Stad en Omgeving Ook finalisten tweede en vierde klasse zijn thans bekend Landing op de achtersteven DAW vergrootte zijn voorsprong De „Nicolientjes" goed in vorm op feestavond van M.V.Z. Eerste tiental H.D.C. werd kampioen Lofwaardige opvoering van Kapitein Marie" Een stuk dat paste in d" b"ch"'b'" v<*" de sfeer van de avond lk kom weer terug Weer brandalarm Marine-inutati- 1 Adjunct-directeur van de Rijkswerf benoemd Tussen Haaks en Kuitje Van de groene fafel Drie heren in iwee eindstrijden Dansavond in Formosa Klein verschil tussen Neptunus en Nereus Zal promotie volgen? Koninklijke vermelding voor Hr. Ms. „Tromp" HRC'ertje brak been IN HET KORT Hoogstraat vierde V.U.-cursus over de toekomst van Europa School-damtournooi is Zaterdag begonnen au AND AG 3 FEBRUARI 1951 Toen voorzitter Jan van Dok van „M.V.Z." een paar weken geleden de „Nicolientjes" in actie zag in het toneelstuk „Kapitein Marie", twijfelde hij geen ogenblik of een dergelijke opvoering zou geknipt zijn voor de feestavond van zijn eigen vereniging. Het gegeven pakt iedere zeeman, en zeker iedere redder of oud-redder. Bovendien heeft Arie van der Lugt dit gegeven op zeer ver dienstelijke wijze uitgewerkt, en ten slotte zagen de „Nicolientjes" kans voor een overtuigende opvoering te zorgen. Het was Zaterdagavond de derde maal, dat zij „Kapitein Marie" over het voetlicht brachten. Zij deden dat zo mogelijk nog beter dan de vorige keer. Het succes was groot en verdiend, en wij weten dat er menig traantje steels werd weggepinkt. Nu zegt dat laatste op zichzelf niet alles. Wij weten namelijk ook, dat er traantjes werden weggepinkt op mo menten dat Arie van der Lugt eigen lijk melodramatisch en „drakerig" be gon te worden. Tot in het begin van het derde be drijf was het intrigeverloop van „Ka pitein Marie" logisch en verantwoord opgebouwd. De moeilijkheden, waar mede de rederij (met „kapitein Marie" tijdelijk aan het hoofd) enerzijds, en de vissersvrouwen anderzijds worstel den, werden duidelijk uiteengezet. In strakke dialogen kwam naar voren, dat de rederij niet louter uit materia listische motieven een slecht schip naar zee had gezonden, en ook werd het optreden van de vissersvrouwen die vochten voor hun „kerels" zeer plausibel gemaakt. Menige scène bood alle gelegenheid voor een innig bewo gen vertolking. Dat de „Nicolientjes" daarin slaagden, was niet op de eerste plaats te danken aan hun voortreffe lijke spel-capaciteiten. Daarin immers blonken zij niet allen uit. Maar wel toonden alle speelsters dat zij de be doeling van hun rollen terdege aan voelden. Wij schreven in deze geest reeds na de vorige opvoeringen. Het optreden van de „Nicolientjes" bewees weer eens, dat toneeltechniek, aankle ding, speltalenten en al deze verstan delijk te beredeneren elementen van de toneelspelkunst niet allesbeheersend zijn. In het laatste bedrijf ging Arie van der Lugt jammer genoeg een tikje op hol. Juist in dit milieu moest men het met een korreltje zout nemen, dat de reddingboot zee koos met een vrouw aan het roer. Dit accent was wel even te sterk, en daardoor in zijn uitwer king voor de critische toeschouwer te zwak. Hetzelfde geldt voor het ver drinken van Marie. Het was allemaal wel erg tragisch, maar het was toch niet noodzakelijk om de offerbereid heid van „kapitein Marie" met zulke felle kleuren en speculerend op goedkoop effect te demonstreren De climax, die het stuk en zeker in de opvoering door de „Nicolientjes" ongetwijfeld bezat, kreeg daardoor te gen het einde iets geforceerds. Dat wil overigens niet zeggen, dat men niet met volle belangstelling en dikwijls met ontroering de opvoering heeft ge volgd. De voorzitter vaij M.V.Z., die geen spijt behoefde te hebben van zijn keu ze, bracht na afloop de speelsters de welgemeende dank, die hun toekwam. Ook de heer J. F. Steindel, onder wiens bekwame regie „Kapitein Marie" was ingestudeerd, werd bij deze hulde be trokken. Voor de kas van de „Nico lientjes" stelde M.V.Z. een bedrag on- Bij de vele spontane reacties op onze circulaires, schreef de oud stafmuzikant, de heer J. v. Glab- beek, te Den Oever, ons: Nieuwediepertje of Jutter, Toen werd 't Helderse Courant Dertig jaar heb 'k jou gelezen En bleef ik een vaste klant. 'k Had in al die dertig jaren Toen ik nog een Jutter was Veel respect voor de recensies Van het (Zwart Den Helder is een krantje rijker Was het lied van Jaap ter Hal Want dat krantje was de Jutter Dat ik nooit vergeten zal. Tegenover 't drukkerijtje Woonde statig baas De Boer, Die verzorgde alle werkers van het krantje Steeds van..,, voer. Nu 'k na al die lange jaren Van mijn pensioentje leven moet Moest ik kiezen welk dagblad Voor mijn gezin 't beste doet. Ja, Wij waren echte vrinden, Doch de tijd is nu zo duur; Ik bedankte toen, m'n krantje, O, wat keek mijn vrouwtje zuur Weg was Rikki, Pam en Ali, Weg die echte Helder-sfeer. Nu, na dat gejank der apen. Kom ik gaarne b(j U weer. 't Spijt me dat ik even faalde 'k Zeg m'n Grote Dagblad af 'k Kom bij jou weer terug hoor Jutter Aapjes, wel bedankt 'k sta paf Voor je pakkende reclame, Voor je geest en je mimiek. Toen 'k je miste kleine apen, Was ik werkelijk even ziek. een aardige verrassing zorgde oud-loods Jaarsma, die een beschilderd bord be schikbaar stelde ter verloting onder de „Nicolientjes". Uit naam van het gezel schap bedankte de heer Steindel voor de prettige aandacht. Hij sprak de wens uit, dat het tussen M.V.Z. en de „Nicolientjes" gelegde contact ook bij volgende gelegenheden tot uiting, zal komen. Verloting. Dank zij de medewerking van velen in den lande had M.V.Z. ook voor deze avond weer de beschikking over een keur van prijzen, bestemd voor de tra ditionele verloting, gekregen. De voor zitter van de feestcommissie, de heer P. Pieters, zwaaide zijn secretaris, de heer B. Jongman, lof toe voor zijn grote aandeel in het bijeenbrengen van de waardevolle collectie. De verloting zelf had een vlot verloop. Verscheide ne prijzen konden meteen aan de win naars worden overhandigd. De prijzen, die op de volgende nummers vielen, kunnen worden afgehaald: 756 (de hoofdprijs: een fiets), 5384, 5553, 3047, 3317, 1029, 571, 32, 2721, 2902, 1159, 5231, 1155, 3068, 515, 2249, 2514, 773, 3728, 4221, 2166, 4306, 4123, 4482, 1477, 5096, 944, 4023, 3204, 4343,, 4721, 2023, 767, 4621, 2038 4037, 3816, 3931, 5731, 2812, 379, 2217, 2887, 2486, 233, 449, 2628, 5742, 308, 3075, 2113, 3652, 3935, 16. 2250, 648, 730. Zaterdagavond werd de brandweer gealarmeerd wegens een begin van brand aan de Spoorgracht. Bij aan komst bleek, dat de bewoonster van het perceel Spoorgracht 23 een stuk papier, waarin vet verpakt was ge weest, in de kachel had geworpen. Er ontstond zulk een laaiend vuur, dat de vlammen uit de kachel sloegen. Toen de brandweer ter plaatse kwam was het gevaar reeds geweken. Zoals wij reeds mel[. J®5 jdmiraal J. J. L. Van mandant Zeemacht Nederi t gang van 1 Maart eervol worden uit zijn functie. is nog niet bekend. 1Jn Per 1 Maart bev01 schout-bij-nacht de katót?®'®* Th. K Baron van Asbeck dienst der hydrograhpie' v>tJ A. de Br; p|.v. chef kapitein ter zee C. W. Slot commandant van Hr. Ms -J- aat& man". 2? Met ingang van 1 Maart wordt op de Rijkswerf de functie van adjunct directeur ingesteld. Daarmee wordt be last de kapitein-luitenant ter zee P. A. Riedel. Het ligt in de bedoeling, dat overste Riedel tegen het eind van dit jaar de kapitein ter zee van de technische dienst S. G. Barendregt als directeur zal opvolgen. Zaterdagmiddag liep de kustvaar der „Eemshoorn", onderweg van Duin kerken naar Aarhuis, de haven bin nen. Het is morgen hoog water om 8.05 en 20.10 uur, en laag water om 2.10 en 14.05 uur. SPOEDIG STICHTING VAN DE N.V- GAS VOORZIENING Deze maand zal de stichting van de N.V. Gasvoorziening Kop van Noord- Holland, waarbij zijn aangesloten de gemeenten Alkmaar, Den Helder, Langedijk en Sint Pancras, plaats vin den. Donderdag 15 Februari zal de op richtingsakte in het Alkmaarse Stad huis worden verleend. Vertegenwoor digers van alle betrokken gemeente besturen zullen hierbij aanwezig zijn. In het clublokaal van W.G.W. werden Zaterdagavond de Helderse kampioen schappen tafeltennis voortgezet met de wedstrijden in de tweede en vierde klasse voor heren. In de tweede klasse werd in twee poules gespeeld, in de vierde klasse in drie poules, waarvan steeds de twee bestgeplaatsten in de vol gende ronde kwamen. In de tweede klasse sloegen zich Padt (W.G.W.) en Hove- stad (I.V.A. zich in de finale (dit tweetal zal ook in de eerste klasse moeten uit maken wie kampioen wordt), in de vierde klasse waren de neven Oosterbeek (I.V.A.) de gelukkigen. Voor M. Oosterbeek wordt het de tweede finale, daar hij zich ook in de derde klasse plaatste. spelers, te weten M. Oosterbeek, Dol, Fransen, K. Luiting en H. Toes. Poule winnaar werd Oosterbeek. Dol volgde als tweede. Uit poule 3 kwamen zege vierend naar voren Boon en Valke nier. Zij lieten Ouv/ens en Gorissen achter zich. De halve finale bracht G. Oosterbeek in de eerste poule naar vo ren. Vooral in zijn ontmoeting met zijn clubgenoot Valkenier moest hij ge ducht voor de overwinning vechten. De cijfers waren 2112, 1621, 21— 15. Na overwinningen op Boon en v. d. Put meldde M. Oosterbeek zich als tweede finalist aan. Vooral Van der Put speelde hier een kranige partij. Hij verloor slechts met gering verschil (21 —4, 15—21, 21—17). Ook van deze beide klassen worden de finales gespeeld op Zaterdag 17 Fe bruari. In de eerste poule bij de tweede klassers waren ondergebracht Hemel rijk en Greiner (IVA) en Dito en Zwagerman (WGW). Hemelrijk won al zijn partijen en plaatste zich zonder meer in de volgende ronde. Zwager man verraste met een keurige over winning op Greiner. Hij maakte het bovendien Dito zeer lastig. Toch ging laatstgenoemde als tweede man over naar de volgende ronde. In de andere poule kwamen Van Os, Padt en N. de Vroome uit voor WGW en Hovestad voor IVA. Een interessan te poule dus, daar hierin de finalisten voor de eerste klasse (Padt en Hove stad) elkaar zouden ontmoeten. Het werd een uitermate spannende strijd, die Hovestad in drie games de over winning bracht (21—18, 19—21, 18— 21). Padt ging in deze poule als twee de over. In de halve finale stond Dito tegenover Hovestad, en Hemelrijk te genover Padt. Hovestad bereikte de finale met een 21—14, 21—18-zege. Padt zegevierde over Hemelrijk (die zich stug verdedigde) met 21—19, 23—21. De eerste poule in de vierde klasse bracht G. Oosterbeek, H. van der Put H. Boogaard en B. Sinnige tezamen. Oosterbeek werd nummer een, Van der Put tweede. In poule 2 streden vijf Zaterdagavond werd in „Formosa" het z.g. „tussenbal" van Dansschool Siebeling gehouden. Zoals gebruikelijk was de belangstelling voor deze bal avond weer groot. De zaal bood een extra fleurige aanblik door de leuke toiletjes, waarin de talrijke jonge meis jes over de dansvloer zweefden. De sfeer was gezellig en beschaafd. Als attractie had de heer Siebeling het duo „Ferry en Gerry" geëngageerd. Dit jonge, levenslustige duo kwam enige malen op het podium om een uitge breid repertoire van aardige liedjes (voorzien van een origineel commen taar) af te werken. Hun medewerking werd wel zo op prijs gesteld, dat ook de grootste dansliefhebber graag een noosje de dansvloer verliet om te ge nieten van de gezonde gra"--',-,-' -"-ij die Ferry en Gerry ten beste gaven. Teneinde de mogelijkheid van het gebruik van hef schroef vliegtuigen aan boord van koopvaardijschepen te onderzoeken zijn door de Britse marine in Het Kanaal uitgebreide oefeningen gehouden. Van een speciaal daartoe op de achtersteven van het marine-bevoorradingsschip „Fort Duquesne gebouwd platform steeg een hefschroefvUegtuig op om er korte tijd later weer op te landen. De oefeningen vonden plaats onder gunstige- en onder slechte weersomstandigheden. Helicopters, die op de koopvaardijschepen zouden worden meegevoerd, zouden van veel waarde kunnen zijn bij de bestrijding van het onderzeeboot-gevaar, bij de communicatie tussen Sche pen, waarbij geheimhouding van het hoogste belang is en bij reddingswerk op zee. Na de vlucht tracht het hefschroefvUegtuig op de achtersteven van de „Fort Duquesne" te landen. Zwemcompeiitie bracht summum aan spanning De grote voorsprong, waarmee DAW momenteel in de Kringzwemcompeti- tie aan de kop ligt, doet niet vermoe den, dat de wedstrijden welke Zon dagmiddag in Sportfondsenbad „Zaan land" werden gehouden, zeldzaam spannend waren. Vooral de estafettes gaven een strijd te zien, zo enerve rend als maar weinig voorkomt. Onder oorverdovende aanmoedigingskreten van de supporters gingen de deelne mers door het water, met inzet van al hun krachten, om hun vereniging de zo gewenste overwinning te bezorgen. Dit is juist het mooie van deze wed strijden. Er kan geen enkele persoon lijke prijs worden behaald, de strijd wordt gestreden voor de vereniging, de persoon van de deelnemer komt pas op de tweede plaats. Het resultaat van het tweede deel van de zwemcompetitie was: 1 DAW, Alkmaar 1707.3 punten, 2 Neptunus, Zaandam 1827.0 punten, 3 Nereus, Zaandijk 1828.3 punten en 4 Den Hel der Combinatie 1989.6 punten. In het totaalklassement gaat DAW aan de kop met 3407.1 punt, gevolgd door Nereus met 3613.4 punten, Nep tunus is derde met 3685.2 en Den Hel der laatste met 3816,7 punten. De 50 m. rugslag jongens was een nek aan nek race tussen J. Nierop Groot van DAW en T. Pauw van Ne reus, waarin de laatste met handslag eerste werd: 39.6 tegen 39.7. F. Biel- feldt, J. Janssen en C. van Eykelen- burg, allen van DAW werden resp. 3e, 4e en 5e met 42.3, 43.en 43.3 sec. Ettie de Boer van Neptunus rekende ditmaal resoluut af met haar oude ri vale Gerda de Waard van DAW, door met flink verschil de 50 m. vrije slag meisjes te winnen in de fraaie tijd van 32.4. De Alkmaarse noteerde 34. G. Petrus van Den Helder werd der de in 34.9 en L. Spierenburg van DAW vierde in 35.6. Volgens de verwachtingen won A Slikker de 200 m. schoolslag in de goede tijd van 2.57.1. A. Boxem werd tweede in de voor deze crawlzwemmer prima tijd van 3.00.3. De derde Alk maarder, W. Bloothoofd leverde een goede prestatie door beslag te leggen op de derde plaats in de tijd van Door een 15—5 overwinning op de Zjjper Damclub heeft het eerste tiental van H.D.C. beslag weten te leggen op het afdelingskampioenschap. In feite werd dit kampioenschap vorige week Zondag reeds behaald, toen het Helderse tiental met 137 over de grootste concurrent D.D.D. zegevierde. Geheel volgens de ver wachting heeft H.D.C. dus ook zijn laatste wedstrijd in een overwinning omgezet. HDC IZijper Damclub I 155 Toch hebben onze stadgenoten zich geducht moeten inspannen tegen de Zijper dammers. De cijfers zijn dan ook enigszins geflatteerd. Het duurde ongeveer vier uur alvorens de over winning een feit was. Na enkele uren spelen was er bijna nog geen sprake van voordeel. Toen verkreeg H.D.C. echter door overwinningen aan het eerste en achtste bord een nuttige voorsprong, die tot 155 werd opge voerd. Zoals reeds werd gezegd, duurde het bijna vier uur voordat de voorzitter van H.D.C. zijn eerste tiental kon ge lukwensen met het behaalde kam pioenschap. Ook de voorzitter van de tegenpartij bood met enkele sympa thieke woorden, zijn felicitaties aan. H.D.C. zal nu gaan proberen het enige jaren geleden verloren hoofd kiasseschap van de N.D.B. terug te winnen. Een zeer zware opgave. Wan neer evenwel zo wordt gespeeld als bijvoorbeeld tegen D.D.D., dan kan het. De uitslag var de laatste wedstrijd was; J. StollP Hoedjes 20; J. v. d. Molen A. Slijkermans Pz. 11; C. J. J Leib- brandW. Slijkermans Jz. 20: A. Ouwens—N. Jimmink 1—1; J. W Bee- zemerP. Koopman 11; A. A. Bre- mer—A. Blokker 2—0: P. v. d. Berg— A Louwe 2—0; D. Dissel—P. de Wit 2—0, A. J. Josee—A. Blokker 1—1; p van VeenC. Tuin 11. Naar wij vernemen is aan Hr. Ms kruiser „Tromp" een koninklijke ver melding toegekend vanwege de acties waaraan deze oorlogsbodem gedurende de tweede wereldoorlog heeft deelge nomen. De onthulling van deze ko ninklijke vermelding zal geschieden oo 19 Februari in het Marine-etablisse ment te Amsterdam. Hierbij zal aan wezig zijn het marine-personeel, dat ir de periode van 1942 t/m Augustus 19->r ip de „Tromp" heeft gediend. gevonden voorwerpen Jongensfiets, blauwe muts en enig geld. 3.06.8 in een tactisch gezwommen race tegen A. Meyer van Neptunus, die vierde werd in 3.12.7. In een voorgaan de serie wist H. de Jong van DAW het hele bad in extase te brengen door in drie banen een achterstand van meer dan 10 m. bijna geheel in te lo pen op R. Kliffen van Neptunus. Mej, R. Nieuwenhuizen van Nereus bracht de verrassing door de 100 m. rugslag dames te winnen. Ook dit was weer een uiterst spannend gevecht toen E. de Boer van Neptunus aanvan kelijk de leiding nam, doch de eind spurt van eerstgenoemde zwemster niet kon weerstaan. Hun tijdens waren resp. 1.29.6 en 1.29.9. G, de Waard van DAW werd derde in de tijd van 1.32. Het aardige nummer 3 x 25 m. wis selslag persoonlijk jongens werd een viervoudige DAW-overwinning door dat de beste zwemmers van Nereus wegens aantikken met één hand op de schoolslag, gedisqualificieerd moes ten worden. F. Bielfeldt won in 1.05 gevolgd door J. Nieop Groot en K, Besse. beiden 1.06.2 en J. Janssen in 1.08.—. De eerste spannende estafette was de 3 x 50 m. wisselslag meisjes. Dit ging voornamelijk tussen DAW en Neptunus met als Dritte im Bunde Den Helder. Mej. de Boer van Neptunus nam op de rugslag enkele meters voor sprong op T. v. d. Neut van DAW, doch de vinnige G. Molenaar wist met een razend snelle 50 m. schoolslag de ze achterstand in een kleine voor sprong om te zetten. G. de Waard kon deze winst tegen de Zaanse R. Frickers met succes ver dedigen, waardoor DAW eerste werd in de goede tijd van 2.00.7. Neptunus maakte 2.04.6 en Den Helder Comb. 2.06.7. Vervolgens kwam de 10 x 25 m. vrije slag heren. Den Helder en Nep tunus liepen op de buitenbanen ge leidelijk uit, doch de laatste zwem mers van DAW wisten met enkele machtige spurts deze achterstand in te lopen en onder oorverdovend gejuich als eerste aan te tikken: DAW 2.21.8, Neptunus 2.23.4, Nereus 2.23.8 en Den Helder1 2.24.—. Bij de 5 x 50 m. vrije slag dames namen de twee Zaanse clubs de kop, gevolgd door DAW. Op de derde baan echter kwamen de Alkmaardgrs ge lijk. namen enige voorsprong, doch de ze ging weer verloren. Zij aan zij gingen de drie ploegen naar de eind streep waarbij Nereus een fractie van een seconde eerder aantikte: Nereus 3.05—, Neptunus 3.05.4 en DAW 3.05.6 Met deze buitengewone race was een eind gekomen aan deze fraaie wedstrijdmiddag. Het derde en beslis sende deel zal eind Maart in de Alk maarse Overdekte plaats vinden. Tijdens de adspirantenwedstrijd Suc ces aHRC a, die gistermorgen te Hip- poltytushoef werd gespeeld, liep één der HRC-spelertjes, A. Rieuwers, een beenbreuk op. Wij vernamen, dat één van zijn benen even boven de enkel was gebroken. Het duurde geruime tijd al vorens een dokter arriveerde. Het ventje werd per ziekenauto naar het Lidwina- ziekenhuis te Den Helder overgebracht De wedstrijd werd gestaakt. Heden- en morgenavond geeft Tavenu in Casino een opvoering van ..Mimosalaan 115" (Ce soir, on assas- sine"). Vanavond wordt ten raadhuize eer bijeenkomst gehouden met het doel een sectie ontwikkeling en Ontspanning van de Helderse Gemeenschap te vor men. een gestaagd reesi In „Centraal" heeft de hi, ging Hoogstraat^Koning^N oloi'nq CT aon anolor,„j OMVVars?t». saterdag een geslaagde fe.,u, nouden. De belangstelling Vr r,ï g. avond had wel wat groter rnnJ De stemming was evenwel l" zelfs al vond de balleider da?' veel mensen van de dansvloer' bleven. 10et aan E, ditionele dansje toe was haH j neelclub „Zonder naam" aiu ;V°ordat ^het gezeïsehap aan li naam" alle voor zich opgeëist. Na de de voorzitter, de heer Hofstra" begonnen met „Betje gaat mi. sioen". Na „De boerin op kwam de grote hap aan de S? bestond uit de klucht in drie vl ven „Hotel Welgelegen". De tenissen in en rond dit hotel voldoende stof tot lachen over 3? het stuk moeilijk tot de „uitblinkt worden gerekend. De medespel kweten zich evenwel met zoveel g van hun taak, dat het stuk een opvoering kreeg die de ver (ware hij aanwezig geweest)"! ker niet volledig zou hebben tele! gesteld. Er werd hartelijk gelachen» Jef, de spoelknecht, om Van Deun» de eigenaar, en om Eveline, die hal hart verloor aan Jef, Baron Villene® du Pont sprak Helders-Frans, a scheen zich aanvankelijk dingen h hebben veroorloofd die niet door n beugel konden. Later werd een te chercheur daarvoor aansprakelijk steld. Het applaus wees uit, dat men ziel best had geamuseerd. De heer Hofstn bood de medespelende dames en here» bloemen en een rokertje aan, en ven gat ook mevrouw Petersen niet, haar woning voor de toneelrepetitia had beschikbaar gesteld. Morgenavond zal mr. H. R. Nord k de Vakschool voor Meisjes de eerste twee lezingen voor de Volksuniveri teit houden over het onderwerp „Dt Verenigde Staten van Europa". De docent zal proberen antwoord geven op de vraag, of het oude Europs nog een toekomst heeft. Dat is één der vragen, die na 1945 actueel zijn worden. Zal het door de oorlog ven zwakte Europa in de toekomst moetei worden een eenheid, waarbij alle sta ten een deel van hun souvereinitei moeten afstaan? Het begint er i te lijken als we denken aan de van Europa te Straatsburg en aan hel Plan-Schuman voor een Europees be heer van staal en steenkool. Tot nu ta heeft de Raad van Europa slechts een adviserende bevoegdheid, maar wan neer er werkelijk een democratisch federatie van volkeren ontstaat, zal deze Raad met werkelijke macht be kleed moeten worden. Bij een probleem als dit kan geel bewoner van Europa afzijdig blijven Daarom komt de lezingen van mr. Nord een flinke belangstelling toe, In het gebouwtje van de Helders Damclub aan de Hoogstraat is Zaterdag middag het school-damtournooi be?0D' nen. De heer A. van Veen, voorzitter van de organiserende commissie, W in zün openingswoord uitkomen, dat M het betreurde dat zo weinig jongens aai deze wedstrijden konden deelnemen- De ruimte in het clubgebouw liet t geen grotere deelname toe. Honderoe jeugdige dammers moesten nu worde» teleurgesteld, liefst honderd alléén va de Ambachtsschool. Tevoren we selectie-wedstrijden gespeeld, zodat m» Zaterdag van zestien scholen 160 de nemers overhield. j In zijn openingswoord zeide de Van Veen verder, dat de school'"» commissie in de toekomst hoopte te men tot wedstrijden tussen schoolO»®* mers van verschillende gemeenten. Als tweede spreker trad wethou 1 Van Loo naar voren. Deze opperde gedachte, dat het college van B. en misschien wel andere mogeüjkh weet. daar ook hij het jammer v dat niet meer spelers konden wo toegelaten. De heer Van Loo verwac te een sportieve en spannende s waarna hij aan bord 1 KHBS vaartschool) de eerste zet deed. De Van Loo koos de Hollandse °PeI Later op de middag kwam ook we der Luyckx naar de wedstrijden KJ Van de eerste dag waren de u gen: afdeling A: RHBS—Zeevaartscu 128; LyceumAvondvakteki "sc 137; afdeling B: ULO—Arnb^ jj, school 8-12- VGLO—RK ULO afdeling C: School 4—School 5 School 6—R.K. Jongensschool School 7—School 10 7—13: Bankasc —R.K. Jongensschool 317- Te 's-Gravenhage is de hee.ro0i) Looy, leerling van de Zeevaartsc geslaagd voor het diploma derde man grote handelsvaart. KIM TSJAIK AAN HARTAANV OVERLEDEN Ri0 Naar Radio-Peking meldt, 15 ier Tsjaik, de Noordkoreaanse v?ce'^pSlleU' en bevelvoerend officier? niet veld doch een hartaanval den. Eerdere berichten sprak#1 zijn dood op het slagveld.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2