3 i DAGE Najdorf heeft zege in de zak Sport in 't kort JIMMY BROWN ALS BOKSER Pim, Pam en Pom als schatgraven Shinwell: Geen ontruiming van Korea Eerste nederlagen van Stahlberg en Gligoric Euwe op vierde plaats Wil Stassen staking van strijd in Korea? Tweede Kamer verwerpt verhoging topsalarissen Britse conferentie te Johore Stroomverbruik nog te hoog op de piekuren DIT MERK UW GARANTIE! Vriendenschaar kreeg protest toegewezen - Sugar Robinson trainde in warenhuis Antwoord van Peking spoedig verwacht Opvarenden van „Cyrenia" komen per trein Waarschuwing voor nog slechtere tijden KERKELIJK-NIEUWS <xxxxxxxxx xxxxxxxxx> xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx^ Twee millioen soldaten staan ter beschikking De kwestie van de krijgsgevangenen Het Radioprogramma VRIJDAG 8 DECEMBER 1950 Najdorf kan alleen nog theoretisch voorbij gestreefd worden. Na zijn zege op Btahlberg de eerste nederlaag van de Zweed zou Najdorf zijn beide laatste partijen moeten verliezen en Reshevsky moeten winnen. Hierop bestaat weinig kans. Najdorf staat in zijn afgebroken stelling tegen Trifunovic een pion voor, hetgeen in ieder geval voldoende is voor remise. Reshevsky bracht met fraai •pel Gligoric in moeilijkheden en toen de Zuidslavische grootmeester een stuk verloor, kreeg hij op de 39ste zet zijn eerste nederlaag te slikken. Alleen Najdorf Reshevsky.en dr. Euwe zijn nog ongeslagen. Daarbij dient nog aanmerking genomen te worden de partij SzabadosReshevsky, die na 105 zetten voor de derde maal werd afgebroken. Stahlberg kreeg tegen Donner bij de 21e zet een remise-aanbod, dat hij evenwel afsloeg. De Nederlander gaf echter geen krimp en toen hij met zijn koningin de witte stelling dreigde binnen te dringen, nam Stahlberg ge- roegen met remise. Dr. Euwe en Dr. Tartakower waren het spoedig eens Met gevecht had een kalm verloop, waarbij reeds spoedig de koninginnen •werden geruild en bij de 19e zet tot remise werd besloten. De tweede remise kwam tot stand in de partij O'KellyRossolimo. Hier verdwenen spoedig de kastelen en zat er na 23 zet ten geen muziek meer in de stelling. Ook de partij Kramer—Foltys bood voor beiden geen voordeel, zodat het punt gedeeld werd. Het gelukte v. d. Berg tegen Pirc de beheersing van de e-lijn te krijgen, waarna voor Pirc niets meer te bereiken viel. Remise na 29 zetten. Van Scheltinga had tegen Golombek duidelijk voordeel, doch verspeelde dit later weer. De partij zal vermoedelijk bij hervatting in remise eindigen. Pilnik heeft tegen Kottnauer winstkansen, terwijl Szaba dos tegen Gudmundsson hopeloos staat Na de 18e ronde It de stand: 1 Najdorf (Argentinië) 14 p. plus 1 af- gebr. partij, 2. Reshevsky (V.S.) 13 p. plus 1 afgebr. partij, 3. Stahlberg (Zweden) 12% p., 4. Euwe (Nederland) 11% p., 5. en 6. Gligoric en Pirc (bei de Zuidslavie) beiden 11 p., 7. Rosso limo (Frankrijk) 10% p., 8. en 9. Pil nik (Argentine) en Trifunovic (Zuid- elavie) beiden 9% p. plus 1 afgebr. partij, 10. O'Kelly (Belgie) 9 p., 11. en Steun van MacArthur Volgens de correspondent van de Ti mes te Tokio zou de Amerikaanse poli ticus Harold Stassen onlangs bij zijn bezoek aan Japan de steun van Mac Arthur hebben verkregen op een voor stel tot beëindiging van de vijandelijk heden in Korea. De VN zouden een be roep moeten doen op hun eigen strijd krachten zowel als die op van China, om op 8 December te middernacht Koreaanse tijd het vuren te staken. Daarna zouden de VN een onpartijdige bemiddelaar moeten aanwijzen. Indien aan deze oproep geen gevolg zou wor den gegeven, zouden op alle manieren aanvallen moeten worden gedaan op doelen in China en Korea. Te gelege ner tijd zouden de landstrijdkrachten van de VN uit Korea moeten worden teruggetrokken, met het oog op de hui dige overmacht van de tegenstander. (Vervolg van pagina 1) De minister heeft in zijn dupliek doen uitkomen, dat hij zeer wel be greep, dat de Kamer de zaak hoog op nam, maar dat hier van een fait ac compli niet gesproken mag worden. Letterlijk noteerden wij uit zijn mond deze woorden: „Wij zouden ons nog wel eens bedacht hebben, als wij geweten hadden, hoe de Kamer zou reageren". Gisteren is te Johore onder voorzit terschap van Malcolm MncDonald, com missaris-generaal voor Zuid-Oost-Azie, een Britse conferentie over de toestand ln het Verre Oosten geopend. Daaraan nemen de opperbevelhebbers van de drie wapens in het Verre Oosten, de koloniale gouverneurs van Zuid-Oost- Azie en de hoofden van de diplomatie ke missies deel. De conferentie zal vier dagen duren. De conclusies zullen aan het Britse Foreign Office worden me degedeeld. DE WERKLOOSHEID IN NOV. In de loop van de maand November steeg het aantal werkloze mannen van 53.032 tot 72.428, te weten 51.137 geheel Vgrklozen vorige maand 42.566), 20780 DÜW-arbeiders (10.305) en 511 wacht gelders (161). 12. Tartakower (Frankrijk) en Donner (Nederland) beiden 8 p., 13. Foltys (Tsjechoslowakije) 7% p., 14. Van den Berg (Nederland) 7 p., 15 en 16. Van Scheltinga (Nederland) en Gudmuns- son (IJsland) beiden 6p. plus 1 af gebr. partij, 17. Kottnauer (Tsjecho slowakije 6 p. plus 1 afgebr. partij, 18. Hramer (Nederland) 5 p., 19. Szabados Italië) 4% p. plus 2 afgebr. partijen, 20.' Golombek (Engeland). 4% p. plus 1 afgebr. partij. De laatste ronde, welke Zaterdag wordt gespeeld, vermeldt de volgende partijen: SzabadosO'Kelly, Gligoric Gudmundsson, GolombekReshevsky. NajdorfVan Scheltinga, Donner Trifunovic, Van der BergStahlberg, KottnauerPirc, EuwePiknik, Fol tysTartakower, RossolimoKramer. Nogmaals: wees zuinig mei electriciieii I Het is gebleken dat in enkele ge meenten tijdens de piekuren het ver bruik van electriciteit nog niet vol doende verminderd is om de levering van electrische energie tijdens deze uren veilig te stellen. Wanneer niet tot grotere beperking van het electrische verbruik wordt overgegaan, zijn tijdens de komende donkere dagen en bij gro tere koude, zonder twijfel moeilijkhe den te verwachten. De electriciteitsverbruikers wordt er nogmaals op gewezen, dat beperking van het electriciteitsverbruik in de piekuren (Van Maandag tot en met Vrijdag van 7.3p—9.00 uur des morgens en van 16.30—18.00 uur des namiddags en op Zaterdag van 7.30—9.00 des mor gens) strikt noodzakelijk is. Indien men zich niet aan de voorgeschreven bepa lingen en wenken houdt, is het nauwe lijks te vermijden, dat in bepaalde de len van het land ernstige storingen bij de levering van electriciteit zuller voorkomen. Egypte heeft het einde van de staat van oorlog met Duitsland bekend gemaakt. PLUIMVEE- EN EIERMARKT BARNEVELD PLUIMVEEMARKT. - Gistermorgen flinke aanvoer. De handel was rede lijk. De export vroeg naar zeer zware oude kippen en ook de N.H. blauwe kuikens gingen vlot weg. De handel in lichte kippen bleef traag. Kalme han del in wild. Totale aanvoer circa 15.500 stuks Prijzen: oude kippen f2 f6 (per kg f2f2.60), oude hanen f 2.75f 4, N.H. blauwe kuikens per kg f3f3.25, tamme konijnen f2— f 6.25, tamme eenden f 1f 2.25, hazen f2f6.50, patrijzen f 1.50f2.80, fa zanten f 3f 4, wilde eenden f 1f 2.25 wilde konijnen f 1.50f2, wilde dui ven f 0.45f 0.60. EIERMARKT. - Sterk teruglopende handel. Totale aanvoer ca. 800.000 stuks. Prijzen liepen terug tijdens de markt van f 18.25 tot f 17.50 voor de grote eieren, van f 15.50 tot f 14.25 voor jongehenneneieren per 100 stuks. De eindstand van de wedstrijd VriendenschaarStormvogels was 12, maar de uitslag moet zijn 22. Vrien denschaar had namelijk een protest in gediend tegen het afkeuren van een doelpunt, dat uit een penalty was ge scoord. De protestcommissie was van mening, dat de Culemburgers in het gelijk gesteld moesten worden. Rapi- ditas was minder gelukkig. De Wees- penaren hadden een protest ingediend na de wedstrijd tegen OVVO. Dit pro test werd van de hand gewezen, zodat de uitslag, 22, onveranderd blijft. De 21-jarige Braziliaanse Ferreire da Silva heeft het beroemde wereld record van de Japanner Tajima, een hink-stap-sprong van zestien meter, geëvenaard. Ray Sugar Robinson traint op zijn Amerikaans. In een warenhuis in het centrum van Brussel heeft hij in het openbaar een paar trainingspartijtjes gebokst. Een ronde schaduwboksen en touwtjespringen beëindigde deze wei nig gebruikelijke manier van trainen. Ter gelegenheid van het Festival of Britian zal, naar bekend is, om streeks de Pinksterdagen van het vol gend jaar een internationaal Hockey- tournooi worden gehouden, waaraan vier landen zullen deelnemen, n.1. En geland, Nederland, Belgie en Frank rijk. Hoewel het nog niet definitief is vastgesteld hoe het tournooi wordt georganiseerd, mag aangenomen wor den, dat Zaterdag 12 Mei de wedstrijd EngelandBelgie en voorts die tussen Nederland en Frankrijk wordt ge speeld. Maandag 14 Mei (2e Pinkster dag) vindt de verliezersronde, plaats gevolgd door de finale. De wedstrijden worden gespeeld op de velden te Twickenham. Het Australische koppel Strom Arnold won de Zesdaagse van Ber lijn. Op de tweede plaats eindigde het Franse team SubbatisBouvard. Twee minuten vóór het einde kwam Strom ten val, waarbij hij zich vrij ernstig verwondde. Arnold wist zich in die twee minuten te handhaven en daar mede de Zesdaagse te winnen. Vertegenwoordigers van dertien lan den in Azie en het Miden-Oosten. die de regering van peking verzocht heb ben halt te houden aan de 38ste breed tegraad, zijn Donderdagavond te Lake Suecess bijeengekomen om van ge dachten te wisselen over de toestand in het Verre Oosten. De voornaamste afgevaardigde van India bij de V.N., Sir Benegal Rau, zeide, dat hij „ieder ogenblik het ant woord van Peking en Noord-Korea op de oproep van de dertien naties van Azie en het Midden-Oosten verwacht. Het troepenschip „Cyrenia", dat op 22 Nov. de haven van Soerabaja verliet met circa 700 militairen en burgers personeel van de Koninklijke Marine, het corps Mariniers en het marine-eta blissement wordt op Zaterdag 16 December in de haven van Marseille verwacht. De repatriërenden zullen op Zondag 17 December te Marseille wor den ontscheept en per speciale trein doorreizen naar Nederland, waar zij op Maandag 18 December worden ver wacht. De aankomst op het ontsche pingsterrein van de Rotterdamse Lloyd te Rotterdam en de afvoer naar de plaats van bestemming worden gere geld op de voor de troepenschepen ge bruikelijke wijze. KON. MIL. KAPEL GAAT NIET NAAR ARNHEM. Er hebben plannen bestaan, om de Koninklijke Militaire Kapel over te plaatsen naar Arnhem, waar thans het garderegiment Grenadiers en Jagers is gelegerd. Er blijken echter aan de uit voering van deze plannen zoveel be zwaren vast te zitten, dat van de over plaatsing is afgezien. LUITENANT TER ZEE ELBERS ADJUDANT VAN PRINS BERNHARD In de functie van adjudant van de inspecteur-generaal der Koninklijke Marine is de luitenant ter zee eerste klasse F. Steinmetz, die op 6 December naar Nieuw Guinea vertrok, opgevolgd door de luitenant ter zee eerste klasse A. F. Eibers. Generaal Tsjiang Kai-Sjek heeft verklaard, dat hij voorstander is van een aanval op het Chinese vasteland door zijn eigen nationalistische strijd krachten van Formosa uit „met gecom bineerde actie van de vloot- en lucht strijdkrachten der V.N." Hij zou steun ontvangen van anderhalf millioen guer rillastrijders. De reis van president Sukarno naar Manilla, waar hij een officieel bezoek zou brengen is voor enige tijd uitge steld. De president had Zondag met een speciaal vliegtuig zullen vertrek ken. Woensdag werd door de veehan delaar M. Spoor uit Eethen (N.-Br.) de 100.000ste koe in de Bossche veehallen binnengeleid, waarmee de markt, wat de aanvoer van runderen betreft, een record-cijfer voor Nederland bereikte. 62. Terwijl de twee rovers woedend tegen elkaar staan te scheeuwen, wacht Pim zijn ogenblik af. Endat komt al heel gauw. De tweede rover gaat vlak voor de kist staan, waarin de twee hondjes zitten en.... het resul taat blijft niet uit. „Nou prikje )e mij, gemenerd", brult hij. „Dat zal ik je be taald zetten". „Ik? Hoe kan dat nou? Ik sta hier aan deze kant. Het bestaat eenvoudig niet". ,Of het bestaat of niet, ik voelde duidelijk dat je mij prikteen dat zal ik je meteen afleren", roept d» andere rover uit en geeft Arie zo'n stoot voor zijn neus, dat hij achter over vliegt. De twee rovers zijn hele. maal vergeten, dat zij de kisten zo snel mogelijk moeten afladen en beuken op elkaar los, dat het een lieve lust ia. Shinwell de Britse minister van defensie, heeft Donderdag in het Lagerhui, met grote' nadruk" verklaard, dat „w«, noch de Amerikaanse autorite,ten ook m^ar denken aan een ontruiming van Korea". Shinwell ze.de dit op vragen na het voorlezen van een verklaring over de Koreaanse waar,n h« h* huis waarschuwde zich voor te bereiden op nog slechtere tijdingen. Het conservatieve lid Baxter deelde de minister mee, dat hij en velen van zijn vrienden in geval van een keuze tussen vernietiging van de Britse troe pen in Korea of het werpen van de atoombom het laatste zouden voorstaan. Shinwell zeide hierop liever geen ant woord te willen geven. Evenmin wilde Shinwell antwoorden op een verklaring van het Labourlid Davies, dat „sommige leden van de La- bourfractie niets meer met de zaak te maken wilen hebben als de atoombom op China geworpen werd". In zijn verklaring zeide Shinwell, dat het dwaas zou zijn de omvang en de vastbeslotenheid van de Chinese inter ventie te onderschatten. Sprekende over Attlee's conferentie met Trum<m zeide Shinwell, dat de toestand „vol gevaren en moeilijkheden" is. „Niemand wete hoe het zal aflopen". Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Brakel: A. J. Wijn- maaien te Oldebroek; te Boertange: H. J. H. Steenmeyer, candidaat te Heemstede; te KielwindeweerJ. L. Keijzer, candidaat ce Epe; te Heilouw (Betuwe)D. J. v. d. Graaf te Leerbroek; te De Hey-Heyplaat dr. S. v. d. Linden, oud-missionair predi kant, wonende te Zeist. Gereformeerde Kerken. De classis Rotterdam heeft préparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard J. van Reeven, candidaat te Rotterdam- West. Tweetal te Watergraafsmeer (Amsterdam-Oost), vacature dr. R. Schip pers: A. W. Schaafsma te Rotterdam- Delfshaven en A. v. d. Weg te Bussum. Beroepen e KampenH. Pol te Boskoop. Gereform. Kerken (onderh. art. 31 K.O.) Beroepen te BuitenpostJ. van Benthem, candidaat te Vollenhove. Gereformeerde Gemeenten. Beroepen te Dordrecht: F. Mallan te Bruinisse. 18. Jimmy had een beetje moeite de woorden te spellen, maar tenslotte slaagde hij er toch in deze aankondi ging te lezen: Hedenavond 8 uur in Odeon grote bokswedstrijd tussen Kid de Kneuzer en Knoert Knots over twaalf ronden van drie minuten. Een volkomen open strijd tussen twee on overwinnelijke super-kampioenen, die allebei candidaat zijn voor het wereld kampioenschap in het middengewicht Wie zal Batling Bokking mogen uitda gen? Kom, dacht Jimmy, daar ga ik 's heen. DOOR LOULA G. ERDMAN X 65) „Millie Fenner stierf", legde zij uit. „Millie had geen goede verzorging" bracht Jim haar in herinnering. „Zij was nooit meer dan een schim en ze zorgde niet goed voor zichzelf." „Zij was te arm," zei Virgie. En daarop voegde ze er aan toe. „Dulcie is ge storven Zij was flink en sterk". Dat was de oorzaak van haar vrees. Dulcie was flinker geweest dan Virgie en sterker. Virgie verlangde naar deze wereld, maar, bij de herinnering aan Dulcie, vroeg zij zich af of ze genoeg moed zou hebben hem hier te krijgen. Jim, met zijn mannelijke opvatting van het geval, trachtte haar te troosten. „Je was nog maar een kind toen dat gebeurde met Dulcie. Je had er niet bij behoren te zijn, maar dat is nu eenmaal gebeurd. Probeer het nu te vergeten. Met jou zal het anders gebeuren". Kort daarop maakte Jim het voor haar in orde om naar het ziekenhuis te kun nen gaan, omdat hij dacht dat zij zich daar prettiger zou voelen. In één op zicht was dat zo. Zij deed al haar best voor Jim te verbergen, wat er in haar omging, want hij was als een angstig kind, als hij zich bezorgd maakte over haar. Met zou beter zijn geweest, als zij met Oude Dade had kunnen spreken, ofschoon hij een man was. Want Dade was hun geluk. Zonder hem waren ze niets. Al wat zij bezaten aan rust, voor spoed en waarde dankten zij aan hem. Zonder hem waren zij van niets zeker, zelfs niet van werk. Nu lag hij daar dood in het grote huis, en met hem was hun laatste bolwerk tegen de vrees gevallen Zij lag nu erg stil, terwijl zij bedacht dat het er niet toe deed, wat met haar en met de baby gebeurde. Het was dwaas van haar geweest te denken, dat zij het levenslot om de tuin kon leiden en dat zij op een of andere wijze anders zou kunnen zijn dan de mensen uit haar omgeving. Je leefde je leven zoals de omstandigheden het bepaalden en niet op de manier, waarop je het graag zou willen. Zij en Jim zaten nu vast, dat was zeker. Oude Dade was heengegaan en het leek wel, of zij het ook had opge geven. Het was misschien wel beter dat haar baby niet werd geboren Hij had geen enkel vooruitzicht, zoals de zaken nu stonden. De mensen waren zelf zuchtig om kinderen in de wereld te brengen, waar zij niets anders vonden dan narigheden pijn en ellende en zich verdringen om werk zolang als zij leefden. De mensen leefden, kenden niets dan misère en stierven dan. Dat A'as hun bestemming. Een tijdlang had zg geloofd, dot ag haar baby zou kunnen groot brengen voor een goed leven, zoals zij in haar dromen zag. Haar kind zou sterk en verstandig en gelukkig zijn. Nu reali seerde zij zich, dat men zelden volledige voldoening beleefde in zijn kinderen. Zelfs Oude Dade, hoe stond hij tegen over zijn eigen kinderen? Geen van zijn jongens was zo geweldig, als hij zelf was geweest. Tom was een druktemaker, een vooringenomen man, die alleen het tot niets zou hebben gebracht. Zijn vader had hem een boerderij gegeven, toen hij trouwde van alles voorzien, en klaar voor het gebruik en zelfs nu nog liet Oude Dade allerlei verbeteringen aan brengen, als nieuwe schuren en stevige omheiningen of een of andere bijzondere en dure nieuwigheid. Zonder dat zou hij niets zijn geweest. Zij zou Tom Ken- zie er wel eens op hebben willen zien uittrekken en scharrelen om aan de kost te komen, zoals Jim dat had moeten doen. Meneer Ben bracht er wat meer van terecht op zijn eigen plaats, maar hij had niet zoveel geld, of niet zo goed land, als Tom Kenzie. Men vertelde, dat Oude Dade altijd een dochter had wil len hebben, en toen hij er een had, was ze gestorven terwijl ze nog een kind was. Zij wist, al had hen 't nooit gezegd, dat hij graag had gewild, dat de Mark Kenzies een jongen hadden gekregen, zodat zijn naam kon voortleven. Maar, ofschoon zij nu acht jaar waren ge trouwd, was er nog steeds geen kind, noch de belofte, dat er een zou komen. De oude man scheen van mevr. Beulah te houden alsof zij zijn eigen dochter was maar men zei, dat hij het meest hield van die ene in Californie, die Allison heette. Virgie vroeg zich af. hoe hij het had gevonden, toen ongeveer een maand geleden de geschiedenis over de onenigheid tussen haar en haar man in de krant had gestaan. Het was wel zeker dat hij het akelig had gevonden, dat zij een ellendige tijd had. Dan was er nog die jongen, Barry genaamd, ginds in Chicago. Men zei, dat hij steeds met zijn neus m de boeken zat, en de won derlijkste dingen vertelde, als hij thuis Neen, Dade had niet veel plezier aan zon kinderen en kleinkinderen beleefd sen T® Waren maar gewone men sen. Ze zagen er met zo knap uit als hun vader er had uitgezien, en waren niet" bijzonders in het dorp, behalve wat kwam door de invloed van hun vader Zij vroeg zich af of de oude man er ooit over had gedroomd wat voor soort kinderen hij had kunnen hebben - jon gens die bruggen bouwden en wetten maakten en banken hielden. Mannen maakten en3d ï6" P,an""" maakten, en de wil en kracht bezaten om deze plannen te realiseren. En nu was hij dood, zonder dat de dromen die hij mocht hebben gehad, ooit waren verwezenlijkt. waren En nu ging zij dood. (Wordt vervolgd) Verklaring van Wellington Kop De ambasadeur van nationalistisch China in de VS, Wellington Koo, heeft in een interview van de radio-omroep te Washington verklaard, dat zijn re gering 2 millioen man klaar heeft staan om het communisme in Azie te bestrijden, namelijk 600.000 op Formo sa opgeleide soldaten en „iy2 milloen guerrillastrijders, die op het ogenblik zijn ingezet tegen de Chinese commu nisten op het vasteland". In de sociale commissie der V.N. heb ben Engeland, Australië en de V.S. een ontwerpresolutie ingediend, waarin ver zocht wordt om repatriëring van alle krijgsgevangenen „met zo min mogelijk verwijl". Tevens wordt de vorming van een commissie der V.N. voor de krijgs gevangenen aanbevolen. Deze commis sie zou moeten bestaan uit „drie geach te en onpartijdige personen, te benoe men door de secretaris-generaal". De commissie besloot met 26 tegen 5 stemmen bij 8 onthoudingen van de re geringen van Japan, Duitsland en Italië ontvangen documenten betreffende krijgsgevangenen officieel onder haar leden te laten rondgaan. ZEEPOST VOOR OOST EN WEST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk te'.- post moet zijn bezorgd staan, tussen i—ak- jes, achter de naam van het schip ver meld: Indonesië: ss „Ascanius" (15 Dec.); Nieuw Guinea ms „Borneo" (4 Jan.); Ned. Antillen ss „Boskoop" (14 Dec.); Suriname ms „Hersilia" (21 Dec.) De voltallige Indonesische delega tie voor de conferentie van Nieuw- Guinea is gistermorgen door de Ko ningin in audiëntie ontvangen. ZATERDAG D DECEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 KRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en litur gische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.30 Water standen. 9.35 Gewijde muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Symphonette-orkest en solisten. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 Godsdienstige causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Amusements-orkest (12.30—12.33 Land en tuinbouwmededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 14.00 Piano-duo. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateursuitzending. 15.15 Kroniek van letteren en kunsten. 15.50 Gram.muziek. 16.20 Luchtvaartcauserie. 16.30 „De schoon heid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de kin deren. 18.00 Filmmuziek. 18.15 Lichte muziek. 18.48 Sportpraatje. „Dit is leven", causerie en voor de jeugd. 19.00 Nieuws. 19.15 Actuali teiten. 19.23 Lichte muziek. 19.52 Journalis tiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio- Schaakwedstrijd Noorwegen—Nederland. 20.06 De gewone man zeg't er 't zijne van. 20.12 Gram.muziek. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, heren". 21.00 Gevarieerd pro* gramma. 21.53 „Wat zou u doen". 22.00 Po pulair concert. 22.30 „Wij luiden de Zondag in". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Espe ranto. 23.22—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.40 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws- en weerberichten. 9.12 Gram.muziek. 1-00 Medische causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.40 Cello en piano. 12.00 Metropole-orkest. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12-33 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Dans muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Instrumen- taai-kwintet. 14.50 Streckuitzending. 15.1* Accordeonorkest. 15.45 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.00 Grarno- foonmuziek. 16.30 Sportpraatje. 16.45 R*1" merorkest en soliste. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Piano spel. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht °P de westerse defensie". 19.00 Artistieke staal kaart. 19.30 „Passcpartout". 19.40 „Het oude testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00' Nieuws. 20.05 Actu aliteiten, 20.15 Gevarieerd programma. 21-1 Weense muziek. 21.45 Socialistisch commen taar. 22.00 Tnstrumentnalkwartet. 22.20 „Dn- de pannen", hoorspel. 22.40 Gram.muri**' 23.00 Nieuws. 23.15 Wereld Schaaktountoo» te Amsterdam. 28.30-24.00 Gram.m««tek.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 6