H HUNTER Wie trouwt Prinses Lalla? Veilig PHILIPS I DAGEN ö-ok. Letö ujcwJv oudeAe dam&i Blank verband om bruine armen Pim, Pam en Pom als schatgravers f Verkeer MOK Die slopende Rheumatiek maakt U humeurig en ziek, Soldaten varen thuis OUPLOLAMPEN Plannen voor oprichting van Duitse Bundesbank Artsen pleiten voor een wereldregering <xxxxxxxxx Het Radioprogramma INEENS, TERWIJL GIJ EEN KRANT OPRAAPT - - - - -- JL VRIJDAG S NOVEMBER 1950 MATUURLIJK heb ik de deur open gedaan en iets in het busje gestopt. Weliswaar zijn collectebussen de plaag van mijn leven, want degenen die er mee rammelen plegen altijd aan mijn bel t« trekken als ik drie hoog op de vliering in mijn lappenkist grabbel of haast je rep je in een plensbui de was binnenhaal. Maar het zal wel geen boos opzet zijn en met de overweging, dat niemand voor zijn genoegen uit collec teren gaat, delf ik dan maar weer vit het zakje van mijn huishoudschort het muntje-voor-het-goede doel op. Met dit busje was het echter an ders. Toen dat mij onder de neus werd gehouden kon ik het toch eigenlijk niet met dat vaste muntje afdoen. Neen, ik bedoel niet dat ik u precies zal gaan vertellen wat ik er in stopte: die zegs wijze van de rechterhand die de pen voert en niet weten mag wat de linker uit de beurs haalt is nog altijd een goede stelregel. Maar toen ik de deur achter de vrien delijke collectrice nad gesloten, was ik nog niet van dit busje af. Er stond n.1. Simavi op. Steun in medi sche aangelegenheden voor inheemsen. Een zin die zich zo echt Nederlands met een uitgestreken gezicht van de domme houdt. Een keurige zin, een zin met een lorgnet op en een pruimemondje. Zo koel en wetenschappelijk en lichtelijk geurend naar 'n ontsmettingsmiddel als een verbandtrommel. Dat is ook eigen lijk wel goed: niemand behoeft ons op het eerste gezicht aan te zien dat we ook nog ergens een hart hebben zitten, en om sentimenteel te worden ontbreekt ons heus de tijd. En dus noemen we een van onze warmst voelende en onbaat- zuchtigste verenigingen met een droge academische naam, gaan op gezette tij den met een busje langs dé deuren en hijsen eveneens op gezette tijden scheepsvrachten kisten aan boord met diezelfde letters erop. Maar wat daarachter zitDat is toch eigenlijk wel zo mooi en zo eervol voor een natie als alles wat de geschie denisboekjes ons vertellen over de slag bij Nieuwpoort en de Zilvervloot, waar we na drie honderd jaar nog niet over uitgepraat zijn. Want wie heeft van die Zilvervloot, om eens iets te noemen, nu eigenlijk plezier beleefd? Piet Hein zelf is er ook maar met een beker afgekomen, en wat ze met al die Spaanse matten gedaan hebben wordt er nooit bij verteld. Er zijn stellig geen slaven mee vrijgekocht en ziekenhuizen mee gebouwd en medi camenten voor ingeslagen. Is het niet verdrietig om te bedenken: toen een héle zilvervloot te geef en nu met een busje langs de huizen? Zouden we met dat oude deuntje maar niet eens op houden en een nieuw dichten op Simavi, waarmee we beter voor de dag kunnen komen? Neen, laten we het ook maar niet doen. Ten slotte betalen we met dat keurige zinnetje eén oude schuld af en daar zijn we voorlopig niet mee klaar. En de echte Simavi-mensen houden er ook niet van dat wij schoolliedjes over hen dichten. Zij praten niet over zich zelf, zij vinden het heel gewoon wat zij doen en het kan hun ook eerlijk gezegd weinig schelen of ze voor twee of voor drie moeten werken. Hun enige dringende, bijna hese vraag is: Help ons toch asjeblieft dat wy er mee door kunnen gaan. Een rijk dat zich uitstrekt van Lissabon tot Moskou, met een heet klimaat, bevolkt door mil- lioenen die gedurende vier jaren van alle medische hulp beroofd waren Haalt u eens een half jaar uit Neder land de dokters en de verpleegsters weg, sluit de ziekenhuizen en zet de aanmaak van medicijnen stop. Kunt u zich voor stellen wat de gevolgen zouden zijn? Vergroot die ellende met de nodige veel vouden van honderd en u hebt enig idee van de oceaan van pijn, jammer, ver minking, besmetting en doodsgevaar die de onvermoeide dokters en zusters daar ginds met het steelpannetje van hun persoonlijke krachten moeten leegschep pen. U klaagt misschien wel eens dat u twee uur bij uw huisdokter in de wachtkamer hebt gezeten? „Wij hebben dagen van 1500 patiënten. De laatste week werden 7300 mensen behandeld". „Ik trof hier een overstelpend aantal zieken". „Een 400 km lange kust en nu heb ik er weer 200 km bijgekre- gen". En dat vinden die pioniers in witte jassen nog het ergste niet. Maar wat baat al hun zwoegen als zij straks „de toko moeten sluiten" wegens gebrek aan medicamenten, aan serum, aan instru menten, aan verbandmiddelen? Wij zijn een arm volk geworden, dat leert ons de begroting wel. Wij hébben eerlijk niet zo heel veel te missen. En er wordt al zoveel gevraagd. En wat ver van ons bed gebeurt bezorgt ons geen slapeloze nachten. Het busje blijft hardnekkig rammelen. Als wij er „Nee" tegen schudden en de deur sluiten schudden wij eigenlijk Nee tegen een manhopige moeder met een uitgeteerde zuigeling op de arm, waarmee ze dagen lang heeft gelopen. Tegen een jonge ke rel met een afzichtelijk weggezworen gezicht. Tegen een kleine jongen die de arm uitstrekt naar de vaccine-naald, die hem van de pokken moet redden. Vergeet niet, dat het bruine gezich ten zijn, die ons aanzien. Geduldig, maar met een bittere ernst. Jullie blanken die eeuwenlang onze overheersers bent ge weest, houdt met het gezag nu ook de barmhartigheid op? Bestaat er ook nog zoiets als onbaatzuchtigheid in het Wes ten? Zullen wij vol haat de gebalde vuist achter jullie opheffen? Of zullen wij werkelijk de oprecht toegestoken hand kunnen vatten? Het busje van Simavi rammelt boven alle oorlogsrumoer uit. Zeg niet: Wat betekent dat ene dubbeltje van mij? Als alle vrouwen, die deze kolom lezen, één dubbeltje erin stoppen, heeft Simavi straks twee en twintig duizend gulden binnen. Wie weet, voor een vierde mo torbootje... Zet een busje neer in uw huiskamer, op verjaarsvisite, op de tafel van uw vrouwenvereniging. Eet er eens een koekje minder om of verzuim een bus- rit. 128487 is het gironummer. SASKIA. Nakomelinge van Mohammed zoeki een echigenooi (Van een speciale medewerker). JN de Marokkaanse harems wordt op het ogenblik maar over één ding ge sproken: niet de reis van de Sultan naar Frankrijk is het onderwerp van het gesprek, maar de vraag met wie Prinses Lalla Aiche, de dochter van de monarch, zal trouwen. Men heeft haar de laatste weken minstens evenveel vrijers toegedicht als Prinses Margaret Rose van Engeland. Maar een huwe lijk van de Marokkaanse Sultansdoch- ter heeft toch in een geheel ander op zicht grote politieke betekenis. Want Lalla Aiche stamt in directe lijn af van de profeet zelf, daar haar familie, Alaoeten, hun lijn terugleiden tot aan Efraim, de kleinzoon van Mohamed, die eens uit Arabië wegtrok en zich in Marokko vestigde, om daar het ware geloof te verbreiden. IVAARDOOR komt de prinses de titel „Cherifa" toe, wat de verplichting met zich mede brengt, dat zij een echt genoot van Mohamedaanse godsdienst moet kiezen, die bovendien in de we- maar bo -endien raakt Uw hele gestei er van onders iov Ga toch zó niet ver der, prijf die slopende pijnen uit Uw leden Met Kruschen! Wonderlijk, wat die zes minerale zouten, waaruit Kruschen ia samengesteld, voor U doe.. Met Kruscnen voert ge de bloedzuiverende organen pre- eies datgene toe, wat ze nodig hebben om weer met jeugdige kra ht te bunnen functionneren. Het bioea gaat weer krachtig stromen en de onzuiverheden die nu oorzaak zijn va Uw tergende pijn. worden langs natuurlijke weg afgevoerd regelmatig en radicaal. (Ingezonden Mededelingen) Op verzoek ditmaal een eenvoudige japon voor grote maten, die ook door oudere dames gedragen kan worden. Wat denkt U hiervan? Een gemakke lijk zittende japon, waarvan de even klokkende rok zo gemaakt kan worden, dat hij een overslag vormt, waardoor het lastige over het hoofd aantrekken vermeden wordt. U heeft er voor nodig (met overslag) ca. 5.50 m. stof van 90 breed. Het ge streepte schouderpasje moet van het patroon losgeknipt worden. U rimpelt het voorpand van boven in en stikt 't pasje erop. U naait het beleg tegen de voorkanten en sluit de zij- en schou dernaden, daarbij de rugschouders even inhouden. De halsrand wordt tus sen de kraag van dubbele stof gezet. U kunt de kraag ook laten vervallen en de revers met een belegje van andere stof, b.v. wit piqué, afwerken. Of, zo als hier, de rand bij het tegennaaien van het beleg en ook de achterhals met een kantje of een geplisseerde strook garneren. De lange mouw voorziet U van een splitje, U sluit de mouwnaden en zet de ingerimpelde onderkant tussen een boordje van 24 x 4 c.m. De K mouw, die in het patroon aangegeven is, krijgt een figuurnaad vanaf de elleboog. De kop wordt even ingehouden met de naad ca. 2 c.m. voor de zijnaad inge zet. Wilt U een gesloten rok, dan verbindt U de 6 rokbanen en zet ze aan het in gerimpelde lijfje, waarvan de voor panden even op elkaar geregen zijn. Voor de overslagrok knipt U de mid- denvoorbaan tweemaal. De rok wordt nu zo met het lijfje verbonden, dat U de japon als een mantel aan kunt trek ken. De rechtervoorbaan sluit met drukknopen, die U onzichtbaar op een belegje aangezet heeft, op de linker. reld van de Iglam een belangrijke rol dient te spelen. Hoewel hij door en door Frans opgevoed is, heeft de Sul tan nooit afgezien van zijn aanspra ken op de titel van gebieder over alle belijders van de Koran, wat hem ge makkelijk gemaakt wordt door het feit, dat deze waardigheid, die vroe ger de Sultans in Constantinopel be kleedden, sinds de ineenstorting van het Turkse Rijk in 1918 vacant is. Prin ses Lalla Aiche deelt deze politieke ambities volkomen; met al haar scher pe intelligentie, waarom zij bekend staat, is zij een voorstandster van een krachtige nationalistische politiek. Strijd tegen de sluier. J^EEDS enige jaren geleden heeft Lalla Aiche officieel haar intrede gedaan in het politieke leven van haar land, waar zij met gloeiende geestdrift voor de positie van de vrouwen op kwam en ze aanmaande om zich van de verouderde zeden en gebruiken te bevrijden. In openbare redevoeringen bezwoer ze steeds weer haar 'seksege noten om eindelijk de „Jjitham", de traditionele sluier, af te leggen. Zij gaf zelf het voorbeeld, dat echter in de eer ste tijd slechts schoorvoetend werd ge volgd. Toch begint er langzamerhand een verandering op te treden. In de straten der Marokkaanse steden ziet men steeds meer dames uit burgerlijke kringen, die op Europese wijze ge kleed gaan. De anderen, die zich nog in de onverbiddelijke autoriteit van hun vaders en echtgenoten moeten schikken en aan de traditie vasthou den, zoeken schadeloosstelling door on der elkaar in kleine kring hun voor liefde voor Europese manieren inprac- tijk te brengen in afwachting van de tijd, dat ze het in de niet al te ver re toekomst ook openlijk mogen doen. Veelbesproken verschijning. JNTUSSEN laat prinses Lalla geen ge legenheid voorbijgaan om de zeden van het land te ondermijnen, hetzij dat ze openlijk aan sport deelneemt, of in kleinere dan wel in grotere kring in gezelschap van de Mohamedanen en Christenen, lustig de spot drijft met de eindeloze ceremoniën, die de tradi tie voorschrijft. De openbare mening van het land is verdeeld, sommige roemen de moderne uitstekende opvoeding van de Prinses, die veelzijdige studies maakt en alleen Al door haar schoonheid vele sympa thieën wint daar ze zo bekoorlijk is als een verschijning uit de Duizend- 'en-Eén-Nacht; doch een groot gedeel te van het volk, vooral ook onder de hogere standen fronst het voorhoofd en ziet met bange verwachtingen de dag tegemoet, dat de Prinses onder de vele aanbidders, die naar haar hand dingen en die met kostbare geschen ken beladen uit Maraakesch en het ver re Egypte komen, haar keuze zal heb ben bepaald. 32. Pim, Pam en Pom vinden, dat len!" Maar hoe Pom en Pam ook trek- zij een heer/ijk werkje aan de hand ken en sjorren, er is geen beweging in hebben. Ze zijn zelfs helemaal ver- de zak te krijgen. „Je zult moeten mee- geten, dat zij daarstraks zo moe wa- helpen Pim", roept Pom hijgend van ren. De zak met zilveren guldens de inspanning. Maar ook dat helpt wordt al voller en voller. „Zie zo, deze niet! Zelfs met hun drieën zijn de zak nu maar even naar huis brengen hondjes niet in staat om de zak ook jongens", roept Pim, die het nu al hoog maar één centimetertje van de grond in zijn bol heeft en een soort generaais- te krijgen. „We zullen er wat uit moe stem opzet. „Terwijl jullie de zak weg- ten doen jongens", zegt Pim. „Ik heb brengen, zal ik wel een nieuwe vul- nooit geweten dat geld zo zwaar is". Otranto (rep.) wordt op 3 Novem ber te Rotterdam verwacht. Ont scheping: verm. 9 uur. Waterman (rep.) Djakarta-Rot- terdam op 2 Nov. te Belawan. (Nrd. Sum.) Philips Autolampen zorgen voor goed en ver zicht, en blijven tot het laatst toe helder. Ook bij dimmen voldoende licht, zonder verblinding van tegenliggers. Door de ingebouwde schokbreker weerstaan zij de schokken van ruwe wegen en kuilen. Autoradio Troublelite De Westduitse regering zal deze maand de oprichting overwegen van een federale bank, die de naam zal dragen van „Bundesbank" en in de plaats zal komen van de onafhankelijke „Bank Deutscher Lander". Het doel is de regering enige controle te geven op de geld- en credietpolitiek. Het besluit werd genomen nadat de Westduitse centrale bankcommissie de vorige week besloot het disconto te brengen van 4 op 6 ondanks de krachtige pro testen van de regering, die daarin een bedreiging zag voor haar gehele econo mische politiek. TWEE TROEPENTRANSPORT SCHEPEN VERTROKKEN Op 28 October is de Empire Brent met 968 repatriërende militairen en hun gezinnen uit Tandjong Priok naar Nederland vertrokken, op 30 October gevolgd door de Waterman met 1697 repatriërende militairen. Ruim vijfhonderd Nederlandse artsen hebben zich achter het streven naar op stelling van een wereldstatuut gesteid en daarom aan de regering een adres gericht. Hierin wordt verklaard, dat de artsen, uit een oogpunt van geestelijke prophylaxis, instemmen met het stre ven naar een federale wereldregering. Zy verzoeken daarom de regering of ficieel de volksstemming uit te schrij ven, welke zal beslissen over deelne ming aan de tegen het eind van dit jaar in Genéve bijeengeroepen wereldcon stituante. S U A f* 0 t 3XXXXXXXXXX DOOR LOULA G. ERDMAN <XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX 35) De keuken was geheel op orde, zoals ze hem gisterenavond had achtegelaten. Ze kon geen mensen uitstaan, die de boel zo maar een nacht over lieten staan. Indie ze 's nachts eens ziek mocht worden, dan zou wie ook ter wereld kunnen binnenkomen en haar keuken overnemen en hem keurig in orde vinden. Zij zouden zeker ook rondsnuffelen om te zien, hoe alles bij haar er uitzag. Natuurlijk behoorden zij te komen in tijd van ziekte. Zijzelf ging ook altijd dat was eerste plicht wanneer iemand ziek of in moeilijk heden was. Niet dat de mensen appre cieerden wat je deed. Zij herinnerde zich wat een drukte Thelma Kane had gemaakt, toen'zij bij haar was gekomen nadat de laatste baby was geboren. Het huis zat hele maal vol met kakkerlakken en dat was iets wat een Meeks nie on aanzien Natuurlijk was zij naar de winkel van Butler gegaan om direct een verdel gingspoeder te halen. Ten eerste had Thelma het niet zo druk, dat zij de boel in zo'n toestand mocht laten, dat er kakkerlakken kwamen. En zo kon toch zeker niet verwachten dat Juffrouw Laura in de zaak van Butler zou ver tellen, dat zij het poeder nodig had voor kakkerlakken in haar eigen huis. Hij zou haar zelfs niet hebben geloofd Iedereen wist hoe schoon zij alles hield. Je zou hebben gedacht dat Thelma blij zou zijn geweest van de kakkerlakken verlost te zijn, maar dat was niet zo. En ook haar man was dat niet en die ellendige kinderen van haar. Een van die jongens Kane bracht kranten rond. en je kon Juffr. Laura in geen honderd jaar wijs maken, dat hij niet opzettelijk haar krant in de struiken liet waaien. Elke morgen moest zij er naar gaan zoeken. Zij was van plan de uitgever van de Kansas City Star te schrijven en hem dit te vertellen Zelfs al was het een groot dagblad, dan zou de uitgever het toch wel belangrijk vinden te weten, hoe zijn lezers werden behandeld. Toen deze gedachte by haar opkwam, ging zii hem maar meteen schrijven. Zij vroeg of iemand de chef van de expeditie of een ander dit wilde onderzoeken. Zij had er genoeg van naar haar krant te lopen zoeken als een kind, dat Paas eieren zocht. Welzeker, toen zij vanmorgen naar buiten ging om de krant te halen, vond zij hem helemaal onder de takken van de bruidssluier. Zij bukte stijf om hem op te rapen, in zichzelf mopperend. Toen ze terugliep, keek ze rond en snoof de lucht op om te weten wat voor weer het zou worden. Het zou een warme dag worden zoals gisteren. Dat was prachtig. Zij wilde boontjes leggen en die hadden warm en droog weer nodig. De larven hadden de eerste keer de bonen aangevreten, omdat de grond nat en koud was geweest. Zij wilde er ditmaal zeker van zijn, want de vorige avond had zij haar voorraad nagekeken en een tekort aan bonen ontdekt. Ze waren goed in de winter, met uien en vet en een vleugje azijn. Ze leefde goed. Ze kon geen vrouwen uitstaan die alleen maar kookten omdat er mannen in huis waren, en slechts op kaas en crackers leefden wanneer zij alleen thuis waren. Er waren andere dingen om voor te leven dan alleen maai voor mannen. Ze zou zich schamen gewoonweg doodschamen om te zeg gen, dat de enige reden waarom zij at. was dat de een of andere man de din gen die zij kookte graag had. Ze kon ook nog wel wat worteltjes zaaien En wat bieten. Nu het zo warm was was het ook een geschikt moment om de gordijnen van de voorkamer te was sen Zij kon dit alles best voor het eten klaar krijgen. Dan zou ze de ver dere middag vrij hebben om naar Rose Marshall te gaan. Zy had eigenlijk allang geleden be horen te gaan. Toen de eerste praatjes in de wereld kwamen, was het het goede ogenblik geweest Rose Marshall ronduit te zeggen, wat er werd ver teld. In zeker opzicht was ze zelf te laken, omdat ze het Rose niet had ge zegd. Het was haar Christenplicht ge weest te zorgen dat Rose het te weten kwam. Eerst had ze geaarzeld omdat ze dacht, dat het wel eens niet waar kon zijn. Van iemand als George Marshall verwachtte je eigenlijk iets beters. Hij had onderwijs genoten. Zijn vader had hem genoeg geld nagelaten, zodat hij zonder zorg alles had kunnen krijgen wat hy wilde hebben. Hij was direc teur van de bank. En hij was lid van de kerkeraad. Iedere Zondagmorgen ging hy met de collecteschaal rond en hij zag er dan ernstig en vroom uit Zij, Laura Meexs, was niet van plan ooit nog een cent op de schaal te leg gen, waar hij mee rondging; zij was op een andere plaats in de kerk gaan zitten, zodat zij naar enveloppe op de schaal van een andere collectant kon leggen. Zij had dat gedaan, ofschoon zij reeds acht en zeventig jaar in die zelfde bank had gezeten. Naar diezelf de bank hadden Papa en Mama haar gebracht op die Zondagmorgen waarop zij voor het eerst in de kerk kwam (Wordt vervolgd VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Gram.muziek. 6.15 Wel de moeite waard. 6.30 Trompetcon cert. 6.45 Geestelijke liederen. 7.15 Regerings uitzending. 7.35 Een goed woord voor een goede zaak. 7.40 „Vandaag". 8.05 Volkszang. 8.45 Radio Philharmonisch Orkest. 9.45 Com- penius-orgel. 10.00 De levende kerk. 10.15 Bijbel en muziek. 10.30 langs wegen van kunst en schoonheid. 10.45 Avondoverdenking'. 11.15 Melodieën. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten oro 6, 8 en 11 uur. 6.15 De Vara felici teert. 6.45 Denk om de bocht. 7.00 Meisjes koor. 7.15 Beurs en buikriem. 7.30 Wat met de kerk? 8.05 Boeken. 8.10 Het Groninger Blaaskwintet. 8.35 De godsdienst en het mo derne leven. 9.00 Men vraagten wij draaien. 9.30 Jongeren-forum. 10.00 Buiten lands weekoverzicht. 10.15 Paul Godwin. 10.40 „Vandaag". 10.45 Avondwijding. 11.15 Huwe lijk van A tot Z. 11.30 Symphonie-concert. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Nieuwe Franse chansons. 10.00 Klein, klein kleutertje. 10.15 Prelude. 10.25 Inleiding. Hoogmis. 10.30 Katholiek Thuisfront overal. 12.03 Lydia Stap pers zingt. 12.33 Piano-duo. 1.20 Het Metro- pole-orkest. 2.00 De bietenbouwers. 2.15 Cherry Stones. 2.20 Engelse les. 2.40 Musice rende dilettanten. 3.10 Kroniek van letteren en kunsten. 3.45 Musicerende dilettanten. 4.15 Concertorkest. 4.30 De schoonheid van het Gre goriaans. 5.00 De Wigwam. 6.00 Van de film band. 6.15 Nederland industrialiseert. 6.25 Londens Symphonie-orkest. 6.30 Regering'suit- zending. 7.15 Dit is leven. 7.27 Concertorgel. 7.52 Journalistiek weekoverzicht. 8.15 Licht baken. 8.40 Steek eens op, heren. 9.00 Negen heit de klok. 9.45 Wat zou u doen. 9.55 Weekend-serenade. 10.30 Wij luiden de Zon dag in. 11.15 Nieuws in Esperanto. 11.22 Ka mermuziek. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Onder ons gezegd. 8.23 Orgelspel. 8.45 Gram.muziek. 10.00 Medische causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders. 11.35 Viool en piano. 12.05 Gram.muziek. 12.33 Hawaiian muziek. 1.15 Dansorkest. 1.45 Gram.muziek. 2.00 Amateursuitzending. 2.30 Gevarieerd programma 3.00 Van boek tot boek. 3.15 Voor de jeugd. 3.45 Van de wieg ot het graf. 4.00 Gram. muziek. 4.30 Sportpraatje. 4.45 Kamerorkest. 5.30 Voor de jeugd. 6.15 De zilveren Vara. 6.35 Strijksextet. 7.00 Artistieke staalkaart. 7.30 Passé partout. 7.40 Het oude testament in deze tijd. 8.15 Radio Philharmonisch Or kest. 9.15 Socialistisch commentaar. 9.30 Ca baret. 10.30 „Artikel 188", hoorspel. 11 15 Gram.muziek. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN III: 8.05 Concert. 9.05. Symph.- muziek. 10.10 Verz.progr. 11.00 Orgel. 11.30 Orkest Collins. 12.00 VI. Bd.: Gevar. muziek. 12.32 Orkest Saintal. 1.15 Vlaamse liederen. I.30 Gram. 2.00 Causerie. 2.10 Concert voor cello en orkest, Dvorak. 2.50 Viool. 3.00 Rum- ba-orkest. 3.30 The vijf Melodians. 4.00 Koor- en kamermuziek. 5.10 Accordeon. 5.25 Gram. 5.40 Vervolg Accordeon. 5.55 Econ. overzicht. 6.00 Jazz. 6.30 Voor de soldaten. 7.30 Gram. 7.50 Feuilleton. 8.00 Omroeporkest. 9.00 Fr. Br.: Gevar. muziek. 9.30 Jazzmuziek. LIJN VI: 8.15 Gram. 8.50 Lift up your hearts! 9.00 Fr. Br.: Kookpraatje. 9.10 Symph. muziek. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VI.). II.00 VGO: Bioscooporgel. 11.15 Spiegel. 11.30 Zang en piano. 12.00 Eng. H.S.: BBCiWelsh Orchestra. 1.00 Gram. 1.30 Fr. Br.: Verz. progr. 2.00 Zang. 3.15 Eng. H.S.: Mijnwerkers- orkest. 3.30 Macpherson. 4.00 BBC Schots orkest. 5.00 Fr. Br.: Ber. 5.10 Dansmuziek. 5.30 Eng. L.P.: BBC North. Ierland Light Orchestra. 6.00 Fr. Br.: Voor de soldaten. 6.30 Accordeon. 6.45 Causerie. 7.00 Eng. L.P.: Jazzclub. 7.45 Fr. Br.: Gram. 8.00 Lichte mu ziek. 9.00 Eng. L.P.: Boekbespreking. 9.15 'Gevr. muziek. 10.00 Concert schiet de pijn in Uw lenden en kunt ge U niet meer oprichten. Omstanders hebben moeite om U te geloven en denken dat U overdrijft, zo snel overvalt U wat men „spil tn de rug" noemt. Laat U niet kwellen door de hevige pijn die de geringste beweging U veroorzaakt. Driemaal daags flink wrijven met Akker's Kloosterbalsem, het onvolpre zen middel waarvan de warmte-opwekkende bestanddelen diep in de weef "Is door dringen en de oorzaak van de pijn snel ver lagen. In korte tijd zult gtj zeggen: Akker's

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 7