Tegen de Watervogels opende Watertor de score Alle K.V.H.-ploegen wonnen in de basketballcompetitie Financieel resultaat „Van de Wadden tot het IJ" Nieuws uit Wieringen Nieuwediepers verlóren mei 4—2 Rust ging met gelijke stand in (1-1) Oudesluis sterker dan Watervogels dem dts dec Gezond èn lekker! Streven naar verbetering van spelpeil A. M. M. zegevierde bij de dames IVA-bekertournooi begint morgen Dit weekend slechts één punt voor Hermes Letterlijk alles werkte tegen „Wereldvredescongres van Sheffield naar Warschau Zal Churchill Kon. Paar begroeten? Groeten voor militairen overzee Weinig animo voor coöp. grasdrogerij Komen en gaan Schip zonk na aanvaring op Wester-Schelde Verhoogde toeslag voor de Helden der Zee Urk Twintigjarige Oosterhout blijartkampioen kader 47/2 IJsclubs traag met het zenden van prijzen Karei Lotsy over veertien dagen uit ziekenhuis Republiek Zuid-Molukken aandeelhouder KPM MAANDAG IS NOVEMBER 1950 In een van weerskanten soms aardig gespeelde wedstrijd heeft Watervogels gistermorgen de eer aan Oudesluis moeten laten. De Torren verspeelden twee kostbare punten, die voor hen beslissend kunnen zijn voor het verdere verloop van de competitie. Het is natuurlijk te vroeg om waarde te hechten aan uitingen alst „Watervogels wordt dit jaar gecn kampioen". Met dergelijke voorspellingen moet men trouwens in het geheel geen rekening houden, al waren de punten van gisteren wel zeer kostbaar. Temeer daar Z.A.P. weer voor een overwinning zorgde. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Watervogels de wedstrijd tegen Oudesluis zou verliezen. De eerste tien minuten gaven de gastheren volledig de toon aan. Oudesluis wist zich echter langzaam maar zeker vrij te werken, en na vijftien minuten spelen namen de gasten door linksbinnen Watertor de leiding (01). Dit eerste doelpunt was tevens het mooiste dat in deze ontmoe ting werd gescoord. Uit een vrije schop doelpuntte Watertor met 'n strak schot, Waarop keeper Dirks geen kijk had. Watervogels probeerde het hierna met enkele enthousiaste uitvallen. De gas ten moesten alle zeilen bijzetten om er ger te voorkomen. Bijna hadden onze stadgenoten gelijk gemaakt. Bij een uitval over links maakte de linksback van Oudesluis hands. Beers plaatste zich achter de bal, doch hij schoot net aan de verkeerde kant langs de rechter staander. Toch zouden de Torren nog vóór de rust de balans in evenwicht brengen. Met veel geluk maakte Van de Pol kort voor de thee, nadat de bal reeds enkele malen was ingeschoten, de verdiende gelijkmaker (11). Ook in de tweede helft ging Water vogels meteen in het offensief. Na twee minuten kreeg Meijers een kans, die hij niet onbenut liet. Via het lichaam van een speler van Oudesluis verdween Hercules klopte Alcm. Victrix Hoewel er gisteren niet veel werd gevoetbald, vragen enkele uitslagen toch nog even de aandacht. Enigszins teleurstellend was bijvoorbeeld het re sultaat dat Watervogels op eigen ter rein tegen Oudesluis behaalde. De gasten zegevierden met 42. In dezelf de afdeling bleef Z.A.P. ongeslagen aan de kop door een sprekende 71 over winning op Westfriezen. Afdeling 4 B: ZAP 8 5 3 0 27— 7 13 Texel 8 3 3 2 16—10 9 ÊK AFC 8 3 3 2 15—14 9 Oudesluis 8 3 3 2 14—15 9 St. George 7 2 4 1 11— 9 8 Bergen 8 3 2 3 14—"11 8 Vröne 8 3 2 3 15—15 8 Watervogels 7 2 3 2 12—11 7 Schagen 8 3 1 4 14— 9 7 W'waard 7 2 1 4 13—21 5 Westfriezen 8 2 1 5 12—19 5 Koedijk 5 1 0 4 7—18 2 Hercules heeft in 2 B kans gezien Alcmaria Victrix er onder te houden. De Utrechters zegevierden met 3—1. Alcmaria heeft nu dus twee verliespun- ten meer dan HRC. In de tweede klasse A werd alleen gespeeld Vrienden- schaar-Velox. Laatstgenoemde zege vierde met 31. Afdeling 2 A: HVC 8 Stormvogels 8 De Spartaan 8 Velox UW OSV WA Schoten Vriendensch. 8 TOG 8 Afdeling 2 B: West-Frisia 8 Elinkwijk ZFC Volendam Zeeburgia Hercules Watergraafsm. 7 HRC 8 AFC 6 Alcmaria 8 12— 5 13 22—10 13 9— 6 10 16—16 10 16—18 10—12 14—12 17—18 6 11—19 6 12—23 23—12 12 21— 7 10 12—11 10 10— 2 8 12—11 15—26 12—11 12—24 9—12 7—18 In de derde klasse B. werden de ont moetingen Heider-Terrasvogels en RK WA—Rivalen afgelast. De wedstrijd DEC-Zaandijk leverde laatstgenoemde een 42 overwinning op. In de derde klasse A ging alleen door ZWAlk- maarse Boys. De Kaasstedelingen ver loren met 2—0. Kinheim 8 6 1 1 10- 7 13 ZW 8 5 2 1 17— 8 12 Wij' aan Zee 8 5 1 2 17—10 11 Hollandia 7 4 2 1 188 10 IVV 8 4 1 3 13—12 9 Velsen 7 3 2 2 18—17 8 GVO 8 4 0 4 12—20 8 7 2 2 3 10—10 6 QSC 6 1 3 2 9— 9 5 Alkm. Boys 8 1 2 5 10—U 4 CSV 8 1 2 5 7—14 4 7 0 0 7 4—28 0 Afdeling 3 B: 19—12 11 Alw. Forward 8 5 1 2 Vitesse 7 5 0 2 15—*11 10 Helder 6 3 3 0 12— 6 9 RK VVA 7 3 3 1 13—10 9 Meteoor 7 3 2 2 10—11 8 Zaandijk 7 3 1 3 17—13 7 8 1 5 2 16—19 7 ZSGO 8 2 2 4 13—13 6 De Meer 8 1 4 3 14—18 6 Rivalen 7 1 3 3 13—16 5 Terrasvogels 5 1 2 2 7—12 4 Beverwijk 8 1 2 5 8—16 4 Wat de Helderse reserves betreft, de bal in het doel. De gasten kwamen hierna verwoed opzetten. Voorthuysen gaf zijn club de gelijkmaker (22)Een paar minuten daarna veroorzaakte Kos ter hands in het beruchte gebied. Uit de penalty hernam Oudesluis de leiding (2 3). Het zat Watervogels niet erg meer mee. Dat Beers moest worden vervangen door Van 't Hart betekende geen verzwakking voor de Torren. On geveer zes minuten voor het einde viel de beslissing. Uit een goede pass van de Oudesluis-spil wist Watervogels de stand op 2—4 te brengen. En met deze stand kwam het einde van deze wed strijd, die op een zeer zwaar terrein moest worden gespeeld. ROOSENDAAL HOLLAND TURNHOUT BELGIf De basketball-wedstrijden van de afgelopen week hebben geen verrassingen opgeleverd. In de eerste klasse heren ging H.A.V. op de goede weg voort. Deze ploeg wist in een sportieve strijd Oranje-Blauw te verslaan (19-14) Na de rust lukte het de officieren een groot deel van hun achterstand in te lopen. Een minuut of vijf vóór het einde zat er zeker nog een winstkans voor hen in. H.A.V. strafte echter een verdedigingsfout van Oranje Blauw af en stelde de overwinning veilig. kunnen wij een 11 gelijk spel van Daar ook K.V.H. I won van de Adel borsten-ploeg (289), is er in de kop van de eerste klasse geen wijziging ge komen. De Adelborsten bezitten geen onaardig team, maar in hun wedstrijd tegen K.V.H. had de achterhoede er totaal geen kijk meer op. K.V.H., snel in spelopbouw, sneed er doorheen. In de tweede klasse heren werd slechts één wedstrijd gespeeld, namelijk die van Fac. tegen K.V.H. II. K.V.H. won met 83. De cijfers geven al aan dat het doelen voor beide partijen een zeer zware opgave was. Ernstiger was, dat beide teams zich aan veel te zwaar spel schuldig maakten, waartegen door de scheidsrechters te weinig werd opgetre den. Wanneer wij het bij basketball over te zwaar spel hebben, dan heeft dat niet die ongunstige betekenis als bijvoor beeld bij voetbal. Het betekent dat de spelers te veel zondigen tegen de re gel, dat ieder lichamelijk contact niet toegestaan is. Het is bij beginnelingen vaak een kwestie van onbeheerstheid, maar scheidsrechters dienen toch streng hiertegen op te treden. De spelers gaan dan vanzelf beter oplet ten, temeer daar vier persoonlijke fou ten hen van verder spelen uitsluiten Bij de dames ook twee K.V.H.-over- winningen. Het eerste team won van Fac. II met423, en het tweede team met 244 van Cito. De W.S.O.V.- dames verloren hun eerste wedstrijd, en wel tegen de Helderdames die er beter in schijnen te komen. De uitslag werd hier (8—16.) A.M.M. en D.B.C. legden elkaar het vuur na aan de schenen. A.M.M. trok ten slotte aan het langste Morgenavond om zeven uur worden in het clublokaal aan de Westgracht (43) de eerste wedstrijden gespeeld in het IVA-bekertournooi. De strijd zal worden voortgezet op Donderdag-, Vrij dag- en Zaterdagavond. Zaterdag zullen dan natuurlijk de belangrijkste partijen worden gespeeld. De deelnemers aan het tournooi (alle competitie-spelers) werden in drie poules ondergebracht. Hieronder volgen zij: Poule 1: Bruins (bekerhouder), Makelaar, Weemhoff, Groot en mej. Vreugdenhil; Poule 2: Padt, Sinjewel, Van der Vliet, Vermeer en mej. Goedegebuur; Poule 3: Smit, Brakenhoff, Hemelrijk, mevrouw Sin jewel en M. Oosterbeek. Vermelden wij nog dat Bruins de beker reeds twee maal won. Eindigt hij dus ditmaal we derom als eerste, dan komt het klein ood definitief in zijn bezit. Van de vier uitwedstrijden die voor de hockeyclub „Hermes" op het pro gramma stonden, werd alleen de wed strijd FIT 2—Hermes 1 (heren) afge last. Hermes 1 (dames) speelde in Vel- sen een zeer spannende partij tegen Strawberries 2, die in een 22 gelijk spel eindigde. De Helderse dames za gen tweemaal een voorsprong teniet ge daan. De keepster trof in deze geen schuld. De Hermes-doelpunten werden gescoord door de dames B. Dijkstra en R. Zomer. Het tweede dames-elftal verloor in Amsterdam in een slechte wedstrijd met 4—0 van Pinoké 2. Het veld was zeer slecht bespeelbaar. Alleen mej. J. Kwast viel op door goed spel. Het tweede heren-elftal kreeg met 2—1 klop van Ijsvogels 2. Ook hier een spiegelglad veld. Het tegenpunt werd uit een strafcorner door CS. Rijkenboer gescoord. HRC 2 tegen QSC 2 melden. Deze wed strijd werd onder wel zeer ongunstige weersomstandigheden gespeeld. HRC 3 versloeg KFC 3 met 21. eind (87) en boekte daarmee de eer ste overwinning. Hierboven werd gewag gemaakt van het technisch tekort (uiteraard) van vooral de nieuwelingen-ploegen. Het bestuur van de H.B.O. heeft daarom besloten voor alle beginnelingen-ploe gen speciale trainingslessen te geven. Twee of drie ploegen van verschil lende verenigingen zullen dan geza menlijk en onder leiding technische oefeningen uitvoeren. Ook de scheids rechters komen aan de beurt. Zij zullen geïnstrueerd worden, theoretisch en practisch door een lid van de Techni sche Commissie van de Ned. Basket ball Bond. Deze lessen zullen echter pas in Januari kunnen worden gegeven. De stand in de le klasse heren is nu: KVH I 4 3 1 6 102-44 HAV 4 3 1 6 68—58 WSOV 2 2 4 54—27 Or. BI. 3 1 2 2 52—77 Adelborsten 3 1 2 2 52—78 Helder I 2 2 0 25—38 Zeemacht 2 2 0 29—60 Afd. Dames: KVH I 3 3 6 157—6 WSOV 3 2 1 4 42—28 Helder 3 2 c 1 4 48—65 Fac. II 3 1 2 2 40—72 AMM 3 1 2 2 13-108 DBC 3 3 0 17—36 In een voorlopig rapport van de fede ratie van V.V.V.'s in Noord-Holland bo ven het Noordzeekanaal, worden de oor zaken genoemd, als gevolg waarvan de in Alkmaar gehouden tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" met een nadelig saldo haar poorten sloot. Als eerste was daar de onmogelijk heid om de kosten van de opzet belang;- rijk te drukken, ondanks alle moeite, die daaraan is besteed. Men kwam merkwaardiger wijze uit op een bedrag van 196.000 gulden, slechts vier mille lager dan het aanvankelijk begrote be drag. Niettegenstaande het feit, dat alles is ondernomen om de zijde der uitgaven passend op de balans te maken, werd bet totale manco, dat ten laste van de gemeente Alkmaar komt op 27.000 gul den getaxeerd. Een bedrag van bijna tienduizend gulden is echter bij de uit gaven als vermakelijkheidsbelasting ten voordele van de gemeente verdiscon teerd. Bij de inkomsten is de opbrengst van de loterij verwerkt, als gevolg van een door de gemeente Alkmaar gestelde voorwaarde. In vergelijking met an dere tentoonstellingen in dit seizoen, mag vergelijkenderwijs het resultaat, een verlies van 13 niet slecht ge noemd worden. Andere tentoonstellin gen sloten met een verlies van 30 pro cent of meer op basis van haar begro tingen. Korea, Leopold en het weer. Tussen de opzet en de uitvoering van de plannen voor de tentoonstelling lag een periode van bijna een jaar. In die tijd zijn spanningen opgetreden, die geen sterveling had kunnen voorzien. De oorlogsdreiging, vlak na het uitbre ken van het Koreaanse conflict, deed ieder zijn uitgaven drastisch beperken. De Belgische konings-kwestie weer hield vele Belgen er van buitenlandse reizen te maken. Ook vele Fransen, die anders Nederland zouden hebben be zocht, voelden er weinig voor een reis door het rumoerige Belgie te maken. F\e derde en voornaamste tegenwerking was' het weerIn de 10 badplaat sen, die in een halve cirkel rondom Alkmaar liggen, berekende men, dat in dit seizoen het aantal daggasten in to taal ruim 500.000 minder is geweest dan in vorige jaren. Het nadeel van deze omstandigheid wordt wel duidelijk, als men weet, dat het merendeel van deze touristen Alk maar als doorstroomstation nodig heeft. De vijf Vrijdagen in de tentoonstellings periode zijn nagenoeg verregend. Was er een enkele maal een behoorlijke be langstelling op de kaasmarkt, de regen- dreiging weerhield het publiek ervan de tocht naar het tentoonstellingsterrein te maken. 60.000 vreemdelingen. Ondanks dit alles is het totaal aantal betalende bezoekers boven de 80.000 uitgekomen. Dit mag, alles in aanmer king genomen, heel gunstig worden ge noemd. Als provinciale- tentoonstelling stond „Van de wadden tot het IJ" dan ook op een hoog plan. Niet minder dan 56 waarderende beschouwingen werden in de Nederlandse pers aan de tentoon stelling gewijd. Voor Alkmaar zelf was de onderneming van grote betekenis. Behalve het feit, dat er voor een bedrag van rond een ton aan orders is ge plaatst, heeft de expositie zeker 60.000 vreemdelingen aangetrokken. De organisatoren van het communis tische wereldvredescongres hebben be sloten, slechts vandaag te Sheffield te vergaderen. De rest van de conferentie zal van Vrijdag af te Warschau worden gehouden. Hiertoe is besloten omdat de Britse regering slechts 250 van de 1900 afgevaardigden heeft toegelaten. De wijziging van de plannen zal ongeveer een kwart millioen gulden kosten. Het is mogelijk, dat Koningin Julia- na en Prins Bernhard bij hun bezoek aan Engeland, als zij te Dover aanko men ook zullen worden begroet door Winston Churchill, die Lord Warden of the Cinque Ports is. Dit is thans een erefunctie, doch in de middeleeuwen vormden de Cinque Ports, de vijf ha vens, een instituut ter verdediging van de Engelse kust. Dover was één van deze havens. Minister mr. D. U. Stik ker zal het Koninklijke Paar bij zijn bezoek vergezellen. Wie via de radio groeten wil laten uitzenden naar militairen van de Kon. Landmacht, de Kon. Marine of de Luchtstrijdkrachten op Java of Nieuw- Guinea, moet zich hiervoor melden bij de afdeling Radio van de Marinevoor lichtingsdienst, Koninginnegracht 12, Den Haag, onder opgave van eigen naam, adres, rang, stamboeknummer of legernummer van de betrokken mili tair. De uit te spreken groet moet wor den vermeld. Ook dient te worden me degedeeld, of men deze groet zelf wil uitspreken, dan wel dit de omroeper wil laten doen. Wie het zelf wil doen, moet op eigen kosten naar Hilversum komen. Men krijgt dan bericht van de tijd waarop dit dient te geschieden en de studio, waar men zich moet vervoe gen, dan wel de datum waarop deze groet wordt voorgelezen. Ook zullen de betrokken militairen bericht ont vangen, wanneer de groet wordt uitge zonden. De vergadering van de Hollandse Maatschappij van Landbouw, onder Voorzitterschap van de heer Jb. Mul der in Hotel „Centraal" gehouden, was door vele leden bezocht. In zijn ope ningswoord werden vooral de heren Blaauboer, Dijkema en Kistemaker uit Barsingerhorn en het hoofdbestuurslid Hoornsman welkom geheten. De secretaris, de heer Eib. Mulder, bracht vervolgens enige ingekomen stukken ter tafel. Van het Gemeentebe stuur werd een waarschuwing ontvan gen, welke van toepassing was op de eigennaren van electrische wieide-af- rastering. Een schrijven omtrent de op richting van een afdeling voor jongeren meende het bestuur te moeten aanhou den om enige informaties te kunnen in winnen. Door de heer Hoornsman werd de agenda voor de algemene vergade ring te Amsterdam nader toegelicht. Onder meer zal contributieverhoging aan de orde worden gesteld. De wen selijkheid van deze verhoging, welke door verschillende oorzaken noodzake lijk is geworden, werd door de verga dering ingezien. Bij de bestuursverkiezing werd de scecretaris, de heer E. Mulder, herko zen. De niet herkiesbare bestuursleden P. Lont Mzn. en P. Mulder Pzn. wer den vervangen door de heren N. de Vries en Jn. Mulder Lzn. De heer Dijkema van Barsingerhorn bepleitte vervolgens de wenselijkheid van een gezamenlijke grasdrogerij te Barsingerhorn. Daar hiervoor belang stelling bestond bij Barsingerhorn, zou met de steun van de Wieringer land bouwers een grote drooginstallatie kunnen worden aangekocht. Het aan tal opgaven bleef ter vergadering ech ter beneden de verwachtingen. Slechts een klein aantal aanwezigen voelde iets voor het plan. Als afgevaardigden naar de algeme ne vergadering te Amsterdam werden de heren O. de Haan, S. Bakker en E. Mulder aangewezen. Bij de rondvraag drong de heer N. Mulder Dzn. aan op beperking van de gerstlevering en verzocht voor deze zaak de belangstelling van het hoofd bestuur. DE WR 38 IN ANDERE HANDEN De WR 38, voorheen eigenaar P. Rot gans, is in eigendom overgegaan aan P Jongkind te De Haukes, Ingekomen: H. v. d. Tuin van An na Paulowna; S. C. van Driel van LeK- kerkerk; T. H. Smid van Wieringen; mej. C. Kiela van Amsterdam; N. Koorn van Linschoten; W. de Jong van Barsinger horn; J. Feenstra van Andijk; W. de Vrij van Wieringermeer; J. Klingenberg van Wieringermeer; J. Lont van Harderwijk; mej. A. de Vet van Warmenhuizen; mej. C. C. Koomen van Wervershoof; mej. A. Bergsma van Zwollerkerspel; S. Davids van Nieuwe Niedorp; C. Glimmerveen en gezin van Sneek; mw. G, v. d. Vliet van Anna Paulowna; G. Visser van Amster dam; B. Bosma van Leeuwarden; W. P. Hermans van Den Helder; mej. G. Vriend van Andijk; mej. D. J. Kruithof van Alk maar; M. G. J. Butter van Wieringermeer; mw. A. J. E. Daalder-Kouseband en doch ter van Anna Paulowna; L. Christians van Bellingwolde; E. Kuiper van Laren; K. van Elteren van Lopik; mej. P. G. Kap- 'eijn van Den Helder; H. J. Stornebrlnk van Vlagtwedde; mej. H. W. Olie van Zaandam; J. Kuiper en gez. van Voorst; J. van Rijn van Warmenhuizen. V ertrokken: Wed. G. Heijblok— Smit naar Velsen: S. v. d. Schalie en ge- tin naar Amsterdam; M. Hoekstra naar Het Bildt; mw. Th. van Hoesel naar Zwol le; mej. H. Bijma naar Naarden; mw. G. de JongeBorgo naar Nieuwenhagen; mw. H. M. KuitRezel naar Haarlemmer meer; mej. P. C. Klefls naar Alkmaar: J. P. Stam naar Wieringermeer; C. Smit naar Beemster; G. H. M. Schneider naar Heiloo; wed. G. van Stipriaan naar Den Helder; P. Visser naar Harderwijk; W. J. Meijers naar Haarlemmermeer; mej. M. Bakker naar Amsterdam; A. J. Kuiper "aar Schagen; mej. J. de Jonge naar Am sterdam; H. W. J. Mannessen en gezin naar De Rijp; mw. P. Tillema naar Utrecht; mw. G. Visser—Gorter naar Den Haag; w. Snakenborg naar Haarlem; J. P. Rasch naar Anna Paulowna; mej. T. Mulder naar Hindelopen: R. Veenstra naar Wieringermeer; H. J. Gornelissen naar Zuilen. BOUWVERGUNNINGEN Aan de Dienst Zuiderzeewerken te Den Haag werd vergunning verleend tot het oprichten van een gebouw, bestemd om te worden gebruikt als magazijn en werk plaats. Aan de heer C. Lont, alhier, tot het oprichten van een magazijn achter zijn woning aan de Elftstraat. Aan «e heer G. Lont, Dam, alhier, tot het op richten van een bergplaats, tevens melk- hok. Aan wed. J. Doves, Elft 26, al hier, tot het verbouwen van haar bestaan de boerderij met woning aan de Elft. Norris Dodd is voor een jaar ge kozen als directeur-generaal van de Voedsel- en Landbouworganisatie der VN (FAO). Lord Bruce werd voor de zelfde termijn herkozen ate voorzitter. In de nacht van Zaterdag op Zondag is het van Gent komende Finse stoom schip Inga bij het verlaten van de ha ven van Terneuzen in botsing geko men met het stoomschip Axeldijk van de HollandAmerikalijn1, dat op weg was naar Antwerpen. De Inga liep een groot gat aan bakboordzijde op en is kort daarop gezonken. De negen-en- twintig opvarenden werden allen, ge red. De Axeldijk is Zondagmiddag op eigen kracht naar Antwerpen opge- stoomd. Het schip had schade aan de boeg. De Inga, groot 1410 brt. was ge laden met steenkolen en op weg naar Helsinki. Te Den Haag vergaderde het hoofd bestuur van het „Helden der zee-fonds Dorus Rijkers". Het hoofdbestuur be sloot aan alle oud-redders voor dit sei zoen een kolentoeslag van f 50 te ge ven en verder alle uitkeringen, die verstrekt worden met ingang van 1 Januari a.s. te verhogen met 10 pet. burgerlijke stand Geboren: Jacob, z. van W. de Boer en N. Brands. Nicolaas P., z. van E. Kroon en P. van Roon. Albert, z. van J. v. d. Zwam en P. Romkes. Jacob je, d. van H. Brouwer en A. de Jong. Wiepke, d. van L. Romkes en K. Bakker. Ondertrouwd: Klaas Wakker en Fran- cina Bakker. Getrouwd: Auke van Veen en Zwaan tje Hakvoort. Okke Hoefnagel en Trijntje M. Romkes. Louwe Kaptein en Dirkje Bakker VIS SERI JBERICHT. URK, 11 Nov. Aangevoerd aan de visafslag door 32 vaartuigen: 3920 pond snoekbaars f 0.46f 0.48 per pond, 892 pond rode baars f 0.34f 0.35 per pond, 3266 pond voorn en blei f 0.05 f 0.07 per pond, 14 pond karper f 0.17^— f 0.18 per pond, 16880 pond bliek f 3.30 per bak, 4836 pond Noordzeevis f 0.10 f 1 per pond. De biljartwedstrijd om het kampioen schap van Nederland eerste klasse ka der 47-2, welke georganiseerd werd door de 's-Gravenhaagse Biljartclub, is na een zeer spannende strijd geëindigd in een overwinning voor de 20-jarige Oosterhout. Door deze zege bracht de Rotterdammer niet alleen de titel op zijn naam, doch bovendien promoveer de hij door zijn hoog algemeen gemid delde naar de hoofdklasse. Eichelsheim, die gedurende het gehele tournooi de leiding had, faalde in zijn laatste twee partijen. Hij moest daardoor de tweede plaats aan Kruythof laten, die over een verrassende „eindsprint" bleek te be schikken. Hoogste serie algemeen gemiddelde: Oosterhout 10 119 16.08 Kruythof 10 122 14.24 Eichelsheim 10 12813.63 Schmidt 10 84 11.70 De Jong 6 105 12.42 Beekman 4 87 10.84 Mol 4 108 10.67 Van Loon 2 99 10.77 Het tournooi-gemiddelde bedroeg 12.41 hetgeen vrij hoog genoemd mag worden. Het vorig jaar was dit gemid delde 9.57. BURGERLIJKE STAND Geboren: Nancy J. C., d. van S. Poel en K. Plagmeijer. Klaas A„ z. van C. Hoek en C. Lont. Johan A. Chr., z. van H. Glas en J, A. C. Riepen. Arend, z. van P. Folkers en E. v. d. Plas. Gerrit G., z. van C. Mos en A van Dam. Lyda, d. van H. Riraop en A. Pais. Maria, #d. van J. v. d. W1 en K. Hooiveld. Geertruida Chr„ d. van D. Bons en D, Bonter. Niesje, d. van B. Zuur en C. Oussoren. Ondertrouwd: G. Dirks en E. Omis. G. Oosterveld en J. Martens. J. van den Herik en E. Niemeljer. Getrouwd: D. Tijssen en A. A. Marees. -C. de Meer en W. Woud*. - J. P M. Al- semgeeat en A. Rotgans. - F. Mik en L. Steigstra. Overleden: Neeltje Rotgans, 57 jaar, echtk. van P. Kooij. Derkiena Veling, 2 dagen. Dirktje Minne», 76 janr, eehtg. van f. Asjes. N.V.B.H.S. vergaderde Zaterdagmiddag is in Amsterdam de algemene vergadering van de Neder landse vereniging tot bevordering van het hardrijden op de schaats gehouden. Bij de bestuursverkiezing werd de penningmeester de heer A. D. Leeuwts herkozen. Hij zal thans in verband met het aftreden van secretaris J. Smit de functie van secretaris-penningmeester gaan vervullen. In de vacatures, ont staan door het aftreden van de heren H. Jalving en J. van Dongen, werd voorzien door het kiezen van de heren J. G. Bosch (Wieringen) en P. le Blanc (Den Haag). Het verslag van de technische com missie spreekt over uitstekende pres taties van de jonge rijders en noemt daarbij Mooyman, Van der Eist, Olst- hoorn en Werkers in het bijzonder. Tot voorzitter van de technische com missie werd gekozen de heer KI. Schenk uit Anna Paulowna. De prestatiebeker 19491950 werd toegekend aan Wim v. d. Voort voor zijn verrichtingen in Noorwegen. Bij de rondvraag deelden Jaap Have- kotte en Herman Buyen mede, dat een aantal ijsclubs verzuimden de gewon nen prijzen aan de rijders toe te zenden. Havekotte had nog steeds de prijs niet ontvangen, die hij bij de Nederlandse kampioenschappen te Rotterdam in 1947 heeft gewonnen. Buyen ontving enige tijd geleden enkele medailles, waarvan hij zelfs bij benadering niet wist wanneer en waar hij deze gewon nen had. Een gorep rijders heeft reeds het plan om deze reden de ijsclub De Lier te boycotten. De toestand van Karei Lotsy, de voorzitter van de KNVB,- die in het ziekenhuis te Haarlem wordt ver pleegd, is zeer bevredigend te noemen. Men verwacht, dat hij over ongeveer twee weken het ziekenhuis zal mo gen verlaten, waarna de KNVB-presi- dent nog geruime tijd rust zal moeten houden om volledig herstel van krach ten te verkrijgen. BRABANT WON VAN GRONINGEN De op 't Noad-terrein gespeelde voet balwedstrijd tussen de vertegenwoor digende elftallen van Brabant en Gro ningen, is geëindigd in een 20-over- winning voor de Brabanders. „Een der aandeelhouders van de K. P.M. heeft aan de directie van die maat schappij geschreven, dat hij zich niet kan verenigen met de gedragslijn, welke de directie gevolgd heeft ten opzichte van de Republiek der Zuid Molukken, weshalve hij besloten heeft een aandeel in genoemde scheepvaartmaatschappij ten geschenke te geven aan de stich ting „Helpt Ambon in Nood". Deze stichting heeft op haar beurt dit aan deel geschonken eveneens vrij van schenkingsrecht aan de Republiek der Zuid Molukken. HET VERMOGEN VAN GUSTAAF V. Het vermogen van wijlen koning Gustaaf V van Zweden bedraagt tien millioen kronen. Het wordt in een stichting onder beheer van dè nieuwe vorst gebracht. Een klein deel ervan vervalt aan Koning Gustaaf VL De ten- nistropheeën zijn vermaakt aan, de Kon. Zweedse Lawn-tennisclub. -2\ Je denkt toch niet, dat ik geloof. dot jij die hebt gevangen?

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5