50 JAAR TRADITION l TS*t Stad en Omgeving Vijf terreinen aan de Sport|aan uilen niet verdwijnen DE FILMS VAN DEZE WEEK VIRGINIA- TRADITIE Marinemagazijnen brachten alles in orde voor Davos „De Avonturier" ten tonele gebracht voor personeelsvereniging W. en O. Burgemeester woonde de voorstelling bij Goede prestatie van de toneelgroep „Marmag Niet lager vrijgesteld van bemalingskosten Mutaties bij de Marine De heer Swagerman spreekt voor Middenstandsvereniging K.M. tweede In korps wedstrijd op sabel Ir. Alozerij sprak een stimulerend slotwoord Onderscheidingen bij de KM IN VIRGINIA Th. De heer P. Th. Loyckx benoemd lol ere|i(J Helderse Sportraad vergaderde in Musis TIVOLI De mooiste tijd van je leven DE WITTE: Maria Goretti «m M v» «/UI Tl 2TZZ Veilingsvereniging bestaat vandaag veertig jaar ZATERDAG 20 JANUARI 1951 De jonge toneelgroep „Marmag", bestaande uit personeel van de Marinemaga- ïijndienst, heeft gisteravond overtuigend bewezen een frisse levenskracht te bezitten. Er werd door het opvoeren van de revue „Alles komt in orde" een pittige prestatie geleverd, waartoe de dames en heren mede moeten zijn ge ïnspireerd door het schone doel van deze avond: gelden bijeen te brengen voor het Nederlandse Sanatorium in Davos. Waar het gezelschap van zoveel kanten spontane medewerking mocht ondervinden, wilden de leden zelf niet achter blijven. Zjj spanden hun beste krachten in en brachten voor Davos „Alles in •rde" op een wijze, die lof verdient. De dames van het gezelschap gaven kleur en fleur aan het geheel door hun aandeel in de schetsjes en door een enkele declamatie. Over de gastrol, die de acrobatengroep „De Morali's" ver vulde, behoeft nauwelijks iets te wor den gezegd. Wat de heer Heyligenberg en zijn partners klaar spelen, heeft reeds menigmaal de grote bewondering van een volle zaal geoogst. Dat was ook gisteravond het geval. De muziek bij het bal werd gespeeld door ,The Sweepers", de band van de Mijnendienst, die ook verschillende malen tijdens de opvoering van de re vue haar gewaardeerde assistentie ver leende. De voorzitter van de personeelsver eniging der Marinemagazijnen, de heer A. Vries, bedankte vooraf allen die bij de voorbereiding van deze avond hun «teun hadden verleend. Het werd bij zonder op prijs gesteld, dat burge meester mr. G. D. Rehorst en de com mandant van de Mijnendienst, de ka pitein ter zee L. J. Quant, de voorstel ling kwamen bijwonen. Dat de heer Vries niet alleen wel ter tale is, wan neer het op ernstige dingen aankomt, maar zeker ook wanneer er moet wor den gelachen, zal ieder met ons eens zijn, die hem later op de avond heeft herkend ln de alleraardigste creatie van „Klaas Bol van Wognum". De leiders van de revue, de heren H. A. Haak van Overloop en W. Klinge. hadden zichzelf niet de lichtste taak toebedeeld. Eerstgenoemde trad op als conférencier en medewerker in diver se luchtige sohetsjes, waarna hij ten overvloede nog zijn steeds toenemende capaciteiten als goochelaar demon streerde. De heer Klinge was eveneens bij de conférence en de éénactertjes betrokken, en maakte zich bovendien verdienstelijk als éen der beide „Zing ende Trekkers". De medewerking, die dit gezellige duo ten slotte van een echt ..ketelbinkie" kreeg, viel bij het publiek wel bijzonder in goede aarde, pianomedley a la Charley Kunz, zeer Een geslaagd intermezzo was ook de vaardig gespeeld door de heer H. Po lak. Van de heren willen wij verder nog noemen de man met de parapluie, die in diverse clownerieën de lach spieren danig ln beweging bracht. De tot het gebied van de Prins Hen drikpolder op Texel behorende gronden, gelegen ten zuiden van de z.g. Limiet- sloot, ter oppervlakte van rond 60 ha., werden tot voor kort niet bemalen, doch loosden het overtollige water direct op de Waddenzee. Met het oog op het feit, dat de gronden ten zuiden van de Li- mietsloot als gevolg van de uitvoering van werken tot verbetering van de af watering van de polder welke in 1949 plaats van in de bemaling zijn op genomen, achten stemgerechtigde inge landen het billijk, dat zij, evenals de overige gronden van de polder,, bunder bundersgelijk in de omslag worden be trokken. Ook Gedeputeerde Staten zijn van oordeel, dat het opheffen van de vrijstelling van de bemalingskosten een eis van billijkheid is en evenzeer, dat het in de rede ligt de bedoelde gronden voortaan te doen bijdragen in de rente en aflossing van de geldlening, welke de polder in 1913 heeft gesloten. Ged. Staten hebben mitsdien aan Prov. Staten een ontwerp-besluit tot wijziging van artikel 9 van het Bijzon der Reglement van bestuur voor de Prins-Hendrikpolder voorgelegd. De datum van in-werking-treding van het besluit is gesteld op 1 Januari 1949. De luitenant ter zee der le klasse H. P. Siegers, aan wie eervol ontslag uit de zeedienst is verleend, is inge deeld bij de KMR. Aan de kapitein ter zee van de technische dienst H. L. J. de Jong is eervol ontslag verleend wegens lang durige dienst. De luitenant ter zee der le klasse M. J. Renaud, aan wie eervol ontslag uit de zeedienst is verleend, is inge deeld bij de KMR. Aan de luitenant ter zee der le klasse (KMR) J. de Visser is eervol ontslag verleend wegens langdurige dienst. De luitenant ter zee vlieger der le klasse M. J. C. de Liefde, aan wie eer vol ontslag uit de zeedienst is verleend, ia ingedeeld bij de KMR. Aan d^ kapitein ter zee van admi nistratie J. F. Staverman is eervol ont slag verleend wegens langdurige dienst. Hij is bij bevordering benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau met de zwaarden. De kapitein-luitenant ter zee van de technische dienst ir. N. J. C. Smit is bevorderd tot kapitein ter zee van de technische dienst. Op Maandagavond 29 Januari wordt in „Formosa" een vergadering gehou den van de Middenstandsvereniging „Den Helder". Als spreker zal optre den de heer D. Swagerman, secretaris van de Koninklijke Nederlandse Mid denstandsbond. Deze is voor de leden geen onbekende, aangezien hij indertijd in een daartoe belegde vergadering de wenselijkheid van aansluiting bij de bond heeft bepleit. Gelijk bekend werd toen zonder hoofdelijke stemming tot aansluiting overgegaan. Ditmaal zal de heer Swagerman spreken over het o i- derwerp „De middenstand temidden van zijn problemen". De korpswedstrijd op de sabel om de zilveren beker waaraan de naam is ver bonden van wijlen luit-generaal W. F. Insinger is na een spannende kamp ge wonnen door de geneeskundige troepen (Amersfoort). De beste persoonlijke pres tatie werd geleverd door Jansen van de A.A.T. (Haarlem) die al zijn tien partijen wist te winnen. Kuikhoven van de K.M.A. (Breda) en Riemers van, de A.O.C. (Breda) wonnen er elk ne gen. De einduitslag is: 1 Geneeskundige troepen (Amersfoort) 20 gewonnen partijen; 2 Kon. Marine 'Den Helder) 20 gew. part.; 3 K.M.A. (Breda) 19 gew. part.; 4 A.A.T. (Haarlem) 19 gew. p.; 5 Korps Mariniers (Den Helder) 19 gew. part.; 6 Reg. Oranje (Gelderland) 15 gew. p.; 7 Garn. D.E.T. (Den Haag) 14 gew. part.; 8 A.O.C. (Breda) 13 gew. p.; 9 2e Voci (Ede) 11 gew. p.: 10 Ver bindingstroepen 8 gew. p.; 11 Vliegbasis Gilse Rijen 7 gew. p. In de persoonlijke wedstrijd Sabel, afdeling II, bleek Strates van het Hel- derse korps Mariniers, met slechts een verloren partij de sterkste schermer te zijn. Een goede tweede werd de ma rinier Kraus met 8 gewonnen partijen. In de eerste afdeling Sabel be zette IJzendoorn van het Korps Mari niers uit Den Helder met 4 gewonnen partijen de 8ste plaats. Het toneelgroepje, dat verleden jaar de eerste prijs in de Niwin-toneelwed- strijd veroverde, heeft thans aan de wedstrijd onder auspiciën van de Helderse Gemeenschap deelgenomen met een biyspel in vier bedrijven, „De avonturier". Het werd onder regie van de heer J. Bruin opgevoerd op een feestavond van de de heer N. Helder, sprak in zijn openingswoord de verwachting uit, dat het stuk de heer N. Helder, sprak in zijn openingwoord de verwachting uit, dat het stuk met vaart over het voetlicht zou worden gebracht. De tonelisten hebben daarin, in aanmerking genomen dat zij allen dilettanten waren, niet teleurgesteld. van de ongenoemde hoofdrolspeler zeer veel waardering toe. De typering werd uitstekend volgehouden. Ook de andere medewerkenden aan de opvoering wer den in het programma niet bij name genoemd. Zij legden alle een behoor lijke rolkennis aan de dag en gaven er blijk van, de trekjes in het stuk te heb ben begrepen. Enkele stereotiepe euve len van alle opvoeringen door dilettan ten konden ook nu weer worden ge constateerd: het zich net even teveel concentreren op het gesprokene, met als gevolg een tekort aan mimiek, met dynamische kracht. Daardoor leek het stuk nog langer dan het al was. Dat alles neemt niet weg, dat men voor de opvoering veel waardering kan hebben, vooral omdat de afwikkeling van alle scènes zonder een enkele stoornis ver liep. Een stimulerend slotwoord, dat tévens als afscheidstoespraak tot de grote W! en O.-familie kon gelden, werd gespro ken door de directeur van de dienst van Openbare Werken, ir. J. F. A. Alozerij. Nadien bleef men nog enige tijd bijeen voor een dansje, waarbij het Rhythm Quartet van Iep van Bruggen voor de muziek zorgde. Wanneer „De avonturier" niet altijd even sterk boeide, was dat mede te wij ten aan de schrijver, die verscheidene scènes te lang heeft uitgesponnen. Het accent in het stuk ligt wat te sterk op de dialogen, waardoor zwaardere eisen aan de capaciteiten van de spelers wor den gesteld. De intrige is overigens niet onaardig gevonden en de toeschouwer wordt verscheidene malen voor een ori ginele wending geplaatst. De avonturier is Jean Ravet, die na een langdurig verblijf buitenslands in Frankrijk terugkeert en dan door be middeling van Salomon Vautour (een uitgeslapen scharrelaar) gaat fungeren als de verloren zoon van een fabrikant. Wanneer Jean reeds volkomen, in de familiekring en in het bedrijf is opge nomen en bovendien de verhouding met zijn „zuster" Ninette zeer vriendschap pelijke vormen is gaan aannemen, komt de echte zoon boven water. Natuurlijk wordt alles in het reine gebracht, maar niet voordat ettelijke figuren een meer of minder belangrijke rol in dit blijspel hebben gespeeld. Wanneer we even buiten beschouwing laten, dat in „De avonturier" weer een dankbaar gebruik wordt gemaakt van de sjacheraar uit honderden moppen, komt de Salomon Vautour in de creatie ALKMAAR, IS Januari 1951. Graanbeurs. Tarwe 21.50—23,25, rogge 31—33,50. gers' 3234, haver 3032, bruine bonen 4554, eitroenbonen 4560, witte bonen (Krom- bek) 60—80, grauwe erwten 6075, Capu- cijners 55—72, groene erwten 37,50—42, Schokkers 3943. Bij K. B. is benoemd tot officier in d« Orde van Oranje Nassau met de zwaarden (bij bevordering) kapitein ter zee van administratie J. F. Staverman. Tevens werd de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zil ver, verleend aan de heer J. H. Hoff- man, werkzaam bij de marine-afdeling van de „Netherlands Purchase Commis- sion" te New York. In Musis Sacrum" werd gisteravond een algemene vergadering Van derse Sportraad gehouden, die door een verrassend groot aantal Hel. werd bezocht. Er waren slechts berichten van verh.ndenng binnen gekome„ „Helder" en „Zemacht". De vergadering werd, by afwezigheid van de voo™* de heer P. Th. Luyckx, door de heer A. G. van der I.inde geleid. Dele mede. dat de heer Luyckx na lang aarzelen had besloten als voorzitte, Van Sportraad te bedanken. Ook de heer W. F. Langerak, die zich voor de sp in Den Helder in vele opzichten zeer verdiensteiyk heeft gemaakt, had n, bestuurslid bedankt. Daar de heer H. JMaarse wegens ziekte niet tor vergaf' kon verschUnen, restte aan de bestuurstafel slecht het driemanschap y»,, Linde, Van den Heuvel RUnders en Perels. Dit werd later op de avond aan' gevuld met de heer H. A. Enklaar Jr„ die met algemene stemmen in het best^ werd gekozen. ten wachten tot de eerstvolgend, gadering, de jaarvergadering, di.V*' 8 Juni wordt gehouden. Dan zullen h°P verzoeken om toelating al» lid in s? handeling worden genomen. Weer wielerrond, Nadat men had besloten de jaarliv se sportdag op 14 Mei (Tweede Pi v sterdag) te houden, werd het pro®, ma voor de komende maanden 7 sproken. Men heeft reeds kennis ki nen nemen van dit programma dat 25 Januari begint met een sportavond. In Maart Na een aantal gebruikelijke egenda- punten werd wat meer aandacht be steed aan de plannen tot reorganisatie van de Helderse Gemeenschap. De waarnemend voorzitter deelde in dit verband mede, dat de Sportraad gaar ne medewerking wil verlenen. De zelf standigheid zal daarbij niet in het ge ding komen. Voorstellen en besluiten worden, als gewoonlijk, eerst aan de vergadering voorgelegd. De spreker ried de verenigingen aan, zich voor lopig op de Sportraad te verlaten. Het bestuursvoortel, om overkoepe lende organisaties als leden aan te ne men, ondervond bij enkele aanwezigen bezwaren. De heer Lastdrager, voor zitter van „Hermes", verklaarde er zich tegen. De heer Van den Heuvel Rijnders wees er op, dat toch ook het biljartdistrict reeds als overkoepelend orgaan in de Sportraad was opgeno men. Ten slotte werd besloten de bei de jonge organisaties (de afdeling Den Helder van de Volleybalbond en de Helderse Basketballorganisatie) te la- Wie Alastair Sim kent, zal de film „De mooiste tijd van je leven" niet willen missen. In deze rolprent, die tot en met Maandag in de Tivoli-bioscoop wordt vertoond, speelt hij de rol van een rector die plotseling in grote moei lijkheden geraakt. Hij heeft namelijk gesolliciteerd naar een belangrijker po sitie. Curatoren besluiten echter eerst op zijn school eens een kijkje te komen nemen. En dat zou geen bezwaar zijn geweest, ware het niet, dat de school bij vergissing een honderdtal meisjes leerlingen kreeg toegewezen. Die moe ten toch tot andere plannen zijn gereed gekomen aan onderdak worden gehol pen. En dat geschiedt. Evenwel ten koste van de jongens-leerlingen en hun arme rector. En, tot overmaat van ramp, komen dan de ouders en de be langrijke curatoren de school bezoeken. Dat geeft natuurlijk enorme verwikke lingen, q\ uiteindelijk toch leiden tot een radicaal mislukte organisatie. Ge lukkig voor de rector en de directrice van de meisjesschool, komt op 't aller laatste nippertje redding opdagen in de vorm van een afgevaardigde van het ministerie die de hele zaak kan recht zetten. „De mooiste tijd van je leven" mag gezien worden. In de hoofdrollen leve ren Alastair Sim en Margaret Ruther- ford uitstekend spel. In de Witte bioscoop gaat tot en met Maandag de knappe Italiaanse film „Maria Goretti", die op historische ge gevens is gebaseerd. Men kent wellicht de geschiedenis van deze Maria Go retti, die heilig werd verklaard omdat zij haar Goddelijke roeping begreep en weerstand bood aan de verleiding. Deze uitstekende film, waarvan ook een toneelstuk werd gemaakt, komt voor rekening van Augustino Genina. Er valt dikwijls goed spel te genieten en ook filmisch is „Maria Goretti" ver antwoord. Deze rolprent leent zich voor een serieuze beschouwing. Als bijzon derheid kunnen wij vermelden, dat de vertolkers der hoofdrollen geen be roepsacteurs zijn. KLEERTJES JJe Helderse Stichting voor Sociaal Werk heeft al vele malen zeer verdienste lijk werk geleverd, vindt Gradus. Vele families heb ben dat mogen ondervinden. Doch er blijven immer ge vallen waarin nog steun wordt gevraagd. Nu heeft de Stichting aan Gradus het verzoek gericht om een op roep te plaatsen. Nu heeft deze iets tegen oproepen. Dat doet hem herinneren aan oorlog. En die kwestie is in zoverre van de baan, dat er alleen nog maar over wordt gesproken. In tal van landen. Gradus noemt het dus geen oproep, maar een ver zoekje. Een verzoekje, zeer bescheiden, om wat baoy- kleertjes, en als het kan, om een wieg. Het gezin, dat deze dingen van node heeft zit er financieel zeer slecht voor. Dat heeft de Stichting Gradus verzekerd. Wie dus nog 'wat babykleertjes over heeft, een paar luiers, een wiegje.... Kan men se zeil J^e zeehond doet het weer best. De secretaresse van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie, afdeling Den Helder, schreef Gradus het volgende briefje: „In de Helderste Courant van Woensdag las ik in uw ru briek een berichtje over een zeehond, die door een jon gen was waargenomen. Volgens u was dit een grote zeldzaamheid. Het tegen deel is echter waar: wij, N.J.N.-ers, zien namelijk, wanneer we op excursie zijn, vaak zeehonden, vlak bij de Dijk en op het Kuit- je. Vooral 's ochtends vroeg kun je ze vaak zien. Zelfs zwemmen ze vaak door de haven". Mocht Gradus eens vroeg by de pinken zijn, dan zal hij beslist eens een kijkje gaan nemen. VERLIES J^isschien herinnert men zich nog z'n eigen jeugd. Gradus bedoelt, die hele jonge jaren, toen gummibal len en teddyberen nog be langrijk waren. Van de week vertelde een stem door de telefoon, dat een heel klein meisje haar ted dybeertje had verloren. Het verdriet was niet te stelpen geweest. Had de twee-en- een-half-jarige behoorlijk kunnen praten, dan had zij gezegd: „Ik ben vreselijk gedupeerd". Het beertje werd verloren in de Ko ningstraat of op de Kerk- gracht. Als het werd gevonden, hoort Gradus er dan van? MUIZEN ^iet ieder meisje houdt van muizen. Al maakt het nog wel eens verschil, of het witte of grijze muizen zijn. Een aardig voorvalletje wil Gradus u niet onthou den. Van een meisje, wier witte muisje wat kaal werd. Zij was daarover zeer onge rust en wilde per se naar de veearts. „Ik kom voor mijn muis", zei ze daar. En de veearts, die zelden iemand op bezoek krijgt omdat een witte muis kaal wordt, vond het gevalletje zo aardig, dat hij het meisje alleen het receptje, een tubetje zalf. in rekening bracht. STEP Qradus is bureau voorwerpen in te stellen. Gaat me daar zo'n kleine Jutter zijn geld verbrassen in een snoepwinkel, en daar laat 'ie z'n autostep vóór de deur staan. Het werd een duur snoepje voor Corrie, want toen hij weer uit het winkeltje kwam, was zijn tweewielig voertuigje ver dwenen. Een ander kindje nam dat prachtige ding mee. Corrie kreeg de step van zijn oom, die hem zelf maakte. Gelukkig staat zijn naam er m gebrand (van onderen), zodat de ouders van het kindje dat de step vond weten, wie de eigen lijke eigenaar is. Gradus hoopt, dat Corrie zijn kost baar bezit terug krijgt. ZWAAN £)e heer Duinker, die dacht er een nieuw lid voor de Dierenbescherming bij te krijgen, is mis. De brief schrijfster is reeds jaren aangesloten. En ze schrijft: „Ik heb enkele weken ge leden zelfs een vergadering van de afdeling meege maakt, waar buiten het be stuur slechts tien personen aanwezig waren. Dat was voor het bestuur niet pret tig. Het ledental is immers veel groter". Zo ziet men, wat uit een „zwaan-in-nood" kan groeien. Herinnert men zich de correspondentie nog? Dat het gevolg moge zijn, dat de vergaderingen van de Dierenbescherming in het vervolg drukker wor den bezocht. GRADUS voornemens een voor gevonden De W.S.O.V Jlykswerf" heeft zijn feestavonden er weer opzitten. En Gradus kan zijn lezers de verzekering geven dat ze goed WarenLijffotograaf (die zelf ook enkele roüetle speelde) kon niet nalaten een plaatje te maken rln Sevink, mevrouw en de heer Dusseldorf, mevrouw Boerse- ma, Arte Boot, Jopie Bedorf, Steef Boersma, Tiny de Bont en Jan Seegers. Ze speelden „Zot" Wat niet wil zeggen dat de andere medewerkenden (die toevallig niet op de'foto staats) wieto „Zó!" waren. zal ^en- worden gehouden voor jeugdled Wij vernamen, dat „D.O.K." voorn mens is om op Koninginnedag een wielerronde te organiseren. Od dl zelfde dag heeft „Hermes" het school hockeytournooi. Wat het contact met de gemeente betreft, mocht de veras dering niet ontevreden zijn. Zoals men wellicht weet, heeft het aanvankelijke plan, om onmiddellijk over te gaan tot de aanleg van tw« sportvelden en later nog vier, door plotseling intredende financiëlemoei. lijkheden plaats moeten maken voor de aanleg van een zestal sportterrei. nen onder de duinen. Deze velden zul len op 1 September 1953 kunnen wor- den bespeeld. Men heeft hierbij d« mogelijkheid open gelaten tot aanleg van een sinttelbaan. Verrassend was voor velen de mededeling, dat de vijl velden aan de Sportlaan na het ge. reedkomen van de „Duin"-velden in geen geval zullen verdwijnen. Het vijf. de veld aan de Sportlaan zal op 1 Sep. tember van dit jaar bespeelbaar zijn, zo deelde de heer Van der Linde v oorti mede. Bovendien zal het veld aan dt Ruyghweg beschikbaar komen als trai- ningsgelegenheid. Het gemeentebe- stuur heeft „Hermes" de belofte ge daan enkele hockeyvelden aan te leg. gen op het land van Schippers. Ook de turners werden verblijd, want op 1 Januari 1952 zal een gym nastieklokaal van tien bij twintig me ter gereed komen. Enkele maanden la- ter komt een tweede gymnastieklo kaal klaar, dat negen bij achttien me ter is. De heer Van der Linde vond hierna even de gelegenheid om de bijzondere eigenschappen van de heer Luyckx, die binnenkort zijn normale werk zaamheden hoopt te kunnen hervatten, te schetsen. Uit erkentelijkheid dacht men er goed aan te doen de heer Luyckx te benoemen tot ere-lid. De vergadering stemde daarmede onder applaus in. Er werd ook geapplaudiseerd toen even later de heer Enklaar verklaard» met zijn benoeming tot bestuurslid ac. coord te gaan. Hij zegde daarbij d« vergadering dank voor het in hem ge stelde vertrouwen. Tijdens de rondvraag kwamen nog enkele interessante kwesties aan de orde. Zo stelde de heer Van de Water voor, om wanbetalers en in het alge meen lieden die zich in hun vereniging niet behoorlijk gedragen, te beletten dat zij tot een andere tak van sport toetreden. De heer De Boer van HRC had bezwaren, doch enkele andere he ren (onder andere de heer Klos van „De Ring") verklaarden zich voor het voorstel van de heer Van de Water (Helderse Bruinvissen). Men besloot, ter nadere oriëntering, deze aangele genheid te plaatsen op de agenda voor de jaarvergadering. En dan twijfelen wij er niet aan, of deze maatregel komt er door. Teleurstellend was voor velen de mededeling, dat het water van de Fortgracht werd afgekeurd. Daar zal dus geen zwembad kunnen verrijzen. Boksdemonstraties Staan wij nog even stil bij een vraag van de heer Klos van de boksvereni ging „De Ring". De voorzitter van deze vereniging wilde namelijk gaarne weten, wie tijdens de binnensport avond (Donderdag a.s.) de op het pro gramma aangekondigde boksdemon straties zullen geven. Hy vernam, dat deze organisatie in handen was van de Marine-sportschool, met name van de heer Hessels. De heer Klos zeide, dat het hem speet dat de Sportraad i® deze „De Ring" niet had gekend. Daar hij nu wist dat de heer Hessels bij organisatie was betrokken, kon hij er zich enigermate mee verenigen- D» heer Van der Linde was zo sportief om eerlijk toe te geven, dat de Sportraad ten aanzien van „De Ring" even kort was geschoten. Waarmede dit.,1®' cident", dat toch even tot ontevreden heid stemde, uit de wereld was Se"° pen. Het is vandaag veertig jaar gelede®' dat de Veilingvereniging „Den He en Omstreken" werd opgericht. Ter g legenheid van dit feit wordt Dinsdag middag om drie uur in „Formosa e receptie gehouden, waar men het stuur zijn gelukwensen kan aanbie Na afloop wordt aan genodigden 'eden een diner in „Formosa' aang»"" den.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2