EEN LANGDURIGE KABINETS-CRISIS Brood mag niet duurder worden Hei record nog lang niet gebroken Nederlands eerste verkeersagent UaoljuaAiAcAa^mn - óo-tjo.e.1 m budhiiq, In 1923 bleef regering twee-en-een-halve maand demissionair Ministerie keurt ontwerp Griekse oorlogsslachfoffertjes in Zuid-Wales Dam-monument goed Schiedamse distillateur tot drie maanden veroordeeld Boeren mopperen over Volksmenigten en voetverwarmers regeringsprijs OOK KABINETSCRISIS IN ITALIË? Controle op Amerikaanse export naar Sowjetunie Parlementslid bschuldigd van omkoperij Scheepvaartberichten VOCHT EN TOCHT SPANNEN SA!"EN VRIJDAG 3 MAART 1951 (Van onze pari. redacteur) rt£ KABINETSCRISIS is reeds zijn tweede maand ingetreden. Op 24 Januari trok de minister van buiten landse zaken, mr. D. J. Stikker de con sequentie uit een door zjjn partijgenoot mr. P. J. Oud, voorzitter van de fractie der WD, in de Tweede Kamer inge diende motie van afkeuring tegen de regering DreesVan Schaik. Wei werd de motie verworpen, doch mr. Stikker, die zich met dit afgekeurde beleid ver eenzelvigd had, was van oordeel, dat hfl, nu hfl blijkbaar het vertrouwen van zijn eigen partijgenoten verspeeld had, niet langer behoorde aan te blijven. In 1948 was het kabinet Dreesv. Schaik in zee gegaan als een vier-partijen- regering. De stoel, waarop het zetelde, had reeds één zwakke poot door het aftreden op 12 October van het vorige jaar van de Christelijk-historische mi nister van Oorlog en Marine mr. Schok king en zijn vervanging door mr. sJacob, die wel tot de Christelijk- historische geestesrichting behoort, doch geen lid van de C.H.TJ. is. Door het af treden van mr. Stikker brak ook een tweede poot van de stoel. Hij kantelde en het Nederlandse volk zat zonder een regering, al blHft de onde ploeg de lo pende zaken afdoen. De pogingen van mr. Stikker, van dr. Drees en mr. van Schaik en van mr. Steenberghe om een nieuw kabinet samen te stellen, mislukten en men zou dus geneigd zijn, te zeggen, dat we nog even ver zijn als op 24 Januari. Dat is natuurlijk niet het gevaL Door de werkzaamheden van de niet geslaagde formateurs is duidelijk komen vast te staan, hoe de kaarten op tafel liggen en met welke moeilijkheden een eventuele volgende formateur te kampen zal krijgen. Deze kan met de door zijn voorgangers vergaarde kennis en met de door hen opgedane ervaringen zijn voordeel doen, maar dat wil aan de andere kant geenszins zeggen, dat hij het daardoor veel gemakkelijker zal krijgen. Hoe lang zal deze crisis nog duren? Hoe lang zal ons land in deze tijd, die om een vast, een degelijk en een doel bewust beleid vraagt, nog een definitie ve regering moeten ontberen? Deze vragen zijn niet gemakkelijk te beant woorden. Niet de eerste keer. |_|ET IS NIET de eerste keer, dat wij voor een dergelijke situatie staan. Ook in 1924 is lange tijd getobd om een nieuwe regering te' formeren. De toen aangewende pogingen zijn zelfs alle mislukt met het gevolg, dat H.M. de Koningin na twee en een halve maand het verzoek om ontslag van het tweede ministerie-Ruys de Beerenbrouck niet inwilligde. Zij het in de verte, zou men zelfs enige overeenkomst kunnen con strueren tussen de omstandigheden toen en die van nu. In 1S20 droeg de toenmalige regering aan een interdepartementale commissie op een plan te maken van het vloot- materiaal, dat nog voor aanbouw in aanmerking zou moeten komen om roet hetgeen reeds voorhanden en in aan bouw was, te geraken tot de vorming van een logisch samenstel der vloot. Deze commissie kwam tot de conclusie, dat een dergelijke vloot zou moeten be staan uit vier kruisers,, vier en twintig torpedobootjagers, vijftig onderzeebo ten, vier onderzeeboten-mijnenleggers en nog enig ander materiaal. De rege ring nam dit voorstel over, doch met het oog op de hoge kosten meende zij, dat voorlopig volstaan kon worden met de helft van het gehele bouwplan. In April 1922 werd de behandeling van het desbetreffende ontwerp in de Tweede Kamer geschorst. In November van hetzelfde jaar benoemde de rege ring upnieuw een „Vlootwetcommissie die in haar rapport als haar oordeel uitsprak, dat ondanks het feit, dat de reorganisatie der marine zich aankon digde op een ogenblik, waarop de fi nanciën zowel van Nederland als van Nederlands Indie een aanzienlijk deel van de kosten zou ten laste van het toenmalige Nederlands-Indie komen in uiterst zorglijke toestand ver keerden, de uitvoering der vlootplan- nen niet uitgesteld behoorde te worden, totdat het evenwicht in de financiën zou zijn hersteld. Het ging in die jaren dus evenals nu in zekere zin om de opbouw van ons defensieve apparaat. Bijna zou, wat de commissie in die dagen schreef, voor deze tijd bestemd kunnen wezen: ..Schier op ieder gebied kan men zon der onherstelbare schade voor de toe komst de staatstaak tijdelijk inperken. Laat de behartiging van de belangen van het onderwijs, van de volksgezond heid, van de sociale voorzieningen te wensen over, worden nuttige openbare werken tijdelijk achterwege gelaten, moeten de landsdienaren voor enkele jaren een deel missen van wat hun in redelijkheid geacht mag worden toe te komen, wordt zelfs op het gebied van de rechtsbedeling met minder genoe gen genomen dan feitelijk nodig zou zijn, dan zeer zeker komen ge wichtige staats- en volksbelangen in het gedrang, doch treden voor het land in zijn geheel geen gevolgen in, die later in beter dagen niet weder ongedaan zijn te maken. Maar als wij ons in een tijd, gelijk wij beleven, buiten de mo gelijkheid brengen datgene te doen, waaron onze machtige naburen het recht hebben, in geval van een conflict tussen hen onderling, te rekenen, dan schept men gevaren, waarvan de hoogst ernstige consequenties allicht niet zouden ziin te herstellen. Evenmin als men wegens geldelijke bezwaren, in de hoop dat er voorlopig wel geen storm zal komen, ervan zal afzien een bezwijkende zeedijk te herstellen, even min kan men op het gebied der defen sie om financiële redenen het minimum achterwege laten van wat voor de hand- having van di. ingegriteit van de Staat onafwijsbaar is". Ook toen een tekort. £0X1,8 THANS om een samenstel van maatregelen gevraagd wordt, ten einde tot evenwicht in de defensieve en de overige nitgaven te komen, het grote tekort op onze betalingsbalans en op de Staatsbegroting weg te werken of al thans in te krimpen en tot een verho ging van de productie en de export te geraken, zo kwam het de Vlootwet commissie ruim vijf en twintig jaar ge leden noodzakelijk voor, dat de rege ring aan de Staten-Generaal een gespe cificeerd en duidelijk toegelicht pro gram zou voorleggen van de maatrege len, die zij onafwijsbaar achtte om de budgetten van Nederland en van Indie weer op een gezonde grondslag te vesti gen, een programma, waarmede zjj zou staan of vallen Er is in 1923 heftig in de Tweede Ka mer over de Vlootwet gediscussieerd. De protestantse groepen ter rechter zijde waren voor aanneming, de linker zijde was ertegen. De rooms katholieken waren verdeeld; de meerderheid ging onder aanvoering van Nolens met de regering mee, doch de minderheid tien man sterk, onder aanvoering van mr. van Schaik, dezelfde, die nu met dr. Drees een vergeefse poging heeft aan gewend om ons land uit de impasse te helpen was ertegen. Deze r.k. min derheid gaf de doorslag. De Vlootwet werd op 26 Oct 1923 met vijftig tegen negen en veertig stemmen verworpen. Alleen de Chr. historische heer Gerret- son was afwezig. Reeds dezelfde avond bood het kabi- net-Ruys de Beerenbrouck zijn ontslag aan. De Koningin verleende de eerste opdracht tot de formatie van een nieuw kabinet aan de rooms-katholieke voor zitter der Tweede Kamer, de heer Koo len, die zelf voor de Vlootwet had ge stemd. Constitutioneel bezien, zou een opdracht aan de heer Van Schaik juis ter geweest zijn. De heer Kooien stuitte op de anti- revolutionnaire eisen en moest de op dracht op 24 November, dus een maand na de verwerping der Vlootwet, terug geven: Vervolgens verzocht de Koningin aan jhr. Beelaerts van Blokland, toen diplo matiek hoofdambtenaar aan het depar tement van buitenlandse zaken, een extra-parlementair kabinet te vormen, doch deze formateur had evenmin suc ces. Hij werd al vrij spoedig van zijn opdracht ontheven. Het ging niet door. A LS BEWIJS van de moeilijke positie waarin men was geraakt, moge gel den, dat het enige tijd duurde, voordat voor de derde keer een opdracht werd gegeven: deze werd toen verstrekt aan. de rechtse partijen, waarvoor de drie leiders der fracties van deze partijen in de Tweede Kamer zouden optreden. Dat was wel een zeer uitzonderlijke en be denkelijke staatsrechtelijke figuur. De Christelijk-historische moesten er dan ook niets van hebben, zodat deze benoe ming niet is doorgegaan. Er bleef de Koningin niet veel meer over dan het ontslag van het kabinet- Ruys de Beerenbrouck te weigeren. Op 7 Januari 1924 werd daarvan medede ling gedaan. De kabinetscrisis was daarmede zij het op een niet geheel bevredigende wijze ten einde. Wij willen allerminst suggereren, dat het thans weer zo zal lemen. Er zijn uiteraard wezenlijke verschillen tussen de situatie in 1923 en die van nu. al was het alleen maar de reden van aftreden, doch wel leek het ons interessant nog eens in de herinnering terug te roepen, hoe men ook vroeger wel voor zeer langdurige kabinetscrises heeft ge staan. Het record is op het ogenblik ze ker nog niet gebroken. De burgemeester van Amsterdai mr. Arn. J. d'Ailly, heeft van het m nisterie van Onderwijs* Kunsten e. Wetenschappen de mededeling ontvan gen van het besluit, waarbij goedkeu ring wordt gehecht aan het ingezon len ontwerp van een op de Dam tf Amsterdam op te richten Nationaal Gedenkteken Oorlog en Verzet 1940— 1945. Het ontwerp is van de beeldhou wer John Raedecker en de architect J. J. P. Oud. De Rotterdamse rechtbank veroor deelde de 46-jarige distillateur W. E. H. M. M. uit Schiedam tot een ge vangenisstraf van drie maanden. Hi' zou o.a. in 1945 op een buitengewoon aangiftebiljet zijn zuiver inkomen ove- 1941, 1942 en 1943 onjuist hebben >n- gevuld. Ook zou het in September '4' opgegeven vermogen van f 480.273 04 niet juist zijn en verder zou de opga geven winst over 1944 en van 1 Janu ari tot 1 September 1945 resp f 51.477.80 en f 1.000 niet kloppen. Dc eis luidde zes maanden. (Van onze speciale verslaggever.) Verkeersagenten zijn er om het ver keer te regelen, maar niet om vekeers- cpstoppingen van brote omvang te ver oorzaken. Toch heeft de gepensionneer- de brigadier van politie. Gerrit Brink- mna in Amsterdam deze zonde op zijn geweten. Hij zegt zelf. dat door zijn toedoen een volksmenigte zich verza melde, zoals zelfs bij de kroningsfees ten in 1948 niet voorkwam. Wat was Gerrit Brinkman's zonde? Erg simpel. Hij werd op 3 December 1912 als Nederlands en Amsterdams eer ste verkeersagent geplaatst op de Nieu we Zijds Voorburgwal achter het pa leis op de Dam. De nieuwe verschijning in de toen al drukke straten van onze hoofdstad verwekte een grote sensatie, welke niet weinig verhoogd werd door de zonder linge zwart-wit gestreepte manchet om des dienders rechterarm en zijn als van een begrafenisondernemer zwart ge schoeide handen. Het in een oogwenk onstane oploopje groeide uit tot een ware volksmassa en verkeersagent Gerrit Brinkman moest het veld ruimen. De eerste poging van de overheid om het verkeer te regelen was hopeloos mislukt. Maar zij hield vol en ten slotte wenden de Amsterdam mers aan verkeersagent Brinkman en zijn wat later aangestelde collega's. Hun aok was in die dagen zo mogelijk nog zwaarder dan thans. Een verkeersagent, die niet over grot' lichaamskracht beschikte, was onge schikt voor zijn werk, want er moest geworsteld worden met koetsiers, be stuurders van handkarren en met onwil lige fietsers. De nu tachtigjarige Gerrit Brinkmar heeft in zijn ruim 31 jarige loopbaan bij de Amsterdamse politie heel wat meegemaakt Het publiek was aanvan kelijk geneigd de verkeersagenten als onnutte lastposten te beschouwen. Tram weigerd Op een goede dag stopt een tram vla! voor Brinkman en weigerde hardnekkig zijn bevel om door te rijden op te vol gen. De trambestuurder had opdracht een proces-verbaal uit te lokken over de vraag, of de verkeersagent wel bevoegd was het verkeer te regelen. De tramweg maatschappij verloor gelukkig het pro ces. Agent Brinkman was getuige bij de steeds toenemende motorisering van het Amsterdamse en andere politiecorpsen. Zelfs de oude politiebrik, de bij iedere Amsterdammer bekende arrestantenwa gen, een rijtuig met paard, moest ten slotte het veld ruimen voor een auto. En 1924 werd een proef genomen met electrische voetverwarmers in het weg dek ten behoeve van verkeersagenten. Ze bevielen niet erg, want het gebeurde wel eens, dat de schoenzolen van een agent finaal doorbrandden en ten slotte werden zij afgeschaft. Maar het liedje: „Diender, O diender, regel het verdeer. Je hebt nu toch zeker geen koude voe ten meer", was geboren. Brigadier Brinkman, wiens gezond heid nog weinig te wensen overlaat, heeft grote belangstelling voor de ver keersproblemen, waarmee onze hoofd stad nog te kampen heeft, want hij denkt met veel genoegen en een tikje weemoed terug aan de tijd. dat hij aan de oplossing ervan zelf een steentje be droeg. (Eigen bericht). QEZER DAGEN circuleerde een be richt, dat dertig procent van de uit gezaaide wintertarwe mislukt zou zijn tengevolge van het zeer natte najaar en de buitengewoon slechte weersom standigheden in de winter. Er werd aan toegevoegd, dat een aanmerkelij ke uitbreiding van het tarwe-areaal tot stand zal moeten komen, wil dit jaar nog een besparing op de import van broodgraan worden verkregen. Bij in formatie bleek ons, dat de suggestie omtrent de oogstmislukking niet waar, of op zijn minst overdreven is. Ten aanzien van het tweede punt deelde men ons mede, dat het streven van ie minister er op gericht is, wel degelijk de import van broodgraan te vermin deren. Teneinde dit laatste te bereiken is reeds geannonceerd, dat de subsidie bonnen van tien gulden per 100 kg op buitenlands graan geleidelijk zullen worden ingetrokken. Verwacht mag dus worden, dat de notering tien gul den hoger zal worden. Bij voldoende levering van hier te lande verbouwd graan, zal de belang stelling voor het buitenlandse goed wellicht, afnemen. Met dat oogmerk propageert minister Mansholt een zo ruim mogelijke bebouwing van de grond. Reeds mag tarwe niet meer als veevoeder verwerkt worden. En voorts is aangekondigd, dat bij voldoende uit zaai van zomertarwe gerst en haver vrij zullen blijven. Bij onvoldoende op brengst zullen tevoren bekendgemaak te quanta gerst en haver ingeleverd moeten worden tegen een door de re gering vastgestelde prijs. De marktfluctuaties zijn oorzaak, lat er individueel nogal wat stemming is tegen deze maatregelen. De gerst en haver noteren momenteel resp. onge veer 36 gylden per 100 kg en 35 gul den per 100 kg. Daartegenover is voor de tarwe een richtprijs vastgesteld van f 23.50 per 100 kg. De animo om gerst en haver uit te zaaien is begrijpelij kerwijs heel wat groter dan die jm tarwe te verbouwen. Verscheidene bouwboeren wachtten reeds met de uitzaai tot de richtprijs bekend werd En sindsdien wordt er zo hier en daar nogal wat gefulmineerd. Minister Mansholt heeft echter een sterke troef in handen. Die troef is het algemeen belang. Met de kracht van zijn gehele persoon vecht hij ertegen, dat de broodprijs verhoogd zou moeten worden. En uit persoonlijke ervaring zegt hij, dat de boeren uit kunnen ko men met de door de regering vastge stelde prijs. Het Italiaanse kabinet wordt met een crisis bedreigd. Bij de stemming over een wet ter vergroting van de rege ringsbevoegdheid op economisch ge bied heeft namelijk een groot deel der 305 christelijk-democratische afge vaardigden in de kamer, die 574 leden telt, met de communisten en uiterst linkse socialisten tegen de regering ge stemd. De regering behaalde slechts een meerderheid van zestien stemmen. De Gasperi heeft verklaard, dat het kabinet vastbesloten is zijn verplich tingen tegenover Italië en de bondge noten van het Atlantisch Pact na te komen en de binnen- en buitenlandse defensie te versterken. Hij gaf te ken nen, dat de regering zal aandringen op aanvaarding van haar herbewapenings program ten bedrage van 250 milliard lire. Hierover zal de volgende week door het parlement worden gestemd. Een aantal verminkte Griekse oor logsslachtoffertjes werd door de bewoners van de stad Barry (Z. Wales) liefderijk opgenomen. De bevolking schonk kunstledematen en hartelijkheid, waardoor zij deze kinderen weer een blijde toekomst gaf. Binnenkort zullen zij weer naar hun vaderland terugkeren, met welk feit zij nu hun hart aan de bevolking van Barry verpand is, maar matig zijn ingenomen. Het Amerikaanse ministerie van han del heeft de export van niet strategi sche goederen naar de Sowjetunie en de landen van het Sowjetblok onder controle gesteld. Er werd reeds enige tijd controle uitgeoefend op de export van strategische goederen naar die landen. David van Heerden, nationalistisch lid van het Zuidafrikaanse parlement die tijdens het bezoek van de Engels? koninklijke familie in 1947 burgemees ter van Pretoria was, is Woensdag avond onder beschuldiging van omko perij gearresteerd. In de afgelopen maand zijn reert- acht personen, onder wie zes raadsle den, te Pretoria voor hetzelfde gear resteerd. Van Heerden is tegen beta ling van een borgsom van vijfhonderd pond sterling tot 2 April weer vrijge laten. MOTORORDONNANS VERONGELUKT Gistermorgen is de 22-jarige motor- ordannans van de luchtmachtstaf H. C C Deckers uit Hilvarenbeek nabij het viaduct over de Rijksstraatweg te Was senaar dodelijk verongelukt. Hij botste in volle vaart tegen een tankauto, die onder het viaduct uitkwam. Doordat dit viaduct hem het uitzicht belem merde kon het slachtoffer niet tijdig uitwijken. Er was een tijd, dat een schoen sterk en zwaar moest zijn en vooral een dikke zool moest heb ben. De eis van heden echter is: soepelheid. De Nederlandse schoenfabrikant heeft zich aan die eis aangepast en veelal wor den de schoenen van soepel, sterk bovenleer gemaakt, dat geen voering behoeft. Het boven- en onderwerk zijn er op berekend, zo weinig mogelijk weerstand te bieden bij de vele duizenden pas sen, die wij dagelijks maken. De beige pump (onderaan links) is gemaakt van zgn. Snowcalf, ongevoerd en uiterst buigzaam. De schoen met de vierkante uit snijdingen (rechts boven) is een instep, een type, dat in velerlei variaties gebracht wordt met lage- of sleehakjes tot geheel plat toe, de zgn. flats. Het san daal-type wint steeds meer veld. In het vooorjaar en in de zomer zult V het in tal van variaties kunnen bewonderen. Foto rechts onder toont een soort in zwart lak met dikke kurkzool en links boven een zeer gekleed model in bruin suède met hoge hak. Schoe nen met open hiel en teen spe len een grote rol. Beige, grijs en in mindere mate blauw met daar naast een weinig groen en gee. vormen het kleurenprogramma van het dames-schoeisel voor het komende voorjaar. Aagtekerk, 28-2 van New York naar R' dam Alderamin, 28-2 van Duinkerken naar Le Havre Alpherat, 28-2 van Durban naar Lorenzo Marquez Aalsdijk, 28-2 van Tampa te New Orleans Amsteldijk, 28-2 van New Orleans te Antwerpen Arendsdijk, Melbourn® —R'dam pass. 28-2 Gibraltar Amstelland, 28-2 van Buenos Aires te A'dam Amedijk, R'dam—Mexico, pass. 28-2 Ouessant Aludra, 1-8 van Dink^rken te Cuba Amstelkerk, A'- dam-W.-Afrika, 1-8 te Antwerpen Baarn» 28-2 van Corral naar Ttalcahuano Benne- kom, 1-3 van Chili te A'dam Bloemfontein, 28-2 van Kaapstad naar Teneriffe Bosch fontein, Beira—A'dam, 27-2 te Tang Brit- sum, Duinkerken—Madagascar, pass. 28-2 Kaap Bougaroni Caltex The Hague (t), 28-2 van R'dam naar Sidon Cistula (t), Abadan— Madras, pass. 28-2 Ras Alhadd Cottica» A'dam-W.-Indie, 25-2 te Paramaribo E tre ma (t), Suez-Miri, pass. 1-2 Perim Erinna (t), Chittagong—Miri, pass. 28-2 Belawan Friesland, 24-2 van Mobile naar New Orleans Gaasterkerk, A'dam—Philadelphia, pass. 28-2 Kaap Race Grootebeer (emigranten), A'dam Sydney, pass. 28-2 Kaap Carbon Groote- kerk, A'dam—Beira, 28-2 te Dar es Salaam Haarlem, A'dam-W.-Indie, 28-2 van St Eusta- tius naar Laguaira Hercules, 28-2 van A' dam naar Levant - Java, New York-Sura- baja, 1-3 van Djeddah naar Aden Jupiter, 28-2 van A'dam naar Italië Kedoe, R'dam— Singapore, 1-3 te Penang Kertosono, Dja- karta—R'dam, 28-2 bij Sabang Kota Baroe, 2C-2 van New York naar New Orleans Leerdam, R'dam—New York, pass. 28-2 Bischop Rock Lievevrouwekerk, R'dam—Calcutta, 1-3 v.m. te Madras Lombok, Vancouver— Perzische Golf, 27-2 van San Francisco naar Manila Luna, 28-2 van Calamaaa naar Cata- Colo Maashaven, Buenos Aires—R'dam, 28-2 van San Nicola Marken, 26-2 te Lobito Macoma (t), 28-2 van Tarakan naar Sydney Malvina (t), Mena al Ahmadi—Yokohama, pass. 28-2 Singapore Mapia, A'dam—Makassar, 28-2 van Djakarta naar Semarang Marie- k?rk, Japan—R'dam, pass. 28-2 Gibraltar Matula (t), Tripoli—Le Havre, pass. 28-2 Oeus- sant Mitra (t), 28-2 van Melboume, 1-3 tc Portland Meerkerk, 27-2 te Adelaide Metula (t), 1-3 v.m. van Tripoli te Le Havre j Nestor. R'dam—Aligers, pass. 28-2 Kaap de Gata Noordwijk, 1-2 van Ceuta te R'dam Oranje, 1-3 van A'dam te Djakarta Pema (t), 1-3 v.m. te Balik Papan verwacht Prins Willem IV, R'dam—Barcelona, 28-2 van Vigo naar Malaga Prins Willem II, bestemming veranderd, gaat naar Baltimore in plaats van Norfolk, bevindt zich 1-3 ca. 375 mijl zuid oost van Kaap Sable Riouw, Surabaja—A' dam, 1-3 v.m. te Genua Rijnland, A'dam— Buenos Aires, 1-3 n.m. te Rio de Janeiro Ridderkerk, 28-2 van Kaapstad te Walvisbaai Rotti, A'dam—Hollandia, pass. 28-2 Kaap Guardafui Rossum, 28-2 van R'dam te Se- tubal .Schiedijk, 28-2 te Galveston Soest- dijk, 28-2 van' Surabaja te New York Som- melsdijk, 27-2 van New Orleans te Houston Stad Vlaai ■dingen, 28-2 te Narvik, ca. 1-3 naar Vlaardingen of R'dam Sibajalc (emigranten), R'dam—Melboume, 28-2 500 mijl noord-west van Kaap (Australië) Singkep, Makassar— A^lam, pass. 28-2 Djeddah Sliedrecht (t), 28-2 van Abadan naar Bandarmashur Ta- ria (t), 28-2 van Aruba naar Piraeus Trom penberg, Bremen— Houston, pss. 28-2 Keywest Tabinta, A'dam—Surabaja, pass. 28-2 Kaap de Gata Tero, R'dam—Buenos Aires, 28-2 van Antwerpen Teucer, 28-2 van Hongkong naar Surabaja Tomori, R'dam—Balik Papan, 28-2 van Panarukan naar Makassar Veen- dam, 28-2 van New York naar Bermuda Waal, A'dam-W.-Indie, 28-2 te Maracaibo Wieldrecbt (t^, 1-3 v.m. van Lyttleton te Pa- lembaiig Willem Ruys, Djakarta—R'dam, pass. 28-2 Ouessant Winsum, 1-8 van San Juan naar A'dam. om U het leven ondraag'ijk te maken. Maar als U Akker's Kloosterbalsem in huis hebt behoeft U geen vocht of tocht te vrezen. Wrijf bij het eerste optreden van spierpijn, stramheid of rheumatiek Uw spieren met de heerlijk verwar mende en diep doordringende Akker'i Kloosterbalsem, het ideale middel waar van al drie geslachten zeggen: „Geen goud zo goed". Ook als wondbalsem bij snij. en brandwonden: zuiverend, ont smettend en genezend. (Advatentw, Iat-

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5