f,Pim,Pam,Pom als schatgravers) UNTER JIMMY BROWN ALS BOKSER Televisie begint grootse zegetocht door ons land Bekende oud-illegale werker verduisterde grote sommen DAGEN eerlijk! Naar beeldradio-programma'sin de bioscoop? Het Radioprogramma st van zenuwen? WEEST ZUINIG MET LEIDINGWATER Penningmeester bestal zijn vereniging in Loehem Amerikaanse regering blijft in Washington DE HUISHOUDSTER VAN HITLER IN ARREST Kampcommandant1 voor het Leeuwarder Hof ONZE DAMRUBRIEK W; ''M I wi. W. mtW'i_ Y// Auto vloog op een trailer Twee doden, drie gewonden <xxxxxxx\ xxxxxxxxxx fcxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx KERKELIJK NIEUWS (-Ti houdt Het volgende jaar eu en in Nederland de eerste stappen gezet worden op de weg naar de tele visie-omroep. In de N. S. F.-fabriek in Radiostad staan de televisiezender en de studio-appara- tuur, die dienst zullen doen voor de officiële proef- uitzendingen in Lopik, voor trans port gereed. De 1800 meter hoge mast wordt daar opgericht en daar bovenop komt de 21 meter hoge zendantenne, welke Wij op de N. S. F.- terreinen zagen op gesteld en die zo wel beeld als ge luid zal uitstralen. Eer het zover is, hoopt men einde lijk te weten of de opname-studio in de Cinetone-ge- bouwen der Neder landse filmindustrie te Duivendrecht dan wel in de beter gelegen grote ga rage te Hilversum gevestigd zal wor den. In elk geval heeft men in Lopik het zendhuis reeds ge bouwd, waar Phi lips en P. T. T.-ex- perts tezamen de apparatuur zullen op stellen. Wij zijn getuigen geweest van proef- opnamen, welke geregeld in provisori sche opname-studio's in een der N. S. F.-hallen worden gemaakt. Wij woon den een filmvoorstelling bij op het te levisiescherm. Het was een (natuur lijk) Amerikaanse showfilm. De enige opmerking, welke te maken viel, was, dat het beeldscherm te klein was, maar bij de televisie-toestellen zal men mo dellen krijgen met groter beeldvlakte en de vraag doet zich voor, of niet een wijze van toepassing gevonden zal wor den, waardoor in de Cineacs in de toe komst op het grote doek televisiepro gramma's geprojecteerd zullen worden. Daardoor zal er een nauwe samenwer king kunnen ontstaan tussen de Bios coopbond en zijn leden ener- en de te levisie-omroep anderzijds. Men ziet het de komende jaren kunnen op dit ge bied nog vele verrassingen brengen. Maar ook nieuwsreportages zullen in de experimentele periode stellig de televisie-bezitters verrassen. De zender te Lopik zal in elk geval zoveel uit straling geven, dat de bewoners der vier grote steden in het Westen de uit zendingen op hun beeldscherm zullen kunnen volgen. Als in Hollywood bevonden wij ons in een opname-studio, waa» de schel le. hete lampen, evenals twee camera's als kanonnen gericht waren op een oe drijfsingenieur en een even tevoren niets vermoedende, ijlings ontboden kantoorjuffrouw, die als objecten moes ten dienen. -Het geheel had inderdaad veel weg van een film-studio met dit enige verschil, dat alle „make-up" ook HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws* 7.15 Morgengebed en litur gische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.30 Water- Standen. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram.muziek. 10.35 Zang en piano. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. muziek. 11.50 Godsdienstige causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgelspel. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws 18.20 Pianoduo. 13.50 Harmonie-orkest. 14.30 Engelse les. 14.40 Mannenkoor. 15.10 Kroniek van letteren en kunsten. 15.45 Amusements orkest. 16.20 Gram.muziek. 16.30 „De schoon heid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeug'd. 18.00 Filmprogramma. 18.15 Binhen- lands overzicht. 18.25 Gram.muziek. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Wes terse defensie". 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven", actualiteiten en sportpraatje. 19.27 Me- tropole-orkest. 19.52 Journalistiek weekover zicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram.muziek. 20.15 „Lichtbaken".. 20.40 „Steek eens op, heren!" 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 „Wat zou u doen?" 22.00 Populair concert. 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10-20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zender sluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.10 Gram.muziek. 10.00 Medische causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de con:inu-bedrijven. 11.35 Blaaskwintet. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmede delingen 12.33 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-orkest. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeug'd. 14.30 Orgelspel. 15.00 Boel. bespreking. 15.15 Gram.muziek. 15.45 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Utrechts Stedelijk Orkest en soliste. 17.30 „Ne derland industrialiseert". 17.40 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Hein Festijn. 18.25 Dans- orkest. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 ,,Pas- separiout", causerie. 19.40 „Het Oude Testa ment in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio- Schaakwedstrijd Noorwegen--Nederland. 20.06 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma in sam"nwerking met het N.I.R. 21.45 Socialis tisch commentaar. 20.00 Strijk-sextet. 22.25 O- 1 dp oannen", hoorspel. 22.45 Orgelspel, on «n 23 15 24.00 Gram.muziek. Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. Dit is een der ingewikkelde apparaten, waarmede de aamera-instelling voor de televisie-opnamen gecontroleerd wordt. voor de dames daarbij uit den boze is. Het is niet mogelijk om de opnamen van een speelscene met één camera te doen, vandaar dat er niet minder dan drie van deze monsters nodig zijn, waarvan er één op een verrijdbare brug in de studio is opgesteld, om massale opnamen of overzichtfoto's te maken. Het is als alles, wat met televisie samenhangt, in een stadium van voort durende ontwikkeling en het mag voor elke Nederlanders een reden tot trots zijn, dat naast de Duitse Telefunk ;n. de Britse Marconi Radioworks en de Amerikaanse Radio Corporation onze Philipsindustrie in de wereld ook op dit gebied een rol van grote betekenis speelt! In een advertentie van het Provin ciaal Waterleidingbedrijf van Noord- Holland worden de aangeslotenen aan gespoord tot de uiterste zuinigheid met het gebruik van leidingwater en tot vermijding van verspillng. Het bij vriezend weer steeds zeer hoge waterverbruik leidt tot ongerief voor vele aangeslotenen. Abnormaal hoge verbruiken en de daaruit voort vloeiende moeilijkheden behoeven niet te ontstaan, als alle aangeslotenen de jaarlijks door het PWN aanbevolen maatregelen ter voorkpming van be vriezing der waterleiding nemen. Het PWN zal er in het algemeen be lang op toezien, dat ook bij vorst geen water wordt verspild; bij het constate ren van waterverspilling zal onmiddel lijk tot het afsluiten van het betrokken perceel worden overgegaan. De penningmeester van de afdeling Lochem van het Groene Kruis is in arrest gesteld. Hij is er in geslaagd, in enige maanden tijds ruim 10.000 gul den te verduisteren. De afdeling heeft daardoor een voorlopig geschat tekort van f 4000. De penningmeester heeft het geld te eigen bate aangewend. De verduistering kwam aan het licht, toen bekend werd, dat voor zijn be drijf surceance van betaling was ver leend en er op zijn boekhouding con trole werd uitgeoefend. In geval van oorlog Truman heeft besloten, dat de Ame rikaanse regering Washington niet zal verlaten ingeval van een luchtaanval. Washington is door zijn lage bouw een dankbaar object voor atoombommen. Militaire deskundigen zijn van oordeel, dat geen verdedigingsstelsel een wel overwogen luchtaanval kan voorko men. De regering zal in Washington kunnen blijven, wanneer het Congres besluit, om het militaire opper-com- mando en andere belangrijke diensten te verspreiden over verschillende plaat sen in de omtrek en deze uit te rusten met bescherming van radar en jagers. Hiermee zou 190 milioen dollar ge moeid zijn. De politie te München heeft d'e voor malige huishoudster van Hitier, Anni Winter, gearresteerd. De vrouw was in het bezit van enige persoonlijke bezit tingen van de „Führer", die zij tegen hoge prijzen aan de man trachtte te brengen. Hierbij was o.m. de door Hin denburg getekende acte, waarbij Hit- Ier tot Rijkskanselier werd benoemd. Deze souvenirs zijn verbeurd verklaard. Voor het Leeuwarder Gerechtshof heeft terechtgestaan de geschorste wachtmeester der politie, J. A. V. uit Seegse, die commandant is geweest van het interneringskamp voor politie ke delinquenten in de Carel Coenraad- polder nabij Finsterwolde. De man is zelf NSB-er geweest en heeft zich als kampcommandant allerminst fraai gedragen. Hij pleegde niet alleen ver duisteringen ten nadele van het Rijk, maar mishandelde ook gevangenen op vaak ergerlijke manier. De Groningse rechtbank had hem voor de verduistering een jaar en drie maanden en voor de mishandelingen een jaar gevangenisstraf opgelegd. De procureur-generaal wilde verzachten de omstandigheden in aanmerking ne men en eiste resp. zes maanden en een jaar gevangenisstraf. BOEKEN VOOR GEREPATRIEERDE KINDEREN GEVRAAGD De BARK (Boekenactie Rode Kruis) wil zorgen dat er boeken komen voor de kinderen in de woonoorden voor uit Indonesië gerepatrieerden. Het Rode Kruis hoopt dat alle kinderen daar voor iets van hun eigen boeken zullen afstaan. Deze kunnen, portvrij, in een pakje niet zwaarder dan 2 kg worden verzonden, geadresseerd „BARK-Den Haag". PROBLEEM 97 VAN W. G. v. d. MOLEN (OPL.) Stand: Zwart 9 schijven op: 2, 6, 8, 9, 12, 13, 20. 30, 33 en dam op 50. Wit 9 schijven op: 16, 17, 21, 22, 23, 32. 41, 42, 44. Oplossing: 1. 16—11!! (50x39), 2. 42 38 (33x42), 3. 41—37 (42x31), 4. 23—18 (12x23), 5. 32—28 (23x32), 6. 22—18 (13x22), 7. 17x26 (6x 17), 8. 21x43'! Een aardige ontleding. En nti nog even het volgende standje: Zwart 13 schijven op: 8, 9, 10, 11, 12 15, 17, 18, 20, 21, 24, 25, 27. Wit 13 schijven op: 28, 29, 32, 33, 34, 36, 37, 40, 41, 42, 44, 48, 50. Wit speelt in deze stand als volgt: 1, 28—22 (17 x 30), 2. 42—38 (24x31>, 3. 50—45 (27x38), 4. 36x7 (12x1), 5. 4843 (38x49), 6. 40—35 (49 x40), 7. 35x24 (20x29), 8. 45x5!! Ter oplossing voor ditmaal: PROBLEEM 98 VAN A. DE GRAAG (zie diagram) Zwart 10 schijven op: 11, 13, 14, 16, 19, 20, 23, 29, 30, 34. Wit 10 schijven op: 22, 25, 27, 28[ 32, 42, 43, 44, 49, 50. Wit speelt en wint. sl.1®, JÜ. y<F& SOUMOKIL NIET ONTVLUCHT? De minister van voorlichting der republiek Indonesia, de heer M. A. Pel- laupessy heeft medegedeeld, dat de re gering geen bericht heeft ontvangen over de ontvluchting van mr. Soumokil, de leider der Zuid Molukse regering, die volgens een mededeling van het parlementslid Padank per boot naar Nieuw Guinea zou zijn uitgeweken. Volgens de Canadese premier Louis St. Laurent acht de grote Britse ver zekeringsmaatschappij Lloyds het risico voor een algemene oorlog vóór Septem ber 1951: 1 op 50. Te Barneveld is gisteravond een personenauto op een stilstaande trai ler gereden. Van de vijf inzittenden is de verloofde van de chauffeur op slag gedood. Van de drie personen, die ach terin zaten, is een dame, die juist zes tig jaar was geworden, zo zwaar ge wond, dat zij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis Salem te Ermelo is overleden. Haar zestienjarige dochter werd eveneens zwaar gewond. De be stuurder en de vijfde inzittende kre gen slechts lichte kwetsuren. Het ge zelschap was voor ziekenbezoek van Barneveld op weg naar Salem. 'n Beetje tocht kou of vocht, is niet het ergste. Als ge Uw bloed maar zuiver houdt. En dat kan! Met Kruschen Salts. Onzuiver bloed is een van de geniepigste oorzaken van Uw Rheumatische pijnen. Als de bloedzuiverende organen met de jaren wat verslappen en niet meer die jeugdige kracht ontwikkelen, gaan afval stoffen in het bloed zich vastzetten in hoeken en gaatjes. Door dat te voorko men, tast ge Uw Rheumatische pijnen bij de oorsprong aan. Begin daarom zo gauw mogelijk de bloedzuiverende Kruschen - kuur. Geen prettiger kuur dan juist Kruschen iedere morgen de kleine dosis. De resultaten voelt ge al gauw. Uw pijnen verdwijnen en die stramheid maakt plaats voor dat prettig veerkrachtig jeugdig gevoel. (Ingezonden Mededeling) 68. Pim en Pam hebben kans gezien om door het raam te ontsnappen; he laas ze weten niet welke kant zij heen moeten gaan. Maar bij het zien van het ezeltje, dat nog steeds voor de deur staat, krijgt Pim een reuze idee. „Hier Pam hier heb je een strootje. Daar kie tel je de ezel mee en als de rovers naar buiten komen.,.." Ja wat gebeurt er dan?" roept Pam. ,.Ik voel er niets voor.... het lijkt me veel beter om er op die ezel vandoor te gaan. „Zeurnu niet, vooruit daar hoor ik de rovers >1 aankomen", zegt Pim en duwt Pam het strootje in de hand. Daar verschijnt Arie al in de deur, zwaaiend met de knuppel. Maarhij krijgt geen kans om een slag uit te delen, want de ezel voelt er niets voor om gekleed te wor den en slaat zijn twee achterpoten in de lucht, precies tegen de kaak van de rover. Zes maanden gevangenisstraf geëist Een gevangenisstraf van een half jaar is gisteren voor de Rotterdamse recht bank geëist tegen een man, die zich tijdens de bezetting uitermate voortref felijk heeft gedragen, maar tegen wie na die tijd de verdenking is gerezen, dat hij zeer vrij met hem toevertrouw de gelden is omgesprongen. Het betrof hier Tom E., verbondsbestuurder van de Chr. Bond van Arbeiders in de voe- dings- en genotmiddelenbedrijven, die zich tijdens de oorlog als José grote verdiensten heeft verworven. Zo ontving hij langs verschillende wegen geld, dat bestemd was voor de LO. Het moet in totaal een bedrag van f 82.000 zijn geweest. Hiervan heeft hij ten minste f 11.000 voor particuliere doeleinden gebruikt, o.m. voor het be talen van belastingschuld. In Juni 1945 werd te Apeldoorn een wethouder uit Zutphen, een lid van de NSB, gearresteerd. Deze had bijna ne gentigduizend gulden bij zich, welk be drag aan de gemeente Zutphen toebe hoorde. Vijftigduizend gulden werd op een bank in Apeldoorn gestort op re kening van de benadeelde gemeente. De rest werd aan verd. overhandigd, toen de wethouder in Rotterdam werd verhoord. E. was toen hoofd van de P.O.D. aldaar. Sindsdien is het geld zoek. Bij zijn verhoor erkende verd., dat hij gelden, die hem als leider van een il legale groep waren ter hand gesteld, voor particuliere doeleinden heeft ge bruikt. Hij betwistte echter, dat dit gelden van de LO-LKP-stichting zou den zijn geweest. Ten aanzien van het andere punt. de verduistering van f 39.000 ten nadele van de gemeente Zutphen ontkende E. het ten laste gelegde. Hij vertelde, dat hij een enveloppe, die het geld bevat te, in bewaring had gegeven bij een makelaar. Toen hij haar terugontving, was een bedrag van f 21.000 zoek. Hij heeft nooit gepoogd te ontdekken, waar dit geld gebleven was. De makelaar en de secretaresse van E. vertelden ech ter, dat E. bij ontvangst van de enve loppe een deel van1 de inhoud had ge wisseld. De officier van Justitie achtte niet temin beide gevallen van verduistering bewezen. Hij achtte geen termen voor een voorwaardelijke straf aanwezg, hoewel het naar zijn mening een an dere vraag was, of de straf voltrokken zou moeten worden. Hij kwam ten slotte tot zijn reeds vermelde eis. HUNTER: de Export-Virgini# van blijvend goede kwaliteit 24. De vreemde mijnheer was naast Jimmy gaan zitten, maar toen deze hem, hartelijk wilde bedanken voor de onverwachte bijstand hem geboden, wilde de ander daar niets van horen. „Heeft niets te betekenen", zei die. „Ik moet integendeel U bedanken!" „Mij?" vroeg Jimmy doodverbaasd, „waar voor in hemelsnaam?" „Voor die prachtige opstopper, die u die suppoost hebt verkocht", zei de vreemdeling. Da' noemen wij experts nu een droge klap op de kaak. Het was vakwerk van ho ge klasse, mijnheer. Mijn respect!" DOOK LOULA G. EKDMAN X X X X X X X X X 71) De Heer zorgde voor zoiets hij liet alle radertjes van het heelal wentelen langs hun eigen baan en de mensen op aarde de dingen volbrengen volgens zijn plan. De mensen kwamen dikwijls in op schudding als zij dachten dat alles wat op aarde was tot puin zou vervallen Zij schreeuwden luidkeels, dat verdoe menis over de wereld en de mensen was gekomen. Charley raakte nooit in opwinding bij zulke praatjes. Alles kwam terecht. Dit was altijd zo ge weest en dat zou altijd zo zijn. Oorlo gen en plagen en verschrikkingen en overstromingen en droogten kwamen over de wereld. Slechte mannen kregen de macht en een ieder dacht, dat zij het land zouden ruïneren Maar men overleefde deze dingen. De mensen faalden op vreselijke wijze en richtten zich dan weer op en gingen verder, terwijl zij zich er van bewust waren, dat zij veel van de fouten had den geleerd. Het was zoals hij eens een predikant had horen zeggen een die preekte over een buitengewoon goede tekst. Iets over God, die de jaren vergold welke de sprinkhaan had afgegeten. Hij zei dat het betekende, dat God de men sen een kans wilde, geven de dingen weer goed te maken, zelfs als zij de boel volkomen hadden verknoeid Even als een moeder haar kind meer dan één kans geeft om iets te leren. Charley vond het prettig zich dat te herinneren, omdat hij dat ook geloofde Alles kwam terrecht. Geen fout was absoluut. Niemands leven was ooit ver loren Maar al te vaak meenden de mensen in hun blindheid, dat iemand of iets volkomen waardeloos was. Maar men wist niet steeds alles. Vele men sen, zelfs de verstandigsten konden soms niet verder zien dan hun neus lang was. ZATERDAG HOOFDSTUK I Zelfs vóór Elaine en Henry de oprij laan van Oom Dade inreden, wist zij dat Barry er al was Meer dan een dozijn auto's stonden geparkeerd van het gehavende wrak van Ez Dowlin tot de glanzende wagens die aan de rijkere buren behoorden. De kenletters van Kentuckv betekenden, dat sommige van Oom Dade's nichten en haar familie al binnen waren. Het was echter over bodig voor haar de kenletters van Illinois te zien om te weten, dat de grote grijze sportwagen met de donker blauwe kussens van Barry was. Nie mand van hier zou daarmee hebben gereden. Maar Barry hield van deze wagen de fijne overgang van blauw en grijs, de slanke, zuivere lijnen van de carrosserie, de gevoeligheid van het stuur onder zijn handen Omdat hij van de wagen hield reed hij er mee naar huis, zonder zich te realiseren, dat het nog een extra schakel was in de lange rij van feiten, die hem bestempelden als iemand, die apart stond onder de familie. Elaine streek nerveus de vouwen van tiaar nieuwe japon recht, terwijl zij be sefte dat hij eigenlijk niet paste voor deze gelegenheid. Maar ze zei tegen zichzelf dat dit haar onverschillig was. Gisteren in Rockwell had zij hem in een etalage zien liggen en was plotse ling blijven staan, omdat het haar niet mogelijk was eraan voorbij te gaan Henri. die haar zag kijken, zei: „Ga naar binnen en koop hem". Zij was niet van plan hem te kopen, maar zij ging naar binnen als in een droom en vroeg naar de prijs. De win ketjuffrouw. vroeg, waarom zij hem niet even wilde passen, en zelfs voor dat de japon over haar slanke lichaam gleed, wist zij dat zij hem zou kopen. Hij was wit, bezaaid met donker blauwe bloemen. Dat was op zichzelf niet vreemd. Maar het wonder was, dat de japon, zowel wat model als wat te kening betrof, bijna het volkomen du plicaat was van een japon, die zij jaren geleden had gekregen. Men zei dat als je iets zeven jaar bewaarde, het weer in de mode kwam. Het was meer dan tweemaal zeven jaar geleden, dat Oom Dade deze japon voor haar had mee gebracht uit Kansas City. Hij stond haar zo goed, dat de oude man was in genomen met het cadeau en met zich zelf, omdat hij het had bedacht. De mening va Oom Dade was niet van zoveel belang. Het voornaamste was dat Barry hem mooi vond. Ellie vond een blauw fluwelen band in de kleur van de bloemen op de japon en zij en Elaine hadden een lint gemaakt voor heur haar. Toen zij naar beneden kwam. in haar nieuwe japon, stond Oude Dade op en bekeek haar goed keurend. „Wel, wel", zei hij tot Ellie, „kijk eens naar ons meisje. Ze ziet er uit om te stelen". Het kwam maar zelden voor dat hij haar „ons meisje" noemde. Al was hij nooit onvriendelijk tegen haar, zelfs nooit ongeduldig, toch ontbraken steeds in zijn omgang met haar de warmte en dat diepe persoonlijke gevoel, dat hij voor Allison scheen te koesteren en later voor Beulah. (Wordt vervolgd) Ned. Herv. Kerk. Benoemd tot hulppredikante En schede (met standplaats Lonneker)mej. J. C. Schreuder, candidate te Haarlem. Beroepen te Driesum (toezegging)G. C. Roosendaal te Lienden; te Randwijkl W. Kranendonk te Hagestein; te Deven ter (toezegging), vacature D. T. Los, M. G. Rosbergen te Franeker. Aange nomen naar Saaxum (toezegging)H. J. Visser, candidaat te Groningen: naar Oost- en West-Souburg: J. D. de Stoppe laar, hulpprediker, wonende te Wasse naar. Bedankt voor Klundert: G H. van Kooten te Brandwijk; voor Meli- sant (toezegging): J. T. Doornenbal te Oene. Gereformeerde Kerken. Tweetal te Rotterdam-Delfshaven, vacature S. R. Smilde: T. H. van Andei te Vlaardingen en H. W. Wierda te 's Gra- venhage-Loosduinen. Beroepen te EnumatilD. JKruithof, candidaat te Kampen; te WatergraafsmeerAmsterdam- Oost, vacature dr. R. Schippers: A. W. Schaafsma te Rotterdam-Delfshaven. Christ. Gereformeerde Kerken. Aangenomen naar Den Oever— Slootdorp (als evangelisatiepredikant): S. van Balen, laaslelijk missionnair predikant wonende te Assen. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Amstordam, vacature A. W. C. de Wit: J. G. Bahnmüller te Hilversum. Gereformeerde Gemeenten. Beroepen te Ierseke: P. Honkoop te Russen. Examens. Door de classis Amsterdam der Gere formeerde Kerken werd préparatoir ge ëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer J. Spoelstra, candidaat aan de Vrije Universiteit, wonende te Meeden (Gr.) De regering van Oost-Dult*land is tot besprekingen over verkiezingen voor geheel Duitsland bereid als Westduitse bondsregering het voorst daartoe rechtsreeks tot de Oostduitse regering richt. Dr. Martin Niemoeller heeft ver klaard, dat de enige manier om tot vrede te komen bestaat in een bezet ting van Duitsland door neutrale lan den onder leiding van Zweden. f(QQjP DEZE WEEK*-m - Her ACTUELE FA M/L /ES LA O

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 8