JUTTERTJES Abonneert U op dit blad 20 Luie Touringcars H. P. UIPKES STEEDS MEER VOORDELEN iljartwedstrijden in eerste klasse libre begonnen M. Kok, Wieringens oudste burger OVERHEMDEN UW OMZET VERGROTEN week-redame B 150 gram gevulde 1JSBONBONS 29 ct. H. P. UIPKES Graaf en Schneiders wonnen tweemaal D.O.K. hervatte training op de weg Basketballploegên nu samengesteld Afdelingselftallen in Schagen EEN OUDE ZEEMAN 94 JAAR Strijd om het bestaan Verkeersovertreder gestraft Purmerender markt was zwaar Van onder de Toren Boekhouding en belasting Breezand Mooi concert van „Soli Deo Gloria" 't Zand Bridgenieuws Slechte start Veilig Verkeer 'HCCSZ B0EKENWEËK1951 EGNER Dit bereikt U door geregeld Uw adver tentie te plaatsen in dit dagblad Te koop aangeboden: Te koop gevraagd: Te huur gevraagd: Ruilen: Personeel: Diversen: OPENBARE AANBESTEDING BEDDEN DEKENS L E UW MATRASSEN TE DUN OF VERSLETEN 1 COMPLETE SLAAPKAMERS N heeft de Noordhollandse Reis Centrale voor U beschikbaar voor gezelschaps- ritten in binnen- en buitenland, school reisjes, vervoer voetbalclubs e.d. Wagens van 30 tot 45 personen. H 100 gram CACAOPOEDER 35 ct. H Zware kwaliteit STRAATBEZEMS I 5 0 C Voor al Uw Levensmiddelen: KONINGSTRAAT 91 SLUISDIJKSTRAAT 58 BRAKKEVELDWEG 69 WOENSDAG t8 FEBRUARI 1951 ïn het café van de heer Luyckx aan de Bassingracht zgn de eerste wedstrijden gespet om het biljartkampioenschap van het district Den Helder, eerste klasse libre. De voorzitter, de heer Jac. Burger, sprak ter inleiding een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder tot de heren De Graaf (Texel), Prins (Breezand) fn Alkemade (Anna Paulowna). Voorts prees de heer Burger het materiaal, dat voor deze gelegenheid door de heer Luyckx geheel was vernieuwd. Er werden op de eerste avond acht cartijen gespeeld. De eerste partij bracht Prins (D.O.R) en Schneiders (V.O.P-) tegen elkaar. Laatstgenoem de won in 52 beurten (200, 192, 3,84) In de tweede partij zegevierde Alke made vanRoyal in 29 beurten over Kok van V.O.P. Alkemade deed noteren: 200. 128, 8,98, hoogste serie 23. Burger van Royal was niet opge wassen tegen C. van de Rol, eveneens van Royal. De cijfers waren: 27 beur ten, 200. 128, hoogste serie 38, moyenne 7 40. Vooral Van de Rol speelde een zeer rustige en mooie partij. De Graaf boekte tegen Van Dijk Royal): 200. 192. 36 beurten, in een gelijkopgaande ontmoeting. Prins versloeg Alkemade in 53 beurten: 200, 194, waarna Schnei. ders (V.O.P-) zegevierde over Kok. Hij bereikte in 34 beurten 200, 119. De Graaf versloeg ook Burger. Zijn hoog ste serie was 43. Het moyenne be droeg 4,34. Een heel goede partij was de laatste, tussen Van de Rol en Van De wielervereniging D.O.K. heeft Zondag de training op de weg hervat. Om half tien werd in de Koningstraat gestart, vanwaar het parcours langs het kanaal naar Alkmaar voerde. De gehele rit, heen en terug dus, duurde twee uur en zes en veertig minuten. Onderweg werd driemaal gestopt voor een lekke band. De renners bleven op elkaar wachten, waarna de rit geza menlijk werd voortgezet. Op deze wijze zal straks in de grote wedstrijden ongetwijfeld ook veel kunnen worden bereikt Ook het jongste D.O.K.-lid P. Kuiper reed mee. Hij deed het keurig, en wist zich dan ook in de eerste ploeg te handhaven. Zondag zal een grotere af stand worden gereden. Bij de Bascule- brug wordt gestart, eveneens om half tien. Zoals men weet, brengt op Vrijdag avond 2 Maart een drietal Helderse basketballteams een bezoek aan Haarlem, waar de strijd wordt aange bonden met vertegenwoordigende ploe gen van de Haarlemse Basketball Bond. De Helderse damesploeg werd samengesteld uit de dames: Huitinga (aanv.), Bot, Brondsma en Thurkow (H.A.V.), Snoey, Schutte, Wolf en Riedema (K.V.H.), Kramer (Helder) en Van Rijn (Hermes). Als reserves fungeren de dames Oly (Hermes) en Molenaar (H.A.V.) Den Helder 1 wordt gevormd uit de heren: Schekkerman (aanv.), De Jonge, Groot en Visser (K.V.H.), Huitinga (H.A.V.)Essed (H.R.C.), Kortenoever, Alderwerlt, Post en Smit (Adelborsten). In Den Helder 2 komen uit de heren: Snoey (aanv.), Gieles (K.V.H.), Does, Noot, Kramer (W.S.O.V.), De Haan, Weijdert (H.R.C.), Markus (H.A.V.), Heine, Op 't Einde (Adelborsten). Als coach treedt op de heer B. H. Pehrels. De teams vertrekken om 18.1 5uur per bus van het station. Dijk (Royal) Van Dijk behaalde in 27 beurten 200, 188. De stand na de eer- ste avond was: Graaf 400 82 4.85 4 4?, Schneiders 400 86 4.64 4 25 v. d. Rol 388 54 7,02 2 38 Van Dijk 392 63 6,02 2 20 Prins 392 105 3,73 2 21 Alkemade 394 82 4.80 2 23 Burger 318 73 4,35 0 24 Kok 245 63 3,85 0 17 Op 14 Maart zullen op het „Schagen - terrein twee elftallen van de afdeling Noord-Holland elkander bekampen. De samenstelling van beide elftallen luidt: Berkhout (RKEDO)De Moei (SRC) en Koot (Vios); Tromp (SRC), Hey- stek (Uitgeest) en Van Amersfoort (WGW); Ramler (WGW), Bouwma (Flevo), Stikkelman (SRC), Nijenhuis (RCZ) en N.N. Mooy (Schoorl); Honig (Schagen) en Bakker (HEO)Duyvis (LSW), Van de Schaaf (ODIZ) en Baars (SRC); Zwaan (Egmondia), Schaper (Blok kers), Kossen (MFC), De Graaf (Pet ten) en Hartog (Geel Zwart). Als reserves zijn aangewezen: Drie huis (Geel Zwart), Kok (SRC), Belois (Kaagvogels) en C. Wit (Schagen). Heden, Woensdag hoopt onze oudste inwoner, de heer Maarten Kok, Haukes 41, zijn 94ste verjaardag te vieren. De heer Kok, die wij dezer dagen bezoch ten, bleek dadelijk bereid het een en ander uit zjjn lange leven te vertellen. Het karakteristieke ringbaardje en het doorgroefde gelaat, lieten ons geen twijfel, dat we hier een schipper voor ons hadden, die een mensenleeftijd lang op de zee had gezworven. Hoewel zijn gezichtsvermogen en gehoor de laatste jaren sterk zijn afgenomen, kan noch het een noch het ander hem weerhouden zijn dagelijkse wandeling naar de Haukeshaven te maken, een plaats, welke hem geliefd is geworden. De rest van de dag brengt de oude baas door in zijn woning te De Haukes en zal ongetwijfeld dan veelal met weemoed terug denken aan het zeemansleven. Van het dagelijks nieuws is de heer Kok goed op de hoogte, overigens niet zo verwonderlijk, daar hij de Helderse Courant trouw is gebleven vanaf de tijd, toen deze nog als Vliegend Blaadje verscheen. En dat is reeds een mensenleven geleden Gistermorgen werd Klaas Z. te Den Heider door de Meervoudige Kamer te Alkmaar veroordeeld tot een boete van f 100, subs. 30 dagen. Z. had enige maan den geleden op de Afsluitdijk een aan rijding veroorzaakt. PURMEREND, 27 Februari 1951. Aan gevoerd 597 runderen, waaronder 188 vette koeien 2—2,75 per kg, handel goed; 138 melk- en kalfkoeien 875—1075 per stuk, handel goed: 227 geldekoeien 400—750 per s'uk, handel goed: 18 pinken 390575 per stuk, handel kalm: 14 graskalveren 230 350 per stuk, handel kalm; 883 nuchtere kalveren 3070 per stuk, handel goed; 195 nuchtere kalveren (fokkers) 60120, han- del goed; 12 stieren 600—1125 per stuk, handel goed; 221 schapen en lammeren schapen 110—180, lammeren 90—180 per •'uk, handel vlug; 27 bokken en geiten 10 50. handel stug; 273 vet'e varkens 1.48 —1.64 per kg, handel stug; 1017 schram men en biggen. schrammen4062,50 per s'uk. zware biggen 3056 per stuk, lichte biggen 2230 per stuk, handel stug; 22 fokzeugen 225—320 per stuk, handel stug; JjJ Paarden 600—900 per stuk, handel kalm. Totaal aanvoer 3278 stuks. Pluimvee- markt; 400 konijnen 1,509, handel stug; J.000 kipeieren 10,50—11,50 per 100 stuks; 2 000 eendeieren 9 per 100 stuks. OVERZICHT: Het aanbod koeien blijft van vrij vette sta- 'el. De handel begon zeer goed, vooral in *®rste klas vee. De prijzen waren dan ook VrU vast. Ook voor de gelde- en verse melkkoeien begint meer vraag te komen oor een goede koe wordt een flinke prijs etaald. Met het jonge vee. dat nog maar «1 schaars aangeboden wordt, ging het og kalm aan. Op de nuchtere kalveren- arkt was de vraag beter en de prijzen °ger. Met ,je fokkers scheen het in de r°egte Iets kalmer te zijn, maar later srstelde de markt zich. Het aanbod op wolveemarkt was weer zeer gering, e geen hoge prijzen tot gevolg had. De Jnvoer van fokschapen begint ruimer te orden, maar de markt was kalm. Met de ken en gelten was het weer stil. Op de etie varkens-markt wil '■et naar nte' De (bas' was 1,64 maar de nriis 'lec' gauw in. zodat 'e afloop vtug as- Ook voor de vette zeugen was de raag minder goed. Op de biggenmarkt as het aanbod wel wat te groot, waar oor de handel een stug verloop had, al 'ogen de priizen nu Juist geen inzinking. olc de handel in fokzeugen was zeer halm. martct. evenals de paarden- en pkumvee- Maarten Kok werd op 28 Februari 1857 te Westerland geboren. Als 9- jarige jongen trok hij reeds met zijn vauer aan boord van een blazer- tje het zeegat uit. In de wintermaan den werd tijd voor de school gevonden. Een zestal jaren later moest hij als 15-jarige jongen op eigen benen staan, daar zijn vader overleed en hij de zorgen van het uit zeven personen bestaande gezin op zich moest nemen. In het bezit van de ervaring, welke hij bij zijn vader opdeed, trok hij opnieuw naar de zee en besefte zijn plicht tegenover zijn moeder en de kinderen. Op 24-jarige leeftijd trad hij met Maartje Bais in het huwelijk, uit wel ke echtvereniging vijf kinderen wer den geboren van wie er nog vier in leven zijn. Maarten Kok was één der eersten, die op de Waddenzee de botnetten zette en deze visserij door middel van keerwant perfectionneerde. Tot 1890 was hij betrokken bij de -welvarende Wieringer oestercultuur; hij zorgde voor de afbakening der 30 percelen, welke rond het eiland lagen verspreid Door de strenge winter van 1890 wer den echter alle percelen verwoest en nadien heeft Zeeland zich over de ver dere kwekerijen ontfermd. De visserij op barders (een vissoort gelijkend op karper) kwam in die dagen op en ln de winter werd de tijd met het vangen van ganzen doorgebracht. Uiteraard heeft deze vogelvangerij een zeer gro te populariteit verworven, evenals de wiergronden rond Wieringen, welke de vogels aanlokten. Maarten Kok wist ons zelfs nog te verhalen van de quarantaine op Dam, met de lazeretten voor zieken. Inte ressant waren bovendien de verhalen, die hij deed over het postschip, dat de enige "erbinding met de vaste wal was en waarop drie generaties Bais elkaar opvolgden. De afsluitingswerken, welke Wie- ringen uit haar isolement verlosten en met lede ogen door de toenmalige be woners werd aanschouwd, heeft Maar ten Kok van nabij meegemaakt. Reddingswerk. Bovendien was de vier en negen tiger betrokken bij" het reddingswerk. Waarschijnlijk was het zijn beschei denheid, dat hij deze verhalen pas la ter vertelde. En wanneer hij vertelt over de storm van 27 Maart van 189ö is het of deze historie de afgelopen week is gebeurd, zo vers ligt dit nog in zijn geheugen. Niet alleen kon een viermaster zijn positie bij deze storm niet handhaven en verging bij het Eierlandse Gat, maar ook de Texelse vloot en bevolking leden gevoelige ver liezen. Het mag zeker een wonder ge noemd worden, dat hij met zijn 33 voet metende blazertje de wal wist te bereiken. Enige tijd daarna moest hij te hulp komen, toen v. d. Berg en Jan Pranger met een bootje op de Zuidwal in moeilijkheden verkeerden. De toen nog jeugdige Dirk Doves van Wieringen, die op de Waddegronden aan het botsteken was, heeft hij van een zekere dood weten te redden. Bij 't opkomende water had de jeugdige bot- steker er niet aan gedacht, dat het aan de wal veiliger zou zijn. Op een verhoging uitkomst zoekende, werd hij door het hoge water overvallen. De volgende episode vond plaats op een Zaterdag in November. Een flinke storm uit het Oosten deed vele zee varenden huiswaarts keren. Een zwaar beladen grintboot van C. Verfaille verkeerde in zinkende toestand. De bemanning van de Wr. 33 onder aan voering van Kok verloste de vader en vier zoons uit hun benarde positie. Maar ook heeft de Wr. 33 wel eens averij opgelopen. Dat was toen bij een zware storm het schip lek sloeg en de haven nog niet in zicht was. Al schep pende en pompende hebben de vader en zijn beide zoons hun positie weten te handhaven en de veilige wal be reik. Het leven van deze zeeman is niet over roaeo gegaan. W$ hopen. dat deze vier-en-negentiger nog vele jaren van zijn rust zal mogen genieten en even zoveel jaren in staat zal zijn zijn geliefd plaatje bij de haven in te nemen. Op de talrijke gemeenten waar wo ningnood heerst, maakt Wieringen geen uitzondering. Meer dan honderd wo ningzoekenden zien hier dagelijks uit naar een onderdak voor hun gezin. Ver schillende afgekeurde woningen wor den weer betrokken en dat geeft de au toriteiten veel werk en stelt hen voor problemen. Op de alleenwonenden zijn reeds verschillende beroepen gedaan om klei ne gezinnen op te nemen. In enkele ge vallen is het gelukt, met wederzijds goedvinden, gezinnen op te nemen. Moeilijkheden bleven dan niet uit, daar de huizen dikwijls van oude makelij zijn en niet het nodige comfort voor twee- gezinnen bieden. Dientengevolge zijn vele alleenwonenden met hun uit nodiging achterwege gebleven. Wan neer het Gemeentebestuur tot vordering van woonruimte zal over gaan, kan het alleen gezien worden als hulp in de grootste nood. Het zal maar een gering percentage zijn, dat door inwoning on derdak zal kunnen vinden. Velen zul le nteleurgesteld moeten blijven toekij ken, of zich met een illusie moeten troosten. Wanneer het bouwvolume niet groter wordt dan twee woningen per jaar., zullen ze zelfs nog zeer lang moeten toezien. Voor haar eigen inge zetenen kan Wieringen dus geen plaats bieden! Bij al deze woningmisère krijgt Wie ringen bovendien enige gerepatrieerden uit de verschillende opvangingscentra toegewezen. Hiervoor wordt wèl bouw volume verstrekt (en zelfs één huis extra) maar waar moeten we de andere zes gezinnen herbergen voor wie geen woningen «gebouwd worden? Thans weet de Woningcommissie de touwtjes niet meer aan elkaar te krijgen. De gerepatrieerden zijn op Wieringen welkom, gerepatrieerden-met-woning nog welkomer. Mischien is er een sym- patiek stamhoofd te vinden dat zich ver deze gezinnen wil ontfermen? Voor de leden van de Hollandse Maat schappij van Landbouw sprak Maan dagavond de heer J. Beugel, directeur aan het Boekhoudbureau dier maat schappij over „Boekhouding en belas ting". Als eerste punt van betekenis in de huidige belastingwetgeving, behan delde spreker de Vermogensaanwasbe- lasting, welke een grote aderlating voor de bevolking heeft betekend. De ar moede, welke de oorlog heeft doen ont staan, werd met toepassing van de VAB systematisch over de bevolking verdeeld. De uitvoering hiervan is 111 vele gevallen onbillijk en ruw geweest. Veel grieven over deze belasting wer den door het bedrijfsleven kenbaar ge maakt. De georganiseerde boerenstand heeft op tijd de moeilijkheden ingezien en zijn door de Stichting van de Land bouw kenbaar gemaakt. Deze proble men van de agrarische sector zijn on derzocht en hebben tot resultaat gehad dat grotere klappen konden worden voorkomen. Vervolgens behandelde de heer Beu gel het Besluit Inkomstenbelasting en maakte hierbij de opmerking, dat het belang van de landbouw gediend zou zijn met een jaarlijkse deling van het loon aan minderjarigen en in het be drijf werkende volwassen kinderen kan een bepaald bedrag in mindering worden gebracht. Een gedeelte van de in 1947 gemaakte winst (15 kon worden gereserveerd en bleef onbe last. Te zijner tijd zal echter dit bedrag weer teruggevoerd worden op de pas sieve balans en worden belast. Verder behandelde spreker nog ver schillende boekhoudaspecten, welke vooral voor de landbouw van betekenis zijn. Het is thans voor iedere agrariër zaak een boekhouding als eerst* ver eiste te zien. De uitvoering van het fanfare-corps „Soli Deo Gloria", gegeven in het Evangelisatie gebouw, werd geopend met het zingen van Psalm 138 vers 1. De heer J. Hooimeyer las Psalm 8, gïng voor in gebed en heette vervolgens, als ere voorzitter, namens de muziekvereniging alle aanwezigen welkom. Spreker wees op de moei lijke tijd voor S.D.G. De moeilijkheden be staan niet alleen in het op peil houden van het ledental, maar ook in de duurte. Een pas "•an geschafte bas b.v. kostte bijna f 700,—. Na een dringend beroep op allen om de ver eniging te steunen, gaf spreker de leiding over aan de directeur, de heer H. B. Schenkels uit Den Helder, die, op rustige, maar vakkundige wijze dirigerend, een eenvoudige mars goed liet spelen. In de ouverture „Bloeiende lente" was de klank niet aldoor geheel gaaf. Trou wens, ook bij volgende numers kregen we de indruk, dat behalve de bas, nog andere in strumenten om vernieuwing vragen. Intussen sloeg deze ouverture, met aardige melodieuze gedeelten, wel in en kreeg zelfs een extra har- telk applaus. De heren Melius en Sas onderbraken het programma nu met een door de eerste gezon gen en door de laatstgenoemde gecomponeerd lied, waarna SDG vervolgde met een vlugge wals en het eerste optreden afsloot met het aardige nummer „Melodie" van L. Connier. „De Lofstem", die onder leiding van de heer B. Sinke, medewerking verleende, zong ^Mor gengebed" van Felix Mendelssohn, „Zij mij, o. Heer" van W. Kuiper en „Landschap" van Leo Mens. Bij het optreden na de pauze nog: „Morgenlied" van R. Buitema, „Achter hem aan" van M. de Wolff en „Avondlied" van Leo Mens. Het publiek was niet gul met zijn applaus voor dit koor, dat blijkbaai ook met moeilijk heden had te kampen en althans met een in alle partijen kleiner bezetting optrad dan toen we het de laatste keer hoorden. De stem verhouding was echter goed, de zuiverheid eveneens en de klank beschaafd. De heer Melius oogstte als „de klehie bok ser" groot succes en om een pantomime is ge schaterd. De heer Van der Wal leidde een gezelschapscompetitie, die door het vijftal heren met 580 tegen 410 punten van de dames werd gewonnen. Hun prijs, een doos sigaren, werd beschikbaar gesteld voor verkoop bij opbod en bracht f 5,— op. Mej. L. Voorthuyzen en de heren Sas en Melius deden in een voordracht een opwekking tot versterking van de muziekvereniging en een schaalcollecte deed dit op directe wijze ten bate van de kas. De opbrengst was f 53,86. Sol besloot het programma met de mars „Avanti", de mooie, maar voor SDG niet ge makkelijke ouverture „Maroche" en het ko raal „Blijf bij mij Heer", zeker een van de best gespeelde nummers. De heer Hooimeyer complimenteerde aan het einde van de avond de beide dirigenten, prees de toewijding van de heer Schenkels, wekte jong en oud op om SDG sterker te maken en sloot, na samenzang, met dank gebed. DE BOLBLOEMENTENTOONSTELLING Toen wij in een vorige editie de namen der prijswinnaars op de bolbloementen toonstelling vermeldden, waren die van de leerlingen der School met de Bijbel nog niet bekend. Ze zijn: voor de beste tulp: Ab. Veenstra; voor de beste witte hyacinth: Tini Veenstra en voor de beste rose hyacinth: Dineke Bergman. Na de officiële opening der tentoonstelling is nog een medaille van de gemeente Den Hel der ter beschikikng gekomen. Deze is toe gekend aan J. Bijl te Hillegom voor zijn in zending „bijgoed" in de afdeling Vakbroei. De uitslag van de zesde competitiewed strijd van de Bridgeclub „Up and down' was als volgt: Ant. StrooperP. Slijker- man Az. 47; T. Blokland—P. de Wit 36'/,: A. StrooperJ. Louter 34; H- VeulP Strooper 30'/,S. Lentingmr. Kriek 30: A. Deu'ekomA. van der Voort 29'/,; P KoopmanP. Slijkerman Pz. 23'/,; S. de Wit—P. Schilder 21. Het nieuwe jaar werd door onz* plaatsgenoot Theodorus V., wel bijzon der slecht ingezet. Op Nieuwjaarsdag was hij namelijk met zijn motorfiets op pad gegaan om hier en daar met enkele vrienden en keniseen op het nieuwe jaar te klinken. Zo belandde hij ook in Warmenhuizen. De politie trol hem daar op een kwaad moment aan toen zijn motorfiets op de grond lag en hij vergeefse pogingen aanwendde zijn tweewieler weer in het rechte spoor te krijgen. De politieagenten ont fermden zich over de motor en ook over Theodorus. Gisteren stond hij te recht voor de Meervoudige kamer te Alkmaar wegens een verkeersovertre ding. De verbalisanten zeiden dat ver dachte in kennelijke staat van dron kenschap verkeerde, hetgeen voor de officier aanleiding was een maand hechtenis en een jaar intrekking van de rijbevoegdheid te eisen. Over veer tien dagen zal de uitspraak volgen. Er waren ongeveer vijf en zeventig per sonen aanwezig, toen de voorzitter van „Plaatselijk Belang", dr Verheul, de bij eenkomst opende en er zijn voldoening over uitsprak, dat de opkomst zo veel be ter was dan wanneer P.B. een vergade ring ui'schreef om verbeteringen in 't> Zand aan te brengen. De heer Veldman uit Schagerbrug heeft op deze avond een uitgebreide causerie over de nieuwe ver keerswetten gehouden. Hij wees er in de loop van zijn betoog op, dat het de be doeling van de verkeerswetgever ls, de veiligheid zo veel mogelijk te bevorderen. De verschillende bepalingen hebben wil reeds enkele malen ln ons blad opgeno men. We nemen dus ditmaal te kunnen volstaan met te vermelden, dat de heer Veldman zich een deskundige bij uitne mendheid toonde en de vele gestelde vra gen op zeer vlotte wijze beantwoordde. met vaste en losse boord De meest bekende goede merken. KERKO - FABLO ETERNA De zaak voor de man van smaak. SPOORSTRAAT 40. TELEFOON 2606 24 Febr —3 Maart Bij aankoop van 3.50 aan boeken ontvangt ieder bij ons een mooi boekje tot geschenk. Tevens kunt U dan meedoen aan een Prijs vraag. Voor de Jeugd gratis een puzzle. HET BOEK naar Uw keuze vindt U in de uitgebreide sortering nieuwste ROMANS van Boekhandel KEIZERSTR. 37 - TEL. 2521 OEN HELDER De adressen Bureau enz. uitslui tend 's middags na vier uur Zo goed als nieuwe meisjes manteltje lft 11 jaar. H. Treub- straat 43. Wegens omstandigheden: Phi lips radio, half j"aar oud, prijs f 125,—. Joubertstraat 71. Kamer-volière en vier dubbele broedkooi. Emmastraat 27. Tropisch aquarium 69 x 60 x50 met toebehoren. Basstraat 11. Prima piano, merk Hach. Slingerweg 25, H.hoef, Wieringen. Oude kinderwagens, wandel wagens, autopeds, kinderrijwielen enz. enz. Stuk of beschadigd g'een bezwaar. Molenstraat 153. Kin derwagenservice. Beschaafd jong echtpaar, zoekt tegen April—Mei in s. k.. Den Helder ongem. kamer(s) met keuken (of iets wat als zodanig kan worden ingericht). Br. onder nr 81, Bureau van dit blad. Woning Rijksweg 37, De Kooy, bev. twee kamers, keuken en sl.- kamer, voor huis in Den Helder. Woningruil. Huis Lijsterstraat, nieuwbouw, voor huis met 2 ka mers en keuken. Br. onder nr 80, Bureau van dit blad. Ruilen. Huis Reigerstraat 42, voor huis op Ruyghweg. Liefst vooraan of nieuwbouw. Gevraagd: dagmeisje van 8—4 uur. Mevr. Morée, Koekoekstraat 33, Den Helder. Biedt zich aan: nette werkster twee dagen of drie ochtenden per week (geen kost). Br. onder nr 78, Bureau van dit blad. Gezocht voor dieselmotorjacht: ervaren motordrijver van April tot eind Augustus; voorkeur oud-per soneel K.V.D. of K.M. Sollicita ties met gtuigschriften onder nr 77, Bureau van dit blad. Gevraagd voor spoedig*: een kapster, kunnende watergolven. - Adres: Th. B. v. Deutekom, Ko ningstraat 49; Tel. 2828. Ter leen gevraagd: 500,— door ambtenaar. Br. onder nr 82. Bureau van dit blad. Heer, 43 jr, niet in de gelegen heid met dames in kennis te komen, zoekt langs deze zeer on sympathieke weg kennismaking- met dame of weduwe in bezit van inboedel. Br. onder nr 79, Bureau van dit blad. Ondergetekende is voornemens op MAANDAG 12 MAART a.s„ v.m. te 11 uur in „FORMOSA", Koning- stremt Den Helder, aan te besteden: HE' EN VAN EEN WOON- EN WIN- KJE een terrein gelegen aan de Keizer- str te Den Helder. Besi tekening wordt verstrekt tegen be taling van j per stel; restitutie 4. Aanwijzing volgens bestek. J. J. VAN DER LEEK, Architect. Laat U het ons even weten 1 Bijvullen en vernieuwen met Javakapok, hi één dag retour. WONINGINRICHTING Sluisdijkstraat 46. Telefoon 8308, W E Vraagt eens inlichtingen of prijsopgave bij de aangesloten ondernemers: G. J. BAK, Egmond. MOORMAN, D. HOOYBERG, De Rijp yAN DER GO DE RIE, Purmerend Den Helde P. KOOL, Hoorn PEEREBOOM, Nieuwe Niedorp Ook kunt U zich wenden tot het hoofdkantoor te Hoorn: Grote Noord 107, telefoon 4367. C. JOHANNES, 't Zand NAASTEPAD, Anna Paulowna 500 gram grof gebroken RIJST, droog- in kokend JU Cl Grote pot BURG WRIJFWAS 52 ct. 250 gram BRUSSELSE KERMIS 39 ct. Een liter pot AUGURKEN (heerlijk /n zuur) Ö7 Ct. 10 lekkere JODENHOEKEN 28 ct. 100 gram prima uitgewogen THEE 65 ct. B 250 gram GOUDSE BALLETJES 35 ct. B 500 gram WORTEL ERWTJES 32 ct. 10 heerlijke SPRITSKOEKEN 48 ct. 2 prima stukken TOILETZEEP, (zo- CC/.*. lang de voorraad strekt) 33 Cl. Onze bekende 250 gram heerlijke FROU-FROU CO WAFELS 37 Cl. B Ui ki,° SODA 25 ct. B 150 sr. Parüse BOTERHAMWORST 48 ct.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5