J MIERTJES J. M. DE VISSER Bisschoppelijk praatje in volle zee maarten smit „Zou de vlag straks wapperen ZullendeRoodjakkenzich in Zaandam kunnen revancheren? DE FILMS VAN DEZE WEEK Wieringer bevolking wordt doorgelicht Nic. Tielrooy Helder ontvangt het Amsterdamse R K. V V A Watervogels thuis tegen Schagen TIVOLI DE WITTE: Drie viertallen van O. B. C. leiden in bridgecompetitie IVA-lustrumtournooi begint om half tien Ceen thuiswedstrijden voor „Hermes" Elftallen voor Zondag Julianadorp Twee nieuwe boerderijen Muziek en toneel Bridgedrive tegen 't Zand Rhetorelub opgericht Met de Sint op weg naar Nieuwediep Rijtoer over de daken gaat beslist door Petten Onderhoud van de Zeewering Bewoners Molgerdijk voortaan niet over de brug. maar over de dam Politiek debat in de Raad Texel Crediet verleend voor zes duplex-woningen Te koop aangeboden fe huur aangeboden Diversen Uw ogen kunt U niet missen! J BESTE ACCU Keizerstraat 74 UW OMZET VE ZATERDAG 2 DECEMBER 1950 h,PPe" 1lgrtWeer de volgende vraa«: Wat zal mijn club er morgen van recht brengen. En men hoopt er dan het beste van. Voor HRC breekt rtrHrte^erZFc'^"6 Want dB roodjakken staan voor de ultwed- H lder k L h^' w"Van "p fsen terrein met werd verloren. Maar ook Helder krijgt het niet gemakkelijk. De witjakken ontvangen R.K WA dat SPUnten lneer hee" dan 0nze stad?enoten. Watervogels krügt Schagen, dat eveneens een geducht tegenstander is. gaat naar QSC, waar een overwinning wordt geboekt. Wil DTS dit seizoen ten mmste één wedstrijd tot een goed ein de brengen, dan bestaat daarvoor de kans tegen CSV. Het is wel een heel kleine kans, maar misschien kunnen de Deetjes hem benutten (al geloven wij van niet). Alkmaarse Boys kan tegen GVO voor een verrassing zorgen. Vel- sen en Hollandia zullen weinig voor elkaar onder doen. IW wint van DEM. 4A« Voor B.K.C. weer geen kou aan de lucht. De leider moet naar An- dijk, dat mèt de Rijp de laatste plaats deelt. Voor de Rijp zit een mogeltjk- heidje in de ontmoeting met Zeevo gels. Randers kan H.S.V. hebben. Suc ces, dat nog steeds op bescheiden schaal pogingen in het werk stelt om B.K.C., zo goed en zo kwaad als dat gaat, op de hielen te blijven, klopt De Zouaven. Limmen verliest van V.V.W. Spannende strijd? 4B. Ook Z.A.P. kan ongeslagen blij ven. Voor morgen werd vastgesteld Z.A.P.Vrone. Texel gaat proberen Oudesluis in eigen huis klop te geven. Dat zal niet meevallen! Westfriezen verliest van 't bezoekende R.K.A.F.C. Bergen verslaat hekkesluiter Koedijk. Wieringerwaard heeft tegen St. Geor- ge waarschijnlijk niets in te brengen. Watervogels krijgt Schagen in Nieu- wediep. Dat wordt onzes inziens een emotionele strijd tussen twee vrijwel gelijkwaardige ploegen. Er zit wel een kans in voor de Torren. Res. 2B. In Nieuwediep wordt ge speeld, om twaalf uur, Helder 2Alc- maria Victrix 2. En verder staan in deze afdeling op het programma: Wa tergraafsmeer 2De Spartaan 2, Ajax 4—Volendam 3; D.W.V. 3—Hil versum 3; 't Gooi 2Blauw Wit 4. Res. 3e klasse. H.R.C. 2 krijgt be zoek van Zaandijk 2. T.O.G.De Spar taan 3; De Meteoor 3A.F.C. 4; de Germaan 3Zeeburgia 4; D.W.S.— Q.S.C. 2. In de tweede klasse B krijgt Volen dam de kans om voorlopig alleen aan de leiding te komen. De wijdbroeken moeten daarvoor van Alcmaria Victrix winnen, wat geen moeilijkheden zal opleveren. Ook Westfrisia kan op de eerste plaats komen, zij het dan met één wedstrijd meer gespeeld. De tegen stander is AFC, dat ongetwijfeld aan het kortste eind trekt. En de laatste ontmoeting in deze afdeling gaat tus sen -ZFC en HRC. De roodjakken kennen de kracht van hun tegenstanders en zullen zeker hün krachten tot het uiterste inspannen om revanche te nemen. En, laten wij eer lijk zijn: een hardwerkende ploeg heeft altijd een kans. Wordt het een neder laag, dan zo eervol als maar enigszins mogelijk is. 2A. Voor het leidende HVC in deze afdeling de bijzonder riskante uitwed strijd tegen UW. De Utrechters zijn op eigen terrein gevreesde tegenstanders, en het is dan ook lang niet zeker dat HVC morgen ongeslagen blijft. Storm vogels neemt geen risico in zijn uit wedstrijd tegen Schoten, dat momenteel de voorlaatste plaats inneemt. Velox zet tegen OSV alles op alles om zijn goede derde plaats op de ranglijst te behou den. Vriendschaar en VVA behoeven niet veel voor elkaar onder te doen. De Spartaan wint van TOG. Stevig aanpakken. SB. De voor onze stad zo belangrijke ontmoeting HelderRK WA. Wij schreven in de aanhef reeds, dat de gasten van Zondag er zeer goed voor staan. Het lijdt geen twijfel, of zij zijn er op gebrand onze stadgenoten de eer ste nederlaag toe te brengen. Wellicht ten overvloede: Helder moet dus stevig aanpakken, en dan klaren de witjakken 't wel weer. Always Forward krijgt het gemakkelijk. In Hoorn wordt de strijd aangebonden met hekkesluiter Terras vogels. Always Forward wil winnen, want stel je eens voor dat het RK WA morgen zou .lukken!" In de lagere regionen trekt de wedstrijd Beverwijk Rivalen de belangstelling. De Bever- wijkers zijn er goed in en hebben dan ook de beste kans op de overwinning. Niettemin een harde strijd. Zaandijk moet de Meer kunnen hebben. Bijzon der spannende strijd wordt voorts ver wacht tussen De Meteoor en Vitesse. Een gelijk spelletje? En hetzelfde resul taat bij ZSGO—DEC? 3A: Hier gaat de grote strijd tussen Kinheim, dat met ZW de leiding heeft, en Wijk aan Zee. Dat zal spannen! Wij geven Kinheim iets meer kans. ZW DE ENGEL EN DE BANDIET In de Tivoli-bioscoop weer eens een film met de „western"-acteur bt) uitstek John Wayne. Deze held uit tal van spannende films viert dit maal triomfen in „De engel en de bandiet". En, wat niet dikwijls voor komt, Wayne speelt de „bandiet". Zij had ook een zeer sympathieke ban diet, Quirt genaamd. Quirt zoekt na een wilde achter volging, waaraan hij gewond weet te ontsnappen, zijn heil bij de Worth's. Hvj heeft het daar best naar ztjn zin, vooral door de aanwezigheid van Penny. Zij beloven elkaar trouw, maar ja, een bandiet geeft zich niet gauw gewonnen aan zijn gevoelens van wraak. Hij keert terug naar zijn oude, wilde leven. Maar ten slotte, dank zij Penny, zegeviert toch het goede. Als zijn achtervolger met een revolver in de hand achter hem staat, geeft Quirt zijn wapens aan Penny. En voordat de ander gaat schietenMaar gaat u dat zelf maar zien. Het is best de moeite waard, al heeft het geheel niets met een product van culturele waarde uit te staan. „Engel en bandiet" draait tot en met Maandag. „DE GETEMDE FEEKS" Deze week een vlotte komedie ln de Witte bioscoop. Tot en met Maan dag spelen Joan Crawford en Melvyn Douglas de hoofdrollen in de gezel lige film „De getemde feeks". De Engelse titel luidt (zeer veelbelo vend): „They all kissed the bride". De geschiedenis speelt zich af rond Michaei Holmes (die een verhaal schrgft over de miliionnair Drew) en Margaret Drew, de dochter van de miliionnair. Het tweetal kan het aan vankelijk niet al te best met elkaar vinden, daar Holmes' verhaal han delt over de carrière van Margarets vader. Maar voordat het doek wordt dicht getrokken, hebben de bioscoop bezoekers het happy-end gezien van een vrolijke rolprent. Verklappen wij nog, dat Joan Craw ford in deze film de jitterbug danst. Een hele prestatie van deze meren deels ernstige rollen spelende ac trice. Een goede film. waarmee men zich ongetwijfeld best zal vermaken. Na de laatste wedstrijden in de plaatselijke bridgecompetitie hebben drie viertallen van de Officieren Brid ge Club de leiding in hun afdeling. Alleen het eerste team van OBC, dat uitkomt in de le klasse A, fungeert in deze groep als hekkesluiter. De uitslagen waren: OBC I—HBC 3 23—28; OBC 2—VBC 3 48—14; OBC 3 —HBC 0 29—20; OBC 4—VBC 6 48—29. Op Maandag 11 December spelen het le, 2e, 4e en 5e team van VBC in de marineclub tegen de vier teams van OBC. Op Woensdag 20 December krijgt Royal in Beflevue bezoek van het le, 2e, 4e en 5e team van HBC. De stand luidt thans: le klasse A: 1. HBC 2 3 3 2. HBC 3 4 2 3. Royal 2 3 1 4. VBC 2 3 1 5. OBC I 3 0 0 0 6 +27 0 2 4 —12 1 1 3 +15 1 1 3 —2 0 3 0 —28 le klasse B: 1. OBC 2 2. VBC I 3. HBC I 4. VBC 3 5. Royal I 2e klasse A. 1. OBC 3 2. VBC 5 3. HBC 6 4. HBC 4 5. Royal 3 2e klasse B: 1. OBC 4 2. VBC 4 3. VBC 6 4. HBC 5 5. Royal 4 3 3 0 3 2 0 3 11 4 1 1 3 0 0 3 3 0 3 2 0 4 2 0 3 10 3 0 0 3 2 1 3 2 0 4 2 0 3 11 3 0 0 6 +58 4 +17 3 +4 3 —31 0 —48 6 +62 4 +52 4 +8 2 —30 0 —92 5 +67 4 +26 4 —12 3 —11 0 —70 Ter gelegenheid van het vijfjarig be staan, heeft de tafeltennisvereniging IVA een groot lustrum-tourncoi geor ganiseerd, dat morgenochtend om half tien in „Casino" zal beginnen. Er schre ven ongeveer vijf en zeventig spelers en speelsters in, die uitkomen in vijf klas sen heren enkel, twee klassen dames enkel, drie klassen heren dubbel cn twee klassen gemengd dubbel. Bij de inschrijvers bevinden zich, be halve de tafeltennissers uit Den Heldci', leden van alle verenigingen uit Hol lands Noorderkwartier. Bovendien zul len nog vijf leden van de tafeltennis club UTTC aan de wedstrijden deelne men. Men verwacht dat de finales om on geveer zeven uur een aanvang kunnen nemen. De mogelijkheid is niet uitge sloten, dat burgemeesters Rehorst na afloop van het tournooi de prijzen zal uitreiken. Wellicht ten overvloede melden wij, dat de thuiswedstrijden van de hockey club „Hermes" voor dit weekend moes ten worden afgelast. Voorts is het de bedoeling, dat nog een drietal elftallen van de plaatselijke hockeyvereniging in het veld komen. Het eerste cn het tweede dames-elftal spelen in Bloemen- daal, respectievelijk tegen BDHC 5 en 6 De Helderse dames vertrekken met de trein van 7 50 uur. Hermes 2 (heren) komt in Bussum uit tegen 't Gooi 3. Voor de heren vertrekt de trein om 9.21 Als het veld en het weer het houden, dan speelt Helder morgen middag om half drie aan de Sport- laan tegen R.K.V.VA. De opstel ling luidt: Boekei; Himpers en Bal; Beekhoven, Van der Neutt en Puhl; Veenendaal, Van der Meulen, Heyster, Mos en Krab. H.R.C. heeft de moeilijke uit wedstrijd tegen Z.F.C. De rood jakken spelen in de volgende op stelling: Lingbeek; Swart en Bot; De Werker, Brouwer en Bakker; De Vries; Knijff, Lemke, De Vries en Rijkers. Watervogels ontvangt om elf uur Schagen. De Torren komen als volgt uit: Dirks; Post en Meiers; Snijders, v. d. Hert en Been; Beers, Ewald, Van Beek hoven, v. d. Poll en B. Dirks, Voor rekening van mevr. M. C. L. FerryLoopuyt zullen door de aan nemer P. de Graaf twee door de be zetter gesloopte boerderijen worden herbouwd. Beide boerderijen zullen aan de Langevliet verrijzen, één op het land dstt door de heer Jb. Smit wordt gebruikt, en èèn voor de heer D. Ambuul. Bij laatstgenoemde boer derij zal ook een arbeiderswoning worden gebouwd. Vanavond en morgenavond geven de harmonie „Kunstzin" en de to neelvereniging „Kunstmin" een uit voering in café „Prins Hendrik". Voor de pauze wordt een muzikaal pro gramma afgewerkt, o.m. bestaande uit „De Mikado" van Sullivan en de „Lustspiel-ouverture" van Kéler Béla. Na de pauze wordt door „Kunstmin" het toneelstuk „Vlammende wieken", van Theo Luysterburg en Wim Du- mont, opgevoerd. Acht paren van de Bridgeclub Ju lianadorp hebben een wedstrijd ge speeld met acht paren van „Up en Down" uit 't Zand. In de A-lijn leg den de heer C. Bregman Kzn. en me vrouw B. BregmanDuinmeijer met 41 matchpunten beslag op de eerste prijs. In de B-lrjn eindigden de heren C. Bregman Pzn. en D. J. de Graaf met 40 matchpunten op de eerste plaats. In Julianadorp hebben zich thans zoveel belangstellenden voor een Rhetorelub opgegeven, dat tot op richting van een dergelijke club kon worden overgegaan. De deelnemers zullen zich gedurende acht weken oefenen in welsprekendheid. De ton gen moeten los in Julianadorp! (Telegrafisch van onze speciale verslaggever) £)E STOOMBOOT UIT SPANJE had vanmorgen met goor weer te kampen. Maar Sint Nicolaas trotseerde de zeetjes die over bet voordek spoelden en stond wijdbeens in het oppertje van de bak, nlt te kijken over de wilde golven, die in eindeloze buiteling achter elkaar aan tuimelden. Wij waren voorgaats IJmuiden met een motorsloep aan boord gebracht, en konden dus de Sint en zijn gevolg gedurende de laatste tientallen mijlen vergezellen. Wij vonden het maar guur en vochtig op dat glibberige voorschip, en wierpen een bescheiden visje, uit om de grijze heilige naar de kajuit te noden. Een man met een levenservaring van vele eeuwen heeft aan een half woord voldoende. De Bisschop glimlachte en ging ons voor. JN DE LOOP der jaren heeft de grote kindervriend al vele interviews doorstaan. Wij behoefden sleéhts te ver tellen, dat wij uit Den Helder kwamen, om Sint Nicolaas op allerlei niet ge stelde vragen te doen antwoorden. Ja, de reis was tot nu toe voorspoedig ver lopen. Zo'n zeetje was voor de Sint iets heerlijks. Een uitstekende training voor de hobbelige gang over de daken. „Nee, ik zie helemaal niet tegen het feest in Den Helder op. Ik kom met hetzelfde paard als verleden jaar. wat al een rustig gevoel geeft. Er zijn toch niet zo ontzettend veel nieuwe huizen bijgekomen dit jaar, is 't wel?" vroeg de Sint, waarop wij antwoordden dat betrekkelijk weinig woningen klaar zijn gekomen, maar dat een des te gro ter aantal in aanbouw is. Dat deed de bisschop plezier. En ook had hij tot zijn genoegen in de krant gelezen, dat de straatverlichting in Den Helder zo veel beter wordt. Uit de advertentie pagina's was hem gebleken, dat het de staf van Sinterklaas niet moeilijk zou vallen, voor elck wat wils cadeautjes in te slaan. Geroddel pén ding zat Sinterklaas dwars. Hij wist, dat de Helderse jeugd zich over het algemeen behoorlijk gedraagt, maar hij had zelfs in Spanje gehoord, dat sommige grote mensen een geduch te aframmeling met de gard verdien den. „Waar moet dat heen," zuchtte de wijze grijsaard, „als de volwassenen geen goed voorbeeld maar geven?" Wij konden min of meer geruststellend ant woorden, dat het gerucht in de wereld een kwaad ding is. Het maakt van een mug een olifant, en wat erger is het stelt de mensen soms geheel onver diend in een lelijk daglicht. „Het roddelen is een afschuwelijke bezigheid", sprak de Sint, en hij ver telde ons een paar staaltjes waaruit bleek dat men zelfs getracht had de goede naam van Sint Nicolaas te be zoedelen. Gelukkig liet onze waardige gastheer het gesprek spoedig een op gewekter wending nemen. Wij kregen het over de étalages in Nieuwediep. Aantrekkelijke étalages „JK geloof, dat ze er over het algemeen al veel beter uitzien dan verleden jaar," zei Sint Nicolaas, terwijl een schalks zeetje hem bijna van zijn stoel wipte. „Heel wat winkeliers hebben lange tijd gedacht: maak er maar wat van, de klanten komen toch wel. En anderen dachten dat het 't beste was, de étalages vol te stoppen met alles wat in de winkel te koop was. Nou loop ik al een jaartje mee, en ik heb ieder jaar tegen vijf December voor millioenen guldens ingekocht, zodat ik wel weet waar ik het beste zaken kan doen. Ik houd van een smaakvol in gerichte étalage, waarin heus niet de hele ratteplan te kijk behoeft te staan. Mensen blijven toch altijd een beetje als kinderen: graag plaatjes kijken en mooie dingen zien. U weet, ik houd van kinderen. Daarom word ik nooit echt oud." Bij deze woorden viel het ons op, dat het gezicht van de Sint nog vrijwel rimpelloos was, en dat zijn ogen jeug dig en helder de wereld in keken. Dat jonge hart en die smetteloze grijze baard harmonieerden wonderlijk goed met elkaar. Wij voelden ons gewoon in het niet zinken met onze rechte schei ding, onze gladgeschoren kin en die rimpels in ons voorhoofd. Wij staken in ons twee-rij colbertje, met onze semi- soft boord, onze geruite zelfbinder, on ze effen sokken en onze zwarte stan daard-schoenen, wel een beetje af bij de patriarchale gestalte van de Sint, wiens lichaam gans schuil ging achter het wijde gewaad. Somber telegram J^IETTEMIN vlotte de conversatie tus sen het colbertje enerzijds en het bisschopskleed anderzijds uitstekend. Tot plotseling de marconist belet kwam vragen. Er was een somber telegram binnengekomen. Het werd ons voor gelezen: „Kans groot dat ontvangst af gelast wegens slecht weer. Gaat alleen door, wanneer om één uur vlag van Watertoren wappert. Het comité." Dat beloofde niet veel goeds. „Daar zitten we nou," vond Sint Nicolaas. „Maar we varen rustig verder. Wie weet valt liet nog mee. En zet u maar in de krant, dat Ik in leder geval kom. optocht of geen optocht, de feesten gaan door. En weer of geen weer, van mijn rijtoer over de daken ben ik niet af te brengen." Gesterkt door deze woorden stonden wij op, om de marconist naar zijn hei ligdom te vergezellen. Door de patrijs poort aan stuurboordszij zagen wij schimmig aan de kim de Hondsbosse Zee wering. „Zou de vlag straks wapperen?" dachten wij, terwijl de marconist bo venstaande regelen naar de redactie seinde. Vanwege de Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland is gisteren te Haarlem aanbesteed het onderhoud van de Pettemer Zeewering gedu rende het jaar 1951. Ingeschreven is als volgt: Firma T. Kuiper en Leeu wenkamp te Petten 72.300; Aanne mingsbedrijf T. Ippel te Soesterberg 74.800; J. P. Broeken, Rotterdam 78.800; Gebr. P. en T. de Klerk, Werkendam 78.950; Firma v.h. J. M. Dekker en Zn., Papendrecht voor 79.000; F. Hokkers, Werkendam 73.700. Tijdens de Donderdagavond gehouden raadsvergadering werd het nieuwe raadslid de heer S. Wagemaker Sz (Vis serspartij) geïnstalleerd in de vacature J. Lont JGz. De heer Bosker was we gens ziekte afwezig. T.a.v. een verzoek van de Bond van Land- en Zuivelarb. om de uitkering krachtens de overbruggingsregeling aan de landarbeiders in de wintermaanden te berekenen naar 48 uur per week (thans 44 uur), stelden B. en W. zich op het standpunt dat dit Rijkszaak is. De communistische fractie deed bij monde van de heer v. d. Laan een ern>- stig beroep op de Raad het verzoek wel in te willigen. Weth. Boutkes verdedigde het voor stel van B. en W. met er op te wijzen dat wanneer alle raden buiten het ge organiseerd overleg der vakcentrales om deze zaak ging regelen, er een jan boel zou ontstaan. Een en ander ontlokte felle reactie van de heren v. d. Laan en Bodde waar door het debat een politiek karakter kreeg. De voorzitter, burgemeester Kölff, stelde de zaak scherp door te zeggen dat de redelijkheid van 't verzoek feite lijk buiten het geding kan worden ge steld .'t Gaat er om welke weg moet worden bewandeld om het verlangde te bereiken. H'erin kan niet worden afgeweken van de organisatorische weg. De heer Bodde stelde niettemin voor het verzoek wel in te willigen. Zijn voorstel werd met 9 tegen 2 stemmen verworpen. Teveel culturele films De verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting werd gewij zigd in die zin dat voortaan alleen ver enigingen op niet-commerciële grond slag voor z.g. culturele films vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting kunnen verkrijgen. De bioscoopexploitanten draaien n.1. steeds meer z.g. culturele films, behoeven dan geen belasting te betalen maar de bezoekers moeten evengoed het volle pond aan entrée be talen. Wanneer het bedrag dat normaal aan belasting wordt geheven op de en- tréeprijs werd verminderd, was er geen aanleiding geweest voor deze maatre gel. Op andere wijze kan niet worden ingegrepen. De heer Brouwer (PvdA) zeide ln de practijk, o.a. tijdens de kermis, een opzettelijke benadeling der gemeente te zien. Spr juichte het voorstel toe. Voor het gemeentepersoneel werd een tijdelijke regeling vastgesteld krachtens welke het een tegemoetko ming kan krijgen in de kosten van vrij willige ziekteverzekering, tot een maximum van f 50. Over een extra drankvergunning voor een vergunningslocaliteit bij de haven te Den Oever is al heel wat in de Raad te doen geweest. Op het des tijds door de Raad aan H. M. de Ko ningin gedaan verzoek om het maxi mum aantal vergunningen voor Wierin- gen te brengen van 14 op 15 werd goed gunstig beschikt. De raad bracht nu het maximum aantal vergunningen voor Oever op 5, waardoor het na 1 Januari mogelijk zal zijn de wens in vervulling te doen gaan. B. en W. kregen een blanco crediet om maatregelen te treffen voor een doorlichting der gehele bevolking bo ven 5 jaar ,voor onderzoek op tubercu lose. Een belangrijke maatregel die al gemeen met grote instemming werd be groet. Over de kosten, f 1.05 per persoon, werd nog wel het een en ander gezegd i. v. m. de geringe draagkracht van een groot deel der bevolking. De voorzitter zegde toe dat op een soepele toepassing mag worden gere kend. Spr. gaf enige bijzonderheden omtrent de organisatie, waarmede de vragenstellers bevredigd waren. Op ver zoek van de heer Brouwer zal worden getracht de gelegenheid tot onderzoek ook open te stellen voor kinderen be neden 5 jaar. Volgens het consultatie bureau te Alkmaar zou dit geen zin hebben maar de recente gebeurtenis sen op de kleuterschool te Hippolytus- hoef hebben bewezen dat ook bij de kleintjes gevaar kan schuilen. De R.K. school kreeg het gevraagde crediet voor uitbreiding der school met één lokaal. De heer Brouwer vroeg het gevaar lijke bruggetje aan de Molgerdijk te slopen en daar een dam te leggen die toegang geeft tot de woningen. Er zijn daar reeds ernstige ongelukken gebeurd waarvoor de gemeente mede aanspra kelijk kan worden gesteld. De voorzitter bestreed dit. De bewo ners die gebruik maken van de brug hebben voor het onderhoud te zorgen. Toevallig heeft ook de gemeente daar een woning, maar dat wil niet zeggen dat de gemeente nu de verantwoorde lijkheid moet nemen en alleen voor de brug moet zorgen. Spr. deelde voorts mede dat in B. en W. al tot de aanleg van een dam was besloten. De heer v. d. Laan bepleitte de in stelling van kleuterzorg. Kinderen van 1 y, t.e.m. 5 jaar staan niet onder ge regeld medisch toezicht. Deze kleuter zorg zou dan een overbrugging zijn voor de periode tussen zuigelingenbureau en de leerplichtige leeftijd wanneer de kin deren weer onder controle staan van de schoolarts. De voorzitter zegde onderzoek toe. In de laatste raadsvergadering werd ten behoeve van de Woningbouwver eniging Texel een crediet van f 56.364 verleend voor de bouw van zes du plex-woningen, welke ruimte zullen bieden aan twaalf gezinnen. Voorts werd besloten, bfl de Rijks postspaarbank een geldlening van f 164.000 aan te gaan, voor de uit breiding van het electrisch net, de bouw van de destructor en enige wegverbeteringen. Aan de Vereni ging voor Christelijk Volksonderwijs te Den Burg werd een crediet van f 1020 verleend voor de aankoop van nieuwe leermiddelen. Met algemene stemmen werd besloten, het tehuis voor ouden van dagen, „Huize Iréne", met drie kamers uit te breiden. Tijdens de rondvraag zei de voor zitter, in antwoord op een vraag van de heer Wassenaar, dat op de open bare scholen geen gebruik wordt ge maakt van de schoolradio-uitzendin gen, omdat nog geen strikt neutrale programma's worden geboden. ONDERSCHEIDINGEN Aan de volgende personen werd de herinneringsmedaille -voor Orde en Vrede uitgereikt: H. J. du Porto, voor heen te De Waal, thans te Den Helder; P. Verseput te De Koog en G. Kool stra. voorheen te Den Burg, thaijs go- emigreerd naar Australië. HOOFDPRIJS VAN DE VERLOTING De door de Middenstand op Texel gehouden winkelweek werd besloten met een grote loterij. Als hoofdprijs gold een bedrag van f250. Deze prijs viel op lot 1283, dat in het bezit was van de heer W. Griek te Oudeschild. De adressen Bureau enz. uilslui tend 's middags na vier uur. Pracht accordeon, 12 bassen, i.z.g.s. mooi Sint Nicolaascadeau, tegen billijke prijs ter overname. Janzenstrnat 59. 1 Trapnaaimachine (Leeuwcn- Hlefti) f 85; 1 werkfiets f 20. De Wetstraat 9. Voor de Sint Nicolaas: Schit terend jongensrijwiel f 52.50; he- ren-sportrijwiel f 70.—; motorrij wiel compl. f 325.draaibank f 325.—. Adres Molenstraat 129. KI. model herenfiets f 30 en 13 kindergramofoonpl. f 10; lage 7.w. schoentjes mt 18, f 1.50. Koningdwarstraat 19. Kippen en kookkachel. Hoog straat 59. Geheel nieuw zwart bontjasje, geseh. lam. Bod vanaf f 100.—. Te zien na telefonische afspraak N 3498. Beste damesfiets en autoped pp luchtbanden. Goverstraat 63. Een goecfe dlstributieluidspre- ker H 10.—. Adres Villem Ben- kelzstraat 21. 2 pr. z.g.a.n. damesschoenen mt. 41 en 40, f6.50 en f9.50; 2 meisjesjurken leeft. 6 en 7 jr., f4.50 en f6.-; 1 jurk f2.-; meisjesjurk leeft. 15-16 jr., f8.—; blauwe onderjurk mt. 44 f .3.50; jontf^T spul goed 15.-, electrisch Phiiips scheernp'Minat f 15.—. Adres bur. v. d. blad. Lange bruin leren damesjas; 1 pr. damesschaatsen; 2 pr. he- renschaatsen, m. Hoekstra (rond- rijders); 2 heren- en 1 dames fiets. Te bevr. Middenweg 47, Breezand N.H. Nette warme winterjas, don ker grijs voor bejaarde man, middelm. lengte, prijs f 25.— Weststraat 83. Z.g.a.n. grijze heren tweedjas, Janzenstraat 82. St. Nicoïaascadeau: Accordeon Hohner, pianoklavier 48 bassen, prijs f 75.—. Ambonstraat 9. Zacht en droog bollenland; eventueel op contrastteelt. Te be vragen: A. Jansen, v. I-Iengelen- straat 44, Hippolytushoef. Biedt zich aan: huisnaaister. Tevens ter overname gevraagd twee overgordijnen, lengte 3 m., breedte 1.60 1.80 m. Br. onder nr 13, Bur. van dit blad. Mevr. de Lange, Singel 147, vraagt oen meisje voor dag en nacht, zelfstandig kunnende wer ken. Aanmelden tussen 7 en 8 u. Gevraagd ruim huis, omgev. Kuigweg-Parallelwcg (of centrum) huurprijs t.e.m. 40 gld. p. mnd. Aangeboden huis Oud Den Hel der, huurprijs f 6.65 w. inbegr. O. v. Noortstraat 21. Gezocht net kosthuis. Br. o. no. 11, bur. v. d. blad. Net meisje, 16 jaar, zoekt leuke vriendin. Br. onder nr 12, Bur. van dit blad. Goed tehuis gezocht voor hondje (reu) vnn negen weken. Midden weg 94. Schaft U dus, als dit nodig is, een VAKKUNDIG GESLEPEN BRIL aan. Daarmee beschermt U Uw ogen, mits U zich wendt tot een vakman, tot VAKOPTICIEN v.h. Fa. FILBRI. Koningstraat 56 Telefoon 2980. Erkend leverancier van alle ziekenfondsen WIJ HEBBEN DE voor Uw auto met be trouwbare garantie en tegen de laagste prijs Tel. K 2235 (202) JULIANADORP Steeds de nieuwste platen Dit I ereikt U door regelmatig Uw advertentie te plaatsen in dit dagblad

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 9