De laatste reis" in de Witte Nu nog Stad en Omgeving Speeltuin „Visbuurt" vierde in Casino het eerste lustrum Lederwaren Parapluies fa. J. N. Querelle Fa. BEEMSTERBQE8 Kleine verbouwing en restauratie van het Raadhuis Boerenleenbank Koegras noteerde behoorlijk winstcijfer Ook Ome Jo" nog even voor de microfoon Gemeente wil sportveld aan de Ruyghweg huren KEIZERSTRAAT 15 Vierde weihouder heeft een kamer nodig Ambtelijk apparaat op de benedenverdieping De Openbare Leeszaal in Februari „Johan Maurits van Nassau" naar Nieuw Guinea In de Visstraat komt een transformatorhuisje IN HET KORT Commissie voor Bijstand voor Algemene Zaken Gemeenteraad komt Dinsdagavond bijeen Tussen Haaks en Kuifje Kopermijn n De heer Jo de Vries volgde de heer Pluisfer op Ledental steeg met tien tot 222 VEILIG VERKEER Over hei verlenen van voorrang Er zijn enkele uitzonderingen RGD kampioen in 3B van de volleybaicompetitie DONDERDAG 8 MAART 1951 Dat de speeltuin „Visbuurt" zich in de afgelopen vijf jaar de algemene sym pathie der buurtgenoten heeft verworven, is gisteravond ondubbelzinnig tot uiting gekomen bjj de viering van het eerste lustrum. Ten overstaan van een uitverkocht Casino kreeg het actieve bestuur vele woorden van welverdiende lof in ontvangst te nemen, waarna men in een prettige stemming heeft genoten van een afwisselend feestprogramma. Een aardig symbool van de goede verstand houding tussen de kleintjes en de ouderen in de speeltuinwereld was nummer vijf van het programma, waarin de vijfjarige Ciske Kramer als zangeresje debu teerde. Dit nummer viel wel bijzonder in de smaak. Het officiële gedeelte nam betrekke lijk weinig tijd in beslag. De voorzitter van de speeltuin „Visbuurt", de heer Th. Mallet, sprak een kort openings woord, waarin hij in hét bijzonder burgemeester mr.' G. D. Rehorst, wet- fcouder P. S. van der Vaart als voor- Bitter van het centrale speeltuin- bestuur en de kapitein ter zee t/d S. G. Barendregt als vertegenwoordiger van de raad van toezicht, alsmede af gevaardigden van de drie andere afde lingen kon verwelkomen. De heer Mallet herinnerde nog even aan het vele werk, dat door de initiatiefnemers moest worden verzet voor de speel tuin kon worden geopend. Namens de zusterafdelingen voerden achtereenvolgens het woord de heren Bok („Tuindorp"), Mallet („Oud Den Helder") en Jansen („Vogelwijk"), waarna een populaire figuur voor de microfoon trad: „Ome Jo" Buis, die de eerste jaren na de oprichting van de tuin als opzichter is opgetreden. In een hartelijk speechje feliciteerde deze vitale kindervriend het bestuur van de jubilerende tuin, welke hij natuurlijk nog altijd een warm hart toedraagt. De heer P. S. van der Vaart, die na mens het centrale bestuur complimen teerde, was verheugd over de toene mende belangstelling van de zijde der ouders. Het gemeentebestuur kan grond beschikbaar stellen en mede werking verlenen bij de bouw van een clublokaal e.d., het eigenlijke speel tuinwerk moet toch door de buurtge- no en worden verricht. Daarbij hangt alles af van de medewerking der ouders. De Visbuurt heeft hierover met zijn ledental van ongeveer vijfhonderd niet te klagen, maar het kan altijd beter. Het feestprogramma Nadat de heer C. Dekkers namens het bestuur een bloemetje had aange boden aan de heer Th Mallet, die van meet af aan steeds op de bres heeft gestaan voor de belangen van de speeltuin, werd de aandacht gevraagd voor het feestprogramma, dat werd ingeleid door de heer A. Holtman. Na diens proloog kwamen alle medewer kenden voor het voetlicht met een fleurig openingsnummer „Ons Hol land", dat geïnspireerd was op het le ven ten plattelande. De heer J Riet veld, die daarin als solist optrad, liet zich later op de avond in diverse keu rig gezongen tenorsolo beluisteren. Aan de zang was trouwens veel aan dacht besteed, getuige ook het optre den van het duo Hoogendijk met cow boy-klanken. Bertus Carstens verzorg de het gewilde accordeon-gedeelte, er werden enkele schetsjes opgevoerd en de acrobatengroep „De Morali's" liet verschillende uitstekende staaltjes van zijn kunnen zien. De pianobegeleiding van diverse programmanummers was bij de heer Tj. Dito in goede handen. oud* prijzen voor en Heeft U al eens kennis gemaakt met onze HANDSCHOENEN (Engelse Imp.)? Breewaterstraat 5 bij de Spoorstraat Dit jaar zal de gemeente het Weste lijke gedeelte van het weiland ten Noorden van de Onderzeedienstkazerne, gelegen aan de Ruyghweg nabij de Lijs terstraat, als sportterrein kunnen hu ren voor de som van f 200. Met het oog op het nijpende tekort aan sportvelden en gelet op de mogelijkheid, dat de velden aan de Sportlaan gedurende en kele zomermaanden buiten gebruik moeten worden gesteld, zal het terrein onder andere als oefenveld voor de lagere elftallen der plaatselijke voetbal verenigingen zeker goede diensten kun nen bewijzen, zo menen B. en W. Men zal zich beraden over het doen aan brengen van een eenvoudige kleedge legenheid op en een afrastering om het terrein. B. en W. stellen nu de raad voor, het terrein voor het jaar 1951 van het Rijk te huren. Mevrouw Evers en de heer A. Holt man ontvingen na afloop uit handen van de heer Th. Mallet een aardige attentie, als blijk van waardering voor hetgeen deze avond onder hun leiding was geboden. Met de verdeling ven de vele mooie prijzen onder de gelukkige winnaars der verloting kwam het ein de van het programma Deze welgeslaagde avond zal het speeltuinbestuur (bestaande uit de he ren Th. Mallet, C. Dekkers, C. Mallet, mevrouw Scholten en de heren Groen, Veenstra en Visser) een nieuwe sti mulans hebben gegeven om het mooie en nuttige speeltuinwerk met onver moeide kracht voort te zetten. va. per paar Juwelier Sinds de uitbreiding van het aantal wethouders zijn de reeds lang bestaande plannen tot restauratie en verbouwing van het raadhuis meer urgent geworden. De uitvoering ervan stuitte op financiële bezwaren, maar thans hebben B. en YV. gemeend, concrete voorstellen aan de raad te moeten doen. Nu voor de vierde wethouder een behoorlijke werkkamer nodig is, willen B. en W. tevens de ge dachte verwezenlijken dat het bestuurlijke apparaat der gemeente op de eerste verdieping van het raadhuis dient te worden ondergebracht, en het ambtelijk apparaat in de benedenvertrekken. vertrek kan doen als werkka mer voor de chef der afdeling Alge mene Zaken, die nu eveneens op de eerste verdieping zijn kamer heeft. Voor de gemeente-secretaris kan op de eerste verdieping een werkkamer worden gecreëerd door de wachtka mer (waarin één der wethouders tij delijk zetelt) te trekken bij de kamer ernaast Door deze veranderingen behoeft slechts het meubilair voor één wet houderskamer te worden aangeschaft. De andere functionarissen „verhuizen" met hun inventaris. Wel willen B. en W. van de gelegenheid gebruik maken, om twee wethouderskamers en het ver gaderzaaltje op de eerste verdieping'te laten opknappen. Ten slotte behelst het voorstel een uitbreiding van de onderafdeling Re gistratuur, welke te weinig archief ruimte heeft. De mogelijkheid hiertoe is aanwezig, daar een gedeelte van de aangrenzende binnenplaats bij de on derafdeling Registratuur kan worden getrokken. Voor de uitvoering der voorgeno men werkzaamheden vragen B. en W. thans aan de raad een crediet van f 15450. Er is nu een eenvoudig plan tot ver bouwing en restauratie ontworpen, waarvan de uitwerking naar raming ruim vijftienduizend gulden zal kos ten. Men wil de tegenwoordige kamer van de gemeente-secretaris (rechts van de hoofdingang) halveren. Het aan de hall grenzende vertrek kan dan worden bestemd voor het Bureau Huisvesting, dat tot nu toe is onder gebracht in „Kamer 4" op de eerste verdieping. De andere helft van het De Openbare Leeszaal te Den Helder werd gedurende de maand Februari be zocht door 392 personen, te weten 355 mannen en 37 vrouwen. In het totaal wer den 7237 boeken uitgeleend: 2968 romans. 1624 studiewerken en 2645 jeudboeken. De nieuwe aanwinsten voor Maart zijn: ROMANS: Van Gelder, Scherven; Len- nart, De blauwe horizon: Loehndorff, Bloemenhel aan de Jacinto: Van Marx- veldt, De blokkendoos: idem, Mensen uit een klein dorp; Ooms. De Haneveertjes; Oterdahl, Bouquet in de herfst; Robbins. De droomfabrikanten. 2 delen; Van Zeg gelen, Machteld ter Crone; Van Zsigray, Sterren glanzen over de puszta. STUDIEWERKEN: Corn, Zonen van Neptunus; Wijga en Ebbens, Dodendam: Van Hoogstraten-Schoch, De korte golf: De Jongh, Wilhelmina; MacMillan, Mont- gomery rekent met Rommel af; Pyttersen, Nederlandse staatsalmanak voor iedereen, 1951; Schwencke. Het exlibris in Neder land; Van Steenderen, Het nieuwe lucht- vaartboek voor jongens; Van Tussenbroek, Achter blinkende vensters, moderne wo ninginrichting; Voss. In een zeilkano d« wereld rond; Sloet tot Everlo en Werner, Vissen achter glas. GESCHENKEN: Euwe en Aljechin, Al- jechinEuwe 1935; Boorman, Duizend Zaanse molens; Buck, The mother; Canne- gieter, Kind en mensch: Carnaval in Lim burg; Davidson, Caro-Kann-opening; Du- fresne, Kleines Lehrbuch der Schachspiels: Euwe, Analysen; Aljechin en Euwe, Euwe —Aljechin 1937; Knoch en Euwe, Gronin gen 1946; Gedenkboek van de N.V. Kon Maatschappij ..De Schelde"; Gans, Het Schaakspel; De goede raadgever, almanak voor drankbestrijding 1951: Euwe en Den Jaarboek 1951 van de Nederlandse ban- Hertog, Practische schaaklessen, 4 delen: ket-, biscuit-industrie: Jaarboek 1951 van de cacao-, chocolade-, suiker- en dropindustrie ln Nederland; Lasker, Melne sechs Partien mit Dr. Tarrasch; Orezy Fire in stubble, 2 vol.; Prospectus betref fende de stichting voor opleiding van maatschappelijke werkers; 2 rapporten van de Dr. Wiardi Beekman-stichting: Sa- batini. De erdwenen koning: Verslag van de Kon. Nederlandse Jaarbeurs 1951; Wil- ma. Vergezicht. Naar het ANP verneemt, zal Hr. Ms. fregat „Johan Maurits van Nassau" in de loop van de volgende maand uit Ne derland naar Nieuw Guinea vertrekken. Zoals men weet, ondergaat Hr. Ms. „Jo han Maurits van Nassau" op dit ogen blik een grote onderhoudsbeurt op de Rijkswerf. Op 23 Mei 1950 verleende de raad een crediet van f 52.000 voor de bouw van zes transformatorhuisjes, waar van één in de omgeving van de Bas singracht zou worden geplaatst. Aan vankelijk was het plan, dit gebouwtje neer te zetten op een terrein achter de Vijzelstraat, maar dat bleek om technische redenen onmogelijk. In verband met de toe- en afvoer der ka bels is een stuk grond aan de Vis straat, toebehorende aan de N.V. Hout. handel v.h. Nico Vinken en Co., voor dit doel meer geschikt. Het heeft een oppervlakte van 323 vierkante meter en kan voor f 3,75 per vierkante meter door de gemeente worden overgeno men Door B. en W. wordt voorge steld, de bouw van het nieuwe trans formatorhuisje aan de Visstraat on dershands op te dragen aan de firma Starrenburg en Boerdijk alhier, voor de som van f 6275. Ten raadhuize wordt op Donder dagmiddag 22 Maart om half drie aan besteed de uitvoering van de onder bouw van het verlegde havenspoor nabij de Burgemeester Houwingsingel. Tijdens de ledenvergadering die de voetbalvereniging Helder Dinsdag avond in „Formosa" heeft gehouden, werd besloten trainer Slotemaker een contract aan te bieden voor drie jaar. Vanmiddag om twee uur geeft het toneelgezelschap „Puck" in Tivoli een door de Helderse Volksuniversiteit ge organiseerde jeugdvoorstelling van „Jo- seph in Dotham". - Avro's Bonte Trein-tournée komt vanavond in Tivoli met het Theater Plezier van Floris Meslier, waarin o.a. Toon Hermans optreedt. De christelijke gymnastiekvereni ging „Simson" geeft vanavond in Casino haar eerste uitvoering. Van de onlangs door MVZ gehou den verloting zijn enkele prijzen nog niet afgehaald. Het betreft de lotnum mers 5096, 3075, 1159, 3816, 3317, 2628, 1155, 2113 en 449. De winnaars kunnen uiterlijk 17 Maart terecht aan het adres Dorus Rijkersstraat 29. B. en W. hebben bij de raad een voorstel ingediend, het aantal com missies van Bijstand uit te breiden met één voor Algemene Zaken. Het is namelijk verscheidene malen voorge komen, dat bepaalde onderwerpen niet op het terrein der bestaande commis sies van bijstand thuisbehoorden. Tot nu toe werd in dergelijke geval len gebruik gemaakt van de diensten van de commissie van bijstand voor de Financiën, welke volkomen instemt met het voornemen van B. en W„ een afzonderlijke commissie voor Alge mene Zaken in te stellem In de raads vergadering van Dinsdagavond 13 Maart wil men tot de benoeming van vier leden dezer commissie overgaan. Begroting 1951 nog niet in behandeling De maandelijkse vergadering van de gemeenteraad zal op Dinsdagavond 13 Maart ten raadhuize worden gehou den. De behandeling van de begroting voor het dienstjaar 1951 is niet op de agenda voor deze vergadering ge plaatst. Deze komt in een volgende vergadering aan de orde. Ditmaal staan o.m. de onderstaande punten op het programma: Voorstel tot het vaststellen van een verordening inzake de registratie van volkstuinen. Voorstel tot het be schikbaar stellen van een crediet ten behoeve van het verbouwen van het Raadhuis. Voorstel tot het aanko pen van grond ten behoeve van de stichting van een transformatorge bouwtje aan de Visstraat. Voorstel tot het huren van een terrein aan de Ruyghweg ten behoeve van de sport beoefening. Voorstel tot het instel len van een commissie van bijstand voor Algemene Zaken en tot het be noemen van vier leden van deze com missie. Het tweede en zesde flottielje mij nenvegers arriveerde gisteravond weer in de haven. Het is morgen hoog water om 9.00 en 20.55 uur, en laag water om 3.15 en 15.05 uur. De temperatuur van het zee water was 4,1 graden Celsius. L-leine, roet-zwarte jon genshanden dreven met veel vakmanschap schop pen, schepjes, schroeven draaiers en bijlen de kleffe, donkere aarde in van het stuk braak lig gend terrein tussen* de Huygensstraat en de H. A. L orentzstraat. Al heel gauw was het bekend ge worden, dat daar oud ko per voor het opgraven lag, vermoedelijk stam mend uit de jaren waar in ruige laarzen nog met veel kabaal door onze wei-geplaveide straten beenden. De laarzen ver dwenen, met achterlating van narigheid en ellende Maar enkele dagen gele den bleek, dat Den Hel der nog iets zou terug krijgen van zijn destijds ingeleverde koper. Klei ne jongens vergroeven hun vrije uren, spelen derwijs, energiek doch zonder transpiratie. En toen kwam aan het licht, dat de grond koper be vatte. Sintels van ge- smolten koper, die mooi konden worden opge poetst tot welhaast gou den klompjes overbleven. En de jongens en meisjes in de buurt wisten al spoedig, dat één kilo van deze kostbaarheden een rijksdaalder opleverde. De eerste delvers kre gen concurrentie, en bin nen enkele uren kropen bosjes kinderen op han den en voeten over het modderige terrein. Zij hebben niet voor niets gewerkt, want de bodem schijnt flinke hoeveelhe den vergroend koper bloot te geven. Het zijn stukjes ter grootte van een stuiver, maar ook brokken die nauwelijks in een kindervuist kun nen. Een enkele maal wordt iets gevonden, dat aan de smeltkroes is we ten te ontkomen, zoals een lepel. Maar over het algemeen zijn het waar deloze klontjes, waarnaar ijverig moet worden 9#. speurd. Wellicht gaat ét winst van het verkocht* koper verloren aan g*. ruïneerde schoenen, ,ji« scheef en vuil staan weg. gedrukt in losgegraven zand. Zo troffen wij gisteren nog tal van kinderen aan die op boven omschreven Wijze trachten hun vrijt middag lonend te maken Rode koppen met güti. sterende ogen hingen bo- ven de schopsteeltjes, die soms weigerden hun weg te zoeken in de met ste nen bezaaide zandbodem. Als tóch een brokje ko per zich los lietdan went het door lenige vingert in een beduimeld doosj» gestopt. En straks gaat de voorraad naar de op koper. Maar een veldje ver. derop schopten een dikke twintig jongens een voet bal, zonder acht te slaan op de kleine schatgra vers. Dinsdagavond hield de coöperatieve Boerenleenbank „Koegras" te Julianadorp zijn algemene vergadering in café „Prins Hendrik". De vergadering werd be zocht door 32 leden. De heer T. Speur, voorzitter van de Raad van Toezicht, opende met een inleiding, uitgegeven door de Centrale Bank, waarin werd ge wezen op de moeilijke tijdsomstandigheden. Voorts werden middelen aangegeven om de dreigende inflatie te voorkomen. Deze middelen bestaan uit beperking van crediet, verhoging van de rente voor credieten, het aanmoedigen van spa ren en het doen van betalingen door de Bank per lopende rekening. Daarna gaf de kassier, de heer N. Hoornsman, het 43ste jaarverslag van de Coöp. Boerenleenbank „Koegras". Het aantal dagboekposten is met <50 gestegen, en bedraagt nu 8161. Het e- dental is met 10 gestegen, en staat nu op 222. Bij de afdeling Spaarbank over troffen de uitgaven de ontvangsten met ruim f 10.000. De ontvangsten waren f 364.729.93, de uitgaven f 375.159.83. Het saldo aan spaargelden bedroeg op 31 December f 1.014.457.84. De verlaging betreft ech ter alleen de beleggingsgelden, want de vrije spaargelden zijn toegenomen. Vorig jaar was het totaal aan vrije spaargelden f 889.190.40, dit jaar f 935.104.15. Het aantal voorschotten bedroeg op 31 Dee. 39. Er werden 5 hypotheken en 3 voorschotten verstrekt, tot een to taal bedrag van f 4.5400. Het totaal van uitstaande voorschotten is thans f 180.518.65, vorig jaar f 150.762.17. Het aantal lopende rekeningen bedraagt 142, waarvan 16 debet- en 126 crediet- rekeningen. De omzet bedroeg over het afgelo pen jaar f 3.956.195.12 in ontvangst en f 3.916.119.17 in uitgaven. De omzet van de Centrale Bank was f 1.289.710.60 in ontvangsten en f 1.277.741.52 in uitga ven. Bij de girodienst waren deze -ij» fers f 134.079.59 en f 133.061.07. De balans geeft aan bezittingen f 1.472.313.99, schulden f 1.467.688.51, Na deze inleiding werden de notu len gelezen en onveranderd goedge keurd. De voorzitter deed de medede ling, dat nog geen vaste rentevoet is vastgesteld, omdat hierover nog geen overeenstemming met de Centrale Bank is verkregen. De heer P. Pluister Jr. bracht als lid van de financiële commissie verslag uit over het nazien der rekening, en deelde mee, dat alles in de beste orde was bevonden. In de Witte-bioscoop wordt vanavond de laatste voorstelling gegeven van „The hasty heart", een aangrijpende film, die speelt kort na het beëindigen van de laatste wereldoorlog. Misschien kent men het verhaal wel, daar het on der de titel „Het trotse hart" op de planken werd gebracht, waarna het te vens in hoorspel-vorm werd gegoten. Men kan niet anders dan bewondering hebben voor de wijze waarop John Patrick zijn onderwerp heeft behandeld, en ook Warner Bros', die de film in roulatie brachten, komt alle lof toe Het is eigenlijk jammer, dat „De laatste reis" (de minder gelukkig gekozen Ne derlandse titel van deze rolprent) ach ter in de „filmweek" wordt gedraaid, daar dit mogelijk de indruk zou wek ken dat deze film van mindere kwali teit is dan „Alles goed in Hollywood", Ten aanzien van het verlenen van voorrang bij kruisingen of splitsin gen van wegen gelden de navolgende regels: a. Het verkeer op een voorrangsweg heeft voorrang. b. Het verkeer op een verharde weg heeft voorang boven dat op een onverharde weg. c. Bij voorrangs-kruispunten of splitsingen dient het verkeer op wegen, waarop een bord met het woord „stop" is geplaatst (rode cirkel, met daarin een op zjjn punt staande rode driehoek) te stop pen en aan het andere verkeer voorrang te verlenen. Bij kruisingen of splitsingen van wegen met gelijke rangorde hebben bestuurders van motorrijtuigen voorang boven andere weggebruikers, echter met dien verstande, dat zij, indien zij het zich langs de door hen gevolgde weg voortbewegende verkeer wensen te kruisen, het verkeer, dat die weg blijft volgen, dienen te laten voorgaan. Overigens heeft het verkeer van rechts voorrang. In afwijking van het vorige hebben motorrijtuigen, ten dienste van politie en brandweer, voorzover zij bij de nadering van een kruising of splitsing van wegen gebruik maken van een sirene of bel. begrafenisstoe ten. militaire colonnes en trams voorrang boven het overige verkeer. De genoemde categorieën hebben in de volgorde, waarin zij zijn opgesomd, voorrang boven elkander. die tot en met Maandag op het witte doek werd gebracht. Niets is evenwel minder waar. Men mag dan al verzot zijn op een vlotte komedie, een film als „De laatste reis" heeft een gegeven te pakken dat diep ontroert en stellig een mensenleven lang in d« herinnering blijft. In de binnenlanden van Birma wordt een jonge Schot, korporaal McLachlen, gewond. Men brengt hem naar een veld hospitaal, waar hij bij de noodzakelijke operatie een nier moet missen. Lachie zou normaal verder hebben kunnen le ven, ware het niet dat de overblijvende nier door ziekte was aangetast. Lachie zal nog slechts enkele weken te leven hebben. Hij wordt op zaal vijf onder gebracht, waar een vijftal herstellende patiënten en de zuster (Patricia Neal) besluiten de jonge Schot het korte leven dat hem rest zo aangenaam mogelijk te maken. Maar Lachie, die niet begrijpt waarom hij niet uit het hospitaal wordt ontslagen, wijst elke toenadering van de mannen en zuster Margaret af. Maar eindelijk, op zijn verjaardag, wanneer zij Lachie een Schots costuum cadeau doen, beseft hij dat hij vrienden heeft gekregen. Hij vergeet zijn onple zierige jeugdjaren, en beantwoordt de vriendschap van zijn nieuwe kamera den. Maar dan mag hij naar Schotland terugkeren. De dokter ziet zich genood zaakt het verschrikkelijke geheim te ontsluieren, en dan meent Lachie, stug en in zichzelf gekeerd als hij is, dat de andere patiënten zijn vriendschap hebben gekocht met het Schotse cos tuum, uit medelijden. Dan besluit hij naar Schotland terug te keren, om daar, ver van zijn vrienden, te sterven. Wan neer op het allerlaatste ogenblik blijkt dat de gevoelens van zijn vrienden niet waren gebaseerd op medelijden alleen schaart hij zich weer bij het groepje In vriendscha zal hij de laatste dagen leven. In de hoofdrollen ziet men Richard T°dd (Lachie), Patricia Neal en Ronals Reagen (Yank, korporaal McLachlens beste vriend). Wie vanavond tijd heeft en van een bijzonder mooie film houdt verzuime niet „De laatste reis" te gaan zien. winst 4.625.48, Een bedrag van f 1595.52 als rente van het reserve-kapitaal is aan dit kapitaal toegevoegd. Als de winst ook dit jaar bij het reservekapitaal wordt gevoegd, bedraagt dit f 70.042.87. Er is dus een goed jaar gemaakt en net winstcijfer is behoorlijk te noemen. Bij de nu volgende bestuursverkie zing werd in plaats van de heer P. Pluister Sr., die zich niet herkiesbaar stelde, de heer Jo Vries gekozen. In de Raad van Toezicht werd gekozen de heer Ab Keppel. Als lid van de ii- nanciele commissie werd aangewezen de heer B. J. Meskens. Tot slot bracht de voorzitter een hartelijk woord van dank aan de aftredende directeur, de heer Pluister. Hij bood hem ter herin nering een vulpen en een vulpotlood aan. De voueybaipioeg van de Rijksge bouwendienst is Dinsdagavond zonder spelen kampioen geworden van de derde klasse B, nadat Fiscus 1 met 14— 16, 159, 157 had gezegevierd over HCSC 2. Het is nog niet bekend, wie in deze afdeling op de tweede plaats be slag zal kunnen leggen. Daarvoor ko men nog in aanmerking Fiscus 1, HCSC 2 en HMC. Een compliment aan de beide ploegen die Dinsdagavond speelden is wel op zijn plaats, want met veel enthousiasme werd uitstekend spel t* zien gegeven. Ook de eerste klasse-wedstrijden wa ren het aankijken ten volle waard. In het spelpeil is de afgelopen maanden weer grote vooruitgang te bespeuren. De uitslagen waren: ZeemachtHK» 1015, 515; Oranje BlauwHAV 1» —6, 15—13; WSOV—Adelborsten 14- 16, 1815; Adelborsten 2—Pro Patri» 150, 150 w.n.o. Oranje Blauw heeft, met nog twee wedstrijden te spelen, een voorsprong van vier punten op HKV. Onderaan de ranglijst blijft Pro Patria de gevaarlijke positie innemen. Het programma voor de volgend^ week belooft zeer interessant te wor den, daar Oranje Blauw dan tegen HK uitkomt. De HKVers zullen natuurlij* hun uiterste best doen om hun laat^ kans niet verloren te laten gaan. strijd tussen Zeemacht en HAV kan van belang worden voor het bezetten v de derde plaats. En verder ontmoeten elkaar Adelborsten en Pro Patria. e Adelborsten 2 en WSOV. Ten slo» spelen Heimes en HKV 2 een beslis singswedstrijd, waarmede de onders plaats in de tweede klasse is

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2