Verjaardag van het Korps Mariniers op grootse wijze gevierd 'h Verpakking Vol Verse Afdeling „Nieuwe Koers" deed gisteren zijn eerste schrede Eerste en derde tiental van M.S.C. boekten overtuigende overwinningen Tal van zondaars voor Politierechter Oudste korps van onze strijdkrachten 285 jaar Kranslegging op Crooswijkparade, receptie en gala-diner Rotterdamse burgerij bood ereboek aan Nieuwbouw Sluisdijkstraat De voorgenomen bouw van twee openbare scholen Tussen Haaks en Kuitje Stadgenoten aan boord van Hr. Ms. „Kortenaer" Spannende sirijd aan dertig borden Komt morgen de sectie „Jeugd" tot stand? Casino in Gratis croquetten werden duur Ruim vijftig deelnemers aan wandeltocht van mótorclub Nieuwe R.K. Meisjesschool aan Burg. Houwingsingel IN HET KORT Winst en verlies voor HDC De Kerstactie van het Leger des Heils product Uit de Raadsportefeuille Alkmaar heeft 40.000 inwoners DINSDAG 12 DECEMBER 1950 Gisteren stond Rotterdam in het teken van de mariniers en van de verbon denheid tussen de burgerij en het jubilerende korps. Dat was al te merken op de Algemene Begraafplaats Crooswijk, waar het 285-jarig bestaan van het korps op waardige en treffende wijze werd ingezet met een kranslegging, bij het monument der gevallenen, door de commandant, generaal-majoor M. R. de Brujjne. Vele burgers hadden zich daar rondom de erehof geschaard om ook van hun kant aan de gevallenen een ere-saluut te brengen. Nog aanzienlijk gro ter was de belangsteling op de Coolsingel, waar zich omstreeks elf uur enige duizendtallen achter de hekken hadden geschaard om de parade voor het stad huis mee te maken. Een groot deel van de Coolsingel was vrijgehouden voor drie compagnieën met een gezamenlijke sterkte van duizend man, alsmede de Mari nierskapel onder leiding van kapitein G. Nieuwland, en het korps tamboers en pijpers. De manschappen waren uit Volkel, Den Helder, Doorn en Rotterdam afkomstig. het ereboek voor het korps, tezamen met een vitrine daarvoor. In dit ere boek staan vermeld de namen van al- ren, werd aar eerst nog aangeboden na Mei 1940 hun hoogste offer voor het vaderland gaven, alsmede de namen van hen, die wegens betoonde moed een onderscheiding ontvingen. Ter gelegenheid van het 285-jarig bestaan van het Korps Mariniers heeft Z.K.H. Prins Bernhard Maan dag 11 December te Rotterdam een aantal onderscheidingen uitgereikt. Z.K.H. Prins Bernhard overhandigt Sergeant-Majoor der Mariniers J. C. Zimmerman het Bronzen Kruis. Links de drie andere gedecoreerden. Om klokslag elf uur arriveerde Z.K.H. Prins Bernhard, nadat zich voor het stadhuis ter begroeting hadden opge steld de commandant van het korps Mariniers, generaal-majoor M. R. de Bruijne, de bevelhebber der zeestrijd krachten, vice-admiraal jhr. E. J. van Holthe, de Commandant Zeemacht Ne derland, vice-admiraal J. J. L. Willinge, de staatssecretaris van Marine en Oor log, vice-admiraal H. C. W. Moorman en de burgemeester van Rotterdam, mr. P. J. Oud. Langzaam en plechtig zonk het vaan del, de gebruikelijke eerbewijzen wer den gebracht, het Wilhelmus weerklonk en daarna werd de troep geïnspecteerd. Vier Bronzen Kruisen. Een treffend moment was het toe» de vier mannen voor het front traden, die namens H.M. de Koningin door Z.K.H. met het Bronzen Krius werden gedecoreerd, n.1. de sergeant-majoor J. C. Zimerman, de marinier der eerste klasse G. J. Visser, de gepensionneerde adjudant-onderofficier J. Kroese en de gewezen sergeant der mariniers, oor logsvrijwilliger F. D. Hooyer. De Prins hield een korte toespraak, waarin hij op deze roemrijke verjaar dag verscheidene het meest vers in het geheugen liggende feiten naar voren bracht, o.a. de gigantische strijd bij de Maasbrug in de Meidagen van 1940. „Wij kunnen", zo getuigde Prins Bernhard, „trots zijn op het korps Ma riniers en ik ben overtuigd, dat het zijn roemrijke traditie zal handhaven". Na het openen van de ban werden de Koninklijke Besluiten voorgelezen waarbij aan genoemd viertal het Bron zen Kruis was toegekend, waarop de Prins elk hunner het kruis op de borst speldde. De troep marcheerde af vóór het défilé, dat even later volgde onder lei ding van parade-commandant majoor A. J. Arends. Prins Bernhard nam staande op het bordes in aanwezigheid van talrijke autoriteiten het défilé af, terwijl op de Coolsingel tegenover het bordes een vijftal deputaties van de mariniers stond opgesteld, alsmede de Adelborsten. De parade had een vlot verloop en werd door duizenden gade geslagen. Receptie in de Burgerzaal. Voordat de commandant van het korps Mariniers in de Burgerzaal van het Rotterdamse raadhuis kon recipië ren, werd daar eerst nog aangeboden Door het architectenbureau Joh. A. Peters en ir. B. Roelofs werd gisteren de bouw van twee winkelpanden aan de Sluisdijkstraat aanbesteed. De hier onder genoemde bedragen betreffen tel kens achtereenvolgens het winkelpand van de heer A. Kant, het winkelpand van de heer M. Verberne en de beide winkelpanden gezamenlijk. Inschrij vingen kwamen binnen van de aanne mers: K. de Klerk f 33.030, f 27880, f 60980; wed. M. de Vries f 36414, f 28470, f 64884; fa. Minneboo en Wal- boom f 35350, f 29750, f 65000; gebr. Kersbergen f 35500, f 29950, f 65250; fa. Th. Kwak en Zn. f 37400, f 28600, f 66000; G. de Wit f 37960, f 30908. f 67868; G. Groot en Zn. f 38510, f 30450, f 68960; Jac. Bakker f 38964, f 31650 f 69985; C. van Essen f 39161, f 29975, f 69139; gebr. Smit f 39600, f 31900. f 71500. De begrotingscijfers waren f 38115 voor het eerste pand en f 30252 voor het tweede pand. Als ere-voorzitter van het comité uit de burgerij richtte burgemeester Oud zich in een toespraak tot de comman dant, onder meer herinnerend aan tien jaar geleden, toen de viering van het 275-jarig bestaan door de bezetting achterwege moest blijven. Als blijvende herinnering bood spr. het ereboek aan, vergezeld van een oorkonde. De burgemeester eindigde met het uitspreken van de allerbeste wensen voor het korps, „dat nog in lengte van eeuwen een sieraad mag zijn van onze Nederlandse strijdmacht". Generaal-majoor De Bruijne gaf ver volgens als zijn mening te kennen, dat de bevolking van Rotterdam de mari niers sinds de bevrijding wel zeer met gunsten heeft overladen. Spr. dacht aan de paradetrommels, de geschenken voor de in Indonesië vertoefd hebben- Hedenavond zal de raad o.m behan- delen het voorstel tot het beschikbaar stellen van credieten voor de bouw van twee openbare lagere scholen met bij behorende gymnastieklokalen. De plan nen hiertoe zijn reeds zover gevorderd, dat de bouw zeer binnenkort kan wor den aanbesteed. w In hun prae-advies delen B. en W. mede. dat de totale kosten van de school aan de Fazantenstraat, nabij de Burgemeester Houwingsmgel, worden geraamd op f 263.700 (waarbij inbegre pen f 114.800 als bouwkosten van het schoolgebouw en f 45.000 als bouwkos ten van het gymnastieklokaal), en dat de totale kosten van de school in Oun Den Helder worden geraamd op f 255.360 (waarbij in begrepen f 121.000 als bouwkosten van het schoolgebouw en f 45.000 als bouwkosten van he. gymnastieklokaal) Het is morgen hoog water om 10.40 en 22.35 uur en laag water om 4.50 en 16.40 uur. De temperatuur van het zeewater was 6.2 graden Celsius PRIJS VAN f 15.000 In de 511e Staatsloterij, 5e klasse, 13e lijst, is op lot nummer 10046 een prijs gevallen van f 15.000. de mariniers, en aan de gedenksteen bij de Maasbrug. „Wij weten ons in woorden en daden gedragen door de warme sympathie en het medeleven van de bevolking van deze stad. Een mooier geschenk voor onze mariniers op deze dag als dit ere-boek acht ik niet denkbaar, want hierdoor krijgen wij op de meest pië teitvolle wijze in een boèk samenge vat de namen van hen, die voor alle mariniers een monument zijn van be toonde moed, plichtsbetrachting en zelfopoffering. Wij zullen op hoogtijda gen de bladen van het boek steeds doen open slaan", zo zeide de generaal. Na deze plechtigheid, muzikaal om lijst door de tonen uit het orgel van de Burgerzaal, werd er gerecipieerd. Tal rijken uit militaire en burgerlijke kringen maakten van deze gelegenheid gebruik om hun gelukwensen aan te bieden. Gisteravond worden in het Chr. Militair Tehuis aan de Kanaal weg belang rijke schaakwedstrijden gehouden. De plaatselijke schaakvereniging M.S.C. kwam met drie tientallen uit tegen clubs van buiten de stad. Het eerste team speelde tegen Puimerend I, en boekte daartegen een gedecideerde overwinning. Het tweede tiental zou tegen Egmonden I spelen, maar laatstgenoemde vereni ging had van de Bond uitstel gekregen. Voorts stonden op het programma de ontmoetingen M.S.C. III—Edam II en M.S.C. IV—Wieringerwerf I. nen. Toen na drie uur de laatste par tijen moesten worden afgebroken, volg den na arbitrage een overwinning voor K. Geus en een nederlaag voor J. P. Bommel, zodat MSC 1 met 73 de ere palm uit het vuur sleepte. Het derde team won met dezelfde cijfers van Edam II. Ook hier bleek reeds spoedig het overwicht van de gastheren. Het vierde team slaagde er inderdaad niet in, van Wieringerwerf 1 te winnen, maar boekte een ly„2 yt nederlaag. Zoals gemeld, is Hr. Ms. torpedo- bootiager „Kortenaer" via Australische en Nieuwzeelandse havens uit Indo nesië op weg naar Den Helder. Daar wordt het schip op 21 December ver wacht. Onder de bemanning bevinden zich de volgende stadgenoten: boots man A. Marinus, Steenstraat 40; ma troos derde klasse H. G. Cremers, Jac Beenstraat 9; sergeant-telegrafist J Kuster, M. G. de Vriestraat 4; ser geant-seiner L. C. van den Blink, As terstraat 18; majoor-machinist W. P. Blom, Van Leeuwenhoekstraat 9; ma joor-machinist G. P. Steffcns, Vis markt 13; sergeant-machinist C. Jellis. Achter Binnenhaven 30; korporaal- ziekenverpleger L. Klein, Emmastraa! 33; korporaal-hofmeester J. Bakker. Ruijghweg 192. De gedetailleerde uitslag van de partijen, die door het eerste tiental werden gespeeld, zou niet doen ver moeden, dat er een spannende strijd is geleverd. Toch was dat het geval. Reeds na acht minuten namen de Purmerenders de leiding, doordat Val kenier in een valletje liep. De gelijk maker volgde spoedig, door een fraa overwinning van J. van Brederode. Even later gaf Koning aan MSC een punt voorsprong, welke nog werd ver groot door de zege van Verschuur. Smit bracht het na een positieve winst stelling niet verder dan remise, daar hij zijn tegenstander de gelegenheid liet, pat te forceren. Voor de liefheb bers laten wie hier de eigenaardige stand volgen, welke daartoe aanleiding gaf: H. Segers (wit): Ka3, Db2. pionnen b4 en c2. J. Smit (zwart) Kg8. De2, Lf5, Pg5, pionnen b5, c5, d5, f7, g7 en h6. Zwart, aan zet, sloeg met zijn da me de pion op c2, waarop wit met zijn dame de pion op g7 nam en daarmee schaak gaf. Zwart moest deze dame nemen, waardoor wit pat kwam te staan. De voorsprong van MSC 1 werd door W. J. Geus met een punt vergroot, waarna K. J. de Waard door remise te spelen de stand op 52 voor MSC 1 bracht. Van der Kuyl wist door een aardige combinatie zijn partij te win- Het bestuur van de Helderse Ge meenschap kan met voldoening terug zien op de eerste bijeenkomst, waar op vlotte en prettige wijze een sectie mu ziek werd gevormd. Woensdag zal ge tracht worden een volgende sectie te formeren; de beurt is deze avond aan de jeugdorganisaties. Het aantal organisaties in Den Hel der dat zich op enigerlei wijze met de jeugd bemoeit, is betrekkelijk groot en zeer variërend van karakter. Daar echter een zeker idealisme ten grond slag ligt aan de bereidheid om leiding te nemen in een jeugdbeweging, twij felen wij er niet aan. dat de goede wil om onderling overleg en samen werking te komen tot een overkoepe lende organisatie, aanwezig zal zijn. Reeds enige malen zijn in onze stad pogingen gedaan om de jeugdorganisa ties een onderlinge band te geven; pogingen die wel slaagden, maar die na enige tijd toch geen blijvend succes bleken te zijn. Het bestuui; van de Helderse Ge meenschap hoopt, dat alle belangheb benden en belangstellenden om acht uur in het raadhuis aanwezig zullen zijn, zodat een sectie jeugd kan wor den gevormd. Een sectie dus, die de mooie taak meekrijgt om de eenheid in de jeugdbeweging op te bouwen, en begrip en waardering voor het werk van anderen te stimuleren of op te wekken. In Casino werd gisteravond een bijeenkomst belegd, die tot doel had de op richting van de afdeling Den Helder van „Nieuwe Koers", de jongeren-organi satie van de Partij van de Arbeid. In zijn slotwoord kon Harry Meijerink, de voorzitter van het gewest Noord-Holland, mededelen dat deze oprichting een feit was geworden. De jongeren in de zaal kregen ten minste de gelegenheid, zich als leden aan te melden. Binnenkort hopen wjj iets meer van de plaatselijke afdeling van „Nieuwe Koers" te kunnen vertellen. i i i geleefd van een bepaald centrum uit, KJpriCmmgSDIjeenKOmSX wij hebben een taak in het politieke Na een kort openingswoord van Har ry Meijerink, trad het lekencabaret „De Rode Koers" uit Zaandam met een aantrekkelijk politiek programma voor het voetlicht. Van dit Zaanse gezel schapje valt niets dan goeds te zeggen De dames en heren waren volledig voor hun beide taken berekend: zij propa geerden hun ideaal met geestdrift en deden dat bovendien artistiek verant woord. Na de pauze hield Eibert Meester, algemeen secretaris van het „Nieuwe Koers"-hoofdbestuur, een inleiding, waarin hij niet schroomde zijn toe hoorders de ernst van het wereldge beuren onder de aandacht te brengen. „Hoewel wij aan de rand van een af grond staan", aldus de heer Meester, „hebben wij tóch een taak: te zorgen dat de wereld niet ten onder gaat; een mogelijkheid te scheppen voor ons eigen leven en dat van onze kinderen". De heer Meester zeide, er zich van be wust te zijn dat zijn woorden een bij zonder somber karakter droegen, waar na hij wees op de inhoud van het on langs verschenen boek „1984". „Wij jongeren", zo zeide de spreker, „moeten er voor waken dat wij worden en maatschappelijke leven, waarin nog maar al te de woorden worden gesproken: „V heb ik er mee te ma ken?" Wij hebben ons niet slechts bezig te houden met de reeële vraag, wan neer de derde wereldoorlog zal ont branden, maar dienen er ons tevens van bewust te zijn, dat tweehonderd- vijftig millioen kinderen in erbarme lijke toestanden verkeren". Eibert Meester heeft met zijn rede voering de aanwezigen ongetwijfeld de noodzaak van goede jongeren-organisa ties nog eens ten overvloede bewezen. Zijn woorden lieten niet na indruk te maken op de toehoorders. De avond werd besloten met een aantal gezongen teksten, betrekking hebbende op bran dende wereldproblemen. Tal van personen uit Den Helder en wijde omgeving die in de afgelopen maanden eenmaal of meerdere keren de wet hadden overtreden, moesten gisteren voor de Alkmaarse Politie rechter, mr. J. N. Alblas, verschijnen, waar hun werd voorgecijferd hoeveel zü in de schatkist moesten storten om weer als vrije burgers heen te mogen gaan, of hoe lang hun anders logies zou worden verstrekt. Pieter de D. en Johan K. uit Anna Paulowna, alsmede Jan de J. uit Wie- ringen, stonden achtereenvolgens te recht voor de diefstal van één croquet per man uit een automaat in Hippoly- tushoef. Aangezien men uit een auto maat, hoe onpersoonlijk zo'n toestel ook is. alleen goederen tegen betaling mag betrekken, waren de drie vrien den strafbaar. Zulks moest de eerste verdachte, Pieter de D., door de rech ter luid toegeschreeuwd worden, aan gezien hij doof was. Tevens werd luid uiteengezet hoe de werkwijze van de rechtbank is: Eerst eist de officier een straf, dan mag de verdachte er iels over zeggen en ten slotte doet de po litierechter de uitspraak. Pieter be greep alles niet zo best, maar wel ver stond hij duidelijk, dat de uitspraak conform de eis was, n.1. 10 gulden boete of 5 dagen hechtenis. J. de J. betaalde die ene gestolen croquet te gen dezelfde zwarte prijs. Johan K„ die blijkbaar tijdens het wachten #p de gang had vernomen, dat alles nogal meeviel, besloot te bekennen, waarin hij bij de politie niet veel zin had ge had. Hij kreeg eveneens een boete vin f 10 of 5 dagen hechtenis. Diefstal van metalen Gerrit W., Ernst van'B. en Hijle f., allen uit Den Helder, was ten laste ge legd dat zij in de maand Septemfcer ten nadele van het Rijk der Nederlan den hoeveelheden metalen hadden ge stolen en die aan een opkoper hadden verkocht. Gerrit W. werd hiervoor overeenkomstig de eis veroordeeld lot f 50 subs. 25 dagen. Van B., die metr- dere malen stukken koper weg nim en wiens strafblad ook groter <(®s. werd veroordeeld tot f 75 subs. 30 la gen. Ook tegen Hijle T. eiste de offi cier f 75 subs. 30 dagen. Mr. Alblas bracht deze straf echter terug op f 50 subs. 25 dagen. Ook de heler op het matje De opkoper, Arie S. uit Den Helder, stond eveneens terecht. S. werd door de kantonrechter reeds tot een flinke geldboete veroordeeld, omdat hij bo vengenoemde transacties niet in zijn register had vermeld. De bejaarde ver dachte vond de straf van f 50 subs. 25 dagen die de officier, mr. A, W. Hol- steijn,4 nu tegen hem eiste, rijkelijk hoog. Zo dacht ook de verdediger, mr. dr. C. Berkhouwer, er over. Hij vroeg de politierechter er rekening mede te houden dat de financiële strop voor deze verdachte reeds zeer aanzienlijk is. Mr. Alblas veroordeelde de opkoper ten slotte tot f 25 subs. 10 dagen. De in beslag genomen metalen werden verbeurd verklaard. Schaamte Maria H. uit Den Helder, die even eens was gedagvaard, had verstek la ten gaan omdat zij zich te zeer schaam de. En daar was ook wel reden voor. Maria had enige tijd geleden een sjaal gevonden en zich die toegeëigend. Zij liep tegen de lamp toen een andere dame naderhand het kledingstuk her kende. De niet verschenen verdachte werd overeenkomstig de eis veroor deeld tot f 25 subs. 10 dagen. Ais de drank is in de man... Ook Aritoon B. uit Den Helder, die terecht moest staan wegens mishan deling. had verstek laten gaan. Hem was ten laste gelegd dat hij op 7 Oc- tober Jannetje R. een slag in het ge laat had gegeven. Dat B. zich hiervan naderhand niets meer herinnerde, was te wijten aan de drank waaraan hij zich te buiten was gegaan Mr. Hol- steijn betoogde in zijn requisitoir, dat het strafblad van deze verdachte reeds bedenkelijke vormen fiegint aan te ne men. De officier wilde ditmaal echter nog volstaan met f 25 subs. 10 dagen Mr Alblas sloot zich hierbij aan. Uitspraken Bij verstek werd Jan S. uit Putten, die in de Wieringermcer in totaal vier zakken, die staatseigendom waren, had weggenomen, veroordeeld tot een boete van dertig gulden- of tien dagen. Leendert H. uit Wageningen, die ook in de Wieringermeer werkzaam was. had zich daar een voorraadje groene Voor de kampioenswandeltocht van de auto- en motorclub „Den Helder en Omstreken" bestond een zeer be vredigende belangstelling. Er startten twee-en-vijftig deelnemers, waaronder een dertigtal leden van de Alkmaarse motorclub. Iedere minuut ging één der deelnemers op weg, eerst een dame vervolgens een heer, enzovoorts. De dames hadden een afstand van vier kilometer af te leggen de heren had den een parcours van vijf kilometer. De route was niet bijzonder gemakke lijk te vinden. Er waren vijf tijdcon- troles en twee nummercontroles. De Helderse deelnemers hadden ditmaal meer succes dan verleden jaar. toen het merendeel van de prijzen naar de Kaas stad ging. De eerste prijs werd ver overd door een deelnemer, die siecht- zestien strafpunten had opgelopen, laar er waren er ook, die met hon- -lerdvijftig strafpunten uit de bus kwamen! De uitreiking van de twintig prijzen had een vlot verloop, zodat de Alkmaarse deelnemers reeds vóór mid dernacht de terugreis per autobus konden aanvaarden. Donderdag gaat een groep Helderse leden van de mo torclub naar Alkmaar, om ook daar aan een betrouwbaarheidswandeltocht deel te nemen. Het bestuur van de stichting „Het R.K. Onderwijs" heeft bij brief van 18 Juli 1950 de medewerking van het ge meentebestuur gevraagd bij de bouw van een zesklassige meisjesschool, bij voorkeur op een terrein in Tiet Zuid westen van de stad. Er is nader over leg gepleegd, waarbij het bestuur zich ook accoord verklaarde met een terrein in het Zuidoosten van de stad. Thans is overeenstemming verkregen over een terrein ter grootte van ruim tweedui zend vierkante meter aan de Burge meester Houwingsingel, nabij de Rei. gerstraat. Daar de grond nog eigendom is van de Nederlandse Spoorwegen kunnen B. en W. in dit stadium geen concrete voorstellen doen betreffende de overdracht van deze grond aan het stichtingsbestuur. Wel stellen zij de raad voor, er mee in te stemmen, dat de school t.z.t. op het bedoelde terrein zal worden gebouwd. erwten toegeëigend. Bij verstek werd hij veroordeeld tot f 30 subs. 10 dagen. Hendricus S., eveneens een Wierin- germeer-arbeider, liet de bloemen zijn tolk zijn. Zijn buit bestond namelijk uit een voorraad gladiolenbollen. Aan. gezien deze bollen een vrij grote waar de hadden en Hendricus reeds drie maal veroordeeld werd, vorderde de officier een geldboete van honderd gulden of een gevangenisstraf van 30 dagen. De politierechter veroordeelde S. bij verstek overeenkomstig de eis Donderdag 14 Dec. wordt één der zalen van hotel Bellevue een open bare bijeenkomst van de Humanistische Gemeenschap gehouden, waarin da heer Lips uit Alkmaar zal spreken over het onderwerp „Wat is en wil het Hu manistisch Verbond". De avond begint om acht uur, de toegang is vrij. Gisteren heeft de heer Ottersberg, tot voor kort. werkzaam bij de stede- bouwkundige afdeling der Nederlandse Spoorwegen te Utrecht, zijn werkzaam heden ais stedebouwkundige bij de ge meentelijke dienst voor Openbare Werken, als opvolger van de heer Hor- vath, aangevangen. H.D.C. 1 en H.D.C. 3 ontvingen dezer dagen D.D.D. uit Alkmaar. Het eerste tiental van de Helderse Damclub zege vierde met 17—3 over D.D.D. 2. Het tweede H.D.C.-tiental verloor met 18—2 van D.D.D. 1. De gedetailleerde uitsla gen waren: H.D.C. III D.D.D. I 1 R. Oost—M. Oud 9—2 2 D. Groot—J. Schuit 0—2 3. A. Bekebrede—L. Ravenstijn 0—2 4 L. SimonseN. Oud 0—2 5 P. Verkerk—H. Kruider 0—2 6 A. van Veen—M. Hemels 0—2 7 H. Rietveld—K. Woonijk 0—2 8 G. W. Bekebrede—Langras 0—2 9 P. Kwast—L. Verver 1—1 10 J. P. Bommezijn—J. Jorna 11 H.D.C. I—D.D.D. II 1 J. Stoll—D. Peerdeman 2 J. v. d. MolenP. Booij 3 C. J. J. Leibbrand—C. Bijwaard 4 A. Ouwens—M. Langras Sr 5 J. W. Beezemerniet opgek. 6 A. A. BremerD. Stam 7 P. v. d. Berg—P. de Wijn 8 A. v. d. Sloot—C. Balder 9 D. Dissel—M. A. Langras 10 P. van Veen—niet opgek. 2—18 S—0 1—1 2—0 1—1 2—0 1—1 2—0 2—0 2—0 2—0 17—1 Kapitein Bergsma van het Leger des Heils deelde ons gisteravond mede, dat de inzameling van gelden voor de Kerst actie een voorspoedig verloop heeft. De opbrengst was op de eerste dag zeer bemoedigend. Degenen, die in aanmerking denken te komen voor een Kerstpakket, kun nen een verzoek daartoe schriftelijk in dienen bij het Leger des Heils, Spoor- gracht 35, en wel uiterlijk op 16 Dec. Door omstandigheden moest een kleine wijziging worden gebracht in de plannen betreffende het bouwrijp ma ken van gronden in het plan „Groot Den Helder II" en het aanleggen van acht sportvelden, waartoe de raad cp 23 Mei 1950 een crediet van f 500.000 beschikbaar stelde. Daarom adviseren B. en W., het desbetreffende besluit in te trekkeni en eveneens terug te nemen het besluit van 22 Augustus 1950, waar bij een crediet van f 714 500 werd ver leend voor riolerings bestratings- en plantsoenwerken in het plan „Groot Den Helder II", In de plaats daarcan hebben zij thans een gecombineerd voorstel ingediend betreffende een to taal crediet van f 1.390.000. Voorgesteld wordt, ten behoeve van het plan „Groot Den Helder" een terrein ter grootte van 7563 vierkante meter ten Westen van de Jan Verfaille- eg voor een prijs van omstreeks drie duizend gulden aan te kopen van de heer H. D, Dienaar. Alkmaar heeft veertigduizend inwo ners, sedert gisteren een gelukkige vader, de heer^ L. H. de Leeuw zijn dochter Petronella Margje op de Bur gerlijke Stand kwam aangeven. »'ds in November had men de komst van de 40.000-ste inwoner verwacht. Ter gelegenheid van de feestelijke gebeurtenis ontving de burgemeestei ®r' dr' H- J- Wytema, de gelukkige va er. Hem werd een spaarbankboekje met ƒ100.— aangeboden.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2