LAATSTE NIEUWS JUTTERTJES Het ABC der kapitaalvorming Het dertiende Hoogoven-tournooi Nieuws uit Wieringen Meer behoeften worden met minder moeite bevredigd Overheid wenst een vinger in de pap Storm raasde over de States Een sterke Internationale bezetting in hoofdgroep Veel belangstelling voor Etna v/eer in werking tournooikrant VAN MARSDIEP TOT IJ Laatste cursusavond van „Ziekenverpleging Thuis" DIT JAAR VIIFTIC NIEUWE WONINGEN VERVOLG STADSNIEUWS HCSC 1 naar Gouwzee Boys Anna Paulowna BKC's grensrechter voor het laatst in actie Zijpe Twee goederentreinen tegen elkaar gebotst Scheepvaartberichten Te koop aangeboden Te koop gevraagd Personeel Diversen Vervoer met huurauto's ADVERTEERT IN DIT BLAD III VRIJDAG 1 DECEMBER 1950 9 (Van onze economische medewerker) Het verhaal gaat, dat in het grijze verleden de mannen vis vingen door heel eenvoudig in het water te gr»' staan en te trachten deze waterbewo ners bij de staart te pakken. Het suc ces zal wel niet zo bijster groot zijn geweest, totdat eindelijk een onzer voorvaderen het heldere idee kreeg om van plantenvezels eerst eén net te gaan vlechten. Hoe deze man dat voor elkaar kreeg, vertelt de geschiedenis niet. maar het is zonder meer duidelijk, dat het vissen toen veel gemakkelijker, sneller en succesvoller ging. Economisch gesproken had deze uit vinder een kapitaalgoed vervaardigd. En naar mate er knotsen, pijlen en bo gen. strikken, netten en andere nuttige dingen kwamen, werd de kapitaalriik dom groter en kon men zich met min der inspanning beter voeden en kleden. Oppervlakkig bekeken zou men thans kunnen zeggen: hoe meer kapitaalgoe deren er in onze maatschappij komen, hoe meer werktuigen, machines, ge bouwen, transportmiddelen, grondstof fen en halffabrikaten er gefabriceerd worden, hoe meer consumptiemiddelen er komen en hoe beter wij er aan toe zijn. Er ligt hier evenwel een adder tje onder het gras. De primitieve mens hakte een boom om met een stenen bijl, ook een kapi taalgoed dus. De moderne mens doet het met een stalen bijl (of met een zaagmachine), waardoor dit werk vlug ger gaat. Het maken van een stenen bijl vergde alleen het zoeken van steen en het slijpen daarvan. De stalen bijl veronderstelt, dat er ijzererts wordt gedolven en dat er hoogovens en staal fabrieken zijn, die op haar beurt ook weer voor de bouw en inrichting tal van machines vergen. De omweg voor het maken van een stalen bijl is dus enorm veel groter dan die voor het maken van een stenen bijl. En dit is natuurlijk alleen verant woord als de opbrengst door die stalen bijl zóveel groter is. dat al die extra moeite en uitgaven er uit komen. Het grote probleem Dit is de grote problematiek in ons economische leven. Wil de mens mees en betere goederen voor zijn behoefte bevrediging hebben, dan zal telkens tegen elkaar moeten worden afgewo gen het nut van het oude kapitaal goed en het nut en de offers van het nieuwe. Als arbeiders een schip of een fabriek gaan maken, dan kunnen zij niet op het land of in een levensmidde- lenfabriek werken. Of het een of het ander. Komen er teveel textiel- en con fectiefabrieken. dan stikken wij in onze kleding, maar het is best mogelijk, dat door die verkeerde keuze er te weinig meubelfabrieken of' schepen worden ge bouwd. Wij hebben nu eenmaal een schaarste aan goederen en een teveel aan de ene kant betekent een tekort aan de andere kant. In een zuiver communistische maat schappij zal de overheid die keuze doen en aangeven welke en hoeveel ka pitaalgoederen er gemaakt moeten wor den. In onze „kapitalistische" maat schappij (ondanks het ingrijpen van de overheid is zij zulks principieel nog steeds) zal de ondernemer die keuze doen aan de hand van de prijzen. Hij calculeert wat een nieuwe ma chine of een ander kapitaalgoed aan geld zal kosten, hoeveel zijn productie zal stijgen en zijn onkosten zullen da len en of er dan inderdaad meer winst gemaakt zal worden. Deze berekening is niet eenvoudig, omdat hij ook moet denken aan zijn concurrenten (die eveneens kapitaalgoederen kunnen bij kopen en aan eventueel slechter wor dende tijden. Overheidsingrijpen Tegenwoordig peinst echter niet al leen de ondernemer over het wel of niet uitbreiden van zijn bedrijf. Ook de overheid beweegt zich op dit terrein. Want zij weet, dat meer kapitaalgoe deren meer werkgelegenheid en meer consumptiegoederen betekenen, hetgeen zo hard nodig is voor onze snel uit breidende bevolking. In de pas verschenen tweede Indus trialisatienota heeft zij dan ook een be rekening gemaakt hoeveel bedrijven en machines er bij moeten komen om de groeiende bevolking op te vangen en hoeveel geld voor de aanschaffing hier voor nodig is (geïnvesteerd moet wor den. zegt men). Inderdaad zijn wij hard aan het in dustrialiseren. Enkele onzer redacteuren hebben u kort geleden verteld wat zij hiervan met eigen ogen in ons land gezien hebben. Maar een andere vraag is of het tempo wel voldoende is, Onze ondernemers, die alles op eigen risico doen en die gaarne wikken en wegen orn zich geen strop op de hals te halen, menen van wel. Onze regering gaat het evenwel ken nelijk te langzaam. Getuige de uitla ting van prof dr. Tinbergen, de direc teur van het Centraal PlanbureaA enige weken geleden: „als het bedrijfs leven niet voldoende initiatieven ont wikkelt. moet de regering ingrijpen en dan hebben wij over een half jaar weer een oorlogseconomie". Wij laten nu maar in het midden, dat de overheid zelf door haar belasting- politiek het de ondernemers zo moei lijk maakt. Belangrijker is, dat deze overheid een vinger in de pao wil gaan steken, hetgeen in feite wil zeggen, dat zij haar bezit aan een greep op onze bedrijven wil gaan vergroten. DE SPLITSING VAN HET BAYERCONCERN. De geallieerde plannen tot splitsing van het Bayerconcern voorzien in de vorming van negen afzonderlijke on dernemingen en niet van drie, gelijk de Duitse deskundigen hadden voorge steld. De Duitse plannen hebben ge"n schijn van kans om te worden aan vaard. Men verwacht, dat de Duitsers nog wijzigingen in het geallieerde plan zullen voorstellen. HULP BURGEMEESTER D'AILLY INGEROEPEN VOOR OPLOSSING „DAMSTADT" De crediteuren van de stichting „Vijf eeuwen Kalverstraat" hebben de burgemeester van Amsterdam, mr. Arn J. d'Ailly, verzocht pogingen te doen, de moeilijkheden, die in verband met Damstadt bestaan, tot een bevre digende oplossing te doen komen. De hevige stormen, die over een deel van de Verenigde Staten woedden, richtten op vele plaatsen ernstige schade aan. Dit is wat er overbleef van een garage in Laurel Springs, toen de ontketende natuurkrachten waren uitgeraasd. Gistermiddag heeft een Gloster Meteor straaljager van de Royal Air Force een noodlanding gemaakt even buiten de kom van het dorp Lirr:e Het toestel had brandstofgebrek en maakte een keurige buiklanding, waar bij het niet noemenswaard beschadigd werd. Figuren van jonge vrouwen, bewegingloos liggend tussen glasscherven vormden een huiveringwekkend toneel in een der straten van Philadelphia. Gelukkig bleken de „slachtoffers" slechts étalagepoppen van een modehuis te zijn, die, toen het winkelruit bezweek, tegen de grond werden gesmeten. De vulkaan Etna op Sicilië is voor het eerst sinds 22 jaar weer ernstig in werking getreden. Uit een aantal kraters stroomde de gloeiende lava, met een snelheid van 45 meter per uur. Een inwoner uit Milo, beschermt zich tegen de gloeiende hitte, weïke door de afkoelende lava uitgestraald wordt, door zijn jas voor het gezicht te houden. Het dertiende Hoogovenschaaktour- nooi, dat van 13 tot en met 21 Januari van het volgend jaar zal worden ge houden, belooft in de hoofdgroep een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd te worden. Hoewel de onderhandelingen met de schaakmeesters nog voortduren kan toch met grote zekerheid worden verwacht, dat er zes buitenlanders en vier Nederlanders zullen dingen naar de eerste prijs. En wat de kwaliteit be treft, wij slaan deze dit maal hoger aan dan het vorig jaar. Waarschijnlijk zal de volgende groep geformeerd worden: dr. Max Euwe (Amsterdam), J. H. Donner (Den Haag) dr. L. Stumpers (Eindhoven), H. Kra mer of Th. v. d. Tol (Leeuwarden), N. Czerniak (Argentinië), A. O'Kelly de Galway (Belgie), Fr. van Seters (Bel- gie), Chr. Poulsen (Denemarken), Cl. Hugot (Frankrijk) en Szabados (Italië). Zoals bekend spelen van hen Euwe, Donner, Kramer, O'Kelly en Szabados momenteel mee in het wereld schaak- tournooi te Amsterdam. Scerniak, Poul sen en Szabados maken hun debuut in het Hoogoven-tournooi. De spelers O'Kelly is een goede bekende voor Beverwijk. Het eerste tournooi na de bevrijding werd door hem gewonnen vóór Stoltz en daarna speelde de Bel gische kampioen nog een paar maal mee, steeds met goede resultaten. Hij veroverde in 1947 het zonekampioen schap in Hilversum en behoort tot de meest gevreesde tegenstanders. Van Seters heeft vorig jaar voor de eerste maal in Beverwijk gespeeld. De tot dan toe nog vrij onbekende Belg slaagde er toen in o.a. dr. Euwe te ver slaan, een prestatie, welke niet velen van zijn klasse hem zullen nadoen. Van hem kunnen stellig goede prestaties verwacht worden. Poulsen komt voor het eerst naar Be verwijk. Deze rustige Deen is in ons land bekend geworden, doordat hij in het énige jaren geleden gehouden tour nooi in Aalborg de eerste prijs deelde met Van Scheltinga. Geen speler met uitzonderlijke kwaliteiten, maar toch een schaker, die zeker tot de meester klasse behoort. Hugot hebben wij ook vorig jaar in Beverwijk in actie gezien. De besnorde Fransman speelde toen niet zo veel klaar, maar dat wilde niet zeggen, dat hij een makkelijk eitje was. Met be langstelling mogen ook zijn prestaties verwacht worden. Szabados, de Hongaars-Italiaanse schaakmaecenas, is een goede bekende in de schaakwereld. Een rustig speler, die, zonder'nochtans tot bijzondre pres taties te komen, een uiterst lastig te genstander is. Czerniak is eigenlijk een onbekende grootheid. Argentinië is echter een be langrijk schaakreservoir, waarna veel verrassend goede schakers vandaan komen. Met belangstelling mag zijn op treden tegemoet gezien wor den. Van de Nederlandse deelnemers mo gen dr. Euwe en de jonge Donner be kend genoeg geacht worden. Zij beho ren tot de sterksten in het aanstaande tournooi. Dr. Stumpers, de bescheiden Eindhovenaar, kan tot verrassende din gen in staat zijn. Kramer of Van der Tol, wie van die twee zal meedoen, is nog niet bekend. Beiden zijn schakers van zeer goede klasse, al dient Kramer natuurlijk hoger te worden aangesla gen. Nog meer buitenlanders Ook in de reservegroepen zullen bui tenlanders meespelen, onder meer Arne Hansen (Denemarken), die o.a. ook in het reeds genoemde tournooi te Aal- borg meespeelde en verder dr. Limbos (Belgische Congo), A. Larsen (Dene narken) en Menzel (Zwitserland). Ten slotte zullen mej. Fenny Heemskerk en nevr. C. Roodzant-Glimmerveen hun raditionele tweekamp om het dames- ampioenschap van Nederland spelen. Het „nieuwtje" van dit tournooi, de 'agelijks verschijnende tournooikrant, et z.g. schaaklogboek, trekt in de •haakwereld steeds meer belangstel- 'ng. Al met al zal „Beverwijk" door de chaakvrienden in binnen- eh buiten land weer met spanning gevolgd wor den. Aan de bloemenveiling te Bever wijk werden de eerste bloeiende tulpen aangevoerd; de prijs liep van 1.10— 3.90 per tien stuks. Bij de politie te Zaandam werd aan gifte gedaan van de diefstal van negen tig balen meel tijdens het transport RotterdamZaanstreek. In West-Friesland heeft de vierdui- zendste donor voor de bloedtransfusie dienst zich gemeld. In Hoorn is een school voor b.l.o., de Beatrixschool ge naamd, officieel geopend. Een cre- diet van 121.000 verleende de ge meenteraad van Zwaag voor verbete ring van de dorpsweg. Te Enkhui zen heeft de opening plaats gehad van een Chr. verenigingshuis. In de ledenvergadering van de VVV „Alcmaria" werd medegedeeld, dat dit jaar ongeveer 120.000 vreemdelingen Alkmaar hebben bezocht, wat overigens 40.000 minder is dan vorig jaar. De gemeenteraad van Egmond aan Zee be sloot tot de bouw van acht en twintig woningen, zomede tot verhoging van de gastarieven. Van een passerende Rijnaak droste een veertien-jarig ma troosje door bij Alkmaar overboord te springen en zwemmende de wal te be reiken. Nadat in enkele wekelijkse lessen zuster Kramer een aantal dames onderricht had gegeven in het verplegen van zieken, kwa men, Woensdagavond de cursisten met en kele belangstellenden voor de laatste keer ir. hotel „Wiron" tezamen ter afsluiting van de cursus. Daar zuster Leegwater uil Alkmaar verhinderd was. nam zuster Kra mer haar taak over. Zij gaf een uiteen zetting over het ontstaan en het veelom vattende. zegenrijke werk van „Het Wi te Kruis". Daarna werd een interessante film vertoond over de ontwikkeling van de kleuter. Veel aandacht werd geschonken aan de verschillende phasen. die de kin deren doorlopen bij het spel. Mevr. Boon dankte zuster Kramer na mens de cursisten hartelijk voor de leer zame en prettige lessen door haar gege ven. Vervolgens kwam de heer Buma, be stuurslid van de Witte Kruis-afdeling, aan het woord. Hij releveerde het belangrijke werk. dat ook plaatselijk steeds door „Het Witte Kruis" wordt verricht en dat vele kosten met zich brengt. In dit verband deelde hij mede, dat er plannen bestaan tot het stichten van een wijkgebouw me» badhuis. Het is dan ook noodzakelijk, dat nog meer mensen zich aanmelden voo* het lidmaatschap en wel onder het motto „Door allen voor allen". Tenslotte deelde Zr. Kramer een résumé van de lessen on der de cursisten uit en sprak zij de hoop uit dat de cursisten er, indien nodig, vee» profijt van mochten hebben. Zelf zou ze met génoegen aan deze cursus terugden ken. i Behalve de drie onlangs reeds toe- gezegde woningen zullen in deze ge- i rneente dit jaar nog 2 woningen mogen worden gebouwd met verminderde Rijkspremie. In HcSO zijn of werden hier gebouwd: I woning krachtens de Finan- j cieringsregeling woningbouw 1948; 6 duplexwoningen (12 woningen); 5'wo- ningen met verminderde premie; 5 wo ningen in de z.g. „vrije sector" (zonder Rijksbijdrage); 1 woning in verband met herbouwplicht; 1 woning her bouwd na brand en 4 IVouten woningen. In 2 gevallen werd een premie ver leend voor woningsplitsing (verbouw van één woning tot 2 woningen). In totaal nam de woningvoorraad dus met 30 woningen toe. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: T. W. Ophoff en J. M. Beukema. J. J. van Waggendorff van Rijn en G. N. ten Bokkel. Gehuwd: G. Oosterveld en J. Martens. L. v. Leeuwen en J. Hooi veld. J. Veling en M. Korf. J. v. d. He rik en E. Niemeijer. Overleden: Jan Mulder, 45 jaar. S. Rotgans, 62 jaar, echtgenoot van G. J. Hegeman. P. Zomerdijk, 72 jaar, wed. van W. Hegeman. ZEVENTIEN GEGADIGDEN VOOR GEMEENTE-VROEDVROUW Voor de functie van gemeente vroedvrouw in de vacature mej. A. M. S. Huigen, aan wie op haar verzoek om gezondheidsredenen eervol ontslag werd verleend en wier praktijk reeds geruime tijd wordt waargenomen door mevr. Modderden Drijver alhier, heb ben zich 17 sollicitanten aangemeld. De gemeenteraad zal zich binnen kort over een benoeming uit deze ge gadigden hebben uit te spreken. HCSC 1 gaat morgen op bezoek bi) Gouwzee Boys. Het zal onze stadgenoten wel gelukken om beide punten mee te nemen naar Den Helder. Het derde elftal van HCSC reist mee tot Hoorn, waar het „ongeslagen record" tegen HCSC in ge vaar is. De elftallen vertrekken om één uur van garage Moorman. HCSC 2 ontvangt om half drie BOL 1 uit Broek op Langendijk, waarvan kan worden gewonnen. Als voorwedstrijd wordt gespeeld HCSC bHRC f. Op het terrein van Watervogels heeft HCSC 4 een zware dobber aan het op revanche be luste Opperdoes 1. Deze wedstrijd begint om half drie. Het is de laatste tjjd reeds enige malen gebleken, dat het bestuur van BKC omziet naar een andere grensrechter. De reden hiervan is, dat Meijert Koster op 15 De cember met zijn gezin naar Australië ver trekt. De supporters en BKC-aanhang zul len Koster missen. Hij was zo langzamer hand één gehee, geworden met BKC's eetste, of dit nu thuis speelde of uit strijd had te leveren. Zover wij ons kunnen her inneren heeft deze oud-voetballer geen er.kele BKC-wedstrijd gemist, gedurende de laatste 17 jaar het grensrechtervlagget- je gezwaaid en zal dit. Zondag bij BKC's uitwedstrijd tegen Andijk voor de laatste maal doen. TWEE DAMWEDSTRIJDEN Excelsior I en II speelden in café Kra mer tegen de Helderse Damclub I en II. Het eerste tiental speelde gelijk, het twee de verloor met flink verschil. Excelsior IHDC .1: H. VeenstraJ. Stael 20; J. WeyersJ. v. d. Molen 11: D. JansenC. J. J. Leibrand 11; D. v. d. WallenA. Ouwens 20; J. A. van Vliet J. W. Bezemer 0—2; T. WiersmaA. Bremer 02; K. D. SasP. v. d. Berg 1— 1; W. WeijersA. v. d. Sloot 20; L. Schouten Lz.—D. Dissel 11; C. Leijnse P. van Veen 02. Totaal uitslag 1010. Excelsior IIHDC II: L. Schouten Az.— H. Zijdeveld 0—2; A. SchoutenJ. Bou- man 02; Sj. v. d. WalM. Kwast 02: A. KapteinW. Wieren 20; A. Heer schapJ. Vink 02; L. van LeeuwenP. Kwast 1—0; F. SehurerH. Kraan 2—0; F. TielensO. Ottevanger 02; D. Kruit hof—G. te Boekhorst 1—1; W. Meijer—W. F. K. Ouwens 02. Totaal uitslag <i14. BOUWVERGUNNINGEN B. en W. hebben bouwvergunning verleend aan: C. Omis, voor de bouw van een woning aan de Zwinstraat; aan het PEN te Bloemendaal tot de bouw van een transformatorhuisje op We»» terkliefhoek Hollebalgweg. BENOEMING BIJ HET ONDERWIJS Wegens ziekte en van mej. W. H- Oostveen is tot tijdelijk onderwijzeres aan de O.L. school te Den Oever be noemd mevr. T. H. Laverman—Lub- bers, aldaar. LICHT IN DE DUISTERNIS Het gemeentebestuur heeft opdracht gegeven de straatlantaarn bij het Post- kantoof te Den Oever voortaan na "1 uur te laten doorbranden. Ten aan zien van een lichtpunt aan de Molger- aijk is eenzelfde maatregel getroffen. DE NIEUWE SINGEL IN AANLEG Men is thans bezig een nieuwe singel rondom Urk te graven. Deze zal lopen vanaf de Lemsterdijk tot achter de Reho- both-kerk. Doordat de singel doorsneden wordt door Melkweg en Topweg, komen onder deze wegen duikverbindingen. Da singel wordt tamelijk diep. URKER DANKDAG OP OUDEJAARSDAG De Urker dankdag wordt dit jaar op Zondag 31 December gehouden. Volgens gewoonte op Urk vindt op de laatste dag van het jaar een dankdag plaats. Voor heen was het altijd gewoonte, wanneer de dankdag op een Zondag viel, deze dan op een dag midden In de week te hou den. Van dit gebruik is dus thans afge weken. MUTATIES IN TWEE COMMISSIES De heer J. Timmerman te Petten heeft wegens gezondheidsredenen ont slag gevraagd als lid van het bestuur van de Sociale dienst in deze gemeen te en als lid van de „Vertrouwens commissie" te Petten. Het gemeente bestuur heeft in deze vacature voor zien door de benoeming van de heer J. P. Geensen te Petten. (Ongecorrigeerd) Hedenmorgen om pl.m. 8 uur zijn te Olst op de spoorlijn ZwolleDeven ter twee goederentreinen op elkander gelopen. Er hebben zich geen persoon lijke ongelukken voorgedaan, maar de materiële schade is zeer groot. De spoorlijn is versperd. Alamak, R'dam-Basrah, 30-11 van Dam man Abbekerk, R'dam—Brisbane, pass. 29-11 Dahlac Eiland Alphacca, New York—Buenos Aires, 27-11 te Santos Arundo, 26-11 van Buenos Aires te Montevideo - Aalsum, A'dam -Z.-Afrika, 29-11 van Teneriffe naar Kaap stad Alkaid, R'dam—Porto Alegre, 29-11 dwars Dover Altair, R'dam—Porto Alegre, pass. 29-11 Fernando Noronlia Andijk, R'- dam-Vera Cruz, pass. 29-11 Beachyhead Caltex Pemis (t), Ras Tanura-R'dam, pass. 29-11 Gibraltar Ceram, A'dam—Calcutta, pass. 29-11 Messina - Congostroom, 30-11 van Douala te Lag'os - Coryda (t), R'dam- Lissabon, pass. 29-11 Dover - Delfland, A'- dam-Buenos Aires, pass. 28-11 Ouessant Duivendrecht (t), 29-11 van MoneVideo naar Dakar - Duivendijk, Vancouver-R'dam, 26-11 van Los Angeles Empire Brent, Djakarta— R'dam, 3-12, 2 uur, te Hoek van Holland ver wacht - Friesland, Djakarta-New York, 28-11 te Singapore - Gooiland, 30-11 van A'dam te Buenos Aires Hecuba, A'dam-Maracaibo, 26-11 te Demerara Haarlem, A'dam—San tiago Decuba, 29-11 te Ciudad Trujillo Heelsum, 28-11 van Savanna naar Le Havre Heemskerk, Beira-A'dam, 29-11 van Aden naar Suez Hestia, A'dam—Curacao, pass. 29-11 Azoren Indrapoera, Djakarta—R'dam, 30-11 te tyden Jobshaven, Landana—A' dam, 29-11 van Dakar Kertosono, R'dam— Makassar, 29-11 van Marseille - Kota Agoeng, Djakarta—R'dam, 29-11 bij Enggano Eiland - Langkoeas, Djakarta-R'dam, 29-11 bij Guar- rafui - Lekkerkerk, R'dam-Calcutta, 28-11 te Madras Leopoldskerk, R'dam-Karachi, pass. 29-11 Finisterre Leuvekerk, 29-11 te Basrah - Loppersum, 29-11 van Huelva te A'dam - Lutterkerk, A'dam-Basrah, pass. 29-11 Oues sant Lemsterkerk, Basrah-R'dam, 29-11 van Marseille Lievevrouwekerk, Abadan—R'dam, 29-11 te Suez - Madoera, A'dam-lndonesie, 29-11 te Catania Manoeran, Tacoma—Kaap stad, 29-11 van Trinidad - Mariekerk, R'dam -Japan, pass. 29-11 Dondrahead - Marken, Calcutta, 29-11 te Antwerpen Meerkerk, Japan—R'dam, 30-11 van Antwerpen Mu- rena (t), Mena al Ahmadi-Liverpool, 29-11 te Suez - Mataram, Djakarta-R'dam, 27-11 van Singapore - Nestor, 30-1.1 van Falermo te Tunis Orion, 29-11 van Gibraltar te Ant werpen - Ondina (t), Koweit-Le Havre, pass. 29-11 Perim - Parkhaven, 30-11 van Buenos Aires te Bahia Blanca De adressen Bureau enz. uitsluit- tend 's middags na vier uur Jonge kippen, witte Leghorn en Rliode Island, tegen de leg. P. Kooy, Kippenhandel, Balgweg 12, Breezand. Prima zilveren zakhorloge voor f 20,—. Tussen 4 en 6 uur: Java- straat 14. Sexlank. Sternstraat 11, Den Helder. Na 6 uur. Z. g. a. n. kleine electr. boor machine, 220 V., f 50,—. Dahlia straat 55. Ierse Setter, 10 mnd oud, we gens plaatsgebrek, voor slechts f 25,—. Buys Ballotstraat 9. Een nuttig St. Nicolaas geschenk, gehaakte kleedjes, vanaf f 2,— tot f 10,—. Jan in 't Vcltstraat 97. Een aquarium 35 x 32, loop rek en z. g. a. n. hobbelpaard. Kei zersgracht 52. Künderledikantje 130 x 65 met matras en dekens, 1 pr rolschaat sen, zw. damesmantel en r. gouden zakhorloge; alles z. g. a. n. Bad huisstraat 41. Een 2-persoons Fiat 500, loopt 1 op 17. Te bevr.: Garage Harpe, Van Galenstraat; Tel. 2023. Eiketn slaapkamer-ameublement met z. g. a. n. Auping matras f 175,—. Adres: Bur. v. d. blad. Electr. Kerstverlichting. Br. met prijsopgaaf onder nr 8,Bureau van dit blad. Meisje, 19 jr, getuigschr. Vak school, zoekt plaatsing als win keljuffrouw. Br. onder nr 19, Bu reau van dit blad. Gevraagd: een net dienstmeisje; niet beneden 18 jaar. Adres: Hotel „Het Wapen van Den Helder", Spoorgracht 43. Verloren: te bezorgen khaki overall. Terug Croousstvaat M. Burgemeester en Wethouders van Den Helder brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij bij hun besluit van heden ter uitvoering van de wet auto vervoer personen met betrekking tot het personen vervoer met huurauto's hebben besloten: aan J. NELIS, Spoorstraat 62, C, VAN ROSSEM, Rijksweg' 64, C. J. SANDERSE, Van Galenstraat 117 en H. J. W. VAN DER WIJST, Badhuisstraat 46, voor het jaar 1951 vergunning te verlenen voor het vervoer van personen met onderscheidenlijk één, één, twee en één huurauto (s). Belanghebbenden kunnen ingevolge artikel 55 van de wet autovervoer personen binnen 30 dagen na heden hiertegen in beroep komen bij Gedeputeerde Staten dezer provincie. Den Helder, 28 November 1950.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3