moties tegen minister Joekes 50 JAAR TBADITION Zijper Raad behandelde omvangrijke agenda Het Leger des Heils deelde weer Kerstpaketten uit /I Grote ontevredenheid over organisatie van de emigratie Geen Kerststemming in Tweede Kamer Koninkklije kerstboom V1RC IN IA- TRADITIE IN VIRGINIA Zuidafrikaans minister komt naar Nederland Amsterdamse Poort te Djakarta wordt gesloopt Verlaging van vleesranfsoen in Engeland Finsterwolde schreef vergeefs V.V.V.-werk ten bate vag 't gemeen Grote cijfers Hoge waardering voor de heer J. Timmerman Vrede zal op aarde dagen" Hei luisieren werd een gebed de mensen zUn er ten slotte in weer en wind voor in de weer geweest, 't Gaat niet op, een pakketje te krUgen, en dan maar aju te zeggen. Logisch, dat ze er een kerkdienst van maken. Dat neem je op de koop toe. Per slot is dat het doel. Dat kan je hun niet kwaiyk nemen". Zegenrijk liefdewerk I (Van onze parlementaire redacteur) ïlling tot de vredige sfeer, die de naderend» oenoren te kenmerken, stonden Vrijdagmiddag in de Tweede Kamer, waar de behandeling van de beerntincr «i» f--.vuiviuauc reaacteur) EL zeer in tegenstelling tot de vredige sfeer, die de naderende Kerstdagen behoren te kenmerken, stonden Vrijdagmiddag in de Tweede K; de behandeling van de begroting van Sociale Zaken werd voortgezet, een aantal Kamerleden en minister Joekes, die men het niet gemakkelijk gemaakt heeft, als kemphanen tegenover elkaar. In tweede aanleg uitte men opnieuw zijn onte vredenheid over de trage gang van zaken bij de totstandkoming van de Werk loosheidswet, over de verwaarlozing van de ouden van dagen bij het zoeken naar een compensatie voor de huurverhoging, waardoor vooral de minst draagkrach- tigen worden getroffen, over de organisatie van de emigratie, waarin men bij zondere verenigingen en met nam» confessionele een aandeel wil geven en over de hulp bij de beroepskeuze, die men niet uitsluitend aan de overheid wil overlaten. ])EZE ontevredenheid cu'mineerde ln een aantal moties. De anti-revolu- tionnaire heer Biewenga diende een motie in, waarin de Kamer als haar oordeel uitsprak, dat de organisatie van de emigratie moet worden opgezet in overeenstemming met het advies van de meerderheid van de commissie- Schilthuis voor de Landbouwemigratie en dat deze organisatie tot stand be hoort te komen in overleg tussen Je regering en de Staten-Generaal en waarin de regering werd uitgenodigd spoedig een wetsontwerp in te dienen, op die organisatie betrekking hebben de. Tevens verzocht de motie aan de regering, in afwachting van de behan deling van dit wetsontwerp af te zien van elke maatregel of benoeming, waardoor op de toekomstige organi satie vooruitgelopen wordt. De R.K. heer De Kort kwam met een motie, waarin werd uitgesproken, dat de voorlichting bij de beroeps- en stu diekeuze primair behoort tot het do mein van het particuliere initiatief, terwijl de overheid voor zover nodig aanvullend zal hebben op te treden. Deze motie nodigde de regering verder uit de particuliere bureaux voör be roeps- en studiekeuze, die aan te stel len normen van deugdelijkheid voldoen, te subsidiëren op een in financieel op zicht aan de rijksbureau* gelijkwaar dige wijze. De communistische heer Haken ten slotte, de zaken in het groot aanpak kend, diende drie moties in. De eerste vroeg een Kerstgratificatie voor de ouden van dagen: de tweede voo* de DUW-arbeiders, voor hen, die een uit kering ontvangen krachtens de cver- bruggingsregeling of de sociale bij standsregeling en voor hen. die een uitkering ontvangen op grond van de inva'iditeits-_ en ouderdomsverzekering; de derde verzocht om aanpassing van de lonen bii het gestegen ,peil van het levensonderhoud. Minister Joekes wees het verwijt van vertraging in de totstandkoming van de werkloosheidswet van de hand, omdat zij, naar hij beweerde, het gevolg is van het feit, dat de bedrijfsverenigin gen gehoord moeten worden. Verhoogde kinderbijslag 1ITAT de huurcompensatie aangaat, is de regering voornemens om aan de werknemers van het vierde kind af een verhoogde kinderbijslag te verlenen. De grote gezinnen profiteren namelijk het minst van de belastingverlaging. De heer v.d. Born van de P.v.d.A. had zich laten ontvallen, dat die verhoging van de kinderbijslag 30 cent zou bedragen doch de bewindsman betwistte de juistheid daarvan. Het bedrag wordt wat lager, zeide hij. Onmogelijk noemde hjj het, om voor de ouden van dagen een algemene regeling te schenpen; er zijn te veel individuele verschillen. Na de verklaring, die hij de vorige dag reeds gegeven had. dat van hem een wetsontwerp betreffende de orga nisatie van de emigratie te verwachten is, kwalificeerde hij de motie-Biewenga als grievend. Dat wetsontwerp komt. verzekerde hij en op de toekomstige organisatie loopt hij niet vooruit. De motie-De Kort over de beroeps keuze wenste de bewindsman aange houden te zien, totdat nader beraad ge houden zal zijn. Van de toekenning van een Kerstgratificatie wilde hij niet weten, omdat zij in de huidige situatie niet mogelijk is. De statige, oude St.-Paul's Kathe draal in Londen zal gedurende de dagen rond het Kerstfeest verlicht zijn door honderden kaarsjes in twee reusachtige kerstbomen, die een geschenk zijn van de Engelse Koning. De stemmingsvolle ver lichting geeft de schoonheid van het bouwwerk een bijzondere wij ding en trekt talloze bezoekers. Nadat ook de staatssecretaris, de heer Van Rhljn, nog het woord had ge- voerl, trok de heer Biewenga (AR) z(jn motie in. De heer Hoogcarspel (CPN) depo neerde nog een motie waarin gevraagd wordt het ontwerp zorg voor sociaal zwakke blinden, dat de commissie voor het blindenvraagstuk heeft opgesteld, in ernstige overweging te nemen. Hierna werd over de moties ge stemd. De motie-De Kort werd aan genomen met 46 tegen 16 stemmen (Arb. en CPN). De drie moties-Haken werden verworpen met slechts de stemmen van de CPN voor. De motie- Hoogcarspel werd verworpen met 56 tegen 6 stemmen, die der CPN en de heren Cornelissen (WD) en Weiter (KNP). Vrijdag 29 December wordt voor een bezoek van twee dagen in Nederland verwacht dr. T. E. Dönges, de minister van Binnenlandse Zaken en immigra tie van de Unie van Zuid-Afrka. Hij zal de gast zijn van de Nederlandse regering en besprekingen voeren over Nederlands Zuidafrikaanse betrekkin gen. Men kan verband zien tussen dit bezoek en de overkomst naar Neder land van de Nederlandse gezant in Pretoria de heer Jan van den Berg, die Woensdag 20 December op Schip hol aankwam. J-JET wetsontwerp tot nadere wijziging van de noodwet ouderdomsvoorzie ning werd z.h.s. aangenomen. De bij slag van 5 pet. op de ouderdomsuitkc- ringen wordt gebracht op 10 pet. en de minimum bedragen van de bijslag wor den verhoogd. Tevens worden de in komensgrenzen iets gewijzigd, waar door een bepaalde groep nog voor een uitkering in aanmerking komt. Ook de renten van enige sociale wetten worden verhoogd. Het gehele vraag stuk der tegemoetkoming aan ouden van dagen zal nog nader aan de orde worden gesteld. Ten slotte is nog een wijziging der kinderbijslagwet goedgekeurd, waar door de kinderbijslag wordt aangepast aan de laatste loonsverhoging met 5 procent. Nadat de voorzitter een Kerstrede had uitgesproken, waarin hij een over zicht gaf van het parlementaire werk, werd de vergadering tot 16 Januari verdaagd. In de benedenstad van Djakarta staat de „Amsterdamse Poort", één der zeer weinige oude monumen ten, die deze stad nog telt. Men heeft het bouwwerk echter steeds meer als een sta-in-de-weg be schouwd, zodat het gemeentebe stuur heeft besloten de Poort te slopen. Arbeiders bezig met het neerhalen van de „Amsterdamse Poort". De Britse huisvrouwen en slagers, die zich reeds geplaatst zagen voor een verlaging van het vleesrantsoen tegen het eind van het jaar, worden thans verontrust door berichten in de kranten, dat het rantsoen het vol gend jaar nog verder zal worden ver minderd, mogelijk tot een waarde van 8 pence per week. Onder voorzitterschap van mr. D Breebaart kwam de gemeenteraad van de .fype Vrijdagmiddn^ voor de laatste maal van dit jaar in vergade ring bijeen ter behandeling van niet minder dan acht en twintig agenda punten, welke op prettige en vlotte wijze werden afgehandeld. Op pret tige wijze ook inderdaad, want t>jj de ingekomen stukken was o.a. een be richt van goedkeuring door Gedepu teerde Staten van het raadsbesluit tot het bouwen van een nieuwe openbare lagere school in het herrijzende Pet ten. Voor dit dorp dus weer een flinke stap verder op de weg naar algehele vernieuwing. De eerste korte discussie ontspon zich bij een voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op een ver zoek om subsidie van de vereniging „Proefschooltuin West Friesland" te Hoorn. Afwijzend omdat in deze ge meente practisch geen tuinbouw wordt uitgeoefend. De heer Doorn vond het toch wel juist om een al thans klein bedrag beschikbaar te stellen. „We behoeven toch niet steeds alleen aan eigen parochie te denken", zo meende hij. De voor zitter voerde echter aan, dat de gemeente zuinig met de financiën dient om te springen. Er zijn wal meer nuttige zaken, maar we kun nen nu eenmaal niet overal op in gaan. De raad ging met het voorstel van B. en W. accoord, evenals met het voorstel om afwijzend te beschik ken op een verzoek om subsidie van de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam, al werd ook van deze instelling het nut erkend. Binnengekomen was ook een ver zoek van de Bond van Ned. Over heidspersoneel om het gemtenteper- soneel 'n kerstgratificatie toe te ken nen. De voorzitter zeide, dat dit in strijd zou zijn met van hogerhand uitgegane voorschriften. Daarom stelde het college van B. en W. voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Dit geschiedde, nadat de heer P e ij s, sprekend voor de CPN, had opgemerkt, dat het verzoek werd gedaan in verband met de stij gende prijzen. Een verzoek van de ge meenteraad van Finsterwolde om adhaesie te willen betuigen aan de door die raad aangenomen motie, waarbij de regering en de Tweede Kamer worden verzocht de voorge nomen maatregelen der regering om genoemde raad uit zijn functie te ontzetten, niet door te voeren, werd ook al voor kennisgeving aangeno men. Evenmin succes had een ver zoek van de Bond van Land- en Zui- velarbeiders tot medewerking aan pogingen tot verbetering van de overbruggingsvoorschriften. Er mag nu eenmaal niet meer worden gege ven dan is voorgeschreven. De heer P e ij s merkte nog op, dat het eigen aardig is, dat dit soort arbeiders ten- achter wordt gesteld brj b.v. de in dustriearbeiders. PERSON AULA Wegens benoeming als zodanig te Bennekom werd het hoofd van de o. 1. school te Schagerbrug, de heer P. Kroonenburg met ingang van 1 Maart 1951 eervol ontslag verleend. De voorzitter sprak zijn erkentelijkheid uit voor hetgeen de heer K. in het belang van de Zijpe heeft gedaan. We hopen hierop nader terug te komen bij het officiële af scheid. Ook ilit de raad gingen stem men op, die het vertrek van deze leer kracht betreurden. Aan de heer T. J. Volkers, onder wijzer te Oudesluis, zal wegens benoe ming te Leeuwarden eveneens op eervolle wijze ontslag worden verleend. Na enige tijd in comité te zijn geweest benoemde de raad vervolgens tor onderwijzer aan de o. 1. school te Oudesluis de heer P. de Hoog te Den Helder. Mevr. J. WinkelBrak werd bij periodiek aftreden herbenoemd als regentes van het algemeen weeshuis. Op zjjn verzoek (wegens gezond heidsredenen) verleende de raad de heer J. Timmerman op de meest eer volle wijze ontslag als lid van de so ciale dienst der gemeente. De voor zitter sprak een bijzonder woord van dank aan het adres van de heer Timmerman, voor de wijze waarop hij deze moeilijke functie heeft vervuld. Indertijd heeft hij om gelijke redenen ook als wethouder en lid van de raad moeten bedanken. HU was iemand, waarop men kon bouwen, met veel gevoel voor de gemeenschap. De voor zitter sprak de hoop uit, dat de heer Timmerman nog lang van zUn rust zal mogen genieten. Een voorstel van de voorzitter om in deze zin een schreven aan de heer T. te zenden, werd met algemene bUval begroet. In de ontstane vacature werd benoemd de heer G. Hollander te Petton. Voor de benoeming van een ge meentewerkman, standplaats Petten, hadden B. en W. een voordracht op gemaakt als volgt: 1. A. Beek te Koedijk, 2 P. van Zweden te Anna- Paulowna en 3 Jn. de Jong te Scha gerbrug. Eerstgenoemde werd met zeven stemmen benoemd; no. 2 kreeg twee stemmen, evenals no. 3 van de voordracht. Een aantal verzoeker, om vergoe ding in de kosten van schoolbezoek werden ingewilligd. De Ito sten van het openbaar lager onderwijs voor 1949 waren geraamd op f 12.278,40. Uitgegeven werd f .12.309>3. Slechts f 30,96 meer dus. Dat was dus wel een opmerkelijk goede raming ge weest. De vergoeding voor de R.K. school te 't Zand bedraagt f 6111,84, voor de RK school te Bur- gerbrug f 2360,96, alles berekend naar een bedrag van f '28,56 per leer ling. GRONDVERKOOP De raad besloot daarna bouwgrond te Petten te verkopen aan de heren C. Vriesman, P. Breed en W. de Beurs aldaar. Een voorstel, waarbij de gemeente garant zal staan ten aanzien van hypothecaire inschrijvin gen bij herbouw van door oorlogs geweld verwoeste of afgebroken wo ningen, waaraan volgens de voor zitter geen enkel risico voor de gemeente verbonden is, werd ook aanvaard. Ter bescherming van het behoud van natuurschoon is het wenselijk en kele bepalingen in het leven te roe pen. Daarom boden B. en W. een ontwerp-verordening aan, die het' vel' len of rooien van bomen én houtop standen in de bebouwde kom der ge meente binnen een afstand van 40 meter van de wegen afhankelijk stelt van gemeentelijke goedkeuring. Over treding kan worden gestraft met een gevangenisstraf van twee maan den of f 300 boete. Bij weigering is een schriftelijk beroep op de gemeen teraad mogelijk. Het voorstel vond algemeen goedkeuring bij de raad. De heer Hopman dacht nog aan 50 meter. Het bleef echter 40. HET V.V.V.-WERK Een uitvoerig debat werd uitgelokt door een voorstel van B. en W. om de Verenigingen voor Vreemdelingen Verkeer te Petten en St. Maarten aan Zee elk een extra subsidie te geven van f 150. Beide VVV's namen deel aan de tentoonstelling „Van de Wad den tot het IJ", deze zomer te Alk maar gehouden en stonden elk voor f 400 garant. Hoewel de tentoonstel ling 80.000 bezoekers trok, had men de kosten niet kunnen dekken. Men had een hoger bezoek geraamd, doch diverse omstandigheden als het slechte weer en de internationale spanningen waren oorzaak dat dit niet werd bereikt. Een pittig volksvrouwtje, tenger en vaal van de zorgen, maar met een paar schrandere ogen in het hoofd, maakt deze opmerking. Ze zit naast ons in het hoge kerkgebouw, waar bet Leger des Heils kerstuitdeling houdt. De tientallen lampjes van de twee grote dennenbomen weerkaatsen in haar glinsterende ogen. Ze voelt zich thuis in dit milieu. Vorig jaar was ze er ook by. Het pakket Is o zo welkom. Haar man is gedeelteiyk verlamd uit Duitsland teruggekomen. „Kan niet veel meer dan wat heen en weer strompelen. O, liever zo dan dood", zegt ze opgewekt. „HU krügt steun als oorlogsslachtoffer. Een maandeiykse uitkering. Geen vetpot, maar och we houden er het leven by. En dan nu dat pakket weer. We kunnen er de kerst wat mee opfleuren". en avond hier zijn. Want we kennen E* zitten levensmiddelen in het pak ket, dat straks uitgedeeld zal wor den. Voor een waarde van f 5.— aan levensmiddelen. Duizend mensen zijn deze middag uit de armoe-wijken van de grote stad naar het indrukwekkende kerkgebouw ge komen met zijn lange rijen banken, zijn hoge zuilen, en machtige pijporgel. „En vanavond komen er nog eens dui zend", zegt de kolonel, die de leiding van dit gebeuren heeft. „En morgen komen de kinderen aan de beurt. Veel kinderen van oudera, dia deze middag onze klantjes wel" Het doet een mens goed enige uren door te brengen in dit milieu, waarin de waarachtige vrede tastbaar gewor den is. Nerveus, strompelend dikwyis, of geleid door een ander, omdat de ogen het daglicht niet meer kunnen waarnemen, kortom altyd de sporen dragend van veel leed, dat doorstaan werd, zoeken ze een plaatsje in het hooggewelfde gebouw. Het prachtige orgel, verkondigt reeds zijn lied Nu eens buitelen de tonen als speelse kleu ters op en over elkaar, dan weer weet de orgelist ze netjes op een rUtje uit zijn instrument te halen, als deftig brommende oude heren. Niemand luistert ernaar die eerste ogenblikkeh. Niemand? Ja toch wel. In het schip van de kerk heeft een groep cadetten van de Vormingsschool uit Amstelveen, plaats genomen. Straks zullen ze hun liederen door het gebouw laten klinken. Het is deze groep in de bekende uniform met de „S" op de kraag, en de huifhoeden, die dra de melodie herkent, en aanvankelijk zachtjes meeneuriet, even later echter van harte meezingt. Het werkt aanste kelijk op de wachtenden. Men herkent onder hen weldra de velen, wie het le ger des Heils-werk niet vreemd geble ven is. Met de blijheid van mensen, die het weten, laten ze haar (het zijn voor al vrouwen) omgeving meegenieten van de vrijmoedige zang: „Vrede zal op aarde dagen. „God heeft in den mens behagen". „Zalig, die naar vrede vragen. Jezus geeft die - hoort Zyn stem." UL en zuiver klinkt het. Zo oprecht eerlijk dat het ontroert. Men krijgt er een brok van in de keel en tranen van in de ogen. In al zün eenvoud, on menselijk schoon. Alle gedachten aan Korea, of ander politiek geharrewar, ze zijn verder weg, dan men ze ooit ge dacht heeft. Een stille vrede daalt in de mensen, die deze simpele bijeen komst bijwonen. Mijn linker buur vrouw, die van de ongelukkige man, neemt zich een paar maal de bril af, om de glazen wat schoon te poetsen. Mijn rechter buurvrouw, die de zorg heeft voor een 16-jarige zoon en in een jaar tijds man en dochter verloor, maar zich met weergaloze moed door de moeilijkheden weet heen te slaan alle morgens om zes uur present me neer. Ik heb 'n paar beste werkhuizen" zingt dapper mee. Een oud vrouwtje even verderop heeft zich het koperen hoor-apparaat aan het oor gezet, om toch maar niets te missen van wat daar aan schoonheid aan haar voorbij ruist. Mannen met harde trekken in het gerimpelde ge zicht ziet men de ogen sluiten. Hun luisteren wordt een gebed. De vol maakte harmonie in alles wat er om hen heen golft, geeft hun de ontspan ning, waarnaar ze elders stellig ver geefs gezocht hebben. Een verzaligde glimlach speelt hen over het vermoeide gezicht met de diepe groeven. CN dan begint de dienst. Er wordt weer gezongen Er wordt een gebed uitgesproken. En de leider houdt een korte toespraak. „Het weer was wel slecht geweest, maar het geld voor de ze uitdeling was toch weer bij elkaar gekomen. Een onbekende had zelfs een dichtgesoldeerde spaarpot bezorgd, waaruit f 45.aan spaardubbeltjes te voorschijn gekomen waren" En toen sprak deze grijze kolonel over de wonderbare kracht, waardoor de mensen, wier levensschip maar voortdurend heen en weer gebeukt wordt, toch altyd weer moed vinden om verder te gaan. Hij sprak van de vrede, de waarachtige vrede, die in het hart besloten ligt, en die is de Kerst vrede". En er werd geluisterd. Want het was i een duidelijke taal, die deze kolonel sprak. Een taal, die recht uit het hart kwam en daarom verstaan kon wor den. Ook door onze zo welwillende buurvrouw, die het „op de koop toe had willen nemen", maar nu toch ook weer telkens even een stofje van de bril moest vegen met de slip van haar zwart-wollen mantel....» De heer D o e d e n s kon zich niet met het voorstel verenigen. Dit di rect afwyzende woord, deed de voor zitter zonder aarzelen op „het vinketouw" springen. Hij bracht naar voren, dat de verenigingen niet uit 'eigen belang, maar uit oogpunt van gemeentebelang aan de tentoonstel ling deelnamen. Hun arbeid trekt zomers vele vacantiegangers naar onze gemeente en dat is heel be langrijk. St. Maarten aan Zee had dit) jaar zelfs 8800 overnachtingen. In Petten logeerden buitenlanders. Wan neer wij het geld niet verstrekken, wordt het verdere werk der WV'i aldaar lamgelegd. Stelde men zich niet voor een dergelijk bedrag ga rant, dan kon men niet mee doen met de tentoonstelling. De heer Raatgers meende toch, dat het niet slecht bekeken zou zyn, als het voorstel werd afgestemd- Waarom stelde men zich garand van te voren wetende dat betaling van een dergelijk bedrag, zo nodig, niet mogelijk geweest zou zijn? Nu wordt men voor de feiten geplaatst. De voorzitter noemde de sug gestie van de heer Raatgers wel een heel zware straf voor de VVV's. Wat zou men hebben gezegd, als ze wer kelijk niet hadden meegedaan aan da tentoonstelling, waar alle andere bad plaatsen wel verschenen? Deelneming was een welbegrepen algemeen be lang. De heer P e y s verklaarde zijn instemming met het voorstel. De heer Hooy zou het geld zeker willen ge ven. Hij vindt het prachtig, dat de WV's actief zijn. Het voorstel kwam er tenslotte met algemene stemmen voor, door. 700.000 Na een aantal besluiten van admi nistratieve aard, kwam een voorstel ter tafel tot het aangaan van een nieuwe rekening-courant overeen komst. Mede met het oog op de bouw en de inrichting van een tehuis voor ouden van dagen is een zeer hoog be drag nodig. Men slaagde niet een kasgeldlening te verkrijgen. De coöp. boerenleenbank te Schagerbrug is bereid een crediet in lopende re kening tot hoogstens f 700.000 te ver strekken. De voorzitter deelde mede, te weten, dat het plan door Ged. Staten wel zal worden goedge keurd. Het Rijk zal ruim f 126.000 bijdragen, bovendien komt er nog een bijdrage in de kosten van de paai- fundering van het tehuis. We moeten nu wei aanpakken, anders komt er nooit meer van. Wethouder KoK stelde de raad nog wat meer gerust met de mededeling, dat natuurlijk alleen rente zal moeten worden be taald van het bedrag dat opgenomen wordt. De raad had geen bedenkin gen tegen dit voorstel. Een ontwerp voor een nieuwe ge meenschappelijke regeling inzake da Keuringsdienst voor Vee en Vlees kon ook de instemming van de raad verkrijgen. Dit nadat de heer Doorn had voorgesteld de vergaderingen van de z.g. Grote Commissie in het ver volg in het openbaar te doen houden. Hij kreeg de heer Hopman mee, dia betoogde, dat het toch van belang U om het vertrouwen van de gemeen tenaren in de dienst wéér in goede banen te leiden. Daarom kan meer openbaarheid meehelpen. De heer O 11 steunde dit idee ook. Er ontstond nog even èen volgens de voorzit ter „academisch debat" omtrent de principiële en practische zyde van do geopperde gedachte, maar tenslotte verklaarde men zich ook accoord met des heren Doorns voorstel. By verordening werd daarna be sloten diverse tarieven van het ver- gunnings- en verlofrecht te verhogen. De gemeenterekening 1949 werd vast gesteld. Gewone dienst, ontvangsten f 985.517,01; uitgaven f 989.663,56» Kapitaaldienst ontv. f 582.448,63, uit gaven f 574.247,85. De rekening van de sociale dienst 1949 werd goedge keurd, sluitend gewone dienst op 86.458,81, kapitaaldienst f 37.514,60. Hetzelfde geschiedde met de rekening van het algemeen weeshuis. Ont vangsten f 14.791,03, uitg. f 14.264,21. In de gemeente-begroting, dienst 1950 werden enkele wyzigingen aange bracht, welke geen enorme sommen behelsden. Tenslotte werd de gemeentebegro ting 1951 aangeboden. Hier zyn de cyfers als volgt geraamdGewone dienst sluitend op f 671.254,89; kapi- taalsdienst op f 690.356,56. Na een korte rondvraag, kwam net einde van deze veelomvattende verga dering, waarbg de voorzitter de raad zyn beste wensen aanbood voor de feestdagen.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3