I'a. J. S.Qnerelle BISCHOFF Stad en Omgeving Algemeen Militair Tehuis door verhuizing niet verslechterd SINT EEN GOEDE RAAD: KIJK IN DE KRANT! Een aardig en tevens praotisch M. VAN DIJK Prof. Verdenius hield lezing voor het Klassiek Verbond Bovenzaal bestemd voor de M.O.O.C.? Betonnen pilaren zijn nu sieraden Helderse huizen onder de hamer Goede resultaten van HCSC-feams „Nova Sentox" vierde het dertigjarig bestaan Feest voor de kleuters van de „Visbuurt" ROOK-ARTI KELEN De winkelsluiting met Sinterklaas en Kerst Margarine van mindere kwaliteit verkocht Tussen Haaks en Kuifje Nog volop spanning in de volleybalcompetitie Volleyballers in December naar Zaandam? Homerus als opvoeder der Grieken" VOOR HAAR: VOOR HEM VERDER NOG: WITTE CO. ONZE SINTERKLAAS-PRIJSVRAAG s Koopt dan bij „Sirene van Atlantis" in de Witte-bioscoop Twee aanbestedingen Hef vormen van secties van de Helderse Gemeenschap IN HET KORT DONDERDAG 80 NOVEMBER 1950 Het gebouw in de Spoorstraat, recht tegenover de Koningstraat, is sedert kort weer bewoond. Wq twijfelen er niet aan, of talloze stadgenoten hebben 's avonds wanneer daarbinnen zoveel vriendeiyke lichten brandden, even terloops door de grote ruiten gekeken. Men zal zich toen hebben verwonderd over de metamor- phose die het voormalige distributiegebouw in zo betrekkeiyk korte tyd heeft ondergaan. Reeds lange tijd bestonden er plan nen om het Algemeen Militair Tehuis uit de Keizerstraat weer te doen ver plaatsen naar het gebouw in de Spoor straat. En sedert Maandag troont .boots" Van 't Hert daar weer achter een modern buffet, in een voordelige hoek van de geheel gerestaureerde be nedenzaal. De veranderingen die het grote vertrek heeft ondergaan, zijn bijna niet met een pen te beschrijven. Het is helder verlicht en biedt de töl- rijke bezoekers behalve een gezellig zitje een biljartzaal, een tafeltennis- zaaltje en een schrijfkamertje. Het zit je en de biljartgelegenheid zijn in de zelfde zaal, doch zijn gedeeltelijk ge scheiden door „kasten" waarin boeken en tijdschriften een plaatje vinden. Het geheel maakt een zeer gezellige indruk, waarvan voornamelijk de war me bekleding de oorzaak is. De wan den zijn versierd met een groen be hangetje, dat geheel in stijl is gehou den met het zeemansleven. Ontelbaar zijn de modellen van schepen, die op dat behang de eens zo grauwe muren van het distributiekantoor gemakke lijk doen vergeten. Het meubilair be staat in de eerste plaats uit blanke stoelen, met rode zitting en rode rug. Op de tafeltjes liggen kleedjes, geheel in overeenstemming met de kleur van de stoelen. Er staan drie biljarts en een zwarte piano noodt tot een stukje muziek. Natuurlijk is niet alles nieuw in dit herboren Militair Tehuis. Maar al is dat niet het geval, men bemerkt het niet in deze fraaie ruimte. Wie wel eens in het distributiekantoor is ge weest (en wie is dat niet), die herin nert zich stellig de lelijke betonnen steunpilaren. Die zijn thans niet meer te herkennen, daar men er latten om heen heeft aangebracht. De pilaren zijn nu sieraden geworden. Een prachtig zaaltje Via de gang, waaraan nog niets kon worden gedaan, bereikt men op de eerste verdieping een prachtige zaal. Ten overstaan van notaris J. P- Loots werd Dinsdagavond in café „Centraal" een aantal percelen te Den Helder publiek verkocht. Deze open bare verkoping had het volgende re sultaat: Het huis en erf De Ruijterstraat 4, groot 83 centiaren aan K. v. d. Blom voor 2280.Het huis en erf De Ruijterstraat 6, groot 96 centiaren, aan K. v. d. Blom voor 2630.Com binatie 1 en 2. Het huis en erf Be goniastraat 68, groot 1 are 42 cen tiaren aan R. v. d. Veer voor 3230. Het huis met erf Diaconiestraat 14, groot 81 centiaren aan K. M. Pinkse q.q. voor 1802.-. Het huis en erf Brouwerstraat 27, "groot 62 centiaren aan J. de Kok voor 1400.Het huis en erf Visstraat 68, groot 91 centia ren aan G. Bandt voor 1440.Het huis en erf Spoorgracht 22, groot 77 centiaren aan S. Sjoerdsma voor 2480.Het huis en erf Spoorgracht 23, groot 67 centiaren aan J. P. v. Os q.q. voor 2450.Het huis en erf Bassingracht 39, groot 1 are 60 cen tiaren aan J. Blankman voor 1180. Het huis en erf Janzenstraat 14, gr. 86 centiaren en het huis en erf Jan zenstraat 16, groot 86 centiaren aan G. Bandt voor ƒ2740.—. Het huis en erf met stenen pakhuis Parallelweg 19, groot 1 are 22 centiaren aan Koper q.q. voor ƒ2640.Het pakhuis met bovenwoning Binnenhaven 29 en 30, met woonhuis en erf Binnenhaven 31, groot 1 are 38 centiaren aan S. van Kalsbeek q.q. voor 6675.Het huis en erf Krugerstraat 42, groot 98 cen tiaren aan C. Taylor q.q. voor 5060. Portemonnaiec - Portefeuilles Visitetassen, Manicuur- en Naaiétuis, Actetassen, Bood- "haptassen in div. pryzen. Alles gefabriceerd van het fijnste leder. Een keuze uit onze sortering. PARAPLVIES zal U altyd meevallen. Rreewaterstraat 5, b.d. Spoorstraat Zijn wij goed ingelicht, dan werd deze zaal het laatst gebruikt door de tafel tennisvereniging IVA. De vloer was toen zeer slecht. Nu ligt er een prach tige nieuwe in. Het gehele interieur is trouwens opgeknapt en men zou het niet herkennen als een voormalige ta- feltenniszaal. Zelfs het toneel ziet er al keurig uit, met dieprode en lichte doeken. Deze prachtige zaal heeft nog geen bestemming gekregen, hoewel alle kans bestaat dat de Marine-onderoffi ciersclub er beslag op zal leggen. Het is trouwens vrijwel zeker, dat de M.O.O.C. er in zal trekken. Een an dere, veel kleinere kans is, dat deze zaal, die ongeveer tweehonderd men sen kan herbergen, wordt verhuurd aan burgerverenigingen. WU zeiden het reeds: waarschijnlijk is dit niet. En dan heeft het gerestaureerde ge bouw nog Veertien goed ingerichte ka mers, waarin marinemensen de nacht doorbrengen en 's avonds studeren. De heer en mevrouw Van 't Hert, de be heerders van het tehuis, hebben ook hierover het toezicht. Volledigheidshalve laten wij nog even de namen noemen van de firma's die voor de restauratie van het inte rieur zorgdroegen: E. G. Smits (tim merwerk) Zuidweg (inrichting en stoffering)S. Schellinger (electrische installaties en F. Grootveld (schilder werk). Er werd gewerkt naar ontwer pen van de heer J. van Hasselt, be stuurslid van de Vereniging Algemeen Militair Tehuis. Vermelden wij nog, dat het niet de bedoeling is het tehuis officieel te openen. Hieronder volgt nog enig tafeltennis- nieuws van HCSC. Het eerste dames team speelde verleden week twee wedstrijden, waarvan de eerste ont moeting tegen Disnie 1 uit Hoorn in een gelijk spel (55) eindigde. Later in de week werd nog tegen IVA 2 ge speeld. De dames Oosterloo en Leen wonnen al hun partijen. Mej. Van Straaten moest na spannende strijd de overwinning aan de dames Van de Wetering en Valkhof laten. Vooral haar partij tegen mej. Valkhof was uitermate spannend. De IVA-speelster besliste de partij in drie games in haar voordeel (21—17, 17—21, 21—23). Het dubbelspel was voor IVA. Het einde kwam dus met een 73 overwinning van de HCSC-dames. In het Instituut speelde HCSC I (heren) nog tegen ATTV I. Ook hier een buitengewoon spannend verloop. De ontmoeting werd ten slotte met 64 door HCSC gewonnen. De Helderse Esperantisten-vereni ging „Nova Sento" vierde Dinsdag haar dertigjarig bestaan met een feest avond voor leden, cursisten en dona teurs. Tevens waren vele gasten aan wezig. De feestavond werd gehouden in de benedenzaal van het Evangelisa tie-gebouw Palmstraat, waar ook hgt clublokaal van de vereniging is. De avond werd geopend met een welkomstwoord van de voorztiter, waarin hij het wel en wee van de vereniging over de afgelopen dertig jaar de revue liet passeren. Vele felicitaties waren binnengeko men, o.a. van het hoofdbestuur der Nederlandse Esperantisten Vereniging L.E.E.N. en van vele zusterverenigin gen. Onder de genodigden bevonden zich de ere-voorzitter en tevens oprichter der vereniging, de heer C. Govers, alsmede de voorzitter van de Texelse Esperantisten-vereniging, de heer T. Tiessen. Door de leden van „Nova Sento" werd opgevoerd „Het leven van Dr. L. L. Zamenhof, de schepper van het Esperanto". Treffend was de bege leidende muziek. Voorts werd de première gegeven van de film, die deze zomer werd ge maakt bij de inwijding van het Espe- ranto-monument op Texel. Na het officiële gedeelte bleven al len gezellig bijeen onder het genot van thee en koek, terwijl een bont pro gramma werd opgevoerd. „Nova Sen to" kan met tevredenheid op deze avond terug zien. Wij herinneren nog even aan het Sinterklaasfeest voor de kleuters van de Speeltuin Visbuurt dat op Woens dag 6 December wordt gehouden. Het bestuur verzocht ons mede te delen dat de kinderen van drie, vier en vijf jaar (rose kaartjes) Woensdagmiddag om drie uur bij de Speeltuin Visbuurt worden verwacht. Aan de moeders wordt verzocht hun kleintjes na af loop van deze kindermiddag, om on geveer half zes, te komen afhalen. BEGIN VAN EEN TERSCHELLINGER VLOOT? Volgens de Harlinger Courant is door de heer D. van Urk te Terschelling een motorvisserscheepje aangekocht (17 ton 15 pk.) Het schijnt de bedoeling van hem te zijn, een klein visserijbedrijf op te bouwen. EEN GROTE SORTERING VINDT U BIJ SIGARENMAGAZIJN Koningstraat 11. Tel. 2969 Door B. en W. is bepaald, dat de winkels in de gemeente Den Helder op Vrijdag 1, Zaterdag 2, Maandag 4, Donderdag 21, Vrijdag 22 en Zaterdag 30 December tot 's avonds negen uur voor het publiek geopend mogen zijn. Johannes de W. uit Schagen, die gis teren de zittingzaal van de Economi sche Politierechter te Alkmaar, mr. J. Markus, betrad, was ten laste gelegd dat hij in zijn kwaliteit als ompakker, een flinke hoeveelheid margarine voor een te hoge prijs aan detaillisten had verkocht. In September, toen de prijsstop voor ongevitaminiseerde margarine f 1.16 bedroeg, berekende De W. f 1.20 tot f 1,25, hiermede zijn afnemers in de waan brengend dat hij hun margarine verkocht, die van de nodige vitaminen voorzien was. De Officier van Justitie, mr. dr. J Velli Iga, was er op grond van ver klaringen van de deskundige verbali santen van overtuigd, dat verdachte slechts f 1.16 had mogen berekenen. Spreker vond het vreemd, dat ver dachte gevitaminiseerdee en ongevita miniseerde boter door elkaar had ver kocht, zoals hem dat het beste uit kwam. Mr. Vellinga noemde deze han delwijze zeer ergerlijk. Het gevolg van een en ander was, dat de huis vrouwen een hoge prijs betaalden en dan margarine kregen, die niet van de nodige vitaminen voorzien was. Ver dachte heeft hierdoor de volksgezond heid in gevaar gebracht. Mr. Vellinga eiste f 1000 subs. 3 maanden en publicatie van het vonnis in te Schagen en Den Helder verschij nende bladen, zulks op kosten van verdachte. De verdediger, mr. dr. C. Berkhou wer, betoogde, dat er voldoende rede nen waren om deze zaak minder «om ber te bekijken dan de officier had gedaan. Spreker meende, dat de huis vrouwen en de volksgezondheid er weinig mee te maken hebben. Verde diger vond het evenmin vreemd dat verdachte twee soorten magarine door elkaar verkocht. Mr. Berkhouwer bestreed de ver klaring als zou de gefixeerde prijs f 1.16 bedragen hebben. Hij vroeg ten slotte ontslag van rechtsvervolging cf anders aanhouding van het onderzoek, zodat hij deskundigen zou kunnen op roepen. Mr. Markus achtte het ten laste ge legde echter volkomen bewezen en hij veroordeelde De W. tot f 700 subs. 3 maanden. Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck" arriveerde gistermorgen uit Rotterdam in onze haven. Ook Hr. Ms. „Tjerk Hiddes" keer de in Nieuwediep terug. De Deense palingschuit „Solglindt" passeerde de haven van Harlingen op weg naar Spaarndam. Gisteravond liepen het tweede en het zesde flottielje mijnenvegers binnen. Het is morgen hoog water om 11.25 en 23.10 uur en laag water om 5.30 en 17.15 uur. De temperatuur van het zee water was 8.1 graden Celsius. De volleyballiefhebbers hebben dit jaar niet over spanning in de compe titie te klagen, want zowel in de eer ste als in de tweede klasse bij de he ren en bij de dames duurt de spanning onverminderd voort. De wedstrijden van Dinsdagavond brachten overwin ningen voor Oranje Blauw en HKV, zodat deze beide ploegen aan de kop gaan. Oranje Blauw heeft dus zijn twee punten voorsprong weten te be houden. Een moeilijke klip werd om zeild door de overwinning op Adel borsten I, een ploeg die in de eerste maanden van het volgende jaar wel van zich zal doen spreken. HKV won van Pro Patria. In deze wedstrijd was de eerste game bijzonder spannend. De strijd om het kampioenschap zal wel gaan tussen HKV en Oranje Blauw. Wij geven laatstgenoemde ploeg de beste kans. Wie de laatste plaats zal bezetten, is nog met geen mogelijkheid te zeggen. Candidaten zijn WSOV, Adelborsten 2 en Pro Pa tria. Ook in de tweede klasse is de strijd om de bovenste plaats hevig. Hier is het een duel tussen Openbare Werken en WSOV 2. Eerstgenoemde ploeg heeft twee punten voorsprong en het ziet er wel naar uit dat deze voor- Zoals men weet, werden enige tijd geleden in Den Helder wedstrijden ge speeld tegen een volleybalploeg uit de Zaanstreek en de Amsterdamse eeis e klasser Forto. Wij vernamen van het bestuur van de afdeling Den Helder van de NeVoBo, dat van de afdeling Zaandam een uitnodiging werd ontvan gen om op 18 December in Zaandam te komen spelen. Het is momenteel nog niet zeker of één team, dan wel twee Helderse ploegen naar Zaandam zullen gaan. In elk geval betekent het voor een aantal Helderse spelers weer een prachtige gelegenheid om hun krachten te meten met volleyballers die het spel reeds langer beoefenen. sprong behouden blijft. Hermes is hier „de" candidaat voor de laatste plaats. In de derde klasse zullen vermoede lijk HCSC I en RGD kampioen wor den en automatisch promoveren. Wie evenwel de tweede plaatsen zullen be zetten is nog geheel een vraagteken. De uitslagen waren: Adelborsten I Oranje Blauw 715, 158, 515; Pro Patria—HKV 16—18, 9—15; WSOV 2—Hermes 15—6, 15—4; Openbare Werken 2Fiscus 1 415, 915; RGD —HCSC 2 15—8, 16—14. n Voor de afdeling Den Helder van het Nederlands Klassiek Verbond heeft prof. dr. W. J. Verdenius, hoogleraar te Utrecht, dezer dagen een lezing gehou- Chroom Dameshorloges va. 25.— Gouden Dameshorloges 97.50 Zilveren Ringen 0.70 collier m. hanger 3.75 potloden .«f 5.75 Gouden Ringen w 10.75 armbanden 45.— colliers >1 17.50 hangers H 10.75 Poederdozen 10.75 Sigarettenkokers t» 7.50 Doublé horlogebanden 7.50 Couverts H 8.70 Kapstellen 39.— Chroom Herenhorloges va. 13.50 Swan vulpennen 12.50 Potloden 5.75 Stalen horlogebanden 2.45 Zilveren manchetknopen 3.75 dassenklemmen 3.75 dasspeld 2.50 Gouden Ringen 20. Sigarettenkokers 7.50 Merkaanstekers 9.75 Sigarettenpijpjes 7.50 Cassettes v.a. 28.50 Pendules 35.— Electrische klokken 33.50 Alle horloges verzekerd tegen diefstal, verlies, brand en vermissing Isteklas reparatie-inrichting Gediplomeerd Horlogemaker KEIZERSTRAAT 103 den over „Homerus als opvoeder der Grieken". In de inleiding zette prof. Verdenius uiteen, waarom hij er van afzag, de vraag te beantwoorden, of Homerus een opvoedingsdoel heeft nagestreefd. In het bijzonder wilde spr. de aandacht vragen voor de invloed, die van het epos van Homerus is uitgegaan op de cultuur na hem. In de eerste helft van de lezing werd de wijze behandeld, waarop de Grieken in de oudheid na Homerus hun kennis van Homerus' werk ver wierven. Zij leerden namelijk Homerus reeds vroeg op school kennen, leerden lezen en schrijven met zijn woorden et» moesten hele stukken van zijn werk van buiten kennen. Er zijn papyri ge vonden van schooljongens over woor den van Homerus, en met vragen en antwoorden, waardoor hun de inhoud wfcrd bijgebracht. Een tweede bron van kennis vorm den de „rhapsoden", die niet alleen uit het werk van Homerus voordroegen maar ook lezingen over hem hielden. Volgens Plato hebben deze rhapsoden als „Homerus' apostelen" Griekenland opgevoed, en de Grieken alles geleerd zowel op het gebied van de godsdienst als op dat van de moraal en de gods dienst. De invloed op de kunst liet prof Verdenius buiten beschouwing, om zich in de tweede helft van zijn le zing te beperken tot de genoemde drie* gebieden. Door talloze citaten bleek, hoe men de kennis van Homerus in practijk had gebracht. Volgens Plato geschiedde dat op het gebied van de moraal niet steeds in gunstige zin. De voordracht werd. juist doordat prof. Verdenius de Grieken zelfs aan het woord liet, in hoge mate verleven digd. Homerus, die volgens spr. de grootste dichter van alle tijden is ge weest, heeft als een realiteit onder het Griekse volk geleefd, —Vrijdagmiddag om half vijf spreekt op uitnodiging van „Huisduiner Belang" de heer A. J. F. Portielje, directeur van Artis, in de grote zaal' van „Dennen heuvel" voor de schoolgaande jeugd. De toegang is vrij. Ook kinderen van niet- leden en kinderen uit Den Helder zijn voor zover de plaatsruimte toelaat, welkom. Inzendingen uiterlijk morgenavond om 12 uur y/ERSCHEIDENE LEZERS kwamen bij ons met het verzoek, de Sint Nicolaas-prfjsvraag nog eens af te drukken. De formulieren worden er niet netter op, wanneer de deelnemers hun spertocht langs de etalages ondernemen. En bovendien willen soms ook meer ge zinsleden aan de wedstrijd deelnemen. Daarom volgt hier nogmaals de opgave. In de krant van Donderdag 23 November stond een groot aantal advertenties van Helderse zaken. Elke adverteerder kreeg van de krant een letter van het volgende rijmpje: Het is moeilijk te bedenken, Wat met Sint Nicolaas te schenken; Eén goede raad: Kijk in de krant, Uw schakel met de middenstand! Het is de bedoeling, dat in het onderstaande formu lier de namen worden ingevuld van de zaken, in welker etalages de aangegeven letters te vinden zijn. Er is wel een beetje haast bij, want de ingevulde formulieren moeten uiterlijk morgenavond om twaalf uur (dus te middernacht van Vrijdag op Zaterdag) in de brieven bus van ons bureau aan de Koningstraat worden ge deponeerd. Ter toelichting diêne nog even, dat de winkeliers die eenzelfde letter in hun étalage hebben, niet in een bepaalde volgorde behoeven te worden ingevuld. Als hun naam maar achter de juiste letter komt te staan. De volgende prijzen zijn beschikbaar: le prijs 25. 2e prijs 15.3e en 4e prijs elk 10.5e en '3e prijs elk 7.50; tien troostprijzen van elk 2.50. De uitslag wordt in de krant van Maandag 4 December bekend gemaakt. H E T I S M 0 E 1 L IJ K T E B E D E N K E N W A T M E E E T N S G I O N E T D N E I R C A O A L D A K A IJ S K T I E N S D C E H K E R N A K N E T N U W c H A K E L M E T D E M I D D E N S T A D N Wilt U een practisch geschenk geven Wollen kleuterjurkjes v.a. 8.55 Wollen babymanteltjes v.a. 20.65 Wollen kindertruitjes en vestjes v.a. 7.25 Wollen kinderhandschoenen 2.95 Wollen kindershawls 2.70 In de Witte-bioscoop draait vanavond nog de sensationele rolprent „Sirene van Atlantis", waarin de hoofdrol wordt vertolkt door de verleidelijke Maria Montez. Twee leden van het Vreemdelingenlegioen ontdekken het verdwenen continent Atlantis, dat wordt geregeerd door een even schone als wrede koningin, genaamd Antinea. De legionnaires worden gespeeld door Jean Pierre Aumont en Dennis O'Kee- fe, eveneens twee acteurs die hun spo ren op het witte doek ruimschoots hebben verdiend. St. Avit (Aumont) komt zo onder de bekoring van An tinea, dat hij er later zelfs niet voor terug schrikt zijn beste vriend te ver- moorden. St. Avit komt tot de werke lijkheid terug en ontdekt dan wat hij in een vlaag van jalouzie heeft ge daan. Hij weet te ontvluchten, waarna hij zijn superieuren van zijn wonder lijke ervaringen en van de moord in kennis stelt. Men gelooft hem niet. Wanneer een gevangen genomen Toea- reg een lid van Antinea's lijfwacht blijkt/te zijn, rijdt St. Avit de woestijn in, weer op zoek naar Atlantis en de schone koningin. Hij komt evenwel om in een zandstorm. Dit in het kort de inhoud, die niet zo sober is als hierboven wordt weerge geven. Er komen gouden beelden in de film voor, van mannen die bij de beeldschone vorstin in ongenade vie len, er is een panter en er zijn mar meren gangen. Een prachtige legenda rische historie, die door Gregg G. Tal- las met flair op de band werd vastge legd. Een bezoek aan de Witte zal geen nadelige gevolgen hebben. Het biedt wel anderhalf uur verantwoorde span ning, met bijzonder sterk spel van Jean Pierre Aumont. Vanwege de genie is Woensdag te Haarlem aanbesteed: het éénjarig on derhoud van de militaire gebouwen, werken en terrein te Den Helder. In geschreven is als volgt: J. H. Keijzer te Den Helder f 58.440; firma G. Groot en Zn. te Den Helder f259.140; fa. Star- renburg en Boerdijk te Den Helder f 59.500; fa. C. Th. Kwak en Zn. te Den Helder f 59.550; fa. Kuijper en Leeu wenkamp te Petten f59.950; fa. Gebr. Tuin te 't Zand f60.000; J. Sietsma te Bergen f 61.000; Jac. Tromp te Alkmaar f 61.800; Aannemersbedrijf A. v. d. Wouw te Den Helder f62.488; fa. Gebr. Smit te Den Helder f63.450; C. van Essen te Den Helder f63.520; fa. Mod der Cuperus te Den Helder f63.900; Aannemersbedrijf E. van Crey Zn. en G. de Rouw te Rosmalen f64.092; J. P. van Os te Den Helder f64.423; fa. Minneboo en Walboom te Den Hel der f 65.450; M. C. van der Plas te Den Helder f 65.600; Ch. Slieker te Heem stede f 68.000; F. Hes te St. Pancras f70.200; S. Tromp te Alphen a. d. Rijn f 70.900; Bouw- en Aann.bedrijf J. J. Gilberts te Bilthoven f71.800. Tevens werd aanbesteed: het één jarig onderhoud van de militaire ge bouwen en werken te Den Oever en op het Kornwerderzand. Ingeschreven is als volgt: J. H. Keijzer te Den Hel der f 19390; Bakker en Zoon te Wierin- gen f 19680; fa. W. Hermans en Zoon te Den Oever f 19840; P. Bakker Ezn. te Wieringen f 23800; Ch. Slieker te Hêemstede f27000; F Hes te St. Pan cras f34900; Bouw- en Aannemersbe drijf J. J. Gilberts te Wieringen f36400. Het bestuur van de Helderse Ge meenschap heeft aan alle verenigingen hier ter stede een circulaire gezonden, behelzende het werkprogramma voor de komende maanden. Het huidige be stuur streeft er naar, de verdere orga nisatorische opbouw vóór 1 Mei 1951 tot stand te brengen. Daarna kan dan, overeenkomstig de statuten, de gehele bestuursraad worden gekozen. Bij het organiseren van de secties wil het bestuur beginnen met die cate gorieën, welke ogenschijnlijk het ge makkelijkst in sectieverband kunnen worden gegroepeerd. Daartoe zullen op Vrijdag 8, Woensdag 13 -en Woensdag 20 December vergaderingen worden gehouden, waarin achtereenvolgens de oprichting der secties Muziek, Jeugd en Zang aan de orde zullen komen Het bestuur hoopt en vertrouwt, dat alle verenigingen, die bij de organi satie van één dezer secties betrokken zijn, op de voor hen bestemde avond vertegenwoordigd zijn, opdat de zaken vlot kunnen worden afgewerkt. Gisteravond heeft het Julianador- per accordeonorkest „De Wioka's" een uitvoering gegeven in het Badhotel, het verzorgingshuis van de Rijksdienst voor Maatschappelijke Zorg te Huisduinen. Het programma, dat de bejaarde bewo^ ners geheel belangeloos werd aangebO" den, ontving een uitermate enthousias onthaal.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2