Mr. Stikker verdedigde zijn beleid """Akkertje JIMMY BROWN ALS BOKSER UNTER Ike reed langs HE SLEITEL politie-cordons Premier Drees verdedigt zich tegen verdachtmakingen in buitenlandse pers 0 eerlijk! Wetsontwerp over verhouding met Duitsland te verwachten ME Moties verworpen Koortsig Scheepvaartberichten kerkelijk nieuws Ingrijpende economische maatregelen in uitzicht Defensie primair Minister Mansholt ver strekt inlichtingen in De stakingsdreiging West-Duitsland Plan thans aan regering voorgelegd Drie stakers werden doodgeschoten ft/ERMOGÈNE Op de zeebodem W Het Radioprogramma VRIJDAG 19 JANTJARI 1951 'Van onze parlementaire redacteur) dat het arbeidsterrein van de minister van Buitenland!* Zaken ter!Üw™!d£ ,eer omvangrijk is. Hij kon echter niet instemmen met de leden die voorgesteld hadden hem door een staatssecretaris te doen assisteren. Minister Stikker wees ,Bia 7ennhem B*UW# Samenwerkln*- <»e bestaat tussen de minister- president en nem. BISTER STIKKER is van oordeel, ldat de staat van oorlog met Duits land zo spoedig mogelijk beëindigd moet worden. Dit zal echter gelijkmatig met de bezettende mogendheden in Duitsland geschieden. Daaraan voor afgaande zal de minister binnen korte tijd een wetsontwerp indienen om een einde te maken aan de discriminatie van Duitsland en van Duitse onder danen. De Nederlandse regering verzet lich tegen de plannen van de West- Duitse regering om ook buitenlandse vermogens een speciale belasting in verband met de oorlogsschade in Duits land op te leggen. De regering heeft in deze de nodige stappen gedaan. De minister verheugt zich over de goede vorderingen, die met het plan- Schuman gemaakt worden. Op het ogenblik vindt overleg plaats over- de verhoudingen tussen de zeehavens in Noord-West-Europa. Men hoopt daar door te komen tot een verkeersintegra- tie. Een regeling is in de maak, waardoor het verkrijgen van visa voor West- Duitsland sneller in zijn werk zal gaan. De betrekkingen met Franco AVER de hervatting van de diploma- tieke betrekkingen met Spanje zei minister Stikker, dat het volkomen on juist is, wanneer men daaraan de con clusie verbindt, dat de regering nu ook het Franco-regiem kan waarderen. Ne derland heeft in de algemene vergade ring van de Uno voor hervatting van de diplomatieke betrekkingen met Spanje gestemd, omdat dit op het ogenblik economisch en politiek noodzakelijk is. Men kan nu eenmaal niet een groot land als Spanje isoleren. De positie van de Protestanten in Spanje wordt door de regering met grote aandacht gade geslagen. De Benelux I"\E regering zal blijven streven naar een tot stand koming van de econo mische unie. De moeilijkheden, veroor zaakt door het tekort op de Nederland' se betalingsbalans vormen evenwel een grote hinderpaal. Deze zal eerst uit de weg moeten worden geruimd, voor het tot een economische unie zal komen. Het oprakelen van de kanalenkwestie heeft een oude wonde in de betrekkin gen tussen Nederland en Belgie open gereten, zo zei de minister. Hij waar schuwde ervoor om deze kwestie aan de Benelux vast te koppelen. Raad van Europa. £)E regering blijft voorstandster van de organisatie van Europa langs de weg der gespecialiseerde autoriteiten. Nederland met zijn talrijke overzeese belangen kan zich niet in een uitge sproken continentaal blok begeven. De regering is van mening, dat de conventie van de rechten van de mens, zoals die in de Raad van Europa tijdens de jongste zitting in Straatsburg tot stand kwam, verre van bevredigend is. Hierover is nog overleg gaande en daarna zal de regering met een wets ontwerp komen. „Tijdens mijn laatste reizen in het buitenland, waarbij ik veel intiem con tact heb gehad met verscheidene bui tenlandse staatslieden, is mij gebleken, dat grote ongerustheid bestaat over de ontwikkeling van de internationale ver houdingen", aldus minister Stikker. Hij noemde het conflict in Korea geen op zichzelf staand verschijnsel, maar een symptoom, dat zich op elk ogenblik ergens anders in de wereld kan herhalen. De inzet van de Neder landse strijdkrachten op Korea is vol gens de minister eij tastbaar bewijs, dat Nederland te allen tijde bereid is op te treden tegen aggressie. De Verenigde Naties moeten in Korea te grote opof feringen vermijden om elders aggressie het hoofd te kunnen bieden. Minister Stikker meent te moeten betwijfelen, dat de Chinese interventie in Korea gevolgd zal worden door een grootscheepse Russische inmenging. Het militaire vraagstuk JTUROPESE integratie acht de minister niet strikt noodzakelijk voor Atlan tische samenwrking, maar het streven daarnaar moet worden voortgezet. Grote offers zullen moeten worden gebracht voor de militaire inspanning. Vol gens minister Stikker's persoonlijk oor deel is in Nederland het eindpunt van een militaire inspanning niet bereikt. Minister Stikker deelde voorts mede, dat binnenkort van de regering beslui ten te verwachten zijn over de omvang van het leger, de militaire productie en de betalnigsbalans, besluiten, die grote gevolgen voor het maatschappelijk le ven zullen hebben. Bij de replieken De heer De Groot (CPN) diende een motie in, waarin er bij de regering op wordt aangedrongen generlei stappen te ondernemen noch te ondersteunen, welke in enige vorm tot vijandelijk heden jegens de Volksrepubliek China zouden kunnen leiden. De motie-Burger inzake Franco werd verworpen met 47 tegen 31 stemmen (tegen KVP, AR. CH, KNP) en de motie-De Groot met 75 tegen 5 stem men, die der CPN. De stemming over de begroting werd in verband met de kwestie der topsalarissen aangehouden. Aalsum, A'dam-Z.-Afrika, pass. 17-1 Deiagoa Baai - Aldabi, pass. 17-1 Femando Noronha naar Buenos Aires Alkaid, 17rl van R'dam te Porto Alegre 17-1 van Buenos Aires naar Montevideo Abbedijk, 17-1 te Buenos Aires Altair, Porto Alegre—R'dam, 17-1 van San Francisco naar Santos Am stelpark, A'dam—Basrah, 18-1 te Bahrein Ar- nedijk, 17-1 van Mobile te Houston Aver- dijk, 17-1 van Norfolk te New York Amstel- vaart, 17-1 van Pondicherry naar Calcutta Arundo, Hamburg—Golf van Mexico, pass, 17-1 Ouessant Alderamin, 18-1 van Bor deaux naar Le Havre Algenib, 17-1 van Buenos Aire» naar Montevideo Amstelveen, 13-1 van Surabaja naar Modjokerto Barend- recht, 18-1 bij de Willem Barendsz Ben- nekom, A'dam—Chili, 17-1 van Arica, 18-1 te Anta Fagasta verwacht Boskoop, 18-1 van Aruba te Maracaibo verwacht Bloem fontein, A'dam-Z.-Afrika, pass. 17-1 Evenaar Bomeo, A'dam—Hollandia, pass. 17-1 Malta Congoatroom, 17-1 van A'dam naar W. Afrika. Cottica, Demerara—A'dam, 17-1 van 1'onta del Gada naar Plymouth Enggano, R'dam-Basrah, 16-1 van Suez naar Aden Grootekerk, A'dam-O.-Afrika. 17-1 van Ant werpen naar Marseill# Hector, 17-1 van A'dam naar Italië Jobshaven, R'dam-Bag- noli, pass. 17-1 Finisterre Kota Agoeng, 18-1 van Dj'akarta te R'dam Laagkerk, Cal- cutta-R'dam, pass. 17-1 Ouessant Laertes, Hjakarta-A'dam, pass. 17-1 Colombo Laren berg, Sfax—Sas van Gent, pass. 17-1 Kaap Carbon - Lemsterkerk, A'dam-Basrab, pass. 17-1 Wight Lindekerk, Bushire—R'dam, 17-1 van Port Said naar Genua Lissekerk, Cal- cutta-R'dam, pass. 17-1 Kaap Comorin Loenerkerk. Abadan—R'dam, 17-1 van Bar- celona Langleescot, Yokohama—R'dam, 17-1 t« Colombo Meliskerk, R'dam-Kobe, 17-1 van Hongkong Maashaven, R'dam-Buenos Aires, pass. 17-1 St. Pauls Rocks - Malvina (t), 17-1 van R'dam naar Curajao Mapia, A'dam—Malcatiar, 17-1 te Djeddih Murena (1), Mena al Ahmadi—i.iverpool. pas-1'. 17-1 iiumadraka Niauw-Amiterdam, 17-1 te ïork Oranje, Djakarta-A'dam, pa»». 17-1 Dalas Eilanden Prin» Johan Willem rri»o, 17-1 te Halifa» - Prin» Maurit», 18-1 Burriana - Prins Willem V, 18-1 van Abidjan naar Durban - Poelau Laut, Sura- b»l»-A'dam, pa»t. 17-1 Sabang - Ruy», •okobama-Bueno» Aire», 16-1 te Hongkong - Rouum, van Setubal naar R'dam Salland. Buanoi Aires—A'dam, 18-1 van Montevideo ■aar Bahia - Singkep, 18-1 van Briibane te Oiakarta Slamat, Rangoon—Makastar, 17-1 »*n Fangkal Pinang naar Tjuban Sloterdijk, «■1 te New York - Stad Dordrecht, 17-1 te lagunto, 19-1 te Vlaardingen verwacht - Leiden, 18-1 van Melboume te Adelaide *«d- Herv. Kerk. roep en te Krimpen g.d. Lek: L. f."Cr Rijnen; te Beverwijk, vierde Zhi P1"®'*wl)k «on Zee: H. L. ven •Ol-Lenghout te Lemmer. Oereformeerde Kerken. ®*ro«pen te Marrum: A. J. R. Rue- J Bruchterveld; te Heerhufoweard candidaat te Meden; te Leeu- w*«o«n: H. van Rhijn te Leiderdorp. Oereformeerde Kerken, ond. art. J1 K.O. «roepen te Berkel en Rodenrlja: de Vries te Eindhoven. Oereformeerde Gemeenten. Tweetal ta Ntjkerk: M. Haarschap ta 8arVmn,,,n en Kidboom, candidaat ta L v!VÜld' - Biroepin ta Enkhulzen •weboom. cendideat te Barnoveld. **»«ien», K°l—ls Hilversum dor Garoformaerda laar*" hee,t préparatoir geëxamtneera *rt- 8 k.o. en beroepbaar verklaard Mr J- Bradervald ta Huigen (NH) (Van onz parlementaire redacteur) „Het is absurd te beweren, dat de ministers in de regering, die lid zijn van de Partij van de Arbeid, uit politieke doctrinaire overwegingen niet ten volle bereid zijn mede te werken aan de vorming en opbouw van een krachtige Atlantische strijdmacht," aldus sprak dr. Drees Donderdag in de Tweede Kamer toen hij een verklaring aflegde over het defensiebeleid. Hij noemde de publicatie van «en voorstel van de Nederlandse legerlei ding aan de Nederlandse regering, al vorens dit voorstel bij de regering was ingediend, een ernstig feit. Men laat van buitenlandse zijde de regering reeds bij voorbaat critiseren zonder dat de regering van de inhoud van het voorstel op de hoogte was. „De regering", zo vervolgde minister-president Drees, „kan zo niet worden behandeld. In Nederland is het leger geen zelfstan dig orgaan. De verantwoordelijkheid voor het defensiebeleid wordt gedragen door regering en parlement tezamen. En wanneer men in het buitenland dit beleid laat becritiseren, dan brengt men het daarmede schade toe. Degenen, die proberen meilijkheden tussen de re gering en de P. v. d. A. op dit ogenblik te scheppen, geven daarmee blijk van een groot gebrek aan politiek inzicht." Minister-president Drees zei voorts, dat er geen twijfel bestaat of in het ge hele kabinet leeft de overtuiging, dat militaire samenwerking in het Atlan tisch Pact en de vorming van een ge meenschappelijke krachtige strijdmacht noodzakelijk is om aggressie te voor komen. Vervolgens wees de minister erop, dat zeer ten onrechte de indruk is ge wekt, dat Nederland tot nog toe bij de militaire krachtsinspanning ten achter is gebleven. „Dit is beslist niet het geval", aldus de minister-president, „in Nederland is de opbouw van de strijdkrachten ge ruislozer geschied, maar het land heeft zeker niet minder gedaan dan andere landen. BU de defensiebegroting zal verder worden gesproken over verlen ging van de diensttijd. Het heeft geen zin alleen maar voor de show meer mensen op te roepen, als er nog onvol doende instructeurs en wapens zijn". De minister-president ziet de toe komst van de economische toestand in verband met de militaire krachtsinspan ning in de gehele wereld en de tekorten op de Nederlandse betalingsbalans ern stig in. Er zullen verregaande maat regelen moeten worden genomen, die sterk in het maatschappelijk leven in grijpen. „Ons volk is gezond en sterk", zo be sloot de bewindsman. „Ik ben ervan overtuigd, dat het weerstandsvermogen van Nederland groot genoeg zal zijn om aan alle moeilijkheden het hoofd te bieden". De melkvoorziening Op vragen van dr. ir. A. Vondeling (Arb.), in de Tweede Kamer gesteld naar aanleiding van de dreigende moei lijkheden met de consumtiemelkvoor- ziening in het Westen van het land, heeft minister Mansholt gistermiddag geantwoord, dat de moeilijkheden in tussen zijn opgelost. Iri enkele districten waren de be schikbaar gestelde vergoedingen voor het bijkopen van „aanvullingsmelk" onvoldoende gebleken, zo vertelde de minister. De verhouding tussen de melkontvangst van eigen veehouders en de hoeveelheid benodigde aanvul lingsmelk gaat af van de ramingen, waarvan bij de vaststelling van de vergoedingen was uitgegaan. Boven dien hadden de gunstige exportmoge lijkheden voor boter en kaas ertoe ge leid, dat de fabrieken in het Noorden en Oosten van het land voor de te leveren aanvullingsmelk hogere prijzen meenden te moeten vragen dan de con- sumptiemelkbedryven in het Westen meenden te kunnen opbrengen. Het be drijfschap voor Zuivel heeft deze moei lijkheid opgelost door nogmaals Vs cent per kg melk beschikbaar te stellen voor alle in consumptie gebrachte melk. Reeds op de eerste dag van een re ferendum, dat drie dagen zal duren, heeft twee en negentig procent van de mijnwerkers in West-Duitsland zich uitgesproken voor een volmacht aan hun vakbond, om zo nodig een staking uit te roepen. Hierbij zijn in het ge heel 570.000 man betrokken. De bond van metaalbewerkers heeft tegen 1 Februari een staking aangekondigd, indien de regering de arbeiders geen deel geeft in de leiding van de indus trieën. De vooruitzichten op een vermijding van de staking worden in Bonn sterk gestegen geacht na de besprekingen, welke kanselier Adenauer Woensdag en Donderdag heeft gehad met verte genwoordigers van de ondernemers en van de vakbonden. Uitbreiding van het leger (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG, Jan. 1951. Naar aanlei ding van het artikel in „The New York Times", waarin gemeld werd, dat de Nederlandse legerleiding een plan voor uitbreiding van het leger aan de Neder landse regering had voorgelegd, verne men wij van bevoegde zijde, dat het plan nu inderdaad is ingediend. Het plan is echter na de publicatie in „The New York Times" aan de regering gezonden. 23. Ja, het is wel te merken, dat Pim, Pam en Pom nog niet eerder aan zee gekampeerd hebben. Ze hebben de tent wel goed opgezet, maar ze heb ben er helemaal niet aan gedacht, dat ze de tent boven de vloedlijn hadden moeten neerzetten. Ze waren zo ge lukkig, dat ze de tent eindelijk staando hadden, dat ze er helemaal niet aan gedacht hebben, dat het eb was en het strand dus heel breed. Ze hebben hun tentje zo maar midden op het strand neergezet en nu komt daar de vloed opzetten, terwijl Pim, Pam en Pom rustig liggen te slapen. Langzaam spoelen de eerste golfjes al om de tent heen en Pom, die vooraan ligt, is even wakkergeschrokken, doordat zijn pootje nat werd, maar slaapdronken als hij is, heeft hij zijn ogen niet eens opengedaan en is boven op Pim gekropen. En ons trio snurkt rustig door, ter wijl de golven lustig om de tent heen spoelen. Rumoerige „mars" door Rome De demonstraties in Italië tegen het bezoek van generaal Eisenhower heb ben drie doden en talrijke gewonden geëist. Twee slachtoffers waren te be treuren bij botsingen tussen demon stranten en carabinieri te Palermo en Adrana en Sicilië. De derde dode viel HOEST, GRIEP... De weldadige warmte raa ThermogAne stilt de pijn ln keel en borst en verjaart de aanval. Amerikaanse geleerden hebben in de Stille Oceaan tussen de Hawaii- eilanden en Wake een onderzeese berg rug van 1750 km lang en S0 km breed gevonden, welke toppen 1600 tot 1800 m onder de zeespiegel liggen. Uit schel pen en koralen, die de geleerden heb ben opgevist, blijkt, dat deze toppen eens slechts enkele meters onder wa' ter moeten hebben gelegen. Grote hoe veelheden vulcanische as, die men ver der aantroj, wijzen er op, dat dit ge bied eenmaal is geschokt door hevige aardbevingen en vulcanische uitbar stingen. De hellingen van de bergketen waren bedekt met een laag bijna zui ver mangaan. Door middel van echotoestellen vond de expeditie verschillende lagen in de Oceaan, in elk waarvan zij tot dus verre onbekende soorten vissen ving. 51. Scheidsrechter Tinus Telmeyer trok zich van het kabaal, dat in de grote zaal van het Odeon losbarstte, gen zier aan. Hij zag de heer Mike Moker als een zoete zuigeling in de armen van Pat Poot sluimeren en hij telde rustig tot tien, waarna hij op Jimmy Brown afstapte en diens rech ter arm de lucht in stak ten teken van de zo juist behaald knock out over winning. De mensen in de zaal juichten Jimmy stormachtig toe, waarvoor deze, door links en rechts kushandjes uit te delen, har+elijk dankte. Gerrit Goo chem was snikkend in de ring geklom men, snikkend van ontroering en dank baarheid natuurlijk en hij liet zich nu door de persfotografen samen met Jimmy in allerlei standen kieken. En tegen iedere verslaggever, die het maar wilde horen, zei hij: „Jimmy Brown is mijn ontdekkng. Hij heeft graniet in zijn rechter vuist en uranium in zijn linker, maar deze laatste bewaart hij voor belangrijker evenementen". Pstrtcis Wenthworth b) met „Maar als ik nu hier blijf om hem samen te werken?" „Is u dat van plan?" vroeg ze haas tig- „Ik weet het niet. Ten slotte ben tk hier. Ik heb ergens gelezen, dat elk einde een nieuw begin is. Op t ogen blik ben ik aan een keerpunt gekomen Als er aan de andere kant van de hoek een nieuw begin is, kan ik het momenteel nog niet zien. Misschien blijf ik wel. om met Madoc samen te werken". Hij glimlachte een tikje iro nisch. ,,'t Moet genoeglijk zijn om langs synthetische weg eieren en melk te maken, een concentratie van rund vlees te verkrijgen.... en misschien wel zonder dat er kip of rund aan te pas komt. Soms heb ik Madoc benijd en wat zal het hem pleizier doen, els voelt, dat hij me bekeerd heeft! hij ziel- Onze goede Madoc houdt ervan, tjes te winnen." Janice sprong op. „Ik vind hem een erg stuurse, ver velende man", sprak ze. Harsch lachte. „Hebben jelui ruzie gehad?" vroeg hij. „O, niet meer dan anders. Hij heeft me tot driemaal toe „uilskuiken" ge noemd, tweemaal „idioot" en éénmaal „ellendig atoompje", dat is een nieu we scheldnaam, waarop hij erg trots was. Ziet u, ik vroeg me telkens af, waarom hij zich door een meisje Het helpen in plaats van door een man en wavom hij mij had uitgezocht, ter wijl er toch een massa wetenschappe lijk gevormde vrouwen zijn. Toevallig weet ik, dat Ethel Gardner naar het baantje heeft gesoUiciteerd, maar zon der succes. Op de universiteit stond ze hoog aanschreven. Zij kreeg een eerste graad en ik kreeg niet, omdat ik thuis moest komen en mijn vader verple gen. Eerst begreep ik het niet, maar nu weet ik beter. Een man zou 't geen halve minuut bij Madoc uithouden en een gestudeerde vrouw evenmin, maar ik ben een soort niemendalletje en heb geen enkel examen gedaan, zodat hij denkt, met geheel naar zijn hand te kunnen zetten. Ala u wegging, zou ik geen minuut langer blijven". Harsch klopte haar op de schouder „'t Is maar bij manier van spre ken.... hij bedvelt er niets mee. Hi] meent het niet". „Nee, maar hij zégt het", hield Janice vol, koppig en boos haar kin opheffend. Als ik zes voet lang was en eruit zag als Britannia, zou hij 't niet durven! En dAArotn heeft hij mij uitgezocht opdat hij iemand had, die hem niet aankon. Ik verdraag het alleen omdat u mij soms toestaat u te helpen. Als u weggaat Hü nam de hand van haar schouder en liep eensklaps naar de andere ven sterbank, waar hij de daar staande te lefoon greep. „Ik heb niet gezegd, dat ik wegging. En nu moet ik Sir George opbellen". HOOFDSTUK III. Zich voorover buigend, zei Sir George Rendal: „Je uitverkoren stukje wereld, nietwaar?" „Ja", antwoordde majoor Garth Al- bany, „ik bracht er gewoonlijk mijn ver loftijd door. Mijn grootvader was er do minee. Hij is nu niet meer in leven, maar was toen hij stierf al heel oud." Sir George knikte en vroeg toen: „Woont een van zijn dochters niet nóg in Bourne? Ze is dus je tante, niet waar?' „Nu, dan een soort stieftante. U moet weten, dat de oude heer driemaal ge trouwd is geweest, tweemaal met een weduwe. Mijn z.g. tante Sophy is eigen lijk geen familie van me, want ze was haar eerste huwelijk! Ze heet Feil, So- de dochter van de eerste weduwe uit phy Feil. Mijn vader was het jongste kind uit het derde gezin...." Lachend hield hij even op en ging daarna voort: „Ik ben werkelijk niet zo heel erg goed thuis ln de familiegeschiedenis, maar ik ging altijd, toen mijn grootvader nog leefde, zodra ik verlof had naar Bourne". Opnieuw knikte Sir George en stelde een derde vraag: „Je bent dus zeker goed op de hoogte wat de mensen ln dorp en omgeving betreft?" „Vroeger wel, maar ik denk, dat er veel veranderd ia". „Sinds hoe lang ben je daar niet ge weest?" „Mijn grootvader stierf toen ik twee- en-twintig was. Nu ben ik zeven-en- twintig. Twee of drie keer ben ik er nog geweest om tante Sophy te bezoeken, maar éénmaal sinds de oorlog". „Dorpen veranderen niet zo veel", merkte Sir George op. „Zeker, de jon gens en de meisjes zullen ln dlest of op kantoren zijn, maar de oudere mensen blijven in 't dorp. Ze zullen zich je her inneren en daarom tegen Jou wat willen zeggen, dat ze niet aan een vreemde ling zouden vertellen". Terwijl hij sprak, leunde Sir George wat achterover in zijn bureaustoel en wierp een blik over de vlakke atevtge schrijftafel. Hij was iemand van in de vijftig, knap en welgebouwd, met don ker, aan de slapen grijzend haar. Tus sen de tweede en derde vinger van zijn rechterhand liet hij een potlood rond draaien. Snel vroeg Garth Albany: „Waarover wilt u dat ik zal fprekan?" Nu vestigde Sir George's blik zich direct op de jonge man. „Nooil van een zekere Michael Harach gehoord?" (Wordt vervolgd). te Comacchio in Noord-Oost-Italie. In verschillende delen van het land zijn duizenden demonstranten gearresteerd. Donderdagavond was de rust in Italië weergekeerd. Vandaag vertrekt Eisen, hower naar Luxemburg om vervolgens naar Frankfort door te reizen. Voor die gedeelten van Rome, waar Eisenhower moest passeren, was de staat van beleg afgekondigd. Duizen den politiemannen hadden de wegen afgezet en ook op de daken van hui zen en op balkons bevonden zich poli tieagenten. In een der Romeinse wij ken wisten bijna dertigduizend stakers alle verkeer gedurende twee uur te verlammen. Officieren van Eisenho- wers staf weigerden te zeggen welke indruk dit op Eisenhower gemaakt had. In Comacchio bestormde een menig te van tweeduizend stakers het stad huis, waarna de politie het vuur open de. In Palermo werden handgranaten naar de politie geworpen. De burge meester van het dorpje Pincara werd op staande voet ontslagen omdat hij het houden van demonstraties in zijn district had aangemoedigd. ZATERDAG 20 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30-VPRO, 20.00- 24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.12 Gram.muziek (9.30—9.35 Waterstanden). 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders. 11.35 Viool en piano. 12.00 Gram. muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeugd 14.30 Piano-duo. 14.50 Brabants pro gramma. 15.15 Orgelspel. 15.45 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Kamerorkest en so list. 17.30 „Nederland industrialiseert", klank beeld. 17.40 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Kwintet. 18.40 Rege ringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse de fensie". 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 „Fassepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze v/eek", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio- Schaakwedstrijd Noorwegen—Nederland. 20.06 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch com mentaar. 22.00 Metropole-orkest. 22.25 „On der de pannen", hoorspel. 22.45 Hawaiian- muziek. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 VPRO 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en liturgi sche kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws 9.10 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen). 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Gram.muziek. 14.20 Engelse les. 14.40 Harmonie-orkest. 15.10 Kroniek van letteren en kunsten. 15.45 Opera- en operette-muziek. 16.10 Gram.muziek. 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Filmmuziek. 18.15 Ac tualiteiten. 18.25 Rhythmische muziek. 18.48 Sport; „Dit is leven", causerie; Voor de jeugd. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 Gram.muziek. 19.52 Journalistiek weekover zicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwed strijd Nederland—Noorwegen. 20.06 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram- muziek. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, heren 1". 21.00 Gevarieerd programma 21.53 „Wat zou U doen?" 22.00 Amusements muziek. 22.30 Godsdienstig programma. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22- 24.00 Gram.muziek. HUNTER: van blijvand da Export - Vlrglnla Beada kwalltalt

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3