Schiedammers komen naar het Stadion JIMMY BROWN ALS BOKSER DE SLEITEL u Te laag boven het strand gevlogen Pim, Pam en Pom aan zee i Directeur van „Een-nul" veroordeeld Aller ogen gericht op Blauw-Wii-S.V.V. In alle disiricien, behalve in hei Noorden, kunnen de leiders in moeilijkheden komen Een overwinning van K.F.C.? Het Radioprogramma DE PARIJSE ZESDAAGSE Nederlandse jeugdploeg naar de Rivièra Soldaten varen thuis Graiis voeibalpool in gevaar opnieuw Groep officieren en onder officieren naar Korea Vragen over benoemingen bij Verkeer en Waiersiaai De Franse ambassade te Praag onder bewaking KERKELIJK NIEUWS Passagier zou valse verklaring hebben afgelegd Tegen de piloot een MP maand geëist Voor 15.000 aan ringen en horloges gestolen MARKT BARNEVELD VRIJDAG MAART 1951 m SVV gaat Zondag een beaoek aan Blauw Wit brengen. Deie ontmoeting ia niet alleen van belang voor de daar bij betrokken clubs. Een nederlaag van Blanw Wit betekent Immer» dat de concurrenten van de Stadionbewoners weer twee punten zullen inlopen, daar wij mogen aannemen dat RCH op eigen terrein VSV geen kans zal geven en Haarlem de thuiswedstrijd tegen DWV tot een goed einde gaat brengen. Met zoveel kapers op de kust Is het zeker dat de Amsterdammers hun beste been tje voor znllen netten, doch hetzelfde mag van SW, dat bij een nederlaag zo goed als zeker la uitgeschakeld, worden verwacht. Nu KFC zo gedecideerd onder aan de ranglijst staat is de mogelijkheid dat de Kogers misschien eindelijk met een overwinning voor de dag zullen komen .zeker aanwezig. Zij hebben niets meer te verliezen en de zenuwen spelen dus geen rol meer. bovendien is HBS niet een van de „zwaarste" ploegen. Van ADO verwachten wij een overwinning in de uitwedstrijd tegen Volewijckers en Hermes DVS, dat op eigen terrein nog niet werd verslagen, zal de punten niet aan EDO afstaan. Go Ahead in 1951 nog ongeslagen. De volgelingen van Leo Halle wer den dit jaar nog niet verslagen. De laatste nederlaag dateert van 19 No vember en het zal hun er veel aan ge legen zijn om Zondag geen einde te la ten maken aan deze succesvolle reeks. Heerenveen komt echter naar Deven ter en wij vrezen dus het ergste voor Go Ahead. HSC zal er goed aan doen om GVAV twee punten afhandig te maken, hoewel dat niet zal meevallen, daar het niet denkbeeldig is dat Velo- citas Frisia een vergeefse reis zal laten maken. Spanning in 't Oosten. In het Oosten met zijn vele, serieuze en minder serieuze kampioenscandida- ten zal het Zondag weer niet aan span ning ontbreken. Weliswaar heeft de lei der DWS ogenschijnlijk een gemakke lijke wedstrijd voor de boeg tegen He- racles .maar datzelfde Heracles heeft j.1. Zondag Enschede op eigen terrein verslagen en veertien dagen geleden ZATERDAG 3 MAART HILVERSUM I. 402 m.i 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.18 Gram- xnuziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 „Onder one gezegd". 8.23 Orgelspel. 8.45 Gram.muziek. (9.30-9.35 Waterstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de con tinu-bedrijven. 11.85 Strijkkwartet. 12.00 Cram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- deiingen. 12.33 Accordeonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-orkest en soliste. 13.45 Gramannziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Piano-duo. 14.50 Fries programma. 15.15 Banjo-muziek. 15.45 „Van de wieg tot het gTaf", causerie. 16.00 Gram-muziek. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Kamerorkest en solist. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara- varia. 18.20 Instrumentaal kwintet. 18.40 Re- geringsuitzending„Zoeklicht op de W.- Defonsie".. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Tes tament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 30.05 Actuali teiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Weense muziek. 21.45 „Azie en het Westen", causerie. 22.00 Dansorkest. 22.25 „Onder de Pannen", hoorspel. 22.45 Verzoekprogramma. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.30-24.00 Gram.muziek. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Metropole-orkest en solisten. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram-muziek. 10.00 Voor do kleuters. 10.15 Gram .muziek, 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.- muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelin- gon. 12.36 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 14.00 „Wij maken een Paas- groep". 14.10 Gram.muziek. 14.20 Engelse las. 14.40 Amateursuitzending. 15.05 Kroniek van letteren en kunsten. 15.40 Kamerkoor. 16.40 Omroeporkest en solist. 16.30 „De •ehoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Filmmuziek. 18.15 Actuali teiten. 18.25 Amusementsmuziek. 18.48 Sport, »Dit is leven" en Voor de jongeren. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 Gram. muziek. 19.52 Journalistiek weekoverzicht. 20,00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er *t zijne van. 20.12 Gram.muziek. 20.15 „Licht baken". 20.40 „Steek eens op» heren!", 2100 Amusementsmuziek. 21.30 „Uit het dagboek van een dorpspastoor", hoorspel. 22.30 „Wij luiden de Zondag in!". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperauto. 23.22-24.00 Philkar- naonisch-orkee t. struikelde Wapeningen over deze de- gradatiecandldaat. Bovendien heeft DWS het in drie achtereenvolgende wedstrijden (Enschedese Boys, NEC en Vitesse) niet verder dan een 00 ge lijkspel kunnen brengen. In Nijmegen komen NEC en Wapeningen tegen el kaar in het veld, een wedstrijd waar van de afloop met geen mogelijkheid is te voorspellen. Vitesse krijgt bezoek van Ajax. Verleden week zouden wij rï® Arnhemmers zonder meer een over winning hebben voorspeld, maar ge zien het feit dat de Amsterdammers zich in de wedstrijd tegen NEC van hun beste zijde hebben laten zien, kon het wel eens gebeuren dat Ajax met de punten naar de hoofdstad terug keer de, AGOW moet in staat worden geacht 't Gooi zonder winst te laten vertrek ken en Enschedese Boys zien wij van Hengelo winnen. BW naar Willem 0. Vorige week heeft BW met Emma afgerekend. Zondag krijgen de Bosse- naren gelegenheid met hun concurrent Willem II af te rekenen. Het is ech ter waarschijnlijk dat Willem II niet zo'n gemakkelijk slachtoffer zal zijn als Emma. In ieder geval geven wij Willem II een goede kans op minstens een gelijkspel. Als Emma zich heeft hersteld van de nederlaag tegen BW, gaat NOAD een nederlaag tegemoet. Zal PSV weer struikelen? Als PSV Zondag over Maurits mocht struikelen en waarom zou die mogelijk* heid niet bestaan als hekkensluiter. Helmondia ook tot een dergelijke krachttoer in staat is, krijgt Eindhoven waarachtig nog een kans om zijn ach terstand tot slechts drie punen te re duceren. Bovendien staat de derb; EindhovenPSV nog op 't programma zodat, als Maurits mocht winnen de positie van PSV lang niet onaantast baar is geworden. Voorlopig echter ge ven wij de Philipsmensen de beste pa pieren. In de late avond van Donderdag wn, ,de stand in de Zesdaagse te Parijs: 1. GoussetVan Steenbergen (Fr.-P. 44 punten. 2. CarraraLapebie (Fr.) 41 punten. 3. GillenVan Buren (Lux Zwits.) 8 punten. Op 1 ronde: 5. SeresR. Ie Nizerhy (Fr.) 18 punten 6. StromArnold (Austr.) 7 punten. Op 2 ronden: 7. Van VlietBevilacqua (N.IL) 66 punten. 8. BruylandAdriaenssens (B 51 p. Overige koppels op drie en meer ronden. Aan het FIFA-jeugdtournooi, dat om streeks Pasen te Cannes wordt gehou den, zal ook een Nederlands jeugdelftal (leeftijd 1618 jaar) deelnemen. De volgende vijftien spelers, uit wie het elftal ter plaatse zal worden samenge steld, zullen de reis naar de Franse Ri vièra meemaken: Van der Lee (HFC), Van der Stokken (PSV), Van der Hoek (Feijenoord), Van der Broek (RCH), Van der Hurk (Eindhoven), Brusselers (AGOW) aanvoerder, Van Lier (PSV>, Hol (Feijenoord), De Wit (De Valk), Blaauw (Heeremveen)Van der Kuil (VSV), Rijnvis (BMT), Wagteveld (En schede), Van Woerden (Feijenoord) en 'Taliha (SVV). De ploeg staat onder 'ei ding van ir. H. F. Hopster, tweede voorzitter van de KNVB. Oefenmeester K. Kaufman gaat mee als verzorger. KOTA INTEN (rep.) SurabajaRot terdam, passeerde op 28 Febr. het hal ve graads-kanaal. NELLY (rep.) Djakarta—Amsterdam voer op 28 Febr. op 575 mijl O.Z.O. Socotra. 59. Nu. Pim heeft het niet ver mis. Zaeharias heeft er inderdaad wat mee te maken .evenals de andere smok kelaars, die juist in hun bootje langs- roeien en de zeeslang vrolijk toejui chen: „Ha, die slang!" Ze beginnen zelfs een vrolijk liedje te zingen: „Vier autobanden en een rubberbeest, er is nog nooit zo'n slang geweest!" Pim, Pam en Pom weten niet wat ze horen en duiken een beetje achter de rub berbanden weg, zodat de smokkelaars hen niet kunnen zien. „Hoorde je dat?" zegt Pim even later, als de smokkelaar» in hun bootje alweer voorbij zijn. ,.Die lui ln dat roeibootje weten er óók van. Het is een heel complot, als je het my vraagt. Die lui voeren iets uit, wat het daglicht niet kgn verdragen. Daar om moest iedereen van het Noorder- strand af, opdat niets van hun boze plannen ontdekt zou worden. Jongens wij moeten uitvinden, wat hier alle maal achtersteekt!" dc voetbalprljs- U.V. &UMFAB8iE£ OVSBiCWIi De directeur van vraag „Een-nul", W. van der L., is gis termorgen door de kantonrechter te Den Haag veroordeeld tot een boete van duizend gulden, subs. zestig dagen hechtenis, en e«n gevangenisstraf van een maand voorwaardelijk. De eis jas tweeduizend gulden boete en een maand voorwaardelijk. Hem was ten laste gelegd overtreding van de lote- rtjwet. In het vonnis wordt overwogen dat de prijsvraag niet gratis is, daar men eerst een exemplaar van „Een- nul" moet kopen, waardoor de verkoop van dit blad wordt verhoogd. Direct na de openbaarmaking van 't vonnis heeft de heer Van der L. aan alle ambtenaren van het O. M. bij al le kantongerechten en alle politiechefs een schrijven gericht, waarin wordt gezegd, dat vanaf heden gratis formu lieren zijn te verkrijgen bij het hoofd kantoor in Den Haag en bij alle hoofd agenten. Het weekblad zal voortaan uitsluitend worden verkocht onder voorwaarde, dat de koper geacht wprdt te hebben verklaard, dat hij gratis kan deelnemen aan de prijsvragen. De heer Van der L. hoopt met deze maatregel aan alle verplichtingen, die de wet stelt, te beantwoorden. Intussen heeft de ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Den Haag verzocht hem op basis van -ie nieuwe voetbal- en puzzleprijsvraag opnieuw te willen vervolgen, teneinde vast te doen stellen, of er volgens iet oordeel van de kantonrechter ">ok thans nog sprake is van overtreding van de loterijwet. Onvoorziene omstandigheden voor behouden zal in de loop van de vol gende week een klein aantal officie ren en onder-officieren, die zich vrij willig voor het Nederlandse detache ment Verenigde Naties hebben gemeld, w.o. ds. P. Meerburg, per vliegtuig r.gar Korea vertrekken, teneinde enkele opengevallen officiers- en onderoffi- ciersplaatscn aan te vullen. Voorts zul len 150 man omstreeks 19 Maart per schip uit Nederland naar Korea ver trekken. Het Tweede Kamerlid de heer Ver kerk (AR) heeft aan de minister van verkeer en waterstaat schriftelijk de vraag gesteld of het juist is, dt.t op het departement van verkeer en wa terstaat dezer dagen een viertal refe rendarissen is benoemd tot administra teur en twee administrateurs tot ad ministrateur A en dat is ingesteld een afdeling juridische en economische zaken, te stellen onder leiding van de huidige secretaris-generaal. De heer Verkerk vraagt voorts, wat de reden is, zo de vraag bevestigend moet wor den beantwoord, dat van deze muta ties geen mededeling is geschied in de Nederlandse Staatscourant en of de minister wil aangeven uit welke be grotingspost deze mutaties worden ge financierd en in hoeverre deze muta ties stroken met de gedachte, ten grondslag liggend aan de Kamerbe slissing ten aanzien van de topsalaris sen, subsidiair met de noodzakelijke interne bezuiniging op de staatshuis houding. De laatste vraag luidt: Wil de minister daarbij bovendien mede deling doen van de redenen, waarop dc mutaties zün gegrond en van de spoed, waarmede zij tijdens een kabi netscrisis zijn ten uitvoer gelegd? Sinds Zaterdag worden de Franse ambassade en het Franse instituut te Praag bewaakt door Tsjechoslowaakse politie in burger. Westelijke diplomaten die hun Franse collega's een bezoek brachten, werden voor de ambassade op hun identiteitspapieren gecontroleerd. Het Franse instituut, een cultureel cen trum, van het Franse ministerie van on derwijs, heeft zijn deuren Maandag ge sloten en verklaard niet te zullen her openen, voordat de politiebewaking is opgeheven. De reden voor de Tsjechoslowaakse maatregelen is niet bekend. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Neerlangbroek: J. T. Doomenbal te Oene; te Jaarsveld: L. Roetman, candidaat te Genemuiden Aangenomen neer Paramaribo (Evan gelische Br. Gemeente): J. M. van der Linden te Zeis'. BeroepbaaTstel- Itng: De heren M. S. J. de Jong te Hoog- made en Fr. E. van der Zee te Delft stel len zich beroepbaar. Benoemd tot hulpprediker te Werkendam: P. Sebestyen, Hongaars predikant en hulpprediker 'e Axel. Gereform, Kerken. Bedankt voor Blija: W. C. P. den Boer te Vorden; voor Nieuwerkerk a d. IJsel en voor Ten PostOverschlld: G. Slnia, candidaat te Leeuwarden. Ger. Kerken (onderh. art. SI K.O.) Bedankt voor HeemseC. Stam te Ermelo. Evajig. Luth. Kerk. Drietallen te AmsterdamVacatu re G. J. Duyvendak: M. J. Heybroek te Heerlen, A. Johannes te Delft en C. J- Munter te Groningen: idem vacature A. W. C. de Wit: J. van Leeuwen te Schie dam. A. J. Meyer te Rotterdam en J. H. Smjt-Duyzendkunst te Leiden. 87. Intussen liepen commissaris Slimkees en inspecteur Dreumel nog maar steeds en met steeds somber der gezichten naar de verdwenen Jimmy Brown te zoeken. De commis saris was al een keer bij burgemeester Dikkerdak geroepen die hem onom wonden had verteld, dat hij niet tevre den over de commissaris was. „De jon- Patrieia Wenthworth 41) Na een indrukwekkend ogenblik van stilzwijgen begon Lamb het verhoor. „U is jufrouw Medora Brown?" Ja". ',U heeft gisteren bij het gerechtelijk onderzoek getuigenis afgelegd inzake de dood van meneer Michael Harsch en gezegd, dat u, na Dinsdagmorgen uw sleutel te hebben gebruikt, die weer in de bovenate lade, links, van het schrijf bureau van juffrouw Feil had gelegd en niet weer naar de kerk was geweest". „Ja". „Wilt u iets veranderen in dat getui genis of er wat aan toevoegen?" Nauwelijks hoorbaar was het ant woord: „Neen". Met enige gewichtigheid ontvouwde Lamb een blad.. Haasten deed hij zich niet. „Ik heb hier de verklaring van een getuige, die zegt, dat hij zich op de avond ven hét gebeurde, ongeveer tus- «w negen uur en kwart voor tienen, in een laan, bekend als bat narkpad. ba- vond. Hij beweert, dat u door de turn tn de laan kwam en daar professor Madoc ontmoette, dia u vroeg, of u gens van de pers worden ontevreden over u", had hij gezegd, „en, dat zijn grapjes, die altoos op het hoofd van de burgemeester terecht komen, want ik ben de allerhoogste politieautoriteit hier in de stad. Als u die Jimmy Brown niet binnen tweemaal 24 uur weet op te scharrelen dan ben ik van plan mij persoonlijk met deze onverkwikkelijke zaak in te laten". De commissaris was, als een schooljongen, die een standje had gekregen, weggelopen. Maar thuis gekomen had hij tegen mevrouw Slim kees het zijne gezegd over burgemees ter Dikkerdak, die hij kortweg als een bal gehakt kenschetste. De Haarlemse autohandelaar en sportvlieger M. H. P„ die op 2 Juli van liet vorig jaar in gezelschap van een kennis met een Piper Cub boven het Bloemendaalse en Zandvoortse strand had gevlogen, waarbij twee po- lltie-agenten hadden verklaard, dat hij te laag vloog, kwam gistermorgen voor de Haarlemse rechtbank in be roep van een vonnis van dc kanton rechter, die hem tot f 200 boete had veroordeeld. De officier van justitie, mr. B. van de Valk Bouman, achtte de straf, die de kantonrechter had opgelegd, te laag en eiste een maand en ontzegging voor de tijd van een maand van het gebruik maken van het vliegbrevet, plus een boete van f 300. Vervolgens kwam de passagier van het vliegtuig. J. H., in het beklaag denbankje. Hem was ten laste gelegd dat hij op 21 December opzettelijk een valse verklaring zou hebben afgelegd over de hoogte, waarop het vliegtuig zich boven het strand had bevonden. Hij had destijds verklaard, dat de Pi- per Cub niet boven de 200 meter was gekomen. Deze verklaring stond tegen over die van de politie-agent en en kele getuigen, die een hoogte van nau welijks tien meter hadden opgegeven. De officier van justitie eiste een ge vangenisstraf van zes maanden. De naar de kerk ging om er meneer Harsch te spreken, die daar het orgel bespeelde Hij zei, dat u niet moest gaan en dat u hem de sleutel moest geven. Toen u wei gerde, verdraaide hij uw arm, waarbij de sleutel viel. Volgens de getuige heeft meneer Madoc die opgeraapt en is hij in de richting van de kerk gelopen, terwijl u naar de tuin terugging en de deur sloot. Heeft u hierover iets te zeggen?" Juffrouw Brown bleef hem met haar wijd geopende ogen aanstaren. Even haar bleke lippen bevochtigend, zeide ze: „Neen". Zich over de tafel heenbuigend, ging Lamb voort: Jk dien er u bij te vertellen, dat vol gens majoor Albany uw sleutel Donder dagavond niet ln de lade was. maat dat hi) wèl op baar plaats lag, toen u allen Vrijdagmorgen van het gerechtelijk onderzoek terugkeerde. Verder is er een getuigenis, dat u Donderdag midder nacht een kwartier lang het huis heeft verlaten en naar de laan is gegaan. Daar lag wat gebroken glas en u heeft een stukje ervan aan uw kleding meege bracht. Ook meneer Madoc heeft wat van dat gebroken glas meegenomen Uit dit alias ooncluderan w|J, dat u been Dondardagnaaht opnieuw baadt ontmoet en dat hij u toon da sleutel heeft terug gegeven. die hij u Dinsdag bad afgeno men". Nu trad een Ietwat langdurige stilte in. Brigadier Abbott keek van zijn noti ties op en sloeg jufrouw Brown nauw lettend gade. Zij keek echter niet naar hem, maar naar de hoofdinspecteur. Eensklaps werd Abbott zich er van be wust, dat haar blik een andere uidruk- king had gekregen, 't Leek wei alsof ze nu zij 't ergste had gehoord, al haar moed bijeenraapte. Haar dodelijke bleekheid was verdwenen, al kon men ook niet zeggen, dat ze weer kleur op de wangen had, want vermoedelijk had de dikke zachte huid van haar gezicht die nooit bezeten. Waarschijnlijk zag zij er in normale omstandigheden onge veer uit als nu. Terwijl die gedachten Frank door 't hoofd vlogen, maakte ze een lichte be weging, waarop ze vlug en zachtjes vroeg: „Mag lk een verklaring afleg gen?" „Natuurlijk", antwoordde Lamb. „Ik zal graag alles horen wat u heeft te zeggen". Een beetje naar hem overbuigend, zei ze nu: ,,'t Spreekt vanzelf, dat 'k niet weet wie uw getuige is, maar bij heeft zich helemaal vergist Ik kan u precies vertellen wat er gebeurd Is. Ik kon horen, dart meneer Harseb op het orgel tn de kerk speelde. Hij la se hield even op en iel toen, zichzelf ver beterend hij was een heel goed mu sicus. Ik ging dikwijls de kerk binnen om te luisteren als hij speelde. Dat dacht ik ook Dinsdagavond te doen en ik nam de sleutel mee, omdat hij soms de deur afsloot. Ik liep de tuin door en opende de deur, die tot het kerkpad toegang geeft. Een eindje verder is er precies zo'n deur in de muur van het kerkhof". .Juist, we zijn er geweest". „Dan zult u het begrijpen. Ik wilde juist het laantje ingaan toen ik voet stappen vernam en iemand uit de rich ting van het dorp hoorde komen. Het was een man, maar ik herkende hem niet. Meneer Madoc was het zeker in geen geval. De man riep iets, ik weet niet wat, en ik liep de tuin weer in en sloot de deur, zoals uw getuige ook verklaard heeft. Ik dacht, dat de man dronken was en besloot maar niet naar de kerk te gaan. Toen lk later ln mijn kamer kwam, bemerkte ik, dat Ik mijn sleutel kwijt was". Lamp keek haar hoogst ernstig aan. „Ging u toen niet terug om er naar te kijken?" „Neen". „Waarom niet?" „t Was al laat.... de man had me verschrikt, lk dacht, dat Juffrouw FeU naar boven sou komen en wilde Uevsr geen tekst en uitleg geven.... Ik sou. zo besloot lk, de volgende morgen wel gaan zien". (Wordt vervolgd) raadsman, mr.J. Roggeveen, verklaar de dat de wettelijk voorgeschreven hoogte 400 meter bedraagt en dat de verklaring van verdachte als zou het vliegtuig op 200 meter hebben gevlo gen, geen enkel voordeel bracht aan een vlieger. Hij achtte daarmede be wezen, dat de opzettelijkheid van ver- dachtes verklaring niet bewezen was en vroeg vrijspraak. In beide zaken zal over veertien da. gen uitspraak worden gedaan. In de nacht van 27 op 28 Februari is ingebroken in ten juwelierswinkel aan de Gouverneurlaan te Den Haag. Uit de winkel werden 90 damesringen en 85 herenringen van goud en doublé ontvreemd benevens 50 60 heren polshorloges. De waarde van het ge- stolene bedraagt minstens f 15.000. STELLAGE VIEL OP ARBEIDER Bij werkzaamheden te Hurwenen bij Zaltbommel is de 54-jarige arbei der W. J. C. U. om het leven gekomen. Toen een op een stellage gemonteerd vliegwiel op een auto werd gebracht, Sloeg de stellage om, waardoor U. werd getroffen. Hij was op slag dood- PLU1MVEEMARKThandt) stugger dan vorigs week. De prijzen deelden. Aanvoer elrea 14 000 stuks. De handel ln N.H. Blau we kuikens was kalm. Dc aanvoer van piepkuikans rood en wit was ge ring. daar het nog te vroeg in de tijd is. Het was merkbaar, dat Duitsland zijn In voer aan banden heeft gelegd. Prijzen: oude alachtklppen 1.50—(per kg 1.75— 8.35). oude henen 34.26. oude slachteen- den 1.35—2,86, N.H. Blauwe kuikens 2.50 890 per kg, ganzen 4.50—7. kalkoenen 2,50 —3 per kg, tamme konijnen 4—7,78. wilde konijnen 1—1 TB, wilde duiven 0,40—0.80. EIERMARKTvlotte handel Aanvoer etroa lgOOOOO stuks. Prijten 11,50-18» per 100 stuk». Kiloprijs 1,95. De handel wa6 beter dan vorige week als gevolg vaS bot feit, dat hot Mnnaniaad meer

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 7