50 JAAR TRADITION Stad en Omgeving DE FILMS VAN DEZE WEEK Ontwerp nieuwe ambachtsschool door de minister goedgekeurd „Elgawa" naar het eerste lustrum VIRGINIA TRADITIE In Callantsoog wordt een houten noodwoning verrold COSTUUMS Gymnastieklokaal zal niet ontbreken Cantine kan tevens als aula dienst doen Beiaard-concerten KAPSALON VAN OOYEN 'n een modern pand Paaspakketten voor de „Evertsen" Oprichting van scheepskapel in Nieuw-Guinea Bootsman Berghout eerste in zeilwedstrijden Feestavond met André Carrell in Formosa Het zaaltje bewees nuttige diensten Officieel afscheid van de heer D. Haan IN VIRGINIA Ongebruikelijk karwei voor aannemer Vos Filmvoorstelling ten bate van patiënten te Davos Wedstrijdprogramma van „Hermes" GKOIESORTERING umm, KAMGARbN MANTELS KAMGAREN Mantelcostuum DtN HELDER Nieuwe fundamenten liggen al klaar TIVOLI: Korvet K 225 DE WITTE: De man die mij gegeven werd Eerste BB B-cursusavond Tussen Haaks en Kuit»e ZATERDAG 17 FEBRTTARI 1951 Enkele dagen geleden heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen het voorlopig schetsplan voor de in Den Helder te bouwen ambachts school goedgekeurd. Het architecten-bureau Peters en Roelofs heeft thans opdracht gekregen, de definitieve bestektekeningen samen te stellen. Aan de hand daarvan hoopt men spoedig tot de aanbesteding te kunnen overgaan. De nieuwe ambachtsschool zal verrij zen op het terrein aan de Sportlaan, dat verder wordt begrensd door de ver lengde H. A. Lorentzstraat, de Linie en het voetbalterrein van „Helder". De lange zijde van het gebouw komt aan de Pasteurstraat te liggen, de korte zijde aan de Sportlaan. De school zal in hoofdzaak bestaan uit twee, haaks op elkaar liggende, vleugels. De ene vleugel zal uit twee hoofdlagen bestaan en de practijkloka- len bevatten. De andere vleugel zal be staan uit drie bouwlagen, waarin de theorie, en tekenlokalen worden on dergebracht. Ook een gymnastieklokaal en een ruime cantine zullen niet ont breken. De cantine zal tevens als aula dienst kunnen doen. Als bijzonderheid kunnen wij nog vermelden, dat het nieuwe gebouw, be halve voor de bestaande afdelingen, ook nog zal worden ingericht voor nieuwe Ter gelegenheid van de ver jaardag van prinses Marijke geeft de stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, morgen een viertal beiaard-concerten. Tijdens de eerste bespeling, van acht uur tot half negen, hoort men: Wilhel mus, Al is ons prinsesje nog zo klein, Een lied van Nederland Den Hartog), De Zilvervloot (Viotta), Varia en Wiens Neer- lands (Wilms). Het programma van de tweede carillon-bespeling, van twaalf uur tot half één, luidt als volgt: Vlaggelied (Smits), Een liedje van een Hollandse jongen (Bos man), Limburg mijn vaderland (Tijssen), Klokke Roeland (Destoop), De Vlaamse leeuw (Mirij), Zeemans- en andere he llederen en Wij leven vrij (Wilms). Het middagconcert van vier uur tot half vijf doet horen: Ons Vorstenhuis (Tiroff), Berceuse, Elegie, Erotik (Grieg), Triumpha Organo (Leewens). Natuur (Lee- wens), Andante Cantabile (Dito), Varia en Mijn Nederland (Hol). Tussen acht uur en half negen 's avonds kan men beluisteren: Een draaiersjongen (Hol), Naar zee (Viotta), De Zilvervloot (Hol), Wij willen Holland hou wen (Spoel), Zeemans- en an dere liederen en Wilhelmus. „Het tijdstip, waarop we twee jaar heb ben gewacht, is nu aangebroken!" Met de ze verzuchting, die overigens op vreugde volle toon werd uitgesproken, opende me vrouw Van Ooyen op Zaterdagmiddag 10 Februari de nieuwe kapsalon aan de Sluis dijkstraat. Even later verrichtte mej. Van Ooyen de opening van de aangrenzende parfumeriezaak. Het mocht dan twee jaa> hebben geduurd, maar wat men in die tijo tot stand heeft gebracht op de plaats waar eens een ruïne stond, mag er dan ook zijn. De architect L. Sok ontwierp een winkelpand, dat een aanwinst vcor de Sluisdijkstraat mag worden genoemd. De aannemersfirma wed. M. de Vries en Zn., het schildersbedrijf der firma Hoogerduyn en defirma H. Tydeman (die de techni sche installatie aanbracht) hebben een keurige prestatie geleverd. Voorheen was de kapsalon van de heer Van Ooyen gevestigd aan de Ruyghweg. maar in de loop der jaren breidde het be drijf zich zodanig uit, dat naar een groter ruimte moest worten omgez-'en. riit u - is thans bereikt. Thans kunnen acht da mes tegelijkertijd in behandeling worden genomen. De accommodatie is zodanig, dat de kapsters beschikken over hen perma nent-machines, waarmee tien verschillen de soorten permanent-wave kunnen wor den gemaakt. Het interieur dat door de meubelfabriek Blom te Alkmaar wero ontworpen, is gezellig en smaakvol. Ook de naastgelegen parfumeriezaak die een aparte ingang heeft, is op artistiek verantwoorde wijze ingericht. Het geheel wordt nog opgevrolijkt door de talloze bloemstukken, die de familie Van Ooyen ter gelegenheid van de opening mocht ontvangen. In verband met Pasen wordt gedurende het tijdvak van 19 Februari tot 3 Maart de gelegenheid opengesteld aan de opvaren den van Hr. Ms. „Evertsen" luchtpostpak ketten tot een maximum-gewicht van >00 gram te verzenden. De pakjes moeten vol gens internationaal tarief "efrankeerd zijn De adressering dienst te luiden: „rang/kwal., naam, stamboeknoa.b. Hr. Ms. „Evertsen", Amsterdam-Schiphol- Marine." De sergeant-muzikant C. J. v. d. Burgh van de marinierskapel der Ko ninklijke Marine zal zich begin Maart naar Nieuw Guinea begeven als kapel meester van een aldaar op te richten scheepskapel. De daartoe benodigde in strumenten worden in Nederland inge kocht en medegenomen. afdelingen fijnbankwerken (electro technisch batikwerken) en bakken. Voor de nieuwe cursus, die in Sep tember begint, kunnen zich binnenkort reeds leerlingen opgeven. Deze leerlin gen zullen de eerste tijd nog in nood lokalen worden ondergebracht, zoals dat momenteel ook met alle overige leer lingen het geval is. Het einde van deze noodtoestand schijnt nu echter gelukkig in zicht te komen. In de afgelopen maanden z(jn weer pe riodieke zeilwedstrijden voor marinesloe pen gehouden. De weersomstandigheden waren zeer variabel, soms vr(J ruw, maar altijd koud, guur en nat. Van de negen zelldagen moesten er drie -fvallen we gens het al te slechte weer. Bovendien ging een dag verloren in verband met in haalwedstrijden van de KMJC. Oorspronkelijk was Ingeschreven door de volgende stuurlieden: schipper Groot- jans. bootsman Berghout, kwartiermeester Bakker, kwartiermeester Giesbers, adel borst Moret, adelborst Duterloo en schrij ver z.m. Bruynzeel. Door overplaatsing e.d. moesten Duterloo, Bakker Moret en Bruynzeel afvallen Als nieuwe deelnemer kon schipper Winschoten worden geno teerd. Drie deelnemers zijn er in geslaagd de minimum-opgave, vijf wedstrijden uit te zeilen, geheel te volbrengen. Dat is be halve aan hun zeilerscapicitelten. te dan ken aan hun grote uithoudingsvermogen. De eerste prijs (een sigaret'enkoker) werd op eervolle wijze veroverd door boots man Berghout die 8 3/5 punt uit vijf wed strijden verkreeg De tweede prijs (een sigarenaansteker) was voor schipper Grootians met 5 4/5 punt en de derde prijs (eveneens een sigarenaansteker) voor kwartiermeester Giesbers met 5 4/5 punt Toen op 25 Februari 1946 de personeelsvereniging „Elgawa'», van de gemeente- water- en lichtbedrjjven, werd opgericht, behoefde aan de levensvatbaarheid van de Jonge vereniging niet te worden getwijfeld. Maar nu „Elgawa" voor haar vijfde verjaardag staat, kan worden verklaard dat zij tot nu toe aller verwach tingen heeft overtroffen. Een woord van hulde komt daarvoor in de eerste plaats toe aan het actieve bestuur, dat onder voorzitterschap van de heer A. van der Wal menig gewaardeerd initiatief heeft genomen. hulp en steun wanneer zij deze we gens ziekte of anderszins behoeven. Het blijkt in een behoefte te voorzien. Er is derhalve alle reden, om het eerste lustrum met enige feestelijkheid te vieren. Dat zal op Zaterdagavond 24 Februari in Formosa geschieden, met medewerking van het cabaretge zelschap van André Carrell. Als wij goed zijn ingelicht, heeft het bestuur nog enige verrassingen in petto die zeker tot het welslagen van deze feestavond zullen bijdragen. Een der voornaamste redenen van bestaan was het versterken van het saamhorigheidsgevoel onder het per soneel der gemeente-water- en iicht- bedrijven. Bestuur en leden van ..El gawa" hebben die taak begrepen en al het mogelijke gedaan om hun vereni ging nuttig en productief te maken. Het begon met het organiseren van contact- en feestavonden, later kwa men er de toneelavonden, die door het eigen toneelgezelschap werden verzorgd. Deze toneelgroep heeft ver scheidene heropvoeringen voor andere verenigingen gegeven. Weldra kreeg „Elgawa" ook een voetbalafdeling, die zich heeft ge weerd in de Bedrijfsvoetbalcompetitie en een afdeling athletiek, die indertijd meedong naar de prijzen op de ge meentelijke athletiekdag. Een grote populariteit hebben de wekelijkse in- stuifavonden verkregen, waar de le den zich in een ongedwongen sfeer kunnen amuseren. Deze instuifavonden bewijzen telkens weer, dat „Elgawa" een prachtige prestatie heeft geleverd door de in richting van het fraaie ontspannings lokaal. Nog altijd denken de talrijke medewerkers met groot genoegen te rug aan die drukke maanden in 1947 toen met man en macht werd ge werkt om het zaaltje in orde te maken en te meubileren Dat het bestuur van „Elgawa" niet alleen aan de ontspanning van haar leden heeft gedacht, maar ook aan het element ontwikkeling de nodige aan dacht heeft geschonken, moge blijken uit de vele lezingen die de laatste ja ren in het zaaltje werden gehouden Een belangrijk initiatief op sociaal terrein ten slotte was de oprichting van een fonds, waarbij nu alle leden van het gemeentepersoneel zich kun nen aansluiten. Dit „Sociale Fonds" dat dus niet meer een onderafdeling is van „Elgawa", verleent de leden Op Woensdagmiddag 28 Februari om vier uur zal ten Raadhuize officieel al- scheid worden genomen van dc heer D Haan, directeur van de vleeskeu ringsdienst, die de gemeente meer dan veertig Jaar lang trouw heeft gediend Zoals bekend, zou zijn pensionnering reeds op 1 Januari ingaan, maar de heer Haan verklaarde zich desgevraagd bereid het directeurschap te blijven waarnemen tot zijn opvolger in functie zou kunnen treden. A oor de bevolking van Callantsoog moet het verrollen van een huis een alle daagse gebeurtenis zijn. Anders zou stellig het hele dorp zijn uitgelopen om te kijken naar wat er gisteren bij de nieuwe huizen aan de Zeeweg gebeurde. De aannemer PVos verrolde daar een heel houten huis, maar niemand toonde belangstelling. Alleen opper Jongkees van de Rijkspolitie zagen wij tegen half twee eens polshoogte nemen bij het wonderlijke transport. Toen was de rollerij inmiddels al gevorderd tot de overkant van de weg. In de verte, aan het eind van het verharde pad, lag de gemetselde fundering al te wachten. heer Vos vertelde ons, dat hü De directie van de Tivoli-bioscoop heeft het initiatief genomen tot hot organiserpn van een filmvoors.elling, waarvan dc gehele recette beschikbaar wordt gesteld ten bate van het Neder landse Sanatorium te Davos in Zwit serland. Men zal zich herinneren, dat medio Januari voor ditzelfde doel een feestavond werd gehouden door de per soneelsvereniging „Marmag" der Ma rinemagazijnen. Het toen opgevoerde programma droeg tot titel „Alles komt in orde", de film die op Donderdag avond 1 Maart in Tivoli ten bate van Davos wordt gedraaid, heet „Sleutels van een koninkrijk". Voor de Helderse hockeyclub Hermes staat morgen een drietal thuiswedstrij den op het programma. De eerste wed strijd, om elf uur, gaat tussen de dames van Hermes 2 en Alkmaar 2. Om twaalf uur komt het eerste dames-elftal van Hermes tegen HBS 2 in het veld. Om twee uur ten slotte begint de ontmoe ting Hermes 1 (heren)Zandvoort 2. Het tweede heren-elftal ontmoet in Amsterdam om half twaalf VW 2. RCEUME prijs vanaf 72.75 BLAUW en BRUIN 99.50 II7.0C 87.50 113.0' Als volleerde huizenverrollers was het personeel van de heer Vos aan de arbeid Gistermorgen om acht uur wa ren zij begonnen, het huisje met 5- tons dommekrachten op te vijzelen. Een telefoonpaal werd er onder ge schoven, waarna de Ford-traetor kon gaan trekken. Hortend en schokkend verliet het huisje de plaats, waar het bijna zes jaar heeft gestaan. Het Kreeg even later een tweede telefoonpaal on der zijn grondbalken en toen ging het transport naar omstandigheden „ge smeerd". Het passeren van de weg kostte wel enige moeite, omdat de bermen niet vlak lagen. Maar toen eenmaal het pad naar het noodwo ningencomplex was bereikt, ging het aanmerkelijk vlotter. h<RTiulsje in 1943 had gebouwd voor zijn zoon. Het kwam toen in het „bos je van Bosman" aan de Ruigeweg bij Schagerbrug te staan. Tot na de be vrijding heeft het gezin van de heer J. Vos, die in het bedrijf van zijn va der werkzaam is, daar in het „bosje van Bosman" gewoond. Het huisje kon toen worden afgebroken en opnieuw worden opgebouwd in de bocht van de Zeeweg, waar het mocht blijven staan tot de permanente woning voor de heer Vos Jr. gereed zou zijn. Zover is het nu. Het gezin heeft het ruime nieuwe huis reeds betrokken en verleent nu gastvrijheid aan de toe komstige bewoners van de noodwo ning. Het houten huisje wordt ver rold naar een stukje grond aan de Landweg, waar al meer van derge lijke huisjes staan. Het is een kleine barak van acht meter lang en ruim In het Tivoli-theater wordt men tot en met Zondag weer midden in de oorlog geplaatst. Men maakt kennis met dapper j kerels op een korvet, dat een groot konvooi van Canada naar Engeland moet brengen. De bioscoop bezoeker komt nogmaals tot de ont dekking, dat oorlogvoeren geen pretje is, ondanks tal van grappige voorval len aan boord van de schepen, die niet slechts van onverschrokkenheid ge tuigen. Kapitein-luitenant MacClain (Ran- dolph Scott) keert aan boord van een Canadese torpedobootjager naar zjjn vaderland terug. Met vijf leden van zijn bemanning, de enige overlevenden van een korvet, heeft hij slechts voor ogen zo spoedig mogelijk op een nieuw korvet te worden geplaatst, om op nieuw de hevige strijd met de ver raderlijke Duitse duikboten aan te binden. Via een liefdesgeschiedenlsje brengt de camera de bioscoopbezoe kers een boord van het nieuwe kor vet, dat een zeer zware reis voor de boeg heeft. Er zijn kleine moeilijk heden aan boord, men wordt aange vallen door Duitse vliegtuigen, en of dat nog niet voldoende is, krijgt het korvet het met storm en een tweetal vijandelijke duikboten te kwaad. Aanvankelijk kost het moeite de vrij trage gang van zaken in deze rolprent van Howard Hawks met plezier te volgen. Doch naarmate de film vordert, worden de belevenissen spannender, en dan krijgt men een duidelijk beeld van de grote strijd die de korvets in de oorlog tegen de duikboten hebben moeten leveren. Niet geheel vrij van „zelfvoldoe ning", hebben de Amerikanen met „Korvet K. 225" toch stellig een epl- vier meter breed, met een woonkamer, een slaapkamer en een keuken. Een later bijgebouwde slaapkamer staat nog op zijn oude plaatsje, maar zal ook naar de Landweg worden verrold zodra het grote karwei achter de rug is. „Alles is tot nu toe volgens de plan nen verlopen", zei de heer Vos opgo ruimd. „Als het zo doorgaat, komen we volgende week kant en klaar!" sode uit een heroische strijd in de STRAAL Jra deze droeve tijd van straaljagers en zo, heelt zich hij Gradus en anderen een nieuw gerucht ingebur gerd. Je krijgt ten slotte niet elke dag de gelegenheid om „geheimzinnige licht stralen" te zien. Een bewo ner van de Singel heeft be richt, dat hij de lichtstralen ook persoonlijk heeft waar genomen. Hij werd er op attent gemaakt, doordat zijn slaapkamer plotseling hel der werd verlicht. „Het leek op een spattende bol" schreef de ontdekker, „Welke in een schuine baan naar beneden kwam en halver wege langzaam uitdoofde. Ik woon op de Singel aan de oneven kant en ik zag hem aan de achterkant van ons huis, zowat boven de „Donkere Duinen" Zo ziet u, dat hij ook in Den Hel der is gesignaleerd". Deze Gradus vindt, dal het nu maar eens uit moet zijn met dat gestraal in de lucht. Als er gestraald moet worden, dan zal hij dat wel doen. Bij toeval wandelde Gradus onlangs tegen mid dernacht door de Spoor straat (geheel nuchter), toen hij plotseling óók iets naar beneden zag suizen. En deze Gradus bedacht zich geen twee tellen. Hij had onmid dellijk een wens gereed. Als een ster valt, mag je im mers een wens doen? Want het was een ster. Alléén een ster, die groter was en meer „vuur" veroorzaakte dan de gemiddelde ster. 't Was dus zogezegd een top-ster. Gra dus twijfelde niet aan zijn gezichtsvermogen. Tja, wat anderen zien, dat ziet hij misschien niet. Wat Gradus heeft gewenst, toen de ster viel? Dat zegt hij liever niet. Had hij ech ter maar gewenst, dat dat gestrdal spoedig uit de lucht wordt geholpen. PRAATJE Tn December van het jaar 1950 werd de Stichting Geeft acht" opgericht. Deze stichting werkt ten bate van de Christelijk Militaire Te huizen in Nederland en heeft reeds meer dan vijfdui zend contribuanten De heer W. Knol, de vader van het Christelijk Militair Tehuis aan de Kanaalweg, zal nu op Vrijdag 23 Februari om 19.25 uur over Hilversum 2 voor de radio een praatje houden over het doel en de werkwijze van bovenge noemde stichting. Heel „militair" Den Hel der luistert natuurlijk in elk geval naar de heer Knol. Gradus is ook be nieuwd. BAAN "pijdens de jaarlijkse alge mene vergadering van het district Noord-Holland van de K.N A.U. werd de heer De Snayer uit Den Helder benoemd tot secre taris van de Technische Commissie. Men heeft Gra dus in het oor gefluisterd, dat de heer De Snayer met dgze drukke „bij-baan" wel raad weet. In dezelfde vergadering werd de heer H. Posthuma gekozen tot gedelegeerde voor de jaarvergadering van de K.N.A.U., die op II Maart te Amsterdam of Utrecht zal worden gehou den. Gradus kent de heer Posthuma als een zeer at tent luisteraar, dus het zal wel lukken op 11 Maart. MOEDER |7r zijn moeders én moe ders. Gradus bedoelt de „gewone" moeder en de sol daten-moeder, afgezien dan nog van de moeders uit te huizen en dergelijke. Ook Den Helder heeft zijn sol datenmoeder, mevrouw Moerman, die tijdens de laatste feestavond van de Band Nederland-Indonesie nog met hartelijke woorden door de voorzitter, de heer Jole, werd gehuldigd. Se dert de oprichting van de „Band" heeft mevrouw Moerman zich ingespannen om het „de jongens" zo ple zierig mogelijk te maken. Gradus vermeldt dit nop even, omdat straks de af deling Den Helder van de Band Nederland-Indonesie zal worden opgeheven. Ere, wie ere toekomt. GRADUS Aan de Brakkeveldweg kunt u regelmatig dit toneeltje aan schouwen: waslijnen vol met sokken. Zo ver uw oog reikt: sokken. Gradus' lijffotograaf was er zó van ondersteboven, dat hij onmiddellijk een plaatje knipte. Gradus zelf was er te beduusd van, om nog te kunnen vragen wie de dame is, die al die blauwe mannelijke kousen te wassen en te stoppen krijgt. Wél is hjj er in geslaagd, om voor zijn lezers aan de weet te komen dat zij wekelijks 627 paar onder handen krijgt De sokken op het plaatje, een tiende gedeelte van de weke lijkse voorraad, behoren toe aan adelborsten. Denkt u zich eens tn, dames, die allemaal te moeten stoppen! herinnering geroepen. Behalve Ran. dolph Scott ziet men onder andew Ella Rains en Barry Fitzgerald, wiens humor telkens een welkome afwisseling biedt. Robert Cumminga. nu een ster van de eerste rang, ont dekten wij aan boord van het korvet in een bijrolletje, dat hem overigens onderscheidde van de „rest van de matrozen". Een onderhoudende film, die het ongetwijfeld best zal doen. Onuitputtelijk is het aantal variaties op het thema „Liefde", dat men in boek en film kan tegenkomen. De meeste van deze variaties hebben welbeschouwd betrekking op weezoet soort sentiment, dat door heel veel critiekloze zielen voor liefde wordt versleten, zelfs wan neer het hun eigen hart betreft. En aan gezien het voordeliger is, boeken en films te maken, die een massale aftrek vinden, dan zich te werpen op het ver vaardigen van producten voor betrek kelijk kleine markt, komt men in film en boek meer het surrogaat dan de ech te liefde tegen. Met als gevolg dat de toch al critiekloze zielen nog meer be wondering kunnen krijgen voor het surrogaat, dat pas later (en misschien te laat) niet duurzaam blijkt te zijn. Daarom hebben wij met belangstel ling en waardering gisteravond in de Witte Bioscoop gekeken naar „Madness of the heart" (De man die mij gege ven werd), een Arthur Rank-film. waar in Margaret Lockwood een sterke hoofd rol speelt. Zij is als de lieftallige Lydi* Garth de draagster en voedster van een diepe liefde, die door Paul de Vandière (sympatiek gespeeld door Paul Dupuis) wordt beantwoord. Het filmverhaal ver telt van de zware aanslagen, die op het geluk van deze twee mensen worden gedaan. Aanslagen, waarvoor het „sur rogaat" allang zou zijn bezweken. Hier en daar is een tikje toegegeven aan de behoefte aan romantiek en sentiment, maar over het algemeen heeft „Madness of the heart" een goede positieve strek king, die in zovele liefdesfilms (en -ro mannetjes) ontbreekt. Regisseur Charles Bennett zorgde er voor, dat de reeks scènes en beelden de aandacht van de toeschouwers voortdu rend gespannen houdt. Enkele knappe close-ups verraden het talent van de regisseur om de fantasie van de toe schouwer te prikkelen, waarbij hij geen enkele maal een beroep behoeft te doen op een al of niet sluimerende on gezonde belangstelling. Men kan „De man die mij gegeven werd" vanavond of morgenavond nog in de Witte Bioscoop gaan zien. Van Maandag t/m Woensdag wordt „De an dere vrouw" vertoond, en Donderdag avond de kleurenfilm „Stalen haaien". De werkgevers- en werknemersorga nisaties in de kruideniersbranche heb ben eendrachtig samengewerkt bij de voorbereiding van een z.g. B. B. B.- cursus voor kruideniers en bedienden. De eerste der drie cususavonden is in middels achter de rug. Het aantal cur sisten (vijf en dertig) is zeer bevredi gend te noemen. De eerste cursusavond, die in ..For mosa" werd gehouden, werd geopend door de voorzitter van de plaatselijk® commissie, de heer M. Buschman. die met voldoening constateerde dat we derom door de samenwerking der V- ganisaties een belangrijk resultaat is bereikt. Dit wekte goede verwach tingen voor de toekomst in de P B. O. De docent, de heer De Haan. heeft daarop zijn onderwerp „Hoe en waa'," om verkoon ik soecialiteits-artikelen. v'nt en duideliik behandeld. Er volgde een levendige en vrucht bare discussie. Om elf uur werd de al leszins geslaagde cursusavond geslo ten. De tweede avond wordt opWoen - dag 28 Februari gehouden, eveneens W „Formosa". Het ts morgen hoog water om 4.110 en 17,15 uur en laag water om II en 0} uur Maandag is het hoog water om en 18.20 uur en laag water om 17.05 u De tem-era»uur van het zeewater was graden Celsius. GEST,»»nn vnnR r.rz'NS- VtRZORGSTTR De dames T. Terostra en M. Vs horst heiden alhier, ziin te Alkmaar slaagd voor geztnsverzorgster. mutattfs bt.t dk fiscus De heer J. P Mosk tüdeltlk scbriW bü de belastingdienst alhier, is als 100 nig verplaatst naar Hoorn,

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3