Tegen pijnen! (X Pleidooi voor waarheid in de opvoeding 5 DECEMBER Stad en Omgeving Hf IA Het Leger des Heils binnenkort zestig jaar in Den Helder 10°/0 korting Het Zwaardvis-zevental klopte de Ham met grote cijfers Hoofdopzichter C. Brinkman vijftig jaar op de Rijkswerf Predikbeurten Veelbelovend leerling maakte eervolle carriere BENT U AL KLAAR uLo-ob 5 &eaem&eA? SINT-NICOLAASVERRASSING POLSHORLOGE Fa. Beemsterboer Morgenavond komen de U.T. T. C.'ers IN HET KORT WITTE HRtlS HCSC 1 naar Edam Prijswinnaars vóór! Pr Vroom sprak over „Sexuele voorlichting" Interkerkelijke bijeenkomst trok verrassend grote belangstelling STOFFEN VAN ESKA Aanbieding van geschenk namens de burgerij Inzameling wordt in de volgende week gehouden „De Krijtkring in de Marine-cantine Tussen Haaks en Kuifje BESOMMINGEN IJMUIDEN Het gebeurde in Nieuwediep Bruinvissen kwamen er slechter af „Vrijdag de dertiende" NUTTIGE GESCHENKEN DE STOFFENHAVEN VRIJDAG 84 NOVEMBER 1950 Op 26 November 1900 kwam de veertienjarige Cornelis Brinkman als leerling scheepmaker in dienst van de Rijkswerf, waar hij zich als zovele geboren Nieuwediepers een levenspositie heeft verworven. De heer Brinkman is de afdeling Scheepsbouw trouw gebleven en bekleedt sinds 1 Januari van het vorige jaar de functie van Hoofdopzichter A. Zijn gouden jubileum als employé van de Rijkswerf zal Maandag op enigszins officiële wijze worden gevierd. De jonge Brinkman bleek al spoedig na zijn komst op de Rijkswerf een veelbelovend leerling te zijn. Hij was ijverig, zijn gedrag liet niets te wen sen over, hij had een levendige be langstelling voor zijn vak en deed zijn best om zich steeds verder te bekwa men. Zijn activiteit werd op 1 April 1908 beloond door zijn bevordering tot scheepmaker. Op 1 Januari 1920 werd hij scheepmaker eerste klasse en op 4 Juli 1926 voorman-sche^ maker. In deze kwaliteit is hij van Maart 193a tot December 1931 belast geweest met het toezicht op de bouw van het op nemingsvaartuig „Rigel", bij de Ne derlandse Dok- en Scheepbouw Maat schappij te Amsterdam. In deze periode werd de heer Brinkman bevorderd tot commandeur. Zijn promotie tot com mandeur eerste klasse volgde op 16 December 1934, tot baas op 1 Juni 1946 en tot hoofdopzichter A op 1 Januari 1949. Niet onafgebroken heeft de heer Brinkman zijn werkzaamheden op de werf kunnen verrichten. Reeds vrij spoedig na de capitulatie in Mei 1940 werd commandeur Brinkman van Duitse zijde beschuldigd van sabotage. De Duitsers traden toen nog niet al te aggressief op, zodat de heer Brinkman er af kwam met een korte tijd van ge vangenschap, waarop zijn ontslag volg de. Na de bevrijding werd hij in ere 70 niet, dan helpen wij U graag. Juist nu brengen wij zoveel aan trekkelijke aardige cadeautjes voor niet al te hoge prijzen, zowel in zilver als in verzilverd, o.a. sigarenkisten, vanaf 61.— sigarettenkist 31.— lepeldoosjes ƒ32.50 bonbonbakjes 33.50 blocnotes 14.50 asbakken 8.50 jampothouders ƒ18.50 lucifersschuiven 3.50 toiletgarnituren ƒ39.50 theezeven 8.50 koekjesschalen ƒ47.50 DE GROOTSTE voor jong en oud is natuurlijk een Een keuze uit honderden, modellen horloges. Pontiac vanaf 50. Prisma vanaf 49.75 Rodana vanaf ƒ59. Roamer vanaf 49.50 Zentra vanaf ƒ45. Silvana vanaf 45. Laco vanaf ƒ45. De Sint kent ons m - oersterke IP/j JONGENS- IA HORLOGE III rond model Bekijkt eens onze aantrekkelijke geschenkenlijst VOOR DE DAMES: 'n snoezige gouden armband vanaf 125. gouden closed for Ever, v.a.87. gouden collier, v.a28.75 gouden hanger, v.a15.— gouden fantasiering, v.a. 22. gouden dames-polshorloge, v.aƒ108.75 zilveren bonbonbakje, v.a. 47.50 zilveren taartprikker, v.a. 7.50 zilveren tafelcouvert, v.a. 33. verzilverde sig.koker, v.a. 14.75 VOOR DE HEREN: gouden manchetknopen, v.a. ƒ124. gouden dasspeld, v.a14.— gouden zegelring, v.a51.50 gouden polshorloge, v.a. ƒ180. zilveren aansteker, v.a18.— zilveren manchetknopen, v.a. 4.25 zilveren dasklem, v.a4.95 zilveren potlood, v.a5.75 chr. horloge-banden, v.a. 4.25 dbl. horloge-banden, v.a. 10.75 verzilverde sigarettenkoker, v.a13.75 En U weet, dat bij ons alles na de Sint geruild mag worden. Alle artikelen boven de ƒ10.— zijn verzekerd tegen verlies diefstal. KEIZERSTRAAT 15 C. BRINKMAN trouw aan de scheepsbouw hersteld en spoedig tot baas in de af deling Scheepsbouw bevorderd. Het is ons bekend, dat persoon en werk van de jubilaris in brede kring zeer worden gewaardeerd. Naar wij vernemen, z»l hem op Maandagmor gen een kleine huldiging worden be reid. Na om half elf door de directeur te zijn ontvangen, zal de heer Brink man om elf uur voor het voetlicht worden gehaald in de scheepmakers werkplaats, maar met gulden woor den de verdiensten van de gouden jubilaris zullen worden gereleveerd. Zaterdagavond om ongeveer half Zeven worden de dames en heren van de Utrechtse tafeltennisvereniging U.T.T.C. in Den Helder verwacht Zoals men weet, betreft het hier eet) tegenbezoek aan de tafeltennisvereni ging I.V.A. Nadat de spelers kennis hebben gemaakt met de Nieuwedie pers bij wie zij voor het weekend on- der^Jk zullen vinden, beginnen om half negen in het clublokaal aan de Westgraeht de wedstrijden. Er wordt in twaalf poules van drie gespeeld, zo dat op de eerste avond twaalf win naars uit de bus komen, Zondagmorgen om half elf wordt het gezelschap in de Marine-cantine door de Marine een filmvoorstelling aangeboden. Daarna wordt de Werf bezichtigd. Om half drie worden de wedstrijden voortgezet. Bij de twaalf winnaars van de vorige avond voegen zich er acht van deze middag. Dit twintigtal gaat dan volgens het afval- systeem dóór. Om half negen begin nen de laatste vijf spelers in twee Opules. Uiteindelijk blijven twee spe lers over, die dan tegen elkaar in actie komen om de eerste en tweede prijs. Voegen wij hieraan nog toe, dat alle deelnemers (vijf en twinitg Utrechters en vijf en dertig Nieuwediepers) on derling natuurlijk in kracht verschil len. De handicap per klasse werd be paald op drie punten, zodat een eerste klasse-speler die tegen een vierde klasser moet uitkomen, reeds bij het begin een achterstand heeft van negen punten. Op deze wijze heeft men dus het krachtsverschil enigszins over brugd. De Chr. geref. kerk van Den Hel der heeft, ter voorziening in de vaca ture van ds. J. Rebel, een beroep uit gebracht op ds. I. van der Knijff te Rozenburg. De kapitein ter zee van de techni sche dienst H. de Roode is benoemd tot lid van de adviescommissie Wet Be houd Scheepsruimte 1939, in de plaats van de kapitein ter zee van de techni sche dienst H. Embroek, die onlangs de actieve dienst verliet. Op Maandagmiddag 18 December zal door de Commandant Zeemacht Ne óerland in het Commandementsgebouw aan de Buitenhaven worden aanbesteed de levering van melk, melkproducten en aardappelen aan de Koninklijke Ma rine, gedurende het eerste kwartaal van 1951. Vanavond geeft de toneelclub van de WSOV voor de leden van de buurt vereniging „Eendracht" in Casino een opvoering van het stuk „Vrijdag de deerlende". Men verzoekt ons mede te delen, dat in de supportersbus nog plaats is voor enkele personen die Zondagmid dag de wedstrijd VitesseHelder wil len bijwonen. Kaarten kunnen worden afgehaald bij de heer Meskerk, Spoor straat 76. Het Centraal St. Nicolaas Comité verzoekt ons mede te delen dat de termijn voor het opgeven van nlet- schoolgaande kinderen met ingang van heden definitief gesloten is. POEDERS-CACHETSTABLETTEN Het eerste elftal van HCSC speelt morgenmiddag uit tegen EVC 1. Het is nog niet voorgekomen, dat onze stad genoten in Edam beide punten verover den. Deze keer wordt echter op een kleine overwinning gerekend. HCSC 2 gaat naar St. Pancras, waar het tegen Vrone 1 niet kansloos is. Beide elftal len vertrekken om kwart over één van garage Moorman. Verder luidt het programma: HCSC 4HCSC 3; Watervogels aHCSC a (junioren) en Helder cHCSC b. Alle wedstrijden beginnen om drie uur. Hedenmiddag tussen vijf en zeven uur kunnen ten huize van de heer L Orello de prijzen worden afgehaald door degenen die de beste resultaten hebben geboekt tijdens de Veilig Ver- keer-puzzle die onlangs werd gehou den. Het adres van de heer Orelio is Lorentzstraat 32. ||OE MOET IK het mijn kinderen vertellen? Met deze vraag worstelen talloze ouders, wanneer het om de sexuele voorlichting gaat. En meestal wordt deze vraag dan zo beantwoord, dat maar helemaal niets wordt verteld en de „voorlich ting" van het opgroeiende geslacht wordt overgelaten aan de jeugd zelf. Hoeveel jongens en meisjes zijn er niet, die nooit door vader of moeder zijn ingelicht over zaken, die toch van zo uitermate groot belang zijn. Dat de vaders en moeders hun zwakheid of lafheid in dezen erkennen, en zo graag eens van vertrouwde en bevoegde zijde een gewaardeerd advies op dit gebied ontvangen, werd gister avond bevestigd door de verrassend grote belangstelling voor hetgeen dr. M. G. Vroom over de „Sexuele opvoeding in het gezin" te zeggen had. Onder auspiciën van het Interkerke lijke Gezinsweek-comité werd deze avond voor ouders en opvoeders gehou den in de Lutherse kerk aan de We zenstraat. De heer J. H. Keijzer, die de bijeenkomst opende, moest een beroep doen op de „inschikkelijkheid" van de aanwezigen, opdat zo weinig mogelijk mensen behoefden te staan. 'Zo geviel het, dat de orgelgalerij stampvol stond en dat men zélfs plaats had genomen op de trappen naar de kansel. Welk uitgangspunt? In een eenvoudig en helder opge bouwd betoog heeft dr. Vroom zijn onderwerp behandeld. Hier sprak een medicus, die niet uitsluitend belang stelling heeft voor verschijnselen van physiologische aard. maar daarnaast en misschien zelfs daarboven de mens ziet, als een eenheid van ziel en lichaam. Ter definiëring van zijn onderwerp zei dr. Vroom allereerst, dat met de „opvoeding" verschillende doeleinden kunnen worden nagestreefd, afhanke lijk van het uitgangspunt. Heeft de op voeding tot doel het bereiken van het waarachtige geluk van de mens? Of doen het altijd en munten uit in prijs, keus en kwaliteit, SPOORSTRAAT 103 Over enige weken zal het Leger des Hells te Den Helder de dag herdenken, waarop de arbeid hier ter stede werd aangevangen. Op 12 December 1890 werd In de Legerzaal aan de Spoorgracht de eerste samenkomst gehouden. De eigen lijke verjaardag van het korps Den Helder valt dus op 12 December, maar de viering zal ln Januari worden gehouden. Het korps kan dan terugzien op zes decennia van gestadige groei en bloei, als een ongevraagde beloning voor zoveel nuttige en waardevolle arbeid op geestelijk, sociaal en maatschappelijk terrein. Daartoe zal van 25 November t.m. 2 -December een huis-aanhuis-inzame ling woren gehouden. Collectanten en collectrices nunnen zich aanmelden bij de heer A, Taal (Weststraat 95), die met de heer Th, Mallet (Ruyghweg' 154) het werk-comité vormt. Voorts kunnen bijdragen worden gestort op giro 9559 van de Nutsspaarbank te Den Helder, onder vermelding „Jubileum Leger des Heils". Wanneer er één godsdienstige groe pering is, die zich mag verheugen in een zeer algemene sympathie, ook van mensen met een totaal andere levens en wereldbeschouwing, dan Is dit het Leger des Heils. Het ontvangt mede werking en steun van vele zijden, en kan mede daardoor met grote activiteit werkzaam zijn op een breed arbeids veld. Om aan de gevoelens, die ten opzich te van het Leger des Hells bij de Hel derse bevolking leven, uiting te kunnen geven wanneer het zestigjarig Jubileum straks wordt gevierd, ls een comité ge vormd, dat het jarige korps een cadeau «ril aanbieden namens allen, die het Leger een goed hart toedragen. Ere-comité De volgende autoriteiten hebben zich bereid verklaard, in het comité van aanbeveling zitting te nemen: burge meester rar. G. D. Rehorst; vice-adnu raai J. J. L. Willinge, Commandant Zeemacht Nederland; wethouder P. S van der Vaart; wethouder L. F. van Loo; wethouder P. J. Diesbergen; de heer H. A. Boon, directeur van Sociale Zaken. Wil men door de opvoeding de mens geschikt maken voor zijn taak ln de maatschappij? Het antwoord op deze vraag hangt af van de levens- en we reldbeschouwing, die men aanhangt, ln het Christelijke gezin, waar erkend wordt dat oorsprong, wezen en be stemming van de mens op zijn Schep per zijn gericht, moet het doel van de Opvoeding zijn: de jonge mens te laten worden een beelddrager Gods. Daarvan uitgaande, moet de Chris telijke opvoeder de sexualitelt. het on- derscheid tussen de geslachten, zien als Iets dat zo door God is gewild. Het is een integrerend bestanddeel van ons mens-zijn, en heeft in wezen niets „zon digs". Zo is de geslachtsdrift, die één van de sterkste drijfveren van het Menselijk leven is. een volkomen na tuurlijke aandrift, Welke niet mag wor den beoordeeld naar de verwordenhMd waarin hij zo dikwijls ontaardt. Juist ter voorkoming van deze ontaarding Is een juiste sexuele voorlichting ln 't gezin niet alleen gewenst, maar zelfs noodzakelijk. Om te weten, hoe deze voorlichting aan het opgroeiende Jtind moet worden gegeven, dienen de op voeders zich ervan bewust te zijn dat de sexualiteit reeds van de geboorte af een roï in het menselijk leven Speelt. Het zuiginstinct van de baby en de sexuele ervaringen van de vol wassenen zijn nauw met elkaar ver want. De onbewuste sexualiteit dringt zich tot in de puberteit steeds meer naar voren. Gesprekken met vriendjes.,.. Sober, maar duidelijk genoeg, schet ste dr. Vroom de ontwikkeling van de sexuele aandrift en zijn uitingen bij het opgroeiende kind. De ouders moe ten van meet af aan deze uitingen als een normaal verschijnsel beschouwen en hun houding daarnaar bepalen. De sexualiteit mag niet door de opvoeder bewust of onbewust worden geremd maar moet welbewust worden geleid. Dat vergt Van de ouders een absolute eerlijkheid en een groot verantwoor delijkheidsgevoel. Wanneer een kind iets vraagt, moeten vader of moeder waarheidsgetrouw antwoorden, wat niet wil zeggen, dat zij dan onmiddel lijk alles haarfijn moeten uitleggen. Uit hun voorlichting moet het kind be grijpen, dat het gaat om iets natuur lijks en tegelijk iets teers, en voorts dat het kind altijd met zijn vragen naar vader of moeder kan gaan. Daar door wordt de jongen of het meisje de prikkel ontnomen, zijn of haar licht op te steken ln geheimzinnige gesprek ken met vriendjes of vriendinnetjes. Met nadruk wees dr. Vroom er op, dat de sexuele voorlichting niet allem en niet eens in de eerste plaats een kwestie ls van biologische en physio logische aard, maar vooral een zaak van morele aard. De ouders moeten hun kinderen helpen bij het leren be heersen van hun driftleven. Hoe i|j dat het beste kunnen doen, heeft dr. Vroom zeer rustig en overtuigend uit ééngezet. Dat men met grote aandacht had ge luisterd kwam ten overvloede tot uiting in een aantal vragen, die men tijdens een korte pauze schriftelijk had ingediend. Voor een deel hadden deze vragen betrekking op abnormale gevallen, welke door dr. Vroom naar een psychiater, paedagoog of medici:» werden verwezen, maar waarop hij toch een kort verhelderend antwoord gaf. Daarbij kwam nogmaals naar vo ren. dat allerlei abnormaliteiten op sexueel gebied hun wortel vinden in onvoldoende voorlichting. Nel Oosthout en haar „Krijtkring" heb ben onlang, reeds de V.U.-leden in Den Helder voor zich ingenomen en gisteren werd zonder slag of stoot het goede deel van het publiek in de Marine-cantine in de ongetwijfeld reeds grote schare van bewonderaars opgenomen. Stellig in eerste plaats tot genoegen van luitenant ter zee der le klasse U. F. van Veen en zijn naaste medewerkers, die hun „expe riment" van gisteravond als volledig ge slaagd kunnen beschouwen. Eerlijkheids halve moeten wij hierbij aantekenen da» de cantine ditmaal niet was „afgeladen zoals gewoonlijk wel het geval is. Wij geloven echter dat hier van toepassing is het vele malen misbruikte gezegde: „On bekend maakt onbemind", en dat men gerust meer van dergelijke kunstzinnige uitingen in het cantine-programma kan opnemen. Wij zouden in herhaling tre den, wanneer wij de „Krijtkring(Chi nees spel van gerechtigheid in vijf bedrij ven, zoals het programma vermeldde) op inhoud en vormgeving gingen bekijken, Nog zeer korte tijd geleden bespraken wij dit spel, dat, geheel alleen door de kun- stenaresse Nel Oosthout ten tonele wordt gebracht. Noemen wij in dit verhand slechts de gedaanteverwisseling als Tschu-Tschu, de opperrechter van Tscheu- kong. Deze vertolking tippen wij slechts even aan, ter beloning van een meester lijke creatie, die onzes Inziens het derde bedrijf tot het bes'e maakte. Echter ook de andere, veertien rollen spraken hun klare, stijlvolle taal. Een langdurig ap plaus viel Nel Öosthout ofh half elf, toen het doek de imponerende Chinese figuur op het toneel aan onze ogen onttrok, ten deel. Een zó langdurig applaus, dat de heer Van Veen een tikje verwonderd om zich heen keek. Niemand maakte aanstalten om heen te gaan, als ware het vanzelfsprekend, da' de heer Van Veen namens de gehele zaal een laatste dankwoord sprak. En deze deed dat. eenvoudig, maar blij eestemd. vooral ook omdat de eanhne zich voor deze avond „rijp" heeft getoond. Wij moe ten ons al sterk vergissen, wanneer in de toekomst het „programma-roer" ln de eantina niet wordt omgegooid, De Nederlandse kustvaarder „Tim" heeft gistermorgen zijn reis naar Sche- veningen voortgezet. Ook het tweede en het zesde flot tielje mijnenvegers verlieten gistermor gen de haven. Hr. Ms. mijnenveger „Walcheren" heeft gistermiddag op de rede een proefvaart gemaakt. Hr. Ms. logementsschip „Y 831" liep van Harderwijk blnhen, en ging door naar het bassin. Het is morgen hoog water om 7.45 en 20.05 uur, en laag water om 2.00 en 14.15 uur. De temperatuur van het zee water was 7,3 graden Celsius. De besommigen van Donderdag wa- rein: trawlers; SCH 91 f 19700; haring- loggers: SCH 104 f10580; kotters: IJM 23 f3750. De prijzen per kg; heilbot 2.20, tarbot I 2.25—2.15; per 50 kg: schartong 37, schar 38-36, v. haring 15—10.70, makreel 21—16.50, kl. schel- vis I 61.50, kl. schelvis II 39—37, wij ting 24, poontjes 20; per 125 kg: gr koolvis zw. 66. De aanvoer bedroeg 1960 kisten, waarvan 925 haring en 880 makreel. KOOPT BIJ OP ZATERDAG UW WERKKLEDING dan geven wij als extra ZATERDAGAANBIEDING op onze toch reeds lage prijzen Zondag 26 November DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur jeugddienst, ds. De Hoest, 19.30 uur, ds. Sepmeyer; Palmstraat 10 uur de heer Wanders; 19 uur ds. Borghardt; Huis duinen 10 uur ds. Sepmeyer. Geref, kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Hammihg, 10.45 uur ds. Hamming, 17 uur ds! Swen; Rehobothkerk 10 uur ds, Swen, 17 uur ds. Rothuizen. Chr. Geref! kerk, Steengracht, 10 en 17 uur student B. Beyleveld van Apeldoorn. Geref. gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst. Oud Geref. kerk, 10 en 17 uur leesdienst. Geref. kerk (art. 31), Weststraat 8.45 en 17 uur ds. F, Tolle naar. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10.30 uur ds. J. J, J. van Sluijs. Lutherse kerk, Wezenstraat, 10.30 uur dr. J. A. Stellwag. Bapt. gem., West- straat. 12 uur Zondagsschool. 18 uur ds, C. van Wier; Dinsdag 20 uur vrouwen, vereniging; Donderdag 20 uur bid stond. Oud Kath. kerk, Middenweg 10 uur heilige mis, pastoor Wijker. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en 19,30 uur evang. J. Sevensma, 12 en 14,30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur bijbel kring; Donderdag 19.30 uur vrouwen- krans; Zaterdag 20 uur openluchtsa- menkomst (Visbuurt), 21 uur bidstond, Leger des Hells, Spoorgracht, Zater dag 19.15 uur bidstond, 20 uur straat zang; Zondag 10 uur heiligingsdienst, 12.15 uur Zondagsschool, 18.45 uur openluchtsamenkomst in de Spoorstraat 20 uur verlossingssamenkomst; Maan dag 14,15 uur vrouwenbond, JULIANADORP: Ned. Herv. gem,, 14.30 uur Intrede ds. H. J. Trommel. Geref. kerk, 10 uur leesdienst, 14.30 uur ds. Swen. De lantarenpalen hebben het moe ten ontgelden deze weck. Er werden er twee omver gereden. Eén op de hoek Van Galenstraat—Jouberstraat en één op de hoek Brakkeveldweg— Bloemstraat. Van een vissersvaartuig uit het Zuiden, dat in de Binnenhaven ligt, werden motoronderdelen ontvreemd. Een stadgenoot kreeg bij de over weg een biels tégen een been. Het on geval, dat waarschijnlijk een been breuk tot gevolg heeft gehad, was min of meer aan eigen onvoorzichtigheid te wijten. Op de Rijksweg ontstond een bot sing tussen een Solex en een rijwiel. De Solex-berijder reed tegen een wiel rijder aan die zonder licht fietste, Da Solex werd vrij ernstig beschadigd. De belde waterpolowedstrijden, die Woensdagavond in het Marinebad werden gespeeld, hadden een vreemd verloop. De Zwaardvisch, waarvan verwacht werd, dat misschien een kleine winst zat In de wedstrijd tegen de Ham, won met liefst 10—4. De Bruinvissen, extra gehandicapt door ziekte van Tjjsen, gingen met 9—0 ten onder tegen het veel sterkere DAW. dat er steeds een ongedekte man voor het doel lag. Hoewel v. d. Water vele malen op werkelijk verbluffende wijze zijn doel schoon veegde, kon hij toch niet verhinderen, dat hij nog zes keer werd gepasseerd. De Bruinbissen staan nu met de Ham onderaan. Willen de Bruinvissen de onderste plaats verlaten, dan dienen zij Woensdag in Zaandam van de Ham te winnen en dat is mogelijk. De kan sen voor de Zwaardvis tegen Neptunul I zijn onzes inziens minder rooskleurig. Voor de Zwaardvissen zag het er aanvankelijk niet rooskleurig uit. Toen de Hammer Breggeman het veld werd uitgestuurd, wisten de gasten de eer ste goal te maken. Eerst na veel drei ging voor het doel der Zaankanters slaagde Koolhof er in de balans in evenwicht te brengen. Toch bleef de Ham in het offensief, en voor er rust Werd gefloten had deze club een 3—1 voorsprong genomen, Na de rust was het spel van de gas ten zeer onsamenhangend, waartegen over de thuisclub vele vlotte combi naties stelde. Het duurde nog even voor er doelpunten kwamen, maar toen Koolhof er 3—2 van had ge maakt, was het hek van de dam. Met de regelmaat van een klok, werden de kogels op de Ham-veste afgevuurd en veelal met succes. Verstraten had Vo de smaak te pakken, dat hij met en kele goede schoten de stand in korte tijd op 73 bracht. Wegens een over treding moest Schouten het veld ver laten, en uit een strafworp werd het 7—4. De Hammers zetten alles er op om hun achterstand in te lopen, met het gevolg dat Koolhof en Breggeman broederlijk naast elkaar op de kant kwamen te zitten. Nadat Verstraten de score had verhoogd mochten de boosdoeners weer te water. Verstraten probeerde het nogeens en trof de roos Vóór het einde werd gefloten had Koolhof nog juist kans gezien de tien vol te maken. Bij de Bruinvissen ging het net an- dersom. Nu en dan werden aardige com binaties verkregen. Maar de voor hoede in zijn geheel was Veel te licht voor de Alkmaarders. Voor de rust was de wedstrijd zeker nog wel het aan zien waard, hoewel de stand toen reeds 3—0 in het voordeel van DAW was. Na de rust kon de Bruinvissen-voorhoede het niet meer bolwerken. Dankbaar maakten geroutineerde krachten als Boxem en Slikker hiervan gebruik Steeds weer trok er een extra manne tje mee naar voren, met het gevolg In Casino gaf de Werf-sport- en ont" spannings-vereniging een toneelavond voor haar leden en genodigden. „Vrljdal de dertiende" ls een blijspel dat heel vio^ naar voren werd gebracht. In een derg<" lijk stuk komt het aan op de rolkennis, en deze was over het algemeen zeer ïoe°' Morgenavond zal de werf-sport-verenlglnl het stuk nogmaals opvoeren voor buurtvereniging „Eendracht". EFFEN LINGERIEZIJDE I-69 BEDRUKTE LINGERIEZIJDE 1.8» PEIGNOIRSTOF 2'9® ROMAIN SATIN 3'9S Alles in diverse modekleuren- SPOORSTRAAT 49

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2