Attlee Woensdag in gevaar JIMMY BROWN ALS BOKSER VETPUISTJE5 Lagerhuisleden begrijpen niets van Nederlandse kabinetscrisis Emigreert niet overhaast SIMAVI helpt de lijdende mensheid in Oost en West m sum 0 DE BR/UI NE Linkervleugel van Labour-partij kan regering ten val brengen Churchills kans in het defensiedebat r\IT zou voor Attlee nog niet eens zo gevaarlijk zijn, indien hij zich in zijn defensieprogramma van de steun der conservatieven verzekerd wist. Maar oppositieleider Churchill is sinds verleden week op het oorlogspad. Nie. mand, die hem de aanvalsrede der op positie hoorde afsteken tijdens het staaldebat, hoefde er nog aan te twij felen, dat Churchill thans elke gele genheid zal aangrijpen om de Labour- regering ten val te brengen. Zelfs de stoel met vier Poorteressen poten hielp niet Herinnering aan het KNIL KERKELIJK NIEUWS Australisch deskundige waarschuwt Pim, Pam en Pom _aan zee Medische Nood uit zijn as herrezen Het Radioprogramma (Van onze corespondcnt te Londen) Churchill's moties van wantrouwen over de staalnationalisatie en het vlees- beleid ternauwernood overleefd te hebben, zal Attlee's regering zich Woens dag opnieuw in gevaar bevinden. Ditmaal zal het er voor Labour nog ernstiger uitzien, dan verleden week, daar zij nu van twee kanten tegelijk aangevallen kan worden. Woensdagmiddag begint n.1. het tweedaagse defensie-debat in het Lagerhuis en voor de eerste maal in het huidige parlement verwacht men. dat de pacifistische linkervleugel van de Labourpartij zich openlijk tegen de regering zal keren over het bewapeningsprogramma. „Dit is pas het begin", gromde Chur chill een dag later over de sprekers tafel in de richting van Attlee, nadat deze zijn regering met een benauwen de meerderheid van slechts 8 stem men op de been had weten te houden na de motie-vleesbeleid, Churchill's tweede aanval op de regering in twee dagen. Met spanning ziet men in Westmin ster het defensiedebat tegemoet. Za terdag j.1. hebben Attlee en vijf leden van zijn kabinet, waaronder de uiterst linkse minister Shinwell (Defensie) en Bevan (Arbeid), de motie inge diend, die Woensdag het onderwerp van het defensiedebat zal vormen. Deze motie, waarin het Lagerhuis ver zocht wordt zijn goedkeuring te hech ten aan Labours herbewapeningspro gramma van 4.700 millioen pond ster ling, draagt het karakter van een mo tie van vertrouwen. Indien de Conservatieven inderdaad hun wantrouwen in Labours defensie beleid uitspreken en de motie verwer pen en Labours eigen pacifistische linkervleugel zich naar verwacht wordt van stemming zal onthouden, zal de regering onherroepelijk het onderspit delven bij een stemming. Het aantal Labourleden dat het niet eens is met Attlee's bewapeningsplan, bedraagt naar schatting tussen de 80 en 100 of bijna een/derde van het totale aantal Labourleden. Negentien Labour-paci- fisten hebben reeds resoluties inge diend tegen de Britse zowel als West- duitse herbewapening. Woensdagmorgen zal Attlee een spe ciale bijeenkomst van de parlemen taire Labourpartij presideren. Veel zal er van afhangen, of hij erin zal slagen de pacifistische linkervleugel in toom te houden en hem er toe over te halen zich solidair met de regering te tonen. rleuge/de vingers - met Halda IMPORTEUR VOOR NEDERLAND DABEB ORGANISATIEMACHINES N V. HER&iGRACHT 546 AMSTERDAM TELEFOON 39.95 Nu nog voor 555. Agentschap voor Noord-Holland: KANTOORMACH. HANDEL „DE LICHTE TOETS" J. C. v. d. VEER ALKMAAR Regulierslaan 20. Tel. (K 2200) 4 5 51 Ziet etalage in de v. d. Boschstraat QEEiV DAG spoedt zich de eeuwig heid in, of daar treden Agaatje en Tinie, twee verdienstelijke leerlingen van de huishoudschool, ons tegemoet en omklemmen onze gestalte. „Hewwe je nag plaatjes mee'brocht?", krijten ze dan schril. En als we hierop met Sint Nicolaas-gebaar in het interieur van ons nette colbert tasten klinkt het luid: „Ik kraig de grootste, ei? Zat heb 'm guster al 'had!" De beide micro vrouwen doelen hier op krantenfoto's, waarop de burgemeester van deze fiere veste moet zijn afgebeeld. Nu komt onze eerste burger niet elke dag in deze kolommen voor, doch menig maal vulden we de kinderhand met een plaatje van een andere, eveneens netgeklede heer, onder notitie, dat dit de burgemeester was, b.v. tijdens de griep-periode; daardoor in minder fleurige toestand dan anders. Goed, het is misleidend, vooral toen we enige dagen geleden een kranten foto afleverden, waarop de heer Drees stond afgebeeld, zeggend: „Dit is de burgemeester, net toen hij sprak: Wat is het leven toch duur!" Het onder schrift hadden we fijngevoelig onder de foto weggeknipt, want daar hadden we gelezen: hij gaat heen" Maar wij houden van Agaatje en Tinie, want we bewonderen hun bur gerzin. Immers hoordet gij ooit van schoolmeisjes, die met koesterende vingeren de portretten van de burger vader in albums plakten? Typisch nietwaar? We beminnen patriotten, een goed glas bier en mensen met burgerzin. En daarom mijmerden wij even stil, toen we op een avond getuigen waren van het inplak-uurtje. Juist ging Wil lem Drees in het album. Een nijver handje zette eronder: „De burgemees ter in de dure tijd!" Daarneven zagen we een ook door ons geleverde foto, waarop een zendeling stond afgebeeld, die in Afrika allerlei negers had be keerd. Onder dit 'plaatje stond: „De burgemeester op vacantie". Maar het was een zeer onduidelijke foto. En toen overpeinsden wij: Danken wij deze liefde en aanhankelijkheid tot onze burgervader aan de opvoeding, de inborst, de heriditeit?Hoé in 's hemelsnaam komen zulke meisjes aan deze felle hartstocht voor een burgemeester? Zouden ze ooit raads- verslagen lezen en daarom 's burger vaders persoon zo vereren? Of zou het zie Freud een simpel gevolg zijn van de zgn. schoolmeisjes-adoratie? En toen vroegen wij het, recht op de vrouw af. Eerst begrepen ze het niet. Immers liefde, of verering, of burgerzin laat zich niet in statistieken vangen. Maar toen sprak Agaatje, ook namens Tinie: „Dut doen we allegadr op skool. De ien spaart Pausen en de aar heb weer meer plaatjes van de prins. D'r ben d'r ok, die Rita Haiwort spare. Wou, en wai benne met ze viere met buriegemeesters bezig. Mar Tien en ik hewwe de meeste, ei?" En zorgvuldig plakte ze het laatst ontvangen prentje in. De foto van een bokser. „De burgemeester aan het strand" stond eronder.... TffOM (Van onze correspondent te Londen) „Ik ben bang, dat ze er nu nog veel minder van begrijpen", zcide het Twee de Kamerlid prof. P. S. Gerbrandy (A.R.) tegen ons tijdens een receptie voor de Nederlandse parlementaire delegatie ten huize van de Nederland se ambassadeur te Londen. Wij hadden de professor gevraagd naar zijn be vindingen aangaande de reactie van Britse Lagerhuisleden over de Neder landse kabinetscrisis. „Onze delegatie was er helemaal niet op voorbereid om de kabinets crisis te gaan uitleggen aan de Engel se parlementsleden", vervolgde de professor. „Hadden we dat nu maar een week eerder geweten. De uiteen zetting aan onze Engelse collega's vond zo maar opeens plaats in een van de vergaderzalen van het Lager huis. Onze woordvoerder was de heer Serrarens (KVP), omdat hij de leider van de delegatie is. Het was duidelijk, Met het oog op de grote betekenis, welke het Kon. Nederlands Indonesisch Leger voor ons Koninkrijk heeft gehad, heeft de Kon. Ned. Vereniging „Ons Leger" het initiatief genomen tot het stichten van een blijvtfide he'rinnering aan het K.N.I.L. Aan het gedenkteken voor generaal Van Heutsz te Amster dam zal een monumentale bronzen krans en een bronzen plaat worden ge hecht. Bijdragen voor dit doel kunnen worden gestort op Postrekening 122668 s Gravenhage, ten name van de pen ningmeester van „Ons Leger", Witten- burgerweg 76, Wassenaar met de ver melding „K.N.I.L.". Ned. Herv. Kerk. Beroepen te EnschedeJ. Appel te Oude en Nieuwe Niedorp; te Leerdam: A. H. Sonnenberg te Ooltgensplaat. Be dankt voor Nieuwe Tonge: A. den Har- togh te Scherpenzeel (Gld.); voor Rotter dam-Vreewijk: D. C. van Wijngaarden te IJmuiden: voor Tolbert: H. Kramer te Renesse. Benoemd tot hulpprediker te Utrecht (Wijk 7): J. Cansil, Indonesisch predikant hier te lande. Gereformeerde Kerken. Beroepen te GroningenP. Kuijper te Zeist; te Ter Aar: J. H. Brederveld, candidaat te Huizen (N.H.) Baptisten Gemeenten. Drietal te Groningen-Zuid: A. A. Hardenberg te Hengelo (O.): N. J. van Beek te Delfzijl en Ph. Lindenman, cand. te Utrecht. Gerformeerde Gemeenten. Bedankt voor VlissingenM. Heer schap, Wageningen. Naar de Oostenrijkse minister van Binnenlandse Zaken Helrner heeft ver klaard, zal de verkiezing van de nieuwe president van Oostenrijk vermoedelijk op 6 Mei worden gehouden. dat men totaal niets van onze hele kabinetscrisis begreep. Na de rede van de heer Serrarens snapten ze er nog veel minder van, tenminste te oordelen naar de verwarde vragen, die de Engelsen toen stelden". „Maar men toonde dus wel veel be langstelling, profossor?" „Ja. heel veel. Maar wat voor de Engelsen ten encmale onbegrijpelijk is, is waarom de Nederlandse regering is afgetreden over een motie, die met een grote meerderheid werd verwor pen. Ikzelf heb na de rede van de heer Serrarens nog getracht om vooral deze factor op eenvoudige wijze aan onze Engelse collega's uit te leggen. Ik heb ons coalitie-kabinet vergeleken met een stoel met vier poten. Als er op eens één poot de Liberale poot dus onder vandaan wordt getrokken kan de stoel niet meer blijven staan en moest de regering dus aftreden, al waren zij helemaal niet verslagen. Maar dat gaat er bij de Engelsen moeilijk in. Dat begrijpen ze gewoon weg niet". Vandaag keert de delegatie weer naar Nederland terug, met uitzonde ring van prof. Gerbrandy, die hier nog enkele dagen langer zal blijven in ver band met de publicatie van het door hem zojuist in het Engels geschreven boek „Indonesia". Het wordt dezer, da gen uitgegeven door de grote Londense se uitgeverij Hutchinson. Woensdag houdt prof. Gerbrandy over zijn boek een persconferentie in Londen. PRINSES MARGRIET ENIGE DAGEN IN KINDERZIEKENHUIS H.K.H. Prinses Margriet is voor enige dagen in het kinderziekenhuis in Utrecht in verband met een onderzoek van de stofwisseling ter observatie op genomen. „Het is zaak, dat de man die wil emigreren, dit voor hem en zijn gezin zo enorm gewichtige besluit pas neemt, nadat hij geheel en al de gevolgen daarvan beseft en een goed begrip heeft van wat er bij emigratie komt kijken. Het spijt mij daarom, dat er hieromtrent bij vele adspirant-emi- granten dikwijls nog verkeerde be grippen zijn", aldus de heer Briant, vertegenwoordiger in ons land van de Union Bank of Australië. Zijn kantoor op het Rokin in Am sterdam houdt zich niet bezig met ty pische bankzaken, maar met het ver strekken van inlichtingen op econo misch en financieel terrein aan hen, die willen emigreren en voor het leg gen van contacten tussen het Neder landse en Australische zakenleven. Het kantoor bemoeit zich niet met de regeling van de emigratie. Maar men kan er de a.s. emigranten wel uiter- matige nuttige inlichtingen over het leven in Australië en Nieuw Zeeland verschaffen. De heer Briant is van mening, dat er niet teveel voorlichting aan de emigranten gegeven kan wor den. Hoe meer zij van hun toekomstige vaderland weten hoe beter zij in staat zijn zich daar een goede toekomst te scheppen. Nog te veel emigranten gaan onvoldoende ingelicht aan boord en veelal hebben zij dan aan zichzelf te wijten, als ze in Australië grote teleurstellingen ondervinden. De emi granten moeten zoveel kennis verga ren over het land van hun toekomst als zij maar kunnen. Uitneembare huizen „Alle emigranten die bij me ko men" aldus de heer Briant, „geef ik de raad uiterst voorzichtig te zijn met het kopen van een uitnembaar huis om mee te nemen. Voor zij tot een koop overgaan moeten zij zich ervan overtuigen, dat het huis voldoet aan de bouwbepalingen van de staat of het district waar zij zich willen ves tigen. Doen zij dit niet, dan lopen zij gevaar, dat zij in Australië of Nieuw- Zeeland het huisje niet kunnen ge bruiken of veel geld voor veranderin gen moeten uitgeven. Over geld ge sproken: Het zou erg prettig zijn als de emigranten over meer Australische Ponden beschikten dan nu het geval is. Het zou hun meer zelfvertrouwen en meer vrijheid van beweging verschaf fen gedurende de eerste moeilijke we ken van aanpassing in het nog vreem de land. Of deze verhoogde deviezen- toewijzingen voor emigranten moge lijk zijn kan ik niet beoordelen. Ten slotte kan ik niet genoeg de nadruk leggen op de noodzakelijkheid de En gelse taal te leren. Het is bijna on doenlijk in Australe en Nieuw Zee land iets te bereiken als men de taal niet kent", zo besloot de heer Briant OOK MEDEZEGGENSCHAP VOOR DE WESTDUITSE SPOORWEGARBEIDERS Nog voordat het Westduitse parlement een beslissing heeft genomen over hel wetsontwerp op de medezeggenschap der arbeiders, hebben nu ook de spoorweg arbeiders hun verlangen naar medezeg genschap uitgesproken. De Vakbond van Spoorwegarbeiders, die 440.000 leden om vat, heeft de eis gesteld, dat in het op stapel staande wetsontwerp voor de fede rale spoorwegen het recht zal worden er kend. 44. Zacharias heeft zich dus met een troep smokkelaars ingelaten. Er is met smokkelen een massa geld te verdienen, maar de oude zeerob moet er zich wel een hoop beledigingen voor laten wel gevallen. Tom Teertouw heeft hem zelfs voor straf verboden om in de boot plaats te nemen en dat is hst ergste wa je een zeeman kunt aandoen! De jong ste telg van de rovers, een mager katje, neemt hem dan ook danig in de ma ling! „Hoorde ik de baas niet zeggen, dat je géén hersens had?" Zacharias knarst van woede op zijn tanden, maar weet zich te beheersen. ..Kom.u! volg me maar", gaat hè't Jon brutaal verder, dan gaan we 41 al)« zeeslang halen! Daar zullen kampeerders wel mee weg v Zwijgend volgt Zacharias het katje. Hij kan niets zeggen. Hi al te teel verknoeid! De orde1 Tom Teertouw worden promnt^ Vï# volgd. Want..,, des avonds terwiJi®!" beren een wandeling langs het maken, slaakt één van hen plotslr"4 een reuze gil: „Een zeeslang! Een slang!!" (Van onze Haagse redacteur). j-JET blad „Medische Nood" is als een phoenix uit zjjn as herrezen, nadat bijna elf jaar geleden het laatste nummer was uitgegeven. Er hebben M de oorlog meer tijdschriften, maand- en weekbladen en vereniging**,^ die gedurende de bezetting niet konden verschijnen, opnieuw het licht gez)Mi Er zou dus geen aanleiding zjjn om speciaal van „Medische Nood" melding te maken, ware het niet, dat dit kloeke blad van veertig pagina's in bro- churc-vorm, van de vereniging SIMAVI is, van „Steun in medische aangele- genheden voor inheemsen". CIMAVI trekt zich het lot aan van de lijdende mensheid in Indonesië, in Nieuw Guinea en op de Nederlandse An tillen en Suriname. Het stuurt naar deze landen grote hoeveelheden geneesmidde len, waarmede de doktoren in de overzee se Rijksdelen wonderen verrichten. Toen in 1940 de oorlog en de bezetting het werk van SIMAVI bijkans geheel stillegden, verdween „Medische Nood" automatisch van het toneel. Er kon geen geld naar Oost en West gezonden worden en hoe minder de aandacht van de bezet ter op de vereniging, met een voor de Duitsers niet onaardig kapitaal, gevestigd was, des te beter was dit. Het had dus toen geen zin om door middel van het blad propaganda te maken, zo staat ter inlei ding in het eers'e na-oorlogse nummer te lezen. Nu is alles anders geworden. Wel hebben velen zich n? de souvereiniteitsoverdracht afgevraagd, of het werk van SIMAVI nog wel zin heeft, doch het hoofdbestuur, waarin vogels van diverse pluimage zit ting hebben, beantwoordde deze vraag unaniem en krachtig bevestigend. QOOR middel van „Medische Nood" zal men ieder, die nog mocht twijfelen, duidelijk maken, dat de arbeid van SIMAVI niet ontbeerd kan worden. Reeds in dit eerste nummer is een aantal artike len opgenomen over de medische hulp, die in Oost en West, dank zij de steun van SIMAVI, aan de inheemse bevolking, waaronder veel lijders aan de zo gevreesde framboesia en aan melaatsheid voorko men, verleend wordt. De vereniging vraagt niet naar politieke of godsdienstige overtuiging, zij vraagt niet naar de opvat- 72. Meneer Goochem zocht zenuw achtig alle foto's bij elkaar van de boksers tegen wie Jimmy in de ring was getreden en daarmee begaf hij zich hals over de kop naar het politie bureau, waar hij ze hijgend aan com missaris Slimkees overhandigde. Deze bekeek ze eerst zelf en gaf ze toen één voor één aan de portier van het Odeon, hem de vraag stellend of hij één yan deze heren ook kende. „Ja", antwoordde deze nadenkend, terwijl hij de foto's van dichtbij en veraf bekeek, „ik geloof zeker dat dit één van de mannen is geweest, die met Jimmy Brown in de hall van het Odeon heeft staan praten en met wie hij later is weggegaanCommis saris Slimkees en meneer Goochem keken elkaar veelbetekenend aan. De portier van het Odeon had met zijn vinger gewezen naar de foto van Mike Moker. „En als U het mij vraagt", zei Sleutelmans, op het portret van Pat Poot wijzend, „dan is dit de andere". De commissaris stond met 'n ruk van zijn stoel op. „Inspecteur", beval hij kortaf, „laat de overvalwagen onmid dellijk voorrijden!" Patricia Wenthworth 26) „Meneer Harsch had juist een werk voltooid, waaraan hij een reeks van jaren al zijn tijd en geestkracht had gegeven. Er zijn enige aanwijzingen, dat hij iets gevoelde dat in zo'n geval niet meer.dan natuurlijk was. Op die laatste avond van zijn leven vergeleek hij in een gesprek met juffrouw Meade zijn arbeid met het ter wereld bren gen van een kind, dat nu door anderen moest worden grootgebracht. Zijn werk had het stadium bereikt, waarin hij 't uit handen moest geven om het met nuttig effect verder te laten ont wikkelen. Ook sprak hij enigszins uit voerig over de dochter, dit hij onder zo tragische omstandigheden had ver loren. Toen hij na het avondeten uit ging, zei hij, dat de wolken moesten worden weggevaagd. Ik ben niet muzi kaal, maar ik begrijp, dat ofschoon muziek soms een verzachtende en troostende uitwerking kan hebben, ze ook in staat is, ontroering te vererge ren. We heben geen directe aanwijzin gen voor de gemoedsgesteldheid van menaar Harsch tijdens zijn verblijf in de kerk. We weten alleen, dat hij daar een hele tijd vertoefde. Om acht uur verliet hij Prior's End en blijkens de verklaring van juffrouw Feil werd het schot om kwart voor tienen gelost. Zelfs als hij heel langzaam had ge lopen, zou hij niet later dan tien mi nuten voor halfnegen de kerk hebben bereikt. Hij zal daar dus zeker bijna anderhalf uur het orgel bespeeld heb ben. Naar de koster heeft verklaard, waren er vier sleutels van de kerk en de dominee heeft gezegd, dat die sleu tels pasten bij een nieuwerwets slot op de zijdeur; de twee andere deuren waren van binnen gegrendeld en de sleutels ervan werden niet meer ge bruikt. Van de vier eerstbedoelde sleu tels hadden de dominee en de koster er iedereen, die gebruikt werd dpor juffrouw Brown en meneer Harsch nummer vier. Toen juffrouw Meade en de koster bij de kerk kwamen, was de deur op slot en achter die deur vonden ze meneer Harsch dood op de grond. Bij onderzoek van het lijk door de politie werd de sleutel, die hij had gebruikt, in de linker-zijzak aangetrof fen. Ik ga op deze kwestie van de sleutels wat diep in, omdat u, leden van de jury, zult moeten beslissen, of u het er mee eens zijt, dat meneer Harsch zichzelf in de kerk opsloot en zich later zelf van het leven beroof- •de, dan wel van oordeel zijt, dat mis schien een ander het gebouw is bin nengetreden en hem heeft doodgescho ten. Volgens de verklaring van de koster was het niet meneer Harsch' gewoonte, zichzelf als het ware op te sluiten, maar had hij het wel eens gedaan. Iemand in sombere stemming en met zelfmoordneigingen, zou m.i. wel de voorzorg hebben genomen, anderen, die hem de uitvoering van zijn plan kon den beletten, buiten de kerk te houden. Wat de mogelijkheid betreft, dat iemand anders het gebouw binnen drong en meneer Harsch doodschoot, dient u na te gaan, hoe dit had kunnen gebeuren. Welnu, óf meneer Harsch moet zelf zijn belager binnen hebben geloten óf een van de drie andere sleutels moet zijn gebruikt. Indien me neer Harsch bezig was, het orgel te bespelen, is het weinig waarschijnlijk, dat iemand anders zijn aandacht zou hebben getrokken en hij die persoon toegang zou hebben verleend. Zelfs als we de mogelijkheid aannemen, blijft de vraag open, hoe de persoon in kwestie de kerk weer kan hebben ver laten, terwijl de deur gesloten bleef en de sleutel in de zak van de over ledene was. Nu rest nog de vraag, of een van de drie andere sleutels ook dienst heeft gedaan. Op dit punt heb ben we de verklaringen van de koster, Frederick Bush, van juffrouw Brown en de predikant. Bush zegt, dat zijn sleutel in de keuken hing nadat hij om kwart over tienen voor de nacht had gesloten. De dominee verzekert, dat zijn sleutel aan de bos zat en hij hele maal niet naar de kerk is gegaan. Juf frouw Brown verklaart, dat ze de sleutel van juffrouw Feil 's morgens heeft gebruikt, maar daarna in de la, waar hij altijd lag, heeft opgeborgen en niet meer in de kerk is geweest (Wordt vervolgd) ting over de juistheid of het verkeerd, van de overdracht van de souvereiniteit aan Indonesië, zij heeft slechts één doei voor ogen en dat is door het sturen van geneesmiddelen en zelfs door het uitsta, ren van kliniekboten, die de kusten van Nieuw Guinea bevaren, de nood onder da inheemsen te lenigen. Dat is een streven, dat de aandacht van het gehele Neder landse volk verdient en niet alleen da aandacht, ook de financiële steun. DIPLOMATEN KRIJGEN BEPERKTE BEWEGINGSVRIJHEID Evenals aan de Hongaarse diplomaten Is thans ook aan de diplomatieke vertegen woordigers van Roemenie en Albanië te Parijs een beperkte bewegingsvrijheid op gelegd, gelijk aan die, welke de Franse diplomaten in de onderscheidene landen genieten. Daar de maatregelen t.a.v. de Franse diplomaten in Bulgarije soepeler zijn, zal het hoofd van de Bulgaarse mis sie in Frankrijk zich vrijelijk in het land kunnen bewegen. De leden van de Bul gaarse legatie moeten evenwel in het ver volg 48 uur van te voren kennis geven waarheen zij zich willen begeven. WOENSDAG 14 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.- muziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 818 .Onder ons gezegd". 8.23 Gram.muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.30- 9.35 Waterstanden). 10.00 Schoolradio. 10.20 Kookpraatje. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Accordeon-muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram.muziek. 12.55 Ka lender. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Jeugdgconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Piano-duo. 17.45 Regeringsuit zending: Dr. F. S. Eringa: „Heldenzangen uit de Soenda-eilanden". 18.00 Nieuws. 1315 Vara-varia. 18.20 Reportage. 18.30 Actualitei ten. 18.35 Dansmuziek. 19.00 „Azia - 'D overgang van het statische naar het dynami sche", causerie. 19.15 Instrumentaal Trio. 19-30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Metropole-orkest. 21-00 ,.De conferentie der dieren", hoorspel. 22.00 Gram.muziek. 22.45 „Toe horen wij?", cau serie. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.3o Mond-accordeonmuziek. 23.45-24.00 Gram-- muziek. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00-24.00 NCRV - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. J Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag- 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gewij e muziek. 8.45 Gram.muziek. 9.00 Voor de zie ken. 9.30 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst 11.00 Gram.muziek. 11.15 „Ontheemden, hoorspel. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land- Tuinbouwmededelingen. 12.33 Lichte 13.00 Nieuws. 13.15 Militaire reportage. 13.2 Volksmelodieën. 13.40 Gram.muziek. 0 Voor de meisjes. 15.00 Cembalo-gezelschap- 15.30 Instrumentaal Ensemble. 16.00 Ensemble en orgel. 16.15 Voor de jeugd. Gram.muziek. 17.40 Vocaal Dubbelkwartc 18.00 Gemengd koor. 18.30 Metropole-orkes pn «nlici IQ fin Mienwc r>n wpprberichteu. 19.40 en solist. 19.00 Nieuws en weerberichten. Voor de jeugd. 19.30 Gram.muziek. Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Commen familie-competitie. 20.15 Concertgebouwor en solist. 21.20 Lijdensoverdenking. - Gemengd koor en org'el. 22.30 „De ïn i*0 in Brazilië", causerie? 22.30 Gram.muzie 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. -24.00 Instrumentaal Ensemble. Niet krabben, dat beschadigt Uw Huid en veroorzaakt infecties, maat betten met het beroemde huid geneesmiddel met „dieptewerking heldere vloeistof, geen gaas i geen pleisters geen vlekkewj ANTWOORDEN HERSENGYMNAST^* 1. De Egyptische godsdienst. 2- ,r gens. In de tijd van Napoleon wa geen spoorwegen. 3. Luther. hoeveelheid warmte die nodig :s 5, liter water 1 graad te verwarmen. - (i. W- V' Antoni van Leeuwenhoek, zwaar (Wet van Archimedes). v0. guillotine (in de tijd van de Franse lutie). 8. Ruim 250 jaar <ultgfl0iaaS door een Hollandse goudsmid, de van Bunschoten in 1684). 9- minguf ijsbeer aan de Noordpool en de P ,e. aan de Zuidpool leeft. 10 Pree» ven maal.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4