Stad en Omgeving Succes behaalde 'n kleine zege CHEF JUFFROUW „ORANIEtM 1 HELLA afwrêinidlfl De heer Rijpma legde voorzittershamer van Helderse Tennisclub neer Opruimings- Prijzen E§IIA... Afscheid getuigde van wederzijdse waardering De „Nicolientjes" speelden voor Huisduiner Belang IN HET KORT Hr. Ms. „Evertsen" wordt afgelost Ir. J. F. A. Aloxerij neemt Woensdagmiddag afscheid Tussen Haaks en Kuifje Ondanks alles... Vrolijke cabaret-avond in de Marinecantine Verdiende overwinning voor Watervogels Callantsoog was tegen j.V.C. niet opgewassen Hermes-heren kwamen niet tot doelpunten Tien minuten vóór einde maakte Schoorl gelijk MLD.-eskader oefeni in Coi Julianadorp Ds. Trommel hield causerie over Nieuw-Cuinea Urk Burgerlijke Stand Wieringen Proefvaart van de „Wiron 4" kerkelïjïTnieuws Rabbijn smokkelde goud Mislukte opstand te Belem Montgomery en Juin bi commandostaf van Eisenhower Soldaat door trein van viaduct geslingerd Twee dodelijke ongevallen in de hoofdstad Konsenateliers Den Helder Dalai Lama verzocht naar Lhasa terug te keren Op Woensdag 31 -lan> in de MARINE-CANTÏÏj^. UW OMZET MAANDAG 29 JANUARI 1951 In de Zaterdagavond in de boven zaal van „Formosa" gehouden leden vergadering van de Helderse Tennis club hebben deze vereniging en haar voorzitter, de heer K. Rijpma, afscheid van elkaar genomen. Nadat enige huishoudelijke zaken waren afgewik keld, richtte de heer Rijpma zich in een persoonlijk woord tot de leden, die in groten getale waren opgekomen. „Mijn vrouw en ik, en ook onze zoon Klaas, hebben ons altijd bijzon der thuis gevoeld bij de H.T.C.", zei de heer Rijpma. „In het begin was ik wel eens bang, dat het voor een Com missaris van Politie moeilijk kon wor den, een nauw persoonlijk contact met mensen uit het- verenigingsleven te hebben. Maar tot ere van de H.T.C., en dat geldt eigenlijk voor alle ver enigingen waarmee ik contact heb gekregen, kan ik nu verklaren dat men nooit heeft geprobeerd misbruik te maken van onze vriendschappelijke verstandhouding. Aan de H.T.C. zal ik altijd aangename herinneringen bewaren, vooral omdat in deze club zo'n prettige geest heerst. Het heeft me telkens weer goed gedaan, als spelers of teams van de H.T.C. goede resultaten bereikten". De heer Rijpma eindigde zijn speech, die met tal van aardige herinneringen was doorspekt, met een „Leve de H.T.C.!" De heer R. Kousbroek bracht de heer Rijpma daarop hulde voor alles, wat hij voor de vereniging heeft ge daan sinds hem in 1947 de voorzit tershamer werd toevertrouwd. Een hoogtepunt, aan het bereiken waar van de heer Rijpma met zeer veel en ergie heeft meegewerkt, was het openstellen van het tennispark „De Windwijzer". De heer Kousbroek ein digde met de wens, dat het weder zijdse contact tussen de H.T.C. en de familie Rijpma zou blijven bestaan. Nadat ook de heer Smits een zeer hartelijk en vriendschappelijk woord had gesproken, kwam de meer offi ciële afscheidstoespraak van de heer J. Bregman, die tijdens de behande ling van dit agendapunt de voorzit tershamer hanteerde. ,.We hebben spijt over het vertrek van een goed en gewaardeerd lid, dat de hoogste functie in onze vereniging heeft be kleed", zei de heer Bregman. „U gaat nu docent worden in een vak, dat mij persoonlijk niet aanstaat, maar dat nu eenmaal nodig is. Uw welspre kendheid en uw helder inzicht ken- Het was een gelukkige gedachte van het bestuur van „Huisduiner Belang", om voor de Zaterdag gehouden feest avond de „Nicolientjes" uit te nodigen. Deze damestoneelgroep van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs slachtoffers heeft in „Dennenheuvel' het toneelstuk „Kapitein Marie" over het voetlicht gebracht. Dit spel van de zee, dat .nog onlangs met groot succes in de Marinecantine werd opgevoerd, heeft het ook in Huisduinen heel goed gedaan. Het was wel jammer, dat het kleine toneel van „Dennenheuvel" de speelsters op som mige momenten te weinig ruimte bood, maar zij hebben zich door dit ongemak toch keurig heengeslagen. Voor hen, die „Kapitein Marie" in de Marinecantine zagen, was het mogelijk een vergelijking tussen beide opvoe ringen te trekken. Deze moest zonder twijfel ten voordele van de tweede avond uitvallen. Wanneer de dames tonelisten deze stijgende lijn weten vol te houden, is het succes van de derde opvoering, die op Zaterdag 3 Februari in Casino voor „Moed, Vol harding, Zelfopoffering" zal worden gegeven, bij voorbaat verzekerd. De voorzitter van „Huisduiner Be lang", de heer H. Wijnia, bedankte na afloop de .Nicolientjes" voor de mooie avond, die zy de Huisduiners hadden geboden. Op het gezellige bal. waarvan de „Nicolientjes" het middel punt vormden en waarbij Nic. Visser en zijn „Rhythm Sheiks" de muziek speelden, hebben vele aanwezigen zich nog enige uren geamuseerd. Vanavond vergadert in „Formo sa" de middenstandsvereniging „Den Helder"; de heer D. Swagerman, se cretaris van de Kon. Ned. Midden standsbond zal spreken over „De mid denstand temidden van zijn proble men". De R.K. harmoniekapel „Win- nubst" o.l.v. de heer H. B. Schenkels geeft heden- en morgenavond in Casi no zijn tweede winterconcert. De leerlingenvereniging der Kweekschool voor onderwijzers en on derwijzeressen houdt op Vrijdag 2 Februari een toneelavond in Casino. Voor de Helderse Lasclub zal op Woensdagavond 31 Januari in de bo venzaal van café „Postbrug" een tech nische lezing worden gehouden over het moderne zilversolderen. De heer J. Lub is afgetreden als voorzitter van de Algemene Militaire Pensioenbond, afdeling Den Helder; zijn functie wordt voorlopig waarge nomen door de heer Mooser. nende, zijn wij er zeker van dat u als docent op uw plaats zal zijn, al zal men misschien even moeten wennen aan uw geestige interrupties, die ons zo menig prettig ogenblik hebben be zorgd. W(j hebben allemaal een grote dosis enthousiasme van u opgestoken.' Onder het uitspreken van de beste wensen voor de toekomst, overhan digde de heer Bregman namens de vereniging een fraai afscheidsge schenk: een grote kunstfoto van het Huisduiner strand, uit de collectie van wijlen de heer Jac. de Boer. Mevrouw Rijpma ontving bloemen. Getroffen door de waarderende en vriendschappelijke toon van de toe spraken, bedankte de heer Rypma, mede namens zijn echtgenote en Klaas, voor de wijze waarop de H.T.C. dit afscheid had ingekleed. „Wij zullen dit allemaal zeker niet vergeten!" Hr. Ms. „Evertsen", die op het ogenblik in de Koreaanse wateren opereert, wordt in Juni in Neder land terugverwacht. Bijzondere om standigheden voorbehouden zal Hr. Ms. „Jan van Galen" in Maart naar Korea vertrekken om de „Evertsën" af te lossen. Woensdagmiddag 31 Januari om vier uur wordt in de benedenzaal van het Algemeen Militair Tehuis een bijeen komst gehouden, waarin ir. J. F. A. Alozerij afscheid zal nemen van het personeel van de Dienst van Openbare Werken. Daarbij wordt tevens de ge legenheid geboden aan anderen, die de scheidende directeur van Openbare Werken de hand willen drukken. Hr. Ms. mijnenveger „Storte- melk" is Zaterdag van de werf geko men en heeft ligplaats genomen in de Buitenhaven. Het is morgen hoog water om 12.05 uur en laag water om 6.25 en 18.15 uur. Gaan wfl voort met onze en tonen U, dat 't toch nog kan. VOOR STOFFEN aan de top SPOORSTRAAT 103. De dienst van O. S. en O. heeft een stampvolle Marinecantine weer eens vergast op een uitstekend verzorgd cabaretprogramma. Het leeuwenaan deel daarin had Roland Wagter, die als conferencier optrad en verschei dene staaltjes van zijn vaardigheid als sneltekenaar en caricaturist demon streerde. In zijn aardig bedachte en goed gebracht parodie op de televisie was Wagter werkelijk onbetaalbaar Zijn zoon, die eveneens in dit pro gramma optrad, bevestigde dat de ap pel over het algemeen niet ver van de stam valt. Het danspaar Yvette en Gilbert Martini trad voor het voet licht, de tenor Kas van Dijk zong en kele klassieke en populaire Italiaanse melodieën en Greetje van Schaik hield de aanwezigen aangenaam bezig met „een liedje en een praatje". Zeer geslaagd was ook het optreden van de muzikale clown Tobi Rix, die later op de avond optrad als zanger van cow boy-liedjes, waarbij hij zichzelf op de banjo begeleidde. Verder werkten mede de accordeon-solist Leo Accordo en de jongleur Dick Harris. De pianist, die deze avond zou op treden, o.m. voor het begeleiden van de zangsolisten, kon wegens ziekte niet naar Den Helder komen. Op het allerlaatste moment charterde O. S. en O. de heer Theo Schaatsenberg, die reeds eerder in Den Helder een avond redde". Ook ditmaal slaagde de heer Schaatsenberg er in, zijn dikwijls lang niet eenvoudige pianopartijen geheel onvoorbereid, zo van het blad, maar perfect te spelen. De luitenant ter zee der le klasse U. F. van Veen, die aan het eind van de avond de medewer kenden op de hem eigen kernachtige wijze bedankte, verzuimde niet de heer Schaatsenberg een pluim op de hoed te steken voor hetgeen hij had gepresteerd. Een gehandicapt Succeselftal betrad gisteren 't veld. De voortreffelijke kee per Jan IJzer zal wegens een handbles sure enige weken verstek moeten laten gaan. Hij werd echter op uitstekende wijze vervangen door de ex-keeper Sietzo IJzer, die laatstelijk als linksbin nen opereert. Op diens plaats speelde nu Jan Engel. De stuwkracht van de middenlinie, Arie Hollander, was ver vangen door de, veelbelovende jonge speler Luc Hartman. Ondanks deze te genslagen heeft Succes een goede partij gespeeld en over het algemeen was zij de sterkste. De wedstrijd had een spor tief verloop. Succes moest in de eerste phase van de strijd het initiatief aan de gasten la ten, doch wist zich spoedig los te wer ken. Meerdere gevaarlijke aanvallen volgden en bij een doelworsteling, na een voorzet van rechts, slaagde midden voor Bos er in te scoren. Het antwoord van de pittig spelende Rijpers was krachtig. Men vond de Succesverdedi ging echter op haar post. Na de rust wist Cor Rotgans er na goed doorzetten al spoedig 20 van te maken. Reeds waande Succes zich vei lig, doch opnieuw kwam De Rijp ver woed opzetten. Hun harde werken werd beloond met een doelpunt van l.- buiten (21). Dit stimuleerde de be zoekers zodanig, dat zij alles op de aan val zetten. Succes moest alle zeilen bij- Watervogels heeft gistermorgen op eigen terrein een ruim verdiende 31 overwinning op Bergen behaald. De Torren speelden een pittige party, en vooral in de tweede helft (toen de stand reeds 31 was) waren zij over wegend in de meerderheid. De eerste aanvallen waren voor de gastheren. Al na ongeveer zes minuten spelen werd het eerste doelpunt gebo ren. De voorhoede van de thuisclub had een doorbraak geforceerd, waarbij de achterspeler van Bergen bleef staan, omdat hij dacht dat wel voor buiten spel zou worden gefloten. Van Beek hoven bleef evenwel niet staan. Hij profiteerde van het aarzelen van zijn tegenstander, omspeelde de doelman en plaatste de bal in het net (10). Daarna ontwikkelde zich een vrijwel gelijkopgaande strijd, waarin de gasten aanvankelijk technisch even beter speelden. Toch duurde het niet lang, of het was 20. Dirks had keihard ingeschoten. De doelman sloeg de bal weg, echter voor de voeten van Van Beekhoven die er wel raad mee wist (20). Even later zou Bergen de achterstand verkleinen Van 't Hert schoot de bal tegen een tegenstander aan, waarna het leder via de voeten van keeper Dirks in het doel verdween (21). Watervogels trok zich van deze kleine tegenslag weinig aan. Een uitstekende aanval werd met een fraai doelpunt van Dirks bekroond. Hy schoot de b-1 prachtig in de hoek (31). Hoewel Watervogels na de rust nog enkele serieuze kansen kreeg, wer den geen doelpunten meer gemaakt. zetten om erger te voorkomen. Onder grote spanning verstreek de tijd. Ook de Succes-voorhoede kreeg menige goede kans, doch de Rijper doelman was in prima vorm en behoedde zijn elftal voor een grotere nederlaag. Met een zware druk op het Succes-doel brak het einde aan. De overwinning was klein maar verdiend. J.V.C. kreeg Zondagmiddag bezoek van Callantsoog. Voor deze wedstrijd bestond veel belangstelling. Men had verwacht, dat de thuisclub een gemak kelijke overwinning zou behalen. Toch was dit niet zo en voor de rust speelde Callanstoog zelfs beter dan J.V.C. Vooral in de achterhoede werd by J.V.C. erg geknoeid. De voorhoede kreeg weinig kansen. J.V.C. scoorde na een kwartier uit een corner. Vijf minuten later maakte Callantsoog ge lijk. Uit een penalty bracht J.V.C. de stand op 21. Na de thee was J.V.C. overwegend sterker. Doelpunten bleven evenwel voorlopig uit. Pas na een half uur had de middenvoor van J.V.C. succes. Hij benutte een voorzet van rechts. Even later werd nóg een doelpunt aan de score toegevoegd (41). De keeper van Callantsoog geraakte geblesseerd en moest het veld verlaten. Met J.V.C. in de aanval kwam het eind van deze rommelige wedstrijd (41). J.V.C. 2 zegevierde in een spannen de ontmoeting met 21 over Succes 3 J.V.C. 3 kwam met een 100 nederlaag van H.R.C. 7 terug. J.VC a won met 60 van Breezand Boys a. Van de handbalwedstrijden ging al leen J.H.C. 2P.S.V. 1 door. Deze ont moeting werd door P.S.V. met 20 gewonnen. Hoewel de Hermes-heren gisteren gedurende de gehele wedstrijd tegen Hurley 3 iets sterker waren dan de Amsterdammers, slaagden zij er niet in te doelpunten. De griep had aan voerder Verfaille (evenals in de vori ge wedstrijd) buiten gevecht gesteld en vooral gisteren werd hy in de voorhoede geducht gemist. De stand bleef 00. Er zijn nog vele wedstrij den te spelen, zodat positie-verbete ring nog zeer goed mogelijk is. De Hermes-dames behaalden weer een grote overwinning. Ditmaal ten koste van Ever Swift 2, dat totaal werd overspeeld. Met de rust was de stand 31. De Helderse doelpunten werden gescoord door mej. Oly (4x) en de da mes Dijkstra en Aarts. Het tweede dames-elftal keerde met een 2—0 overwinning op Alkmaar 2 in Den Helder terug. De Helderse da mes misten vele mooie kansen. Mej Kwast kwam tot twee treffers (9—2) De wedstrijden V.V.V. 2Hermes 2 'heren) en Hermes 3 (heren)—Amster dam 9 werden afgelast. Ongeveer tien minuten voor het ein de gistermiddag, ontging WGW in de thuiswedstrijd tegen Schoorl de over winning. Een hard schot van de rechts binnen van de gasten werd door doel man Bouma verkeerd beoordeeld, en via zijn arm verdween de bal in het net (22). WGW kan overigens op een zeer goede wedstrijd terug zien. Het spel werd steeds open gegooid en er ont stonden dikwijls gevaarlijke situaties voor het doel van Schoorl. Ramler :n Heyting hebben deze middag menig schot op het heiligdom van de tegen partij afgevuurd. Reeds in de eerste minuten ontsnapte het doel van de gas ten aan een doorboring. Bergkamp schoot echter net over. Na ongeveer een kwartier kreeg Ramler het leder toegespeeld. Uit zijn schot sprong de bal van de Schoorl-spil terug, juist voor de voeten van Heyting. Deze passeerde de doelman van Schoorl met een hard schot (10). De vreugde over deze voorsprong was van korte duur. Uit een corner werd de gelijk maker geboren (11). In de tweede helft ging WGW direct weer in de aanval. Een doelpunt kon niet uitblijven, zó hevig was het of fensief. Ramler en Heyting sneden handig door de verdediging van de gasten heen, waarna de bal werd doorgegeven aan Spaans. Met een scherp schot bracht deze de stand op 21. Even later had WGW pech, toen Spaans tegen de lat schoot. De bal kwam terug, waarna Heyting nog eens tegen de lat knalde. De aanvallen van Schoorl waren niet van gevaar ont bloot. De achterhoede van WGW werkte in die periode nog wel eens slecht af. Zo wisten de gasten een cor ner te verkrijgen, waaruit de bal keu rig werd vóór gezet. Het leder werd weggewerkt, maar kwam voor de voe ten van de rechtsbinnen van Schoorl terecht. Deze scoorde via Bouma (2-2). Hoewel de laatste minuten geheel voor de thuisclub waren, kwam in deze stand geen verandering meer. In een matig bezochte vergadering van de P.v.d.A., gehouden in café Van Ammers te Julianadorp, heeft as. H. J. Trommel een causerie over Nieuw-Guinea gehouden. De spreker, die zeven jaar bij de zending op Nieuw-Guinea heeft gewerkt en dus als ter zake kundig kon worden be schouwd, begon met op te merken, dat het Nederlandse volk over het alge meen te weinig belangstelling voor en te weinig kennis over Nieuw-Guinea heeft. Dr. Trommel vertelde allerlei inte ressante geografische en ethnologische bijzonderheden en schetste de omstan digheden waarin de inboorlingen leven. Van Europese zijde is getracht, rubber- en kapokondernemingen op Nieuw-Guinea te stichten, maar de resultaten waren niet gunstig. De Nieuw-Guinea-Oliemaatschappij is be gonnen met het winnen van olie, die op verschillende plaatsen in de bodem aanwezig is. 'Aangezien de Papbea's weinig drang naar arbeid hebben, heeft men veel vreemde werkkrachten, voor al Dajaks, moeten aanvoeren. De tweede wereldoorlog heeft ook op Nieuw-Guinea veranderingen ge bracht. Er zijn twee tegengestelde stro mingen ontstaan, de ene in de richting van zelfstandigheid, de andere naar behoud van de band met Nederland. Vooral de oudere generatie wil liever bij Nederland blijven. Voor de bevol king zou het beter zijn, wanneer Ne derland de touwtjes in handen hield, niet om er zelf beter van te worden, maar om leiding te geven en de men sen cultureel en economisch op een hoger peil te brengen. De causerie van ds. Trommel gaf verscheidene aanwezigen aanleiding tot het stellen van vragen. Daardoor kon spr. op enkele punten nog wat na der ingaan. Geboren: Andries, z. van G. Ekkelen- karap en H. Kamper. Evers, z. van I. Rom- kes en A. Visser. Getrouwd: Dirk Weerstand en Vrouwtje Romkes. Overleden: Klaasje Bakker, 59 jaar, wed. van A. Hakvoort. 4862 URKERS Op 1 Januari bedroeg het aantal inwoners van de gemeente Urk 4862, w.o. 2547 mannen en 2315 vrouwen. Een eskader van de Nederlandse marine luchtvaartdienst onder comrnni, van Luitenant A Bruinsma is gestationneerd op de luchtbasis St. Mem, in Cornwall voor een oefenperiode. Bovenste foto toont de commando van de luchtbasis St. Merryn (O.) L. G. Wilson met de commanderen, officier en vliegers van het Nederlandse eskader. Van links naar rechts? Sergeant Sommer; Lt. Baker; Lt. Smit; Lt. L. A. Bree; de commando (O.) Wilson; Lt Bruinsma, commandant van het Nederlandse eskader; Lt Challik; Lt. Brandler en korporaal Lozie. Op de onderste jotot de sf. Furies van het Nederlandse eskader met opgeklapte vleugels opjeitetó op he* vliegveld van St. Merryn. Onder grote belangstelling van Wie ringerijde heeft vanuit IJmuiden de proefvaart plaats gehad van de „Wiron 4", het nieuwe schip van de gelijknami ge rederij. Onder het kenteken IJm. 209 zal het schip deze week ter visserij uit varen. De proefvaart slaagde zeer naar wens, óók naar die van de Scheepvaartinspec tie. Schipper Kees Buis die evenals het grootste deel van de bemanning ook de „Wiron I" heeft bevaren voordat deze naar Chili werd verkocht, toonde zich opgetogen, evenals de directeur van de scheepswerf „De Dageraad" te Wou- brugge, waar het van stapel liep, zijn neef die de 360 paardsmotor leverde en de IJmuidenaar D. Plug die de „Wiron 4" heeft opgetuigd. De proefvaart leidde naar de brulboei voor IJmuiden die getuige was van ve le „ererondjes" van het nieuwe schip, aan boord waarvan een feestelijke stemming heerste. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Brakel B. Haverkamp te Veen (Br.); te Oostermeer H. J. N. Zuidersma te Birdaard; te Woudenberg J. T. Doornenbal te Oene; te Nieuw Lekkerland J. Wijnmalen te Oldebroek. Aang'enomen naar Lexmond C. C. Klerx te Elburg; naar Monnikendam R. Bijlsma te Amsterdam. Geref. Kerken. Aangenomen naar Dirkshorn J. van Reeven, candidaat te Rotterdam, die bedankte voor Heerjansdam, Lexmond, Oosthem en vol- lenhove-stad. Geref. Kerken onderh. art. 31 k.o. Beroepen te Zalk en Veecaten C. Stam te Ermelo. Geref. Gemeenten. Beroepen te Veenendaal P. J. Diele- man te Borssele. In de VS. is een vijfde persoon ge arresteerd, die in een grootscheepse smokkelaffaire van diamanten en goud verwikkeld is. Het betreft hier een Oostenrijkse rabbijn Joel Beer, die op punt stond naar Tanger te vertrekken. In zijn koffer werden 60.000 gouden dollars gevonden. De arrestant heeft bekend, in het afgelopen jaar vijf smokkelreizen naar Europa gemaakt te hebben. In verzet tegen de regering geko men militaire politie heeft Zaterdag de politie-kazernes te Belem, de hoofd stad de Noordbraziliaanse staat Para. bezet. Het wdoel was te pogen het plaatselijk gezag omver te werpen. Eenheden van de Braziliaanse lucht macht grepen in en wisten de orde snel te herstellen. Er viel slechts een dode. GROTE VLOOTMANOEUVRES IN DE MIDDELLANDSE ZEE De Britse Middellandse-zeevloot zal tezamen met det huisvloot en de Ame rikaanse zesde vloot manoeuvres hou den in het westelijke deel van de Mid- delandse zee. De vloot zal Februari uit varen. In. Washington wordt de aanstell» van veldmaarschalk Montgomery es generaal Juin bij de staf van het op. percommando van Eisenhower bev» tigd. Montgomery zal benoemd wordet tot plaatsvervangend opperbevelheb ber en generaal Juin tot bevelhebbe van het centrale Europese commando De 21-jarige soldaat K. uit Hoogevees is Zaterdagnacht overleden in het zie kenhuis te Deventer, tengevplge van een val van een spoorviaduct aan te: Noorderplein te Deventer. Woensdag avond stond hij geposteerd op de br:s tijdens de alarmoefening, toen eet dieseltrein daar zou passeren. De soldas kreeg van de trein een ruk aan zijn geweer en viel van een hoogte van vijl meter van het viaduct op straat. Zaterdagmorgen werd op de Aals meerweg te Amsterdam een 61-jarige voetganger door een vrachtauto aange reden. De man is in de afgelopen nacht in het Binnengasthuis aan de verwondingen overleden. In de nacht van Zaterdag op werd in het trappenhuis van het per ceel Sweelinckstraat 6 te Amsterdaa een 51-jarige vrouw in bewusteloze toe stand en met bloedende verkondingen aangetroffen. Ze werd naaar het Onze Lieve Vrouwen gasthuis overgebracht waar ze kort na haar aankomst is overleden. Een onderzoek van de re cherche heeft uitgewezen, dat ze van de trap is gevallen en dat hier geen sprake is van misdrijf. m Wij zoeken voor de leiding van een atelier een Dames, die menen in staat te zijn na een ruime nwerkperiode zelfstandig de leiding van een ifdeling met 40 meisjes op zich te kunnen nemen wordt verzocht hun schriftelijke sollici taties in te zenden aan de Personeelafdeling .lanzenstraat 1, Den Helder. Het grootste deel van de Chinese troepen, die Oost-Tibet waren binnen gedrongen, is teruggetrokken om de on derhandelingen tussen China en te vergemakkelijken. De Chinese auto riteiten hebben de Dalai Lama verzoet» naar Lhasa terug te keren van zijn ze vendaagse geestelijke oefening aan de grens van Sikkim. Zij verzekerden hem, dat zij zich niet met zijn interne be stuursaangelegenheden zouden bemoeien- VAN HOLTE VOORZITTER VAN CHEFS VAN STAVENCOMIW De vice-admiraal Jhr. E. J- van Ho chef-marine staf is benoemd voorzitter van het chefs-van staven- comité in de plaats van de afgetred generaal Kruis. Een woordvoerder van het Brit!J ministerie van Buitenlandse Za heeft Zondag de toestand van Be „bevredigend" genoemd. Dit bereikt U door regel®**^ Uw advertentie te plaats*" dit dagblad

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2