CANASTA Berlijn blijft pessimistisch gestemd De Rallye naar Monfe Carlo begonnen Geringe mogelijkheden voor vrucht dragend gesprek tussen Oost en West Mysterie rond een doos borstplaat Het nieuwe spel, dat de wereld veroverde Hei wordi u geleerd door H. W. FILARSKI Bliksemsnelle k.o.-zege van Turpin K.N.V.B. handhaaft het amateuristisch standpunt INGEZONDEN STUKKEN De „Tjerk Hiddes" Scheldkanonnades weer begonnen Rallye-equipe in Frankrijk verongelukt Koedijk niet opgewassen tegen Watervogels VERVOLG STADSNIEUWS Het lag voor het grijpen IN HET KORT Schaakpartij tussen Geus |r. en R. Mol duurde zes uur! Wintercompetitie HBC DOK verloor van Alcmaria Victrx Urk De week op de visafslag Voorval in winkel op Wieringen ""NSDAG 23 JANUARI 1961 rANASTA Is een boeiend, onderhou- v gpel, óók indien men het zon- enige geldelijke inzet speelt. Reeds die reden is het de moeite waard hennis mee te maken. Het is mij genoegen het spel bij u te mogen mtrodneeren. De moeite, die ge u zult moetea getroosten om de spelregels Bt„ welke niet bijzonder moeilijk zijn jie u in een drietal artikelen uit- Lngezet zullen worden, onder de knie te krijgen, zal rijkelijk worden be loond door de vele prettige avonden, die ge met dit spel zult kunnen door brengen. „Canasta" betekent „mand" jp Spaanse taal; in het Canastaspel vlecht men kaarten tot een grote se rie ineen tejiendar las cartas, is de Spaanse zegswijze en Indien men er bi slaagt een 7-kaart samen te vlech ten dan heeft men een „Canasta "ver kregen! Hoewel het spel gespeeld kan worden door 2 tot en met 6 personen (hetgeen dus feitelijk betekent, dat men het met élk aantal mensen, zo nodig in meerdere groepjes, kan spe len) te het verreweg het aardigste in dien men het met vier personen speelt; j,et verdient dan ook aanbeveling het met vier spelers te gaan beoefenen, waardoor men direct kennis maakt met de meest charmante vorm van het spel. De regels voor het spel met 4 personen zijn vrijwel gelijk aan die goor het spel met 5 of 6 personen, ter wijl na de uiteenzetting dezer regels bet spel met 2 of S spelers geen enkele moeilijkheid meer geeft. Wjj beginnen dus met: Canasta voor 4 personen. BENODIGDHEDEN: Twee spellen kaarten van elk 52 stuks, plus 4 „Gro te Jokers" (afgekort Gr. J.), in to taal dus 108 kaarten. Een eenvoudig scorebloc met een „Wij" en een „Zij"- kolom. SPELERS: Nemen tegenover el kander plaats en vormen gedurende een partij twee aan twee een partner- combinatie, juist als bij bridge. HET GEVEN: Nadat de kaarten geschud en gecoupeerd zijn, wordt één voor één gegeven, tot elke speler 11 kaarten heeft. De rest der kaarten wordt midden op de tafel dicht neer gelegd; deze stapel vormt de „dichte stock". De bovenste kaart van deze stock wordt open neergelegd (draai- kaart), naast de dichte stapel; op deze kaart worden straks één voor één de kaarten gelegd, die de spelers afgooi en. Deze open stapel komt de „open stock" te heten; alleen de laatst af gegooide kaart dezer open stock mag zichtbaar zijn, d.w.z. dat de afgooi- kaarten er netjes bovenop moeten wor den gfelegd. SORTEREN: Men sortere zijn apel in rseries van twee of meer gelijke kaarten, zoals b.v. Klaver a, h, v.. Harten 7, 6, 5, 4, enz. PUNTENTELLING: Gr. Jokers 50 punten elk. Tweeën 20 punten elk; tweeën gebruikt men eveneens als jokers, d.w.z. men mag ze overal voor gebruiken, waarbij het verschil met de Gr. J.'s slechts de puntenwaarde is. Azen 20 punten elk. Heren, vrou wen, boeren, tienen, negens, achten 10 punten elk. Zevens, zessen, vijven, vieren en zwarte drieën 5 punten ejk, (Bij de eerste oefeningen in het spel is het nuttig, voor elk der 4 spe lers een lijstje dezer punten te maken, waarop u dan meteen vermeldt de on derstaande premies). PREMIES: Echte Canasta's 500 punten elk. Onechte Canasta's 300 punten elk. Rode drieën 100 punten elk. Vier rode drieën bij één team 800 punten totaal. Uitmaken van het spel 100 punten. Ineens uitmaken van het spel 100 punten extra. Ein- d1- ener partij 5000 punten of meer. (Hoe en wanneer deze premies wor- den toegekencf zal u uit het vervolg blijken). HET KOPEN ENZ.: Indien Zuid de gever was, is West het eerst aan de beurt. Hij moet óf de draaikaart ko pen öf een kaart van de dichte stock. De open kaart mag hij slechts kopen, indien hjj gelijktijdig een minimum van 50 punten kan „uitleggen" en twee kaarten in handen heeft, gelijk aan de open kaart. Heeft West b.v. twee heren (het mogen „gelijke" he ren zijn, dus b.v. twee Ruitenheren) en is de draaikaart een heer, dan mag West die heer kopen (htf is het nie' verplicht), mits hij óók 50 punten kan uitleggen. Dus b.v. in het geval, dat hij h-h-2 (40 pnt.) in handen heeft en met de heer van de open stock dus 50 punten maakt; hieruit volgt dus al, dat de afgooi-(draai)-kaart mag worden meegeteld. Heeft men drie zessen in handen, dan kan men met een afgegooide 6 slechts 20 pun ten (4 x 5) vormen; dit is niet vol doende voor een „eerste uitleg". Wil men toch uitleggen, dan zal men er een andere serie bij, of jokers aan, moeten leggen zodat men 50 punten haalt. Nadat West gekocht heeft (en al ol niet iets heeft uitgelegd) moet hij een kaart uit zijn spel weggooien. Nu is Noord aan de beurt, enz. Men moet er voor zorgen, dat de afgegooide kaar ten een stapel vormen, waarvan al leen de laatste kaart zichtbaar is. In dien men de afgooikaart wil (en dus kan) kopen, moet men de gehele open stock óók nemen. Dit kopen van een stock is een groot voordeel, daar men daardoor vaak vele series kan maken en punten kan ver werven. Een „serie" bestaat steeds uit minstens drie kaarten, waarvan er één een joker (Gr. J. of 2) mag zijn. Voor dat men of de partner iets heeft uitgelegd kan men nimmer de afgooi kaart kopen anders dan met twee kaarten, gelijk aan de afgooikaart. daérbij mogen geen jokers gebruikt worden! Verplichte „eerste uitleg": Een par tij loopt tot 5000 punten door een der teams bereikt is; meestal wordt dit aantal eerst na enkele spellen behaald. Afhankelijk van de „stand" (score) op de scorelijst, varieert het aantal pun ten, dan men nodig heeft om aan de eerste uitleg te voldoen. Heeft men minder dan 1500 pusten, dan moet men met minstens 50 pun ten de eerste uitleg verrichten. Van 15002995 moet men met minstens 90 punten en boven de 3000 moet men met minstens 120 punten de eerste uitleg verrichten! Slechts de afgooikaart mag gebruikt en geteld worden bij een „eerste uitleg"; andere kaarten en ook jokers die in de open stock moch ten voorkomen, mogen daar uitdruk kelijk niet bijgeteld worden. Zodra een speler de verplichte eer ste uitleg heeft verricht, is de „open stock" vrij voor hem en zijn partner (behalve als in die open stock een jo ker of rode drie zou voorkomen). Dit vrij zijn betekent, dat men de laatst weggegooide kaart (plus automatisch de rest van de open stock) mag ko pen, indien men haar kan toevoegen aan een serie die reeds is uitgelegd, dan wel, indien men één gelijke kaart plus een joker er aan kan toevoegen en uitlegt. Hieruit volgt reeds het be lang van het eventuele uitleggen zon der het direct kopen van een open stock; men stelt zichzelf en de part ner in de gelegenheid om gemakke lijk de open stock te verwerven. De open stock, die voor enige partij is „vrjj" gekomen, kan weer door de tegenpartij „geblokkeerd" worden door er een joker in te gooien! Geblokkeerde open stock: Dit bete kent, dat men de afgooikaart slechts mag kopen, indien men twee gelijke kaarten in de hand heeft (dus géén joker gebruiken!) De open stock is geblokkeerd le. in het begin van het spel, totdat een der spelers het voor zijn team geldende minimum aantal punten heeft uitgelegd (zie boven). De stock is dan slechts vrij, voor hem en zijn partner; 2e. indien, als gevolg van het ge ven, er zich een rode drie of een joker in de open stock bevindt; 3e. indien één der spelers een joker gedurende het spel in de oper. stock heeft gegooid. VOOR ditmaal zullen we het hierbij laten. De regels, die u hier leert, zijn de officiële Amerikaanse spel regels, die alom gespeeld worden. Het verdient aanbeveling daarvan niet af te wijken daar het spel, indien u het eens in een andere kring zoudt spelen, voor u onbespeelbaar zou zijn. Vergeet niet, dit artikeltje uit te knippen. (Wordt vervolgd). De 61-jarige havenarbeider A. de Jong is aan de Mijnsherenlaan te Rot terdam door een tram aangereden en aan de gevolgen overleden. Luc van Dam zag genoeg De Britse middengewichtkampioen Randolph Turpin boekte te Birming- ham een snelle k.o.-zege op de Spaan se titelhouder Eduardo Lopez. Reeds in de eerste ronde ging de Spanjaard naar de planken, waarna hij werd uit geteld. Welgeteld 55 seconden waren er ver lopen sedert de eerste gongslag had geklonken. Voor de aanvang van de wedstrijd werd de Nederlandse kam pioen Luc van Dam, één van de drie candidaten voor een gevecht met Tur pin om de Europese titel, aan het pu bliek voorgesteld. „Hoewel het gevecht nog geen mi nuut geduurd heeft, heb ik toch wel voldoende gezien om te weten hoe Turpin bokst". Dit waren zo ongeveer de woorden van Luc van Dam na af loop van het treffen. Op de vraag of Van Dam zichzelf een kans gaf indien het tot een titelwedstrijd met de En gelsman zou komen, gaf de Rotterdam mer als antwoord: „Zeker, ik geloof dat ik in staat ben Turpin te slaan. Tegen Sugar Ray Robinson hield ik het vier ronden uit en ik denk wel, dat mijn verdediging goed genoeg is om Turpin in bedwang te houden". In het bestuur van de K.N.V.B., dat onder leiding van de voorzitter, de heer K. J. J. Lotsy, in een voltallige vergadering bijeen kwam, heeft een uitvoerige gedachtenwisseling plaats gehad naar aanleiding van de veelvul dige publicaties en radio-praatjes der laatste maanden over de kwestie ama- teurisme-professionalisme. Daarbij is gebleken, dat de leden van het bestuur van de K.N.V.B. zonder uitzondering het volledige amateurisme wensen te handhaven. Vandaag zullen de deelnemers aan de Rallye naar Monte Carlo hun con tactsleutels omdraaien, hun motoren starten en een begin maken met het 3200 kilometer langs parcours. Schamper wordt weieens de opmerking ge maakt dat die 3200 km. niets anders is dan een lange aanloop om in Monte Carlo een vaardigheidsproef af te leggen. Zo is het natuurlijk niet. Tal van moeilijkheden doen zich tijdens de rallye voor en het uiterste wordt van wagens en bestuurders gevergd. Zelfs het uitrijden van deze grootste aller rallye's is een sportieve prestatie, waarvoor men alle respect kan hebben. Dat de vijftig best geklasseerde rijders op 28 Januari een vaardigheidsproef moeten afleggen, is tenslotte noodzakelijk om een winnaar aan te wijzen. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) Met de ontboezeming van „Roergan ger" in de Helderse Courant van Dins dag 16 Januari ben ik, en vele vader landers met mij, het roerend eens. Men ♦raagt zich af, heeft dan onze regering geen greintje historisch besef? Heeft iaën dan geen eerbied voor de nage dachtenis van een man die zoveel heeft bijgedragen tot verhoging van onze roemrijke historie? In de vierdaagse reeslag teg ende Engelsen in 1666, ter hoogte van Duins, bevond zich op het dek van de „Zeven Provinciën" de Franse Comte de Guiche, die met de roeeste opmerkzaamheid de loop van "fit gevecht der onderscheidene eskaders ♦olgde. In het bijzonder was zijn aan dacht gericht op het Zeeuws-Friese es kader, Hij wilde de naam van die (it® zeeheld weten, welke naam hij ?®dig had voor het schrijven van een «Wie is die Admiraal?" vroeg hij toen hem de naam Tjerk Hiddes ge hemd werd, noemde hij hem de groot- we en stoutste onder de Nederlandse ^helden. Kan men de nagedachtenis dt> deze grote zeeheld meer onteren an door een schip, naar deze held ge- OMnd, over te dragen aan hen, die onze Seristanders zijn en die, zoals ..roer- gonger" zeer juist opmerkt, het wellicht de toekomst tegen Nederland zullen ««ruiken? Vooral de Friezen voelen 9o> a,ls 6011 smE*ad en ze hebben dan «'ertegen geprotesteerd bij de re- «ring en volgens het dagblad „Trouw" lov'-gd het schip terug te roepen en Ti ,l ,".et mogelijk is, de naam van ÜfiaTi ®^des" te vervangen door b.v. sen i r Gerards". Men had geen pas- - tr naam kunnen bedenken. .„oiii nunnen Dei en Helder, Jan. 1951. J. DB JONO. (Van onze correspondent te Berlijn) IN POLITIEKE KRINGEN in Berlijn wordt de mogelijkheid om tussen de Sowjetunie en de grote Westelijke mo gendheden een vruchtdragend gesprek tot stand te brengen met de dag pes simistischer beoordeeld. Men had aan vankelijk verwacht, dat het Kremlin in zijn ten opzichte van Duitsland ge voerde politiek meer matiging zou to nen en tot belangrijke concessies be reid zou zijn. Deze opvatting steunde op de poging van de Oostduitse pre mier Grotwohl om met de Bondsrege ring rechtstreekse besprekingen te ope nen over het herstel der Duitse eenheid en tevens op het bezoek, dat Grote- wohl's plaatsvervanger, Ulbricht, en de voorzitter der Sowjetrussische controle commissie in Duitsland, Tsjoeikof, in December van het afgelopen jaar aan Moskou brachten Het werd met on waarschijnlijk geacht, dat het Kremlin aan Ulbricht en Tsjoeikof de richtlij nen van een herziene politiek in Duits land zou hebben ontvouwd. Hoewel Ulbricht over z«n bezoek aan Moskou geen enkele officiële verkla ring heeft afgelegd, meent men hier nu met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid te weten, dat bovenge noemde opvatting met langer steek houdend is. Hoe schamel de berichten stroom ook is, die uit Karlshorst naar West-Berlijn doorsijpelt, men heeft toch kunnen vaststellen, dat Stalrn niet tot toegevendheid van enige betekems be reid is. TERWIJL Ulbricht in de Sowjetunie 1 vertoefde, deden hier geruchten de ronde, dat het Kremlin geneigd zou zijn de Oostduitse republiek op te ge vZ indien deze de herbewa pening van West-Duitsland kon worden vermeden en heel Duitsland geneutra liseerd kon worden. Deze geruchten zijn verstomd, omdat Ulbricht eerder sterker dan zwakker van zijn bezoek aan het Kremlin in Oost-Berlijn is te ruggekeerd. Hij heeft de garantie ont vangen, dat Moskou onder geen voor waarde een verzoening met het Westen zal nastreven ten koste van de Oost duitse republiek. De Sowjetunie blijft haar politiek jegens Duitsland richten naar de overeenkomst van Potsdam en de besluiten van de conferentie te Praag. Zij steunt de houding der Oost duitse regering, die het vormen van paritair samengestelde commissies met het doel de eenheid van Duitsland practisch voor te bereiden van meer belang acht dan het houden van alge mene verkiezingen. De ruggesteun die Ulbricht in Mos kou heeft ontvangen, komt wel zeer duidelijk tot uiting in de verscherpte toon, waarop de Oostduitse pers op nieuw tegen de Bondsrepubliek en het Westen ageert. Gedurende de gehele maand December van het afgelopen jaar was deze toon uiterst terughou dend. In de hoofdartikelen ontbraken de stereot. pe uitdrukkingen: „Dollar knecht", „volksverrader", „uitschot", ..gespuis" enz. volkomen. Deze zijn nu weer in het dagelijks proza der Oost duitse pers teruggekeerd. Men heeft zijn afwachtende houding laten varen en is weer tot het offensief overgegaan. Officieel wordt een gehele reeks eisen gesteld, die de Westelijke mogendhe den echter reeds bij herhaling als on aanvaardbaar hebben afgewezen. De agitatie tegen de Bondsrepubliek draait weer op volle toeren. „Alle middelen moeten worden aangewend", zo schrijft het orgaan der Oostduitse communis tische partij, Neues Deutschland, „om de herbewapening van West-Duitsland Ie verhinderen". Het ambtelijk orgaan der Sowjetrussische controle-commissie, de Taglische Rundschau, meent zelfs te weten, dat het jaar 1951 de definitieve beslissing zal brengen, of West-Duits land al of niet het slagveld van een derde wereldoorlog zal worden. Onrustbarend. QEZE perscampagne gaat in de Sow- jet-zone vergezeld van een reeks maatregelen, die niet minder te den ken geven. Ten koste van enorme som men wordt de overigens nog in de kin derschoenen staande staalindustrie uit gebreid. Op 2 Januari j.1. werd te Für- stenberg de eerste steen gelegd voor het „Staalcombinaat Oost". De staal fabrieken te Hennigsdorf zullen voort aan Russische ertsen en cokes uit Po len ter beschikking staan. In navolging van de Sowjetunie zal men in de toe komst geen lood meer gebruiken voor het aanleggen van waterleidingen, maar glas of cement. Tegelijkertijd vindt in heel Oost-Duitsland een me taalinzameling plaats. Leden van het nationale front gaan alle huizen af om uit metaal vervaardigde artikelen te verzamelen, waarbij als minimum leve- ringgplicht voor elk gezin een kilogram is vastgesteld. Een opvallende goede- renschaarste is plotseling ingetreden, die alleen hierdoor kan worden ver klaard, dat talloze bedrijven voor „bij zondere opdrachten" zijn gaan werken. Het is o.a. bekend, dat de radio-indu strie geen enkel apparaat meer voor de burgerlijke sector vervaardigt. De uit rusting der volkspolitie met radio- technische apparaten en de voltooiing van het radarnet langs de Oostzee-kust hebben voorrang. Dit zijn symptomen, die op zichzelf nog niet alarmerend behoeven te wer ken. maar die toch een aanwijzing vor men, dat Oost-Duitsland met enige ont spanning van betekenis in de betrek kingen tussen Oost en West geen reke ning houdt. Dit heeft men hier zorg vuldig geregistreerd. Voor een vrucht dragend gesprek tussen Oost en West worden genoemde symptomen als een ongunstig teken beschouwd. Leo Pagano licht gewond De radioreporter Leo Pagano, samen met de heren R. Pril en R. Schouten, allen uit Hilversum, zijn op weg naar de start voor de Rallye de Monte Carlo in Frankrijk in hun Austin, waarin ze aan de rallye zouden deel nemen. verongelukt. Met de heer Pril aan het stuur be gon de wagen op een in reparatie zijn de secondaire weg tussen Monsc en Troyes op de kiezelstenen te slippen en sloeg in volle vaart driemaal over de kop en bleef tenslotte op de rand van een ongeveer 10 meter hoge hel ling, waaronder een beekje stroomde, met de wielen omhoog liggen. Pagano kwam daarbij in zeer benarde positie, half uit de open wagen, in beknelde positie onder de auto. De motor bleef voortrazen en de benzine stroomde er uit. Met behulp van een chauffeur, die juist in een vrachtwagen passeer de, wisten de heren Schouten en Pril de auto overeind te duwen en de heer Pagano te bevrijden. De heer Schouten, die uit de open wagen werd geslingerd, bleef als door een wonder ongedeerd. Na verbonden te zijn in een ziekenhuis konden de heren Pagano en Pril het onmiddellijk weer verlaten. Zondagavond zijn zij per trein naar Hilversum terugge keerd. De wagen werd bij het ongeluk zwaar beschadigd. De voorhoede van Watervogels, met Dirks, G- zinger, Van Beekhoven, Ewaid en Beers, was gisteren op het zware en met plassen bedekte veld van Koedijk echt in haar element. Vooral Van Beekhoven en Dirks waren de verdedigers van de thuisclub steeds te vlug af. Van de aftrap af nam Watervogels het spel in handen. Keer op keer werd het doel van Koedijk onder schot ge nomen. Voorlopig evenwel zonder suc ces. Een onverwachte uitval van Koe dijk gelukte wel. Met een hard schot passeerde de middenvoor doelman Dirks onhoudbaar (10). Het antwoord van de Torren liet niet lang op zich wachten. Uit een mooie pass van Beek hoven wist de snelle Dirks via de bin nenkant van de paal te doelpunten. Dat gebeurde na twintig minuten spelen. En steeds zwaarder werd de druk op de Koedijk-veste. Toen na een half uur spelen Van Beekhoven met een keurig schot de stand op 12 bracht, was het hek van de dam. Plotseling was de juiste richting gevonden, en hoe kra nig doelman Bloothoofd zich ook weer de, hij kon niet verhinderen dat Dirks. Grötzinger en linkshalf Been de stand op 15 brachten. In de tweede helft was het Helderse overwicht niet zo groot, hoewel Water vogels nog wel de toon aangaf. Nadat een doelpunt van Dirks wegens buiten spel was afgekeurd, kopte Van Beek hoven een voorzet van links in (16). De linksbinnen van Koedijk verkleinde de achterstand tot 26, waarna Van Beekhoven een voorzet van Dirks goed afwerkte (2—7). Even voor het einde wist de rechtsbinnen van Koedijk log een doelpunt te maken, waarmede hij de eindstand op 37 bracht. Scheids rechter Vermeulen leidde deze spor tieve wdstrijd op rustige wijze. Burgemester Schellinger van Koe dijk, een oud-Nieuwedieper, kwam de Watervogels na afloop met hun grote overwinning gelukwensen. Gevonden: autoped, armband mei naamplaatje, aansteker, pyamabroek, va- cantiebonnen, ceintuur, dasspeld, kinder handschoen, dameshandschoen. hoofd doek, bruine hond, zwarte hond, dames laars, motorkap, zwart-grijs poesje, kin- derportemonnaie, blauw petje, twee sport- medailles, schort, paar gymnastiekschoe nen, diverse wanten, zilverbonnen, zak aardappelen. Verloren: gouden armband met naam, speelgoed-aap, doublé armband, autoped met massieve banden, alpino muts, bakfiets, autoband, étui met teken behoeften, foxterrier, bruine herdershond jas, kaart ziektewet, portemonnaie inh. plm. 40. idem inh. 1, portefeuille, inh. plm. 150, rentekaart, gouden damesring, shawl, paar gymschoenen, rijwieltas. ball pointpen en vulpotlood, vulpen, zilverbon van 2,50, legitimatiebewijs ouderdoms rente, schuifpasser. Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. Hedenavond geeft de Mariniert- kapel in de Nieuwe kerk aan de West straat een concert voor genodigden. Hedenmiddag om drie uur reci- pieert in „Formosa" de jubilerende Vei lingvereniging „Den Helder en Om streken". In het kader van de Leger des Heils-feestweek wordt vanavond in de Legerzaal aan de Spoorgracht een sa menkomst gehouden onder het motto: „Alle afdelingen in het front". Ter vervulling van een vacature aan de B.L.O.-school hebben B. en W. de volgende voordracht opgemaakt: 1. mej. G. van der Plas te Amsterdam; 2. de heer J. P. Cuypers te Den Helder; 3. de heer A. Holvast te Wierden. Gisteravond werden in het Militair Tehuis aan de Kanaalweg de afgebro ken partijen in de schaakcompetitie van MSC, die tevens voor het plaatse lijke kampioenschap gelden, uitge speeld. In de hoofdklasse won K. Geus reeds spoedig van K. J. de Waard. Na een prachtig eindspel, waarbij menig zweetdruppeltje viel, wist W. J. Geus te zegevieren over R. Mol. Deze partij had in totaal zes uur geduurd! De felle strijd tussen A. H. Verschuur en H. Herderschee eindigde in een overwin ning voor eerstgenoemde. Ten slotte won J. P. Rommel op fraaie wijze van J. van Brederode. De overige uitslagen waren: le klasse: BoschMarsman I 10; AllartBrouwer 10. 2e klasse: Bruinsma—Stolk 1—0; Bruinsma— Knopper 01; AdriaanseH. Ver schuur 01; Bodegom—Geurts Vs—Vs', StolkBeun 01. 4e klasse: Veen- stra—G. Geus 10; WieringaBomers 1—0. Volgende week komt het eerste tien tal van Egmond een competitiewed strijd spelen tegen MSC 2. De thuisclub heeft een mooie kans op de punten, en kan dus bovenaan de ranglijst komen te staan. De Helderse Bridge Club 1945 heeft voor de wintercompetitie weer een rond» gespeeld. De uitslagen van deze derde ron de waren: A-lijn: 1. KersbergenVisser 38 p.; 2. DomsBakker 35,5 p.; 3. SelierZoon 35 p.; 4. MudForrer 34 p.; 5. Smi*Bak ker 33,5 p.; 6. Dekkers—Snoerwang 28 p.; 7. GrandeSteinberg 27,5 p.; 8. heer en mevrouw Schotmans 20,5 p. B-lijn: 1. Kemper—Overeem 25 p.; 2. Kammers—De Vries 20 p.; 3. heer en me vrouw Besterveld 18 p.; 4. heer en mevr. Meier 17.5 p.; 5. en 6. Vrijvogel—Van Ar- kel en BenekerVeenstra 15,5 p.; 7. Spruit Dukers 14,5 p. C-lijn: 1. JurriaanKrap 39 p.; 2. Har- jerSchilperoord 36,5 p.; 3. De Ligt— Bambach 35,5 p.; 4. heer en mevrouw Planken 32 p.; 5. heer en mevrouw v. d. Put 31,5 p.; 6. Brederode—Seha 31 p.: T. heer en mevrouw Vries 25 p.; 8. heer en mevrouw Lelie 21,5 p. De revanchewedstrijd op hometrai ners tussen de wielerverenigingen Alc maria Victrix en DOK (Den Helder), welke Zondag in Alkmaar werd ge houden, is weer met een duidelijke overwinning voor de Alkmaarders ge ëindigd. De uitslagen zijn: 2 x 500 M.: 1. P. Koreman A. V. 44,1 sec.; 2. W. Wouters A. V. 44,4 sec.; 3. W. Jongejans A. V. 45.1 sec.; 4. Post D.O.K. 46; 5. K. Pluijmers A. V. 47.1, 2 x 1000 M.; 1. N. v. Roselaar, A. V. 1 m. 22 sec.; 2. B. v. d. Kamer A. V, 1 m. 22.1 sec.; 3. Jn. Ottebros A. V. 1 m. 23.4 sec.; 4. P. v. Berkum, A. V. 1 m. 25 sec.; F. Lugtig, A. V. 1 m. 25 sec. De aanvoer van snoekbaars was de afgelopen week zeer wisselvallig. Al leen Dinsdag hadden de snoekbaars- vissers grote vangsten. Deze varieer den die dag per span van 60 tot 2300 pond. De andere dagen waren de vangsten evenwel bijzonder laag. Ge middeld per span van 40 tot 100 pond. De gehele week was de markt voor snoekbaars tamelijk vast. De noterin gen liepen per kg van 1.201.30. De aanvoer van rode baars was vrij goed; de noteringen hiervoor waren per kg van 0.780.96. Grote blei noteerde per kg van 0.140.24, voorn en kleine blei 0.100.12 en karper 0.580.62. Zó ingewikkeld vond mr. J. N. Alblas politierechter te Alkmaar, de strafzaak tegen de verloskundige Cornelia K. uit 's-Graveuhage, die gisteren voor hem terecht stond, dat hjj besloot eerst vol gende week Maandag schriftelijk von nis te wijzen. Cornelia had op 18 November naar aanleiding van een sollicitatie een be zoek aan Wieringen gebracht en na af loop stapte zij een banketbakkerswin kel binnen waar zij een doos chocolade- flikken wilde kopen. Zij nam verschei dene dozen an haar handen, doch haar keus viel tenslotte op een doos borst plaat, die zij betaalde en meenam. La ter bleek een doos chocolade weg te zijn en toen men Cornelia vroeg of zij die had, bleek het dat zij de doos in de hand geklemd hield, verborgen achter haar hoed, die zij voor de borst hield. De winkelierster diende een aanklacht in en het gevolg was dat de politierechter gisteren moest uitzoeken of Cornelia de doos had gepakt met het oogmerk aich deee wederrechtelijk toe te eigenen, of dat zij uit louter ver strooidheid had gehandeld. De officier van justitie, mr. A. W. Holsteyn, was van mening dat Cornelia wèl de bedoeling had zich de doos toe te eigenen en hy vond het vreemd dat zij niet wilde bekennen. De eis waa f 40 subs. 20 dagen. De raadsman, mr. H. Scholten, was van mening dat het bewijs niet waa geleverd en hij waarschuwde de poli tierechter voor een „tweede zaak Beu- kenoot". Verdachte staat zeer gunstig bekend, heeft financieel geen zorgen en kan net zoveel chocolade gratia krijgen als zij wil. Er was voor haar dus geen enkele aanleiding deze dief stal te plegen. Zij ondervond in die da gen echter verscheidene tegenslagen en spreker achtte het daarom zeer goed mogelijk dat zij uit verstrooid heid had gehandeld. Mr. Scholten zeide in de afgelopen weken nog 2 zelfde gevallen te hebben meegemaakt, waar in mensen per vergissing voorwerpen meenamen die niet van hen waren. Het oogmerk van wederrechtelijkheid acht te de raadsman zeker niet bewezen, waarom hij vrijspraak vroeg. Mr. Al blas zal, zoals reeds gezegd, pas Maan dag uitspraak doen.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5