Stad en Omgeving Zestig jaar geleden voeren honderd zeerovers naar Den Helder Anna Paulowna zag toekomstige sportleiders Zomer 1950 voor vijftienduizend ss De - s Petten niet slecht; overnachtingen Texelaars deden overval op geborgen Elsiow Manmoedige Jutters sloegen aanval af DE TEXELAARS begonnen de lading te lossen en over te brengen in hun vissersvaartuigen. Zij moesten de werk zaamheden echter ontijdig staken door dat hun boten door het ijs bekneld dreigden te raken. De winter van '91 was zeer streng (er werden regelmatig wandelingen over het Wad en de Zui- Korporaal Frederix met militaire eer begraven MOOC-amusementsclub komt met „Roosje" op de planken Tussen Haaks en Kuitje Helderse kanarie werd in Leeuwarden kampioen Goed programma voor de binnensportavond Voortreffelijke sportavond in Veerbrug IN HET KORT V.U.-cursus „Inleiding tot de dramatische kunst" Drie attractie avonden in het CJMV-gebouw Van de groene tafel Urk Visbesommingen IJmuiden Vergadering V V V. werd goed bezocht Sportief Petten startte heel behoorlijk Texel QP 2 FEBRUARI 1891, precies zestig jaar geleden had er in Den Helder een fiks nachtelijk gevecht plaats. Ongeveer honderd Texelse „zeerovers" hadden zich met een invasie-vloot van acht schepen naar Den Helder begeven, waar zij probeerden zich meester te maken van de „Elstow". Dit omstreden Engelse stoomschip was enkele dagen tevoren op de Noorderhaaksgronden gestrand en naar Nieuwediep gebracht. UET reddingwerk had nogal de aan dacht getrokken. Een Amsterdamse dame zond de burgemeester van Den Helder, vol bewondering voor het werk der redders zeshonderd sigaren en vijf en twintig pond tabak om onder de bemanningen van de reddingboot en vlet te verdelen. De overval op het gestrande schip trok echter nog meer de aandacht. IN DE NACHT van 1 op 2 Februari voeren honderd zeerovers de haven van Texel uit. Ze dachten dat de „El stow" door de bergers der lading ver laten was en zjj het schip dus gemak kelijk in bezit konden nemen. Er was echter één man achtergebleven en deze heeft een paar bange uurtjes door gemaakt. Even na middernacht arriveerde de vloot en de piraten klommen uit hun vissersvaartuigen over op de „Elstow". De bewaker probeerde de indringers op kalme wijze aan het verstand te bren gen dat men een andermans eigendom heeft te ontzien en verzocht hen te vertrekken. Maar de Texelse zeerovers dreigden hem over boord te werpen en het duurde niet lang of er werden messen getrokken om de arme man rillingen van schrik en angst te be zorgen. Desondgnks probeerde de bewaker nog de aandacht van de mensen aan de wal te trekken, waartoe hij de nood- vuren trachtte te ontsteken. Men maakte hem echter de lantaarns af handig. Het 'is bracht uitkomst Op de Algemene Begraafplaats te Huisduinen werd gistermiddag om drie uur het stoffelijk overschot van de korporaal der mariniers J. M. H. Frederix, die Vrijdag op 43-jarige leeftijd overleed, met militaire eer aan de schoot der aarde toever trouwd. In de aula, waar behalve de familieleden vele belangstellenden waren samengekomen, richtte aller eerst de kapitein ter zee D. J. Kom mer, Commandant Maritieme Midde len, namens de bemanning van Hr. Ms. wachtschip Willemsoord een woord van deelneming en troost tot de nabestaanden. Namens het korps Mariniers sprak de majoor der ma riniers G. H. van der Spek, waarop de gereformeerde predikant ds. Ch. H. Swen een woord van geestelijke troost sprak. De administrateur der V.B.Z., majoor Braun, herdacht kor poraal Frederix als een trouw en toegewijd lid van de Vereniging van Beroepsschepelingen bij de Zeemacht, waarna een achttal korporaals der mariniers de baar naar buiten droe gen. De kist was gedekt met de drie kleur, waarop de pet en de onder scheidingen van de overledene waren neergelegd. Alvorens korporaal Fre derix naar zijn laatste rustplaats werd gebracht, loste een vuurpeloton een salvo. Aan de groeve, waar nog tweemaal een salvo werd afgevuurd, las ds. Swen de Twaalf Artikelen des Geloofs. waarna hij voorging in het „Onze Vader". Zoals men zich zal herinneren, heeft de Marine Onder-Officieren Club voor zijn leden, donateurs en begunstigers reeds enkele malen gezellige avonden georganiseerd. Thans is het evenwel zo ver, dat ook naar buiten zal wofden opgetreden. Op Woensdag 31 Januari en Donderdag 1 Februari zal de amuse mentsclub van MOOC in Casino een opvoering geven van de operette „Roos je" Zo mogelijk wordt deze operette op Vrijdag 9 Februari nogmaals ten to nele gebracht. Aan deze avonden wordt medewerking verleend door het amu sementsorkest van „Harmonie". Als gasten zullen de Serenata's optreden. Een balletgroep zal het geheel comple teren. Kaarten zijn op Maandag 29 Januari tussen 's avonds acht en tien uur in „Musis Sacrum" verkrijgbaar. Vermelden wij nog, dat de MOOC binnenkort het eigen tehuis, de boven zaal van het geheel gerestaureerde Al gemeen Militair Tehuis, zal openen. Het is morgen hoog water om 2.55 en 15.50 uur en laag water om 9.25 en 21.50 uur. De temperatuur van het zee water was 8,7 graden Celsius. derzee ondernomen) en een plotseling ingevallen dooi bracht het ijs bij Den Helder in beweging. De zeerovers brachten hun boten buiten het ijs en keerden pas enkele uren later schotsen springend naar de „Elstow" terug. Weer begaven ze zich aan boord. Van de andere zijde naderden echter Helderse vletterlieden (gecontracteerde bergers). Nauwelijks hadden de Texelse vis sers het lossen hervat of de Heldersen klommen aan boord. Er werden rake klappen uitgedeeld en na verbeten ach terhoede-gevechten sloegen ten slotte de piraten op de vlucht. Den Helder had de Texelse aanval afgeslagen. De politie heeft de rovers later duidelijk gemaakt dat de bewa ker toch gelijk had toen hij zei dat men andermans eigendommen heeft te ontzien. Onder de vele uitgezochte zang kanaries, kleurkanaries en postuur vogels die in het afgelopen weekend te Leeuwarden waren samengebracht, bevonden zich ook enkele exemplaren van onze stadgenoot, de heer G. G. Rosa, secretaris van de afdeling „Onze Kamerzanger" van de klein- diersportvereniging „Helder en Om streken". Er werd een tentoonstel ling annex kampioenswedstrijd ge houden door de Algemene Neder landse Bond voor Kanarieteelt en Vogelbescherming. De heer Rosa kwam daarin wel zeer eervol voor de dag, want hij behaalde met een brons groene kanarie het kampioenschap in de groep „Kleurvogels" (het punten- aantal bedroeg 91). Eveneens met 91 punten eindigde de heer Rosa als nummer twee in het algemeen klasse ment, en wel met een oranje kanarie. Hem vielen daardoor enkele belang rijke ereprijzen te beurt, o.a. een di ploma, dat tegenwoordig wordt toe gekend in de plaats van de gouden bondsmedaille. Sinds de oprichting van de Algemene Nederlandse Bond (in 1918) is het de eerste maal, dat èèn der drie kampioenschappen door een Helderse inzender werd behaald. De kweekprestaties van de heer Rosa komen derhalve voor een dubbele fe licitatie in aanmerking. Reeds eerder meldden wjj, dat de Helderse Sportraad op Donderdag 25 Januari in „Formosa" een zogenaamde binnensportavond organiseert. Het pro gramma voor deze avond ziet er als volgt uit: rhythmische dames-oefening, schermdemonstratie, demonstratie on gewapend gevecht, baloefening dames, tafeltennis, biljartdemonstratie, vrije oefening dames, boksdemonstratie, hoogbrug heren. Toegangsbewijzen zijn tegen betaling van een kwartje voor de verenigingen verkrijgbaar tijdens ae algemene vergadering van de Sport raad. die Vrijdagavond in „Musis Sa crum" wordt gehouden. De binnen sportavond zowel als de algemene ver gadering vangen om kwart over acht aan. Hedenavond wordt onder aus piciën van de Nationale Commissie voor Vluchtelingenhulp een verga dering ten raadhuize gehouden, met het doel een organisatie op te rich ten voor het verlenen van hulp aan vluchtelingenkinderen in Westduitse kampen. De heer J. W. van Vendeloo, leraar aan het gemeentelijk lyceum te Den Helder, lïbudt op de Vrijdagen 19 en 26 Januari een cursus voor de Volksuni versiteit onder de titel „Inleiding tot de dramatische kunst". De heer Van Ven deloo zal in deze cursus trachten het wezen van de dramatische kunst te be naderen. Voorts zal de techniek van het toneelwerk worden behandeld. Een en ander zal worden toegelicht met voor beelden uit oudere en nieuwere toneel literatuur. Het wil ons voorkomen, dat de voordrachten ook belangrijk zijn voor dilettant-tonelisten die wat meer willen weten van de kunst die zij be oefenen. De lezingen worden beide avonden gehouden in de Vakschool voor Meisjes en beginnen om acht uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij mej. Held, Singel 53, en 's avonds aan de zaal. Het C.J.M.V.-gebouw aan de Spoor straat wordt hoe langer hoe meer een centrum, waar verscheidene Hel derse jongelui graag een avond door brengen. De leiding doet haar uiter ste best, om het de jeugdige gasten zo gezellig mogelijk te maken. Nu worden (op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag a.s.) z.g. attractie-avonden georganiseerd, waar de bezoekers zich naar hartelust kunnen amuse ren met allerlei gezelschapsspelen. Ook wordt de gelegenheid geschapen om in een aardig „Chinees" theehuis iets te gebruiken. De initiatiefnemers zijn er zeker van, dat deze drie avonden de populariteit van de „jeugd-sociëteit" nog zullen verhogen. Op uitnodiging van verschillende Pol- derse verenigingen en in samenwerking met de Heer W. Leack, secretaris van het Centraal Instituut voor de opleiding van sportleiders, te Overveen, gaven diverse leerlingen en oud-leerlingen van dit instituut voor een vrij groot aantal belangstellenden blijk, dat zij de daar opgedane leerstof uitnemend on der de knie hadden. Duidelijkheids halve zij vermeld, dat de directie van deze instelling (een rijks-instituut) haar toestemming tot deze avond wel had verleend, doch op generlei wijze de verantwoordelijkheid hiervoor heeft gedragen. Men mag gerust zeggen, dat de directie van het Centraal Instituut geen spijt behoeft te hebben van de opzet van dit sportgebeuren, het geheel heeft ons kennis doen maken met de waarde van deze sportopleiding en heeft uit propagandistisch oogpunt vol komen aan haar doel beantwoord. De heer Leack opende de avond met een kort woord waarna vrijwel op tijd het tamelijk uitvoerig programma kon worden begonnen. Slechts een onder deel was van het programma geschrapt, namelijk, het tafelspringen. Met het oog op de examens voor dit onderdeel, had men besloten de leerlingen deze avond hiervan vrij te stellen. Achter eenvolgens konden de aanwezigen ge nieten van diverse verrichtingen op het gebied van grondgymnastiek, die onder leiding van de heer K. Boot, turnkampioen van Nederland, in vo gelvlucht werden behandeld. Een ande re groep van de medewerkers vertoon- HCSC 1 (dames) heeft dezer dagen met 54 gezegevierd over IVA 2. Deze vreemde uitslag werd mede verkregen doordat van beide teams één dame niet verscheen. Mej. Van de Weterink wist een punt te behalen door een overwinning op mej. Bruin. De IVA-dame verloor evenwel van mej. Oosterloo. Hetzelfde resultaat werd door mej. Valkhoff van IVA geboekt. Het dubbelspel leverde HCSC het winnende punt op. IVA 7 kwam nog uit tegen Ready 2 Onze stadgenoten wonnen deze ontmoe ting met 100. H. v. d. Put won al zijn partijen in twee games. K. Kossen en J. van Vuren hadden tegen Steman drie games nodig. Van der Put en Van Vu ren wonnen in twee games het dubbel spel. Wij ontvingen nog de volgende uitslagen: heren: DSS 1HCSC 1 82; IVA 7—Ready 2 10—0; TOS 1—De Mer- letten 2 10—0; Dito 4Disnie 3 37; Dito 1—DSS 2 9—1; Disnie 4—TOS 3 10—0; dames: HCSC 1—IVA 2 5—4; TOS 2—DSS 2 0—10; IOS 2—DITO 1 1—9. de de van oorsprong Japanse worstel- sport, jiu jitsu. Dit werd eveneens in korte trekken besproken, waaruit bleek dat deze sport gebaseerd is op anato mie. Aan paardspringen. schermen en boksen werd eveneens de nodige aan dacht besteed. Ook deze onderdelen werden op duidelijke wijze ontleed en daarna werden korte tijd de resultaten van deze sport-onderdelen aan de hand van demonstraties kenbaar gemaakt. Het werken aan de brug werd wel op bijzondere fraaie wijze uitgevoerd. Ten slotte kwam nog een demonstra tie van judo, een andere vorm van jiu jitsu, waarbij beide deelnemers tracht ten. zowel aan te véllen als te verde digen. Onze plaatsgenoot, de heer C. Kuijs. eveneens leerling van dit insti tuut, bleek ook de kunst reeds aardig meester, toen hij het moest opnemen tegen een oud-leerling, die thans zelf een oefenschool heeft. Als laatste deel van het programma kwam nog eenmaal de grondgymnastiek ploeg met een reeks acrobatische sprongen voor de dag. 't Was geen won der dat deze laatste oefening met een langdurig applaus werd beloond. Op vele manieren is de waarde van een intense sportbeoefening gebleken VISSERIJ WEER BEGONNg,, De visserij op snoekbaars is gonnen. Maandag reeds zijn versevï vaartuige vertrokken, maar doom 41 een smalle strook ijs zich voor d rtt bevindt, heeft geen der schepen h,Vek Urker visafslag kunnen lossen Die'."1 4' volge kan nog niets gezegd womI?"1*" de vangsten. v«a De besommingen van Dinsda* trawler IJM 32 f 16.800- logger. 2? 227 f 4060, KW 97 f 555. Kw Prijzen per kg.: heilbot 3.10—275 tong 2.65: grm. tong 2.26; kim. ton»1*?' —2.31; kl. tong I 2,11—2,04 kl t 1.92—1,84; tarbot I 2,08—1.94. g 8 Prijzen per 50 kg.: schartong 35. schol 53; kim. schol 68; kl. 1 5e'. schol II 45—28; schar 24,50; bot'311* grm. schelvis 82; kim. schelvis 7oJ« kl. schelvis I 66,50—62,50; kl. sehehri 4844; wijting 29-26; gr. gul 57-54* mid. gul 43—41.50; kl. gul 36—30 50. u haai 30; ham 57; lommen 39; kl. koglvj. Prijzen per 125 kg.: gr. kabeljauw Ka -146; gr. koolvis zw. 82-75; gr koclva wit 142; gr. leng 108—101. In totaal werden 530 kisten aan». voerd. m In café Vriesman is een algemene vergadering van de VVV' gehouden, welke door de leden behoorlijk werd bezocht. Van het bestuur waren secre taris en penningmeester wegens griep afwezig. Besloten werd een bestuurs voorstel tot royement van enkele leden uit te voeren. De betrokkenen zullen echter nog twee weken gelegenheid krijgen hun achterstallige contributie te betalen. De behandeling van het rapport van de commissie, welke de ervenwedstrijd organiseerde, maakte de tongen los Men bleek niet algemeen van mening, dat deze wedstrijd ook dit jaar moet plaatsvinden. Bij stemming echter won nen de voorstanders met een verschil van twee stemmen. Bij het punt „be stuursbeleid" vonden enkele leden, iat er in de dagbladen te weinig werd ge adverteerd. Meer gasten De voorzitter deelde nog mede, dat er in het afgelopen jaar ruim vijftien duizend overnachtingen van gasten zijn geweest tegen in 1949 ruim zevendui zend. Deze vooruitgang van ruim 110 pCt. was voor het grootste deel het ge volg van het gereed komen van een aantal nieuwe woningen. Zoals bijna overal elders waren ook in Petten de maanden Juli en Augustus het dru le ste, hoewel de gunstige gevolgen van het streven naar vacantiespreiding -vel merkbaar waren. De z.g. voor- en na tijd was beter dan vroeger het geval EERLIJK IJet kan vreemd gaan in de wereld. Maar ook goed. Dat bemerkte Gradus gisteren weer. Op een mo ment overigens, dat hij juist het tegendeel ver onderstel de. Hij hoorde het korte verhaal van een echtpaar met drie kinderen, dat in kopen deed. Het gezelschap je kwam in een stoffenzaak terecht, waar voor een flink bedrag werd besteed. Zeer tot genoegen van de hel pende winkeljuffrouw. Je bent ten slotte verkoopster of je bent het niet. Zo was een ieder in de winkel te vreden, toen de koop was gesloten. De winkeljuffrouw ging opgeruimd verder met haar werkzaamheden. Nog tevreden over haar klan ten. Maar na een half uur kwam de mevrouw terug Zij overhandigde de juf frouw achter de toonbank een tientje met de woor den: „V gaf ons tien gulden te veel terug". Maar het mooie van de hele zaak was, dat de dame zelf een flinke strop had ge leden. Haar man, die kellner is, gaf namelijk kort geleden één van zijn klanten twin tig gulden te veel terug. En die twintig gulden zijn ver dwenen. Wat was voor dit echtpaar dus eenvoudiger geweest, dat te zeggen: „Een ander niet eerlijk, dan wij zwaan is nog niet van de baan Leest u maar het volgende briefje, dat voor Gradus in de bus werd geschoven: „De dame. die zo belangstellend informeerde of er in Den Helder geen dierenbescher ming is, wilt u misschien wel mededelen, dat de poli tie na gehouden overleg met de afdeling Den Helder van de Ned. Vereniging tot be scherming van dieren de zwaan naar de Donkere Duinen heeft gebracht. Daar uit de vraag van deze dame blijkt, dat zij, hoewel die- renvriendin, nog geen lid is van bovengenoemde afde ling. wilt u stellig tevens wel mededelen, dat zij zich bij ondergetekende als lid kan opgeven. De contribu tie bedraagt slechts f 2.50 per jaar". Daar zit iets in, meent Gradus, Het adres van „on dergetekende" luidt: R. Duinker, Kerkgracht 12, Den Helder. TROEF Qradus zelf is geen kaart speler. Niettemin gelooft hij graag in klaverjassers. Wist u, dat in Den Helder ook wordt geklaverjast? Ja, in verenigingsverband nog wel. De club heet „Nooit gedacht" en speelt elke Don derdagavond in café Heb- bink in de Breewaterstraat. Het ledental van „Nooit ge dacht" is reeds de vijf en dertig gepasseerd. Had u dat gedacht? Het bestuur heeft nu selfs aansluiting krijgen bij de secretaris van de vereniging, de heer As sendorp, Visstraat 99. Aan Weet U ons iets te vertellen U kunt Gradus bellen: 2-3-4 5 de uitnodiging, eens een kijkje te komen nemen, zal Gradus bij gelegenheid graag gehoor geven. POST Qradus is altijd blij met post. Maar soms zijn er brieven bij, hoe geestig veelal ook, die voor kennis geving moeten worden aan genomen. Gradus zegt de heer J. C. G. dank voor zijn mededeling over de uitver koop. Hij zal begrijpen, dat wat hij zag (inderdaad sma keloos, hoewel stellig niet zo bedoeld) niet in de krant kan. Toch dank voor de belangstelling. Wat de post voor Hr. Ms. „Tjerk Hiddes" betreft, kan Gradus een briefschrijver (ster) vertellen, dat men zijn brieven moet richten aan (naam en rang) a.b. van Hr. Ms. „Tjerk Hiddes" p a Marine-postkantoor, Amsterdam-Schiphol. Han delt men aldus, dan komt het terecht, werd Gradus gegarandeerd. Een andere regeling (met tijd en ha ven) werd namelijk nog niet getroffen. Zo gauw mo gelijk posten dus. Op de tweede vraag (betreffende de bemanning) moet Gradus het antwoord schuldig blij ven. STAMTAFEL Qradus sprak van de week aan de stamtafel iemand, die het volgende verhaal deed. Hij had jaren geva ren. Veel gezien, veel be leefd. En veel gelachen. Neem dit: Hij moest, als commandant, op zekere dag een lezing houden. Hele maal niet t evreden over zijn kwaliteiten als vertel ler. besloot hij tijd te rek ken door aan hogerhand te laten vragen over welk on derwerp hij het moest heb ben. De marconist kwam in actie en vroeg-seinde, over welk onderwerp zijn com mandant moest spreken Daarop verliet hij zijn post. omdat zijn werktijd er voor deze dag op zat. Zo kon het gebeuren, dat de nieuwe marconist opving: „Wanneer vrede?". Deze, niet wetende wat hem nü overkwam, ant woordde op deze vraag: „Dat kan ik van hier uit ook niet bekijken". ZEEHOND J^evenslustig jongmens met frisse konen kwam Gra dus gauw vertellen, dat h(j zoeven een zeehond had ge zien. Hij was over de Dijk gekomen en toen merkte men het dier op. Ongeveer vijftig meter uit de wal. Een visserman, als zijnde iemand die het weten kan, verklaarde dat hij zo iets zeker in geen vijftien jaar had gezien, 't Is ook inder daad een zeldzaamheid. GRADUS leden (op 11 Januari 1947) op de Haak Jaflr we niet licht vergeten De sleenh, °P' zullen 1.-1 B n De 'Nepboten van Wijsmuller heb beestje goed. en wel 7" ouwe En hier-z<2 Top het JlZ™ T Nie™«di*P ^dd.n „Lilian" nog een pZ wekenThTi placht te zijn. Tot de gasten behoord.. verschillende buitenlander». De begroting werd, na op verschil lende punten te zijn toegelicht, aan vaard. Dit was eveneens het geval mst een namens de secretaris ingediend» motie, welke ten doel had te bevordr- ren. dat gegevens van de leden over verhuur e.d. terstond en volledig aan het secretariaat worden verstrekt. Da slechte busverbinding was het belang, rijkste punt, dat tijdens de rondvraag ter sprake kwam. Dit probleem werd van verschillende kanten bekeken, ter wijl de voorzitter beloofde, dat nog. maals alles in het werk zal worden g?. steld om hierin verbetering te krijgen, Na vele weken van gedwongen rujt is sportief Petten eindelijk weer inac- tie gekomen. Het sportterrein verkeer, de in uitstekende toestand (dat is trou wens steeds zo geweest, behoudens dan een vorst-Zondag), maar het wasgoed te merken, dat de lange rust en het gebrek aan training de prestaties druk ten. De dames openden de dag met een handbalontmoeting tegen N. Niedorpi. Tien minuten voor het einde stonden de gasten nog met 21 voor, doch iat was de Petten-dames te erg en vóór het eindsignaal klonk was de achter stand in een 32 zege omgezet. Petten 2 voetbalde tegen Kaagvogak 4 en zette de overwinningenreeks voort Ondanks het feit. dat de bezoek .-n vóór de rust weinig minder waren stond Petten toen toch reeds met 2-t voor. Na de pauze konden de blauw- hemden ondanks een overwicht niet tot doelpunten komen. De Kolhorner adspiranten toonden zich de meerderen van de Petten-jeugd, die met 1—2 aan het kortste eind trok. Overigen» wal deze nederlaag zeker niet oneervol. Hoewel Petten 1 op papier altham zeker van Rangers had moeten win nen, moest de thuisclub nog alle zei len bijzetten om een nederlaag te voor komen. Het was een behoorlijke wed strijd. welke in de beste verstandhou ding werd gespeeld. Vóór de rust gin! het spel gelijk op. De Adelborsten lie ten een kans om de leiding te nemen voorbij gaan toen zij een strafschop wegens hands misten. Het duurde tot een kwartier na de pauze voor Petten de leiding kon nemen. Bij een goede aanval kwam de bal hoog voor he Rangers-doel en De Graaf was er il! de kippen bij om met een formidabele kopbal te scoren. Na een half uur voer de Kossen met een harde schuiver voorsprong tot 2—0 op, doch daarn' kwamen de gasten door een grotertu houdingsvermogen sterk in de aam Het verbaasde dan ook niemand, 1 zij spoedig de stand op 2—1 brachte. Door een mooie kopbal werd het ze minuten vóór het einde 2—2 en m 1 ze stand kwam, ondanks de grote spanning, geen verandering meer. AANBESTEDING VAN EEN WOONHtfJ Drs. Faber uit Hilversum hield door middeling ven architect Boogaard te i ringerwerf aanbesteding van de boa een woonhuis aan de Pijpersdük ste Inschrijver» waren: voor timmerwerk fa. Voigt te Den Bu g 1 20.200: voor electra de fa. Agter ,jr. Burg voor f 618; voor centrale ming de fa. Agter en Schoo voor en voor loodgieterswerk de fa. voor 1 1920. AANVOEREN AAN VISAFSLAG OUDESCHILD w#rd In de week van 8 tot 14 Jan"3 aan de visafslag te OudeschiW (1j voerd: 1008 kg bot, 599 kg *3rna' se„,r, ke kabeljauw 11 kg rog. 12»t0„f "439 kg schol. 524 kg tarbot. 3305 174 kg wulken. 224 kg wijting. kreukels. 43 kg lever, 7 kg kom kg ham. UIT HET ZAKENLEVEN De Kamer van Koophandel e p j. ken te Alkmear heeft aan de (e pf Appelboom, kapper. Groeneolsa Burg vergunning verleend 'enen van een kleinhandel in bereide tabak BOERDERIJ TOEGEWEEf^-p^- De reed» geruime tijd In de fgon" nolder werkzame J R I-eber van ons eiland, heeft aldaar e«n rU toegewezen gekregen. bo" :rd«- MARKTHERICHT ffVO** - 1951 - A,n'u tol °EN BURG. 15 Jan 1951 werden 15 nuchtere kalve^n 1 koe 500 en 30 biggen van a n 38 tot I

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2