De bevolking begroet ons hartelijk EEM 2E ROEF 1 NATIONALE 1 J1MMY BROWN ALS BOKSER I DAGE Wat doen we in de kou Dreigende staking in W.-Duitsland Avifauna werd een grandioos succes Met het Korea-detachement naar het Noorden (2) Pietere jongens en welkome kappers Dat deze jochies van twaalf, dertien jaar niet van gisteren zijn, moge blijken uit het volgende voorval. Op één der soldatenkamers vertelde men een van hen, dat Nederland een groot land was, in vergelijking met Korea. (Een en ander natuurlijk met behulp van gebaren). Op het strijdtoneel Duitse arbeiders willen medezeggenschap Conferentie op het hoogste niveau HET KAN VRIEZEN EN HET KAN DOOIEN Broekman won in zijn geboorteplaats HET WEEKBLAD „SPORT" VERLOOR KORT GEDING Groeneveld weigerde een prof-aanbod Luc van Dam candidaat voor titelgevecht De ticeede grote stap vooruit Hulp bjj Ziekenhuis- en Sanatoriumkosten J LEVENSVERZEKERING-BANK N.V. ROTTERDAM 1 De grootste in Nederland xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx „De Keukenhof" te Lisse dit jaar weer open Het Radioprogramma VRIJDAG 5 JANUARI 1951 (Bijzondere correspondentie) r>' zo zitten we dan met ons detachement In Suwon, wat Noordelijker. wat kouder, wat eenzamer en wat minder bedeeld dan in Taegu, waar, in de on middellijke nabijheid van de Amerikanen met hun behulpzame hand, men nogal eens bijsprong als er iets mis dreigde te gaan. Suwon heeft ons hartelijk ver welkomd, toen we zingende door de straten marcheerden. De bevolking is dol op militairen voor zover ze tenminste Engels spreken en Amerikaans van uiter lijk zijn en dat zijn wij ten slotte. Wat een communistische bezetting betekent, heeft men hier aan den lijve ondervonden in de voorafgaande maanden. Bij het binnentrekken der communisten werden er ongeveer drieduizend inwoners merendeels Christenen vermoord, waaronder talrijke geestelijken Suwon is wel de kapper, waar men op wonderlijke wijze in een eigenlijk niet helemaal hygiënische omgeving ge „bee- bobbed" kan worden. Men knipt er uw haren, ontdoet u van uw baard, wast u het hoofd met ijskoud water, alles voor slechts 400 won, overeenkomende met vier Nederlandse dubbeltjes. Dat men daarbij 'n door enkele tien tallen voorgangers gedragen doek in de hals gestopt krijgt, dat het scheerwater niet schoon is en dat de kapper zijn kwast aan de kachelpijp warm strijkt is iets, waaraan ge even moet wennen natuurlijk. Ook het lange wachten te midden van een tiental Koreanen, die, YT/AS de ontvangst dus warm, voor de rest moet gezegd worden, dat het de eerste dagen behoorlijk koud was. Even vóór onze aankomst had het ge sneeuwd en de eerste dagen vroor het vrij sterk, zodat de kreet „Een konink rijk voor een kachel" niet van de lucht was. Handige knutselaars hebben er één van een ijzeren vat gefabriceerd, want hoe raar het ook mag klinken, m dit momenteel zo koude land; men hééft vrijwel geen kachels, tenminste niet in de vorm zoals wij die kennen. Het vuur wordt hier buitenshuis, on der tegen de muur in een soort gemet selde holte, gestookt en de vloeren van de woonhuizen zijn van een soort leem- metselwerk, zodat de warmte, onder die vloer verspreid zich meedeelt aan de vertrekken, die overigens maar heel klein zijn. De schoorsteen van het „bui tenshuisfornuis" komt dus uit de grond en loopt schuin omhoog langs de dak rand. Brandstof naast de deur. 1/OST het alzo nogal wat moeite om een „Nederlandse" kachel te krij gen, ook de brandstofvoorziening baart ernstige zorg. Kolen zijn zo goed als niet te krijgen, zodat onze „house-boys" links en rechts om het huis aan het hakken zijn geslagen, wat weer tot ge volg heeft, dat die omgeving steeds „kaler" wordt.... Men kan geen kist of doos ergens twee minuten onbe heerd laten staan, want ge vindt slechts de brokstukken ervan, keurig bij een kachel opgestapeld, terug! Over die „house-boys" wil ik u ook nog even wat vertellen. Het gebouw, waarin we hier zitten, is een soort mid delbare school geweest, en een groot gedeelte van het personeel, dat zich in drommen kwam melden, bestaat uit vroegere leerlingen van die school. Met •en geweldig enthousiasme hebben ze zich op hun taak geworpen: iets voor de troepen van de United Nations te doen. Sommige hakken hout van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, ze wassen onze etenspannetjes of helpen in de keuken; ze maken 's morgens vóór dag en dauw de kachel aan, kort om, doen tal van kleine karweitjes. De meesten willen er niet voor betaald worden en krijgen ze toch van deze en gene wat in de handen gestopt, dan kan men er van overtuigd zijn, dat de bewuste „boy" de volgende dag met een grote schaal appels aan komt dra gen Pienter. Prompt ijlde de house-boy weg en kwam terug met een oude atlas, waar op enkele blinde kaarten van Europa en Azie. Hij wees zonder dralen Ne> derland aan, vertelde dat Amsterdam de hoofdstad was om er in één adem aan toe te voegen, dat ook Indonesië eens Nederlands gebied was geweest en dat nu nog slechts West-Indie over was. En passant zocht lijj Suriname even op en wees zonder aarzelen Para maribo aan. U had de gezichten eens moeten zien van onze soldaten, waar van sommigen eerlijk gezegd wel van Suriname hadden gehoord, maar toch maar niet zo één-twee-drie op de naam „Paramaribo" konden komen! Ik behoef u zeker niet te vertellen, dat Suwon met meer dan driedui zend slachtoffers niet bepaald com munistisch gezind is. Het valt trouwens op, dat men in deze plaats veel Chris tenen aantreft, want er zijn twee vrij nieuwe kerken, een Protestantse en een Katholieke. Slechts enkele geestelijken hebben hun leven kunnen redden door tijdig te vluchten. Prettige verhouding. jyjAAR niet alleen om deze redenen is de verhouding met de bevolking van dit stadje erg prettig. Onze man nen voor een groot gedeelte „oud gedienden uit de Oost" hebben de tact met inheemsen om te gaan en al vormt zoals gezegd de taal hier nog *1 een beletsel, met gebaren, met aan wijzingen, ja zelfs met de eerste moei lijke Koreaanse woorden komen we toch al een heel eind. Een van de drukste „zaken" hier in IIIIIIIIIIIillllllM \J ANDAAG publiceren wij een tweede artikel, waarin een van de Nederlandse mi litairen, die thans op Korea met hun geallieerde vrienden de sterk druk van het mas sale Chinese leger pogen te weerstaan, vertelt van de er varingen, die onze soldaten in het Verre Oosten hebben opgedaan. Het is van de hand van de reserve eerste luite nant W. W. Dussel, corres pondent van het Nederlandse detachement Verenigde Na- g ties. Morgen zal hij in een m derde artikel zijn verhaal H vervolgen. alhoewel vriendelijk lachend, toch al tijd een typische knoflooklucht bij zich dragen, is iets nieuws. Maar alles went, zeker in dit Neder landse detachement, dat tot leuze heeft; „Alles is gewoon, behalve het alle daagse". een Steek eens naast Uw gewone sigaret Boston op en U zult constateren: BOSTON,de ideale combinatie van rijke Virginia-smaak en perfecte mildheid. Het bestaan van millioenen Duitse arbeiders wordt bedreigd door het be sluit van de vakvereniging der metaal werkers om medezeggenschap der ar beiders af te dwingen door staking, al dus schrijft de voorzitter van het West- duitse Verbond van werkgevers, Dr. Fritz Berg, heden aan kanselier Ade- nauer. De sedert jaren in West-Duitsland gevoerde strijd om het recht van mede zeggenschap der arbeiders in de bedrij ven schijnt thans in een beslissend sta dium te zijn gekomen. In Bonn wordt verwacht, dat de regering en de vak bonden tot een laatste overleg op het hoogste niveau zullen besluiten en dat Adenauer de president der Federatie van Vakverenigingen, Dr. Boekckler, zal uitnodigen tot een half Januari te houden enferentie. Wanneer de nieuwe conferentie zal tot stand komen, zal deze staan onder de druk van het besluit der metaalwer kers, op 1 Februari een staking te be ginnen. Deze vakvereniging omvat een luist bij die telkens optredende tempe ratuurswisselingen herinneren Uw gevoelige spieren en gewrichten U eraan dat Uw als het ware sluimerende rheumatiek en len denpijn op onvetwachte ogenblikken in alle hevigheid weer komen opdagen. Wrijf Uw pijnen weg, Uw spieten weei soepel en Uw gewrichten weer lenig met de beroemde Akker's Kloosterbaisem, waarvan al drie geslachten zeggen: .Geen goud zo goed". half millioen arbeiders der metaalin dustrie. Men houdt te Bonn voorts re kening met de waarschijnlijkheid, dat het voorbeeld der metaalwerkers ge volgd zal worden door de vakvereniging der mijnwerkers, die in Bochum is bij eengekomen om de datum te bepalen van een referendum onder de mijnwer kers over de vraag, of zij principieel tot staking bereid zijn om recht af te dwingen .Het vakverbond der mijnwer kers omvat meer dan negentig procent van alle Westduitse mijnwerkers. Donderdag werden door de ijsclub „Hard-gaat-ie" te de Lier nationale langebaan wedstrijden gehouden, welke niet bepaald begunstigd werden door goede weer- en ijsomstandigheden. De temperatuur was voortdurend om het vriespunt, af en toe sneeuwde het licht, daarna viel er weer regen en ten slotte werden sneeuw en regen af gewisseld door hagelkorrels. Het ijs van de baan te De Lier, dat Woensdag middag nog in uitstekende conditie ver keerde en uitnemend geschikt was voor een recordpoging van Broekman op de 3000 meter, was Donderdagmorgen verre van gunstig om snelle tijden te kunnen noteren. Zoals was te verwachten won Broek man alle twee de afstanden. Voor de 500 meter had hij 49.3 sec. nodig, gevolgd door De Graaff met 50.3 sec. Óp de 3000 meter was het verschil groter. Voor Broekman wezen de chronometers 5 min. 45.8 sec. aan en de Graagf kwam in 6 min. 13 sec. binnen. Het weekblad „Sportwereld" heeft het kort geding tegen het weekblad Sport" inzake publicaties van laatst genoemd blad over „Koning Voetbal" gewonnen. De president van de Am sterdamse Arrondissementsrechtbank overwoog, dat de „Sportwereld", die het blad „Koning Voetbal" had over genomen, nadat daar knoeierijen aan het licht waren gekomen, met deze fraude zelf niets te makén heeft ge had. In de artikelen, die in „Sport" over deze kwestie waren gepubli ceerd, is de affaire niet juist weerge geven. Het weekblad „Sport" zal zich in de toekomst moeten onthouden van het opnemen van onjuiste artikelen over „Koning Voetbal" en zal bij iedere verdere overtreding aan de „Sportwereld" een dwangsom van f 1000 moeten betalen. Voorts werd „Sport veroordeeld in de kosten van het geding, welke geschat worden op f 80.—. Piet Groeneveld, de linksbuiten van de eerste klasser Haarlem, is dezer da gen benaderd door twee vertegenwoor digers van een Zuid-Italiaanse prof club. Ze boden Groeneveld aan met hen naar Italië te reizen voor het spe len van een proefwedstrijd, waarna de club, waarvan de naam niet werd ge noemd, hem een definitief aanbod zou doen. Groeneveld, die bij de Rijkswaterstaat te Haarlem werkzaam is, heeft 't voor stel een dag in beraad gehouden, doch Donderdagmiddag heeft hij het besluit genomen Haarlem niet te verlaten. De Europeaan Boxing Union zal bin nenkort de bokser aanwijzen, die tegen de Engelsman Randolph Turpin zal uit komen in een gevecht om de Europese middengewichttitel. Naar wij vernemen is Luc van Dam door de Nederlandse Boksbond als candidaat voor deze wed strijd bij de E.B.U. voorgedragen. Onze eerste grote stap het periodiek genees kundig onderzoek kent U reeds; nu komt H onze tweede grote stap! De verzekeringen met overlijdensrisico, die thans worden geslóten, geven recht op een rente loze lening (tot het bedrag van maximaal de premievrije poliswaarde!) niet alleen voor ope ratiekosten. doch. nu ook voor de onkosten voortvloeiende uit opneming in een ziekenhuis of sanatorium, noodzakelijk ter observatie of behandeling van interne ziekten. Vraagt onze brochure waarin onze stappen uitvoerig worden toegelicht. Jb. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrr A, rrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrr BFl rrrrrrrrrrr Millioen bezoekers Sedert op 18 Mei van het vorige jaar het vogelpark „Avifauna" in Alphen aan de Rijn zijn poorten opende, zijn bijna een milloen bezoekers uit binnen- en buitenland de hekken gepasseerd. In de gemeentekas van Alphen aan de Rijn vloeide 98.000 gulden aan ver makelijkheidsbelasting; de middenstand vergrootte zijn omzet met twee ton, 200 inwoners vonden in het park een werkkring en twee busdiensten wer den bloeiende lijnen, doordat zij teza men 400.000 bezoekers vervoerden. „Avifauna" heeft na Nieuwjaarsdag zijn poorten gesloten. Er wordt thans hard gewerkt aan de uitbreiding van het park. Het café-restaurant, dat vol gens de directeur, de heer Van den Brink, de grootste omzet heeft van alle café-restaurants in Europa, zal worden vergroot. Ook het parkeerterein, waar op het vorige jaar slechts de helft van de honderdduizend auto's van bezoe kers een plaats kon vinden, zal wor den uitgebreid. „Avifauna" zal op Paaszaterdag 24 Maart, weer opengaan. Dat er dan weer op vele bezoekers wordt gerekend blijkt o. m. uit het feit, dat er een da gelijkse busdienst tussen Brussel en „Avifauna" en Gent en .Avifauna" ge opend zal worden. 39. Pat Poot had niet eens meer de tijd nog eenmaal met zijn ogen te knip peren. Jimmy sloeg hem met zijn lin kervuist ongeveer twee meter de lucht in, zoals een tennisspeler die begint te serveren de bal de lucht in werpt en met zijn rechtervuist gaf hij Pat Poot daarna zo'n vreselijke oplawaai, dat deze de volgende seconde op het trot toir buiten het oefenlokaal naar adem lag te snakken. Hij had hem dwars door een eikenhouten deur van 5 centi meter dikte geslagen. „Water, schenk me een glas water in", kermde meneer Goochem die het laatste deel van de knokpartij zittende op de vloer had aanschouwd en die niet meer wist of hij zijn ogen moest geloven. „J-j-j-jim- my", stamelde hij, „d-d-dit was v-v- volmaakt. Waarom in hemelsnaam heb je je in het begin zo laten aftuigen door dat nietswaardige ventje?" Nu was het echter de beurt van Jimmy om verbaasd te kijken. „En u hebt me uit drukkelijk verboden een poot uit te steken. Ik moest alleen maar aan m'n dekking denken." XXXXXXXXX> X DOOR LOULA G. KRO MAN X (86) Zij protesteerde hartstochtelijk. Wat hij was, had hij aan zichzelf te danken. Hij had niets gemeen met zijn eigen familie. Zij herinnerde hem er aan hoe ze hem als kind hadden behandeld en hun grove onbegrip, toen zij en Harlan hen hadden bezocht. „Ze zouden alles in je kapot maken" zei ze. „Zij kleineren, vernederen en ver stikken je. Ze hebben geen waardering voor jou, of voor iets wat je doet. Als je wilt, zullen we teruggaan voor een be zoek, en dan kan jezelf zien, dat het waar is, wat ik zeg". Hij ging niet terug voor 'n bezoek. Er was een boerderij te koop, vlak bij het ouderlijk huis. Hij zou deze kopen en daar gaan wonen. Hij wou op het land werken, en hij wou schrijven. Allison luisterde naar hem met toe nemende afkeer en verbijstering. Terug keren naar Nebraska, naar een boerderij dichtbij zijn fanatieke vader, naar die (ingezonden Mededeling) 1 *eiige, zwijgende moeder, aaar die Als uw maag in lichtelaaie staat - o( brandend zuur U naar de keel stijgt dan brengen een paar Renntes tabletten adetyk uitkomst. Geen wonder, dat tien- '"jenden verbruikers in aile beschaaide "den van de wereld zweren bij dit pret- m'ddel. Renntes zijn nog smakelijk en simpel om in te nemen. Gewoon aar laten smelten op de tong. zonder a er o{ wat ook. Nu zijn de Rennles ook n voor één verpakt, om de mensen te ttenever,, die zo grdag aUyd Rennies by steken om altijd én overal gewapend hr-, j tcgen de verschrikkingen van orandencl maagzuur. Rennies zijn ver- rlJgba»r bij alle Apothekers en Drogisten broers en zusters met hun ruwe, boerse manieren. Dat wilde ze niet. „Als je zo blind en gek wilt zijn", schreeuwde zij woedend, „ga dan. Maar dan zal je alleen gaan. Ik denk er niet aan, je bij zo iets krankzinnigs te vol gen". Dat was drie maanden geleden. Harlan woonde nu op zijn boerderij. Allison, in het huis in Beverly Hills, voelde iedere dag opnieuw de bitterheid van hun scheiding. De kranten hadden ruchtbaar heid gegeven aan hun geschil. Juffrouw Laura had de details gelezen in de „Sun- day Star", evenals de onuitstaanbare Ez Dowlin. Daar bekommerde Allison zich niet om, maar zij vond het ellendig als haar grootvader het zich zou aantrekken. Nu zij hier in deze kamer zat, waar zij als meisje zo dikwijls was geweest, troostte het haar te hebben gehoord, dat hij deze geschiedenis niet zwaar had op genomen. Met de gedachte hieraan zou zij misschien een beslissing kunnen nemen wat betreft de brief. Hij droeg het postsempel van Nebras ka, en hij was van Harlan. Hij luidde: „Je had gelijk. AJles Is zoals je zegt, en zelfs nog erger. Maar het schrijven gaat goed. Wil je hier bij me komen?" Niets meer. Zo was Harlan. In zijn brieven, zelfs In zijn gesprekken met haar, miste hij alle welbespraaktheid. Sinds Harlan haar had verlaten, drie maanden geleden, was dit het eerste woord, dat zij van hem ontving. Zijn stilzwijgendheid was inderdaad zo hard nekkig geweest, dat zij eerst had gedacht dat zijn brief iets te maken had met de echtscheiding, die volgens de lopende geruchten aanstaande was, ofschoon geen van beiden er over had gesproken. Toen zij zag, dat hij zo nederig was geworden om haar te vragen bij haar te komen, be gon zij plotseling te bevèn, zoals zij die eerste dag had gebeefd, toen zij opkeek en hem voor haar bureau zag staan in het agentschap in New York. Het was zeker geen tekort aan liefde, dat haar van hem had verwijderd gehouden. Zij dacht over zijn verzoek na, diep en ernstig. Het ging er niet alleen om naar die Nebraska-boerderij te gaan, hoe moeilijk haar dat ook zou vallen. Ze be greep, dat Harlan zelf er waarschijnlijk na enige tijd genoeg van zou krijgen om daar te wonen en dan zou de moeilijk heid vanzelf worden opgelost. Zelfs als hij besloot er vandaan te gaan, zou dit dan niet het begin worden van een aan eenschakeling van ronddolingen, waarbij hij steeds iets najoeg wat hij niet kon vinden? Was zij daar flink genoeg voor? En als ze flink genoeg was, hield ze dan voldoende van hem? Ze wist het niet. Als zij vroeger een probleem had gehad, wat zij te zwaar vond om op te lossen, was zij naar Groot vader gegaan om er over te praten. Nu was Grootvader er niet meer, en was ze alleen. Ze was alleen en ze was een vol wassen vrouw. Ze moest zelf beden ken wat ze zou doen. HOOFDSTUK IV Virgie Meadors lag ontspannen en rustig te bed. Ze sliep niet, noch was ze helemaal wakker. Rond haar zweefden de prettige, bekende gelui den van de aanvang van een nieuwe dag Jim die de melkbussen van de tafel in de achterveranda nam; de kloeken, zacht klokkend en roepend; de harde klik van de kachelpijp, als een buurvrouw hem opende om iets op het vuur te gooien. Nog meer ge luiden hoorde ze, die haar bewuste wereld vulden, geluiden bekend en geliefd en troostend en geruststellend Ze was dwaas geweest, zwak en kinderachtig. Omdat Oude Dade Ken zie was gestorven, was ze bijna zelf doodgegaan en haar baby met haar Hij was haar geluk, had ze gedacht, en zonder hem zou ze niet verder kun nen. Zij haa op zwakke wijze toege geven aan al haar angsten angst voor pijn angst voor wat de mensen van haar zouden denken, angst voor armoede. Zij had overal angst voor ge had. (Wordt vervolgd) (Van onze Haagse redacteur) De bloemen- en plantententoonstelling „De Keukenhof" in Lisse zal ook dit voorjaar te bezichtigen zijn. Grote ge deelten van het wilde hakhout zijn hier en daar weggekapt om plaats te maken voor nieuwe tuinen. Ook zijn dit voorjaar „hoveniers-tui nen", zogenaamde stadstuinen aange legd, waarmee wordt aangetoond, wat men met bloembollen kan bereiken, als men de beschikking heeft over een niet al te grote tuin. Tevens is er thans een groot paviljoen van glas en staal ver rezen, waarin een binnententoonstellinf is aangelegd. ZATERDAG 6 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuw» en weerberichten. 9.12 Gram.muziek. (9.30- 9.35 Waterstanden). 10.00 Medische causeri», 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeider» in de continu-bedrijven. 11.30 Viool en piano. 12,00 Gram.muziek. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Piano-duo. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Gram.muziek. 14.50 Streekuitzending. 15.15 Banjo-ensemble. 15.45 „Van de wieg tot het graf". 16.00 Gram.- niuziek. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Kamerorkest en solisten. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws 18.15 „Hein Festijn". 18.20 Vara-varia. 18.25 Gram.muziek. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoek licht op de Westerse defensie". 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwedstrijd Noorwegeai-Ne- derland. 20.06 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Weense muziek. 21.45 Socia listisch commentaar. 22.00 Populair concert. 22.40 „Onder de pannen", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.30-24.00 Gram- muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en liturgi sche kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws 9-10 Hoogmis. 10.30 Philharmonisch Orkest en soliste. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram- platen. 12.00 Angelus. 12.03 Amusements orkest. (12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. i4.00 Pianospel. 14.20 Engelse les. 15.40 Fanfare orkest en Madrigaal koor. 15.20 Kroniek van lettoren en kunsten. 15.55 Amusemcnts-muziek. 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Filmmuziek. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Orgelspel. 18.48 Sport praatje; „Dit is leven", causerie en Voor de jeugd. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 Zang en orgel. 19.52 Journalistiek week overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaak wedstrijd Nederland—Noorwegen. 20.06 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram. muziek. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek een* op, heren!". 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 „Wat zou u doen?" 22.00 Amusements muziek. 22.30 Godsdienstig programma. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22- 24.00 Gram.muziek.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3