Zitting met talrijke hamerstukken Drie tunnels onder het IJ Eerste Kamer voor verlenging van de Noodwet-Drees Kees Rijvers heeft contract getekend voor Franse profclub St. Etienne Lieftinck won alle linies op Scheveningse logger zonk na aanvaring PROVINCIALE STATEN VERGADERDEN Ir. 5. Kramer licht waterleidingplannen toe Inspecteurmaakte ambts geheimen bekend Britse regering behaalde meerderheH Uitblijven van definitieve regeling stelt teleur Bijzondere toeslagen ook goedgekeurd Boekhouder verzon overval NEP. VOETBALELFTAL VERZWAKT KERKELIJK NIEUWS Engels elftal samengesteld Belgische Kamer aan vaardt subsidie voor R.K. Scholen West-Duitsland beperkt zijn consumptie Mej. v. Maarseveen" komt Dinsdag 10 uur voor Raad van Ministers in December te Brussel bijeen Op de Zuiderkruis alles wel Chr. Hist. Unie wenst steun voor Ambon Het Deense Kerst- mannetje woont op Groenland De bemanning werd gered WOENSDAG 8 NOVEMBER 1IW0 (Van een eigen verslaggever). Acht-en-zestig van de naar w\j menen te weten zeven-en-zeventig leden van Provinciale Staten van Noord-Holland waren gister in het Provinciehuis te Haarlem vergaderd. Het was de tweede zitting van 1950 van dit eerbiedwaardig college. In de hoge vergaderzaal met z(jn met kostbare kleden gedrapeerde wan den, die koepelvormig en rijk geornamenteerd samenvloeien, hangt een snijd baar deftige sfeer. Moge de betekenis van dit college dan misschien een goed deel van het kiezerscorps ontgaan, aan die deftige sfeer ontkomt niemand. Ir. J. den Boesters benoemd tot directeur van het P.E.N. Zelfs niet de heer Gortzak, de com munistische afgevaardigde, wiens (on miskenbare) talenten als volksmenner hier in dit milieu verloren gaan in een bijna gefluisterd betoog. Het de volks menner zo eigen manuaal, noch diens sprekende mimiek maken hier indruk. En omdat de heer Gortzak dit voelt, beperkt hij zich. Zijn betoog is ver standig zakelijk. Maar uiteraard ook nu nog zonder effect. Zijn woord is een protest. De C.P.N. maakt geen deel uit van de commis sies. En zodoende kon de fractie niet beoordelen, of ir. J. den Boesters, hoofdingenieur bij het Gemeente Ener giebedrijf van Rotterdam de juiste man was voor de functie van directeur van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland. Nochtans zeide hij, dat zijn fractie op deze eerstvoorgedragene zou stem men. En daaruit concludeerden wij een onuitsprekelijk vertrouwen van de C.P.N.-fractie in het weldadige werk van de overige fracties. Ontegenzeg lijk verheugend. Ir. J. den Boesters komt in de plaats van de heer mr. W. Snellen, die de 65- jarige leeftijd bereikte en op de meest eervolle wijze ontslag verleend werd. De voorzitter, de heer J. E. Baron De Vos van Steenwijk, liet niet na in kort bestek de verdiensten te schetsen van de scheidende directeur, die meer dan vijf-en-twintig jaar aan het bedrijf verbonden was. De openbare zitting was niet van lange duur. Er was een collectie Ko ninklijke Besluiten, die als hamerstuk afgedaan werd na de plechtige in stallatie van het nieuwe K.V.P.-lid mr. Tonino en het nieuwe V.V.D.-lid mevr. StoffelsVan Haaf ten. Dit direct nadat de voorzitter de zitting met gebed ge opend had. De Koninklijke goedkeuring kwam o. m. af op de beslissing der Staten tot verdaging van een definitieve uitspraak ten aanzien van de samenvoeging van de polder de Buitenlanden onder Assen delft en Wijk aan Zee en Duin en de Zuid-Wijkermeerpolder tot een nieuw waterschap, genaamd de Wijkermeerpol- der, zomede tot vaststelling van een Bijzonder Reglement van bestuur voor dat waterschap. En zo verging het ook enkele aanhangige wijzigingen van het Bijzonder Reglement van bestuur voor de polder Assendelft. Een adres van het bestuur der Volks universiteit te Den Helder, behelzende een verzoek om subsidie in het te ver wachten nadelig exploitatiesaldo over het cursusjaar 19501951 werd voor prae-advies in handen van Gedeputeer den gesteld. De heren mr. A. Bruch en A. Sietsma werden benoemd in de Raad van Toe zicht op de Provinciale Bedrijven. De watervoorziening. Voorafgaande aan dit alles heeft ir. S. Kramer, adjunct-directeur van het Provinciaal Waterleidingbedrijf, in klein comité een beschouwing gehouden over de plannen tot reorganisatie van de Wa tervoorziening door samenwerking tus sen Provincie en de gemeente Amster dam. Ged. Staten stellen Provinciale Sta ten voor een plan uit te voeren, dat in de eerstkomende jaren een investering van f 10 millioen zal vergen en de lasten van het bedrijf met rond f 500.000 per jaar zal verhogen zonder dat daar aan vankelijk meer inkomsten tegenover (taan. De huidige toestand in het tegenwoor dige 4.800 ha. grote waterwingebied van het P.W.N. (de Provinciale duinterrei nen van Wijk aan Zee tot Schoorl) maakt ingrijpende maatregelen drin gend noodzakelijk. Op de zoetwater- voorraad van meer dan een milliard ku bieke meter in dit gebied, is tot dusver 150 millioen M3 ingeteerd. Het verbruik was groter dan het gedeelte van de neerslag, dat kon worden gewonnen. De totale neerslag op dit gebied bedraagt dertig millioen kubieke meter per jaar. De hoeveelheid zoet water, die boven de aanwas wordt gewonnen, wordt door zout water aangevuld. Onderzoekingen hebben inmiddels aangetoond dat het zoute water in 1949 reeds tot op 700 me ter van de Westelijke puttenrij van het P.W.N. is genaderd. Met een snel heid van 50 a 100 meter per jaar ver plaatst het zich landinwaarts. Verder uitstel van maatregelen is dan ook niet langer verantwoord. Bij het opstellen der plannen is geraamd, dat in Noord- Holland boven het Noordzeekanaal in 1983 het jaarverbruik aan water 29 millioen kubieke meter zal zijn. Aan genomen is, dat van het tegenwoordige gebruik van 130 liter per persoon per dag een belangrijk gedeelte wordt ver spild. Door effectieve en algemene toe passing van meters denkt men dit dag- verbruik terug te kunnen brengen tot 110 liter per persoon. Den Haag en Haarlem, waar altijd meters zijn ge bruikt, hebben thans een gebruik van resp. 75 1. en 50 a 55 1. per persoon per dag. De oplossing van het huidige voor zieningsprobleem denkt men te vinden in een rivier-duinplan, omvattende het stichten van een inrichting voor wa teronttrekking aan het Amsterdam-Rijn kanaal ter hoogte van Jutfaas, of, in dien de minister hieraan zijn goedkeu ring onthoudt, aan de Lek bij Vrees wijk, het leggen van een transportlei ding naar Leiduin, de bouw van een pompstation aldaar, alsmede door het leggen van een transportleiding van Leiduin naar Velsen en van Velsen naar Castricum. De waterleidingbedrijven van Provin cie en Gemeente zijn voornemens het aangevoerde rivierwater in de duinen te infiltreren, en het daaruit, ge mengd met duinwater te winnen. Enke le industriële bedrijven te Velsen heb ben het voornemen het water recht streeks in het bedrijf aan te wenden zonder infiltratie in de winplaatsen. Het voordeel van infiltratie is de ideale bacteriologische zuivering in het dikke zandpakket in de duinen. Het is een kwalitatieve verbetering, die atin de bron niet kan worden bereikt. Eerder is de mogelijkheid om het IJselmeer en het toekomstige Hoornse meer aan de watervoorziening dienstbaar te maken, ernstig onderzocht. Het Alk maardermeer bleek wegens zijn hoge zoutgehalte als drinkwaterbron niet bruikbaar. Om verschillende redenen werd de voorkeur gegeven aan het Lek water. De Velser-affaire Gisteren stond voor het Amsterdamse gerechtshof de 43-jarige inspecteur van politie G. v. S. uit Haarlem terecht, die beschuldigd werd van het „opzettelijk bekendmaken van geheimen". Het bleek dat verdachte, die de opdracht had ontvangen een onderzoek in te stel len naar de zg. „Velser affaire", enke le der door hem opgemaakte processen- verbaal betreffende deze zaak had laten inzien door een particulier, die hem voor zijn onderzoek nuttige inlichtin gen had verstrekt. Bovendien had deze particulier enkele stukken mee naar zijn eigen huis genomen. De procu reur-generaal, mr. J. F. Hoeffelman, eiste tegen de inspecteur vijf maanden gevangenisstraf. Verdachte was in eer ste instantie door de Haarlemse recht bank vrijgesproken, doch van dit von nis was de officier van justitie te Haar lem, die drie maanden geëist had, in hoger beroep gegaan. De Britse regering is gisteravond in de meerderheid gebleven, toen er in het Lagerhuis moest worden gestemd over twee door de oppositie ingedien de amendementen op de Troonrede. Het eerste, waarin de regering ervan werd beschuldigd, geen passende stap pen te hebben ondernomen, om de kos ten van het levensonderhoud laag te houden, werd met 299 tegen 284 stem men verworpen. Het tweede, dat de bestendiging van economische maatre gelen uit de oorlog betreurde, ging met 299 tegen 289 stemmen dezelfde weg. Aan beide zijden waren alle zieken naar het Lagerhuis overgebracht om aan de stemming deel te nemen. (Vervolg van pagina 1) De autotunnel zal worden gelegd van de Prins Hendrikkade nabij het Scheepvaarthuis tegenover de Foelie straat, naar het Kraaienplein in Am sterdam-Noord. Zij sluit hier aan op de aanzienlijk te verbreken Adelaars- weg. De tunnel komt zo diep te lig gen, dat het mogeljjk zal zijn, het IJ uit te baggeren tot een vaardiepte van 12 meter beneden AP. Men hoopt door de tunnel op de aangegeven plaats te leggen een verlichting van de ver keersdrukte nabij het Victoriahotel te bereiken. De autotunnel zal twee bui zen bevatten, ieder met twee -ij ban en van samen zes meter breed. Voor de autotunnel zal aanvanke- ljjk slechts één ventilatiegebouw wor den gemaakt en'wel op de De Ruyter- kade. Op de Noordelijke IJ-oever komt slechts een kleine afzuiginrichting. De tunnelingangen zullen worden afge dekt met lichtklappen, afgedekt met glas. De glasoppervlakte naar de tun- nelmonden zal geleidelijk afnemen, teneinde een gunstige overgang van dag- naar kunstlicht te verkrijgen. Omdat de risico's te groot waren heeft men van het plan afgezien, om ®cn enkele tunnel te maken voor het voetgangers- en rjjwielverkeer. Gezien de enorme stroom tijdens de spits uren zouden de kunstwerken hier zeer groot moeten worden, hetgeen met 't Nadat de Eerste Kamer gisteren enkele kleinere wetsontwerpen had afgedaan, heeft zij zich enigermate uitvoerig beziggehouden met de voorgestelde verlenging en wijziging van de Noodwet-Drees. Over het algemeen had de Kamer er geen bezwaar tegen, maar wel was men vrijwel unaniem in zijn teleurstelling over het feit, dat de definitieve regeling van deze materie nog steeds op zich laat w'achten. men de moed moest hebben, om knopen door te hakken, als de zaak werkelijk zo ingewikkeld was. Hij voelde er niets voor, de noodregeling permanent te maken. En de heer Schalker zag de oor zaak van alle uitstel in een overmaat van aandacht voor oorlog en marine. Minister Joekes achtte deze commu nistische senator niet op de hoogte van de feiten. Overigens meende hij, dat eerst de bedrijfspensioenfondsen dienen te worden opgericht en dat intussen dient te worden overlegd over een defi nitieve regeling voor de rest. Het voor stel werd z.h.s. aangenomen. Minister Teulings heeft in de avond vergadering verschillende wetsontwer pen in verband met de verhoging van pensioenen met een bijzondere toeslag moeten verdedigen. Daarover is nog vrij veel gezegd. Zo verweet de heer Wendelaar (VVD) de minister admini stratief formalisme, als gevolg waar van de pensioenkwesties op de lange baan waren geschoven. Minister Teu lings antwoordde op al deze verwij ten er waren er n.1. meer die zo spraken dat hij alle mogelijke spoed zou betrachten en dat met de uitkering van de bijzondere toeslagen nog vóór Nieuwjaar zal worden begonnen, zij het ook in de vorm van een voorschot. Ook aan andere wensen zal naar rede lijkheid en mogelijkheid worden tege moet gekomen. De voorstellen werden alle z.h.s. aangenomen. Over deze regeling zelf was men het niet eens. De heer Schipper (AR) pleit te voor de verzekeringsgedachte, de heer Vixseboxse (CH) wilde verzeke ring combineren met de bestaande re geling. Zowel de heer Oosterhuis (Arb) als De Bruyn (KVP) echter, meenden dat men de minister er geen verwijt van mag maken, dat de definitieve re geling er nog niet is. Deze kwestie is zeer moeilijk. Men moet ook rekening houden met de politieke mogelijkheden. De heer Molenaar (WD) vond, dat oog op de slechte ondergrond niet te verantwoorden was. Er komen nu twee personentunnels. De monden uit op de De Ruyterkade ter weerszijden van de hefbrug over de Oostelijke doorvaart. Op de Noor delijke IJ-oever komt de ene tunnel uit op het terrein van de NZH-vervoers- maatschapptj, de andere bij de tegen woordige Jachthaven. In elk der toegangsgebouwen van de Oostelijke tunnel zullen zeven rol trappen worden gemaakt, in die voor de Westelijke tunnel negen. Bij dit plan heeft men het voordeel, dat men de bouw van één dezer tunnels enkele jaren kan uitstellen, zodat men met de andere eerst enige tijd ervaring kan opdoen. De Oostelijke tunnel zal het eerst worden gebouwd. Deze kan het normale verkeer opvangen. In de spits uren zal een veerpont hulp moeten verlenen. Gistermiddag deed de boekhouder van een kolenhandel te Nijmegen aangifte van een overval. Daarbij was f 1.600. uit de kas gestolen. De politie kon de dader nergens vinden. Bij nader onder zoek heeft de boekhouder bekend dat hij een kastekort had van f 1.600.Hij is door de politie gearresteerd. „Nee nee, u ziet niet dubbel, w<j zijn tweelingen". „Jij kleine deug niet, je bedoelt vierlingen!" |£EES RIJVERS (NAC), de rechtsbinnen van het Nederlands elftal, heeft gister middag in Den Haag een contract getekend voor de Franse profclub St. Etienne, zoals te Breda wordt vernomen. Het gevolg hiervan is, dat de Zuide lijke voetballer Zondag voor de wedstrijd tegen Belgie zijn plaats in het na tionale team moet afstaan. Reeds eerder had de kleine NAC- speler aanbiedingen gekregen van Franse clubs, maar thans is hij op de grote som, die St. Etienne hem bood, ingegaan. Rijvers is vermoedelijk op dit tijdstip tot het besluit gekomen, omdat een armontsteking oorzaak zou zijn, dat hij Zondag niet kon uitkomen, zoals nog nader gemeld wordt. Het is nog niet bekend, wie in plaats van de Bredanaar zal spelen. De Keuze- Commisie twijfelt tussen V. d. Tuyn (HDVS) en Snoek (Eindhoven). In Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Linschoten: S. Goverts te Valburg; te Houten: J. F. Doornenbal te Oene; te Bennekom: H, Harkema te Zeist. Benoemd tot hulpprediker te Bilthoven: ds H. H. van Herwerden, emeritus-predikant aldaar. Aange nomen naar Westervoort: J. E. L, Brummelkamp, predikant in alg. dienst te Haarlem. Bedankt voor Groot- Ammers: W. Vroegindewey te Bleiswijk; voor Klundert: G. Willemsen te Hierden; voor Sliedrecht (derde pred. plaats): W. Brinkman te Asperen.- Gereformeerde Kerken. Beroepen te Penguin, Tasmanie (in Australië)J. A. Schep te Schiedam; te Oudega (Sm.)J. P. Rozendal te Mak- kum; te Fijnje: L. Zwanenburg, leger- predikant, woonachtig te Middelburg. Bedankt voor Herwijnen: J. H. Antu- ma te Gorredijk; voor Oenkerk: G. J. Hoi- tema te Monster. Christ. Gereformeerde Kerken. Bedankt voor Arnhem: C. v. d. Weele te Harderwijk. Evangelisch Lutherse Kerk. Aangenomen naar Wildervank- Veendam: L. G. Chr. Grabandt, proponent te Amsterdam. ieder geval staat vast, dat er niet één twee-drie een waardig plaatsvervanger zal zijn aan te wijzen. He.t Engelse elftal, dat 15 November tegen Wales uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Williams (Wolverhampton W.); achter: Ramsey (Tottenham Hotspur) en Smith (Arsenal); midden: Wright (Wolverhampton W.), Leslie Compton (Arsenal) en Dickingson (Portsmouth) voor: Finney (Preston), Mannion (Middelsbrough), Milburn (Newcastlei, Baily (Tottenham H.) en Medley (Tot tenham H.). De Belgische Kamer van Volksver tegenwoordigers heeft de begroting van onderwijs met 107 stemmen (die der CVP) goedgekeurd. De liberale, socialistische en communistische volks vertegenwoordigers waren bij de stem ming niet aanwezig uit protest tegen het voornemen der homogeen-katho lieke regering de vrije (katholieke) scholen dezelfde subsidies te verlenen als de officiële scholen. De Westduitse bondsregering zal in de komende maanden maatregelen ne men tot beperking van het verbruik teneinde de ernstige internationale be talingsmoeilijkheden te overwinnen zonder tegelijkertijd het principe van de libralisatie te moeten opgeven. De consumptiebeperking zal vooral worden bereikt door het heffen van een belasting op luxe verbruiksgoederen. De organen van de OEES zullen zich de komende week speciaal bezighou den met de Duitse betalingspositie. Verwacht wordt, dat hieruit een con creet programma voor consumptiebe perking zal voortvloeien. Dezer dagen publiceerden wij het be richt dat de zaak tegen mejuffrouw Koos van Gelderen aanstaande Dinsdag voor de Meervoudige Kamer te Alk maar zal dienen. Nader vernemen wij nog, dat „de dochter van minister Van Maarseveen" om tien uur voor haar rechters zal worden gebracht. Een voltallige vergadering van de raad van ministers van buitenlandse zaken van het Atlantisch Pact zal mid den December te Brussel worden ge houden. Men zal dan trachten de im passe over de Duitse herbewapening te verbreken. Volgens in Den Haag ontvangen be richten is aan boord van de. Zuider kruis, diet het Nederlandse detachement Verenigde Naties naar Korea brengt, alles wel. Het schip is gisteren te Aden aangekomen. Er worden tijdens de reis instructielessen gegeven in het gebruik van Amerikaanse wapenen en taalles sen in Engels en Koreaans. In de Rode Zee zijn zes officieren beëedigd. Aan boord verschijnt een scheepskrant, de Van Heutsz-gazet, die door twee offi cieren geredigeerd wordt. Het hoofdbestuur van de Chr. Hist. Unie heeft dezer dagen in een te Utrecht gehouden hoofdbestuursverga dering als zijn mening uitgesproken, dat de regering, zowel in Unieverband als in de internationale organen, al bet mogelijke moet doen om het conflict tussen de Republiek Indonesië en Am- bon tot een oplossing te brengen. Fei telijke steunverlening aan Ambon in stoffelijke en geestelijke zin moet wor den betracht. Krachtig dient te worden gestreefd naar handhaving van het Ne derlandse gezag over Nieuw Guinea. INDONESISCHE DELEGATIE NAAR UNIECONFERENTIE De Indonesische delegatie naar de Unieconferentie bestaat volgens een bericht uit Djakarta uit de minister van buitenlandse zaken, mr. Moh. Roem (voorzitter), de minister van financiën Sjafruddin Prawinegara, de minister van verkeer, Djuanda, en de minister van handel en industrie, Su- mitro. Er is nog geen beslissing geno men over de samenstelling van de de legatie naar de conferentie inzake Irian. Echter verluidt, dat hierin o.m. de minister van volksgezindheid, Lei- mona, zitting zal hebben. Op 13 November zullen postzegel liefhebbers z.g. eerste-dagomslagen ge frankeerd met kinderzegels aan de postinrichtingen ter verzending kun nen aanbieden. Nederlands grootste paleis van Justitie, n.l. dat te 's Hertogen bosch, zal Zaterdag 11 November a.s. in tegenwoordigheid van vele autoriteiten door de Minister van Justitie in gebruik worden ge steld. (Vervolg van pagina 1) Ten slotte werd de weeldetabel, zo als die in des heren Lieftincks voor stellen voorkomt, aangenomen met 50 stemmen (KVP, P vd A en de heer Weiter (KNP) tegen 29 stemmen (VVD, AR, CH, CPN en CPG). Een cultuurdebatje ontstond nog naar aanleiding van een communistisch amen dement, om bladen en tijdschriften niet alleen bij de detaillist (zoals door de minister toegezegd,) maar geheel en al van omzetbelasting vrij te stellen. De overgrote meerderheid der Kamer (71 tegen 7 stemmen) wees evenwel het amendement af, zodat boeken en tijd schriften dus onder de omzetbelasting blijven vallen, voor zover het niet de boekverkoper betreft. De stemming over de gehele ontwerp- herziening omzetbelasting werd uitge steld tot vandaag. De Kamer heeft zich vervolgens nog beziggehouden met een wijziging en een aanvulling van de Registratiewet, waar over het debat werd opgeschort tot Donderdag, nadat de heer Burger (Arb.) een amendement had ingediend. De minister had hiertegen bezwaar. De heer Ritmeester (WD) had al evenmin succes bij de minister, toen hij een amendement indiende op het ontwerp wijziging en aanvulling van de Zegelwet 1917. Hij wilde onderhand se en notariële schuldbekentenissen van lagere publiekrechtelijke en daarmee gelijk te stellen organen opgemaakt, ter voorziening in hun kapitaalsbehoef ten niet met effecten gelijk stellen. Het ging hier met name om woningbouw verenigingen, zo bleek uit de toelich ting. De minister ontried het. Vandaag wordt er verder over gesproken. Het Deense kerstmannetje, dat verleden jaar van 7000 kinderen brieven ontving, zal ieder kind, dat hem dit jaar met Kerstmis een brief schrijft, een verrassing stu ren. Het postadres is: „Santa Claus, Greenland, Denmark". Verleden jaar leverde de post deze brieven bij de Groenlandse Raad te Kopenhagen af, die de zaken van deze Deense kolonie behandelt. De Deense Toeristenbond nam de correspondentie over en liet de brieven door extra personeel be antwoorden. De bond verwacht dit jaar een nog groter aantal brieven. Wat de verrassing zal zijn? „Schrijf en wacht af", was het ant woord van een functionaris. Gisteravond Is het Scheveningse vis servaartuig Geertruida Jacoba op 25 mijl ten Westen van IJmuiden in aan varing gekomen met een Engelse drif ter, en gezonken. De bemanning van de logger is door een kotter uit Goe- ree overgenomen en naar Schevenin- gen gebracht. De drifter is door een sleepboot de haven van IJmuiden bin nen gesleept. Het is nog onbegrijpelijk, hoe het on geluk heeft kunnen gebeuren. Het was op de plaats van de botsing goed weer; wel was het er erg druk. De Geertrui- de Jacoba maakte dadelijk water en vroeg om sleepboothulp. Onmiddellijk voer de Nestor van de firma Weismul- ler uit IJmuiden uit, om hulp te gaan bieden. Deze pikte de drifter op, welke met een stuk zeildoek over de bescha digde boeg voer en water maakte, en sleepte deze IJmuiden binnen. Op dat moment, 't was inmiddels acht uur 's avonds geworden, voer de reddingboot van IJmuiden, de Neeltje Jacoba uit, om naar de Scheveninger te gaan zoe ken. Men begon zich over het scheep je zorgen te maken. Ook verliet de reddingboot Arthur de haven van Scheveningen, en zond een reder een zijner schepen naar de plaats van de ramp. Daar aangekomen vond men geen spoor meer van de logger. Deze was een paar uur tevoren vergaan. De bemanning was eerst overgestapt op de Engelsman en later door de Goeree- se kotter overgenomen. Van de logger werden alleen de papieren gered. Ver der ging alles verloren. Het schip had een bemanning van veertien koppen en veertig last haring aan boord. Het was eigendom van de gez. Van der Zwan en niet verzekerd. 1

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3