heer D. Trap te Oosterend tot bi bedrag van f 16.500.— en aan de heer J. Vermeulen Ezn te Oosterend tot 'n bedrag van f 12.500.— Mevr. G. Vrijdag—Keijser (WD) was in principe tegen deze garantie. Op een vraag van de voorzitter of zij geacht wilde worden te hebben tegen gestemd, wees zij dit van de hand, om dat zij dit te communistisch yond. Rondvraag. De heer Zijm uitte zijn teleurstelling over de vordering van de woning bouw. De woningnood op ons eiland is tot ongekende hoogte gestegen en de treurige gevolgen hiervan laten zich duidelijk aanvoelen. Hij vroeg B. en W. grote activiteit te ontplooien om de toewijzing van woningen te verhogen. De vorzitter zegde toe dat een nieuwe actie zal worden ingezet. De heer De Waard merkte nog op, dat bij de verdeling van het bouwvo lume aangenomen is, dat Texel zijn bevolking moet afschuiven wegens ge mis aan industrie. Terloops werd de pontkwestie ter sprake gebracht, doch de voorzittetr zei, dat deze kwestie nog in voorbe reiding is. (Van onze correspondent te Bergen) Het werd een zeer spannende wed strijd tussen Bergen en Texel, die tech nisch op hoog peil stond. Aanvankelijk was het een terreinverkenning, waarbij de thuisclub tegen wind speelde en dus iets in het nadeel was. Langzamerhand ontwikkelde zich een spel met de thuisclub in de meerderheid. Herhaal delijk werd Texelsdoel op de proef be dreigd, doch de sterke verdediging van de eilandbewoners wist orfheil te voor komen. De gasten konden het spel enigszins verplaatsen, maar enige fraaie schoten werden door de doelman op sublieme wijze gestopt. Na een half uur kwam bij 'n felle aanval van de gastheren, de bal bij Hot- teiitot terecht. Deze schoot van verre afstand de bal keihard in de linker bovenhoek 10. Bergen had de leiding. Nu probeerden de bezoekers met snel le aanvallen, die op uitstekende wijze werden opgebouwd, de achterstand in te lopen, doch de verdediging van B S.V. was er deze middag uitstekend in en wist elk gevaar te keren. Met 10 voor Bergen ging de rust in. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld, waarbij de Texelaars een veldmeerder- heid wisten te verkrijgen. Herhaalde lijk zaten ze voor het B.S.V.-doel, maar de verdediging van de thuisclub was op haar qui-vive. De enkele aanvallen van Bergen waren evenwel niet van ge vaar ontbloot, maar tot scoren konden de Bergenaren niet komen. Het duurde tot pl.m. 8 minuten voor 't einde toen uit een goede aanval over de linker vleugel de gasten de stand met een kei hard schot gelijk maakten, 1—1. Wie verwacht had, dat de gastheren nu de moed zouden laten zinken, kwam be drogen uit. Verwoed trokken ze ten aanval. Het werd nu een zeer interes sant slot. Enkele minuten voor het eindsignaal wist de linkshalf de bal uitstekend door te spelen naar de vrijstaande Hottentot en deze bracht met een keihard schot de stand op 21 voor Bergen. Gistermorgen is een zware motor, bestuurd door C. Visman uit Waalen burg, op het Zaandammerdijkje uit de bocht gevlogen, doordat de voorband sprong. De motor sloeg over de kop en de bestuurder werd tegen de in de bocht staande bomen aangesmeten. De vader van de bestuurder, die op de duo zat, kwam met de schrik vrij. De berijder zelf moest, volgens het Vrije Volk, met zware verwondingen naar het gemeentelijk ziekenhuis te Den Helder worden vervoerd. Zijn toe stand is ernstig doch niet levensge vaarlijk. De motor werd zwaar bescha digd. Frans de M. van Texel kreeg het op 22 Aug. aan de stok met een plaats genoot, die met een mestvork in zijn richting sloeg. De man miste, waarop M. met een graanvork probeerde of hij het niet beter kon. Hij raakte zijn ri vaal zodanig dat er een vijtien centi meter lange, bloedende hoofdwonde ontstond. De M., die gisteren voor de Politie rechter in Alkmaar terechtstond, hoorde f 100 subs. 30 dagen en één maand voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar tegen zich eisen. De uitspraak was overeenkomstig de eis. Onder zeer ongunstige weersomstan digheden hield de Helderse Motor- en Autoclub Zondag zijn herfstrit. Het slechte weer was er waarschijnlijk ook de oorzaak van, dat slechts twee en twintig rijders aan de start versche nen. Het eerste traject naar Beverwijk werd vlot genomen. Daarna ging het naar de post te Buitenhuizen. Amsterdam bezorgde menige deel nemer bij afstempeling aan de Blok hut strafpunten. Het derde traject was goed te rijden. Alleen zal de rijders die hun routebeschrijving niet met al le aandacht hadden gelezen, nog lang de aanduiding „Bij Esso-pomp Vierhou- terweg in" heugen. Aan het Uddelermeer was geheime controle. Post drie lag bij Elspeet aan een bosweggetje en vandaar begon het vierde traject. Door de bossen bij Apeldoorn trokken de deelnemers ver der. Via de hoofdweg bereikte men Loenen, waar werd gerust. Tussen de Postbank en de Zijperberg was weer geheime controle. Van Arnhem ging het naar Oosterbeek vapdaar achter de Grebbeberg om en toen naar „Het Kalfje" bij Utrecht. Via Amsterdam en Buitenhuizen bereikten de deelne mers tussen zes en acht uur café Wanner (de finish) te Alkmaar. Daar bleek, dat er Harley Davidson-rijders waren die de rit vrijwel op de minuut hadden afgelegd. Een keurige presta tie, daar alle andere deelnemers er wat de tijd betreft nogal naast waren. Voor de meesten lag de gemiddelde snel heid van vijf en veertig kilometer per uur te hoog; een gebrek aan routine vooral. De deelnemers waren alle vol lof over de route die door de Sport- commissie was uitgestippeld. De uit slag zal op 8 November om acht uur in „Het Wapen van Den Helder" wor den bekendgemaakt. De aantallen strafpunten waren namelijk nog niet bekend. Wel kunnen wij mededelen, dat vier deelnemers alle stempels had den. De Helderse Motor- en Autoclub kan op een zeer geslaagde rit terug zien. Voor Jan den B. uit Den Helder, die gisteren voor de Politierechter in Alk maar, mr. J. N. Alblas terechtstond omdat hij in zijn dienstbetrekking bij een wasserij een aantal textielgoede- ren ontvreemd had, was het een ge luk dat er zo'n gunstig rapport over hem was uitgebracht dat zowel de Of ficier als de Politierechter hem nog een kans wilde geven om in het rechte spoor terug te keren. De uitspraak was overeenkomstig de eis: f 10 subs. 5 da gen en één maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar- Na een geslaagde zomercompetitie wordt nu reeds weer een aanvang maakt met de winterwedstrijden. Er worden door de K.N.Z.B. en de diverse kringen verscheidene competities geor ganiseerd. Het eerste zevental van de Helderse Bruinvissen had, evenals verleden jaar, ingeschreven voor de bekercom petitie van de bond. De ploeg heeft nog al wat veranderingen moeten onder gaan, waardoor men genoodzaakt was, de lagere zeventallen aan te spreken Daarom trokken de Junioren zich terug uit de Bondscompetitie. Zij schreven in voor de kringcompetitie, waar de po. loërs ook het zevental van de Adel borsten zullen ontmoeten. In dezelfde afdeling als die. waarin de Helderse clubs zijn ingedeeld, spelen D.A.W. I (Alkmaar), Nentunus I (Zaan dam). Nereus II (Zaandijk), de Ham I (Krommenie) en de Kroosduikers (Westzaan). Ook de Helderse dames komen mis schien nog in actie. Getracht zal wor den hen te laten deelnemen aan de damescompetitie. De eerste wedstrijden voor de Hel derse clubs worden morgen gespeeld. De Zwaardvisch ziet zich geplaatst te gen Kroosduikers I. De Helderse Bruin vissen krijgen Nereus 2 als tegenstan der. Zij spelen vermoedelijk in de volgende opstelling: Doel: H. Th. G. v. d. Water; achter: A. Scholte, C. Tijsen en H. W. Wildenberg; vóór: F. Jongepier, L. A. van Duinme ien en P. Scholte. Het toch niet zo zwakke team van HCSC (heren) heeft getoond niet tegen de tafeltennissers van IVA opgewassen te zijn. Laatstgenoemde heren zegevier den met 100. De anders zo geduchte Weemhoff (HCSC), die in de laatste open Helderse kampioenschappen nog zo'n goed figuur sloeg, had geen schijn van kans tegen de IVA-spelers. Vooral in zijn partij tegen Makelaar was hij slecht op dreef. Hij verloor in twee games en bleef in beide games onder de tien punten. Hierbij moeten wij op merken, dat Makelaar, Sinjewel en Van der Vliet er wel bijzonder goed in wa ren. Van HCSC was Smit de beste man. Ook de dames van IVA 1 bewezen wederom hun grote kracht. Zij ver sloegen het eerste team van WGWmet 100. Van enige krachtsverhouding was hier geen sprake. De spannendste partij was die tussen mej. Vreugden- hil (IVA) en mej. T. Sinnige, die door eerstgenoemde nog maar net in drie games werd gewonnen. IVA 2 (heren) speelde Zondagmid dag tegen ATTV 2 en won ook al met, 10—0. Voor de Politierechter in Alkmaar, mr. J. N. Abllas, stond gisteren de Heldenaar G. S. terecht, die zich in Augustus aan verduistering had schul dig gemaakt. S., die een cafetaria ex ploiteerde, had een zo grote aanslag van de Belastingen gekregen, dat hij het geld hiervoor niet kon opbrengen. Het gevolg was, dat zijn gehele inven taris in eigendom aan het Rijk over ging. Daar S. geen inkomen had, en hij en zijn gezin toch moesten leven, zag hij geen andere uitweg dan enige van de in beslag genomen goederen te verkopen. Hierdoor maakte hij zich schuldig aan verduistering. Daar het gezin van S. thans moet le ven van een weeksalaris van f 35 meende de officier dat geen geldboete kon worden opgelegd. De eis was twee maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Mr. Albla» wees vonnis overeenkomstig d« ris. Morgenavond om acht uur houdt de^ voetbalvereniging HRC in „Formo- sa" commissievergadering. Agent H. J. A. Baart slaagde on langs. voor zijn politie-diploma. Onze stadgenoot de heer C. W. van Waveren slaagde aan de Rijksuni versiteit te Leiden voor het candidaats- examen geneeskunde II. Vanavond om acht uur concer teert „Winnubst" voor de tweede maal in Casino. Vanmiddag om drie uur komt de raad ten stadhuize in openbare zitting bijeen. Hedenavond wordt in de Nieuwe kerk aan de Weststraat een Hervor- mingsdienst gehouden, met als voor gangers ds. J. Borghardt en ds. W. J. de Hoest. Het Hervormd kerkkoor ver leent medewerking. Hedenavond wordt in „Formosa een ledenvergadering gehouden van de Algemene Militaire Pensioenbond, af deling Den Helder. Als spreker zal op treden de voorzitter van het hoofdbe stuur, de heer W. Klooster, die over enige maanden zijn functie zal neer leggen. Het R.K. Toneel geeft op Donder dagavond 9 November in Casino een opvoering van „Het meisje uit het Wes ten", onder regie van de heer Frans 't Hoen. Op Zondag 19 November wordt hetzelfde stuk te Anna Paulowna op gevoerd. In verband met de Wereldspaar- dag is de Nutsspaarbank vandaag door lopend geopend tot vanavond acht uur. De Heldenaar Pieter H. kreeg het op 12 Augustus aan de stok met zijn plaatsgenoot B„ aan wie hij bij die ge legenheid meedeelde dat hij hem had zien staan zoenen met een minder gunstig bekend staande juffrouw. Dit, en wat H. daarbij nog 'meer ver telde, vatte B. op als beledigend, wes halve hij een aanklacht indiende. H., die gisteren voor de Alkmaarse Politierechter mr. J. N. Alblas terecht stond, deed het voorkomen alsof hij B. in diens eigen belang had gewaar schuwd. Mr. Holsteyn, die dit een flauw Verweer vond, eiste f 25 subs. 10 dagen. Mr. Alblas sloot zich hierbij aan. Cornelis E., zonder bekende woon- of verblijfplaats, die op 21 Augustus te Den Helder een bedrag van f 50 en 'n ring had weggenomen, werd bij ver stek overeenkomstig de eis veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Een inwoner van onze gemeente zette zijn fiets zolang in een bunker nabij de Atjehloods. Hij was zeer ver baasd, dat het rijwiel drie dagen later was verdwenen. Op de Brakkeveldweg kwamen Zondagmorgen een vrachtwagen en een luxe auto met elkaar in botsing. De vrachtauto kwam uit de Crocusstraat en reed in de richting van de overweg. De bestuurder van de personenauto wilde afremmen, maar de voetrem werkte niet. Met een flinke snelheid reed de luxe wagen tegen de achter zijde van de vrachtauto, die op het trottoir tegen een lantaarnpaal tot stil stand kwam. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Van de vrachtauto werd het rechter voor-spat bord vernield. De andere auto werd aan de voorzijde ernstig beschadigd. Uit een autobus die op de Paral lelweg stond geparkeerd werd geld ont vreemd. Er werden een paar kinderen aangehouden, die toegaven van de ver missing op de hoogte te zijn. Zij maak ten het geld op aan lekkernijen. Een surveillerend agent van poli tie ontdekte Zondag een begin van brand in een perceel aan de Zuidstraat. Hij verschafte zich door een keuken raam toegang tot de woning en zag, dat een rekje waaraan goed te drogen hing tegen de kachel stond. De politie man bluste het brandende goed. De be woners van het huis waren afwezig, maar lieten twee honden achter. Het is dus niet onmogelijk, dat de honden tegen hetdroogrekje zijn aangelopen. De politie zal de bewoners dus wel op hun onverantwoordelijke gedrag wij zen. Het derde tiental van de Helderse Damclub heeft Zondag op Texel tegen Texel 1 een zeer spannende strijd ge streden. Eerst na uren spelen wist de thuisclub enig Voordeel te behalen. De Texelaar zegevierden ten slotte met 13—7. De gedetailleerde uitslagen wa ren: L. RosP. Oost 20, I. van Heerwaar denL. Simonse 20, C. DijkerH. Rietveld 20, C. van Heerwaarden J. P. Bommezijn 2—0, G. DrosJ. Bou- man 11, J. v. d. StarP. Kwast 02, C. v d. WerfH. Kraan 02, P. Kooy W. Wieren 2—0, W. J. Boon—C. Stoop 11, J. Stam—R. Oost 11. To taal 13—7. Zondag 12 November zal er op het Egmondia-terrein te Egmond aan Zee een voetbalwedstrijd - worden gespeeld tussen twee ploegen van de afdeling Noord-Holland van de KNVB. De opstellingen zijn -als volgt: A-ploeg: doel: Van Nuland (SRC); achter: De Moei (SRC) en Brak (Dirks- horn); midden: Tromp (SRC), Schoon hoven (Alkmaar) en Van Amersfoort (WGW); voor: Ramler (WGW), Van Wees (WGW), Heystek (Uitgeest), Kunnen (Sijbecarspel) en Holst. (Wi- ron). B-ploeg: doel: Mooy (Schoorl); ach ter: Horstman (Sport) en Bakker (HEO); midden: Duyvis (LSW), Van der Schaaf (ODIZ) en De Graaf (Ves- do); voor: Zwaan (Egmondia), Schaper (Blokkèrs), Stikkelman (SRC), Van der Molen (Rangers) en Hertogh (Geel Zwart). Tijdens de laatst gehouden vergade ring van de Katholieke Sport Centrale werd met algemene stemmen besloten de KSC om te dopen in de „Stichting Katholieke Sport Centrale", die rechts persoonlijkheid bezit, De»heer P. Th. Luyckx maakte bekend, dat hij zijn functie van voorzitter van bovenge noemde Centrale in verband met zijn huidige werkkring moest neerleggen. Hoewel het bestuurhet aftreden van de heer Luyckx zeer betreurde, heeft men zijn zienswijze moeten billijken. Het voorzitterschap werd tijdelijk in handen- gelegd van de heer C. I. Schnijders. De mijnenvegers van het tweede en zesde flottielje zijn gistermorgen weer naar Terschelling vertrokken. Ook hun basisschip Hr. Ms. „Douwe Aukes" is weer naar het veegterrein teruggekeerd. De Engelse lijnboot „Goldfinsh", op weg van Londen naar Harlingen, heeft de nacht op de rede doorgebracht. Aan de gemeentelijke visafslag werd gedurende de vorige week aangevoerd: 1221 kg bot, 736 kg garnalen, 8 kg kaan, 123 kg kabeljauw, 65 kg rog, 1781 kg schar, 13.320 kg schol, 15 kg poon, 589 kg tarbot, 9333 kg tong, 6951 kg wijting. Het is morgen hoog water om 10,50 en 22,55 uur en laag water om 5 en 16,50 uur. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon en Broer Paul Maximilaan. Mr. H. KRAUS Ltz. (A) I I. P. KRAUSS— AUGUSTINUS MAXI HELEN JOYCE RENéE. Den Helder, Zondag 29 Oc- tober 1950. Singel 91. Inplaats van kaarten Dinsdag 31 October ver loven zich GRé HEIDEMA en MEINDERT DE BOER. Den Helder, Tuinstraat 3. Jonkerstraat 15. Mede namens mijn Echt genote en wederzijdse ouders betuig ik aan familie, vrienden, buurtgenoten en kennissen mijn hartelijke dank voor de-vele blijken van belangstelling bij mijn terugkeer uit Indonesië on dervonden. C. KALIS. Ooievaarstraat 94. Hiermede betuigen wij aan familie, vrienden, be kenden en collega's onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstel ling bij ons 25-jarig huwe lijksfeest ondervonden. C. DE BOER en Echtgenote, de Ruiterstraat 52. In verband met de te verwachten Sint Nico- laasdrukté vragen wij enige met winkelervaring, voor tijdelijk, liefst be kend met wol en hand werken. Tevens gevraagd een voor Zaterdagmiddag voor de afdeling' dames- confectie. Aanmelden 's avonds aan de huisdeur, Koningstraat 119 van Een blocnote of een doos luxe post? U slaagt beter bij BOEK EN KANTOORBOEKHANDEL ART5 Woensdag a. s. geen spreekuur,wèl thuisbezoek Hedenavond balt acht Dr. J. A. Stellwag OnderwerpK,E R K H E R V ORMING" Medewerking Kerkkoor. o Zo goed als nieuweherenfiets» Hoog'dwarsstraat 12. Foto-toestel, Baby Brownie" (Kodak, f 7,50 of in ruil voor keu rige poppenwagen (geen riet) met eventueel bijbetaling. Adres: Jan*- zenstraat 55, Old finish wieg, compl. met be kleding, matrasje, kussentje en 2 dekentjes, alsmede prima kook kachel. J. H. v. Linschofenstr. 47 Z. g. a. n. wit emaille Etna ko- 1 en fornuis met pijp f 80,—. Jan Bijlstraat 45. Opel 1934, in goede staat. - Adres: Bur. van dit blad. Een klein buffet, prijs f 35,—. Tuinstraat 16. Een z. g. a. n. kinderwagen. Te beyr.:' Jac. Beenstraat 8. Gèbreid baby-jurkjè lft 2 ja ai f 3,50, gebreide meisjes vestjes lft 2 en 4 jr 3,50 p. st.,. rokje met bolero gebreid' lft 4 jr f 3,—, Ti- roler overgooiertje met truitje ge breid lft pl.m. 4 jr f 6,50, wollen meisjesjurkje lft 3-4 jr f 3,—, ge breid meisjes-slobpak met muts en wantjes lft pl.m. 4 jr 'f 12,50, ge breide slobbroek lft pl.m. 4 jr f 2,50, gebreide baby-cape f 12,50, nieuwe br. damesschoenen met steunzool mt 42 f IQ,—zw. jon gens Robinson schoenen mt 32 f 5,—, nieuwe br. heren Robinson schoenen mt 42 f 10,—, 2 jong.- petjes samen f 1,50 en kort zwart manteltje mt 48 f 5,—. Koning straat 91. Een meisjesmanteï lft 15-16 jr. Parkstraat 2, Julianadorp. Een zw. wintermantel mt 44-46 f 15,—, 1 wollen japon mt 40-42 f 7,50 en 1 jongensschooljas lft 14 jaar f 5,—. - Goudsbloem straat 20. Door echtpaar met baby, ongem. zit-slaapkamer met keuken of gebr. van keuken. Br. onder nr 32, Bur. van dit blad. Bij Julianadorp een vrije woning met gr. tuin voor kl. gezin, huur f 5,— p. wk, voor vrije woning, h. f 4,— tot f 5,— p. wk. Br. onder nr. 0031, Bur. van dit blad. Personeel Beschaafde jonge vrouw wil bij zieken oppassen en als vader eh moeder samen eens willen uit gaan Event. öök 's middags. Br. onder nr 31, Bur. van dit blad. Biedt zich aan: net meisje voor hele dagen of voor winkel. Br. onder nr 29, Bur. van dit blad. Gevraagd: le of 2e kapster en gevorderd leerling. Adres: Koning straat 49. Gevraagd: net meisje voor halve dagen. Spoorstraat 58—60. Gevraagd: Gladiolen, te, pellen, machinaal, bij S. P. v. Nuland, Grasweg 15A, Anna Paulowna. Emigranten! Engelse conver satieles! Ook bijwerken 1.1. U.L.O. en M.O. Condities bij afspraak! Br. onder nr 30, Bur. v. d. blad. Gediplomeerde costuumnaaister kan weer werk aannemen. Dórus Bijkerstraat 42 I. Net MEISJE kan geplaatst worden bij Stoomwasserij Roovers, Ambonstraat 90, leeftijd 14 tot 17 jaar. Nette zakenman, leeft. 60 jaar, zoekt NETTE VROUW, K. M. voor gezellige samen leving. Brieven onder no. 400 Adv.-Bureau C. Rezel- man, Anna Paulowna. Gelieve geen geld of goe deren af te geven op mijn naam, daar door mij niets zal worden betaald of ver goed. D. A. WIJNSMA. 2e Vroonstraat 63. Gedurende de maand November door de L.C.B. fabriek Egyptisch Linnen Regenmantels, geheel dubbel met afneembare Capuchon. Popeline Regenmantels, geheel dubbel met afneem bare Capuchon Zijde Popeline Regenmantels geheel dubbel met afneembare Capuchon. Verder verkoop Twin-Sets zuiver wol in 6 kleuren f 26.75 Mantels Swaggers Japonnen Rokken en Blouses •<- Jumpers Vesten en Jasjes tegen oude prijzen. Komt U eens geheel vrijblijvend onze collectie inzien Diverse prijsklasse. Grote maten voorradig

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5