Middlesbrough door voorlopig Nederlands elftal overrompeld (4-1) DE SIII'TEL 0 Pim, Pam en zee Nog drie tollen in Nederland Nieuw voorstel van Engeland en V.S. Blijde verrassing voor 50 000 toeschouwers Mannion kon slechts eer redden Verrassend goed spel der Nederlanders Geladen in het veld KABINETSFORMATIE Obstakels, die snel moeten verdwijnen Soldaten varen thuis Geschil-Kasjmir vraagt oplossing Een plebisciet onder toezicht van de V.N. Herstelbank zal export financieel steunen Een unfaire sportleraar Het Radioprogramma Die slopende Rheumaliek maakt U humeurig en ziek, DONDERDAG 22 FEBRlTARI 1951 VRIJWEL iedereen was er van overtuigd, dat het voorlopig Nederlands elftal een smadelijke nederlaag zou lijden in dc oefenwedstrijd tegen Middlesbrough. Middlesbrough is immers een van de voornaamste pretendenten voor de kam pioenstitel van de Engelse eerste divisie en wat zouden nu elf Nederlandse amateurs tegen die perfect getrainde Engelse profs, die bovendien een Mannion in bun midden hadden, moeten uitrichten? Alle pessimistische voorspellingen ten spijt werd het echter geen smadelijke débacle. Integendeel, het werd een nederlaag voor de Engelse profs en een nederlaag die aan duidelijkheid niets te wensen over liet. Viermaal schoot de Nederlandse aanvalslinie in de roos, vier doelpunten waar de Engelsen slechts één goal tegenover konden stellen. de thee geen enkele maal gelegenheid zijn uitzonderlijke capaciteiten te tonen. Steeds weer kon de middenlinie, waar in Van Schijndel, met zijn „uitschuif- bare benen". Terlouw met zijn wonder lijk uithoudingsvermogen en Biesbrouck de tacticus, de doorbraakpogingen van Mannion c.s. in de kiem smoren. Ook De Jong en Schijvenaar lieten geen en kele maal een steek vallen en vooral het opstellen van onze backs was ver bluffend, goed. De dekking, het anders zo sterke wapen van de Engelsen, was bij ons veel beter verzorgd en de ge vaarlijke momenten die zi voor het doel van Ugolini voordeden, waren daarmede in evenredigheid. INE Engelse profs waren hoogstwaar- schijnlijk naar Amsterdam gekomen in de veronderstelling dat zij een ge makkelijke overwinning zouden beha len .Het was immers algemeen bekend, dat Nederland, afgeroomd als het is door buitenlandse voetbalscouts, in verscheidene interlandwedstrijden het onderspit had moeten delven. Die elf Nederlanders hebben echter niet alleen bewezen dat zij in staat zijn één van de beste teams van Engeland behoor lijk partij te geven, zij hebben zelfs die profs een lesje gegeven. De lichaams conditie van onze landgenoten was ze ker zo goed als die van de gasten en het plaatsen was zelfs stukken beter. Natuurlijk, de Engelsen waren beter in het combineren. Zij hebben nu eenmaal het monopolie van het short-passing, maar de Nederlanders bezaten het in zicht en de capaciteit aan dat prachtige breiwerk van korte passes steeds op tijd een einde te maken. Slechts zelden faalde het dekkingssysteem en het tem po van onze aanvalslinie verraste tel kenmale de defensie van Middlesbrough. Geen enkele Nederlandse speler heeft gisteren gefaald. Het was een team dat sloot als een bus. Bovenal waren onze spelers schotvaardiger dan de gasten en het verrassende element van de aan vallen was veel groter. Na drie minuten 10. HRIE minuten nadat scheidsrechter Karei van der Meer. die een enkele maal zeer dubieuze beslissingen nam, de bal aan het rollen had gebracht, was de doelman van Middlesbrough al een maal tevergeefs naar de bal gedoken. Een scherpe troughpass van Küneman zette Van der Tuyn aan het werk. Een driftige ren langs de lijn besloot de Hermesspeler met een strakke voorzet, waar Abe Lenstra gretig achter aan sprintte. In volle ren schoot de zwart- gekuifde Fries toe. maar het schot werd door doelman Ugolini gestopt. De bal sprong echter omhoog en met de onder kant van zijn schoen voltrok Abe het Vonnis. Terwjjl Van der Meer naar het mid den wees, appelleerden de Engelsen voor buitenspel en o.i. terecht. Küneman had kennelijk geen vrede met dit twij felachtige doelpunt. Nauwelijks vijf mi nuten later waren Lenstra en Groene- veld doorgebroken. Een afgemeten voorzet van de Haarlem-speler beland de voor het doel, waar Küneman de bal met zjjn linkerbeen over de uitstekende Engelse back Robinson heen trapte en voordat het leer de grond raakte, zwaai de het rechterbeen van onze rechtsbin nen uit en Ugolini greep voor de tweede keer mis. Het was het mooiste doelpunt van deze wedstrijd, een doelpunt zoals alleen Bakhuys in zijn beste dagen wel eens heeft gescoord. Acht minuten waren er gespeeld en Nederland had een voosprong van twee doelpunten. Het was een volkomen ver rassing, maar verrassender was het spel dat de „mogelijkheden" voor het Nederlandse elftal liet zien. De voor sprong zou voor de rust nog groter zijn geweest als Karei van der Meer niet tweemaal een uitstekende aanval voor vermeend buitenspel had afgefloten en het was maar toevallig, dat spil Whita- ker een keihard schot van Groeneveld van de doellijn kon koppen. De wer kelijk gevaarlijke Engelse aanvallen waren vóór de rust op de vingers van één hand te tellen. Kraak kreeg vóór Het voorlopig Nederlands elf tal heeft voor de wedstrijd tegen Middlesbrough geëxperimenteerd met een voor ons land nieuwe methode van „warming up". Het plan spookte reeds lang in het brein van bondsoefenmeester Van der Leek om het gebruikelijke „balletje trappen" voor en tijdens de toss, waarbij gewoonlijk door gebrek aan tijd nauwelijks alle spelers worden betrokken uit te breiden tot een serieuze voor oefening. Wanneer de scheidsrechter voor de aftrap fluit, moet het gehele elftal „los" zijn, was de gedach tegang van Van der Leek en dus werd besloten om een half uur voor de wedstrijd tegen de En gelse profs met de reserves en een tiental ballen naar een der bijvelden van Blauw Wit, naast het Stadion gelegen, te trekken om de spelers de gelegenheid te geven, door een kwartier lang wat lichte baloefeningen te doen. geheel op temperatuur te komen. De jongens bevonden zich er wel bij en toen wij later met verwondering naar het overrom pelend opening s-offensief tegen Middlesbrough zaten te kijken, waren wij geneigd te zeggen „Het elftal is inderdaad op tem peratuur gestart". Aanvallen gevaarlijker. y^LGEMEEN was de verwachting, dat de gasten in de tweede helft wel iets anders zouden laten zien. Zij waren dat immers aan hun reputatie verplicht. En inderdaad werden de aanvallen van Middlesbrough in de tweede helft tal rijker en gevaarlijker, maar voordat Mannion een lek in de verdediging vond, had zijn doelman al weer twee maal mis gegrepen. Direct na de aftrap trok de gevaarlijke rechtsbuiten van Middlesbrough, Delapenha, ten aanval. Schijvenaar ontnam hem de bal op zijn eigen laconieke manier. Met de bal aan zijn voet rende de EDO-speler als een Anoul langs de lijn en zette perfect voor. Linksback Dicks ving de bal op, kreeg hem niet onder controle en voor de toestormende Groeneveld was het geen moeilijke taak Ugolini voor de derde maal tot capituleren te dwingen. In het tweede kwartier van de tweede helft kregen onze landgenoten een klei ne inzinking. De defensie kreeg handen vol werk, maar om onbegrijpelijke re den negeerden de Engelsen steeds be hoorlijke schietkansen, combineerden „tot in de dood" cn lieten de enkele kansen om de achterstand te verklei nen onbenut. Na ongeveer een half uur spelen scoorde de Engelse midvoor een schitterend doelpunt. Hoogopspringend kopte Donaldson de bal over de vuis ten van Kraak. Van der Meer meende echter, dat Kraak op onregelmatige wijze was aangevallen en kende een vrije trap toe. Vanaf onze plaats zagen wij niet welke overtreding werd ge maakt en wij konden dan ook niet aan de indruk ontkomen, dat de protesten van de Engelsen gerechtvaardigd wa ren. Op de tribunes was men nog niet uitgepraat over, al dan niet, juiste be slissing van de scheidsrechter, of Abe dribbelde met de bal voorbij twee profs en knalde met een droog hard schot op de Engelse veste. De Engelse doelver- dediger raakte de bal wel aan, doch het schot van Abe was zo hard, dat de drie op het scorebord toch nog door een vier moest worden vervangen. Ten koste van alles wilden de gasten in ieder geval de eer redden. Pas in de laatste minuut konden zij, voorzover dat nog mogelijk was, hierin slagen. Een aanval, waaraan de gehele voor hoede van Middlesbrough deelnam en iedere speler van plaats was verwis seld rechtsbuiten Delapenha opereer de zelfs op de linkervleugel bracht de Nederlandse verdedigingslinie even in verwarring. Meer had „wonder boy" Mannion niet nodig. Met een diagonaal schot plaatste Engelands meest beroem de binnenspeler de bal voorbij de voet van de Jong en de handen van Kraak. Enkele seconden na de aftrap floot Van der Meer voor de laatste maal en verlieten ruim vijftigduizend Neder landers de tribunes in de overtuiging, dat de Italiaanse en Franse voetbal scouts toch nog spelers hadden overge laten waarmede de technische commis sie van de KNVB een elftal kan forme ren dat zeker niet zwakker behoeft te zijn dan die andere oranje elftallen welke na de oorlog de Nederlandse drie kleur hebben verdedigd. Het vierde doelpunt van de Neder landers: Liggend de Engelse doel- verdediger Ugolini; daarachter links Whitaker, rechts Lenstra. (Vervolg van pagina 1). n.\T hij daarbij steun zoekt in de denkbeelden van de demissionnairc regering, moge blijken uit de uitnodi ging, die de minister-president dr. Drees op verzoek van mr. Steenbergnc gericht heeft tot de ministers Lieftinck (financiën), Van der Brink (Economi sche Zaken) en Mansholt (Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening) voor een bespreking op zijn departement aan Plein 1813 op Woensdagmiddag ter be handeling onder Drees' leiding van de hangende economische en financiële problemen. De bedoeling van de bijeen komst was om aan mr. Steenberghe, die de vergadering bijwoonde, de door hem gewenste inlichtingen te verstrekken. r-EWAPEND met een gedegen kennis van zaken zal de formateur aan het polsen van de aanstaande ministers be ginnen. Men is er in Den Haag van overtuigd, dat dan pas de moeilijkheden voor hem komen. Achter de schermen ontwikkelt zich een opvallende poli tieke bedrijvigheid. De Tweede Kamer- fractie van de KVP kwam Dinsdag bij een ter bespreking van de situatie en voor het bepalen van de houding, die men tegenover mr. Steenberghe's for matiepoging zal innemen. Woensdag vergaderden de Eerste- en Tweede Ka merfracties van de VVD gezamenlijk en Donderdag belegde de AR-fractie een bijeenkomst. De fractie van de P.v.d.A. was daarvóór reeds in vergadering bij een geweest en nog steeds onderhouden de leden dezer fractie contact. 52. Als het tegen twaalven loopt, v/orden de rovers onrustig. Elk ogen blik kan het smokkelschip „Fandora voor de kust komen en dan moeten zij er zo gauw mogelijk heen met "un roeiboot. De klok slaat bijna twaalf als één der smokkelaars een lantaarn pakt en naar buiten gaat. Zou de „Pandora al voor de kust zijn? „Ja, in het maan licht zijn duidelijk de omtrekken van een schip te zien en daar flikkert ook al een lichtje! Precies twaalf uur' p katje zwaait terug met zijn iamD hebben ons gezien", meldt hij tC' zo gauw mogelijk in de boot mannT? roepf Tom Teertouw. „Hoe eerder a zaakje achter de rug is, hoe liever tT. me is. Je kunt nooit weten, of nieté' van die pottenkijkers terugkomt!" v" Zacharias. die toch niet mee krijgt orders letten. om extra goed wag, OP te Nu de gemeente Sloten, het bekende watersportcentrum in Friesland, be sloten heeft de tol op de Langebrug op te heffen, zijn er nog drie van deze obstakels in Nederland overgebleven. Obstakels, die niet meer passen b(j het moderne snelverkeer en de brede autowegen, waarvoor jaarlijks milli- oenen worden uitgegeven. Op drie-plaatsen vindfeh we nog zo'n slagboom over de weg. Eén is er in Doesburg, die verdwijnen zal zodra de vaste brug gereed is, één in War mond, waarvan de tarieven thans zo drastisch verlaagd zijn, dat men hoopt hieruit een spoedige afkoop te zien voortvloeien en één in de gemeente Maartensdijk bij Utrecht. Ook over de opheffing van deze tol zijn reeds ge ruime tijd onderhandelingen gaande. Echter nog zonder resultaat. Het stemt tot voldoening te verne men, dat de gemeente Sloten resoluut de knoop heef doorgehakt en zonder financiële steun van het Rijk tot op heffing van de tol is overgegaan. Wel iswaar heeft de gemeente thans de volle last hiervan te dragen, maar zij vindt, dat de uitgave tegenover het al gemeen belang, dat hiermee wordt ge diend, tenvolle is verantwoord. En de weggebruikers zullen dat met het ge meentebestuur volkomen eens zijn. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT (rep.), SurabajaAmsterdam, vertrok op 20 Febr. van Aden naar Suez. KOTA INTEN (rep.), vertrok op 20 Febr. van Surabaja met bestemming Rotterdam. Engeland en de V.S. hebben nieuwe voorstellen gedaan ter beëindiging van het thans drie jaar oude geschil tus sen India en Pakistan aangaande Kasj. mir. Zij dienden bij de Veiligheidsraad der V.N. een resolutie in, waarin wordt voorgesteld de benoeming van een nieuwe vertegenwoordiger der V.N., die demilitarisering van de staat moet be werkstelligen en plannen moet indienen voor een vrij en onpartijdig plebisciet over zijn toekomst. De nieuwe vertegenwoordiger zou de bevoegdheid hebben rekening te hou den met „de mogelijkheid, dat troepen, nodig voor het vergemakkelijken van de demilitarisering en het houden van het plebisciet, zouden kunnen worden verschaft door leden-staten van de Ver enigde Naties of ter plaatse samenge steld." Ingeval dat er geen volledige overeen stemming zou worden bereikt over de regelingen zou de Veiligheidsraad op de partijen een beroep doen arbitrage te aanvaarden op alle belangrijke geschil punten, door een bemiddelaar of een groep van bemiddelaars, benoemd door het Internationaal Gerechtshof in over leg met de partijen. Export - financieringsmaatschappij Daar onze concurrenten op de bui tenlandse markt credieten met gemak kelijke betalingsvoorwaarden kunnen aanbieden, is Nederland gedwongen geworden hetzelfde te doen. De Her stelbank heeft dit ingezien en bereidt thans in samenwerking met de com merciële banken de oprichting voor van een exportfinancierings-maatschap- pij, die exportindustrieën zal steunen en credieten voor de uitvoering van buitenlandse orders zal verstrekken. Haar middelen zal deze instelling op de markt voor kort geld zien te ver krijgen. De Herstelbank zal zich voorts gaan bezighouden met de financiering van militaire opdrachten aan de Ne derlandse industrie. De afdeling zwendel van de centrale Amsterdamse recherche heeft een 29- jarige tennisleraar gearresteerd. Tij dens de stille wintermaanden bood de sportleraar bij vrienden en leveranciers ongedekte cheques aan, waarvoor hij contant geld ontving of waarmede hij inkopen betaalde. Ook zou hij adver tentie-inkomsten van een schaakclub, waarvan hij lid was, in eigen zak heb ben gestoken. In totaal zou hij zich een kleine f 1300 door oplichting en verduistering hebben toegeëigend. Patricia Wenthworth 34) „Dan komen we weer terug op Ma- doc, tenzij jij zelf het hebt gedaan. Et was toch niemand anders, die kon luisteren, wel?" Plotseling viel zijn mond open. „Drommels, dat had ik vergeten!" Er was iets uitdagends in de ma nier, waarop Janice haar kin vooruit stak en haar ogen schitterden ondeu gend „Ja, dat dacht ik ook, We hebben nog altijd de oude gemeenschappelijke lijn en ieder abonné kon, als hij luis terde, hebben gehoord wat meneer Harsch tot Sir George Rendal zei". „Dat is het toppunt! Wil je daarmee zeggen, dat er nog altijd maar die ene lijn is en dat ieder, die telefoon heeft, kan meeluisteren?" Janice knikte. Juffrouw Mary Anne Doncaster luis tert altijd, zoals sommige mensen met de radio doen. Zij stelt hartstochtelijk belang in alles en nu ze niet uitgaat. is dit het enige waar ze voor leeft. Misschien denk je wel, dat zij meneer Harsch heeft doodgeschoten". Zijn antwoord liet zich niet wach ten. „Ze gaat niet uitmaar ko men er wel mensen bij haar?" „O, zeker. Wat bedoel je?" Langzaam sprekend, zei Garth: „Ik geloof, dat ik graag zou willen weten, wie juffrouw Doncaster sprak tussen half zeven en kwart voor tien". HOOFDSTUK XIII. Toen Janice en hij precies halfvijf in de hall kwamen, bleek uit tot hen doordringend stemmengemurmel, dat juffrouw Sophy theevisite had. Reeds voor de Janice uitnodigde had ze vrij wat mensen op de thee gevraagd. Bij hun binnentreden zag het twee tal een „tea" uit het vroeg-Edwar- diaanse tijdperk (dus uit de jaren in 't begin van deze eeuw). Op de met een geborduurd kleed bedekte tafel troonde een zilveren theblad met vol ledig toebehoren. Een cakestel met drie verdiepingen, droeg bordjes van Royal Worcester porselein, waarop mi croscopisch kleine sandwiches met sla en tuinkers lagen. Aan de andere kant vari het „pièce de milieu" prijkte een dergelijk stel, echter niet, als het eer ste van metaal maar van mandwerk, waarin peperkoek, biscuits en harde suikerbroodjes een uit de oorlogs tijd afkomstig product, vervaardigd met eipoeder als speciale attractie waren geëtaleerd, Juffrouw Sophy, gezeten in een grote rechte stoel ach ter de tafel, had haar gasten met een stralende glimlach begroet en schonk een massa koppen slappe thee in. Bij zonder hartelijk heette zij Garth en Janice welkom. „Zo, dus daar zijn jullie, beste men sen. En precies op tijd voor de thee, ofschoon die slap genoeg is en nog best even kon trekken. Florence zegt, dat we veel meer gebruiken dan ons rantsoen, maar bij thee kun je altijd meer water doen en op die manier rondkomen. Ik wilde alleen maar, dat je het ook met eieren kon doen; dat zou gemakkelijk zijn. Garth, ik geloof niet, dat je meneer Everton ooit ont moet hebt. Hij heeft zulke prachtige kippenze leggen altijd maar door". Meneer Everton, rondwangig en blozend, boog bij wijze van toestem ming terwijl hij zei: „Dat komt, om dat ik weet, hoe ze te behandelen". Mevrouw Mottram, aan zijn andere kant gezeten, vroeg op klagende toon: „Kunt u me niet vertellen, hoe u het doet?" Nog voor meneer Everton gelegen heid had te antwoorden, kwam juf frouw Sophy tussenbeide en stelde voor: „Mevrouw Mottram mijn neef. majoor Albany". Garth kreeg een waar trommelvuur van mevrouw Mottram's blauwe ogen te doorstaan. „O, ik heb zo veel van u gehoord! U moet ons hier wel erg dom vinden, omdat we altijd over eten praten, maar 't is ook zo moeilijk, nietwaar? Ik heb zes kippen, maar sedert twee weken hebben we geen ei gezien. En dus, meneer Everton?" Meneer Everton keek haar vriende lijk, beschermend aan. „U heeft geen methode. Iedereen denkt, dat bij kippen geen methode nodig is, maar verwondert zich er dan over, als de dieren zelf methode mis sen. Ik zeg u, dat het uw eigen schuld is. De kip is zorgeloos, omdat u zelf zorgeloos is. U moet haar een goed voorbeeld geven. Warm gemengd voer, niet later dan acht uur 's morgens Doet u dat?" Mevrouw Mottram keek hem „ziel vol" aan. „O, neen", erkende ze. „Dan moet u het gaan doen?" „Heps?" „Natuurlijk. Ik zal een voer-schema voor u opschrijven en daar moet u zich aan houden. Over een paar weken kunt u me dan eens vertellen, of u nog altijd geen eieren krijgt!" Samen wandelden ze een eindje weg. Garth bracht een kop thee aan juf frouw Doncaster, die een sandwich met tuinkers nam en haar afkeuring over theevisites in oorlogstijd uitsprak. Hij ging naast haar zitten en trachtte in haar gunst te komen. ,,'t Spijt me te horen, dat juffrouw Mary Anne zo hulpbehoevend is". Juffrouw Lucy Ellen nam nog een sandwich. (Wordt vervolgd). Vandaag wordt in Canberra de emigratieovereenkomst tussen Neder land en Australië ondertekend. HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA. 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Gram.muziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.30-9.35 Water- standen.) 10.00 „Kinderen en mensen", psy chologische causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram.muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Piano-recital. 11.05 Voordracht. 11.25 Gram.muziek. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Sport en prognose. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Lichte muziek. 14.00 Voor de huis vrouw. 14.20 Kamerorkest. 15.00 Voordracht. 15.20 Gram.muziek. 15.35 Hersengymnastiek- 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 1'ilmprogj*amma. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk oin de bocht". 19.00 Meisjeskoor. 19.15 „Beurs en buikriem", prijzenpraatje. 19.30 „De roep om geloof in deze tijd", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Piano-trio. 20.35 „Neutraliteit in het bedrijfs leven", causerie. 21.00 Amusementsmuziek. 21.30 Buitenlands weekoverzicht. 21.45 Caba ret. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avond- v.ijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „Huwelijk van A tot Z", causerie. 23.20—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag- 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gewijde muziek. 8.45 Gram.muziek. 9.15 Voor de zie* ken. 9.30 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.05 Sopraan en piano- 11.35 Amusementsmuziek. 12.00 Gram.muziek- 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12-33 Kamerkoor. 13.00 Nieuws. 13.15 Mandoline- muziek. 13.15 Gram.muziek. 14.00 Tuinbouw- praatje. 14.15 Gram.muziek. 14.40 Voordracht 15.00 Philharmonisch Sextet. 15.35 Gram. muziek. 15.40 Voordracht. 16.00 Strijkkwar tet. 16.30 Volksmelodieën. 17.00 Verzoekpro- giama. 17.30 Friese causerie. 17.45 Grafflv muziek. 18.00 „In dienst van het vaderland 18.10 Gemengd koor. 18.30 „Gezinsverzorging als aspect van het maatschappelijk werk", cau serie. 18.45 Vocaal-kwartet. 19.00 Nieuws weerberichten. 19.15 Regeringsuitzending: Ver klaring en toelichting. 19.35 „Een woord voor een gocdo zaak". 19.40 Radio-krant. 20.00 Nieuws. 20.05 Klein koor. 20.20 Instrumentaal Septet. 20.40 „Gezin en school", causerie. 21-00 Gram.muziek. 21.15 Omroeporkest en solist- -2.00 „De levende Kerk", causerie. 22.15 Om roeporkest, Vrouwenkoor en solist. 22.30 „Langs wegen van kunst en schoonheid". 22.4o Avon overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Amusements muziek. 23.50-24.00 Gram.muziek. maar bovendien raakt Uw hele f>este* van onders oov— Ga toch zó niet ver der, drijf die slopende pijnen uit Uw le Met Kruschen I Wonderlijk, wat die minerale zouten, waaruit Kruscben samengesteld, voor U doen. Met Krusc e. voert ge de bloedzuiverende organen P cles datgene toe. wat ze nodig be om weer met Jeugdige kra-ht 'e et iunctionneren. Het bioeo gaat krachtig stromen en de onzuiver die nu oorzaak zijn van Uw tergend worden langs natuurlijke weg afgev regelmatig en radicaal.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4