Mr. Stikker ontmoet weinig critiek lhermocêne Nederlander op zoek naar Stone Pleidooi voor Europese samenwerking GRIEP? Chefarine.4 doei wonderen. Twee vragen over Duitsers en Russen Buitenlandse Zaken in de Tweede Kamer Motie inzake het Spanje-beleid Chefarine4 «imiiMMiTOTrce Hurkos heeft goede Schoenen nog duurder C Pim, Pam en Pom aan zee staat van dienst Bij Griep en Kou helpt DAM PO trouw Donn er ver liest weer in Hoogoventournooi Drie man aan de kop Krimpen van pijn JIMMY BROWN ALS BOKSER !)E Slll'TEL W 0 Het Radioprogramma KOU GEVAT... fVan onze parlementaire redacteur) T „iet minder welsprekendheid dan M het vorige jaar zijn de Tweede Ka merleden Dinsdagmiddag na het Kerst- "Les 1951 aangetreden. Aan de orde de begroting van Buitenlandse Za- en al dadelijk hadden zich tien ifden laten inschrijven om in lange re devoeringen van hun inzichten in inter zonale problemen te getuigen en het beleid van minister Stikker aan een beschouwing te onderwerpen. Met voldoening zal de bewindsman aan zijn rechterzijde zat Staatssecre taris mr. Blom en aan zijn linkerkant de minister-president dr. Drees de afgevaardigden aangehoord hebben, »ant er mochten dan al enkele verlan gens leven en op sommige punten mocht men een verklaring van hem wensen, critiek heeft men niet laten horen. Inte gendeel- in het algemeen was men te vreden over 's ministers werk en over bet buitenlands beleid van de rege ring in haar geheel. rSCHMAL van de C.H.U., opende de besprekingen en adviseerde mr. Stikker enige reserve tegenover de Verenigde Naties te betrachten, aange zien zij zich nog wel eens schuldig ma- hen aan machtsmisbruik. Hij behoorde echter zeker niet tot degenen, die zich uit de V.N. zouden willen terugtrek- ken. Van de minister wilde hij weten, hoe deze over de methoden denkt, die ge bruikt kunnen worden om de Europe se integratie te bevorderen. Bij deze integratie wilde hij zelf het zwaarte punt gelegd zien op de continentale sa menwerking. Dat laatste standpunt nam ook drs. Korthals van de V.V.D. in. Deze spre ker liet een waarschuwend woord ho ren tegen de overheersende positie, die Amerika in het Noord Atlantisch Pact inneemt en tegen de zelfstandige be slissingen, die het in het Koreaanse conflict neemt. Hij vreesde namelijk, dat Nederland al te zeer zou worden uitgeschakeld. Daarom ook drong hij aan op samenwerking van de Europese landen, niet alleen militair, maar ook op het gebied van de productie. Mejuffrouw dr. Klompé van de K.V. P. was eveneen.' van oordeel, dat ons land zich moet oriënteren op het con tinent. Daarbij zal het er echter naar moeten streven duurzame relaties met Engeland te kweken. Diep doordrongen van de ernstige si tuatie was de heer De Kadt van de P.v.d.A. De minister van Buitenlandse Zaken heeft de plicht, zo zeide hij, om ook het kabinet steeds weer het ernstige van de toestand duidelijk te maken. Of vindt hij, dat geen verhoogde Europese inspanning nodig is? Dan zouden wij de kop in het zand steken. Er bestaat ongerustheid over het gebrek aan ac tiviteit. De heer De Kadt verlangde, dat mr. Stikker haar door een duide lijke verklaring zou wegnemen. Hjj betoogde, dat de Chinese aggres- sie vast staat. Maar hij was tevens van mening, dat zij niet gekomen zou zijn, als China door de Verenigde Naties was erkend en toegelaten. Hij geloofde niet, dat er oorlog zal komen, als Rus land weet, dat hij catastrophaal voor de heersende klasse daar zou zijn. Met het oog daarop drong hij op een flinke bewapening aan, maar zo. dat het de moeite waard blijft om te leven. Natuurlijk bepleitte de heer Serra- rens een nauwe Europese samenwer king. Verder was hij overtuigd van de wenselijkheid van de benoeming van een staatssecretaris, die de minister bij het contact met de Kamer kan ver vangen. De avondvergadering. QOK in de redevoeringen, welke des avonds werden uitgesproken, ver klaarde de afgevaardigden zich met uit zondering van de communistische woordvoerder De Groot, vóór de één wording en versterking van Europa. De heer Ruygers (P.v.d.A.) vroeg zich af of de ouderen en degenen, die op de verantwoordelijke posten zitten het lot der jonge generatie als een bran dende onrust in zich meedragen. Ten aanzien van West-Duitsland was hij van mening, dat deze staat op voet van ge lijkheid in de Europese defensie moet worden opgenomen. De heer Bruins Slot (A.R.) betoogde, dat het meedoen aan de actie der V.N. op Korea juist was. De Noordatlantische samenwer king moet z.i., met alle kracht worden bevorderd. Daarom juicht hij de benoe ming van Eisenhower van harte toe. Ook volgens deze spreker behoort West-Duitsland te worden ingeschakeld, evenals Spanje. De heer Roolvink (K. V.P.) vroeg wat het resultaat is van de laatste zitting van de Assemblee te Straatsburg, waarover verschillende op vattingen bestaan. De heer De Groot (C.P.N.) keerde zich tegen de Ameri kaanse aggressie op Korea en de Ne derlandse goedkeuring van de Brus selse besluiten tot vorming van een nieuwe Duitse weermacht. „Dat idee is zo monsterachtig, dat men er zich geen voorstelling van kan vormen". De heer De Groot formuleerde ten slotte enige wensen, w.o. geen herbewapening van Duitsland, terugtrekking van de Neder landse strijdkrachten in Korea, het be werken van een ontspanning der ver houding met de Sowjetunie. Motie. ^ADAT mr. Oud (V.V.D.) de Belgi sche kanalenkwestle ter sprake had gebracht, waarbij hU van mening was, dat er thans minder reden is dan 25 jaar geleden om toe te stemmen in de verbinding van het Moerdijkkanaal, viel mr. Burger, de plv. fractieleider van de P.v.d.A. de regering aan inzake haar houding in de V.N. ten aanzien van Spanje. Hij diende een motie in waarin de Kamer zijn teleurstelling uit spreekt over het door de regering prijs geven van een tot tweemaal toe door het parlement bekrachtigde standpunt Ds. Zandt (S.G.) verwachtte van de V.N. geen heil, omdat Gods woord er niet wordt gehoord. Ook de heer Wei ter (K.N.P.) had bezwaren tegen de V.N., welke hij een gevaar achtte voor het ontstaan van een werkelijke rechtsge meenschap. Zijns inziens moet Neder land zich distanciëren van de organisa tie en op de achtergrond blijven bij de conflicten, welke er zullen ontstaan. Spr. kenschetste de V.N. als een poli tiek instrument der Angelsaksische landen, met name van Amerika. Hij had geen vertrouwen in de huidige buiten landse politiek der V.S., doch wel ver trouwen in de leiding van het Ameri kaanse leger en de vloot. Te een uur kreeg minister Stikker het woord. Hij stelde zijn antwoord evenwel twaalf uur uit. Wanneer U zich onbehaaglijk voelt of pijnen hebt, doet een enkel tabletje Chefarine „4" won deren. Door de samenwerking van 4 beroemde geneesmiddelen in 4én tablet verenigd, voelt U zich een ander mens, weer in staat met plezier uw werk te doen. TEGEN PIJNEN EN GRIEP. 20t.ble«.i> *10.75 Scotland Yard krijgt hulp van telepaath Leerprijzen stijgen Naar wij dezer dagen reeds berich ten, zijn de leerprijzen de laatste maan den aan sterke stijgingen onderhevig. Sinds het uitbreken van de oorlog op Korea zijn de hulden- en leerprijzen bijna 50 procent gestegen. In de ko mende maanden zullen de prijzen van de schoenen hierdoor nog belangrijk stijgen, hoewel zij nu reeds een onge kende hoogte hebben bereikt. Gedurende de tweede wereldoorlog waren gestandaardiseerde prijzen op de helft van het huidige niveau. Gezien de onzekerheid van de marktverhou dingen hebben de fabrikanten thans geen grote leervoorraden ingeslagen. De hausse in de schoenverkoop is bo vendien weer geluwd. De aankoop in de winkels zijn momenteel matig. De fabrieken verwachten binnenkort gro te legerorders. De Nederlandse indu strie werkt bovendien aan legerbe- stellingen voor de Indonesische rege ring. Opnieuw twintig jaar geëist tegen landbouwersknecht In vierde instantie behandelde het Amsterdamse Gerechtshof de zaak te gen de 32-jarige landbouwersknecht S. A., geboren te Hollum (Ameland). De verdachte was op 27 Mei 1949 door de rechtbank te Zutphen veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. Hij werd ervan beschuldigd medio Decem ber 1947 te Beekbergen de heer T. F. de Boer van het leven te hebben be roofd door hem met een beitel de sche del te verbrijzelen en zich daarna schul dig te hebben gemaakt aan diefstal. In hoger beroep werd A. door het gerechts hof te Arnhem veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf met aftrek. De Hoge Raad in Den Haag verwees de zaak naar het Amsterdamse gerechtshof we gens een vormfout. Dinsdagmiddag eis te de procureur-generaal te Amsterdam, mr. J. R. Hoeffelman, wederom 20 jaar met aftrek van de voorlopige hechtenis. Een Nederlandse telepaath gaat op zoek naar de Stone of Scone, die enige weken geleden naar men vermoedt door Schotse nationalisten uit te Westminster Abbey te Londen is ont vreemd. Sinds de mysterieuze ontvreemding van de steen op 26 December heeft Scotland Yard koortsachtig naar de historische steen gezocht, doch tot dus verre zonder succes. Om geen kans on benut te laten heeft Scotland Yard thans het aanbod aangenomen van de Nederlandse telepaat Peter van der Hurk, oeter bekend als „Hurkos", om aan de speurtocht deel te nemen. „Wij zullen u alle medewerking ge ven als u komt" zei Scotland Yard en een Engelse krant verklaarde zich be reid de verblijfkosten van de telepaat voor haar rekening te nemen. Gister ochtend vertrok hij met zijn secretaris, de heer Louis Bouwmeester (een broer van de actrice Lilly Bouwmeester) met de KLM naar Londen. „Twee weken geleden heb ik in Belgie, waar ik thans werk, nog een juwelendiefstal van twee en een half millioen francs opgelost" vertelde hij ons voor zijn vertrek. Een jaar gele- Vietminh teruggeslagen Een deel van de Vietminh-strijd- macht, die Dinsdagochtend vroeg de 20 km lange Franse linie tussen de plaatsjes Vinhjen en Viettri, ten noord westen van Hanoi, opnieuw aanviel, is door Noordafrikaanse troepen en man schappen van plaatselijke stammen te ruggeslagen. Van Franse zijde is toe gegeven, dat er mogelijk zware verlie zen zijn geleden. De verliezen van de tegenstander waren echter groter. den zou hij de moord op het 9-jarig Belgische meisje Jose Jansen in Bur gerhout tot klaarheid hebben gebracht. De foto's van de ontvreemde steen en van de situatie ter plaatse na de dief stal zijn hem naar Antwerpen toege zonden. „Nadat ik deze heb gezien" vertelde hij ons „ben ik er van overtuigd dat ik de Engelse politie ten minste een waardevolle aanwijzing kan geven". MILLIARD DOLLAR VOOR TSJIANG? De Democratische senator McCaran heeft bij de Amerikaanse senaat een wetsontwerp ingediend, dat voorziet in het beschikbaar stellen van een milliard dollars voor het verlenen van militaire hulp aan de Chinese nationalisten, „ten einde hen in staat te stellen een tweede front in communistisch China te schep- pen Samenwerking tussen het Rode en Oranje Kruis Tussen het Nederlandse Rode Kruis en het Oranje Kruis, waarbij aangeslo ten de Ned. Ver. voor EHBO en de Kath. Nat. Bond voor EHBO is een gentleman's agreement tot stand geko men, waarin de vorm van samenwer king tussen beide organisaties is vast gelegd. Alle belanghebenden zullen het door het Oranje Kruis ingestelde een heidsdiploma voor EHBO erkennen. In mobilisatie- en oorlogstijd stellen de EHBO-afdelingen van het Oranje Kruis zich ter beschikking van het Neder landse Rode Kruis. In vredestijd zul len de afdelingen van beide organisa ties bij rampen hun diensten aanbie den aan de autoriteit, die alsdan bij het reddingwerk de leiding zal heb ben. 21. Pim, Pam en Pom hebben niet veel succes met het opzetten van hun tent. Maar eindelijk is het toch gelukt om de tent staande te krijgen. Het doek hangt er nog wat slap bij: dat komt, omdat de stokken in het zand gezonkm zijn. En de haringen, dat zijn de stokjes, die dienen moeten om de lijnen strak te trekken, staan schots en scheef. Maar de hondjes zijn heel trots, omdat de tent eindelijk staat! Nu, het wordt tijd ook, want het begint al aardig donker te worden. „Toch deugt er nog iets niet aan", zegt Pim, terwijl ze met hun drietjes op een afstand staan te kijken. „Die tent zakt door z'n knieën", roept Pom. Maar ze begrijpen al gauw, waar 'm dat in zit en een paar plankjes zijn snel ge vonden. Nog nooit hebben Pim, Pam en Pom zo hard gewerkt voor hun ple zier, maar de tent staat! En dat is het voornaamste! TITO NODIGT WESTERSE MILITAIRE ATTACHé'S UIT Maarschalk Tito heeft Westerse mili taire attaché's uitgenodigd voor bij woning van de van 21 tot 24 Januari „ergens In Joegoslavië" te houden ma noeuvres van zun bergtroepen. Volgens Westerse waarnemers weerspiegelt deze uitnodiging een verlangen naar nau wer militair contact met het Westen. De sensatie van de vierde ronde van het Hoogovenschaaktonmooi te Bever wijk werd gevormd door de vierde nederlaag in successie van de winnaar van het vorige jaar, Donner, ditmaal tegen zijn landgenoot dr. Stumpers, die tot dusver ook nog geen punt had be haald. De zege van Poulsen op O'Kelly wekte eveneens verrassing. Donner is er allerminst „in" in Be verwijk, waar hij de drie voorgaande jaren toch evenzoveel keren overwin naar in zijn groep werd. Overigens kon dr. Stumpers het punt best gebrui ken. Donner staat nu eenzaam op de laatste plaats. PoulsenO'Kelly werd door de Deen op zeer fraaie wijze met een geweldige aanval gewonnen. Er was voor de Belg geen kruid tegen gewassen. Pilnik speelde zestien zetten tegen Kramer en gaf toen remise. De strijd duurde slechts een uur. Kienin- ger won op goede wijze een moeilijke partij van Van Seters, die daarmee zijn leiderschap is kwijt geraakt. Rossolimo voegde zich bij de leiders, door eerst gistermorgen de afgebroken partij te gen dr. Stumpers te winnen en daarna 's middags Palomaa te verslaan. De Fin raakte twee pionnen achter in een eindspel en geloofde het toen wel. De stand is na vier ronden aldus: dcor rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen is onnodig. Togal bevrijdt U snel en afdoende van die pijnen. Togal baat waar andere mid delen falen. Togal zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0.83, f 2.08, f 7.94. Rosolimo, Poulsen en Kieninger leiden met 3 punten, gevolgd door Pilnik, Kramer en Van Seters met 2 y„, O'Kel ly met 2, Stumpers 1, Palomaa en Donner 0 pt. Vandaag zijn er enkele wedstrijden, welke veel aandacht zullen trekken. Vooral O'KellyRossolimo is belang rijk voor de bezetting van de bovenste plaats. Verder zal het ons benieuwen of Donner nu eens stand kan houden tegen Kieninger. PalomaaStumpers is van veel belang voor de bezetting van de onderste plaats. Voorts ontmoe ten elkaar Van SetersPilnik en Kra merPoulsen, waarin de zwartspelers goede kansen hebben. 49. Toen de gong voor de eerste ronde weerklonk moest meneer Goo- chum iets wegslikken. „Zet 'm op, Jim- my", fluisterde hij. 't Gaat om jouw toekomst". En om de mijne, dacht hij er schielijk achter. Als een kogel was Mike Moker op Jimmy afgestormd en voordat deze wist, wat er aan de hand was, had hjj al een klap op zijn kaak te pakken, die één kreet van verruk king door de grote zaal van het Odeon deed gaan. Jimmy, die al niet in een al te best humeur was, ontstak nu in een vreselijke woede. Hij bemerkte daar door niet, dat iedereen stomverbaasd was over het feit dat hij niet eens even gewankeld had onder deze mokerslag van Mike Moker. Vooral Mike zelf zuchtte van teleurstelling. Ik zal hem er nog zo eentje moeten geven. Dat vriendje staat stevig op z'n benen, dacht-ie. Maar dat was ook voorlopig de laatste gedachte van Mike. Hij zag iets flitsen 3) Michael lichtte 't hoofd op en keek naar de drijvende wolken. Hij was iemand van middelbare grootte, die wat gebogen stond wegens zijn in een concentratiekamp verminkte been. Zijn gebogen schouders vielen minder op nu hij opwaarts keek. Door zijn vrij lang en nog zeer donker haar liep een grijze lok, die de lijn van een litteken volgde. Zijn gezicht had geen uitgespro ken Joodse uitdrukking. De gelaats trekken waren zo fijn getekend dat men ze ongetwijfeld in vroeger jaren mooi had kunnen noemen. En de ogen waren dat nog altijd., bruine, van vastberadenheid getuigende ogien die veel gezien hadden en goed bevonden, maar ook veel hadden afgekeurd Op dit ogenblik zagen ze naar de hemel en naar de jagende wolken en eens klaps richtte zijn gestalte zich op. In dit moment schenen tien jaren uit zijn leven weg te vallen.hij wai even weer een jonge man. Er was macht in de wereld en hij bezat de sleutel ertoe.. Toen begaf hij zich over het veld huis waarts. Janice Meade zat in de kleine kamer, die achter aan het huis was gebouwd wellicht honderd-twintig of honderd vijftig jaar geleden. Die kamer sprong vooruit in de tuin en had aan drie zijden vensters, openslaande vensters, elk voorzien van een met kussens be legde vensterbank. De rest van het huis was veel, véél ouder. Een deel ervan moest er al geweest zijn voor de oude Priorij was vervallen of tot een ruïne gemaakt. Uit die lang vervlogen dagen was de naam van het husi af komstig. Het v/as en was altijd ge weest: Prior's End. De. laan, die erheen leidde, liep naar een ander huis en eindigde juist voor het hek. Michael Harsch ging naar binnen, boog zijn hoofd ter plaatse waar een lage balk een bochtige gang kruiste, draaide de knop van de zitkamerdeur om en betrad dit vertrek met iets in zijn uiterlijk van de man, die thuis komt. Janice zat in een vensterbank, in elkaar gedoken als een muis en hield haar boek dicht bij de ruiten om het licht op te vangen. Ze herinnerde hem altijd aan een muis.... dat kleine bruine ding met die heldere ogen. Toen ze hem zag, sprong ze op. „O, meneer Harsch.... ik zal wat thee voor u zetten". In een luie stoel achterover liggend, sloeg hij haar gade. Al haar bewegingen v/aren vlug, licht en beslist, 't Water in de ketel was al warm en er bleek niet veel tijd voor nodig om het op nieuw aan de kook te brengen boven de blauwe vlam van het spiritus- toestel. Hij nam een biscuitje en nipte dankbaar aan een kop juist naar zijn smaak opgediende thee: heel sterk met veel melk. Toen hij opkeek, zag hij, dat ze hem aanstaarde met ogen vol vragen. Op een andere manier zou zij dat wist hij wel hem geen vraag stellen, maar ze was niet bij machte haar ogen in bedwang te hou den. De glimlach, die zijn antwoord vergezelde, maakte hem jonger en ge lukkiger. „Ja, het is goed gegaan. Dat wilde je immers weten?" Zijn stem had een diepe, aangename klank, met een on miskenbaar buitenlands accent. Hij boog zich voorover om zijn kopje neer te zetten, ,,'t Is zo goed gegaan, dat ik geloof klaar te zijn". „O, meneer Harsch!" Zijn glimlach was weer verdwenen en hij knikte ernstig. „Ja, ik geloof, dat het werk af is. Natuurlijk bedoel ik niet in zijn geheel. Voor mijn gevoel lijkt het op *t ter wereld brengen van een kind. Het is je eigen kind - zonder jou zou het er absoluut niet zijn. Het is vlees van je vlees, of, zoals in dit geval, gedachte van mijn gedachte en voor de geboorte van dit mijn kind zijn vele jaren ver lopen. Vijf jaar heb ik het nacht en dag, in mijn gedachten gehad en heel die tijd heb ik uit alle macht gestreefd naar dit ogenblik, waarop ik zou kun nen zeggen: Hier is mijn werk! Het ia klaarhet is prachtig. Bekijk het gerust! Als het volgroeid is, zal het doen waarvoor ik het Ier wereld heb gebracht. Nu echter moet het verzorgd worden, groeien en sterk zijn. Het moet geschoold en geleid worden". Zijn hand weer naar het theekopje uitstrekkend, ging hij voort: „De afgezant van het Ministerie van Oorlog komt morgen hier. Zodra ik mijn thee heb gedron ken, bel ik hem op. Ik zal hem ze<?gen: „Welnu, Sir George, het is zovpr. U kunt hier komen en u zelf overtuigen. U kunt deskundigen meebrengen. Ze kunnen zien en onderzoeken. Ik geef u de formule, mijn aantekeningen en het procédé.ik geef u mijn „harschite". U kunt er mee doen wat u wilt. Mijn werk is afgedaan". „Hindert het u, om 't zo uit handen te geven?" vroeg Janice snel. Hij glimlachte weer. „Een beetje mis schien". „Drinkt u nog wat thee". „Heel graag". Hij sloeg haar gade en las vriende lijkheid in haar ogen toen ze zijn kopje aannam en het vulde. Ze wenste iets te kunnen zeggen, dat hem zich minde* treurig zou doen gevoelen. Ze kon ech ter niet de juiste woorden vinden en ze mocht geen vergissing begaan. Nu kon ze hem alleen thee inschenken zonder te weten, dat haar gedachten werden vertolkt door ogen en lippen, door ho gere gelaatskleur en 't beven van haar handen. (Wordt vervolgd). Het Tweede Kamerlid Haken (CPN) heeft de minister van Justitie vragen gesteld op welke gronden aan een vijf tal Duitsers gratie is verleend. Verder vraagt het Kamerlid of het juist is, dat de regering het voornemen heeft op ruime schaal gratie te verlenen en of hierop van buitenlandse zijde is aangedrongen. Voor het geval de be windsman hierop bevestigend ant woordt, verzoekt de heer Haken de minister mede te delen van welke zijde dit is geschied. Het Tweede Kamerlid Fens (KVP) heeft de ministers van Oorlog en Ma rine en van Economische Zaken ge» vraagd of het juist is, dat in verband met de levering van schepen aan Rus land, Russische controleurs hier te lande worden toegelaten op verschil lende zeer belangrijke inrichtingen, ten dele ook op inrichtingen, waar met militaire geheimen wordt ge werkt en dat deze Russische contro leurs ons z.g. op de vingers moeten kijken of wij onze verplichtingen wel goed nakomen. Indien dit juist is, vraagt de heer Fens of de ministers bereid zijn onverwijld maatregelen te treffen om aan deze zeer ongewenste toestand ten spoedigste een einde te maken. DONDERDAG 18 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 AVRO 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtengymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgen wijding. 9.25 Gram.muziek. 9.30 Waterstan den. 9.35 Gram.muziek. 10.30 De Antwoord man. 10.45 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Kamermuziek. 11.45 Indrukken van een reis naar Rome. 12.00 Orgel en viool. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Orkestcon cert. 13.45 „U kunt het geloven of niet", 13.50 Gram.muziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Bariton en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Strijkorkest. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.30 Dansorkest. 19.05 Voor burger en militair. 19.15 Zang en piano. 19.45 „Hoe nu verder", economische causerie. 2C.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwedstrijd Nederland—Noorwegen. 20.06 De groeten van nuchteren. 20.15 Avro-allerlei. 20.20 Omroep koor en orkest en soliste. 21.05 „De man van het lot", hoorspel. 22.15 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.00 NCRV. - 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en liturgische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram.muziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Geestelijke liederen. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin gen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer, 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 So praan en piano. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Promenade-orkest en solisten. 14.45 Voor de vrouw. 15.30 Vocaal ensemble. 15.45 Bijbel lezing. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 „Om het recht en de vrijheid", causerie. 18.45 Gram.muziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 „Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord". 19.30 „In dienst van het Vaderland", causerie. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaak wedstrijd Noorwegen—Nederland. 20.06 Ge varieerd programma. 22.00 Gram.muziek. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 -24.00 Gram.muziek. Bedek keel en borat met de pijn stillende Thermogene; de welda dige warmte verjaart verkoudheid.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3