Stad en Omgeving Succesrijke tentoonstelling van sierduiven en aquaria De heer I. Valkhoff veertig jaar in dienst der gemeente Feestelijke avonden in Verpleeghuis aan de Duinweg Mooie carrière van bekwaam ambtenaar Fraaie opera-zang m Casino V.V.A won met van H.R.C. 3-2 K.V.H. 1 aan de kop in Basketbal-competitie Racing favoriet in tweede klasse Tussen Haaks en Kuifje Na de Kerst Harmonie"-orkest had zeer dankbaar gehoor Vlissingen en de Marine Fraaie stand van het Zoölagisch Station Ook de film trok een grote belangstelling Bu de intrede van het nieuwe jaar zal tevens voor een vooraanstaand ambte naar der gemeente Den Helder een veertigjarige periode van trouwe dienst zijn afgesloten. Het zal dan nameiyk veertig jaar geleden zyn, dat de heer I. Valkhoff, thans gemeente-ontvanger, beheerder van de centrale kas voor de gemeente- bedryven en hoofd van de controledienst der gemeente-belastingen, als klerk in vaste dienst werkzaam werd gesteld ten kantore van de gemeente-ontvanger. De heer Valkhoff, in de ze nederige positie begon nen, is deze tak van dienst trouw gebleven. Enige ma len is het kantoor verhuisd maar de jubilaris verhuisde mee. Op 1 October 1919 «klom de heer Valkhoff een treedje hoger op de ladder, door zijn bevordering tot adjunct-commies. Nog geen twee jaar later, op 1 Ja nuari 1921, ging de heer Valkhoff zijn tweede de cennium in dienst der ge meente in als commies. In middels behaalde hij het diploma gemeente-finan- ciën, welk papier hem in staat stelde, een nog hoge re positie te bereiken. De taak van commies-chcf werd hem op l(Januari 1929 opgedragen. Deze functie heeft de heer Valkhoff be kleed tot hij op 19 Novem ber 1940 op zijn huidige post werd geplaatst. Het vertrouwen, dat in hem werd gesteld, heeft de heer Valkhoff altijd op de meest eervolle wijze waar dig weten te maken. Het gemeentebestuur heeft menigmaal ge profiteerd van zijn inzicht in financiële aengelegenheden, voor zover de dienst van de heer Valkhoff daarbij betrok ken was. Naast zijn ambtenlijk werk heeft de jubilaris vele jaren achtereen belang rijk werk voor verschillende vereni gingen kunnen verrichten. Hij is thans penningmeester van de afdeling Alk maar der sectie A.F.B.A. van het In stituut voor Bestuurswetenschappen, voorts plaatsvervangend afgevaardigde voor de Nederlandse Bond van Gemeen te-ambtenaren in de commissie voor het Georganiseerd Overleg voor de Helderse gemeenteambtenaren, vervol gens is hij penningmeester van Hel ders Mannenkoor en ten slotte bekleedt hij het secretariaat van „Steun Wettig Gezag" hier ter stede. Huldiging. Het gemeentebestuur heeft zich voor genomen, de jubilaris op officiële wijze te huldigen tijdens een bijeenkomst ten raadhuize op Dinsdagmiddag 2 Januari, om vier uur. 's Avonds volgt in het zaaltje van „Elgawa" een intiem sa menzijn met het personeel, dat onder de heer Valkhoff werkzaam is. Alle anderen zullen op Woensdag 3 Januari de jubilaris en zijn gezin te zijnen huize kunnen gelukwensen. L VALKHOFF .van kterk tot de hoogste rang Ongeveer tweehonderd liefhebbers van de opera waren op de avond van de Eerste Kerstdag naar Casino geto gen, om te luisteren naar hetgeen een groep zangers van de Opera Italiana hun te bieden had. Wij zijn er zeker van, dat hun hooggespannen verwach tingen geenszins zijn beschaamd. De drie zangeressen en de drie zangers hebben hun toehoorders laten genie ten van onversneden Italiaanse' opera zang, gebracht op artistieke en boven al temperamentvolle wijze. Ieder der solisten stal het hart der luisteraars, wat deze ondubbelzinnig lieten blij ken door telkenmale een storm van applaus voort te brengen. De coloratuur-sopraan oogstte wel verdiende triomfen met haar Waan zin-aria uit „Lucia di Lammermoor" van Donizetti, de dramatische sopraan Anna Surani en de mezzo Irma Cola santi deden beide genieten van een zeer fraaie en volumineuze stem met een expressieve voordracht, de tenor Francesco Carrino was op zijn best in de aria van Paljas van Leoncavallo, de bariton Antonio Salsedo was mees terlijk in zijn „Barbier van Sevilla" en de lyrische tenor Arnaldo Voltolino demonstreerde eveneens verscheidene malen zijn groot talent. Het slotnum mer was een indrukwekkend kwartet uit Verdi's „Rigoletto". Een zeer groot aandeel in het succes van deze opera-avond had de pianist Vi torio Gajoni, die voortreffelijk be geleidde en dikwijls zijn dirigenten- bloed niet verloochende. Den Helder heeft ook haar Kerst voetbal gehad, al waren de omstandig heden voor voetbal door het harde veld nu eenmaal niet ideaal. Het lag voor de hand dat de techniek op dit veld een belangrijk woord zou mee spreken en zonder aarzeling kunnen wij zeggen dat de Amsterdammers de Nieuwediepers daarin ver de baas wa ren. Bij HRC ontbraken Bot en G. de Vries op het appèl, terwijl wij bij WA onder meer de doelman en de links buiten misten. Voor de rust waren de partijen vrijwel tegen elkaar opgewas sen, al bleek toen al dat de Amster dammers meer in hun mars hadden. Vooral op rechts werd er heel goed gecombineerd, waarbij de snelle rechts buiten de invaller-back van HRC vele lastige momenten bezorgde. De nieu weling Swart sloeg zich er echter vrij goed door. Het eerste doelpunt was voor de gasten, toen Brouwer even aarzelde met wegwerken, was de mid- voor zo wijs om de bal met een hard schot in het doel te werken. In de rode voorhoede was de opzet van de aan vallen soms wel aardig, maar aan de afwerking mankeerde ook ditmaal weer veel. Het is alles nog te afwach tend en te onvolmaakt. Eerst kort voor de rust zag invaller Hartman kansom met een goed schot de stand op 11 te brengen. In de tweede helft was de stand al spoedig 3-»-l voor de gasten, waarin de gevaarlijke rechtsbuiten weer een groot aandeel had. De gasten namen het toen wat rustiger op, waardoor HRC gelegenheid kreeg zich te her stellen. Het laatste kwartier gaf een aanvallend HRC te zien, waarbij Kooistra kans zag door goed doorzet ten van P. de Vries de achterstand te verkleinen. Bijna had Rijkers nog suc ces, maar het wilde niet lukken en toen de goed leidende scheidsrechter het einde aankondigde, hadden de Amster dammers in een faire strijd deze vriend schappelijke wedstrijd gewonnen. In de laatste wedstrijdweek van dit jaar werden voor de basketball-com petitie vijf heren- en één dames-wed strijd gespeeld. Voor de eerste klasse heren kwam WSOV tweemaal in het veld en wel tegen Helder 1 en KVH 1. Geen van beide keren wisten de Werf- sporters het echter tot een overwin ning te brengen. In het veld vertoonde de ploeg goed spel, maar de zwakke steeën waren in beide wedstrijden een te langzame verdediging en in de aan val onzuiver schieten. KVH 1 nam door deze overwinning en door een be ter doelgemiddelde de leiding van HAV weer over. Helder 1 verliet door deze eerste zege de laatste plaats. De uitslagen van de twee ontmoetingen waren: Helder 1WSOV 146 (rust 10—3); WSOV—KVH 1 12—21 (rust 4 -1). In de tweede klasse heren ontfutsel de Helder 2 een puntje aan KVH 2 door een gelijk spel (88) af te dwin gen. De wedstrijd zelf stond op laag peil en werd ontsierd door te zwaar en onbesluisd spel. HRC profiteerde van dit gelijke spel en hoeft uit haar resterende vier wedstrijden nog maar vier punten te halen om zich kampi oen te kunnen noemen, aangenomen dat KVH 2 geen steek meer laat val len. De overige ploegen zijn voor de hoogste plaats reeds uitgeschakeld. FAC verrichtte een goede prestatie door HCSC te slaan. Tot aan de rust zag het er niet naar uit dat FAC zou gaan winnen. De rust ging in met een 40-voorsprong voor HCSC. Na rust scoorde FAC 12 punten, terwijl HCSC nog slechts twee punten kon binnen halen. Openbare Werken wist het tegen KVH 2 tot aan de rust aardig te bol werken. Zij gingen zelfs met een 32- voorsprong de rust in. Na de „thee" won het tempo van de jeugdige KVH 2-ploeg het en moest FAC ten slotte een 125 nederlaag slikken. Voor de dames afd. A werd gespeeld KVH 1DBC. Het was een eenzijdige vertoning; de geroutineerde KVH- ploeg tegen beginnelingen. Wanneer de DBC-ploeg iets geleerd heeft van het spel der KVH-sters, dan heeft de 60-1 nederlaag die zij leden, toch voor hen ook winst opgeleverd. De competitie-stand in de eerste en tweede klasse heren luidt nu: Heren. Klasse fc Gisternacht is de Deense motor schoener „Elisabeth", afkomstig uit Marstal, met schade aan het roer in de haven gekomen. Het houten scheep je was met een lading potas onderweg van Antwerpen naar de Zweedse ha ven Ustad. Ter hoogte van Katwijk gekomen brak de roerkoning, waarna de „Elisabeth" langzaam Noordwaarts stoomde. Gelukkig was het bladstil op zee, zodat het scheepje geen ernstig gevaar liep. De loodsschoener „Zee meeuw" is de „Elisabeth" tegemoet gevaren, heeft haar binnen het Mars diep geloodst en het laatste gedeelte van de reis naar de haven langszij ge nomen. De schade zal te Den Helder worden gerepareerd. De nacht van Eerste op Tweede Kerstdag verbleef de kustvaarder „Ca- pricornus", met een lading hout on derweg van Karlstadt naar Harlingen, in de Nieuwediepse haven. Het is morgen hoog water om 10.00 en 21.50 uur en laag water om 4.10 en 16.00 uur. HET WAS geen witte Kerst in Nieuwediep, maar niemand zal het hebben betreurd, dat de grauwe wolkenstoeten eens verstek lieten gaan en een heerlijk winter zonnetje onze kleine we reld bescheen. Nu was het te begrijpen, dat in oude tijden het Zonne- wendefeest in deze da gen werd gevierd. Over tuigend bewees het zon netje drie dagen achtei- een, hoezeer het van in vloed kan zijn op de sfeer van ons leven. Tal van Nieuwediepers hebben deze stad op 53 graden Noorderbreedte tijdens de Kerstdagen de rug toegewend. De fiet senstalling bij het station puilde uit van de gestal de karretjes, die boven dien gezelschap kregen van ettelijke (lege) kin derwagens. De eigenaren en eigenaressen van ai deze voertuigen zochten de Kerstvreugde en de Kerstvrede elders. Nog lang genoeg zouden zij de frisse Nieuwediepse zeewind kunnen inade men. Naar wij hopen, ko men zij vandaag of morgen verfrist en ver kwikt weer in ons mid den, om blijmoedig te vertellen van hun feeste lijke ervaringen tijdens de Kerstdagen en om te luisteren naar onze ver halen over de rustige Kerstviering in Nieuwe diep. Wat rustig is het deze dagen geweest. Tal van samenkomsten werden gehouden en ook de ker ken werden zoals al tijd met Kerstfeest drukker bezocht dan op de andere dagen de» jaars, maar het accent viel toch op het samen, zijn in de huiselijke sfee». Het was goed, daar een» ongestoord te vertoeven en te weten dat zoiets heerlijks zomaar drie hele dagen achter elkaar mocht duren. Zelfs de ijverigste werkezel heeft daaraan grote vreugde beleefd! Mogen wij allen in deze Kerstdagen ook iets heb ben begrepen van de diepere zin van het Kerstfeest, dat niet alleen maar is een festyn met Kerstbroden, mooi opge. tuigde boompjes en lief. lijke versjes door de radio! Misschien wordt het nieuwe jaar in Nieu wediep voor ons nog weer een klein tikkeltje gelukkiger dan het than» ten einde spoedende! De bewoners van het gemeentciyk Verpleeghuis aan de Duinweg hebben een reeks byzonder aangename avonden achter de rug, dank zü de spontane mede werking' van een aantal goedwillende stadgenoten, die op deze wijze wat feest vreugde hebben gebracht in de harten van de bejaarde bewoners van het tehuis, en allen die ermee annex zijn. teerden zij de bewoners op fruit. De feestelijkheden werden gisteravond be sloten met een samenzijn, waarin de bewoners konden genieten van Kerst verhalen en zang, hun geboden door mevr. HendriksGrotewal en enige andere dames en heren. KVH 1 6 5 0 1 10 146— 78 HAV 6 5 0 1 10 104— 76 WSOV 7 4 0 3 8 119—109 Or.-Blauw 4 2 0 2 4 93— 94 Adelborsten 5 2 0 3 4 91—rêO Helder 1 5 1 0 4 2 71— 84 Zeemacht 3 0 0 5 0 81—144 Heren. Klasse II: HRC 6 6 0 0 12 97—40 KVH 2 7 4 1 2 9 73—66 HCSC 6 2 1 3 5 6680 Helder 2 5 1 2 2 4 54—60 FAC 6 2 0 4 4 49—65 Op. Werken 6 1 0 5 2 44—72 De competitie zal op Donderdag- avond 11 Januari worden hervat. Reeds op Woensdagavond voor de Kerst vergastte het Helders Dameskoor o.l.v. de heer D. Ploeg de ouden van dagen op een keurig verzorgd zang programma. Op Zaterdagavond kwam het gezelschap „Het Centrum" met 'n vrolijke revue onder de titel „We gaan vooruit", o.m. met medewerking van de heren Fasol, Thijsen, Westernik en Van Zwanik. Een 'bijzonder geslaagd programma werd Zondagavond aangeboden door 't amusementsorkest van „Harmonie" on der leiding van de heer L. F. van Loo Jr. De wethouders Van Loo en Diesber- gen, enige bestuursleden van het Tehuis en nog een aantal genodigden konden zich ervan overtuigen, dat het sympa thieke orkestje ook naar het hart van de ouderen van dagen weet te musice ren. Verscheidene succesnummertjes van het ensemble werden met meesle pend élan gespeeld, met de dirigent als bekwaam solist. De stampvolle con versatiezaal van het tehuis was enige uren achtereen gevuld met welluiden de klanken, die een uitermate prettige stemming schiepen. Ter afwisseling zongen mevr. T. GroenKoster en de heer K. Wal enkele zeer verdienste lijke soli, met pianobegeleiding van mevr. H. van de WaterDrijver. Na mens allen sprak wethouder Diesber- gen een welgemeend dankwoord. Op Eerste Kerstdag kwam de Oranje- Harmoniekapel een paar nummertjes spelen, waarna de kinderen van de Huisduiner Zondagsschool een aantal Kerstliederen zongen. Bovendien trac- De burgemeester van Vlissingen, m», dr. B. Kolff, heeft in de raad medege. deeld, dat reeds eind Februari de luchtverdedigingskruiser „Jacob van Heemskerk" in Vlissingen wordt ver wacht met een bemanning van 20 of ficieren, 40 onderofficieren en 300 manschappen. De burgemeester voeg de hieraan nog toe, dat daarnaast de opleiding 500 a 600 personen zou om vatten. Mede in verband met deze vestiging heeft het gemeentebestuur contact met het ministerie van Marine opgenomen om gezamenlijk stappen bij het rruty- sterie van Wederopbouw en Volkshuis- vestig te ondernemen, teneinde een woningbouvolume ten behoeve van de betrokkenen te verkrijgen. De dames en heren aan de cassa, die sinds Zaterdagavond in de B.L.O.-school heeft gestaan, hebben geen ogenblik rust gehad. Dat was buitengewoon plezierig, want daarmee is tegelijk gezegd, dat de nationale tentoonstelling van sierduiven, kanaries etc. een verrassend grote belangstelling heeft getrokken. Het heeft voortdurend storm gelopen, waaruit wel kon worden opgemaakt, dat degenen die reeds geweest waren, de loftrompet over het geëxposeerde hadden gestoken, inktvis, die Het was allemaal ook zeer de moei te waard. Het eerst vroeg een uitge breide inzending van de aquarium vereniging „Rasbora" de aandacht. Deze afdeling was aanmerkelijk gro ter en zo mogelijk nog beter verzorgd dan verleden jaar. Het omvangrijke voorbereidende werk werd in deze beide lokalen wel bijzonder beloond. In het volgende lokaal was een fraaie en interessante stand van het Zoölogisch Station ingericht. In het midden had men een heuse vijver aangelegd, waarin goudvisjes speels ronddartelden. In verscheidene bak ken langs de wanden hadden allerlei zeedieren een plaatsje gevonden, wel ke men niet iedere dag tegenkomt, maar toch in het water om en nabij Nieuwediep worden aangetroffen. Een heel fraai exemplaar was een flinke Qradus heeft in pauze de Witte- bioscoop „Vulcano" ge zien. Een film van ene me neer Dietele. Het ging over een eiland, helemaal opgetrokken uit as en lava. Alles kaal en mistroostig maar juffrouwen! En die staan daar maar altijd op de postboot te wachten, om te kijken of er een man uit komt om mee te trouwen. Die man neemt zijn vrouw tje dan mee naar Napels of zo. Om gondeltje te varen. Als alle Vulcano-vrouwen wacht ook Marie op haar verloofde. Doch vergeefs. Wèl stapt op zekere dag een dame op hoge hakken op de wallekant. Zij heel Magdalena en moet zich in Napels niet al te best heb ben gedragen. Achttien jaar was ze weg. Ze komt terug, een zware koffer torsend. Maria ziet dat, helpt dragen en ontdekt, dat Magdalena haar zuster is. De beide dames beginnen na de kof fer ook alle moeilijkheden samen te torsen, en gaan voor elkaar door de lava om puimsteen te zoeken. Maria gooit nog een keer een har poen langs een zwaardvis heen. Uit zenuwachtigheid, maar de vrouwen uit het dorp wijten het aan Magda lena, die stiekem de geit van de buurvrouw zit te melken. En Gradus heeft meege leefd mèt die vrouwen, die geen Gradus hadden om op ze te passen. Hij heeft hen uit zijn stoeltje gadegesla gen. Want dat wilde hij eigenlijk nog even vertellen: de Witte heeft prachtig meubilair gekregen. Nu heeft Gradus nog maar één hartewens: dat men niet zo maar midden in een film pauze gaat houden. Vóór dat de hoofdfilm begint is een pauze veel leuker ZWAAN Joch even vertellen. Zoon tje van de heer Wijn ja zag vorige week op de Huis- duinerweg een zwaan wan delen. Zo'n giraffe in de hoenderwereld. Dat gebeurt niet alle dagen, want zwa nen vertoeven doorgaans in het water. Zwanen houden niet van wandelen. Even min als Gradus. Maar deze zwaan was kennelijk op weg naar de stad. Op zoek naar water, dat niet met ijs was bedekt. Dat zal hij intussen wel hebben gevon den, meent Gradus. eerste ^ls Gradus goed werd in gelicht. dan heeft de on langs opgerichte personeels vereniging van de Marine magazijnen Vrijdag zijn eerste jaarvergadering ge houden. Tijdens die verga dering werd de heer A. Vries met algemene stern- Weet U ons iets te vertellen U kunt Gradus bellen: 2-3-4-5 men benoemd tot opvolger van de heer Kleiburg. De heer Wries zal in het ver volg dus de voorzittersha mer hanteren. Hetgeen hem wel is toevertrouwd. Gradus zou de leden van „Marine- magazijnen" echter wel wil len aanraden, niet met de heer Vries in debat te gaan over „sprekende stenen" Misschien kent men het on derwerp. STAMTAFEL £en gezellige dikke n/an, die Gradus nog nooit eer der .aan de stamtafel had gezien, ging er prat op, dat hy het toppunt van hamste ren wist. En hij gaf grif toe, dat hij het niet zelf haa ontdekt. Het kwam over de lippen van een eenzaam matroos, die al enkele malen de route Koningstraat-Kei zerstraat had afgelegd. Doch hij ontmoette geen gezel schap, dat op zijn gezel schap was gesteld. En toen deze matroos tot overmaat van ramp een collega tegen het lijf liep, die aan elke arm een jongedame had, riep de matroos vertwijfeld uit: „Hé, hamsteraar!" goed gedoeld Qradus heeft in zijn leven al heel wat vergaderin gen, feestavonden, begrafe nissen en wedstrijden bijge woond. Dat brengt zijn werk zo mee. Een enkele maal wordt dan wel eens een rede uitgesproken ook. En soms zegt men zelfs wei eens een beetje onzin. Zo sprak eens een redenaar (niet in Den Helder) de vol gende (overigens goed be doelde) woorden: „Als ik een jonge kerel uit een café zie komen, dan draait mij het hart in de borst. En ik zou hem willen toeroe pen: „Jongeman, je bent op het verkeerde pad. Keer terug op je schreden, voor dat het te laat is". voorbij Qradus kan ook poëtisch zijn. Vooral na de Kerst dagen, als de eerste Kerst bomen al weer een plaatsje hebben gevonden op de vuilnisbelt. Als hij dat dan ziet, dap denkt hij: Wanneer zag ik voor het laatst een Kerstboom in een vuilnis bak? En het antwoord moet luiden: Verleden jaar Kerst mis. Want de jaren gaan snel. Maandag is het al weer 1 Januari. In 1951. Nu breekt voor de typistes de tijd weer aan, dat ze boven elke brief schrijven: zoveel Januari 11V50. En dan begin nen ze opnieuw. In 1952 gaat het net zo. Want een jaar gaat hard. drie DitmagX een plaatje van drie van de vijf „Morali's", het kranige acrobatengroepje, dat aan zo menige feest avond extra luister bijzet. De mannen van Nieuwediep kijken met bewonderende blikken naar mevrouw Heij- ligenberg (horizontaal) en gnuiven in stilte als zij be denken wat de gevolgen zijn, wanneer hun vrouw een dergelijk kunststukje zou den proberen. En de dames in Den Helder zien hun echt genoten al zo'n krachttoer verrichten als de heer Hei ligenberg. „Mijn man zit liever achter de kachel", werd langzamerhand een spreektvoord. GRADUS een. paar dagen geleden nog in het Noordzeewater op jacht was. Nu zat het dier, zwoegend met zijn ademhalingsorganen, weggedoken in een hoekje, met ettelijke zuignap pen vastgekleefd aan het glas van de bak. Zijn tentakels zaten in keurige kronkels tegen het wonderlijk ge vormde lichaam aangevouwd. Op dezelfde etage was een vriende lijke inzending van de kanariefokkers- groep „De Kamerzanger" te bewonde ren. Maar de hoofdschotel vormden toch de ruim tweehonderd excellent* duiven, die door fokkers uit het ge hele land waren ingezonden. Het „neusje van de zalm", om deze mank* vergelijking eens ten aanzien vandit gevogelte te gebruiken, was hierby vertegenwoordigd. Al deze dieren, in een groot aantal rassen, soorten en variëteiten, wedijverden voor hun fok kers om voor één of meer der vele prijzen in aanmerking te komen. Op de keurmeesters, de heren C. S. Th. van Gink, J. van Tingen en N. J. Baars, rustte geen gemakkelijke taak, maar zij hebben zich hiervan naar eer en j geweten gekweten. Een vijf en twin tigtal vogels mocht voor het praedi- caat ZZG in aanmerking komen. Een ereprijs voor het hoogste aan tal punten, verzameld met één kleur, viel te beurt aan onze stadgenoot, de heer J van der Veen. Het hoogste aan tal punten der gehele tentoonstelling werd bijeengebracht door mevr. G. Mostaard-Ojevaar te Amsterdam. Op haar volgde de heer Jac. Sulter uit Winschoten. De heer Van der Veen kwam voorts in aanmerking voor de ereprijs, die was uitgeloofd voor de fraaiste collectie Raadsheren. Zijn clubgenoot, de heer W. F. Langerak, had de fraaiste collectie Modena's in gezonden. Voor het hoogste aantal punten in de afdeling postduiven ont ving de heer J. Riemers te Den Helder een ereprijs. Zaterdagavond om half acht vond in aanwezigheid van verscheidene geno digden de officiële opening van de tentoonstelling plaats. Een inleidend woord werd gesproken door de voor zitter van het tentoonstellingsbestuur, de heer T. Borgerding, die in het bij zonder de leden van het ere-comité, die vrijwel alle aanwezig waren, ver welkomde. De heer Borgerding be- ^ankte a' dogenen, die door hun toe wijding en ijver voor een spoedige en geslaagde inrichting van de expositie hadden gezorgd. Hij was vooral dank baar voor de buitengewone medewer king van „Rasbora" en het Zoölogisch Station. De officiële opening werd verricht door burgemeester mr. G. D. Rehorst, die zijn grote waardering uitsprak voor hetgeen de organiserende verenigin gen (de kleindiersportvereniging „Den Helder en Omstreken" en „Rasbora' tot stand hadden gebracht. Zij beoefe nen een liefhebberij, die wel zeer nut tig is, omdat zij de belangstelling voor de natuur verlevendigt en verdiept en bovendien een aangename sfeer schept in de woning. Met een hartelijke wens voor het welslagen van de tentoonstel- lng eindigde de burgemeester zijn toe spraak. Nadat nog de heren Toes en Kristen- sen hun gelukwensen hadden uitge" sproken, werd de erewijn rondge- ïend. De genodigden werden toen in de gelegenheid gesteld, een voorstel ling bij te wonen van de prachtig® kleurenfilm over het Groot Barrière Rif,

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4