GER0-GESCHENK FEESTGESCHENK! Ook in 1900 had Sinterklaas het druk De Sint en zijn knecht hebben de tqd BEEMSTERBOER Helderse Bruinvissen verloren ook hun vijfde wedstrijd Stad en Omgeving Sinterklaas wordt morgenmiddag door 2500 kinderen ingehaald Predikbeurten fa. BEEMSTERBOER Fa. Beemsterboer Sluisdijkstraat baadt in een zee van licht uit dertien nieuwe lantaarns Ook in Den Helder nog onvoldoende contact tussen burgerij en marine Feestelijkheden voor ruim vierduizend kinderen Aankomst om twee uur aan de Binnenhaven Mutaties Kon. Marine Tussen Haaks en Kuifje Zwaardvisch verwierf behoorlijke plaats De heer Kersfiens 25 jaar in diensf der gemeente Hef gebeurde in Nieuwediep Burgemeester haalde de handle over Hebt U NAAIMACHINE? DE STOFFENHAVEN IN HET KORT Propaganda-avond Militaire Bond Pro Rege Onze Sint-Nicolaas- prijsvraag Weer eens een greep in ,,'t Vliegend Blaadje" Op 1 December is het vijftig jaar geleden, dat Waarom heeft men in Tivoli moeten blozen? Ziekenboeg luisterde met de „cantine" mee VRIJDAG 1 DECEMBER 1950 Duizenden Helderse kinderen zien verlangend uit naar de komst van de goede Sint uit Spanje, die heel veel lekkers en speelgoed, en ja mischien ook wel een gard en een zak mee zal nemen. Morgenmiddag om twee uur gaan de leer lingen van de laagste klassen der lagere scholen de Sint afhalen, als hij aan de Binnenhaven van de boot zal stappen. An het hoofd van de stoet jeugdige stad genoten rijdt de goedheiligman op zijn trouwe schimmel naar het Raadhuis. Drie muziekkorpsen (het Stedelijk, Winnubst en Helders Fanfarecorps) zullen de stoet met feestelijke klanken begeleiden tot het plein voor het Raadhuis, waar Sint Nicolaas een schare van ruim vijf en twintighonderd kinderen zal toe spreken. De niet-schoolgaande kinderen, die ■ich voor de feestelijkheden van het Centraal Sint-Nicolaascomité hebben opgegeven (zij moeten hun deelne merskaartjes zichtbaar dragen) worden omstreeks twee uur opgesteld op de Kanaalweg bij de Postbrug. Wanneer de stoet aankomt, sluiten zij onmiddel lijk achter Sint Nicolaas aan. De kin deren van de kleuterscholen staan dan inmiddels reeds voor het Raadhui? op gesteld. Nadat de. Sint verwelkomd zal zijn, en hij zijn toespraak tot de Helderse jeugd heeft gericht, zullen Zwarte Piet en zijn helpers met grote dozen rond gaan om de jongens en meisjes te trac- teren. Géén vlag, géén optocht! Het spreekt vanzelf, dat deze blijde intocht van de Sint alleen kan plaats vinden, wanneer de weersomstandighe den gunstig zijn. Daarom heeft het Sint- Nicolaascomité evenals voorgaande ja ren de afspraak gemaakt, dat de op tocht doorgaat wanneer uiterlijk om één uur de vlag op de Watertoren is gehesen. Ziet men om één uur géén vlag wapperen, dap is de optocht afge last. Mét het comité en de jeugd hopen wij er het beste van; Feestvieringen. Voor de kinderen van de kleuterscho len worden Maandag en Dinsdag pop penkastvoorstellingen gegeven door mevrouw NollesHeuff, in het gym nastieklokaal van de R.K. Meisjes school aan de Van Galenstraat, hoek Javastraat. Voor Maandag staan twee, voor Dinsdag drie voorstellingen op het programma. De kinderen uit de klassen 1 en 2 der betrokken lagere scholen zullen in Casino kunnen genieten van net sprookje „De gelaarsde kat", dat onder regie van de heer J. W. van Vendeloo zal worden opgevoerd door een groep Kweekschool-leerlingen. Op Maandag E. W. VET, SPOORSTRAAT 116, VRIJDAG, ZATERDAG EN MAANDAG TOT 9 UUR GEOPEND DEN HELDER: Ned. Herv. gem.. Nieu we kerk, Weststraat 10.30 uur ds. De Hoest; Palmstraat, 10 uur ds. Borghardt, 19 uur de heer Wanders; Huisduinen, 19 uur ds. De Hoest. Geref. kerk, Bethel- kerk, 9 uur ds. Hartkamp, 10.45 uur ds. Hartkamp, 17 uur ds. Hamming; Reho- bothkerk, 10 uur ds. Hamming, 17 uur ds. Hartkamp. Oud Geref. kerk, 10 en 17 uur ieesdienst. Geref. kerk (art. 31). Weststraat, 8.45 en 17 u. ds. F. Tollenaar. Geref. gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur Ieesdienst. Doopsgez. gem., Kerkgraeht, 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluijs. Baptisten gem, Weststraat, 12 uur Zondagsschool, 16 uur samenkomst ds. C. van Wier; Woensdag 20 uur vrouwen vereniging. Oud kath. kerk, Midden weg, 10 uur heilige mis. pastoor Wijker. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zon dagsschool; Woensdag 20 uur bijbelkring; Donderdag 19.30 uur vrouwenkrans; Za terdag 20 uur openluchtsamenkomst (Visbuurt), 21 uur bidstond. Leger des Heils, Spoorgracht, Zaterdag 19.15 uur bidstond, 20 uur straatzang; Zondag 10 uur heiligingsdienst, 12.15 uur Zondags school, 18.45 ur openluehtsamenkomst (Spoorstraat), 20 uur verlossingssamen komst; Maandag 14.15 uur vrouwenbond.. JULIANADORP: Ned. Herv. gem., 10 uur ds. Trommel. Geref. kerk, 10 uur iees dienst, 14.30 uur ds. Hamming. Bij Koninklijk Besluit is kapitein ter zee van administratie J. C. Beugelink met ingang van 16 November 1950 be vorderd tot schout bij nacht van ad ministratie. Op zijn verzoek is aan de schout bij nacht van administratie J. C Beuge link met ingang van 1 December 1950 eervol ontslag verleend wegens lang durige dienst met dankbetuiging voor de goede diensten aan den lande be wezen. Bij Koninklijk Besluit is verder aan de kapitein ter zee J. Luske wegens langdurige dienst eervol ontslag ver leend. Het is morgen hoog water om 12.15 uur, en laag water om 6.20 en 18.10 uur. De temperatuur van hét zee water was 7.6 graden Celsius. Zeer grote collectie Keizerstraat 15 en Dinsdag worden hiervan in totaal drie opvoeringen gegeven. De oudere leerlingen gaan dit jaar niet naar Tivoli (deze zaal was niet beschikbaar), maar genieten gastvrij heid in de Marinecantine. Daar zal het toneelgezelschap van de Nederlandse Onderwijzersvereniging, afdeling Den Helder, op Maandag, Dinsdag en Woens dag in totaal zes voorstellingen geven van „De verdwenen professor". Ten slotte heeft Sint Nicolaas de wens te kennen gegeven, persoonlijk een bezoek aan de scholen te brengen. Het comité heeft alles weer met grote ambitie en nauwgezetheid voorbereid, zodat de Helderse jeugd een prachtig Sinterklaasfeest tegemoet gaat. Zojuist ontvangen; EEN NIEUWE ZENDING in drie modellen. Speciale aanbieding 7-steens 32.75 KEIZERSTRAAT 15 Na een openingswoord door de heer W. Nieuweboer, secretaris van de Bond, werd gemeenschappelijk het lied „Lof zij den Heer" gezongen, waarop De vijf waterpolowedstrijden die de Helderse Bruinvissen hebben gespeeld in de eerste helft van de competitie, eindigden alle in een nederlaag. De Zwaard- visch staat er iets beter voor, en is thans met vier gespeelde wedstrijden, waar van er twee werden gewonnen, in de middenmoot terecht gekomen. Woensdagavond moesten de Bruin vissen tegen de Ham uit Krommenie spelen, waarop de Zwaardvissen ver leden week een 103 overwinning boekten. De Adelborsten, die tegen Neptunus moesten spelen, waren ver hinderd. Deze wedstrijd zal op een nader te bepalen datum worden vast gesteld. In het begin van de wedstrijd had den de Bruinvissen het initiatief. De door Wildenberg afgevuurde schoten troffen evenwel geen doel. De Ham- mers wisten het Helderse doel beter te vinden. Al vóór de rust werd Van de Water driemaal gepasseerd, via goede doorslagballen. Na het doelwisselen kwamen de Bruinvissen heviger opzetten, maar weer bleek dat de ploeg een goalgetter mist. Er werden behoorlijke aanvallen opgebouwd, doch de techniek van onze stadgenoten schoot te kort, waardoor de afwerking nog al eens te wensen over liet. Weer werd Van de Water door een doorslagbal verrast, waar mede de stand op 40 was gebracht. Met deze cijfers kwam ook het einde. De Bruinvissen staan nu stevig op de laatste plaats. Tot half Januari is het gesloten sei zoen. In deze rustperiode kunnen de Bruinvissen zich misschien nog wat bekwamen in techniek en tactiek. Wellicht komen zij dan in de komen de wedstrijden beter voor de dag. Voorts bestaat de kans, dat het zeven tal weer versterkt te water zal gaan. De stand ziet er momenteel als volgt uit: Het is vandaag een kwart eeuw ge leden, dat de heer F. J. Kerstiens, hoofdcommies bij de afdeling Algeme ne Zaken van de gemeente-secretarie, in vaste dienst kwam bij de gemeente. Reeds een paar jaar tevoren, op 1 October 1922, kwam de heer Kerstiens als volontair bij de Centrale Boekhou ding. Voor fijn benoeming bij de Con troledienst van de gemeente-belas tingen op 1 December 1925 heeft de heer Kerstiens nog als volontair ge werkt op het kantoor van de gasfa briek en bij de gemeente-secretarie. Op 1 Januari 1930 werd de jubilaris over geplaatst van de Controledienst naar de secretarie, waar hij inmiddels de rang van hoofdcommies ter afdeling Algemene Zaken bereikte. Ter ere. van zijn jubileum wordt de heer Kerstiens vandaag door het Col lege van B. en W. ontvangen, en wordt vanmiddag een intiem samenzijn met het secretarie-personeel gehouden. An deren, die de jubilaris willen geluk wensen, kunnen daartoe vanavond tus sen zeven uur en half negen te zijnen huize, Herzog^traat 60. terecht. De eigenaar van het bootje, dat aan het strand tussen paal 1 en 2 aan spoelde, is terecht. Het is een visser man, die de roeivlet ten Oosten van de haven ten anker had gelegd. De storm had zijn eigendom losgeslagen en bui tengaats doen drijven. Op de Boerhaavestraat kwam een fietser in aanrijding met een auto, die linksaf de Jan Blankenstraat insloeg. Er zou niets zijn gebeurd, wanneer de ketting van de fiets niet was gebroken, waardoor de terugtraprem buiten wer king werd gesteld. Van de bagagedrager van een fiets die voor een winkel in de Keizerstraat stond, werd een paar pantoffels gesto len. D.A.W. 4 4 0 0 8 30—17 Nereus 2 4 2 1 1 5 22—11 Neptunus 1 4 2 1 1 5 20-12 Zwaardvisch 4 2 0 2 4 17—16 De Ham 4 2 0 2 4 10—23 Kroosduikers 3 1 0 2 2 9— 9 Bruinvissen 5 0 0 5 0 3-33 i Onder verrassend grote belangstelling is gisteravond de nieuwe verlichting van de Sluisdükstraat voor de eerste maal ontstoken. Om half acht brandden nog de gelige gaspitjes van de ouderwetse lantaarns, maar vüf minuten later hadden de dertien kwikdamplampen het terrein veroverd. Gedurende korte tijd hebben de oude en nieuwe lantaarns gelüktqdig gefunctionneerd, zodat de Sluisdükstraat wel geïllumineerd leek. Daarbü kwam nog, dat van verschillende gevels een driekleur vroiük wapperde in de straffe wind. Alvorens de verlichting in gebruik werd gesteld, heeft de heer Zalmstra van de firma Alles, namens de winke liers uit de Sluisdijkstraat, een korte toespraak tot de schare belangstellen den gericht. Hij vestigde er de aan dacht op, dat na de bevrijding de Sluis dijkstraat zich meer en meer tot win kelstraat heeft ontwikkeld. Dat was voor het bestuur van de winkeliersver eniging aanleiding, bij het college van B. en W. aan te dringen op een spoedi ge verbetering in de verlichting. Men had niet kunnen denken, dat deze wens zó spoedig in vervulling zou gaan. De heer Zalmstra richtte hartelijke woor den van dank tot het College van B. en W. (dat vrijwel voltallig aanwezig was), de directeur der gemeente wa ter- en lichtbedrijven en het personeel dat de nieuwe lantaarns heeft ge plaatst. Uit erkentelijkheid voor de vlotte wijze, waarop het werk was uit gevoerd, had de vereniging een bijdra ge geschonken aan de personeelsver eniging „Elgawa". Op uitnodiging van de heer Zalm stra beklom daarop burgemeester Re- horst het spreekgestoelte. Het was het gemeentebestuur niet ontgaan, dat in de Sluisdijkstraat actieve winkeliers wonen, die hun straat omhoog willen brengen. Zij hebben daarmee succes en het gemeentebestuur heeft graag, waar dat mogelük was, de helpende hand .willen bieden. De burgemeester haalde toen een handle over en daar begonnen de der tien nieuwe lampen aan te gloeien. Het was de eerste minuten géén verblin dende illuminatie! De kwikdamplam pen wilden blijkbaar graag kalmpjes aan beginnen. Maar allengs werd het licht feller en feller, tot ten slotte de nieuwe verlichting de gehele Sluisdijk straat beheerste. Het waren feestelijke ogenblikken, mede door de pittige muziek die het Stedelijk Muziekkorps onder leiding van de heer ^Steinroth ten gehore bracht. GEEN Stof, bij ons gekocht, kunt U onder vakkundige leiding zelf maken. Vraagt inlichtingen bij onze cou peuse. SPOORSTRAAT 49. Vanavond om acht uur spreekt dr A. F. J. Portielje, directeur van Artis, voor de Helderse Volksuniversiteit in Casino over het onderwerp „Omgang met dieren". Voor de ontspanningsavond, die de Nederlandse Militaire Bond Pro Rege gis teravond in Casino organiseerde, bestond veel minder belangstelling dan het welverzorgde programma toekwam. Omstreeks honderd dames en heren, voor een groot deel nog afkomstig uit marinekringen, woonden deze avond, die onder het motto „Volk en Krügsmacht één" werd gegeven, bü- De betekenis van dit motto werd toegelicht in een korte rede van de Commandant Maritieme Midde len, de kapitein ter zee D. J. Kommer. de voordrachtkunstenares Liesbeth van Barneveld het indrukwekkende gedicht van W. A, P. Smit, „Massche- roen 1941", declameerde. In dit Chris telijke dichtwerk wordt in moderne stijl de strijd tussen de duivel en God bezongen. De. dichter geeft uiting aan zijn geloof, dat de satan een wanhopi ge en reeds verloren gtrüd voert en daarbij de mensheid nog verschrikke lijke dingen doet beleven. Mej. van Barneveld is er volkomen in geslaagd, door haar suggestieve en bezielde voordracht de diepere zin van het ge dicht tot haar toehoorders te doen doordringen. Nadat de fluitist Piet van der Hurk met pianobegeleiding van Marinus Voorberg een Andante van Mozart had uitgevoerd, hield kolonel Kommer zijn toespraak. Hij wilde daarbij geen propaganda maken voor het Christe lijke Militaire Tehuis in het bijzonder, maar in het algemeen aandacht schen ken aan de verhouding tussen de bur gerij en onze militairen. Wat dit be treft schenkt de situatie in Den Hel der nog geenszins bevrediging. De ge ringe belangstelling voor deze avond zag de kolonel als een symptoom daar van. I Kolonel Kommer prees het werk, dat door R.A.O. en O.S. O. wordt ver richt, alsook hetgeen in de Militaire Tehuizen wordt gepresteerd. Maar daarmee is nog niet voldoende con tact gelegd tussen de militairen en de bevolking. Van de omstreeks driedui zend marinemannen, die in Den Hel der zijn geplaatst, zijn er büna iedere avond bijna veertienduizend vrü. De meesten hunner lopen de militaire te huizen voorbij, omdat zü (ten onrech te) menen dat zij er zich niet werke lijk thuis zullen gevoelen. De „jon gens" die pas in Den Helder komen, „lopen de eerste maanden met hun ziel onder de arm" en houden het dan maar zo, omdat zü toch misschien spoedig zullen gaan varen of worden overgeplaatst. Er zqn tooh verenigingen? Het moet mogelijk zijn, deze leegte te vullen. Dat kan alleen, wanneer de Het is gebleken, dat verschei dene lezers bij het oplossen van onze Sinterklaasprijsvraag in de veronderstelling verkeren, dat ook in de étalages te Julianadorp let ters zijn geplaatst. Zó moeilijk heeft de advertentie-afdeling de opgave echter niet willen maken. De deelnemers kunnen alle letters vinden in étalages in de bebouwde kom van Den Helder. Dat kost al moeite genoeg! JJE REDACTIE van dit blad heeft een (waardevolle en gewaardeerde) relatie, die als expert op het gebied van jubilea kan worden beschouwd. Talloze malen reeds heeft hü ons er op attent gemaakt, dat het op die en die datum zoveel Jaar geleden zal zün, dat iets of iemand op büzondere wüze van zich deed spreken. Dat kunnen voor een redactie beiangrüke dingen zün, en daarom zün wü altijd verheugd, wanneer genoemde relatie ons met één of meer zün (korte maar duidelijke) tips verrast. Dit was de laatste, die wü kregen: „Op 1 December 1950 is het vijftig jaar geleden, dat het Rükstelefoonbureel Nieuwediep (De Helder) voor de interlocale dienst werd opengesteld." JTEN AARDIGE TIP, want zü herin nerde ons aan één der vele phasen uit de ontwikkelingsgeschiedenis van Den Helder tot de stad van importan tie, waarin wü thans het genoegen hebben te leven. Het zou dus alweer een halve eeuw geleden zün, dat de Nieuwedieper voor het eerst naar het Rijkstelefoon- burefl kon stappen om een gesprek aan te vragen met een relatie in een ander bevolkingscentrum. De open stelling van dat bureel moet een hoog tepunt in de historie van Den Helder zyn geweest. Wü wilden daarover graag iets meer weten en stelden ons in verbinding met het telefoonkan toor. Maar daar wist men van niets. Alleen kon men ons het advies geven, eens te bellen naar het districtskantoor in Ha&rlem. Een lieftallige stem in de bloemen stad antwoordde op onze eerste vraag, ons even je zullen „overzetten". Een tweede charmante juffrouw had het zelfde recept en een derde droeg over aan een heer. Hoger, dieper of verder konden we niet en we moesten er dus wel genoegen mee nemen, dat in Haar lem niets over het „jubileum" bekend was. In ieder geval bestond het be wuste Rükstelefoonbureel toch niet meer, dus waarom zou men zich druk maken om de verjaardag van een in stelling. die reeds lang tot de historie behoort. Wij konden ons in die gedacH- tengang verplaatsen. Atiderc feiten. J7DOCH, niet geheel bevredigd grepen wij onze trouwe vriend, de jaargang 1900 van ,,'t Vliegend Blaadje", de voorloper van de Helderse Courant. Duizenden groezelige letters op ver geeld papier dansten voor onze ogen, maar met geen regel werd gewag ge maakt van het Rükstelefoonbureel. Wel werden ons andere feiten medege deeld. Het nieuws was (toen ook al) niet veel bijzonders. Uit de Burgerlijke Stand bleek ons, dat in de week van 17 tot 23 November 1900 „geene" was ondertrouwd en „geene" geboren. De activiteit van Sint Nicolaas daar entegen was in die dagen verrassend groot. Ettelüke advertenties getuigden er van: „Bij den ondergetekende staat van af heden alles in gereedheid?" Op naar het feest! De tafels staan klaar, minzaam aanbevelend. En wanneer we prachtige kistjes nodig hebben, „zeer geschikt voor het verzenden van Postpakketten bü de a.s. Sint Nicolaas". dan kopen we die tweedehands fiets (met acetyleen-lantaarn) en rijden naar de Homoepathische Apotheek, Parallelweg 10. En mochten wü soms lust krijgen, een schaakvereniging te vormen, dan zenden wü als bewijs van instemming een kaartje onder motto „Schaakspel" aan het Bureau dezer Courant. En als wü behoefte krü'gen onze aangebedene met een origineel Sinterklaasgeschenk te ver rassen, dan is De Does, Binnenhaven 3, het „eenig speciaal adres voor Den Helder en Omstreken". Want hij ad verteert: „Niets is doelmatiger dan een horlogeketting of ring, of broche of oorknopjes van het haar eener bloedverwant. Inleggen van haar in een ring slechts 35 cent". Wij zullen er eens over denken. Spüt en vreugde. J^/JAAR EERST moeten wij nog even onze spijt betuigen, dat wü gister avond niet naar Helders Mannenkoor in Tivoli hebben geluisterd. Want daar zijn (vijf niet te grote nummers schoon en verheffend voorgedragen, zij werden onder doodsche stilte aan gehoord en zeer toegejuicht". Vooral dat in stilte toejuichen hadden wij zo volgaarne beluisterd. Wel zün wij er verheugd om, niet naar het sensatie blijspel „Dokter Jopie" te zü'n ge weest. Want wat lezen wü? „Men be hoeft waarlijk geen Puritein te wezen om den al te luchthartigen inhoud en de vele minder zedige scènes en uit drukkingen, die er in voorkomen, te veroordeelen. Menige Hollandsche vrouw of meisje kan zonder plozen een voorstelling van genoemd stuk niet bijwonen." Ach, wü zouden willen weten, waar óm men heeft moeten blozen. Wij zou den in de toekomst willen zien en een voorproefje (.Vftieten van de films, toneelstukken, beeldromans en andere cultuuruitingen in het jaar 1950. Maar wü leven nog pas in 1900 en voelen ons misschien gegêneerd over dingen die in het jaar 1950 al tot de flauwe en zouteloze routine-kost zullen beho ren. Wij schamen ons (onder het ge not van vüf pond eerste soort taai taai en een pond prima speculaas, te zamen voor één gulden), wij schamen ons voor al het luchthartige en al het minder zedige in deze onze wereld anno 1900. Hoe erg het ook in 1950 moge zijn. Maar wannéér wü willen weten, hoe dat alles in de toekomst zal worden, la ten wij dan tügen naar mej. Benfer, planeetlezeres. Zü is weder dagelüks te spreken van 's morgens 10 tot 's avonds 10 uur. Adres Achtergracht-Westzüde no, 21. En als we terugkomen, dan ren nen we naar de opening van Geerts' magazijn in tabak en sigaren, Kanaal- weg 71. Want daar belooft men ons „bij elke tien cent die men besteedt aan tabak of sigaren, een „cadeau". We ne men geld mee. VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG GEOPEND van 9 uur tot 12.30 uur en van 2 uur tot 9 uur Woensdagmorgen GESLOTEN ILII KONINGSTRAAT burgerbevolking zich veel meer dan tot nu toe om de jongere marineman nen in hun vrije tüd bekommert. Hoe- veel verenigingen zün er niet, waar van talloze marinemannen ook voor hun eigen welzijn zeer gewaardeerde leden kunnen worden? Kolonel Kommer taxeerde het aantal verenigingen op verschillend gebied honderddertig. Binnen afzienbare tijd zal een lijst van al deze verenigingen worden op gehangen op de publicatieborden aan boord van Hr. Ms. schepen en in de diverse walinstellingen. Na een korte pauze werden de aan wezigen nog vergast op zeer beschaaf de zang door een kwartet, bestaande uit Netty Bos, sopraan, Akke de Vries, alt, Henk Borkent, tenor en Kees Deenik, bariton. Ook werd bijzonder genoten van het schetsje vol wüsge- rige humor „De Vlieg" van Godfried Bomans, voorgedragen door Liesbeth van Barneveld en van de alleraardig ste variaties op het liedje „Aan d'oever van een snelle vliet", gespeeld door Marinus Voorberg. Tot besluit van de avond, die ge deeltelijk door de Commandant Zee macht Nederland en mevrouw Willin- ge werd bijgewoond, werd het Wilhel mus gezongen. Stellig werd in de geest van alle aanwezigen gehandeld, toen de dames van het gezelschap fraaie bloemen werden aangeboden. Drie le den van het marinepersoneel, de Mar va 2e klasse G. Bos, de matroos-tim merman le klasse P. Verschoor en de marinier 2e klasse M. Brinkhuis over handigden deze fleurige hulde, waar na de niettegenstaande de vele lege stoelen in de zaal welgeslaagde avond werd besloten. De Marine-cantine stond gisteravond weer in het teken van het cabaret. Weliswaar niet het echte cabaret (men zou het beter een cabaret-revue kun nen noemen), doch er werd in elk ge val genoten van een solide kleinkunst- programma. Aan het hoofd stond de bekende komiek Frans ^umée, die geen moeite had om de talrijke aanwezigen aan het lachen te krü'gen. Naast Frans Dumée moeten wij misschien in de eerste plaats Ted Valerio noemen, de accordeonist die in Den Helder zo po pulair begint te worden. En vergeten wij niet Jan Oradi, die enkele bijzon der geslaagde imitaties ten beste gaf. Wij denken daarbij aan het hoorspel: Paul Vlaanderen grijpt mis! Maar niet alleen dit drietal h/eft voor een genotvolle avond gezorgd. Daar waren nog de „Harmony Sisters", Ellen Castell, de pianist Johnny Rey nolds en Frans Wigman. De luitenant ter zee der Ie klasse U. F. van Veen verklaarde in zijn dankwoord tot het gezelschap, dat hij in lange tüd niet zo had gelachen. En de aanwezigen kon den zijn woorden met een hartelijk ap plaus onderstrepen. Extra vermelding verdient ongetwij feld, dat de Marine-cantine gisteravond was aangesloten met de Centrale Zie kenboeg aan de Buitenhaven. De man nen daar hebben het gehele program ma uitstekend kunnen beluisteren. Dit was de eerste maal, dat een dergelijke verbinding tot stand werd gebracht. want zü dragen 'n merkhorloge van BEEMSTERBOER. Wü brengen honderden model len in de merken: Zentra v.a. 45.- - Rodana v.a. 65.- Silvana, v.a. 65.- - Laco v.a. 58.- Prisma, v.a. 49.- - Arta, v.a. 64.- in waterdicht-shockproof 17-steens Pontiac 105.— Liga 85.— Dameshorloges, vanaf 33.50 Herenhorloges, vanaf 29.50 Voor de jongens koopt de Sint bij voorkeur een oersterk jon genshorloge Kienzle-fabrikaat voor 18.75 U vindt bü ons een keurcollectie Gouden dameshorloges, reeds vanaf95.— merk Zentra. Ook in gouden Herenpolshorloges een prachtcollectie, vanaf 160. Kent U onze bekende 14 dagen Bim-bamklokken voor 52.50 Alle artikelen boven de f 10.- zün verzekerd tegen Verlies - diefstal breuk - beschadiging. Keizerstr. 15, Den Helder, tel,

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2