De vermindering van de loon- en inkomstenbelasting KONINGS CITY MAGAZIJN HET CENTRUM I •AFEBER 11 II Mlllll Een goed begin, is t halve werk. Meer belastingvrije inkomens en een lager tarief - Verlaging schoolgelden Rijke dokters en arme wijzen in het land van generaal Franco Stukken voor het Dilettantentoneel Van verwerving naar besteding van loon De zigeuner, die aan de lever werd geopereerd Staking legt het Finse spoorwegverkeer stil Kosmische stralen komen van de zon Drieduizend havenarbeiders hebben griep Drie K.P.-ers vrijgesproken Zuinigheid met industrie kolen is geboden Professor Cerretson maakt het goed Besommingen IJmuiden GROTE SNEEUWVAL IN OOSTENRIJK Nieuwe springschans in Garmisch Partenkirchen Zware straffen voor diefstal bij Stichting 1940-'45 Keus van het stuk is belangrijk Slakkenberg in Belgie richtte verwoestingen aan GROENTE- en FRUITCENTRALE Onze leveranciers stellen ons instaat U enige zeldzaam voordelige aanbiedingen te doen. Keizerstraat 71 UW ADVERTENTIE IN DIT BLAD TREFT DOEL VRIJDAG 5 JANUARI 1951 •TEGENOVER de op 1 Januari ingega- i ne huurverhoging staat één troost, is zij voor sommige groepen der be volking een schrale. Op dezelfde datum js namelijk ook in werking getreden de verlaging van de loon- en inkomsten belasting. Moeten wij dus wat dieper in de zak tasten dan tot dusver als de buisbaas aan de deur staat, de fiscus „eemt met een lager bedrag genoegen, als wij ons loon of salaris uitbetaald krijgen. De vermindering van de loon- en in komstenbelasting, die door de volksver tegenwoordiging als voorwaarde was gesteld voor de verhoging van de huis huren, is een onderdeel van een hele serie wijzigingen, die in een aantal be lastingen zijn aangebracht. Wij hebben al eens een overzicht gegeven van de nieuwe tarieven van de omzetbelasting, thans willen wij ons bepalen tot de ver anderingen, die de loon- en inkomsten belasting hebben ondergaan. Aan de wijzigingswetten lag ten grondslag de wenselijkheid de belasting druk te verschuiven van de verwerving van het inkomen naar het verbruik daarvan, dus van de belastingen, die op het verkrijgen van het inkomen druk ken dat zijn de loon- en de inkom stenbelasting naar de belastingen, die op het verbruik van de goederen ligt, derhalve naar de omzetbelasting. De algemene economische toestand van ons land maakte dit noodzakelijk. De eenvoudigste weg zou geweest zijn: verlaging van de loon- en inkom stenbelasting met een zeker percentage en de verhoging van de omzetbelas ting met een bepaald percentage. Doch dit zou onherroepelijk tot allerlei min der gewenste gevolgen en tot onbillijk heden geleid h'ebben. Vandaar, dat een vrij ingewikkeld systeem van verlagin gen en verhogingen gekozen is. De loon- en de inkomstenbelasting zijn vooral verlaagd voor de minder draag- krachtigen en de verhoging van de omzetbelasting geldt in de eerste plaats de goederen, die het karakter van weelde dragen, of althans niet strikt noodzakelijk zijn. Niet verhoogd is de omzetbelasting op de goederen, die tot de eerste levensbehoeften behoren; voor sommige daarvan is zij zelfs ver laagd. Dit alles verklaart, dat men niet kan zeggen, dat de loon- en inkomstenbe lasting eenvoudigweg met een vast percentage verminderd zijn. Wat is er dan mee gebeurd? Verbeteringen gen goed ding is, dat de inkomens, die van deze belasting zijn vrijgesteld, een sterke uitbreiding hebben onder gaan. Ongehuwden, die tot f 809 per jaar verdienden, behoefden vóór 1 Januari geen belasting te betalen Na 1 Januari is dit bedrag verhoogd tot f 1139. Voor gehuwden zonder kin deren begint de belastingheffing pas bij een jaarinkomen van f 1650. Tot dusver was dit f 1080. Een gehuwde belastingplichtige met twee voor af trek in aanmerking komende kinderen, die vóór 1 Januari belasting moest gaan betalen bij een inkomen van f 1620, valt thans pas in de belasting als hij een inkomen van f 2490 of meer geniet. En een gehuwde, die vijf kin deren te zijnen laste heeft, begint pas belasting te betalen bij een inkomen van f 4530 's jaars, in plaats van bij f?580 zoals tot dusver. Een tweede verbetering is, dat zij, die in elk geval belasting moeten be talen, aangeslagen worden volgens een lager tarief dan vóór 1 Januari. De verlaging is vooral belangrijk voor de lagere en de middelgrote inkomens. Het maximum van de verlaging wordt bereikt bij een jaarinkomen van f 15000. Bij dit inkomen bedraagt zij de verlaging dus voor gehuwden zonder kinderen f 600 en voor onge huwden f300 per jaar. Een derde voordeel levert de verho ging van de kinderaftrek op, doch deze verhoging is slechts bescheiden. Met enkele voorbeelden willen wij aangeven, hoe de situatie thans is. Wc kiezen daarvoor ongehuwden, gehuw den zonder kinderen, gehuwden met twee kinderen en gehuwden met vijf kinderen en inkomens van f 2400, f4200 en f9000. - oud -400,— ongehuwd f 339,- gehuwd f 198,- gehuwd en 2 k. f 80,- gehuwd en 5 k. vrij f 4200,— ongehuwd f 905,— gehuwd f 602,- g'ehuwd en 2 k. f 361,- gehuwd en 5 k. f 99,- f 9000,— ongehuwd gehuwd gehuwd en 2 k. gehuwd en 5 k. nieuw f 288,- f 121,- vrij vrij f 809,- f 448,- f 231,- vrij slag in de inkomstenbelasting, als hun inkomen meer dan f4000 per jaar be droeg, hoewel zij reeds loonbelasting hadden betaald. Deze aanvullende In komstenbelasting was doorgaans slechts een kleinigheid. De grens van f 4000 is met ingang van 1 Januari verhoogd tot f 5000, waardoor veel meer personen geen aanslag in de in komstenbelasting zullen ontvangen. De personen, wier loon tussen de f4000 en en f 5000 ligt, moeten er nu wel op be dacht zijn, dat zij, indien hun beroeps kosten en hun voor aftrek in aanmer king komende persoonlijke verplich tingen, zoals premiën voor lijfrente, te zamen meer dan f 100 bedragen, of in dien zij zogenaamde „buitengewone lasten", zoals kosten van ziekte, heb ben of recht hebben op kinderaftrek voor meerderjarige studerende kinde ren, tijdig een verzoek om verminde ring van loonbelasting tot de inspec- ttur van hun woonplaats richten. De verrekening is voortaan namelijk niet meer in de aanslag in de inkomsten belasting mogelijk. Schoolgeld Vermindering van belasting-druk zal ook ten goede komen aan de gezinnen met schoolgaande kinderen. Met in gang van het lopende schooljaar 1950- 1951 zullen de schoolgelden voor het lager-, middelbaar- en voorbereidend hoger onderwijst behalve voor de meest draagkrachtigen, in het algemeen gehalveerd worden. Indien merf kin deren uit één gezin een school bezoe ken, zal bovendien in bijzondere geval len een extra reductie op de schoolgel den worden ingevoerd. Een speciaal voordeel genieten zij, die schoolgeld betalen, dat geheven wordt op basis van het aan inkomsten belasting of loonbelasting verschuldig de bedrag. Doordat deze twee belas tingen dalen, verminderen namelijk automatisch ook de schoolgelden Iemand, die een inkomen heeft van f 6000 en vier kinderen van wie er twee op de middelbare school gaan, betaalde vóór 1 Januari f 132 school geld per jaar. Dit bedrag wordt... f19. De collegegelden van de universi teiten ten slotte zullen verminderd worden van f 325 tot f 200. f2954,- f2743,- f,2122,- f1759,- f 1720,- f1350,- f1156,- f 781,- Uit het bovenstaande overzichtje ka" te er met een van de genoemde be lagen afwijkend inkomen en met een ®n er aantal kinderen wel ongeveer agaan, wat de belastingverlaging voor bem betekent. Geen aanslag meer T nu toe ontvingen zij, die alleen 'f vrijwel alleen inkomsten genie- 611 11,4 ®én dienstbetrekking, een aan- (Van onze correspondent te Madrid) ALS men vroeger in Spanje van iemand wilde zeggen, dat hij het geld maar voor het opscheppen had, dan zei men: „Die verdient meer dan een Torero". Dat is nog steeds zo. Maar sinds de tijden zo ongezond zijn ge worden, zoals algemeen bekend is, pleegt men tegenwoordig te zeggen: „Hij verdient meer dan een chirurg". Geen wonder, zou men zeggen, want de Spanjaarden leven nog minder ge zond dan andere volkeren. Bj) een hoog alcoholgebruik, weinig sport, on regelmatige dagindeling, onmogelijke etenstijden, laat opstaan en nog later naar-bed-gaan, moeten de artsen wel veel werk nebben. Meestal hebben de genen onder hen, die naam gemaakt nebben, het ook wel tot een vorstelij ke levensstijl gebracht, met auto's, een villa in een park en uitgebreid perso neel, zoals de beroemde en nog jonge professor Zumel, die één van de be kendste chirurgen van het land is. Als men echter met doktoren over geld spreekt, dan hoort men de klacht, dat het hun niet half zo goed gaat als hun patiënten. Dit is natuurlijk het oude liedje, dat ook de beoefenaars van andere beroepen zo graag aanhef fen. Nieuw is echter wat de chirurg onlangs over zijn ervaringen met een Zigeuner wist te vertellen. De Zigeu ner had het aan zijn lever. De profes sor knapte hem met zijn mes weer op. Wat hun bankrekening betreft ple gen Spaanse Zigeuners, als ze geen Torero's zijn, zich niet met doktoren te kunnen meten. Wel echter, als het op listigheid en grappige onbeschaamd heid aankomt, op dit punt doen ze voor niemand onder. Zo ook die arme Zi geuner met zijn leverziekte, die door Zumel gratis was geopereerd. Na zijn genezing vertrok hij met duizend be dankjes, om na enige maanden terug te komen met de aankondiging: „Profes sor. we hebben nog een rekening te vereffenen". „Maar ik heb toch gezegd, dat u me niets schuldig bent". „Dat klopt", verzekerde de Zigeuner, maar u bent mij iets schuldig. Vroeger had ik geen geld om te eten. Maar omdat ik vóór uw operatie nooit trek had, gaf ik "er niet om. Sinds u mijn lever, of hoe dat ding heet. in orde ge bracht hebt, rammel ik iedere dag van de honger. Dat gaat zo niet langer; of u maakt me weer zoals vroeger, óf u geeft me het geld om elke dag te eten". Dit verhaal heeft het bijzondere kenmerk waar te zijn. Met een paar peseta's en enige goede adviezen, die Zumel de listige nakomeling der Pha- rao's gaf, kwam hij er nog goed van af, want de dankbare patiënt wilde 25.000 peseta's van hem hebben om een groentewinkel te beginnen. De onsterfelijken. Evenals de rijkdom van Torero's en doktoren spreekwoordelijk geworden is, geldt het tegengestelde voor de doorluchtigeg „Academices". Hun roem wordt maar karig gehonoreerd, hoewel de Academie een rijke instelling is. Een Spaans „onsterfelijke" heeft wel iswaar in zijn hoedanigheid van lid van de Academie bepaalde inkomsten, maar hij verdient minder dan een loopjongen. Hij heeft geen recht op een vast salaris, doch slechts op fittings- geld, dat alleen uitbetaald wordt voor vergaderingen, waaraan hij deelgeno men heeft. Zulke premies voor vlijt schijnen voor de schare der grijsbaar- dige, waardige Olympiërs niet over bodig te zijn, want van hun hooggeëer- d eklasse spijbelen ze niet minder graag dan hun kleinzonen van de la gere school Wie minder dan honderd keer deel genomen heeft aan de vergaderingen, die sinds generaties elke Donderdag door de Academie gehouden worden, ontvangt per keer 30 peseta's, wat overeenkomt met het „vorstelijke ho norarium" van ongeveer 3 gulden. Bij meer dan honderd vergaderingen be hoort men tot de bijzondere scholieren, die vier gulden krijgen. Wie meer dan 2000 vergaderingen bijgewoond heeft, krijgt zijn geld zelfs zonder dat hij zijn stoel bij de huiselijke haard behoeft te verlaten. Maar om het op 2000 punten te brengen, mag men 38 jaar lang geen enkele van de beroemde Donderdag vergaderingen gemist hebben en nooit ziek geweest zijn. Dat heeft tot nu toe alleen de inmiddels gestorven Don Ra- mon Campoamor gepresteerd, van wie boze tongen beweerden, dat hij na het bereiken van de 2000ste vergadering bijna nooit meer op de Academie te zien was. Toen was 40 peseta's ook nog wat waard. Natuurlijk zijn de „onster felijken" niet alleen op hun inkomsten van de Academie aangewezen. Een van hen is zelfs de Hertog van Alba, die zijn mede-Olympiërs wel niet in wijs heid, maar zeer zeker in legendarische rijkdom en nog meer in legendarische adeltrots overtreft. De vakbondleiders der Finse spoor arbeiders hebben tot een staking be sloten. Zij zal heden, middernacht, in gaan. De eisen tot loonsverhoging zijn niet ingewilligd. Hoewel het rijdende personeel niet bij de staking betrok ken is verwacht men, dat het spoor verkeer spoedig stfl liggen zal. Leden van een wetenschappelijke expeditie naar Noord-Canada zijn tot de conclusie gekomen, dat de zon de bron is van alle kosmische stralen, die de aarde bereiken. De gegevens wer den verkregen door middel van in strumenten; die in ballons tot een hoogte van 32 kilometer waren ge bracht. Het lossen van schepen in de haven van Liverpool wordt sterk vertraagd door de griepepidemie in Noord-Enge- land: 3.000 havenarbeiders te Liverpool hebben griep. Meer dan 12 schepen lig gen in de rivier de Mersey op een an kerplaats te wachten. De griepepide mie draagt echter geen ernstig karak ter en heeft nog geen mensenlevens geëist. De Krijgsraad te Arnhem heeft drie KP-ers, die in April 1945 vijf gevan gen genomen NSB-ers zouden hebben gefusilleerd in het staatsbos bij Stap horst, vrijgesproken. Tegen de com mandant was een half jaar gevangenis straf geëist, tegen de anderen twee maanden. De zaak tegen een vierde KP-er werd aangehouden, omdat hij niet aanwezig was. De minister van economische zaken wijst er op, dat de bestaande onzeker heid betreffende een voldoende en tijdige aanvoer van kolen uit het bui tenland het dringend noodzakelijk maakt, vooral bij het verbruik van industriekolen de grootst mogelijke zuinigheid in acht te nemen. Prof. dr. F. C. Gerretson, die dezer dagen te Amsterdam onder de motor wagen van een tram geraakte en in het Binnengasthuis werd opgenomen, maakt het naar omstandigheden zeer goed. De besommingen van Donderdag waren logger KW 84 2460; kotters BU 33 1570. TX 33 f 3600, IJM 229 f 1970, 11 f 2070. WIE 64 f 2920, 7 f 2670. Prijzen per kg: gr. tong I 2,70-2,40: grm. tong 2,06-1,95; kim. 'ong 1,91-1.68: kl. tong I 1,56-1,45; kl. tong II 1,25 —1,00; tarbot I 2,21—1.83. Per 50 kg: kl schol I 53; kl. schol II 42—13; schar 25.50- 10.50: bot 29—24: wijting 19—15,50. Per 125 kg: gr. kabeljauw 180162. De totale aanvoer bedroeg 620 kisten. Ongeveer 100.000 personen, die wo nen in de bergstreken van West-Ka- rinthie en Oost Tyrol, zijn door sneeuw van de buitenwereld afgeslo ten. Treinen moesten stoppen en zijn gedeeltelijk onder de sneeuw begraven, de wegen zijn onbegaanbaar en de telefoonverbindingen verbroken. Het voedsel wordt schaars in de geïsoleer de streken. Op de bergen ligt de sneeuw ongeveer zeven meter hoog, in de val leien ongeveer anderhalve meter. 7 'T" In Garmisch (Duitsland) werd dezer dagen de nieuwe „Olympia- schans", een 120 ton zware staal constructie, met een openingswed strijd in gebruik genomen. Acht- en-dertig van de beste ski-sprin gers uit verschilende landen namen aan de wedstrijd deel. De Haafse rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen vijf Amster dammers, die in Juli 1949 in het Leid- se kantoor der Stichting 19401945 een,;: bedrag van f 58000 hebben gesto len. Twee hunner werden tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld, een tot vier jaar, een tot een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk en de vijfde, een politieman met dertig dienstjaren, tot twee jaar gevangenis straf. De liefhebberij om lid te worden van een dilettanten-toneelvereniging, die de kunst van het toneelspelen voor het genoegen der leden beoefent, is in ons land en wel bijzonder in Noord-Hol land, zeer groot. Er schijnt van het toneel voor velen iets fascinerends uit te gaan. En die ambitie voor de plan ken is toe te juichen. Maar laat men vooral bedenken, dat het werkend lid worden van een am.-toneelvereniging verplichtingen oplegt. Men moet trach ten de mensen, voor wie men wil op treden, iets goeds te brengen, iets wat waard is gezien te worden. Toneelspe len, zij het dan ook door amateurs, stelt hoge eisen en velen gaan er wel wat gemakkelijk toe over om op de planken te treden. Algemene ontwik keling, enige kennis van vreemde talen, losheid van beweging, moeten in principe aanwezig zijn. Een goede leider, de regisseur, zal dit alles ver der kunnen ontwikkelen, maar hij kan niet uit niets beginnen. Gelukkig hebben wij meermalen kunnen constateren, dat er in tal van plaatsenvan ons land uitstekende dilettanten zijn. Maar die hebben er dan ook voor moeten werken. De bloei van een toneelvereniging hangt voor namelijk af van de leider, de regis seur en Van de ambitie van de leden, die er van doordrongen moeten zijn dat toneelspelen zeer moeilijk is, en verder van de bescheidenheid van de dame of heer, die als dilettant toneel wil spelen. Maar een tweede en wel zeer be langrijk punt is de „keuze van het stuk". En daarover wilden wij nog gaarne iets opmerken. Vroeger speelde men rijp en groen door elkaar. Nooit was een stuk te moeilijk. De zwaarste stukken werden door zwakke clubs gekozen, omdat er voor mej. A. of mijnheer B. zo'n mooie rol in was, of omdat de vereniging in C. of D. er ook zo'n succes mee had behaald. Maar dat komt nu gelukkig sporadisch voor. Regisseur en bestuur zullen eerst na het zorgvuldig lezen van stukken hun keus bepalen. Zij moeten dan de overtuiging hebben, dat zij de rollen in het stuk inderdaad goed of minstens behoorlijk kunnen bezetten. Maar juist om het stuk gaat het. Tegenwoordig zijn er uitgevers, die zich er toe bepalen, na zorgvuldige keuze uit de hun toegezonden ma nuscripten, een fonds samen te stellen van stukken voor het dilettanten toneel. Een van de grootste en be kendste uitgevers op dit gebied is de N.V. Vink's Uitgeversmaatschappij te Alkmaar. En men zou verwonderd staan als men kon zien hoevele aan vragen om stukken er elke dag uit alle delen van ons land binnenkomen. Men krijgt dan ook enig idéé vin het aantal verenigingen in Nederland, dat de toneelspelkunst als liefhebberij be oefent en dat geregeld voor de leden optreedt. Zo'n firma tracht natuurlijk steeds weer na nauwkeurige selectie, het beste voor de dilettanten te bren gen, dat er voor hen te krijgen is. Op enige nieuwe uitgaven vestigen wij gaarne de aandacht. En dan noe men wij allereerst het uitnemende stuk van Mr. J. H. Penning: „De Zon daar". Een mooi werk, dat slechts kor te tijd in ons land bij het beroeps toneel een groot succes heeft behaald door het prachtige spel van Cor van der Lugt Melsert in de titelrol. "Wat zou het in deze bezetting nog een bij val vinden! De vereniging, die het stuk in studie zou willen nemen, mag dit alleen doen als zij voor de titelrol een prima kracht bezit. Ook van de bekende schrijver R. Feenstra hebben bij Vink's Uitg Mij. diverse zeer aanbevelenswaardige stuk ken het licht gezien. Wij noe ^n slechts „Wiener Mélange", een spr' in drie bedrijven, dat zich afspeelt in -t pension van Madame Thérèse. Vele prachtige typen komen in dit stuk voor, rollen, die door iedere dilettant met genoegen zullen worden gesn°eld en bij goede vertolking zeker tot een succes zullen voeren. „Als de klok waarschuwt" van dezelfde auteur is evenals de klucht „Schandaal in de Groene Kakatoe" voor amateurs uit stekend te spelen. Verenigingen, die voor het momenteel populaire „Ambtenaar geef ons een huis" meer voelen, kunnen dit t^ans in druk krijgen. Ook het nieuwe detec tive-stuk „Chantage" van Jaap de Lan ge zal wel de aandacht trekken. Dit is slechts een kleine greep uit Vink's Toneelfonds. Onze amateur-toneelver enigingen kunnen er hun voordeel mee doen. G. De 60 meter hoge Slakkenberg in de buurt van Bergen (Belgie), die Woens dag in beweging is gekomen, heeft reds twaalf huizen van het dorpje Boussu vermorzeld, meer dan 100 ge zinnen uit hun woningen verdreven, de spoorlijn tussen Bergen en Quié- vrain aan de Franse grens geblokkeerd en een brug voor voetgangers ove- de spoorlijn bedolven. 3.000 mijnwerkers zijn thans tot werkloosheid gedoe d. Wij ruimen op! Ook U kunt profiteren van de vele koopjes die wij in onze opruiming brengen. Ziet de etalages, of beter nog, komt eens kijken I DONKER GRIJZE ANKLETS (korte h. sokken) 2.05 TRICOT GRIJZE OVERHEMDEN ƒ4.90 Ds. DIRECTOIRES rose m. 40 1.50 WOLLEN MEISJES DIRECTOIRES 212 j. v.a. ...f 2.95 INTERLOOK J. ONDERBROEKJES 4 j. 1.30, 12 j. 1.85 MEISJES ONDER JURKEN m. 90, zware kwal. 3.25 BADHANDDOEKEN pastelkleuren, kleine weeffouten 2.25 THEEDOEKEN zware kwal. 1.50 Zware graslinnen LAKENS, 150 breed 8.25 ZWARE ONGEBL. LAKENS 160 c.m. 8.30 GROENE RUITSTOF (rokstof) 140 breed 5.90 D. GRIJZE JAPON- STOF 130 br. 5.90 Stevige geplatt. DAMESKOUSEN 2.15 Zuiver wollen DAMES- VESTEN, d.bl., d.rood, grijs, rood 14.90 JASSCHORTEN 1. en k. mouw, v.a. f 6.95 BABYLUIER- BROEKJES 0.65 HEREN CAMISOLES 1.50 DONKERE WERK- HEMDEN 5.90 TEL. 2002 TEL. 2002 tegenover KONINGDWARSSTRAAT. PRACHT WITLOF kg20, 26, 30 4 GROTE CITROENEN 25 VERSE GEKOOKTE BIETEN p. kg25 2>/2 kg. UIEN of WORTELEN 25 18 SINAASAPPELEN 100 6, 5 of 4 kg. APPELEN 100 Verder de welbekende spotprijzen. PRIMA HAREN TANDENBORSTELS NU 35 ct. DUPONT NYLON HAARBORSTELS NU 39 ct. NYLON HAARBORSTELS HOUT NU 125 ct. NYLON HAARBORSTELS NYLON NU 225 ct. PARELCOLLIERS ENKEL NU 150—135 ct. WITTE KETTINGEN 30—35—65—90 en 95 ct. TEVENS VERKOPEN WIJ TEGEN STERK VERLAAGDE PRIJZEN BOODSCHAPTASSEN LEDER 1775 - 1875 - 2150 LINNEN TASSEN NU 595 - 695 - 1075 - 1175 PLASTIC HANDTASSEN 395 - - 445 - 450 - 495 595 ACTETASSEN 395 - 595 - 1175 - 1650 - 1750 - 2350 KINDERTASJES 115 - 160 - 250 - 295 - 350 PORTEMONNA1ES 200 - 250 - 300 - 330 - 895 Ook KAMMEN - HAARNETTEN - EAU DF COLOGNE - ZIJKAMMEN - CREME POEDER - ROUGE LIPPENSTIFT - OOR KNOPPEN - ARMBANDEN - BROCHES ec vele andere ARTIKELEN koopt U mooier, beter engoedkoper in het SPOORSTRAAT 22 Kinder ledikanten v.a. 26.— Ledikant MATRASSEN II0-55 v.a.l 3.50 boxèn met bodem v.a. 23.— Het huis voor de baby MELD JE DAAROM NU ALS LEERLING- NAAISTER OP DE ATELIERS VAN GEBR. MEIJER - RUYGHWEG 78. JE LEERT DAAR EEN GOED VAK EN GAAT TEGELIJK GELD VERDIENEN.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5