VAL DA m sum INTSTOKEN HUID JIMMY BROWN ALS Zware Hoest Vreugde in een Westlands dorp P/even verzcchi fp/m Pam en Pom aan zee Familieblad schakel in strijd om millioenen-erfenis ÉBRALINE Beslissende foto Truman om sfeun Nieuwe regering zal het levenspeil onveranderd moeten handhaven 0 Wim van der Voort, een tuinderszoon en een groot schaatsenrijder Moeizame training werd eindelijk beloond Het Radioprogramma Texel 10.000 inwoners Neem een doos echte UW HOEST Australische industrie door mijnwerkersstaking lamgelegd Langzaam-aan-staking in N. Engeland halveert productie Duitse jongen krijgt 15 jaar in plaats van doodstraf Nog opvarenden op de in tweeën gebroken JankoP T,.,rr,^n nm cfpUH Een „Vreemdelingenlegioen'" in de V.S. voorgesteld nu Le Guide des Thiery's N.V.V. acht ingrijpende maatregelen nodig KERKELIJK NIEUWS DINSDAG 30 JANUARI 1951 (Van onze Haagse redacteur) £R heerst vreugde in het tuindershuis Maasdijk 157a in het stille, maar toch zo nijvere Westlandsc dorp 's-Gravenzande. Er heerst vreugde in heel 's-Graven- zande, omdat Wim van der Voort, een ronde Nederlandse sportman, in Oslo bewegen heeft, tot de allergrootsten te behoren op de wedstrijdschaats. Hij werd ln de Europese kampioenschappen tweede in het algemeen klassement en eerste op de 1500 meter vóór de fenomenale Noor Hjalma Andersen. De familie Van der Voort heeft Zondag voor de radio de successen van Wim meebeleefd. Met trots vertelt vader Van der Voort, de Westlandse tuinder, ons over zijn beroemd geworden zoon, die thans 27 jaar is en dus nog een prachtige sporttoekomst tegemoet kan gaan. TN 1942 reed Wim hier te lande zijn eerste wedstrijd. Het was toen oorlog en zoals zoveel energieke, jonge Nederlandse kerels met depor tatie naar Duitsland bedreigd werden, liep ook Wim van der Voort gevaar als slavenarbeider naar gene zijde van de grens vervoerd te worden. Hij dook onder om zich aan dit lot te ont trekken. Dit betekende echter tevens, dat hij niet meer trainen kon en dat hij niet aan schaatswedstrijden kon deelne men. Een enkele keer verscheen hij nog wel eens op een bevroren slootje, maar dat was alleen om zijn onbe dwingbare lust om op de smalle ijzers over het harde ijs te krassen nog eens voor een ogenblikje bot te vieren. Voor zijn training had dit rij den op slootjes geen waarde. Toen hij bij de bevrijding weer voor de dag kon komen, was hij er uiteraard niet op vooruitgegaan. Hij moest de verloren tijd gaan inhalen en in 1946 trok hij voor het eerst naar het bui tenland om daar te trainen. Die eerste keer kwam aan deze oefening een onverwacht en ongewenst einde. Hij weed namelijk ziek hij kreeg de bof en moest naar huis terugkeren. Dat hij in de jaren daarna de training krachtig heeft voortgezet, bewijst het succes, dat hij nu in Calo behaald heeft. Wim van der Voort is tuinder en werkt op het bedrijf van zijn vader. Hij is een goed tuinder, aan wie men allerlei werkjes kan overlaten. Op de schaats mag hij grote snelheden be reiken, op de tuin werkt hij eveneens vlug en gedegen. Des zomers kan men hem steeds op het land vinden. Dan verzuimt hij nooit. Alleen 's winters, wanneer er minder te doen is, traint hij óp de schaats. In de zomermaanden verwisselt hij de schaatsen voor de race-fiets. Hij verzuimt er niet voor van zijn werk, want alleen des Zaterdagsmiddags en des Zondags zit hij op de wedstrijd- fiets. In de afgelopen zomer heeft hij de Ronde van Nederland meegereden. Is het wonder, dat 's-Gravezande trots is op deze jeugdige inwoner en dat er vreugde heerste in het huis van zijn ouders, broers en zuster, toen daar Zondag bekend werd, dat zijn training tot de door Wim van der Voort zelf zo vurig gewenste resultaten had ge leid WOENSDAG 31 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 NATIONAAL PROGRAMMA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.rnuziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.rnuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.rnuziek. (Om 9.30— 9.45 Waterstanden). 10.00 Schoolradio. 10.20 Kookpraatje. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Gram.rnuziek. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinbouwmedcdeling^n. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Pianoduo. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Promenade-orkest. 13.50 Gram. rnuziek. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Jeugd- ccncert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de jeugd. 16.30 Voor de- zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Instrumentaal kwartet. 17.45 Regeringsuitzending: Jeugduitzending": Sam Pa- saribóe: „Melodieën rond het Tobameer". 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Reportage. 18.30 Actualiteiten. 18.35 Btmjomuziek. 19.00 „Veertig jaar Arbeiders-Esperantisme", cause rie. 19.15 Instrumentaal trio. 19.30 Voor de jeugd. Nationaal programma ter gelegenheid van de verjaardag van Il.K.H. Prinses Beatrix: 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwedstrijd Nederland—Noorwegen. 20.06 „Assepoes", mu- zicksprookje. 21.05 Vocaal en instrumentaal ensemble. 21.35 „Beatrix, zij die geluk brengt", toespraak. 21.45 Kamerokest en solist. 22.15 „Juliana van Stolberg, Moeder van Oranjes", schets. 22.30 Marinierskapel. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Granumuziek. HILVERSUM II, 289 m.: 7.00 NCRV, 20.00 24.00 NATIONAAL PROGRAMMA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. rnuziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gewijde mu ziek. 8.45 Gram.rnuziek. 9.00 Voor de jonge zieken. 9.30 Gram.rnuziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst 11.00 Gram.rnuziek. 11.10 „De Millioenen van Ira", hoorspel. 12.00 Piano recital. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Vocaal Dubbelkwartet. 13.00 Nieuws. 13.15 Militaire reportage. 13.20 Mariniers kapel. 14.00 Gram.rnuziek. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Vocaal Ensemble. 15.15 Om roeporkest. 16.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek. 18.00 Mannenkoor. 18.30 Metropole orkest. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 Voor de jeugd. 19.30 Commentaar Familie competitie. 19.40 Radiokrant. - Nationaal pro gramma ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix: 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwedstrijd Nederland—Noorwegen. 20.06 „Assepoes", muzieksprookje. 21.05 Vo caal-instrumentaal ensemble. 21.35 „Beatrix, zij die geluk brengt", toespraak. 21.45 Kamer orkest en solist. 22.15 „Juliana van Stolberg, Moeder van Oranjes", schets. 22.30 Mariniers kapel. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. rnuziek. is lelijk en pijnlijk. Maak een einde aan Uw kwaal door Uw huid te betten met de genees- krachtige, sterk desinfecterende HET HUIDGEtyEESMIDOEL MET »P' EPT6 WERKING" I Tijdens de 10.000 meter voor de Europese kampioenschappen schaat senrijden kwam de Noor Hjalmar Andersen, die tegen onze landge noot Wim van der Voort reed, te vallen. De jury besliste, dat hij door het flitslicht van een foto graaf gehinderd was en liet hem derhalve de afstand over rijden. Na het ontwikkelen van de film bleek, dat Andersen nog reed, toen de foto met flitslicht werd genomen en kon men uit het beeld opmaken, dat hij inderdaad last van het felle licht had gehad. Te recht werd dus besloten, dat het overrijden gerechtvaardigd was, zodat Hjalmar Andersen dit sei zoen de Europese titel heeft veroverd. Vè'el eerder dan verwacht de feomst van vele gerepatrieerden gaf de doorslag heeft Texel zijn tiendui zendste inwoner kunnen begroeten. Het is Margaretha, dochter van het echt paar Van den Berg, wonende in het ge hucht Zevenhuizen nabij O-osterend. Door het gemeentebestuur werd gis teren ter gelegenheid van dit feit aan de vader een spaarbankboekje met honderd gulden ter hand gesteld, dat met een toepasselijk woord werd uitge reikt aan de heer Van den Berg, die landarbeider van beroep is en wiens gezin met het zesde kind werd verrijkt. Texel bereikte in 1936 de achtduizend inwoners en in 1944 de negenduizend. Tengevolge van het kolentekort in Australië zijn alle industrieën op de be langrijkste na stilgelegd en te Sydney 150.000 arbeiders werkloos geworden. Door het geschil tussen de regering en de mijnwerkers heeft de industrie naar schatting reeds drie millioen Australi sche ponden verlies geleden. De mijnwerkers werken één dag per week niet uit protest tegen een door de regering ingevoerd stelsel van „aan moedigingstoelagen". Vandaag of mor gen zal de Federale Raad der mijnwer kers beslissen, of de staking zal wor den voortgezet. Bijna 20.000 fabrieksarbeiders- en scheepstimmerlieden -in Noord-Enge- land trachtten de „langzaam-aan-sta- king" uit te breiden. Zij willen geen „stukwerk" meer verrichten, dat naar het resultaat betaald wordt. Met hun niet onwettige actie strijden zij voor loon naar duur van de arbeid. In on geveer honderd fabrieken en werven in Noord-Engeland is de productie naar schatting ongeveer gehalveerd. Men verwacht, dat 25.000 scheepstim merlieden te Manchester zich bij deze actie zullen aansluiten. Een Oostduits hof van beroep te Dresden in Saksen heeft Maandag het doodvonnis, uitgesproken over de acht tienjarige student Hermann Flade, ver nietigd en verandert in vijftien jaar dwangarbeid. Flade was beschuldigd van tegen de staat gerichte propagan da en poging tot moord op een lid van de Oostduitse volkspolitie. Tal rijke Westduitse, Westeuropese en Amerikaanse organisaties en particu lieren hebben tegen het doodvonnis geprotesteerd. De twee helften van het 9.270 ton metende Panamese tankschip „Janko", dat Zondag in zware zeeën bij Kaap Finistcrre in tweeën brak, heeft men met opvarenden aan boord naar het Zuiden zien drijven, aldus wordt uit La Corunna gemeld. (Volgens eerder ontvangen berichten waren alle op varenden van boord gehaald.) Op de achterste helft van het schip zou men negen man en op de voorste helft zeVen hebben waargenomen. MANNERHEIM KRIJGT EEN STAATSBEGRAFENIS De Finse regering heeft besloten maarschalk Mannerheim een staatsbe grafenis te geven. Hij zal op de natio nale begraafplaats te Helsinki, waar Finlands doden uit de oorlogen tegen Rusland van 1917, 1939 en 1942 rusten, ter aarde besteld worden. (Vervolg van pagina 1) Volgens Franse woordvoerders werd bijzondere aandacht besteed aan de kwestie Indo-China „aangezien men in Franse kringen tegen 6 Februari een groots offensief van de Vietminh ver wacht". Pleven zou vragen welke hulp Frankrijk van Amerika zou kunnen verwachten als Chinese strijdkrachten over de Indochinese grens zouden trek ken. Volgens gewoonlijk betrouwbare bronnen te Washington zou Truman Pleven mededelen, dat „Amerika in dit geval zijn verplichtingen in het kader van het handvest der V.N. zal nakomen, zoals het in Korea heeft gedaan". Volgens AFP zou Pleven verzekerd hebben, dat de Franse troepen in Indo China zouden blijven strijden, ook als Chinese communistische troepen over de grens zouden rukken. Hij zou van president Truman de verzekering wen sen, dat Amerika Frankrijk zou steu nen. als Frankrijk de Veiligheidsraad zou verzoeken China tot aggressor te bestempelen voor het geval Chinese troepen Indo-China zouden binnenval len. Men verwacht, dat Truman de hulp aan de Fransen in Indo-China zal laten afhangen van de behoeften der Verenig de Naties in Korea. De democratische senator Edwin Johnson heeft de aanwerving van 1 millioen Westeuropeanen voor het Amerikaanse leger voorgesteld. Dit „vreemdelingenlegioen" zou militaire dienstplicht voor Amerikanen van 18 jaar onnodig maken. Tot het vreemde lingenlegioen zouden zowel vrijwilli gers van achter „het ijzeren gordijn" als uit West-Duitsland kunnen toetre den. Na een dieristijd van vijf jaar zou den zij in aanmerking komen voor het Amerikaanse staatsburgerschap. De be velvoering zou in Amerikaanse handen zijn. „ZWARTE" EXPORT DOOR WEST- DUITSLAND VAN STEENKOOL? Volgens het Westduitse economische blad „Deutsche Zeitung" gaat in het Ruhrgebied het gerucht, dat de West- Duitsers buiten de officieel toegestane hoeveelheden steenkool „zwart" expor-» teren. Deze steenkool zou naar ver schillende havens, onder andere naar Rotterdam worden gebracht en daar tegen verdubbelde prijs als Ameri kaanse steenkool opnieuw aan West- Duitsers te koop worden aangeboden. 32. Midden in de nacht is de tent van Pim, Pam en Pom op vreemde wijze in elkaar gezakt. Wie is de schuld er van? Niemand weet het, maar de broertjes, die het helemaal niet leuk vinden om zo midden in de nacht in hun slaap gestoord te worden, geven elkaar de schuld. '„Je hebt natuurlijk de haringen niet goed in het zand ge slagen", roept Pim beschuldigend te gen Pom. Wat? Ikke? Ach, je bent niet lekker. Bovendien heb ik de haringen er niet eens ingeslagen. Dat ben jezell weest" schreeuwt Pom, die -■ wordt. Pim herinnert zich dat en begrijpt, dat hij beter wat"11 °0lt broodjes kan bakken. „Kom, lat er maar geen ruzie over maken"J hij. „Vooruit, we zullen hem zo mogelijk weer opzetten, want ik graag nog een uurtje pitten." ja iets vreemds aan de hand, maar Pam en Pom zijn eigenlijk nog te <i, perig om dat goed te begrijpen. Ka, Verschenen is het eerste nummer van „Le guide des Thiery's", het orgaan van de familievereniging Thiery, die, zoals bekend, pogingen in het werk zal stellen de erfenis van 160 millioen gul den, welke Jean Thiery op 10 Februari 1654 aan de kinderen van zijn vader en moeder vermaakte, in bezit te krijgen. In acht gestencilde pagina's vinden de familieleden talrijke bijzonderheden over de stand van zaken, het doel van de vereniging en voorlichting hoe op de snelste wijze in het bezit te komen van de juiste gegevens inzake de af stamming. Behalve een voorwoord van de voorzitter, de heer B. C. Panhorst HOEST, GRIEP... De weldadige warmte van Ther- mogène stilt de pijn in keel en borst en verjaagt de aanval. Het dagelijks bestuur van 't N.V.V., dat gisteren te Amsterdam de sociale en economische aspecten van de ka binetscrisis besprak, kwam tot de con clusie, dat een snelle oplossing van deze crisis met het oog op de gespan nen internationale toestand en de ur gentie van een aantal binnenlandse vraagstukken uitermate gewenst is. Het nieuwe kabinet, van welke aard of samenstelling het ook zal zijn, zal 60. In de achtste ronde was meneer Goochem een zenuwcrisis nabij. Met het opgeruimdste gezicht van de we reld had Jimmy Brown zich de gehele wedstrijd tegen Kid de Kneuzer als aambeeld laten gebruiken. Deze had hem op zulke formidabele slagen ge- tracteerd, dat een ducdalf ervan in si kaar zou zijn gezakt. Niet echter Jim my, die zich blijkbaar reusachtig amu seerde en af en toe iets tegen zijn te genstander zei. „Nou zou ik ook nog een beetje met hëm gaan converseren", siste meneer Goochem tegen Jimmy, toen deze tussen de achtste en negende ronde even kwam uitblazen. „Wat zei je eigenlijk tegen hem?" „Dat-ie me niet zo moet kietelen", antwoordde Jimmy argeloos. Meneer Goochem hapte naar adem. „Ja, wees jij maar vriendelijk tegen die meneer Kid. Laat jij je maar door hem slachten. Maar je weet zeker niet dat-ie daarnet tegen een verslaggever van „De Mepper" heeft gezegd dat hij in jou niets anders ziet dan een kalf in de gedaante van een aap". Op dat ogenblik verstierf de glimlach op het gezicht van Jimmy Brown. immers geconfronteerd worden met 't vraagstuk van het levenspeil der grote volksmassa, een momenteel zeer drin gende kwestie. Van elke toekomstige regering meent het N.V.V. te mogen verwach ten, dat zij een uiterste poging zal doen om het levenspeil van de grote volksmassa, ondanks bewapenings uitgaven en betalingsbalansmoeilitjk- heden, te handhaven door ingrijpende maatregelen ter verhoging van de ar beidsproductiviteit en van de produc tie, mede ook door vereenvoudiging van productiemethoden en normalise ring van artikelen, verpakkingen, as sortimenten enz., door het aanspre ken van onze monetaire reserves en/of het opnemen van buitenlandse lenin gen en door het in overeenstemming brengen van de investeringen met het door de militaire inspanning sterk da lende aanbod van nieuwe arbeids krachten. Verder zullen nodig zijn een oorlogswinst-, een sterk verhoogde weeldebelasting en distributie van sommige verbruiksartikelen, de prijs- beheersing e» het verbieden van on redelijke prijsafspraken van onderne mers en ten slotte handhaving van ds huidige loonpolitiek. Ook verwacht 't N.V.V. een snelle invoering van de wachtgeld- en werkloosheidsverzeke ring, waarvoor in bepaalde bedrijfs takken bijzondere regeringsmaatrege len nodig zullen zijn, een compensatie van de huurstijging en van de stijging van de kosten van het levensonder houd voor de ouden van dagen en ten slotte de indiening van een wetsont werp terzake van de definitieve ouder domsvoorziening, uitgaande van een bodemvoorziening gefinancierd door een bestemmingsheffing met aanvul lende voorzieningen op orthodoxe ver zekeringsbasis. Patricia Wenthworth 14) Instinctmatig trad Garth terug en bleef toen staan, terwijl hij zich af vroeg, of zijn eigen bewegingen hem ook niet in 't oog hadden doen vallen Een ogenblik bleef ze in dezelfde houding staan, daarop liep ze snel en geruisloos verder tot ze uit het gezicht verdween. Garth had er geen behoefte aan, haar verdere te bespieden. Hij wist heel goed, dat zij, evenals hij zelf zo dikwijls had gedaan, zou binnenkomen door de glazen deur der oude studeer kamer van zijn grootvader. Als die deur niet met volkomen vaste hand werd ge opend, als de langzame, zachte druk ook maar even onderbroken werd, kraakte ze. Nti drong het tot hem door, dat juffrouw Brown géén vaste hand had gehad en dat het gekraak hem had gewekt. Hij luisterde en hoorde het andermaal. Waar ze ook geweest mocht zijn, ze had het gauw klaar gespeeld. Ze kon niet langer dan een kwartier buitenshuis hebben vertoefd. Enfin, de vertoning scheen afgelopen en ze was weer binnen. Garth ging weer naar bed, maar toen hij goed en wel lag, dwarrelde de gedachte door zijn hoofd waar hij toch die naam „Medora" vroeger had ont moet. In een gedicht in de titel van een gedicht. Een van die langdradige ver halen in verzen die begin 19e eeuw in de mode waren. Hij had niet het flauw- ste idee waarover 't ging of bij wie hij 't had gezien, maar hij herinnerde zich de titel zo goed als wat ook in zijn leven „Conrad en Medora". Zich op een elleboog omhoog heffend, floot hij zachtjes. Medora mocht dan al of niet Engels zijn, wat Conrad betreft, kon geen twijfel bestaan. Conrad was Duits. ZESDE HOOFDSTUK De volgende morgen halfzeven geeuw de Garth, rekte zich uit en sprong uit bed. Tussentijds scheen niets te zijn voorgevallen. Hij had zich „Conrad en Medora" voor de geest geroepen, hij had op zijn horloge gezien, dat het halféén was en toen had hij geslapen zonder enige onderbreking en geheel droomloos. Vreemd, want soms kon hij zo krankzinnig dromen. Komaan, nu zou hij maar opstaan. De dienstboden waren niet precies vroeg bij de hand. Mabel was binnenmeisje geweest bij de moeder van tante Sophy en de hemel wist, hoe lang dat was geleden. Florence had dertig jaar lang in de keuken van de pastorie geheerst Zeker, juffrouw Sophy zou om acht uur haar vroeg kopje thee krijgen, maar vóór het ontbijt zou er niet veel anders gebeuren. Hij dacht maar eens de tuin in te gaan, voordat iemand op zou zijn. De nachtelijke expeditie van juffrouw Brown interesseerde hem en hij gevoelde neiging een onderzoek in te stellen. Hij ging zijn kamer uit en draaide in de donkere gang het licht bovenaan de trap op. 't Was allerminst zijn plan, het huisgezin te alarmeren en Bourne op te schepen met een nieuw „inquest" (lijkschouwing) door met zijn hoofd op de stenen in de hall terecht te komen, 't Licht, dat hij ontstoken had, deed de eerbiedwaardige omgeving niet op haar voordeligst uitkomen. De kalme pasto rie kreeg er een ietwat spookachtig aspect van. Garth was bijna beneden, toen hij iets zag glinsteren op de van grote na tronen voorziene loper. Zich bukkende, prikte hij zijn vinger aan een glassplin ter. Terwijl hij 't stukje in de prulle- mand gooide vroeg hij zich terloops af. wie er wat gebroken had. Toen ging nij door de glazen deur naar buiten en constateerde meteen, dat zijn hand noch aan soepelheid, noch aan vaste greep iets had ingeboet. Geen enkel gekraak werd vernomen. Op het bedauwde ga zon stappend, keek hij de tuin af, zo als hij het die nacht uit zijn slaapka mer had gedaan. Hij zag hetzelfde beeld, maar met dit verschil, dat toen alles lag te dromen in het maanlicht, terwijl nu de tuin als 't ware was ont waakt, de border vol leven en kleur, de oude met mos begroeide muur warm getint in de vroege zonneschijn. Verder naar links lagen wel schaduwen op net gras. maar nu had de zon ze daar ge bracht en waren de bomen zelf vol fleur en lichtde ceder met zijn kegels; die als een troep kleine uilen in rijen op de wijduit liggende takken zaten, de meidoorn, bijna even rood van bessen als in het voorjaar van bloemen Daar had hij juffrouw Brown die nacht het eerst gezienof eigenlijk niet juffrouw Brown, maar iets, dat zich bewoog in de schaduw van de mei- uit Alkmaar en een overzicht van de genealogische stand van zaken van de hand van de redacteur, de heer W f Vleer wijdt de Haarlemse jurist mr. j W. F. X. de Rijk een artikel aan de juridische zijde van de erfeniskwestie Daarbij wijst mr. De Rijk op het be langrijke punt, dat in Juni 1831 door de Parijse rechtbank vonnis werd ge- wezen, waarbij de verschillende aan spraken op de erfenis al dan niet er kend werden. Dit vonnis is gepubli ceerd in de „Gazette des Tribunaux" van 5 Juni 1831. Verschillende mensen werden toen als erfgenamen van Jean Thiery's broers (Pierre, Nicolas, Gilli- bert en Zacharias) erkend. Door ande re famielieleden werd hoger beroep aangetekend, waarbij werd uitgemaakt, dat door het ontbreken van de meeste erfgenamen een beslissinr onmogelijk was. Mr. De Rijk acht deze gang van zaken van zeer veel belang, omdat hieruit bleek, dat de Franse rechters van oordeel waren, dat de toentertijd levende afstammelingen der Thiery's de wettige erfgenamen waren en niet de Franse Staat. Door deze uitspraak kon nadien de Franse Staat zich het v< mogen niet meer op rechtmatige wijze toeëigenen onder het voorwend sel, dat het hier ging om een onbeheer de nalatenschap. Enkele erfgenamen waren immers bekend. Zou de Franse Staat toch hiertoe zijn overgegaan - er zijn enkele berichten, die in die richting wijzen, dan heeft hij daar mede een onrechtmatige daad gepleegd en kunnen degenen, die daardoor scha de hebben ondervonden, vergoeding eisen. Smelt, om de prikkeling te verlichten, het slijm los te maken en het hoesten te verzachten, een weinig VapoRub in kokend water en adem de medicinale dampen in. Voor het slapen gaan keel, borst en rug flink met deze zalf inwrijven. doorn. Ncd. Herv. Kerk. Beroepen te Klazinaveen (toezeg- ng) H. Bossenbroek te Ooserhaule; 1e Vinkeveen: G. H. van Kooten te Braad- wijk; te Schrevelduin-CapelleJ. van Dijk te Gameren. Beroepen door de ge* nerale synode tot predikant in algemene dienst: ds K. G. Ockenhausen 'e Brou wershaven (voor de geestelijke verzorging van de Rekkense inrichtingen) en W. P- ten Kate, candidaat te Utrecht (voor dl geestelijke verzorging der luchtstrijd krachten in Nederland). Bedank voor Voorthulzen: P. J. F. Lamens te E1J* peet. Gereformeerde Kerken. T Beroepen te Ouddorp-Meliszand: van Raalte, candidaat te Ermelo; te Enu* matilL. de Nood. candidaat te Middel burg; te Wilnis; G. Sinia, candidaat te Leeuwarden. Bedankt voor Fa- lembang (Sumatra): A. G. Luiks te K0- terdam-Kralingen. Gereform. Kerken, onderh. art. 31 Aangenomen naar Groningen predikantsplaats)A. Jagcrsma te IJm den. Bedankt voor Murmerwouoe- Ocnkerk: J. de Wal te Rijnsburg. ChrisL Gereformeerde Kerken. Tweetal te Kampen: B. Nederlof Dokkum en J. M. Visser te Enschede, Beroepen te LeersumW. Waay Alphen a.d. Rijn. Gereformeerde Gemeenten. Bedankt voor Paterson (Ver. Stat L. Rijksen te Leiden. Doopsgezinde Broederschap. Aangenomen naar Franeker. Kaler te Dantumawoude. Motie van wantrouwen teg®n regering Malan verworpen Dc Zuidafrikaanse Volksraad bee met 82 tegen 69 stemmen een van wantrouwen jegens de reSer verworpen. In de motie werd J* zocht om een moratorium over el»»" tegensprekende wetten. Een a11^" ment van minister-president a waarin het vertrouwen in zün rege- (Wordt vervolgd) I weeggebracht, ring werd uitgesproken, werd aa"^, nomen. Strauss, de leider van de enigde Partij (oppositie), had ver«£" om uitstel van „betwistbare" L omdat de rassenpolitiek der reget._ spanning en ongerustheid" had

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 10