Mensen zonder„pioniersbloed" mogen zich wel tweemaal bedenken! Stad en Omgeving Wama's maakten afscheidsavond van de „Band" tot een succes Voor vierde maal „Kapitein Marie" Raven is reeds biljartkampioe tweede klasse libre Trainingswedstrijden voor Zwaardvis en Bruinvissen begonnen Rhapsodie der zotheid" mocht er zijn fJog één vergadering en dan.,.. Tussen Haaks en «uitje Afscheid van regisseur J. F. Steindel, die binnenkort naar Zuid-Afrika vertrekt Uit het politierapport Plechtigheid MVZ een week uitgesteld „Hij, zij en Hottentot" nog in het verschiet Officieren beëdigd School-damtournooi nu in gymnastieklokaal „Schakel over" voor de HRC-jeugd De „HD 25" had motorpech Koolhof de uitblinker onder de Jonkers Bruinvissen favoriet met waterpolo Voor bedreiging ligt moyenne te hoog Nieuwediepers emigreerden naar Australië Critisch geluid van Reyer Pieierse Grote moeilijkheden wachten de emigrant WIJ ZIJN ou vier maanden hier en hebben mensen van allerlei stand en allerlei slag gesproken. Een tuin der, een garagehouder, een rijwiel handelaar, een dokter, een gewezen hotelhouder enz. Ze zouden allemaal graag de oude moeilijkheden in Ne derland weer willen ruilen voor de tegenwoordige. Ik vestig hierop niet de aandacht, omdat wij zelf zo in moeilijkheden zitten. Vergeleken bij vele andere gevallen verkeren wij nog in een zeer gunstge positie. Wij wer ken en leven in het kamp, hebben een paar kamertjes, leven goedkoop en kunnen aardig sparen. We leven ook rustig en hebben alle tijd om met mensen te praten, kranten te lezen en conclusies te trekken. Maar we hebben genoeg gezien en gehoord om het bovenstaande als een waarschu wing aan allen, die naar Australië willen emigreren, neer te schrijven Zij weten dan tenminste weer iets méér. R. CL HCSC I naar Hoorn PREDIK~BËÜRTEN Anna Paulowna VRIJDAG 9 FEBRUARI 1951 De „Band NederlandIndonesië" heeft gisteren in Formosa afscheid genomen met de revue „Rhapsodie der zotheid". Na deze grote feestavond, zo vernamen wij uit het openingswoord van de voorzitter, de heer Jole, zal nog één vergade ring worden gehouden, en dan wordt de „Band" in Mei „geliquideerd". De heer Jole memoreerde daarbij, dat vijf jaar geleden met een achttiental leden werd begonnen. Zij die gisteravond in Formosa aanwezig waren, hebben kunnen zien dat dit ledental aanmerkelijk is toegenomen. De zaal was namelijk tot in alle hoeken gevuld. Knappe imitaties waren onder andere die van Frans van Schaik en de be kende radio-kok Kers. Behalve de Wama's werkten aan deze avond mede: Tonny Boucher (met liedjes van Willy Vervoort), Eddy Canzoni (met Napolitaanse liederen). Ad Veen (piano en instrument-imi taties), Nol van Dijk (conferencier) en Max Simone. Ook dit vijftal was goed op dreef, zodat de „Band" kan terug zien op een zeer geslaagde avond. De voorzitter vertelde in zijn wel komstwoord voorts, dat de „Band" eigenlijk veel meer had willen doen dan men in de afgelopen jaren heeft kunnen bereiken. De heer Jole excu seerde zich daarvoor min of meer, omdat hij en zijn mede-bestuurders zich wellicht nog meer van hun werk hadden voorgesteld. Wij kunnen even wel met een gerust hért schrijven, dat de „Barsd" veel en nuttig werk heeft gedaan en ook. in de laatste maanden stellig nog zal doen. De weinige stad genoten, die nog niet uit Indonesië terugkeerden en dus ook deze grote feestavond niet konden bijwonen, wacht een blijvende herinnering. En dan behoort de arbeid van de „Band Nederland-Indonesie" tot het verleden. „Rhapsodie der zotheid" noemden de Wama's hun revue. Zij hebben de juiste titel gekozen, want dat was de ware zotheid. Dit tweetal presteerde het weer je reinste kolder te brengen, maar dan op aannemelijke wijze; zó dus, dat zelfs de grootste nurks er wel om moest lachen. Nemen wij daarbij nog in aanmerking, dat Wim Wama door een keelaandoening bijna niet kon spreken, hetgeen toch wel iets aan het optreden afdeed. Niettemin heeft men geschaterd om die malle Wim, die gezichten kan trekken als geen ander in Nederland, en er niet eens van on der de indruk was, dat hij zijn ver maarde Poppye-imitatie niet kon brengen. Waar Wim Wama met zijn stem te kort moest schieten, daar werd het programma aangevuld met uitstekende imitaties door Dick Wama. De mijnenvegers Hr. Ms. „Rozen burg", „Putten" en „Marken" zijn van het Bassin naar de Buitenhaven ge gaan. De Duitse kustvaarder „Frieda Morgenroth", geladen met raapzaad, liep gisteren binnen. Zodra de weers omstandigheden gunstiger zijn, zet het scheepje de reis van Landskrona naar Rotterdam voort. Een andere kustvaarder, die kwam bijliggen, was de „Günther Hartmann", met een lading glaszand onderweg van Skinnerdal (Zweden) naar Pasl (aan de Westkust van En geland). De Duitse motorkuster „Kathe Oltmann", in ballast onderweg van Hamburg naar Rotterdam, liep even eens gisteren binnen. De Nederlandse kustvaarder „Nan- ny", geladen met hout, kwam aan uit Gotenburg. Dit scheepje is bestemd voor Londen. De Engelse trawler „Sir Lancelot", een vaartuig dat dienst doet voor het visserij-onderzoek, liep gisteren de haven binnen. Het is morgen hoog water om 1G.35 en 22.25 uur en laag water om 4.50 en 16.35 uur. De temperatuur van het zeewater was 3.7 graden Celsius. De damestoneelgroep „De Nicolientjes" heeft gisteravond voor de vierde maal een opvoering gegeven van „Kapitein Marie". Dat was wel iets heel anders dan „Hij, zij en HottentOt", waarop de bezoekers van de Marinecijntine aanvankelijk zouden worden onthaald. Het gezelschap, dat zou optreden, had echter met griep te kampen. De dienst voor O.S. en deed geen vergeefs beroep op de „Nico lientjes", die met evenveel élan en met niet minder succes dan de vorige malen hun „Kapitein Marie" ten tonele voerden. zijn gezin binnenkort naar Zuid-Afrika hoopt te emigreren. Als regisseur van de „Nicolientjes" wordt- de heer Steindel opgevolgd door majoor-torpedomaker Van Kralingen die reeds heeft medegewerkt bij het instuderen van „Kapitein Marie". Een winkelier deed bij de politie aangifte dat 's avonds om half elf één van zijn etalageruiten werd vernield. Kinderen waren de schuldigen. In een kamer van een café, waar naast werd gebridget, had een dame haar rijwiel neergezet. De volgende morgen ontdekte de dame dat zij haar fietstas miste. De eigenaresse achtte verlies uitgesloten. In de Joubertstraat kwam een Solex-berijder in botsing met een vrachtwagen. De minst-sterke moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. De Solex werd zwaar bescha digd. Onlangs werd aangifte gedaan van vermissing van een gouden ring. Het sieraad werd later in de achter kamer onder het zeil gevonden. In de Openbare Lagere School 4 aan de Pasteurstraat zag een agent van politie 's nachts om half vier volop licht branden. Het was uitgesloten dat men de lampen had aangelaten. De agent kon zeer gemakkelijk een van de ramen openen en naar binnen gaan. waarna hij het hoofd van de school Waarschuwde. De vraag: ,.,Wie stak het licht aan?" is nog niet beantwoord. Ten nadele van de gemeente wer den uit de duinen achter de „Donkere Duinen'" vijf en dertig ijzeren palen ontvreemd. Een stadgenote fietste Dinsdag in de Molenstraat, toen uit een zijstraat een aantal jongens kwam hollen. Eén van de jongens botste tegen de wielrijd- ster op. Zij viel en moest met enkele bloedende verwondingen naar Park zicht worden overgebracht. In de Zuidstraat probeerde de be stuurder van een personenauto tussen een geparkeerd staande vrachtwagen en een marcherende colonne door te komen. Het gelukte niet, waardoor de auto op de groep in reed. Deze stoof uit een. Er werden geen ongelukken ge maakt. Voor èen woning aan de Timorlaan werd een fiets neergezet. Toen de eige nares weer naar buiten kwam was het rijwiel verdwenen. Men had bij geruchte vernomen dat iemand een paar handschoenen en een set sleutels had gestolen. Men ging op onderzoek uit. De aangehouden man bekende dat hij een paar glacé's en een set sleutels had buit gemaakt. Hij gaf voorts toe zich te hebben schuldig ge maakt aan diefstal van rubber- snoer en enkele stekkers. De hand schoenen had hij in het water gegooid. De sleutels werden in beslag genomen De man werd aan de marechaussee overgeleverd. Morgenmiddag om drie uur zou op het graf van Willem en Cornelis Bakker (de Gorrel en de Gul), dat kortelings gereed kwam, een kleine plechtigheid worden gehouden. Het bestuur van „Moed, Volharding en Zelfvertrouwen heeft besloten deze plechtigheid uit te stellen tot Zaterdagmiddag 17 Februari, eveneens om drie uur, in verband met de teraardebestelling van de heer J. van Zwijndrecht, morgen om drie uur op de Algemene Begraafplaats te Huis duinen. De cantine was stampvol, hoewel van te voren was bekend gemaakt, dat de opvoering van „Hij, zij en Hotten tot" tot nader order was uitgesteld en dat men in plaats daarvan de „Nico lientjes" op de planken zou zien. Ook onder het marinepersoneel was blijk baar een goede roep van „Kapitein Marie" uitgegaan en uit het meeleven en de reacties van de toeschouwers kon worden geconcludeerd, dat de „Nicolientjes" ook ditmaal het succes oogstten, dat zij verdienden. Mondeling werd dat bevestigd door de O.S. en O.-officier, de luitenant ter zee der le klasse U. F. van Veen, die de dames en hun regisseur, de heer W. F. Steindel, in een sympathiek speech- je bedankte. De heer Steindel was deze avond op heel bekend terrein, want hij was als voorganger van majoor-tim merman De Vries de trouwe en be kwame rechterhand van de O.S. en O.- officier. De heer Van Veen herinnerde in zijn dankwoord aan deze prettige en productieve samenwerking. Voorts nam hij uit naam van het personeel van O.S. en O. en de Marinecantine afscheid van de heer Steindel, die met Gisteren zijn in het kamp „Woest- duin" te Doorn 21 officieren van het corps mariniers beëdigd, ten overstaan van generaal-majoor der mariniers mr. De Bruyne, commandant van het corps. De plechtigheid werd besloten met een défilé van de gewapende troepen voor de in het corps opgenomen nieuwe offi cieren. Zoals men weet, zat de commissie di: het schooldamtournooi organiseerde een weinig krap met de ruimte in het clubgebouw van de Helderse Damclub in de Hoogstraat. Door de medewerking van B. en W. kunnen de wedstrijden Zaterdag worden gehouden in het gym nastieklokaal van de ULO-school aan de Molenstraat. Zowel het bestuur van de HDC als alle deelnemers hebben deze snelle beslissing van het ge- meemtebestuur met vreugde begroet. Het wedstrijdprogramma voor morgen luidt: 2 uur: afdeling A: LyceumZee vaartschool; afdeling B: R.K. ULO Ambachtsschool; afdeling C: School 4 School 6; School 7Bankaschool. 4 uur: RHBS—Avondvaktekenschool; VGLO—ULO; School 5—School 6; RK JongensschoolSchool 10. De spelers moeten een kwartier vóór het begin van de wedstrijden aanwezig zijn. Vanavond om acht uur wordt in Ca sino ten bate van de HRC-jeugd de succes-revue „Schakel over!" opgevoerd. Misschien herinnert men zich nog, met hoeveel succes deze revue vier dagen achter elkaar voor de Werf werd ten tonele gebracht. Aan „Schakel over" werken onder andere mede Jopie Bé- dorf. Arie Boot en Steef Boersema. Men deelde ons mede, dat voor deze revue nog enkele plaatsen beschikbaar zijn. Gistermorgen omstreeks zes uur kreeg de „HD 25", van schipper J. Bak ker, die op de Noordzee aan het vis sen was, een „warmloper", waardoor de motor uitviel. Het scheepje h.eeft enige uren rondgedreven tot de „HD 7", van schipper K. Post, te hulp kwam. Tegen elf uur was een sleep tros overgebracht en kon schipper Post zijn onfortuinlijke collega op sleeptouw nemen naar Den Helder. De scheepjes kwamen gisteravond om tien uur behouden m de haven aan. De Helderse Bruinvissen en de adelborsten-zwemvereniging „De Zwaardvis" hebben weer een aanvang gemaakt met de jaarlijkse wedstrijden, die geen offi cieel karakter dragen, maar vallen in het kader van de training. Beide clubs hebben hun beste krachten gerequireerd voor de persoonlijke nummers, de estafettes en de polo-wedstrijden. uit. De Bruinvissen stelden hier Brou wer, Van Drimmelen en Van de Wa ter tegenover. Koolhof toonde zich ver uit de meerdere van de andere zwem mers. Zijn tijd was 1 minuut 22 secon den. Jonker Heek had 1.27 nodig, en Jonker Goossen tikte als nummer drie aan na 1.30.4. De Bruinvissen sloten de rij met de volgende tijden: Brouwer 1.31.2, Van Dirmmelen 1.32.4, Van de Water 1.34.8. De „vete ranen" leverden dus op zichzelf een verdienstelijke prestatie, maar de Bruinvissen bleken toch dringend be hoefte aan jongere krachten te hebben. Door dit nummer vergaarden de jonkers 15 punten, tegen 6 voor de Bruinvissen. Wanneer de vorige week gespeelde competitiewedstrijd water polo ook meetelt voor deze dualmeet, krijgen de Bruinvissen er 10 punten bij en komen zij op 16 te staan. Vol gende week Woensdag wordt de (60 meter rugslag verzwommen en spelen de tweede zeventallen een polowed strijd. De Bruinvissen konden ditmaal maar heel weinig uitblinkers laten deelne men. Op buitengewone prestaties in de nummers schoolslag, borstcrawl, rugslag en persoonlijke wisselslag be hoefde niet te worden gerekend. Ook bij de adelborsten zijn verscheidene goede zwemmers uitgevallen, maar zij kunnen altijd nog een crack als Kool- Kof laten uitkomen in de nummers schoolslag en persoonlijke wisselslag In het nummer rugslag heeft de Zwaardvis een favoriet in Tonny Bij kerk, die bij de Nederlandse kam pioenschappen tweede werd. De Bruin vissen hebben de beste kansen voor het waterpolo, waarmede zij een flink aantal punten kunnen inlopen. Woensdagavond werd gekampt op de 100 meter schoolslag. Voor de jonkers kwamen Koolhof, Goossen en Heek De Bailey-brug in de snelverkeersweg tussen Antwerpen en Brussel nate het plaatsje Boom, die na de bevrijding in de plaats was gekomen -t *r -i T"I-7T-11 n ie Vtnnf htaaifi- nel JJLUIUÖJK UUUflb, uw TO» V-- «—«v» VCtTl door oorlogshandelingen vernielde brug, is op haar beurt vervangen een moderne hefbrug, welke over korte tijd in gebruik zal worden ge\ men. De foto toont het nieuwe bouwwerk. Links op de achtergrond het torentie van Boom. Gedurende drie avonden zijn in café Woud aan de Binnenhaven spanwoj, partijen gespeeld om het biljartkanipioenschap tweede klasse libre van het dis trict Den Helder. Wij menen onze lezers de verrichtingen van de derde avond niet te moeten onthouden, daar op deze avond de heer Raven uit JuliMufc reeds kampioen werd. Wilms (15088) en Bennink—K®. pers (150137). De stand is nu: Raven 900 141 6,38 47 g Hoogschagen 887 191 4,64 40 g Bennimk 792 232 3.41 18 j Krijnen 804 208 3p86 22 Woud 747 230 3,24 27 j Weijers 780 211 3,69 24 t Kempers 672 189 3,39 22 Wilms 652 242 2,69 18 i De spelers zijn in bovenstaande volg. orde leden van Poedel (Julianadorp) DOK (Breezand, OG. VOP, OG, Br» zand, Royal en Royal. De laatste partijen beginnen van avond om acht uur, eveneens in cafe Woud aan de Binnenhaven. De eerste partij dan gisteravond, ging tussen Jb. Woud en N. Hoogscha gen. Het werd een spannende partij, die eindigde in een overwinning voor Hoogschagen, met 150 tegen 110 in vier en twintig beurten, met een moyenne van 6,25. Daarna kwamen Raven en Krijnen tegen elkaar uit. Raven zege vierde met 150119 caramboles in twintig beurten; moyenne 7,50. Bij de zevende beurt was de stand Raven 46 caramboles, tegen Krijnen 41 caram boles. Raven maakte in de achtste beurt 46 caramboles, en in de tiende beurt was de stand Raven 99 caram bolesKrijnen 52. Laatstgenoemde kwam toen wel goed opzetten, nlaar het mocht hem niet meer baten. De achterstand was te groot geworden. Kemper speelde tegen Wilms de par tij van zijn leven. Het was zijn eerste winst in dit tournooi, met een moyen ne van 4,28 (15083 caramboles). Ben nink had weinig moeite met Weijers (150104 caramboles), die er helemaal niet in was. Krijnen zag kans de kampioenscan- didaat Hoogschagen te kloppen (150— 137). Vooral voor Raven was dit een spannende partij, daar voor hem nu de kans op het kampioenschap te grijpen lag. Bovendien won Raven gemakke lijk van Woud. Hij maakte de partij in zestien beurten uit, met een moyenne van 9,37. Raven speelt een prachtige, rustige partij biljart. En zelfs al zou hij vanavond van Hoogschagen verlie zen, dan nog is hij (door zijn moyenne) kampioen tweede klasse libre. Verder werden gisteravond gespeeld Weijers— UET IS NU Maandagmorgen 29 Januari. Dit is een gedenkwaardige dag voor de Australiërs, want precies vijftig jaar geleden kreeg Australië zijn onaf hankelijkheid in het kader van het Britse Gemenebest. Voor iedere werker, Australiër of niet, betekent dit een vrije dag. Zodoende heb ik alle tijd om weer eens te schrijven. Op deze rustige Maandagmorgen zit ik mjj in ernst af te vra gen, hoe we ons Australische avontuur nu eigenlijk moeten betiteleh. De grote vergissing? De grote teleurstelling? De grote misleiding? Het is alle drie van toepassing. Dit klinkt misschien een beetje opstandig en zou ontsproten kunnen zijn aan het brein van een gedesillusioneerde, van de sokken geslagen emigrant, die in een wanhoopsstemming verkeert. Maar dat is toch heus niet het geval! wil hebben. Men heeft ons in Neder land nooit verteld, dat we hier zouden moeten pionieren! Diep in het binnen land zwoegen als een woudloper, ge speend van alle comfort. Op zulk een leven heeft geen enkele emigrant zich ingesteld. Hem was ver teld, dat in Australië werk in over vloed is voor iedereen, vooral voor goede vakmensen. Inderdaad is dat werk er, maar de omstandigheden waaronder het moet worden aangeno men, zijn voor de meeste Nederlanders naar Australië getogen met veel en thousiasme en bezield met de beste gevoelens een klap in het gezicht. Het wil iets zeggen, in Nederland have en goed te verkopen om het reisgeld maar te kunnen betalen! De emigrant heeft daarmee alle schepen achter zich verbrand. En dan komt hij in Australië tot de ontdekking, dat men hier in vele op zichten anderhalve eeuw achter is bij Europa. De omstandigheden hier heb ben onze overgrootmoeders in Neder land ook gekend. Een voorbeeld? In het binnenland moeten de mensen leven bij de petroleumlamp, zonder stofzui ger, strijkbout, radio. De sociale ver zorging, die zo uitstekend heette te zün, x achterlijk vergeleken bjj <fce In £R klopt iets niet met de emigratie naar Australië. Hierbij denk ik niet aan het gemis van vrienden, ouders, familie, bepaalde genoegens en derge lijke. Dit wisten we van te voren. Je hebt daardoor wel eens een beroerde dag, maar hoeft hierover toch niet te piekeren. Ik heb nu het oog op dingen, die we niet van te voren wisten en waarover ons ook op geen enkele manier iets is verteld. Iedere keer, als er weer een transport „newcomer^" is gearriveerd, ziet men na een week de grote teleur stelling op hun gezichten. Met een week reeds begint het besef te komen, dat men zich heeft vergist, want juist in die week bezoekt de emigrant ver scheidene keren het „Employment", het arbeidsbureau, waar het een ieder dui delijk wordt welke mogelijkheden hier voor hem liggen. Klap in het gezicht JJIJ KOMT tot het besef, dat hij de „hackgrounds" in moet, wanneer hij met zijn gezin een dak boven het hoofd Nederland. Tegenwoordig beginnen vele bedrijven ziekengeld te betalen, maar de regel is nog dat een zieke werkne mer geen loon ontvangt. Alleen bij on gevallen wordt een klein percentage va nhet loon uitbetaald. De dokterskos ten (in Hollands geld. ongeveer f 8,50 per visite) zijn voor rekening van de patiënt. De ziekenhuisverpleging is gratis, maar voor men zover komt, kan men al voor een vermogen „verdokterd" hebben. De gezondheidsvoorzieningen en de toestanden op onderwijsgebied zijn vooral in het achterland uitermate slecht. De vervoergelegenheid naar de kleinere plaatsen laat alles te wensen over. Dat zijn toestanden, die we in Ne derland allang ontgroeid zijn. Nu we hier zijn, vinden we het allemaal wel begrijpelijk. Je kunt eigenlijk in een „jong" land als Australië niet dezelfde stadium van ontwikkeling in cultureel, eoonomisch, sociaal en maatschappelijk opzicht verwachten als in Europa, waar ook alles geleidelijk is gegroeid. Onvoldoende voorlichting ||1T MERENDEEL van de emigranten kent Australië alleen van de land kaart en herinnert zich enkele opper vlakkige zaken. Om dit gemis aan ken nis te compenseren organiseert men in Nederland de z.g. „voorlichtings avonden". Tot mijn spijt moet ik zeggen, dat juist deze in vele gevallen een scheef beeld van de situatie doen ont staan. Dat het niet alleen de Hollanders zo vergaat, maar ook de immigranten uit andere landen, bewees onlangs een groot artikel in de „Daily Herald". Hierin stond dat vijfhonderd Engelsen uit de omgeving van Adelaide een ad vocaat hadden genomen om een proces tegen de Australische staat te voeren, omdat zij zich misleid gevoelden door de „valse voorlichting" in het moeder land. Volgens de „Daily Herald" was aan deze mensén voorgespiegeld, dat >1 per gezin twee kamers, een keuken en een badkamer zouden krijgen. Maar nu bevinden velen van hen zich in „hostels" zonder ramen. Dit alles bevestigt onze indruk, dat de voorlichting geschiedt volgens een bepaald plan. Men wil blijkbaar kost wat kost een ontzaglijke massa mensen hierheen trekken. Onzes inziens is het dan ook zo, dat de emigratie-officieren, waneer ze van deze zaken op de hoog te zijn en dit bewust niet vertellen, zich schuldig maken aan een grove nalatigheid, waarvan duizenden goed willende en met de beste voornemens bezielde emigranten de dupe worden. Nu weet ik wel, dat in Nederland berichten binnen komen van mensen, die wel slaagden en geen spijt van hun emigratie hebben. Och, wanneer men pioniersbloed heeft, komt men er wel. Dat zijn van die mensen, die ook gegaan zouden zijn wanneer ze vooruit alle omstandigheden hadden geweten. Nu moet een emigrant voor al niet te lichtvaardig denken, dat het „pioniersbloed" wel door zijn aderen stroomt Graag ruilen Het eerste elftal van HCSC speelt morgen in Hoorn tegen HCSV 2. Oük stadgenoten behoeven deze ontmoe ting zeker niet te verliezen. Wij ver wachten, dat beide punten meeg» naar Nieuwediep. Ook HCSC 3, dat DEK 2 in Medemblik ontmoet, kan de volle winst behalen. Beide elftallen vertrekken om twee uur van garage Moorman. HCSC 2 ontvangt om hail vier het leidende ZCFC 2. En dat 1 spannend worden: ZCFC 2 9 7 1 1 IS HCSC 2 8 6 2 0 14 Als voorwedstrijd wordt om drie gespeeld HCSC b—Helder c. De HCSC-junioren binden om twee uurop het terrein van Watervogels de strijd aan met HRC b. Op hetzelfde veM ontvangt HCSC 4 om kwart voor vier Opperdoes 1. VOOR ZONDAG 11 FEBRUARI DEN HELDER. Ned. herv. gen Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur De Hoest (viering jeugddag); P»®' straat 10 uur ds. Sepmeijer, 19 uur Borghardt (H.A.); Huisduinen 1M" ds. De Hoest. Geref. kerk, Bethel- kerk, 9 uur ds. Hartkamp, 10.45 uur Hartkamp, 17 uur ds. Swen; RehoboP- kerk 10 uur ds. Swen, 17 uur ds. Hart kamp. Oud geref. kerk Hoogstraat 10 en 17 uur leesdienst; Vrijdag 1" uur de heer B. Hennephof. Chr. S-" ref. kerk, Steengracht, 10 en 17 u leesdienst. Geref. kerk (art Weststraat, 8.45 en 17 uur ds. F- naar. Geref. gem., Janzendwarss 10 en 16 uur leesdienst. Oud kerk, Middenweg, 10.30 uur heilige pastoor Wijker. Doopsgez. Se Kerkgracht, 10.30 uur ds. J- J- J- Sluijs; Dinsdag 19.30 uur gem£r.a avond (bestuursverkiezing). kerk, Wezenstraat, 10.30 uur de Oosterwelder van Amsterdam. tisten gem., Spoorstraat, 12UUI dagsschool, 16 uur ds. C. van Dinsdag 20 uur vrouwenver. -- gelisatie Vijzelstraat 10 en 19.30 ul' menkomst; 12 en 14.30 uur..^0I? -ng; school; Woensdag 20 uur bil Donderdag 19.30 uur vrouwen^. Zaterdag 20 uur openluchtsamen (Visbuurt), 21 uur bidstond. .j,; des Heils, Spoorgracht, Zaterdag uur bidstond, 20 uur straatzang. dag 10 uur heiligingsdienst, H- Zondagsschool, 18.45 uur open 20 uid menkomst in de Spoorstraat, verlog ingssamenkomst; Maandag uur vrouwenbond. 10 JULIANADORP. Ned. herv- gev^ uur ds. H. J. Trommel. Ge>e g#en, 10 uur leesdienst, 14.15 uur _kotnsÜ Bethel, 10 en 19 uur san*"* Dinsdag 16 uur meisjeskrans; dag 19 30 uur bidstond. «pp CALLANTSOOQ. Ned. nerv. 19 30 uur ds. H. J. Trommet^^,, nF VEROORDEELD CONFORM rff Door de Meervoudige Kamer _allioWO* maar werd Antje R. uit Anna gUidefl conform de eis veroordeeld tot 4 be boete of één dag hechtenis me je g schikkingstelling van de re8el"1"?p{ster f had destijds van haar werkC„derd Schoorl een bankbiljet van h0D d«a ontvreemd.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2